PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ممنوعیت تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از اول مهرماه ۹۵

فرنام
17-10-1394, 01:36 بعد از ظهر
به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از ایلنا، سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا گفت: با توجه به اینکه هر موتورسیکلت 4 تا 5 برابر خودرو استاندارد تولید آلایندگی دارد و با در نظر گرفتن تعداد موتورسیکلت های در حال تردد به ویژه در کلانشهرهای آلوده، ساماندهی و جایگزینی موتورسیکلت های کنونی با موتورهای برقی از ضروریات است.
متصدی با اشاره به تضمین رعایت استاندارد یورو 3 در موتورسیکلت های انژکتوری افزود: جایگزین موتورسیکلت های کاربراتوری موتورسیکلت های برقی و انژکتوری هستند.
وی با اشاره به قیمت بالای موتورسیکلت های برقی تاکید کرد: به منظور ترغیب بهره برداران برای خرید و استفاده از موتورسیکلت های برقی نیازمند مشوق های تشویقی و بسته های حمایتی هستیم.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: فرصت ارائه شده به تولید کنندگان موتورسیکلت، جهت تنظیم و تطبیق شرایط آن ها برای حذف تولید موتور کاربراتوری است.
متصدی ضمن تاکید بر عزم دولت و سازمان حفاظت محیط زیست برای حذف موتورسیکلت های کاربراتوری و جایگزینی آن ها گفت: به همین دلیل سود واردات کلیه قطعات موتورسیکلت های برقی هیبریدی صفر شده است.
وی تصریح کرد: جمع بندی تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه، در هیات دولت به عنوان مصوبه حوزه موتورسیکلت ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
امیرحسین قناتی ، مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری، گفت: به رغم تلاش های صورت گرفته برای استانداردسازی موتورسیکلت های کنونی و تعیین 27 شاخص و ضابطه که بدون رعایت آن ها از سوی تولید کنندگان، شماره گذاری موتورسیکلت ها صورت نمی گیرد، بازهم نمی توانیم موتورسیکلت کاربراتوری را گزینه مناسبی برای تردد در شهرها بدانیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه تعهد باید قابل انجام باشد، افزود: پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری از 1 مهر 1395 است.
قناتی ادامه داد: برخی از اشکالات مطروحه در بحث موتورسیکلت ها مربوط به رفتار فردی و اجتماعی بهره برداران در استفاده از موتورسیکلت و عدم نظارت دقیق و جدی در این خصوص است.
مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی دیگر از پیشنهادات مطروحه افزایش تعرفه واردات گمرکی موتورسیکلت کاربراتوری است، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به تمام تولیدکنندگان اعلام کرده است که هیچ گونه ثبت سفارشی در خصوص موتورسیکلت کاربراتوری نخواهد پذیرفت.
داود کشاورزیان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اخذ مصوبه دولت برای توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری را پشتوانه ای مطمن برای به نتیجه رسیدن این موضوع دانست و گفت: در کنار این موضوع باید نحوه برخورد با موتور سیکلت های آلاینده در حال تردد کنونی هم مشخص شود.
سرهنگ احمد رستمی ، معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا نیز ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود در این زمینه، گفت: حذف فاصله تعریف شده میان توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری تا توقف شماره گذاری، اقدام موثری در کسب نتیجه بهتر است.
سید جعفر تشکری هاشمی ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این جلسه با اشاره تکنولوژی قدیمی و غیراستاندارد موتورسیکلت‌های کاربراتوری، گفت: آلودگی صوتی و هوا ناشی از تردد این موتورسیکلت ها به ویژه در تهران، در کنار آسیب ها و تخلفات اجتماعی که با این وسیله نقلیه صورت می گیرد، بهره برداری و استفاده از آن را غیرقابل توجیه می‌کند.
وی ضمن اعلام آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات به موتورسیکلت های برقی همچون ارائه برق رایگان برای شارژ باتری موتورها، تخصیص پارکینگ‌های خاص برای حفاظت از موتورهای گران قیمت برقی، همچنین تخصیص کمک مالی و وام بلاعوض برای خرید موتور برقی، اظهار کرد: البته در کنار موتور برقی، حمایت از دوچرخه برقی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات، افزایش سخت گیری ها و نظارت بر معاینه فنی موتورسیکلت های کنونی است.
وی همچنین برای حذف 10 میلیون موتورسیکلتی که در حال حاضر در حال تردد و ایجاد آلایندگی هستند، گفت: دولت می تواند با ایجاد زیرساخت و فرآیندی مشابه خروج خودروهای فرسوده، به حذف این موتورسیکلت ها پس از توزیع موتور برقی اقدام کند.
تشکری هاشمی یادآوری کرد: یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های جلسه دی ماه شورای عالی ترافیک، تدوین دستورالعمل سختگیرانه برای ساماندهی موتورسیکلت هاست.
مهدی نیکدار ، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور نیز گزارشی از روند خروج خودرهای فرسوده ارائه داد و گفت: یکی از مهم ترین اقدامات در سال جاری، اسقاط وانت باری، مینی بوس، اتوبوس، کامیون های سبک، متوسط، سنگین و کشنده است.
وی افزود: با توجه به میزان آلایندگی بالای وسائط نقلیه سنگین و معادل سازی های صورت گرفته در این زمینه، این اقدام بسیار تاثیرگذار و مهم خواهد بود و به رغم کاهش کمی تعداد اسقاطی ها در سال جاری، به لحاظ کیفی، ارقام بزرگتر شده است.
نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت، سازمان ملی استاندارد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، معاون فنی مهندسی پلیس راهور از دیگر حاضران در این جلسه بودند که به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
الزام نهادهای بهره بردار از موتورسیکلت های کاربراتوری همچون شرکت پست و شهرداری به استفاده از موتور برقی و حذف موتورسیکلت کاربراتوری، توجه به میزان کربن تولید شده توسط موتورسیکلت کاربراتوری با توجه به رتبه ایران در تولید گازهای گلخانه ای، زمان‌بر بودن پذیرش اجتماعی برای جایگزینی موتورسیکلت کاربراتوری با برقی، اعلام ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های کاربراتوری به صورت اولویت بندی در مناطق مختلف کشور، حذف رقیب ارزان قیمت (موتورسیکلت های انژکتوری) موتورهای برقی، اولویت دهی به سیستم حمل و نقل عمومی در خروج خودروهای فرسوده از جمله دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.

erfi.747
17-10-1394, 04:21 بعد از ظهر
یعنی چی موتور برقی ؟ بابا بسه دیگه شورشو دراوردین اگه راست میگن چرا تعرفه گمرکی رو برای موتورای انژکتوری و با کیفیت که آلودگیشون از یه ماشین کمتره بر نمیدارن ؟ چرا تولید سی جی رو که مال زمان شاهه متوقف نمیکنن ؟ چرا باکسر یا cbf 125 رو جایگزین نمیکنن ؟؟؟ الآن تو اروپا انژکتور بودن و abs و یه سری چیزای دیگه جزو استانداردای لازمه .. آقا یه cbr 125 که اونور موتور به حسابش نمیارن رو اینجا باید 15-14 تومن پول بدی پاش .. کی وسعش میرسه این همه پول بده پای موتور ؟؟؟ یا cbf 125 که انژکتوریه نزدیک 6 اینطورا فی میخوره .. دولت اگه راست میگه بیاد موتورو به همون قیمتی که واقعا هست بده دست مردم ببینم اون موقع کسی سراغ سی جی و این آشغالای چینی میره .. تو آلمان اگه s1000 بگیری نصف پول موتورو دولت میده اما اینجا نصف پول موتورو میکشن روش بعد میفروشن .. بعدشم اینقدر به موتور سیکلتا دارن گیر میدن که آلودگی داره و فلان , شما یه نگا به کامیونای داخل کشور بنداز .. یارو یه گاز میده اندازه ی 5000 تا سی جی دود میده بیرون .. یا راننده های محترم اتوبوس چرا باید 4-3 سااااااااااعت موتور اتوبوسو روشن نگه دارن ؟؟؟ یه سر ترمینال برین میفهمین من چی میگم .. کیفیت بنزینم که قربونش برم عاااااااااالی حرف نداره .. تازه کلا 60 درصد آلودگی مال وسایل نقلیه هستش , 40 درصد مال ساخت و سازای بی رویه و غلطه .. یه باد میزنه هر چی خاک و خول هست میره تو هوا .. واقعا متاسفم فقط همین ..

sina6525
17-10-1394, 04:44 بعد از ظهر
دقیقا سخنان دوستمون درسته

به جای این که بیان گمرک موتور های انژکتور رو بیارن پایین تعرفه کاربرات رو میخوان افزایش بدن :13:

شما ببین مردم وسعشون میرسه ؟؟ انگار که ملت ماهی 10 میلیون دارن حقوق میگیرن . برادر من یه 125 رو به زور داریم میخریم .

بعدشم حالا من یه چیزی میگم میخندین ولی همین 125 رو میگیرم انژکتور میندازنن روش با قیمت 7 تومن میدن به خورد مردم . حالا با این چیز هایی که از چین وارد میکنن هر روزز باید تعمیرگاه باشیم انژکتور تنظیم کنیم .

خداییش فقط زورتون به موتور سوار ها میرسه ؟؟ ملت دارن نون در میارن با این موتور ها بیشتر از 90 درصد موتور های تو کشور کاربرات هستن یعنی همه رو میخواید جمع کنید؟؟

واقعا نمیدونم چی بگم؟؟

VAHID
17-10-1394, 04:44 بعد از ظهر
اگر بخواد طرح موتور های برقی رو واقعا اجرا کنن چیزی جز شکست نخواهد داشت.

مثل طرحی که برای خودرو ها گذاشتن که دوگانه سوز کنن و با گاز کار کنن که بعد از چند سال فهمیدن که گاز بدرد نمیخوره.

موتورسیکلت برقی هزینه تعمیرات و نهگداری بالا احتمال سرقت بیشتر و قیمت بالاتر و دردسر های زیادی خواهد داشت.اگر یه بنده خدا وسط اتوبان شارژ موتورش تموم بشه میخواد چیکار کنه؟از تو باطری یکی شارژ بکشه؟؟بره شارژ بخره بزنه تو باطری؟ باطری نو بخره؟؟؟

گدشته از اینها بر فرض که موتور های تهران برقی شدن.حجم زیاد اون ها و تعداد کم جایگاه های شارژ(مثل جایگاه های CNG) و از همه مهمتر اینکه برای تولید برق مورد نیاز موتور ها باید نیروگاه ساخت که عمتدا سوختی هستند و دوباره هوا رو الوده میکنن.همون اش و همون کاسه

نمیدونم چرا تو ایران همه عادت کردن یه کار اشتباه رو چند بار تکرار کنن.یه تجربه رو دوباره تجربه کنن اونم تلخ....

sajjadme
17-10-1394, 05:08 بعد از ظهر
گیریم برقی هم نه یکی نیازش طوری باشه که موتور برقی پاسخگوی نیازش نباشه ....مگه چقدر از مردم ما توانایی خرید موتور انژکتوری دارن ؟؟

من ارزون ترین موتور انژکتوری ای که میشناسم دایلیم هست ...نمیدونم رگال هم انژکتوره یانه....اخه مگه چقدر ادم میتونن 13 بدن واسه موتور....تا باهاش برن کار کنن یا اصن برا تفریح ؟
بعدشم چو 250 سی سی هست با ائن یکی قانون مزخرفی که گذاشتن هرکسی نمیتونه سوار شه خو مردم سوار خر بشن دردسرش کمتره که ....:icon_pf _99_:

الان با ممنوعیت تولید موتور های کاربراتی کل شرکت هایی که دارن موتور مونتاژمیکن باید جمع کنن برن ......بعد این حمایت از کارگر ایرانی هست؟؟؟؟؟؟؟

Komando
17-10-1394, 09:55 بعد از ظهر
موتور برقی !!!!!!!!!!!!!!!!!!! وسیله ای که با باتری کار کنه ول معطله! فقط کاربرات! آخرش میان همین هوندا رو هم انژکتوری میکنن و دیگه باید دیاگ زد براش!فکرش میکنم خنده داره !

irmacfa
17-10-1394, 11:58 بعد از ظهر
موتورسیکلت‌های کاربراتوری شامل کدام موتوراااا به غیر از 125 ها میشن ؟ :297:

mehrad.s
18-10-1394, 12:07 قبل از ظهر
کلا هر اتفاقی ک بیوفته نسل 125 تو ایران منقرض نمیشه:28:

keyvanj
18-10-1394, 12:28 قبل از ظهر
این که موتور های کاربراتوری زیادی هستن که شدیدا" آلایندگی دارند حرفی توش نیست
شما یه سر برو طرف بازار . شوش مولوی.و .... . موتور ها همه لگن داغون روغن سوزی و با تر تر راه میرن و جمعیتشون وحشتناک زیاده . خوبه که اینا رو جمع کنن. اما باید یه فکری برای جایگزینی کنن.
مثلا بیان موتور برقی بدن قسطی بدون سود با قطعات ارزون. که بشه موتورو کنار خیابون گذاشت. اینطوری مطمئنا" خود همون مردم که سوار اون موتورای افتضاحن میرن واسه جایگزینی.
اما اینا میان میگن کاربراتری آلایندست. تردد ممنوع. بقیشم به ارگان ما مربوط نیست!

sajjadme
18-10-1394, 07:42 قبل از ظهر
موتورسیکلت‌های کاربراتوری شامل کدام موتوراااا به غیر از 125 ها میشن ؟ :297:

شامل هر موتوری که عموم جامعه بتونن بخرن
تمام موتور های زیر دوازده تومن البته صفر رو میگم
پالس ان اس . پالس 220 پالس 180 پالس 135 پالس 125 دیسکاوری و....
اپاچی 150 اپاچی 160 اپاچی 180
رهرو و جترو نیکتاز وتکتاز و تکرو کوفت و مرض ...
پیشرو پارس ها ...
ریجو و روان و رادیسون و...
خلاصه همه کاربراتوری هستن و تا الان که عشق موتور ها واقعا در تنگنا بودن حالا اگه این قانون بخواد اجرایی بشه میرم توی نانو لوله های تنگ، دیگه دسته جمعی باید سر به بیابون بذاریم دیگه فاتحه ی موتور و موتور سواری رو باید بخونیم
پس دوستانی که موتور ندارن مثله منه بدبخت اگر عشق موتورید و هنوز نخریدید و موقعیتش رو دارید دست بجنبونید که اوضاع خرابه ....که اگه بریم سال 95 حداقل موتوری که میتونید بخرید دایلیمه ..:mypersianforum (531:minzdr::23::khak::icon_pf _97_::jaru::icon_pf _52_::consoling2::icon_pf _99_: رووووااااانی شدم با این قوانین مصخره .... دیگه ول کنید موتور سوارارو هرچی کشیدن بسشونه....

VAHID
18-10-1394, 10:27 قبل از ظهر
پیشرو پارس ها ...
خلاصه همه کاربراتوری هستن و تا الان که عشق موتور ها واقعا در تنگنا بودن حالا اگه این قانون بخواد اجرایی بشه میرم توی نانو لوله های تنگ، دیگه دسته جمعی باید سر به بیابون بذاریم دیگه فاتحه ی موتور و موتور سواری رو باید بخونیم
پس دوستانی که موتور ندارن مثله منه بدبخت اگر عشق موتورید و هنوز نخریدید و موقعیتش رو دارید دست بجنبونید که اوضاع خرابه ....که اگه بریم سال 95 حداقل موتوری که میتونید بخرید دایلیمه ..:mypersianforum (531:minzdr::23::khak::icon_pf _97_::jaru::icon_pf _52_::consoling2::icon_pf _99_: رووووااااانی شدم با این قوانین مصخره .... دیگه ول کنید موتور سوارارو هرچی کشیدن بسشونه....

احتمال زیاد این موتور های کاربراتوری انزکتوری میشن

sajjadme
18-10-1394, 01:09 بعد از ظهر
[/QUOTE]
اعلام ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های کاربراتوری به صورت اولویت بندی در مناطق مختلف کشور، حذف رقیب ارزان قیمت (موتورسیکلت های انژکتوری) موتورهای برقی، اولویت دهی به سیستم حمل و نقل عمومی در خروج خودروهای فرسوده از جمله دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.

[/QUOTE]

الان این یعنی موتور های کاربراتوری ای که قبلا پلاک شدن هم حق تردد ازشون سلب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

حذف رقیب ارزان قیمت (موتور سیکلت های انژکتوری) یعنی چی معنی اش رو نفهمیدم؟یعنی موتور انژکتور هم فاتحه اش خونده شد ؟؟؟؟؟؟

دوستان اگه اجازه بدید من برم خود آزاری کنم

کله امو بکوبم به همین دیشوار بغل
:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

irmacfa
18-10-1394, 01:44 بعد از ظهر
پیشرو پارس ها ...

وااااااااای اینا هم جزش هست :icon_pf _99_:
خدایی ما کجا زندگی میکنیم ایناااااااااا هی تهران رو میبیند بقیه شهر ها رو هم دامن گیر کرده ! :khak:

تف

تازه من داشتم پول جمع میکردم NS بخرم

هر چند قانون هاشون 24 ساعته یه چیزی گفتن .... برای خودشون

Komando
18-10-1394, 02:19 بعد از ظهر
خیال پردازی کردن .محیط زیست کیلویی چند.

ARSH
18-10-1394, 03:05 بعد از ظهر
هرچی ممنوع شه همونو استفاده میکنم

mohammadvaiper
18-10-1394, 03:48 بعد از ظهر
نمیدونم چه اخلاقیه ولی خیلی باهاش حال میکنم...هر چیزی رو که اینجا ممنوع کنن
علاقه بیشتری به استفاده ازش رو دارم...

Erfan Ts
18-10-1394, 04:34 بعد از ظهر
نمیدونم بین این همه کارخانه های بی کیفیت خودرو سازی و کامیون سازی که این همه جنس بی کیفیت میرزن به بازار.....اینا گیر دادن به موتور ........

amirhosein021
18-10-1394, 05:23 بعد از ظهر
وااااااااای اینا هم جزش هست :icon_pf _99_:
خدایی ما کجا زندگی میکنیم ایناااااااااا هی تهران رو میبیند بقیه شهر ها رو هم دامن گیر کرده ! :khak:

تف

تازه من داشتم پول جمع میکردم NS بخرم

هر چند قانون هاشون 24 ساعته یه چیزی گفتن .... برای خودشون
Ns تو کشور های دیگه انژکتوره. احتمالا انژکتوریشو بیارن اگه این قانون اجرا شه

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk

AMIR_NINJA
18-10-1394, 06:36 بعد از ظهر
موتور برقی !!!!!!!!!!!!!!!!!!! وسیله ای که با باتری کار کنه ول معطله! فقط کاربرات! آخرش میان همین هوندا رو هم انژکتوری میکنن و دیگه باید دیاگ زد براش!فکرش میکنم خنده داره !
دوست خوب اینطور نیست که وسیله ای اگر با نیروی باتری کار کند ول معطله
موتورسیکلت برقی که بسیاری از موتورسیکلت های بنزینی بهش نرسند وجود داره.

sina6525
18-10-1394, 11:20 بعد از ظهر
دوست خوب اینطور نیست که وسیله ای اگر با نیروی باتری کار کند ول معطله
موتورسیکلت برقی که بسیاری از موتورسیکلت های بنزینی بهش نرسند وجود داره.

این حرفت کاملا درسته اما خب به فکر قیمت هم باش همچین موتورهایی قیمت خیلی بالایی دارن یعنی بالای 50 میلیون خب این پول رو همه مردم ندارن همین 125 رو هم بهتون قول میدم انژکتور میندازن روش حالا ببینین با قیمت فضایی هم میکنن تو پاچه ملت

Yutab
19-10-1394, 10:58 قبل از ظهر
هیچ دقت کردید که اکثر کسایی که پشت یه میز نشستن از اعماق تهشون سعی می کنن یه کاری کنن که بالاخره یه چیزیو پیدا کنن نابودش کنن؟
واقعاً نفرت انگیزن این موجودات!

خدا می دونه چقد دوس دارم یکی ازین طرفداران محیط زیستو با سیم بکسل ببندم دنبال یه تریل ۴۰۰ و کل محیط زیست و حیاط وحشو بکسلش کنم.

این دیگه احمقانه ترین چیزی بود که این ماه شنیدم!
فکرشو بکن،
تریل برقی،
توی بیابون،
اونم ساخت وطن!!!
یعنی چطوری می شه؟

:297:

من که عقلم قد نمی ده!

Yazdan
19-10-1394, 01:17 بعد از ظهر
برقی که امکان پذیر نیست چون زیر ساخت های لازم رو نداریم و خیلی هم هزینه بر هست . تو کشور های پیشرفته هم همه گیر نیست و موردی استفاده میکنن .
میمونه گزینه انژکتور . همین آت و آشغال های موجود رو یه انژکتور تف مالی میبندن روش با یه درصدی افزایش قیمت میدن دست ملت .
در کل فرق چندانی نمیکنه خر همون خره پالونش عوض میشه .

فرنام
19-10-1394, 07:22 بعد از ظهر
این حرفت کاملا درسته اما خب به فکر قیمت هم باش همچین موتورهایی قیمت خیلی بالایی دارن یعنی بالای 50 میلیون خب این پول رو همه مردم ندارن همین 125 رو هم بهتون قول میدم انژکتور میندازن روش حالا ببینین با قیمت فضایی هم میکنن تو پاچه ملت
دوستان قیمت موتور برقیایطورام که فکر می کنید نیست
مثلا یه سر به دیوار کیش بزنید موتور برقی از 1 تومن تا 11 تومن هست مثلا مودناس طرح ct 5.500 زده مدل 94
ولی خوب چیزی که مشخصه به هیچ عنوان قدرت و توان بالاتری نسبت به موتورای بنزینی ندارند .

Komando
19-10-1394, 07:44 بعد از ظهر
قبلا هم گفتم وسیله ای که با باتری کار کنه ول معطله.حالا بیان موتورسیکلت دیزلی(گازوییل) هم وارد کنن باز خوبه!!!

sina6525
19-10-1394, 08:18 بعد از ظهر
دوستان قیمت موتور برقیایطورام که فکر می کنید نیست
مثلا یه سر به دیوار کیش بزنید موتور برقی از 1 تومن تا 11 تومن هست مثلا مودناس طرح ct 5.500 زده مدل 94
ولی خوب چیزی که مشخصه به هیچ عنوان قدرت و توان بالاتری نسبت به موتورای بنزینی ندارند .

همین دیگه ، این دوستمون گفتن هستن موتور های برقی که از موتور های بنزینی قوی تر باشن ما هم میدونیم هستن ولی قیمتش خیلی بالاست یه موتوری که تو رده قیمتی موتور های اکثر افراد یعنی 3 تا 10 میلیون هیچوقت نمیتونه یک دهم کار موتور های عادی رو هم انجام بده

said khansar
19-10-1394, 08:39 بعد از ظهر
موتورهای برقی مناسب رفت وامدهای داخل شهری مسافت کوتاه مناسبه!موتوربرقی باکیفیت خدمات پس ازفروش میخادبه علاوه قیمت پایین درصورت کیفیت خوب وبازدهی مناسب!اگه اینطوربشه خیلی خوبه !مگرنه صددرصدباشکست روبرومیشه!

erfi.747
19-10-1394, 11:47 بعد از ظهر
قبلا هم گفتم وسیله ای که با باتری کار کنه ول معطله.حالا بیان موتورسیکلت دیزلی(گازوییل) هم وارد کنن باز خوبه!!!
هیچی دیگه با کامیونا سر دود دادن کل میندازن .. حساب کن سی جی دیزل :hanghead: .. صدای وحشتناک تر دووووووووووود بیشتر ..
من که میگم به نشانه ی اعتراض از فردا همه تو باک موتوراتون نیم لیتر روغن بریزید تا معنی واقعی آلودگی رو مسئولین بفهمند .. واااای نمیتونم تصور کنم سی جی رو ببرم تعمیرگاه بگم دیاااگ بزن ؟؟؟ یا بجای اینکه بگم پیچ هوا شو تنظیم کن بگم سنسور اکسیژنش !! رو چک کن با کامپیوتر ؟؟؟ لابد ایموبیلایزرم میزارن رو سی جی :gigglesmile: ای خدا شکرت که مارو اد انداختی اینجا .. یه عمر پشت هوندا بودیم حساب کن از این به بعد با یه اسباب بازی شارژی با کلاه کاسکت بدون فک و زانو بند و آرنج بند و ... بریم تو محل گنده گ...زی .. اما اگه سی جی رو انژکتور کنن یه خوبی داره اونم اینه که تو زمستون راحت روشن میشه خاموشم نمیشه ولی کل عشق هوندا به ساسات کشیدنشه .. اصلا هوندا و ساساتش !! هی روزگار .....

sajjadme
19-10-1394, 11:57 بعد از ظهر
.

keyvanj
20-10-1394, 04:00 قبل از ظهر
خیلی ارزون بود...... با این وضع قیمته فضایی تر هم میشه! با توجه به اینکه کمتر کسی راغب موتور برقی هست همه میرن دنبال انزکتور. این جور مواقع هم که خوراک پوست کندن مردمه! با چه قیمتایی بدن موتورای انزکتورو....
دایلیم 250 قیمت..... 25 میلیون!!!!!!!!
هیوسانگ انزکتور 35 میلیون.........
کاوازاکی 250 انزکتور .......... 50 میلیون..............!!!!!!

همه چی آرومه ه ه ه ما چقدر خوشحالیم.........

kaveh_am
20-10-1394, 09:19 قبل از ظهر
برقی قدرتش نصفه قیمتش دوبرار...قیمتش نصف بشه قدرتش دوبرابر میشه استفاده کرد....والا...
کی تی ام موتور افرود برقی داره ولی خوب اونم قدرتش کمه و یکساعت بیشتر کار نمیکنه....موتور باید قوی باشه وگرنه با دوچرخه چه فرقی میکنه...والااا!!!!

من که تو شهر دوچرخه رو به همه چی ترجیح میدم.قانون حالیش نیست.مامور گیرنمیده.تو ترافیک از موتور تندتر میره.جای گیر کردی میتونی بلندش کنی بندازی اونور بشینی بری....
دوچرخه برفی رم نمیپسندم چون میدزدنش.سنگین تره و گرونتره.

برای الودگی باید اول بنزینشون رو درست کنن...از وقتی اینا زدن تو کار خودکفای بنزین همه شهر های بزرگ دودی شد...همه شهرا موتوراشون زیاد شده دودی شده؟!!!
یه شرچ زدم برم یه شهر تمیزتر تو رشته کوه البرز که سرد هم نباشه.همشون دودیننننننننن

sajjadme
20-10-1394, 05:41 بعد از ظهر
بنظرم نفری یه هوندا هورنت بدن بامدارک و پلاک :thanks:....تازه انژکتوری هم هست :clap:...واقعا خواسته ی زیادیه؟؟؟:4chsmu1:...باور کنید بخاطر محیط زیست میگم:4chsmu1:....دوستان نظرتون؟:999::grouphugg:

فرنام
20-10-1394, 07:00 بعد از ظهر
بایدها و نبایدهای تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کشور

[Only registered and activated users can see links]

هر بار که آلودگی هوای تهران از مرزهای سلامتی می‌گذرد و زنگ هشدار برای اقشار مختلف جامعه به صدا در می آید، بر طبق عادت وسایل نقلیه به عنوان اولین گروه مقصر معرفی می‌شوند و در این میان معمولاً موتورسیکلت یکی از متهم های اصلی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ([Only registered and activated users can see links])، در حال حاضر موتورسیکلت‌های تولیدی کشور به طور عمده از کاربراتور استفاده می‌کنند و بدلیل تکنولوژی قدیمی به کار رفته در مدل 125 موجود میزان آلایندگی هر موتورسیکلت 4 تا 8 برابر یک خودرو برآورد می شود .
این در حالی است که تمامی موتورسیکلت‌های تولیدی از فیلتر اداره استاندارد نیز گذشته‌اند، اما زمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند داده های آزمایشات و بررسی ها، نتایج متفاوتی از استانداردهای یورو 3 اجباری نشان می دهد. به همین دلایل چندی پیش کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا در سازمان حفاظت محیط‌ زیست "مـمـنـوعــیـت پـلاک‌گـذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری" را از هر نوع و به‌طور کلی تصویب کرد.
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا و عضو این کارگروه دلیل این تصمیم را تأثیر بسیار مثبت و قابل توجهی بر کاهش آلاینده‌های ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها در تهران اعلام کرده بود، و تاکید داشت تصمیم بسیار درستی برای کاهش آلودگی هوا گرفته شده است.
از سوی دیگر نیز امیرحسین قناتی، مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری، اعلام کرده بود: باوجود تلاش های صورت گرفته برای استانداردسازی موتورسیکلت های کنونی و تعیین 27 شاخص و ضابطه که بدون رعایت آن ها از سوی تولیدکنندگان، شماره گذاری موتورسیکلت ها صورت نمی گیرد، بازهم نمی توانیم موتورسیکلت کاربراتوری را گزینه مناسبی برای تردد در شهرها بدانیم.
در کنار این اظهارات، سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران معتقد است هیچ بحث کارشناسی در این زمینه صورت نگرفته و با تصمیماتی که گرفته می شود صنعتی را که بیش از 40 سال تجربه دارد را یک شبه می خواهند از بین ببرند.
به گفته حجازی نایب رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران طرح این موارد معلوم نیست با چه مقصودی صورت می‌گیرد اما به نظر می رسد در پشت این گونه تصمیمات نابودی و به چالش کشیدن این صنعت است که قطعا شدنی نیست.
نظرات سندیکا در حالی مطرح می شود که محمد جواد صفی یاری به عنوان یکی کارشناس صنعت موتور می‌گوید سندیکا می بایست با اقدامات و راهکاری متوازن این صنعت را در برابر آسیبهای جدی واکسینه کند در حالی که در سالهای گذشته هیچگونه پیشرفتی در صنعت موتورسیکلت سازی و قطعه سازی به وجود نیامده است .
وی همچنین عنوان می کند متأسفانه نائب رئیس سندیکا خبر ندارد که موتورسیکلت های برقی وسیله تفریح نیست و بخش عمده ای از حمل و نقل کالا توسط موتورسیکلت های برقی در کشورهای پیشرفته صورت می گیرد .
به گفته صفی یاری امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بلوغ صنعت باطری های لیتیومی استفاده از موتورسیکلتهای برقی رو به زیاد شدن است و دیگر مشکلاتی از قبیل توان کم موتورسیکلتهای برقی و یا عدم شارژ مناسب را در آنها شاهد نیستیم . ولی هنوز این موتورسیکلتها نسبت به موتورسیکلتهای بنزینی گرانترند و نمیتوان انتظار داشت که مصرف کننده موتورسیکلت به تنهایی برای رفع آلودگی شهر حداقل 2 یا چند برابر قیمت یک موتورسیکلت بنزینی را صرف خرید موتورسیکلت برقی کند.
این کارشناس صنعت موتور سیکلت همچنین معتقد است برای رفع این مشکل دولتها در سراسر دنیا دست به کار شده اند و با اعمال مشوقهای گوناگون مردم را به خرید این وسیله نقلیه ترغیب می کند . از جمله این مشوقها می توان به اعمال تعرفه صفر برای برای واردات ، عدم اخذ مالیات از وسایل نقیله برقی ، تخصیص جایگاههای مجانی شارژ ، تخصیص یارانه مناسب ( در بعضی موارد تا 60 درصد قیمت وسیله نقلیه ) و ... اشاره کرد . این داستان در مورد شهری مثل تهران از یک آلترناتیو پا را فراتر نهاده و حکم ضرورت پیدا کرده و لازم است با سرمایه گذاری مناسب برای همه گیر شدن موتورسیکلت های برقی اقدام کرد .
صفی یاری با اشاره به اینکه راه کار دیگر به کارگیری موتورسیکلت های انژکتوری است تصریح کرد: در موتورسیکلت های انژکتوری با ترکیب مناسب نسبت سوخت و هوا همزمان شتاب بیشتر ، آلایندگی فوق العاده کمتر و مصرف سوخت پایین تر اتفاق می افتد .

وی با بیان اینکه مشکل رفع آلایندگی و مصرف سوخت به صورت توامان حل می شود نیز اظهار کرد: بنابراین بر خلاف نظر عده ای از دست اندرکاران سیستم سوخت انژکتوری به معنی بکارگیری یک قطعه نیست بلکه جایگزینی سیستم سوخت انژکتوری با سیستم سوخت کاربراتوری است و افزایش چند درصد در قیمت تمام شده نه تنها استفاده از موتورسیکلت را از توجیه اقتصادی نمی اندازد بلکه با مصرف سوخت کمتر در دراز مدت افزایش چند درصدی قیمت با صرفه جویی در مصرف سوخت جبران شده و بالطبع با کاهش آلاینده ها بسیاری از هزینه های دولت کاهش یافته و سلامتی مردم نیز تامین می شود. و به نظر بنده توقف شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری ضروری است که هرچه سریعتر باید اتفاق بیفتد.

منبع : تسنیم

فرنام
22-10-1394, 12:13 بعد از ظهر
اجرای هوشمندانه طرح جایگزینی کاربراتوری‌ها
عصر خودرو- این روزها صنعت موتورسیکلت یک تنه به مقصر اصلی آلودگی هوا تبدیل شده است. این شرایط باعث شد تا از گوشه و کنار زمزمه توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری و جایگزینی آن با موتورسیکلت‌های برقی و انژکتوری به گوش برسد.به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از صمت، بنابر مصوبات کمیته ملی کاهش آلودگی هوا به تولیدکنندگان موتورسیکلت 8 ماه فرصت داده شده تا به سمت و سوی تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری حرکت کنند و ساخت موتورسیکلت‌های کاربراتوری را به فراموشی بسپارند. این تصمیمات درحالی گرفته شده که تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور اگرچه در لابه‌لای صحبت‌های خود بحث آلودگی هوا را درنظر گرفته و مقابله با آن را ضروری می‌دانند اما معتقدند برای این تصمیم مهم که به موضوع تولید در کشور مربوط می‌شود، باید برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه و دقیقی گرفته شود به‌گونه‌ای که این تصمیمات ضرر و زیانی را متوجه تولیدکنندگان این حوزه نکند و این اقدام با تیزبینی و هوشیاری مسئولان انجام شود.
سعید متصدی، معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست از توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهر 95 خبر داده است. وی با توجه به مصوبات کمیته ملی کاهش آلودگی هوا گفته که بر اساس این مصوبات، به تمامی تولیدکنندگان موتورسیکلت 8 ماه مهلت داده می‌شود تا به جای موتورسیکلت کاربراتوری، موتورسیکلت ان‍ژکتوری تولید کنند.
آنطور که معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید: موتورسیکلت‌های کاربراتوری معادل 5 خودروی سواری استاندارد، آلودگی تولید می‌کنند که تعداد این نوع موتورسیکلت‌ها در کشور بیش از 10 میلیون و 800 هزار دستگاه است. در همین حال برآوردها نشان می‌دهد آلودگی این تعداد موتورسیکلت برابر با 54 میلیون خودروی سواری خواهد بود. معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه سالانه بیش از 500 هزار دستگاه موتورسیکلت در 44 واحد تولیدی با 240 مدل در کشور تولید می‌شود، تعداد موتورسیکلت‌های انژکتوری را که هم‌اکنون در کشور تولید می‌شود به طور متوسط یک درصد مجموعه تولیدات داخلی دانست و گفت: تولیدکنندگان می‌توانند در مدت تعیین شده سفارش‌های خود را تغییر داده و به جای موتورهای محرک کاربراتوری، انژکتوری خریداری کنند.
متصدی همچنین با اشاره به اینکه براساس قانون بودجه سال‌جاری 10 درصد از بودجه صندوق ملی توسعه باید در محیط‌زیست، آب و کشاورزی هزینه شود، افزود: برهمین اساس سازمان حفاظت محیط‌زیست از صنایعی که فعالیت‌های زیست‌محیطی داشته باشند و از آلودگی واحدهای خود بکاهند، حمایت می‌کند.

جلوگیری از تصمیمات شتابزده
درپی اظهارنظراتی که درباره توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری و جایگزینی آنها با موتورسیکلت‌های انژکتوری مطرح می‌شود، نظر کارشناسان و تولیدکنندگان موتورسیکلت را درباره این موضوع جویا شده است. دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت ایران درباره توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهر 95 در کشور گفت؛ براساس اخبار شنیده شده یکی از تصمیمات کارگروه کاهش آلودگی، توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهر سال آینده است که به نظر شتابزده و بدون کارشناسی دقیق و امکان‌سنجی تولیدکنندگان و بدون نظرسنجی از انجمن انجام شده است.
بهمن ضیاءمقدم افزود: البته این انجمن از یک سال پیش به‌طور جدی موضوع دستیابی به منابع تامین انژکتور را در دستور کار خود قرار داده و با چند تولیدکننده داخلی و چینی در حال پژوهش و بررسی تهیه انژکتور است. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد از مصرف موتورسیکلت‌ها و تولیدات داخل کشور مربوط به موتورسیکلت‌های با حجم 125 سی‌سی و پایین‌تر از 200 سی‌سی است و همچنین بیش از 95 درصد انجین‌های مورد مصرف تولیدکنندگان داخلی موتورسیکلت از کشور چین که درحال‌حاضر تنها منبع فعلی تامین انجین است و با در نظر گرفتن اینکه کشور چین هم‌اکنون با فشار تولیدکنندگان ایرانی درحال بررسی و پژوهش تولید انژکتور هستند، به نظر می‌رسد دستیابی به این هدف در مدت تعیین‌شده برای موتورسیکلت‌های پایین‌تر از 200 سی‌سی امکانپذیر نیست.
ضیاءمقدم اظهار کرد: باید از هرگونه تصمیمات شتابزده جلوگیری شود و درصورتی که هدف کاهش آلایندگی باشد این اقدام یعنی بحث جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری با کاربراتوری براساس زمانبندی مناسب که انجمن با توجه به پژوهش‌ها و بررسی به عمل آورده خود پیشنهاداتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است، انجام شود. دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت گفت: سیستم انژکتور فناوری نوینی است و باید زیرساخت‌های آن به وجود آید، بحث تجهیزات کارگاهی از قبیل دستگاه دیاگ و سایر تجهیزات و همچنین آموزش‌های لازم با توجه به گستردگی واحدهای تعمیرگاهی و خدمات پس از فروش نیز باید توجه ویژه‌ای کرد که خود زمان مناسبی را می‌طلبد. وی افزود: نکته دیگری که از اهمیت خاصی برخوردار است اختصاص تسهیلات به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان موتورسیکلت‌های انژکتوری است. این درحالی است که مصرف‌کنندگان موتورسیکلت از قشر ضعیف جامعه بوده و توان خرید این نوع موتورسیکلت‌ها را ندارند و به طورقطع به دلیل نداشتن توانایی مالی رغبتی به خرید اینگونه موتورسیکلت‌ها را نخواهند داشت و به اجبار خرید و استفاده از موتورسیکلت‌های دست دوم و فرسوده بیش از پیش افزایش خواهد یافت و به دنبال آن افزایش 2 برابری آلودگی را شاهد خواهیم بود، از این‌رو چنانچه هدف مسئولان از این تصمیمات، کاهش آلایندگی است با سیاست در پیش گرفته شده به هیچ عنوان به اهداف مورد نظر نخواهیم رسید.
ضیاءمقدم گفت: بحث آلودگی هوا به عوامل زیادی بستگی دارد که می‌توان به فرسودگی ناوگان عمومی مانند خودروها، اتوبوس و همچنین کامیون‌ها و نداشتن کیفیت مناسب بنزین و کارخانه‌های ایجادکننده آلایندگی‌های زیست‌محیطی اشاره کرد و تنها بحث موتورسیکلت‌های کاربراتوری مطرح نیست بنابراین باید تمامی عواملی که در آلودگی هوا دخیل هستند، اصلاح شود. درصورتی که بحث جایگزینی موتورهای انژکتوری با کاربراتوری مطرح می‌شود باید در این زمینه به طور مناسب برنامه‌ریزی انجام شود.

درد دل تولیدکنندگان موتورسیکلت شنیده شود
در همین حال رییس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه اظهار کرد: مسئله آلودگی هوا و تاثیراتی که بر انسان‌ها و محیط‌زیست می‌گذارد بر کسی پوشیده نیست اما تمامی اقدامات مرتبط با توقف تولید موتورهای کاربراتوری در کشور باید به‌طور کارشناسانه انجام شود و برنامه‌ریزی دقیقی درباره این موضوع انجام شود. ‌محمدخادم منصوری ادامه داد: در یکی از کارخانه‌های تولید موتور کاربراتوری حدود 500 نیروی‌انسانی مشغول به فعالیت هستند؛ بنابراین تصمیم‌گیری درباره توقیف تولید این دسته از موتورها تصمیم مهمی به شمار می‌رود. از این‌رو باید صحبت‌های تولیدکنندگان این حوزه شنیده شود زیرا سرمایه‌گذاری که در قبال گذاشتن پول در بانک به انجام یک کار تولیدی پرداخته، نباید متحمل ضرر و زیان شود.
خادم منصوری معتقد است: موتورهای انژکتوری برای مقابله با آلودگی هوا تولیدات خوبی به شمار می‌روند اما مسئله اینجاست که کارشناسان نباید عجولانه تصمیم بگیرند بلکه باید تمامی اقدامات در راستای توقف تولیدات موتورهای کاربراتوری و جایگزینی آنها با موتورهای انژکتوری حساب شده باشد.
براساس این گزارش، طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری و برقی به جای موتورسیکلت‌های کاربراتوری یکی از اقداماتی است که به منظور کاهش آلودگی هوا درنظر گرفته شده است. این تصمیم درحالی مطرح می‌شود که تولیدکنندگان موتورسیکلت در کشور خواهان این هستند که صحبت‌ها و گفته‌های آنها در راستای اتخاذ این تصمیم شنیده شود و اگر قرار بر این است که این تصمیم اجرایی شود باید در این باره برنامه‌ریزی هوشمندانه و دقیقی اتخاذ شود تا تولیدکنندگان موتورسیکلت متحمل ضرر و زیان نشوند.

GSX
26-10-1394, 09:42 قبل از ظهر
هه . خندیدیم. آخرشم باید مردم cg انژکتور سوار شن

فرنام
26-10-1394, 02:20 بعد از ظهر
آلودگی موتورسیکلت‌ها، ۸ برابر خودروها
به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: موتورسیکلت‌های کاربراتوری در حالی همچنان در کشور تولید می‌شوند که از 15 سال پیش قرار بود تولید آنها متوقف و موتورسیکلت‌های انژکتوری جایگزین شوند اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.
وی با بیان اینکه زمانی‌که در وزارت صنعت استاندارد آلایندگی یورو 2 برای خودروها تصویب شد قرار بود موتورسیکلت‌ها نیز انژکتوری شوند، خاطرنشان کرد: با این حال در آن زمان موتورسیکلت‌سازان اظهار کردند که چین انجین (موتور) انژکتوری تولید نمی‌کند و تهیه این قطعه از کشورهای دیگر نیز باعث افزایش 50 دلاری قیمت موتورسیکلت می‌شود بنابراین این کار را نکردند.
مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در حال حاضر نیز مقرر شده که تا پایان سال 1395 تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری متوقف و موتورسیکلت‌ها انژکتوری شوند با این حال مهلت یک ساله برای ادامه تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری به معنای اضافه شدن یک میلیون دستگاه موتورسیکلت‌ آلاینده جدید به خیابان‌ها است.
وی افزود: این در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانست با توجه به وضعیت آلودگی هوا، از هم‌اکنون ثبت سفارش و واردات قطعات و در نتیجه تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری را ممنوع کند و نیازی به ارایه مهلت یک ساله در این زمینه نبود.
میرخانی رشتی با بیان اینکه از بیشتر موتورسیکلت‌ها در کلانشهرها برای مشاغلی چون جابجایی بار و مسافر استفاده می‌شود، تصریح کرد: بنابراین موتورسیکلت‌ها مانند تاکسی‌ها پیمایش زیادی در طول روز داشته و نقش قابل توجهی در آلودگی هوا دارند.

erfi.747
27-10-1394, 08:01 بعد از ظهر
آلودگی موتورسیکلت‌ها، ۸ برابر خودروها
به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از ایسنا، داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: موتورسیکلت‌های کاربراتوری در حالی همچنان در کشور تولید می‌شوند که از 15 سال پیش قرار بود تولید آنها متوقف و موتورسیکلت‌های انژکتوری جایگزین شوند اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.
وی با بیان اینکه زمانی‌که در وزارت صنعت استاندارد آلایندگی یورو 2 برای خودروها تصویب شد قرار بود موتورسیکلت‌ها نیز انژکتوری شوند، خاطرنشان کرد: با این حال در آن زمان موتورسیکلت‌سازان اظهار کردند که چین انجین (موتور) انژکتوری تولید نمی‌کند و تهیه این قطعه از کشورهای دیگر نیز باعث افزایش 50 دلاری قیمت موتورسیکلت می‌شود بنابراین این کار را نکردند.
مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در حال حاضر نیز مقرر شده که تا پایان سال 1395 تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری متوقف و موتورسیکلت‌ها انژکتوری شوند با این حال مهلت یک ساله برای ادامه تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری به معنای اضافه شدن یک میلیون دستگاه موتورسیکلت‌ آلاینده جدید به خیابان‌ها است.
وی افزود: این در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانست با توجه به وضعیت آلودگی هوا، از هم‌اکنون ثبت سفارش و واردات قطعات و در نتیجه تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری را ممنوع کند و نیازی به ارایه مهلت یک ساله در این زمینه نبود.
میرخانی رشتی با بیان اینکه از بیشتر موتورسیکلت‌ها در کلانشهرها برای مشاغلی چون جابجایی بار و مسافر استفاده می‌شود، تصریح کرد: بنابراین موتورسیکلت‌ها مانند تاکسی‌ها پیمایش زیادی در طول روز داشته و نقش قابل توجهی در آلودگی هوا دارند.
قابل توجه این یارو میرخانی بگم که یه کامیون شاید 10 برابر یه تاکسی و موتور سیکلت پیمایش !! داره + آلودگی 1000 برابری اون نسبت به موتور و ماشین .. لامصب یه گاز وسط میده اندازه کل شجره نامه هوندا دود میده بیرون .. در ضمن این بنده حقیر پیشنهاد میکنم که با توجه به لغو تحریم ها لطفا دست از خود کفایی برداشته و بنزین euro 4 وارد نمایید چون دقیقا از وقتی که در تولید بنزین به خود کفایی رسیدید وضعیت آلودگی شهر ها جدی و بسیار ناسالم شد همچنین بد نیست اول ناااااااااااااااااااااااا ااااوگان دیزلی کشور رو با محصولات جدید شرکت هایی مثل بنز و ولوو جایگزین کنید بعد زورتون به ضغیف برسه و ضعیف کشی کنید .. بابا هوندا هر چی باشه وقتی گاز میدی تاریکی نمیزنه بیرون ازش !!

فرنام
27-10-1394, 09:37 بعد از ظهر
اول کارشناسی کنیم بعد ممنوع!
به گزرش پایگاه خبری«عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» ، صنعت موتورسیکلت با شرایط و ویژگی هایی که دارد می تواند به مثابه یک صنعت دارای قدرت مورد توجه قرار گیرد و اگر نارسایی ها و کاستی هایی هم در این خصوص باشد ،عمدتا به دلیل دیدگاه های غلط حاکم بر آن بوده و همچنین عدم علمی نگاه کردن در امور این صنعت است.
از نظر دید علمی – اقتصادی باید صنایعی را تقویت نمود که از یک سو دارای تکنولوژی برتر هستند و از سوی دیگر بازار گسترده داخلی برای آن وجود دارد با این ویژگی ها صنعت موتورسیکلت قطعا عمیق و قابل توجه هست و باید برای تقویت و توسعه آن برنامه ریزی نمود.
صنعت موتورسیکلت به دلیل نبود یک استراتژی معین و مدون در سال های گذشته دچار آسیب های مختلفی از جمله رقابت های منفی شد و امروز نیز به دلیل کوتاهی ها و عدم حمایت های لازم و کارشناسی های دقیق و همه جانبه از این صنعت هر از چندگاهی با چالشی جدید مواجه می شود که قابل تامل است.
" در زمان بحران در یک صنعت مناسب است دولت با درایت کامل به کمک صنعتگران آن صنعت بشتابد. قطعا اگر تصمیم های عجولانه گرفته شود و به جای حمایت و کنترل وضعیت به سوی تعدیل و ثبات دست به برنامه های سخت گیرانه و تحمیل یکسری قوانین فوری بزند،
آن صنعت رو به نابودی خواهد رفت.به هر حال در کشور در حال توسعه بحث بودن یا نبودن و رشد یک صنعت از مسائل حیاتی است که در خصوص حمایت و کنترل بقای آن باید تصمیم درست در زمان درست اتخاذ گرد".
در ظاهر درست است که موتورسیکلت های کاربراتوری الودگی ایجاد می کند و قطعا موتورسیکلت های انژکتوری و حتی موتورسیکلت های برقی باعث کاهش آلودگی هوا می شود ولی مناسب است از همه ابعاد این موضوع را کارشناسی نمود!

با توجه به اینکه در سال هایی که بحث الودگی هوا مطرح نبود تعداد تولید سالانه موتورسیکلت های کاربراتوری در بعضی اوقات بیشتر از حال بوده و حتی تعداد استانداردهای اجباری کمتر از امروز بوده است درنتیجه مناسب است موارد ذیل بررسی شود:
1- الودگی هوای امروز کشور و مخصوصا تهران و شهرهایی که دچار الودگی هستند چند درصد آن از وجود موتورسیکلت های کاربراتوری است
2- تعداد موتورسیکلت های موجود در شهرهایی که آلودگی هوا را ندارند با تعداد موتورسیکلت های موجود در شهر های الوده مقایسه شود
3- موتورسیکلت در ردیف چندم موارد مربوط به آلودگی هوا قرار دارد؟لذا اگر ثابت شد که موتورسیکلت های کاربراتوری در ردیف های بالاتر تولید الودگی هوا قرار دارد باید با اتخاذ سیاست های مناسب و طبق یک روال منطقی تغییرات لازم را در زمان مناسب انجام داد تا با از بین بردن یک آسیب، مشکل و معضل دیگری به جامعه وارد نشود!
زیرا طرح های فوری از طرف مراکز ذیربط نیاز به بررسی های همه جانبه دارد؛ مثلا تعطیلی کارخانه های تولید کننده موتورسیکلت از اول مهر با توجه به اینکه هنوز موتورسیکلت های انژکتوری توسط کارخانه های صادرکننده به ایران به تولید انبوه نرسیده و اپیدمی نشده است و همچنین شرایط فراگیر شدن موتورسیکلت های برقی هنوز محیا نشده است لذا جلوگیری از شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری که از سوی دولت برای ابتدای مهر‌ماه سال 95 برنامه‌ریزی شده باعث بیکاری چندین هزار نفر که به طور مستقیم و غیر مستقیم از صنعت موتورسیکلت ارتزاق می کنند خواهد شد!
از طرفی با توجه به بیکاری و فشارهای اقتصادی امروز جامعه باید نسبت به تعطیلی واحدهای تولیدی اهم و فی‌الاهم کرد و بین مهم مهمتر و بد و بدتر بهترین گزینه را در زمان مناسب انتخاب و اتخاذ کرد!
با توجه به اینکه سال 1393 نسبت به 1392 حدود 70 درصد رشد تولید و شماره گذاری موتورسیکلت را شاهد بوده ایم و همین امر باعث شد اکثر شرکت های تولیدکننده موتورسیکلت بعد از چند سال رکود نسبی با تحول جدید روبرو شوند. لذا برای سال 1394 واردات خود را بر اساس سال 1393 که روبه رشد بود تنظیم نموده و واردات خود را انجام دادند. از طرفی سال 1394 در شش ماهه اول حدود 23 درصد کاهش شماره گذاری را نسبت به سال 1393 شاهد بوده ایم و این حجم واردات موتورسیکلت و قطعات وابسته آن قطعا تا مهرماه 1395 تمام نخواهد شد
و علاوه بر آن تولید و طراحی با کیفیت محصولات انژکتوری به صورت انبوه توسط کشور سازنده که اغلب از چین هست در فرصت داده شده امکان پذیر نخواهد بود.
لذا مناسب است مسئولین محترم در خصوص جلوگیری از شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری و فرصت داده شده کارشناسی بیشتر انجام داده و فرصت فوق را با توجه به مسائل مطروحه تنظیم و تعیین نمایند تا مشکلات احتمالی برای این صنعت و افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم از این صنعت ارتزاق می کنند رفع شود.*محمد‌علی نژادیان
کارشناس صنعت‌ موتورسیکلت

mehdig
28-10-1394, 12:02 بعد از ظهر
قابل توجه این یارو میرخانی بگم که یه کامیون شاید 10 برابر یه تاکسی و موتور سیکلت پیمایش !! داره + آلودگی 1000 برابری اون نسبت به موتور و ماشین .. لامصب یه گاز وسط میده اندازه کل شجره نامه هوندا دود میده بیرون .. در ضمن این بنده حقیر پیشنهاد میکنم که با توجه به لغو تحریم ها لطفا دست از خود کفایی برداشته و بنزین euro 4 وارد نمایید چون دقیقا از وقتی که در تولید بنزین به خود کفایی رسیدید وضعیت آلودگی شهر ها جدی و بسیار ناسالم شد همچنین بد نیست اول ناااااااااااااااااااااااا ااااوگان دیزلی کشور رو با محصولات جدید شرکت هایی مثل بنز و ولوو جایگزین کنید بعد زورتون به ضغیف برسه و ضعیف کشی کنید .. بابا هوندا هر چی باشه وقتی گاز میدی تاریکی نمیزنه بیرون ازش !!
در راستای بنزین که گفتید بگم که قبلا حدود 6-7 سال پیش که پدر بنده موتور داشتن بنزین رو دست میریخت یه حس سوزش میداد به آدم
اما الان بنزین ریخته رو سیم کشی موتور وقتی دست میزنی بهش چرب هست
قشنگ برق میزنه از دور یعنی بنزین چرب دارن میدن بهمون اونوقت میگن آلودگی
این بنزین چرب هم جدا از اینکه آلودگی خیلی زیادی تولید میکنه به رینگ و پیستون هم آسیب میرسونه
نمیدونم چی بگم والا

erfi.747
28-10-1394, 06:14 بعد از ظهر
در راستای بنزین که گفتید بگم که قبلا حدود 6-7 سال پیش که پدر بنده موتور داشتن بنزین رو دست میریخت یه حس سوزش میداد به آدم
اما الان بنزین ریخته رو سیم کشی موتور وقتی دست میزنی بهش چرب هست
قشنگ برق میزنه از دور یعنی بنزین چرب دارن میدن بهمون اونوقت میگن آلودگی
این بنزین چرب هم جدا از اینکه آلودگی خیلی زیادی تولید میکنه به رینگ و پیستون هم آسیب میرسونه
نمیدونم چی بگم والا
دقیقا .. همین امروز اومدم یه بطری نوشابه بنزین پر کنم از بغلاش ریخت اینقدر چرب بود که بطری داشت سر میخورد از دستم !! چرررررررررررب !! یعنی قشنگ میتونی با gto بری پمپ بنزین و بنزین بزنی بدون اینکه روغن 10 اضافه کنی بهش !! چند وقت پیشم تو پارکینگ داشتم از هوندام بنزین میکشیدم یه ذره ریخت کف پارکینگ و بعد حین بیرون اومدن و دور زدن توی پارکینگ از رو بنزینه رد شدم که یهو پشت موتور سر خورد رفتتتتتتتتتتتتتتتتت یه جا دیگه شانس آوردم با پا تونستم نگه دارم موتورو :s (9)::waiting:

amirhosein021
28-10-1394, 08:45 بعد از ظهر
رفقا الان اخبار درباره الودگی صحبت میکرد رفت تو نمایشگاه متور سی جی انژکتور ساخته بودن !!!

camayo
29-10-1394, 01:45 قبل از ظهر
اره هم سی جی انژکتور هم دوگانه سوز با سی ان جی :i'm ok:

به کجاها داریم میریم ما :297:

erfi.747
29-10-1394, 05:07 بعد از ظهر
رفقا الان اخبار درباره الودگی صحبت میکرد رفت تو نمایشگاه متور سی جی انژکتور ساخته بودن !!!

:13::wow::icon_pf _52_::i'm ok::297::consoling2:

فرنام
29-10-1394, 06:23 بعد از ظهر
ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال ۹۵
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از صبحانه، محمد جواد صفی یاری افزود: موضوع جایگزینی موتورسیکلت های کاربراتوری با موتورهای انژکتوری و برقی از سال 1390 در کشور مطرح بوده اما متاسفانه طی این سالها بنا به دلایل مختلف اجرای این طرح به تعویق افتاد.
وی با بیان اینکه دولت در گذشته با جدیت خود تولید موتورسیکلتهای دو زمانه را متوقف کرد افزود: بی شک با توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری می توان خدمت بسیار بزرگی به مردم و سلامت آنها کرد.او به همکاری با پژوهشکده شهیدرضایی دانشگاه صنعتی شریف و شرکت دانش بنیان بناشریف اشاره کرد و گفت: طراحی و تولید موتورسیکلت برقی شهری، متناسب با نیاز مردم است که اولین موتورسیکلت برقی جهان‌رو بهمن ماه امسال رونمایی خواهد شد.وی تصریح کرد: از قابلیت های موتورسیکلت های انژکتوی می توان به آلایندگی بسیار پایین، مصرف کمتر با وجود شتاب بیشتر، سهولت استارت در هوای سرد، عملکرد یکنواخت در سرعت های مختلف، عدم امکان دستکاری، ثبات میزان مصرف در طول عمر موتورسیکلت اشاره کرد.صفی یاری اعلام کرد: طرح تولید انجین های موتورسیکلت انژکتوری فاز نهایی قرارداد را می گذراند و از سال 1396 تولید انجین انژکتوری موتورسیکلت با تیراژ وسیع و تکنولوژی پیشرفته دنیا و رعایت موازین استاندارد یورو 4 آغاز خواهد شد.محمد جواد صفی یاری افزود: تولید بیش از 10 مدل موتورسیکلت انژکتوری در رده 125 تا 250 سی سی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و به زودی آنها را پیش فروش خواهیم کرد.

mehdig
29-10-1394, 11:45 بعد از ظهر

طبق گفته شما رفتم از نمایندگی کویر پرس و جو کردم
گفت دعوت نامه برای معرفی دادن
بعدش هم سی جی انژکتور برامون میاد
میخوان از سی جی انزکتور رونمایی کنن:icon_pf _99_:

Komando
30-10-1394, 07:37 قبل از ظهر
اینم از قطعات انژکتور هوندا.که دارای سنسور اکسیژن هست که در خودروها قیمتش 140 تومنه سنسور مپ یا دمای هوای ورودی که در خودروها حدود70 تومنه پمپ بنزین چون انژکتور با بنزین تحت فشار باید تغذیه بشه خود انژکتور به قیمت 60 تومن ECU یا کامپیوتر در خودروها حدود 1 ملیون .....[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

VAHID
30-10-1394, 10:35 قبل از ظهر
اینم از قطعات انژکتور هوندا.که دارای سنسور اکسیژن هست که در خودروها قیمتش 140 تومنه سنسور مپ یا دمای هوای ورودی که در خودروها حدود70 تومنه پمپ بنزین چون انژکتور با بنزین تحت فشار باید تغذیه بشه خود انژکتور به قیمت 60 تومن ECU یا کامپیوتر در خودروها حدود 1 ملیون .....[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بستگی به نوع سیستمی که استفاده میکنن داره.ولی انزکتور موتور سیکلت چون یه مقدار ساده تره ارزون تر درمیاد

ناک سنسور نداره؟

mehdig
30-10-1394, 12:18 بعد از ظهر

اون سی دی برا چیه؟
سی دی تنظیم کردنه؟
دیگه کارمون در اومد هر روز بشین کنار هوندا وصلش کن به لپتاپ:|
ولی کار و کاسبی موتور سازی ها کساد میشه ون از کامپیوتر سر در نمیارن:4chsmu1:

sina6525
30-10-1394, 02:27 بعد از ظهر
اون سی دی برا چیه؟
سی دی تنظیم کردنه؟
ولی کار و کاسبی موتور سازی ها کساد میشه ون از کامپیوتر سر در نمیارن:4chsmu1:

در اومدن که بله در اومده بدجور هم کارمون در اومده
اما این که تعمیر کارا بازارشون میخوبه درست نیست چون یه دوره یک هفتگی میبینن فول میشن نه پیچدگی زیادی داره نه سیم کشی طولانی دیاگ هم که دیگه قیمتی نداره

اما در کل به خاطر کفیت پایین خرابی زود به زود داریم

Komando
30-10-1394, 08:25 بعد از ظهر
بستگی به نوع سیستمی که استفاده میکنن داره.ولی انزکتور موتور سیکلت چون یه مقدار ساده تره ارزون تر درمیاد

ناک سنسور نداره؟نه طوری که تویه عکس معلومه خبری ازسنسور ضربه(ناک) دریچه گاز .استپر........ نیست.

- - - Updated - - -

اون سی دی برا چیه؟
سی دی تنظیم کردنه؟
ولی کار و کاسبی موتور سازی ها کساد میشه ون از کامپیوتر سر در نمیارن:4chsmu1:اره نرم افزار تنظیم ECU یا واحد کنترل الکترونیک هست.البته به نظرم واسه موتور سازا هم بهتره چون کافی یه قطره اب بره تویه یکی از سوکت های سنسور ها و بعدش اگه باعث سوختنش نشه حداقل باعث خطا گرفتن کامپیوتر میشه و باید با دستگاه دیاگ خطا گیریش کرد.ما واسه خطا گیری 5 تومن میگیریم. حالا نمیدونم چراغ چک هم واسشون میزارن یا نه.گرونترین سنسور اکسیژن هست که البته زیاد دچار مشکل میشه و در سیستم انژکتور وظیفه تنظیم سوخت رو داره که اگه مشکل پیدا کنه باعث ریپ زدن و افزایش خیلی زیاد سوخت میشه.به نظرم که هوندا انژکتوری خیلی پر دردسر و هزینه بر باشه.

VAHID
30-10-1394, 10:15 بعد از ظهر
نه طوری که تویه عکس معلومه خبری ازسنسور ضربه(ناک) دریچه گاز .استپر........ نیست.

- - - Updated - - -

اره نرم افزار تنظیم ECU یا واحد کنترل الکترونیک هست.البته به نظرم واسه موتور سازا هم بهتره چون کافی یه قطره اب بره تویه یکی از سوکت های سنسور ها و بعدش اگه باعث سوختنش نشه حداقل باعث خطا گرفتن کامپیوتر میشه و باید با دستگاه دیاگ خطا گیریش کرد.ما واسه خطا گیری 5 تومن میگیریم. حالا نمیدونم چراغ چک هم واسشون میزارن یا نه.گرونترین سنسور اکسیژن هست که البته زیاد دچار مشکل میشه و در سیستم انژکتور وظیفه تنظیم سوخت رو داره که اگه مشکل پیدا کنه باعث ریپ زدن و افزایش خیلی زیاد سوخت میشه.به نظرم که هوندا انژکتوری خیلی پر دردسر و هزینه بر باشه.

بدون استپر که نمیشه

[Only registered and activated users can see links] DA%98%D9%86

Komando
30-10-1394, 10:41 بعد از ظهر
بدون استپر که نمیشه
چرا میشه .ما بعضی از ماشینایی که استپرشون خراب میشه و صاحب خودرو علاقه ای به تعویضشون نداره از مدار سیستم انژکتور خارج میکنیم.همچنین سنسور دریچه گاز.حتی واسه سنسور اکسیژن هم شبیه ساز میزاریم و از مدار خارجش میکنم فقط واسه هزینه و دردسر کمتر.

sina6525
01-11-1394, 01:14 قبل از ظهر
چرا میشه .ما بعضی از ماشینایی که استپرشون خراب میشه و صاحب خودرو علاقه ای به تعویضشون نداره از مدار سیستم انژکتور خارج میکنیم.همچنین سنسور دریچه گاز.حتی واسه سنسور اکسیژن هم شبیه ساز میزاریم و از مدار خارجش میکنم فقط واسه هزینه و دردسر کمتر.

شدنش که میشه اما خب باعث یه سری مشکلاتی توی کارکرد انجین به وجود میاد مثلا خود استپ موتور بعضی وقتا کار ساسات رو میکنه و سنسور اکسیژن میفهمه که ماشین آیا داره خوب کار میکنه و بنزین به صورت کامل میسوزه یا نه شما وقتی حذفش کنی دیگه ecu از کار کرد ماشین اطلاعی نداره پس بودن تمام قطعات و سنسور ها خیلی به کارکرد صحیح انجین کمک میکنه
اگر نیازی بهشون نبود خود کارخونه از اول نمیزاشت

Komando
01-11-1394, 07:25 قبل از ظهر
شدنش که میشه اما خب باعث یه سری مشکلاتی توی کارکرد انجین به وجود میاد مثلا خود استپ موتور بعضی وقتا کار ساسات رو میکنه و سنسور اکسیژن میفهمه که ماشین آیا داره خوب کار میکنه و بنزین به صورت کامل میسوزه یا نه شما وقتی حذفش کنی دیگه ecu از کار کرد ماشین اطلاعی نداره پس بودن تمام قطعات و سنسور ها خیلی به کارکرد صحیح انجین کمک میکنه
اگر نیازی بهشون نبود خود کارخونه از اول نمیزاشتدوست عزیز من که نگفتم کارخونه الکی گذاشته.گفتم یعنی بدونه استپر و دریچه گاز هم میشه ولی بدونه سنسور اکسیژن اصلن نمیشه و باید براش شبیه ساز گذاشت ماهم موقعی صاحب خودرو میگه هزینش برام سنگینه براش اینکار رو میکنیم.

فرنام
01-11-1394, 07:56 قبل از ظهر
آقای کوماندو
ماشین رو یه بار بردم واسه دیاگ الکی گاز میخورد و دور موتور می رفت بالا ...
جالب بود تعمیرکار عزیز مشغول ماشین ما بود که دید آقا دمای موتور پایین ولی باز ماشین داره جون میده که مثل یه دکتر عمل احیا رو انجام داد .

حالا سئوالم اینه که دیاگ به موتور وصل بشه چه چیزهایی رو نشون میده ؟

sina6525
01-11-1394, 12:45 بعد از ظهر
دوست عزیز من که نگفتم کارخونه الکی گذاشته.گفتم یعنی بدونه استپر و دریچه گاز هم میشه ولی بدونه سنسور اکسیژن اصلن نمیشه و باید براش شبیه ساز گذاشت ماهم موقعی صاحب خودرو میگه هزینش برام سنگینه براش اینکار رو میکنیم.

نه داداش منم منظوری ندشتم شما استاد مایی در کل خواستم بگم ما هم یه چیزی حالیمونه :hanghead:داستان شبیه ساز چجوریه؟؟ یعنی همیشه یه درصد ثابت رو نشون میده؟؟

فرنام
01-11-1394, 01:30 بعد از ظهر
حرکت موتورسیکلت های کاربراتوری به سمت تکنولوژی انژکتوری

عصر خودرو- مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی مجموعه مذکور برای حرکت موتورسیکلت های کاربراتوری به سمت تکنولوژی انژکتوری با هدف حفظ سلامت زیست محیطی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از مهر، امیر حسین قناتی در تشریح برنامه وزارت صنعت و معدن برای مدیریت موتورسیکلت های آلاینده در کشور اظهار داشت: استاندارد موتور سیکلت هایی که در بازار ایران لحاظ می شود، یورو 3 بوده که منطبق با چارچوب های استاندارد کشورهای توسعه یافته است.
مدیر کل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:آنچه که باعث ایجاد آلایندگی هوا از طریق موتور سیکلت ها می شود به تکنولوژی ساخت آن معطوف است و برای مدیریت و مهار آلایندگی فوق باید به سمت تکنولوژی انژکتوری حرکت کنیم.
قناتی گفت: برای تحقق این امر جلسات متعددی با سازمان محیط زیست داشته ایم و در نظر داریم با عملیاتی کردن طرح هایی سازنده، این امر خطیر را محقق کنیم.مدیر کل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص راهکار پیشگیرانه برای جلوگیری از دستکاری کاربراتورهای موتورسیکلت ها برای اخذ استاندارد یورو 3 عنوان کرد: با انژکتوری شدن موتورها، امکان دستکاری در کاربراتور ها نیز از بین می رود و عملا ضریب حفظ سلامت محیط زیست افزایش می یابد.
گفتنی است طبق ارزیابی های کارشناسان هر دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری هفت تا هشت برابر خودروهای سواری، آلایندگی و ذرات معلق در هوا منتشر می کند.

mehdig
01-11-1394, 01:48 بعد از ظهر
حرکت موتورسیکلت های کاربراتوری به سمت تکنولوژی انژکتوری

عصر خودرو- مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی مجموعه مذکور برای حرکت موتورسیکلت های کاربراتوری به سمت تکنولوژی انژکتوری با هدف حفظ سلامت زیست محیطی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو ([Only registered and activated users can see links])» به نقل از مهر، امیر حسین قناتی در تشریح برنامه وزارت صنعت و معدن برای مدیریت موتورسیکلت های آلاینده در کشور اظهار داشت: استاندارد موتور سیکلت هایی که در بازار ایران لحاظ می شود، یورو 3 بوده که منطبق با چارچوب های استاندارد کشورهای توسعه یافته است.
مدیر کل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:آنچه که باعث ایجاد آلایندگی هوا از طریق موتور سیکلت ها می شود به تکنولوژی ساخت آن معطوف است و برای مدیریت و مهار آلایندگی فوق باید به سمت تکنولوژی انژکتوری حرکت کنیم.
قناتی گفت: برای تحقق این امر جلسات متعددی با سازمان محیط زیست داشته ایم و در نظر داریم با عملیاتی کردن طرح هایی سازنده، این امر خطیر را محقق کنیم.مدیر کل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص راهکار پیشگیرانه برای جلوگیری از دستکاری کاربراتورهای موتورسیکلت ها برای اخذ استاندارد یورو 3 عنوان کرد: با انژکتوری شدن موتورها، امکان دستکاری در کاربراتور ها نیز از بین می رود و عملا ضریب حفظ سلامت محیط زیست افزایش می یابد.
گفتنی است طبق ارزیابی های کارشناسان هر دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری هفت تا هشت برابر خودروهای سواری، آلایندگی و ذرات معلق در هوا منتشر می کند.

خداییش این چیزی که میگن رو روش فکر هم میکنن
هر موتور 8 برابر یه ماشین الودگی ایجاد میکنه
یکم فکر کردن که موتور یه سیلندره
یه پیستون 125 سی سی داره
اما همین ماشینا مثل پیکان و پراید 4 تا سیلندر دارن با حجم بالاتر؟
اصلا رفتن بررسی کنن ببینن یه موتور چقدر الایندگی داره یا دارن از خودشون حرف میزنن
گیریم اصن موتورا انژکتوری کردن
ماشینای سنگین رو چیکار میخوان بکنن
کارخونه ها
همین ماشینای قدیمی مثل نیسان گاوی
ادم نمیدونه چی بگه

kaveh_am
01-11-1394, 02:25 بعد از ظهر
خداییش این چیزی که میگن رو روش فکر هم میکنن
هر موتور 8 برابر یه ماشین الودگی ایجاد میکنه
یکم فکر کردن که موتور یه سیلندره
یه پیستون 125 سی سی داره
اما همین ماشینا مثل پیکان و پراید 4 تا سیلندر دارن با حجم بالاتر؟
اصلا رفتن بررسی کنن ببینن یه موتور چقدر الایندگی داره یا دارن از خودشون حرف میزنن
گیریم اصن موتورا انژکتوری کردن
ماشینای سنگین رو چیکار میخوان بکنن
کارخونه ها
ادم نمیدونه چی بگه
ماشین یورو 4 با بنزین یورو 4 رو با سی جی 125 با بنزین آشغالی مقایسه کردن شده 8 برابر...
ماشینای ما الان یور 2 هستن بنزینم که اصلا معلوم نیست چی چی هست...
این که تکنولوژیش بره بالا خوبه ولی خوب دردسرش زیاد نشه که.
اصلا مشکل دود از موتور نسیت.چون تعداد موتورها تو کرج کم هستن ولی دود ماشالا سر جاشه...
کاربراتوری هم بشه از نظر مشکل آلودگی فرقی نمیکنه همین آشه و همین کاسه.

- - - Updated - - -

عوض اون وام طولانی مدتی که دادن مردم ماشین بخرن یکم حمل و نقل عومومی رو درست میکردن خوب!!!!

- - - Updated - - -

sina6525
01-11-1394, 02:36 بعد از ظهر
یعنی دمشون گرم خیلی حرفه ای عمل میکنن واقعا جای تقدیر داره

اول میان همین داخلی هارو انژکتور میکنن چون از تکنولوژی بالا و با کیفیتی استفاده نمیکنن خیلی رو دستشون خرج نمیزره فوقش 500 تومن اما قیمت موتور رو از 3 میلیون به بهانه انژکتور بودن میکنن 6 میلیون پس یه سود تپل میکنن

حالا میان موتور های کابراتوری خارجی مثل هوندا و کی تی ام رو گرون میکنن وقتی هم میگی چرا گرون شده؟؟ بحث کابرات بودنشو و این که وارد کردنش سخت شده رو بهونه میکنن پس یه موتور 35 میلیونی رو میکنن 45 میلیون

حالا موتور های انژکتوری خارجی رو هم میبیرن بالا :13: چرا؟؟ چون مردم مجبور میشن انژکتوری بخرن .
حالا بماند که چون انژکتوری خرابی زیاد داره سر فروش قطعات یدکی هم خیلی سود میکنن

پس با یه حرکت خیلی ساده به بهانه آلودگی هوا دارن یه سود تپل میکنن

آخه تا الان مگه موتور نداشتیم تو کشور؟؟ پس چرا آلوده نبود؟؟ یهو اومدین خودتون زدین تو کار تولید بنزین از همون موقع هوا خراب شده به قول دستمون بنزین چربه ، آخه خود بنزین حلال روغن و چربیه اما شما یکم بریز رو دستت بعد دستتو بمال کاملا چربی رو احساس میکن

اصلا یه کار دیگه بکنید که خودم امتحان کردم یه دبه فرضا نوشابه رو بگیرید توش بنزین بریزید دربش رو نبندین بزارین باز باشه حالا یک هفته دیگه بیاد بهش سر بزنید میبینید که بنزین رفته و یه مایه زرد رنگ که شبیه روغن قاطی شده با آب هستش ته ظرف مونده خود بنزین بخار شده و رفته اما آب و روغن ته ظرف مونده خب همین روغن میره تو سیلندر میسوزه هم عمر موتور رو کم میکنه هم هوا رو آلوده میکنه

این ها هم برای که خودشون در برن تقصیر رو انداختن گردن موتور سوار ها

Komando
01-11-1394, 10:08 بعد از ظهر
ادم نمیدونه چی بگهدوست عزیز نیسان یا همون زامیاد24 مدل بنزینیش اومدن انژکتوری کردن .بعد دوباره اومدن موتور دیزلی روش نصب کردن با نام ZAMYAD 28 ND که الودگیشون خیلی پایینه ولی هزینه های تعمیراتشون خیلی بیشتر شده تعمیر کامل یه نیسان دیزلی شده به 7 ملیون هم رسیده ولی مدل کاربرات حدود 2 ملیون

- - - Updated - - -

آقای کوماندو
ماشین رو یه بار بردم واسه دیاگ الکی گاز میخورد و دور موتور می رفت بالا ...
جالب بود تعمیرکار عزیز مشغول ماشین ما بود که دید آقا دمای موتور پایین ولی باز ماشین داره جون میده که مثل یه دکتر عمل احیا رو انجام داد .

حالا سئوالم اینه که دیاگ به موتور وصل بشه چه چیزهایی رو نشون میده ؟دوست عزیز سوالت اولت رو کامل تر توضیح بده.در مورد سوال دومت دیاگ موتور سیکلت نمیدونم چطور باشه ولی مال ماشین دارای گزینه های خطایابی برنامه ریزی پارامترها که با روشن شدن خودرو اطلاعات کامل و زنده از دور موتور دمای اب ولتاژ سنسورهای اکسیژن وضعیت دریچه گاز و.................تست عملگرها پاک کردن خطاها و............هست

- - - Updated - - -

نه داداش منم منظوری ندشتم شما استاد مایی در کل خواستم بگم ما هم یه چیزی حالیمونه :hanghead:داستان شبیه ساز چجوریه؟؟ یعنی همیشه یه درصد ثابت رو نشون میده؟؟ ما کوچیکتیم داداش. شبیه ساز هم از اسمش معلومه کارکرد سنسور اکسیژن رو شبیه سازی میکنه و همیشه یه درصد ثابت رو نشون میده چون هیچ کونه حسگری نداره ولی مصرف سوخت رو یه مقدار از حالت طبیعی بیشتر میکنه کلا از ناچاری هست.قیمتش هم حدود 20 تومنه

VAHID
01-11-1394, 11:03 بعد از ظهر
با انزکتوری شدن موتورا علاوه بر باطری دزدی شغل شریف دیگری به نام ECUدزدی از موتور ها مثل ماشین اما بسیار ساده تر ایجاد میشه.این یعنی کاهش نرخ بیکاری

برای انزکتور علاوه بر این قطعات به دلیل فشار بالای مورد نیاز سوزن انزکتور برای پاشش به سیلندر باید یه پمپ بنزین برقی هم تعبیه بشه.

کلا بهتر بود به جای انزکتوری کردن استاندارد های الایندگی یورو 5 یا 4 رو اجباری میکردن.کارخونه ها یا سی جی رو تولید نمیکردن یا اگر تولید میکردن با الایندگی پایین تر.

کسی اطلاعی نداره که در مورد انژکتور کردن فقط به تغییر سیستم سوخت رسانی بسنده شده یا پاس کردن استاندارد های الایندگی هم اجباری شده؟

Komando
02-11-1394, 08:29 قبل از ظهر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه متوسط عمر باتری موتور سیکلت های برقی ۴ سال است نه یکسال، گفت: خرید باتری موتور سیکلت های برقی از هزینه بنزین موتورهای معمولی در طول این ۴ سال ۱.۵ میلیون تومان ارزان تر تمام می شود. سیدجعفر تشکری هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ([Only registered and activated users can see links]) درباره انتشار اخباری مبنی بر عمر کوتاه باتری موتور سیکلت های برقی و هزینه 6 میلیون تومانی برای تعویض آنها در سال، اظهار داشت: این تحلیل را چندان نمی پسندم که هنوز یک دستگاه موتور در کشور کار نکرده دنبال موضوعاتی هستیم که خیلی کارشناسی و دقیق نیست.
وی ادامه داد: هر وسیله نقیله ای عمر طبیعی دارد؛ موتور بنزینی هم در اثر کارکرد دچار نقص می شود، نیاز به تعمیرات پیدا میکند و قطعات سوخت رسانی آن دچار مشکل می شود. طبیعی است که درباره موتور سیکلت برقی هم چنین وضعیتی وجود داشته باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه عمر باتری موتورسیکلت های برقی بستگی به کیفیت آن دارد، تصریح کرد: در حال حاضر عمر باتری های لیتیومی سه تا پنج سال است و نسل های جدید آن است هر روز هم که میگذرد از عمر و دوام بالاتری برخوردار می شوند و در عین حال صرفه جویی برای دارندگان این موتورها اتفاق می افتد چراکه دیگر هزینه سوخت پرداخت نمی کنند.
وی افزود: اگر مالک موتور سیلکت روزانه 5 لیتر مصرف بنزین داشته باشد در واقع روزانه 5 هزار تومان باید هزینه بنزین بپردازد که اگر این رقم را در ماه و سال محاسبه کنیم می تواند جبران کننده هزینه های سوخت یک موتور بنزینی شود.
تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: اگر عمر سه تا 5 سال باتری ها را به صورت میانگین 4 سال در نظر بگیریم و میانگین مصرف هر موتور 5 لیتر بنزین باشد، در طول 4 سال باید 7.5 میلیون هزینه بنزین پرداخته شود این در حالی است که هزینه باتری 6 میلیون تومانی که به آن اشاره کردید، 1.5 میلیون تومان ارزان تر تمام میشود. :wow::wow::wow::wow::9::9::9:

فرنام
02-11-1394, 09:19 قبل از ظهر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه متوسط عمر باتری موتور سیکلت های برقی ۴ سال است نه یکسال، گفت: خرید باتری موتور سیکلت های برقی از هزینه بنزین موتورهای معمولی در طول این ۴ سال ۱.۵ میلیون تومان ارزان تر تمام می شود.

سیدجعفر تشکری هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ([Only registered and activated users can see links]) درباره انتشار اخباری مبنی بر عمر کوتاه باتری موتور سیکلت های برقی و هزینه 6 میلیون تومانی برای تعویض آنها در سال، اظهار داشت: این تحلیل را چندان نمی پسندم که هنوز یک دستگاه موتور در کشور کار نکرده دنبال موضوعاتی هستیم که خیلی کارشناسی و دقیق نیست.
وی ادامه داد: هر وسیله نقیله ای عمر طبیعی دارد؛ موتور بنزینی هم در اثر کارکرد دچار نقص می شود، نیاز به تعمیرات پیدا میکند و قطعات سوخت رسانی آن دچار مشکل می شود. طبیعی است که درباره موتور سیکلت برقی هم چنین وضعیتی وجود داشته باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه عمر باتری موتورسیکلت های برقی بستگی به کیفیت آن دارد، تصریح کرد: در حال حاضر عمر باتری های لیتیومی سه تا پنج سال است و نسل های جدید آن است هر روز هم که میگذرد از عمر و دوام بالاتری برخوردار می شوند و در عین حال صرفه جویی برای دارندگان این موتورها اتفاق می افتد چراکه دیگر هزینه سوخت پرداخت نمی کنند.
وی افزود: اگر مالک موتور سیلکت روزانه 5 لیتر مصرف بنزین داشته باشد در واقع روزانه 5 هزار تومان باید هزینه بنزین بپردازد که اگر این رقم را در ماه و سال محاسبه کنیم می تواند جبران کننده هزینه های سوخت یک موتور بنزینی شود.
تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: اگر عمر سه تا 5 سال باتری ها را به صورت میانگین 4 سال در نظر بگیریم و میانگین مصرف هر موتور 5 لیتر بنزین باشد، در طول 4 سال باید 7.5 میلیون هزینه بنزین پرداخته شود این در حالی است که هزینه باتری 6 میلیون تومانی که به آن اشاره کردید، 1.5 میلیون تومان ارزان تر تمام میشود. :wow::wow::wow::wow::9::9::9:
ایشون گفتند : پول بنزین نمیدید ولی اینو فراموش کردند که موتور با باد هوا که حرکت نمی کنه !!!
در عوض بنزین باید موتور رو چندین ساعت به برق زد تا شارژ شود.و اگر هفته ای چندین بار این کار تکرار شود هزینه ی سنگینی روی فیش برق می آید . با توجه به اینکه باتری موتور با باتری موبایل !!! در مقدار شارژ شدن فرق دارد .

از طرفی با افزایش مصرف برق شاهد افزایش آلودگی هوا خواهیم بود چرا که اکثر نیروگاههای برق کشور از سوخت های فسیلی ( نفت - گاز- زغال سنگ) استفاده می کنند .

فرنام
02-11-1394, 10:10 قبل از ظهر
قیمت موتور سیکلت‌های برقی چقدر است؟ ([Only registered and activated users can see links] 7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%82%db%8c-%da%86%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f)

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به تولید موتورسیکلت‌های برقی در شهر تهران گفت: قیمت این موتور‌ها 8 تا 12 میلیون تومان است که 80 درصد از قیمت موتورها به صورت وام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

اقبال شاکری با اشاره به ورود موتورسیکلت‌های برقی در شهر تهران گفت: بیش از یک سال است که کارشناسان در خصوص استانداردهای لازم برای تولید موتورسیکلت‌های برقی تحقیقات مفصلی را انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به عنوان مجری طرح، کارهای کارشناسی دقیقی را برای تولید اینگونه موتورها در شهر تهران انجام داده است و در واقع می‌توان اظهار کرد که موتورسیکلت‌های برقی استانداردهای لازم را دارا هعستند.

شاکری با بیان اینکه شرکت لیزینگ شهر که زیرمجموعه بانک شهر قرار دارد، هماهنگی‌های لازم را برای پرداخت وام خرید موتورسیکلت‌های برقی انجام می‌دهد به طوری که 85 درصد از قیمت موتورسیکلت‌ها به صورت وام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به پرداخت وام خرید موتورسیکلت‌های برقی گفت: این وام بدون بهره است، ضمن اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت لیزینگ شهر برای خرید موتورسیکلت‌های برقی و استفاده از وام ثبت‌نام کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازفارس ،وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای خدمات پس از فروش موتورسیکلت‌های برقی پیش‌بینی شده است یا خیر؟ گفت: قطعاً در این زمینه تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است به طوری که پلیس راهور نیز قول داده است شمارگذاری موتورسیکلت‌ها را در دستورکار خود قرار دهد.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه متقاضیان می‌توانند برای خرید به سایت لیزینگ شهر مراجعه و تسهیلات درنظر گرفته شده مراجعه کنند، می‌توانند به صورت آزاد نیز موتورسیکلت‌های برقی را از نمایشگاه‌ها خریداری کنند.

شاکری ادامه داد: موتورسیکلت‌های برقی 300 وات بوده و شارژ آنها به گونه‌ای که دو روز شارژ بوده که البته این بسته به استفاده راکبان موتورسیکلت‌ها دارد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: قیمت موتورسیکلت‌های برقی بین 8 تا 12 میلیون تومان بوده که 80 درصد از قیمت این موتورسیکلت‌ها به صورت وام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قطعاً قیمت فعلی برای موتورسیکلت‌ها قیمت بسیار بالایی است، گفت: امیدواریم با تولید انبوه قیمت این موتورها نیز کاهش پیدا کند.

Komando
02-11-1394, 12:08 بعد از ظهر
چرا بریم 12 ملیون بدیم واسه یه موتور اشغال برقی خب با 12 ملیون یه ماشین کارکرده خوب میخریم.

kaveh_am
02-11-1394, 04:45 بعد از ظهر
- -

300W میشه 0.4 اسب بخار؟!!!
بیسواد منظورش کیلو وات بوده....

جدی کی روزی 5 لیتر بنزین میسوزونه؟من خودم رو میترکونم در روز 3_3.5 رو موتور تمرین میکنم 1.5 لیتر میسوزونم.
این آشغالای تو بنزین من رو نموده...تو انژکتوری ها مشکل ایجاد نمیکنه؟

Komando
02-11-1394, 04:55 بعد از ظهر
- -

300W میشه 0.4 اسب بخار؟!!!
بیسواد منظورش کیلو وات بوده....

جدی کی روزی 5 لیتر بنزین میسوزونه؟من خودم رو میترکونم در روز 3_3.5 رو موتور تمرین میکنم 1.5 لیتر میسوزونم.
این آشغالای تو بنزین من رو نموده...تو انژکتوری ها مشکل ایجاد نمیکنه؟چرا ناخالصی هایه بنزین از فیلتر عبور کرده و روی انژکتور میرن و انژکتور رو که خودش هم فیلتر داره رو مسدود میکنه روی دستگاه انژکتورشور هم بزور باز میشن خیلی وقت ها هم درست نمیشن و باید تعویض بشن.

erfi.747
02-11-1394, 09:40 بعد از ظهر
مشکل آلودگی هوا با چند مورد زیر به نظرم تا حدودی حل میشه:
اول و مهم تر از همه جایگزینی بنزین موجود با بنزین وارداتی از اروپا و یا جاهای دیگه
دوم اختصاص دادن تسهیلات و بودجه برای تعویض ناوگان دیزلی کشور ..
سوم جایگزینی موتور هایی مثل باکسر و هوندا یونیکورن و غیره به جای طرح های سی جی 125
چهارم جدی تر کردن ممنوعیت تردد موتور های دو زمانه و ممنوع کردن تردد موتور هایی که بیشتر از 5 سال یا 30000 کیلومتر کار کردند
پنجم اجباری کردن معاینه فنی برای موتور سیکلت
ششم وارد کردن علم و فناوری نوین به کشور ( با وجود لغو تحریم ها ) مانند انژکتور و abs و سیستم های دیگه که برای موتور های داخلی استفاده بشن

sina6525
02-11-1394, 10:02 بعد از ظهر
مشکل آلودگی هوا با چند مورد زیر به نظرم تا حدودی حل میشه:
اول و مهم تر از همه جایگزینی بنزین موجود با بنزین وارداتی از اروپا و یا جاهای دیگه
دوم اختصاص دادن تسهیلات و بودجه برای تعویض ناوگان دیزلی کشور ..
سوم جایگزینی موتور هایی مثل باکسر و هوندا یونیکورن و غیره به جای طرح های سی جی 125
چهارم جدی تر کردن ممنوعیت تردد موتور های دو زمانه و ممنوع کردن تردد موتور هایی که بیشتر از 5 سال یا 30000 کیلومتر کار کردند
پنجم اجباری کردن معاینه فنی برای موتور سیکلت
ششم وارد کردن علم و فناوری نوین به کشور ( با وجود لغو تحریم ها ) مانند انژکتور و abs و سیستم های دیگه که برای موتور های داخلی استفاده بشن

داداش با اکثر صحبت هات موافقم اما بعد 30 هزار تا موتور فرسوده بشه و از رده خارج؟؟؟ اونجوری که سالی یه موتور باید عوض کنیم
الان شما ببین موتور های مدل 2000 به بالا خارجی با این که 15 سال عمر دارن اما آلودگی ندارن اگه کیفیت ساخت بالا باشه موتور بعد 20 سال هم الایندگیش بالا نمیره

فقط دوتا موضوع اصلی همون بالا بردن کیفیت بنزین و تکنولوژی پیشرفته هستش به شرط این که قیمت فضایی نشه

Gladiator
03-11-1394, 12:51 بعد از ظهر
همه چیز دست به دست هم داده تا هوا اینطور آلوده بشه
باید همه چی درست بشه نه فقط یه چیز ، بیشتر آلودگی مربوط به خودروهاست
بنزین باید با کیفیت بشه ، دوستان موتور سوار هم قید 5 کیلومتر سرعت بیشتر و صدای بیشترو بزنن و کاتالیزورو در نیارن
آلودگی موتور سیکلت ربطی به سنو سال موتور نداره ، فقط برمیگرده به سلامت موتور ، بارها دیدم بسیاری از موتورها علنا دود آبی میکنن و صاحبانشون نمیرن یه دست رینگ بزنن

erfi.747
04-11-1394, 08:23 بعد از ظهر
داداش با اکثر صحبت هات موافقم اما بعد 30 هزار تا موتور فرسوده بشه و از رده خارج؟؟؟ اونجوری که سالی یه موتور باید عوض کنیم
الان شما ببین موتور های مدل 2000 به بالا خارجی با این که 15 سال عمر دارن اما آلودگی ندارن اگه کیفیت ساخت بالا باشه موتور بعد 20 سال هم الایندگیش بالا نمیره

فقط دوتا موضوع اصلی همون بالا بردن کیفیت بنزین و تکنولوژی پیشرفته هستش به شرط این که قیمت فضایی نشه
دقیقا خودتون فرمودید اگر کیفیت ساخت بالا باشه وقتی که نیست همون 30000 تام زیادشه .. الآن تو اروپام همینه داستان بعد 5 سال ماشین و موتور ( تازه ماشینا و موتورای اونا که از ژاپن دست کمی ندارن ) از رده خارج محسوب میشن .. اونطور که من شنیدم شما اگه تو کشور آلمان یه محصول آلمانی مثل s1000rr رو بگیری نصف مبلغ رو دولت میده بعد 5 سالم میبری یه نوشو بهت میدن .. اینجام که ... :wall3:

sina6525
04-11-1394, 09:11 بعد از ظهر
دقیقا خودتون فرمودید اگر کیفیت ساخت بالا باشه وقتی که نیست همون 30000 تام زیادشه .. الآن تو اروپام همینه داستان بعد 5 سال ماشین و موتور ( تازه ماشینا و موتورای اونا که از ژاپن دست کمی ندارن ) از رده خارج محسوب میشن .. اونطور که من شنیدم شما اگه تو کشور آلمان یه محصول آلمانی مثل s1000rr رو بگیری نصف مبلغ رو دولت میده بعد 5 سالم میبری یه نوشو بهت میدن .. اینجام که ... :wall3:

داداش این حرف رو زدی یاد یه جوک افتادم

توی کشورهای دیگه ماشینها تو سال پنجم از رده خارج محسوب میشن ...

تو ایران سال هفتم تازه اقساطش تموم میشه

ولی از شوخی گذشته شما دلت میاد یه سوزوکی bking بگیری بعد توی دو سال 30000 هزارتا تموم بشه و موتور رو بندازی؟؟؟
من که حاضر نیستم بکنم این کار رو

B-MAX
04-11-1394, 11:16 بعد از ظهر
به جرات میتونم بگم مشکل آلودگی هوا با تخته کردن درب کارخونه سیمان و کوره پسخونه های جاده خاوران و از رده خارج کردن ماشینهای دیزلی با سن بالاتر از 10 سال تا حدود 50 درصد کم میشه
چون چند ساله تو این صنف هستم اینو میدونم, و با اطلاع کامل میگم.

اما حالا که با انژکتور کردن همین به اصطلاح موتورهایی که میدن دست خلق الله میشه یه سود تپل به جیب زد
آقایون به فکر سلامت مردم و محیط زیست افتادن و میخوان دنیا رو با انژکتور کردن موتورها نجات بدن:25r30wi:
وطنم پاره تنم:consoling2:

فرنام
05-11-1394, 06:50 قبل از ظهر
توقف شماره گذاری موتورسیکلت از ابتدای سال 96 ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-96)

معاون شهردار با بیان اینکه شهرداری تهران کسانی که موتور سیکلت برقی خریداری کنند از یارانه شهرداری برخوردار می شوند و به سازندگان داخلی در همین راستا تذکراتی داده شد حتی از طریق سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان صنعت و معدن تولید موتور سیکلت متوقف شد که بر همین اساس در آخرین جلسه ای که داشتیم مصوب شد که از مهر ماه سال آینده تولید موتور سیکلت کاربراتوری متوقف شود و از اول فروردین سال 96 شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری توقف یابد و جایگزین آن موتور سیکلت های برقی و بنزینی با سیستم انژکتوری است.

تشکری هاشمی گفت: شهرداری برای دارندگان موتورسیکلت های برقی در اکثر نقاط شهر به خصوص محدوده بازار مکان هایی را تعبیه خواهد کرد تا بتوانند نسبت به شارژ رایگان اقدام کنند.

وی افزود : عوارض موتور سیکلت های برقی صفر است و هیچ‌گونه عوارضی از دارندگان موتور سیکلت های برقی اخذ نمی شود و از سوی شهرداری پارکینگ های اختصاصی در مرکز شهر برای موتورسیکلت های برقی پیش بینی شده است.

تشکری هاشمی ادامه داد: در آینده ای نزدیک به دنبال مصوبه ای هستیم تا در مرکز شهر ممنوعیت تردد موتور سیکلت های کاربراتوری را اعمال کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

فرنام
05-11-1394, 09:07 قبل از ظهر
موتورسیکلت برقی برای مردم کارآمد نیست/ ادامه تردد موتور سیکلت بنزینی در شهر ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1)

اقبال شاکری،‌ عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری باشگاه خبرنگاران ([Only registered and activated users can see links])، با اشاره به عدم استفاده مردم از موتورسیکلت‌های برقی اظهار کرد: لیست موتورهای برقی، مشخصات قیمت، مدل در لیزینگ اعلام شده و 80 درصد تسهیلات مصوب شورای شهر به آن تعلق می‌گیرد اما هنوز عموم مردم برای استفاده از آن استقبال نمی‌کنند.

وی قیمت را یکی از دلایل عدم استقبال مردم از آن دانست و تصریح کرد: قیمت بالای موتورسیکلت های برقی در مقایسه با بنزینی یکی از دلایل عمده عدم استقبال مردم است که تسهیلات پیشنهادی شهرداری و مصوب شورای شهر نیز مشکلی را برطرف نکرده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل در ادامه گفت: میزان کارآمدی موتور سیکلت‌های برقی در مقایسه با موتورسیکلت‌های بنزینی پایین‌تر است و همچنین سایز بزرگ موتورسیکلت‌های برقی یکی دیگر از دلایل عدم استقبال مردم است که همچنان شاهد استفاده مردم از موتورسیکلت‌های بنزینی هستیم.

وی افزود: کاهش آلودگی هوا، بی‌صدا بودن موتورسیکلت‌ها از مزایای آن است که باید فرهنگ استفاده از آن را در شهر گسترش دهیم.

شاکری در پایان گفت: انواع آلاینده‌ها موجبات آلودگی هوا را به همراه دارند که آلاینده‌های متحرک نیز از جمله موتورسیکلت ها آن را تشدید می‌کند که باید شرایط و تسهیلات استفاده از جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی را به منظور کاهش آلودگی هوا، صوتی برای مردم فراهم کرد.

erfi.747
06-11-1394, 12:14 بعد از ظهر
توقف شماره گذاری موتورسیکلت از ابتدای سال 96 ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-96)

تشکری هاشمی ادامه داد: در آینده ای نزدیک به دنبال مصوبه ای هستیم تا در مرکز شهر ممنوعیت تردد موتور سیکلت های کاربراتوری را اعمال کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ممنوعیت تردد موتورای کاربراتوری ؟!؟! جوک میگه یا لطیفه زیاد خونده ؟؟؟

mehdig
06-11-1394, 06:04 بعد از ظهر
موتورسیکلت برقی برای مردم کارآمد نیست/ ادامه تردد موتور سیکلت بنزینی در شهر ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1)

اقبال شاکری،‌ عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری باشگاه خبرنگاران ([Only registered and activated users can see links])، با اشاره به عدم استفاده مردم از موتورسیکلت‌های برقی اظهار کرد: لیست موتورهای برقی، مشخصات قیمت، مدل در لیزینگ اعلام شده و 80 درصد تسهیلات مصوب شورای شهر به آن تعلق می‌گیرد اما هنوز عموم مردم برای استفاده از آن استقبال نمی‌کنند.

وی قیمت را یکی از دلایل عدم استقبال مردم از آن دانست و تصریح کرد: قیمت بالای موتورسیکلت های برقی در مقایسه با بنزینی یکی از دلایل عمده عدم استقبال مردم است که تسهیلات پیشنهادی شهرداری و مصوب شورای شهر نیز مشکلی را برطرف نکرده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل در ادامه گفت: میزان کارآمدی موتور سیکلت‌های برقی در مقایسه با موتورسیکلت‌های بنزینی پایین‌تر است و همچنین سایز بزرگ موتورسیکلت‌های برقی یکی دیگر از دلایل عدم استقبال مردم است که همچنان شاهد استفاده مردم از موتورسیکلت‌های بنزینی هستیم.

وی افزود: کاهش آلودگی هوا، بی‌صدا بودن موتورسیکلت‌ها از مزایای آن است که باید فرهنگ استفاده از آن را در شهر گسترش دهیم.

شاکری در پایان گفت: انواع آلاینده‌ها موجبات آلودگی هوا را به همراه دارند که آلاینده‌های متحرک نیز از جمله موتورسیکلت ها آن را تشدید می‌کند که باید شرایط و تسهیلات استفاده از جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی را به منظور کاهش آلودگی هوا، صوتی برای مردم فراهم کرد.

پس این کامیونای 200 سال پیش
کارخونه ها
ماشینای قدیمی
همه کشک موتور شد عامل اصلی
اینا فقط به فکر سود خودشونن
اخرشم موتورارو جمع میکنن اوراق میکنن
برقی میدن
وقتی ببینن کارا لنگ موند همون موتورارو
با قیمت 2 برابر میندازن به مردم منت هم میزارن

فرنام
07-11-1394, 08:32 قبل از ظهر
2 هزار موتورسیکلت برقی در سال 95 وارد اصفهان می شود

[Only registered and activated users can see links] به گزارش خبرگزاری ایمنا، بررسی ها نشان مي دهد که عامل اصلي آلايندگي هواي شهرها، وسايل نقليه هستند و مطالعات دقيق تر ثابت کرده که موتور سيکلت ها در بين وسايل نقليه، متهم شماره يک به شمار می روند به طوری که شش تا هشت برابر خودروها در آلودگي هوا نقش دارند.
از این رو چند سالي است که مسؤولان و توليد کنندگان به نتیجه رسيده اند که به تدریج موتور سيکلت هاي دو زمانه را از چرخه توليد خارج کرده و شماره گذاري آنها را متوقف کنند و در حرکت بعد، براي جايگزيني موتورسيکلت هاي برقي به جاي بنزيني اقدام کنند.
مسؤولان همچنین اعلام کرده اند بر اساس مصوبات هیات دولت، موتور سیکلت های برقی را طی یک برنامه پنج ساله جایگزین موتور سیکلت های بنزینی خواهند کرد، البته سازمان ها و مؤسسات دولتی نیز باید در جریان جایگزینی محصولات جدید، خرید موتور سیکلت های برقی را مد نظر قرار دهند و واحدهای تولیدی نیز به تدریج تولید موتورسیکلت های برقی را در کنار مدل های بنزینی قرار دهند تا به صورت پلکانی تولید موتورسیکلت های بنزینی کاهش و مدل های های برقی آن افزایش یابد.
پس از این تصمیم شرکت ژاپنی تراموتور - سازنده خودروهای الکتریکی سازگار با محیط‌ زیست اعلام آمادگی کرد که با همکاری یک شرکت توزیع کننده ایرانی ، محصولات خود را در ایران به فروش خواهد رساند.
این توافق میان شرکت تراموتور و یک شرکت ایرانی به مدت ۵ سال منعقد شده است.
اما بايد به اين موضوع توجه شود که موتور سيکلت، مرکب اقشار کم بضاعت است و اگر قيمت موتور سيکلت هاي برقي معادل با موتورسيکلت هاي بنزيني و يا بيشتر از آنها باشد اين طرح با شکست همراه خواهد شد.
شواهد نشان مي دهد موتورسيکلت هاي برقي از لحاظ قيمت، توان رقابت با قيمت ناچيز موتور سيکلت هاي بنزيني رنگارنگ چيني که در کشورمان مونتاژ مي شوند را ندارند.
تعرفه گمرکی موتورسیکلت‌های بنزینی در ایران حدود ۵۹ درصد است اما مشوق‌های جدید برای موتورهای برقی، این تعرفه را برای این نوع موتورها به ۴ درصد کاهش داده است.
در حال حاضر این موتورها از چین وارد می شوند و از سوی دیگر واحدهای تولید موتورسیکلت های برقی در ایران نیز تولید خود را آغاز کرده اند و تا دو سال آینده در تولید این موتورسیکلت ها به صورت کامل خود کفا خواهیم شد و نیاز به واردات نخواهیم داشت ، مگر در بحث تولید باطری که امید است شرکت های داخلی بتوانند آن را پوشش دهند.
کارشناسان معتقدند که با تولید موتورهای برقی علاوه بر کاهش آلودگی هوا ، میزان تصادفات نیز کمتر شده و بنزین کمتری به هدر می رود.

طرح جايگزين كردن موتورسيكلت‌هاي برقي با موتورسيكلت‌هاي بنزيني یکی از تصمیم های خوب زیست محیطی است

آلایندگی هر موتورسیکلت بنزینی 6 برابر یک خودرو!
کارشناسان معتقدند در شرايطي که طبقه ضعيف جامعه، توان خريد موتور سيکلت هاي برقي را به دليل قيمت بالاي آنها نخواهند داشت، شهرداري هاي کلانشهرها بايد در اين رابطه ورود پيدا کرده و موتور سيکلت برقي را با سوبسيد در اختيار شهروندان قرار دهند و در مقابل آن، برق مورد نياز براي موتورسيکلت ها را در ايستگاه هاي شارژ گرانتر بفروشد و ما به التفاوت قيمت برق را از وزارت نيرو پس بگيرند.
به گفته کارشناسان ، مزيت اين روش اين خواهد بود که راکب موتور سيکلت در نهايت قيمت واقعي وسيله خريداري شده خود را مي پردازد اما در زمان طولاني تر و به اين ترتيب به نقدينگي او فشار وارد نمي شود و از طرفي ديگر شهرداري نيز سرمايه گذاري خود را پس مي گيرد.
در این باره معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در گفتگو با "ایمنا" يكي از عوامل اصلي آلودگي هوا در شهرها را تردد موتورسيكلت‌های بنزینی می داند و می گوید: هر دستگاه موتورسیکلت بنزینی بعضاً تا 6 برابر یک خودرو آلایندگی ایجاد می کند.
علیرضا صلواتی تاکید می کند: طرح جايگزين كردن موتورسيكلت‌هاي برقي با موتورسيكلت‌هاي بنزيني یکی از تصمیم های خوب زیست محیطی است که باید جدی گرفته شود.
وی ادامه می دهد: بنا داریم با ایجاد تسهیلاتی مطلوب برای شهروندان و همچنین مشارکت بخش خصوصی موتورسیکلت های برقی را به شهروندان ارائه کنیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان یادآور می شود: در شهر اصفهان منابعی نیز برای شارژ این موتورسیکلت ها تعبیه خواهد شد تا برای شارژ به این باجه ها مراجعه کنند.
وی خاطرنشان می کند: بنا داریم محدوده های زیست محیطی برای تردد خودروهای پاک و موتورسیکلت های برقی در نظر بگیریم تا شهروندان برای استفاده از اینگونه وسایل تشویق شوند.
صلواتی با اشاره به اینکه در افق اولیه برنامه قرار است سال آینده تعداد 2 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به شهر اصفهان وارد شود، می گوید: مذاکراتی نیز با کارخانجات داخلی تولید موتورسیکلت انجام داده ایم تا این نوع موتورسیکلت ها در داخل کشور و با نرخ پایین تری تولید شود تا همه اقشار جامعه به راحتی بتوانند از آنها بهره مند شوند.
وی ابراز امیدواری می کند این اقدامات در کنار گسترش فرهنگ دوچرخه سواری و اتوبوس های یورو4 ، آرام آرام شهری پاک و شایسته شهروندان اصفهانی و در خور تمدن این شهر ایجاد کند.

پلیس اصفهان پیشگام در استفاده از موتورسیکلت های برقی
از آنجا كه پليس اصفهان هميشه در طرح هاي اجتماعي و انتظامي پيشتاز بوده و سعي كرده تا الگوساز باشد، اين بار نيز به عنوان اولين استان كشور طرح استفاده از موتورهاي برقي در گشت هاي پليس راهور را راه اندازي كرده تا زمينه را براي ترغيب و تشويق مردم به بهره برداري از اين موتورها فراهم كند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان در گفت و گو با "ایمنا" می گوید: مدت ها در اتاق هاي فكر اين فرماندهي با اساتيد دانشگاه ها و كارشناسان انتظامي در خصوص راهكارهاي كاهش تلفات انسانيناشي از تصادفات موتورسواران بحث و تبادل نظر مي شد تا اينكه بهترين راهكار از سوي اعضاي اين جلسات، ترغيب و تشويق مردم به استفاده از موتورهاي برقي به جاي موتورهاي بنزيني اعلام شد.

سردار عبدالرضا آقاخاني می افزاید: جلوگيري از آلودگي هوا، پيشگيري از حداقل 30 درصد از مرگ وميرهاي تصادفات موتورسواران، كمك به بهداشت روح و روان جامعه و آرامش دادن و جلوگيري از آلودگي صوتي، صرفه جويي در مصرف سوخت و كمك به اقتصاد كشور و كمك به سهل و آسان شدن تردد با موتورسيكلت از جمله مزيت هاي استفاده از موتورهاي برقي است.
وی با بيان اينكه هم اكنون براساس آمارهاي به دست آمده 56 درصد از جرايم شهري به وسيله موتورسيكلت هاي بنزيني و به اصطلاح موتورهاي تيزرو انجام مي شود، اظهار می کند: يكي از مزيت هاي مهم بكارگيري اين نوع موتورها پيشگيري از وقوع جرايم به خصوص "سرقت" است.
اين مقام انتظامي تصریح می کند: شهرداري اصفهان که هميشه و در همه حال يار و مددكار پليس بوده و در طرح هاي انتظامي و ترافيكي به كمك پليس آمده ،اين بار نيز آمادگي خود را اعلام كرده است كه در طرح خريد و تعويض موتورسيكلت هاي بنزيني به برقي پيش قدم شود.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هنگام اتمام شارژ باطری، این موتورها با استفاده از پدال تبدیل به دوچرخه می‌شوند، می افزاید: از این موتورها در محدوده تاریخی و مرکزی شهر اصفهان همچون چهارباغ اصفهان و اطراف میدان امام(ره) که خودرو عبور نمی‌کند، استفاده می‌شود.
فرمانده انتظامی استان اصفهان ابراز اميدواری می کند با همت مدیریت شهری اصفهان و مشاركت خوب شهروندان اصفهانی استفاده از موتورهاي برقي در این شهر همگاني شود تا از اين طريق استان اصفهان بتواند رتبه اول كشته هاي موتورسيكلت در كشور را به رتبه اول كاهش فوتي هاي ناشي از تصادفات موتورسيكلت ها تبديل كند و قطعاً تحقق اين هدف دور از دسترس نخواهد بود.
اجرای سیاست های تشویقی ضروری است
بايد به اين موضوع توجه شود که موتورسيکلت هاي بنزيني 8 برابر خودروهايي با استاندارد يورو 2 آلودگي توليد مي کنند و در کلانشهري مانند اصفهان که بر اساس آمارهاي غير رسمي، حدود 3 هزار موتور سيکلت بنزيني در آن تردد مي کنند بايد برنامه ريزي هاي جامع تري صورت گيرد تا در آينده امکان تنفس از شهروندان گرفته نشود.
تامين شارژ موتورسيکلت هاي برقي، جانمایي، تملک زمين، برپايي ايستگاه هاي تامين برق، نحوه رساندن برق به موتورسيکلت ها و تامين ايمني موتورهای برقی نيازمند برنامه ريزي است.
به هر ترتيب، با ورود موتورسيکلت برقي بايد سياست هاي تشويقي مطلوبي در اختيار خريداران آنها قرار گيرد زيرا موتورسيکلت هاي بنزيني موجود در کشور آنقدر ارزان هستند که وقتي توسط پليس توقيف مي شوند، براي صاحب آن صرف ندارد که براي ترخيص موتورسیکلت خود پول پرداخت کند ، از این رو چنانچه تسهيلات ويژه در اختيار شهروندان قرار نگيرد کمتر کسي حاضر به خريداري موتورسیکلت های برقی خواهد بود.

فرنام
08-11-1394, 07:16 قبل از ظهر
خودروهای دیزلی و موتورسیکلت ها درصدر آلاینده سازی

[Only registered and activated users can see links] سهم وسایل نقلیه مختلف در انتشار سالانه ذرات معلق مشخص شد

حسین افشین استادیار دانشکده‌ مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف درباره این فهرست تهیه شده محققان و حجم آلاینده‌های شهر تهران ابتدا گفت: آلودگی هوا پدیده پیچیده‌ای است که عوامل گوناگونی در کمیت و کیفیت آن تاثیر گذار است. این پدیده محصول جانبی و نامناسب پیشرفت صنعت و تکنولوژی است که متاسفانه پا به پای آن رشد کرده و حال دامنه آن از یک شکل محلی و ملی فراتر رفته و به یک معضل بین المللی و جهانی تبدیل شده ‌است.
افشین خاطرنشان کرد: حال سوال اساسی این است که عامل ایجاد چنین وضعیتی چیست؟ اگر قرار باشد مشکل هوای آلوده تهران با تصمیمات کارشناسی و تدابیر درست مدیریتی حل شود، مطمئنا بی درنگ و بدون استفاده از آمارهای صحیح و واضح از عوامل ایجاد چنین وضعیتی میسر نخواهد بود.
وی خاطرنشان کرد؛ آخرین سیاهه انتشار برای شهر تهران توسط شرکت جایکا ژاپن در سال ۸۲ تدوین شده بود. در صورتی که در کشورهای پیشرفته سیاهه انتشار هر ساله برای هر شهر به روز رسانی می‌شود. بدون داشتن سیاهه انتشار نمی‌توان برنامه‌ریزی علمی دقیقی برای کاهش آلودگی شهرهای کشور داشت.
دکتر افشین خاطرنشان کرد: نتایج نشان می‌دهد سهم منابع متحرک ۸۵ درصد و سهم منابع ساکن ۱۵ است. بنابراین منابع متحرک سهم اصلی در آلودگی شهر تهران را دارند و از بین منابع آلاینده آنچه همیشه برای شهر تهران در حالت اضطرار قرار می‌گیرد، ذرات معلق است.
وی در ادامه با اشاره به سهم وسایل نقلیه مختلف در انتشار سالانه ذرات معلق در شهر تهران، خودروهای دیزلی و موتورسیکلت‌ها را به عنوان آلاینده‌های اصلی در انتشار PM (ذرات معلق) اعلام کرد و در این خصوص گفت: بعد از خودروهای دیزلی و موتورسیکلت‌ها، اتوبوس‌های بخش خصوصی و پس از آن اتوبوس‌های شهرداری بیشترین سهم را در تولید ذرات معلق دارا هستند.

B-MAX
08-11-1394, 11:32 قبل از ظهر
نکته جالب اینجاس که
اکثر نیروگاهای تولید برق ما با سوخت های فسیلی کار میکنن

یعنی اگه همه ما موتور بنزینیو کنار بزاریم و 10 -20 میلیون پول موتور برقی آشغالی بدیم و سوار بشیم
بازم برق مصرفی ما با سوختن سوختهای فصیلی تامین میشه
[Only registered and activated users can see links] QQJDwACACwAAAAAFAAUAAACRJSPqYvgzIBwErZUF31YuQCC3JF N4SleBoC22Suycbqu4TfTldyiEtzzlXhBGql4KtlilJtG5DNii koMMTCybKqWrqEAACH5BAkPAAIALAEAAQASABIAAAI lI8Cm43LXALPQTgfCJzHQynd6FUbSYaKGCyd24JnO8OxMqMjxe tolPPdWMIS6HV5TTwp40OomgQ/kksUUQAAIfkECQ8AAgAsAQABABIAEgAAAj2UjwKbjctcA4dOSK 3RCoT/RdUGluGjmKqWhZ57bm wgHV8q2aW6rs188V6wiERM P0gjQjyaesMEUSpKQAACH5BAUPAAIALAEAAQASABIAAAI lI8Cm43LXALPQTgfCJzHQynd6FUbSYaKGCyd24JnO8OxMqMjxe tolPPdWMIS6HV5TTwp40OomgQ/kksUUQAAOw==

آن کس که نداد و نداند که نداند در جهل مرکب عبدالدهر بماند!

یعنی بلانصبت ملا هستن بعضی ها:gigglesmile:

فرنام
13-11-1394, 08:44 بعد از ظهر
جزئیات کمک بلاعوض 2 میلیون تومانی شهرداری تهران برای خرید موتور برقی ([Only registered and activated users can see links])

معاون شهردار تهران از ارائه کمک بلا عوض حدود 2 میلیون تومانی برای خرید موتور سیکلت های برقی خبر داد و گفت: علاوه بر پرداخت این کمک متقاضیان می توانند در صورت تمایل 80 درصد از مبلغ موتور سیکلت برقی را به صورت وام با کارمز 2 درصد دریافت کنند.

جعفر تشکری هاشمی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران درمورد چگونگی دریافت کمک های بلاعوض برای خرید موتور سیکلت های برقی گفت: با توجه به اینکه محدوده طرح ترافیک با هدف زیست محیطی برنامه ریزی شده و سیاست ها بر مبنای این است تا کمترین میزان انتشار آلایندگی در شهر به وجود بیاید بنابر این هر روشی که بتواند به تولید کمتر آلایندگی منجر شود از سیاست های عمده ما تلقی می شود که در راستای همین سیاست ارائه مشوق های تشویقی برای استفاده از موتور سیکلت های برقی به جای موتور های کاربراتوری در تهران اجرایی شد.

وی در مورد میزان ارائه کمک بلاعوض برای خرید موتور سیکلت های برقی گفت: این کمک حداکثر تا رقم 1میلیون 850 هزار تومان است که متقاضیان برای دریافت آن می توانند بعد از خرید موتور برقی با ارائه اسناد و تایید فروشنده به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران (واحد حمل ونقل پاک) مراجعه و پس از تایید اسناد از یارانه حمایتی شهرداری بهرمند شوند.

پرداخت وام تا سقف 80 درصد قیمت موتور سیکلت برقی

معاون شهردار تهران ادامه داد: پرداخت وام تا سقف 80 درصد قیمت موتور سیکلت نیز از اقدامات دیگر حمایتی شهرداری تهران برای استفاده از موتور سیکلت های برقی است که در این روش نیز ازطریق بانک شهر تا سقف 80 درصد قیمت موتور برقی وام با کارمزد 2 درصد پرداخت می شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: پرداخت عوارض شهرداری برای موتور های برقی نیز صفر است و علاوه بر آن در محدود بازار و مراکز تجمع موتورها در حال تدارک برای شارژاین موتورها با برق رایگان هستیم تا بتوانیم با ارائه سیاست های تشویقی استفاده از حمل و نقل پاک را ترویج کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پیگیری های انجام شده در زمینه حذف موتور سیکلت های کاربراتوری از چرخه حمل ونقل به دلیل انتشار آلودگی بالا گفت: با پیگیری های انجام شده در جلسه ای با حضور سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده وزارت صنایع مصوب شد تا از یکم مهرماه 95 تولید موتور سیکلت های کاربراتوری متوقف شده و از اول سال 96 شماره گذاری آنها نیز ممنوع شود .

وی همچنین با اشاره به عدم ارائه مجوز طرح ترافیک به خودروهای کاربراتوری به دلیل انتشار بالای آلایندگی گفت :مطابق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران خودروهای کاربراتوری به دلیل انتشار بالای آلایندگی امکان دریافت مجوز ورود به منطقه طرح ترافیک را نخواهند داشت.

مطابق با آمار های اعلام شده تردد یک موتور سیکلت کاربراتوری آن هم در شرایطی که کاملا نو و سالم باشد تا 8 برابر یک خودرو آلودگی تولید می کند و این در حالی است که اینگونه موتور ها بعد از مدتی به دلیل خارج شدن از تنظیم و عدم رسیدگی آلودگی به مراتب بیشتر از 8 برابر نیز تولید خواهند کرد.

roma
19-11-1394, 12:03 بعد از ظهر
ایا واقعا الودگی پالس ۱۸۰از یه نیسان گاوی بیشتر؟ یا ۵برابر یه پژو ۴۰۵ هست ؟
ایا منظور ایشون از خودرو استاندارد وانت پرشیا سمند اردی جدید ایران خرو هست یا پورشه ۹۱۱توربو یا sls مرسدس بنز
این چقدر شبیه داستان یک بام و دو هواست
جرمی کلارکسون یه مدل جدید پورشه تست میکرد میگفت اگه تو شهرهای الوده باهاش رانندگی بشه هوایی که از اگزوز در میاد تمیز تر از هوایی که وارد موتور میشه بازم تاکید کرد شوخی نیست کاملا جدیه
به این شهرداری باید گفت شما یه دوتا خیابون بساز این همه تو ترافیک نباشیم نمیخواد غصه کاربرات موتور بخوری و دلت بسوزه وام بدی
هر دم از این باغ بری میرسد
اون موقع هم موتور برقی مودناس امده بود با قیمت ۲۲۰۰سال ۹۲ کسی هم نمیخرید یکی دیدم ازش پرسیدم چند کیلومتر میره گفت نهایت ۶۰تا تو سایت خود مودناس نوشته بود ۷۰کیلومتر تاپ اسپید نمایندگی رو بنرش زده بودن ۹۰کیلومتر تاپ اسپید حالا این به کنار پیمایش موتور زده بودن ۱۲۰کیلومتر ولی میگفت با شارژ کامل فقط ۲۵کیلومتر میره !!! که گول همینه خوردم و حتی ازشون شکایت هم کردن ولی به جای نرسیدم
کلا موتور برقی به درد تهران با این همه شیب و سراشیبی نمیخوره و شارژ موتور سریع خالی میکنه بیشتر به درد بازی بچه ها میخوره من خودم یه بازار میرم میام ۷۰کیلومتر مسافت رفت و برگشتم میشه

kaveh_am
19-11-1394, 01:19 بعد از ظهر
ماشین میکنن تو پاچه مردم همین میشه دیگه...
والا این همسایه ما یه ام وی ام خریده اونسری 10 دقیقه تو پارکینگ روشن بود به زره هم بوی دود نیومود....اونوقت من ماشین رو روشن میکنم که از پارکینگ برم بیرون بوی دود پارکینگ رو بر میداره!!!(بنیزین هم سوپر میزتم)

mehrad.s
19-11-1394, 01:54 بعد از ظهر
یعنی موتور های طرح 93 94 بهد از 1 مهر دگ حق عبور ندارند ؟ همین 125 ها پلیس میخابونه ؟

VAHID
19-11-1394, 02:16 بعد از ظهر
یعنی موتور های طرح 93 94 بهد از 1 مهر دگ حق عبور ندارند ؟ همین 125 ها پلیس میخابونه ؟

بار ها گفته شده که به موتور های تولیدی قبل ارتباطی نداره و اجازه تولید موتور کاربرات رو از مهر 95 نمیدن.

فرنام
20-11-1394, 09:46 قبل از ظهر
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

راهکارهای حذف آلودگی هوا شناخته شده اند اما مرجع اقدام ناشناخته!

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه بر اساس مطالعات صورت گرفته اکنون راه حل‌های کاهش آلودگی هوا کاملا شناخته شده هستند، اظهار کرد: این که چه کسی می خواهد برای کاهش آلودگی هوا اقدام کند مهم نیست، بلکه بایستی بتوان از این راهکارها به درستی استفاده کرد.
وی خروج خودروهای فرسوده، کنترل معاینه فنی و ترویج استفاده از موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورسیکلت‌های بنزینی را از جمله راهکارهای مهم در مقابله با آلودگی هوای پایتخت عنوان کرد و افزود: انجام این اقدامات در کنار اجرای طرح هایی مانند «طرح کاهش آلودگی هوا» می‌تواند نقش مهمی در مقابله با آلودگی هوا داشته باشد.

ذرات 2.5 میکرونی مقصر اصلی آلودگی هوای تهران

تشکری هاشمی گفت: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده است که ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون عامل اصلی آلودگی هوای تهران هستند و عمدتا عامل ایجاد 80 درصد از آلودگی هوای پایتخت مربوط به خودروها، اعم از موتورسیکلت، خودروهای بنزینی و دیزلی است. همچنین مطالعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که 10 درصد از خودروهای موجود در تهران، 50 درصد از آلودگی شهر تهران را ایجاد می کنند.

تردد خودروهای آلاینده در شهر باید ممنوع شود

تشکری هاشمی یادآورشد: بنابراین تمرکز بر روی جایگزینی و حذف خودروهای آلاینده می تواند از راههای موثر در کاهش آلودگی هوا باشد. کما اینکه قانونگذار پیش از این هم تردد آنها را در شهر ممنوع کرده است.وی اضافه کرد: با اقدامات موثری که پلیس انجام داده است امروز شاهد آن هستیم که مردم بیش از گذشته برای معاینه فنی خودروی خود به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند.
باید در نظر داشت که معاینه فنی سبب می شود تا افراد از سلامت و عملکرد خودروی خود اطمینان حاصل کنند.معاون حمل و نقل شهرداری تهران با یادآوری اینکه موتورسیکلت های بنزینی سهم عمده ای در تولید آلودگی دارند، تاکید کرد: بر همین اساس جایگزینی این موتورسیکلت ها با نوع برقی آن باید در دستور کار قرار گیرد.

ورود موتورسیکلت‌های بنزینی به مرکز تهران هنوز ممنوع نشده است

تشکری هاشمی در پاسخ به اینکه آیا طرح ممنوعیت ورود موتورسیکلت های بنزینی به مناطق مرکزی تهران تصویب شده است، گفت: هنوز این ممنوعیت اعمال نشده اما یکی از اقداماتی که باید در آینده در دستور کار شورای ترافیک تهران باشد همین منع تردد موتورسیکلت‌های بنزینی در بخش هایی از مناطق مرکزی شهر تهران است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر این باور است که این اقدام می تواند به ترویج استفاده از موتورسیکلت برقی کمک کرده و در همین راستا شهرداری تهران برای تسهیل آن، کمک های بلاعوض، تامین رایگان برق و تامین پارکینگ موتورسیکلت ها را در ستور کار خود قرار داده است.

فرنام
20-11-1394, 06:36 بعد از ظهر
رئیس انجمن موتور سیکلت ایران، اظهار داشت:

زمان مورد نیاز برای تغییر سیستم ساخت موتور سیکلت های کاربراتوری به انژکتوری

تین نیوز | رئیس انجمن موتور سیکلت ایران در خصوص توقف تولید موتور سیکلت های کابراتوری از مهرماه سال 95 در کشور، گفت: با گذشت کمتر از چند روز از اجرای برجام در کشور، اظهار نظر در این گونه موارد قطعا کارشناسی نیست و مانند طرح موتور سیکلت های برقی به شکست می انجامد.

ابوالفضل حجازی در گفتگو با تین نیوز، با تاکید بر لزوم پرداختن به کار کارشناسی پیش از هر اقدامی در صنعت کشور، افزود: به طور قطع تغییر سیستم ساخت کاربراتوری به انژکتوری در مدت کمتر از 7 ماه ممکن نیست و اصرار برآن به ناوبودی کامل این صنعت در ایران منتهی می شود.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی ساخت موتور سیکلت انژکتوری تنها در اختیار چند کشور اروپایی است، تصریح کرد: تحریم های چندین ساله اعمال شده بر صنعت ایران، مانع از برقراری ارتباط با این گونه کشورها شده و در این بازه زمانی چند ساله دو کشور چین و هند تنها همراهی کنندگان موتور سیکلت کشور بودند که متاسفانه این فنآوری را در اختیار ندارند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، ابراز داشت: تغییر خط تولید نزد تولید کنندگان مشکل نیست اما، آنچه صنعت تولید موتور سیکلت در کشور را آزار می دهد. مساله عدم دسترسی به تکنولوژی ساخت موتور سیکلت با موتور انژکتوری است که با توجه به مدت کوتاهی از اجرای برجام، دستیابی به آن در کمتر از 3 سال آینده ممکن نیست.

حجازی افزود: قطعا پیش از اعلام نظر از سوی مراجع مختلف، تولید کنندگان داخلی نسبت به ساخت موتور سیکلت انژکتوری، تدابیر ویژه ای را در دستور کار خود قرار دادند ولی موانع موجود به حدی است که تنها با اراده کردن از میان برداشته نمی شود.

پسابرجام و تغییر سیستم ساخت موتورسیکلت
وی سیستم موجود تولید موتور سیکلت را فاقد قابلیت نصب موتور های انژکتوری عنوان کرد و افزود: شرایط اجرای برجام تنها چند روزی است که در کشور مهیا شده و تا از سرگیری روابط تجاری راه زیادی در پیش است. لذا توقع تغییر سیستم ساخت از تمامی بخش ها و به خصوص موتور سیکلت چندان دارای توجیه منطقی و اقتصادی نیست.

رئیس انجمن موتور سیکلت ایران با یادآوری اجرای طرح موتور سیکلت های برقی بدون لحاظ کردن نظر متولیان موتور سیکلت در کشور، خاطر نشان کرد: توقف ساخت موتور سیکلت های کاربراتوری در ایران، مانند طرح موتور سیکلت های برقی ناگزیر از شکست است.

حجازی تاکید کرد: با ادامه روند موجود در صنعت موتور سیکلت سازی کشور، به طور قطع تغییر سیستم ساخت موتور سیکلت از کاربراتوری به انژکتوری ممکن نخواهد شد.

سخنان حجازی در حالی مطرح شد که چندی پیش معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده بود که ساخت موتور سیکلت های کاربراتوری در ایران از مهرماه سال 95 متوقف خواهد شد.

سعید متصدی گفته بود، این موتورسیکلت ها راندمان انرژی نامناسبی دارند و فناوری شان متعلق به 50 سال پیش است و تولیدشان در کشور به هیچ وجه برازنده جمهوری اسلامی ایران نیست. جایگزینی سیستم های برقی هیبریدی از جمله اهداف ما برای تولید موتورسیکلت و خودرو به ویژه در شهرهای بزرگ و هسته مرکزی این شهرهاست.

B-MAX
20-11-1394, 07:00 بعد از ظهر
رئیس انجمن موتور سیکلت ایران، اظهار داشت:

زمان مورد نیاز برای تغییر سیستم ساخت موتور سیکلت های کاربراتوری به انژکتوری

سعید متصدی گفته بود، این موتورسیکلت ها راندمان انرژی نامناسبی دارند وفناوری شان متعلق به 50 سال پیش است و تولیدشان در کشور به هیچ وجه برازنده جمهوری اسلامی ایران نیست. جایگزینی سیستم های برقی هیبریدی از جمله اهداف ما برای تولید موتورسیکلت و خودرو به ویژه در شهرهای بزرگ و هسته مرکزی این شهرهاست.

آخی چه حس خوبی پیدا کردم:acigar:
واسه چند ثانیه حس کردم تو ایالات متحده آمریکا داریم زندگی میکنیم

مشکل ما اینه که کسانی برای موتور سوارها تصمیم میگیرن که شاید حتی گواهینامه موتور هم نداشته باشن

موتور برقی تو کشوری مثل ژاپن که برقش با انرژی هسته ای - برق آبی - و برق بادی و ... تولید میشه توجیه عقلانی داره و نتیجه بخشه
نه تو اینجا که نیروگاه ها دارن با سوخت فصیلی برق تولید میکنن
آخه خدا یعنی اینا خودشون این چیزها رو نمیفهمن؟
یا این داستان برای کسی منفعتی داره؟؟

hannan
20-11-1394, 07:43 بعد از ظهر
دوستان شما به دل نگیرین یه چیز پروندن حالاسرشون میخوره به سنگ میفهمن چی بچیه،
حالا شما لطف کنین به همین آقایون بگین درطول شش ماه یک موتورسیکلت فقط یک لیتر روغن مصرف میکنه روزی هم نهایتش ده لیتر بنزین چطور میتونه از خودروهای فرسوده ای که روزی یه گالن روغنو بنزین که بماند صد لیتر گازوییل مصرف میکنن آلایندگیش بیشتره
موتورای ایران تک سیلندرن نه اصن دو سیلندرن مثلا،چطور ازخودرو هایی که چار الی هشت سیلندر دارن آلایندگی بیشتری میتونن داشته باشن.آلودگی حاصل مصرف سوخت وروغنه ،که موتورسیکلت یک دهم مصرف خودرو را ندارد حالا شما هی بگو زمین از خورشید بزرگتره

Gladiator
20-11-1394, 10:31 بعد از ظهر
دوست عزیز آلودگی چه ربطی به روغن داره؟
در اثر احتراق بنزین گازهایی تولید میشه که برای محیط زیست مضره
حالا اینکه یک موتور 125 تا 200 سی سی چطور آلودگیش از یک خودروی 1400 تا 2000 سی سی بیشتره برمیگرده به اینکه بیشتر موتور سیکلتها فاقد کاتالیزور هستن ( اونایی هم که دارن صاحبان محترمشون منهدمش میکنن ) ، در صورتیکه تقریبا تمام خودروها دارای مبدل کاتالیست های مختلف هستن که باعث میشه بیشتر گازها و اکسیدهای خارج شده از سیلندر رو به گازهای بی ضرر تبدیل کنن ، پس این قضیه آلودگی ربطی به حجم موتور وسایل نقلیه نداره
در ضمن یک موتور سیکلت سبک حدود 2 تا 3 لیتر بنزین در 100 کیلومتر میسوزونه ، ولی یک خودرو بطور متوسط 10 لیتر بنزین رو در 100 کیلومتر میسوزونه ، شما چطوری حساب کردی که یه خودرو 10 برابر موتور سوخت مصرف میکنه؟

hannan
20-11-1394, 11:38 بعد از ظهر
اگه دقت کرده باشی گفتم خودرو های فرسوده،که عمرشون مربوط به جنگ جهانی دومه مثل مینی بوسها ،باری ها وکشنده های قدیمی.حتی پیکان تاکسی های قدیمی که واقعا نیاز به نوسازی دارن وصد در صد آلودگیشون بیشتر از یه موتوره
حالا به کنار ازاینا شما بودی موتور برقی تو اون شهر بزرگ سوار میشدی،چار کیلومتر که بری شارژش تموم میشه بعد در خونه ای رو باید بزنی وبگی ببخشید جایگاهی وجود نداشته میشه از پریز خونتون استفاده کنم

Gladiator
21-11-1394, 05:48 قبل از ظهر
موتور برقی که یه جوکه زیاد جدی نگیرش
والا تو شهرستانشم دیگه پیکان و خودروهای قدیمی خیلی کمه چه برسه به تهران ، نخستین مشکل نبود امکانات حمل و نقل عمومیه که باعث میشه این همه وسیله نقلیه شخصی تو خیابونا ساعتها تردد کنن و تو ترافیکای شلوغ درجا کار کنن و هوا رو آلوده کنن ، مشکل دوم سوخت ناسالمه ، مشکل سوم میشه گفت فرسودگی خودروها و تکنولوژی پایینشونه

فرنام
21-11-1394, 09:13 بعد از ظهر
دانش فنی تولید «انجین»؛ نیاز جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با انژکتوری
[Only registered and activated users can see links](1).jpg

تین نیوز | جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری با موتورسیکلت‌های کاربراتوری که از سال آینده در دستور کار قرار گرفته، اما و اگرهایی به همراه دارد که مهم‌ترین آنها در دسترس نبودن دانش فنی تولید انجین موتورسیکلت انژکتوری است.

اما با این حال فعالان این حوزه معتقدند علاوه بر دانش فنی، نبود منابع و تامین مالی نیز چالش جدی در مسیر نوسازی موتورسیکلت‌ها است. بهمن ضیاءمقدم، دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت گفت: مسئله جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری و برقی با موتورسیکلت‌های کاربراتوری موضوع امروز نیست بلکه در سال‌های پیش نیز این موضوع همواره مطرح و انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت پیگیر آن بوده است.

وی افزود: سختگیری‌هایی که در بحث آلایندگی‌ها از سوی سازمان ملی استاندارد و محیط‌زیست وجود داشت و فشاری که به تولیدکنندگان موتورسیکلت وارد شد، به تولیدکنندگان چینی منعکس کردیم، به طوری که درحال‌حاضر آنها نیز به این نتیجه رسیده‌اند که موتورسیکلت‌هایی (انجین) عرضه کنند که استاندارهای اجباری در زمینه کیفیت ایران را تامین کنند. در همین حال ناصر مرتضایی، مدیرعامل شرکت شکوهیه قم تولیدکننده موتورسیکلت نیز در گفت‌وگو با صمت گفت: عنوان می‌شود آلایندگی موتورسیکلت ۱۰ برابر یک خودرو است در این شرایط باید پرسید چگونه ممکن است یک موتورسیکلت ۱۲۵ سی‌سی در مقابل یک خودروی ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ سی‌سی این میزان آلودگی داشته باشد؟

هزینه‌بر بودن کسب دانش فنی موتورسیکلت انژکتوری

ضیاءمقدم، دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در ادامه درباره جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با انژکتوری تصریح کرد: امروز که بحث موتورسیکلت‌های انژکتوری پیش آمده نباید تنها از یک منظر موضوع را بررسی کرد زیرا با یک تغییر، آلودگی هوای تهران برطرف نمی‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است همه موارد کنار هم دیده شود زیرا در کنار یکدیگر قرار گرفتن چند موضوع، منجر به ایجاد چنین مشکلاتی شده و از نحوه سوخت خانگی گرفته تا فرسودگی ناوگان عمومی شهر و مهم‌تر از همه نظارت بر کنترل خودروها و موتورسیکلت‌ها که بعد از تولید وارد چرخه مصرف شده‌اند، از عوامل موثر بر آلودگی هوا به شمار می‌روند. ضیاءمقدم گفت: درحال‌حاضر هیچ الزامی درباره تغییر کاتالیست در خودرو و موتورسیکلت وجود ندارد و معاینه‌های فنی نیز جدی گرفته نمی‌شود از سوی دیگر، حساس بودن روی این مسئله، از جانب کارشناسان معاینات فنی که باید انجام شود نیز وجود ندارد. دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اظهار کرد: موتورسیکلت با داشتن تمام استانداردهای اجباری از خط تولید خارج می‌شود و به محض رسیدن به دست مصرف‌کننده شاهد اعمال تغییراتی روی محصول نهایی هستیم.

در این شرایط مقصر تولیدکننده نیست بلکه باید نظارتی در امر مصرف وجود داشته باشد که این بحث، یک عزم ملی می‌خواهد تا تمام ارگان‌های ذی ربط، منجر به وقوع انقلابی در این مسئله شوند. وی به زمانبر بودن تعویض و جایگزینی موتورسیکلت‌های قدیمی با انژکتوری اشاره کرد و گفت: بر اساس اظهارات کارشناسان درحال‌حاضر ۱۰ میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در حال تردد است که تعویض و جایگزینی آنها در طول یک سال با مشکلاتی همراه بوده و پیش‌بینی‌ها حاکی از زمانبر بودن این موضوع است. او همچنین با اشاره به تامین نبودن منابع مورد نیاز این طرح نیز اظهار کرد: تنها مانع موجود، منبع تامین مالی این طرح است که به‌ویژه برای موتورسیکلت‌های زیر حجم ۲۰۰ سی‌سی وجود ندارد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت گفت: اگر به پیشنهادها و نظرات کارشناسان و دست‌اندرکاران صنعت موتورسیکلت توجهی نشود، به‌طور قطع مشکلات دیگری مانند تعطیلی کارخانه‌ها به وجود خواهد آمد. وی به چالش‌های دیگر این طرح نیز اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان داخلی موتورسیکلت با انجمن صنعت موتورسیکلت و وزارت صنعت، معدن و تجارت جلساتی در این زمینه برگزار کرده‌اند که در مرحله پژوهش و تولید نمونه‌های اولیه (تولیدکننده داخلی) قرار دارد اما درحال‌حاضر تنها منبع و مرجع ایران برای تامین قطعات چین است که این کشور نیز هنوز به آمادگی لازم برای برای تولید انجین موتورسیکلت‌های انژکتوری دست نیافته است.

در همین راستا مرتضایی مدیرعامل شرکت صنعتی تولیدی شکوهیه قم نیز در این‌باره توضیح داد: به تولیدکنندگان داخلی فرصتی داده شد تا موتورسیکلت‌های خود را تبدیل به انژکتوری کنند، این در حالی است که کشور چین هنوز موفق به عرضه این نوع موتورسیکلت‌ها نشده، زیرا ایران واردکننده انجین از این کشور است. وی افزود: دانش فنی این نوع موتورسیکلت‌ها در اختیار اروپاییان است و آنها با قیمت‌های بسیار بالایی مبادرت به عرضه آن می‌کنند که با این وضعیت در نهایت باید دید که آیا این قیمت‌ها برای مصرف‌کننده داخلی توجیه‌پذیر است یا خیر؟

مشکلات حذف یکباره موتورسیکلت کاربراتوری

دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اظهار امیدواری کرد: با برداشتن تحریم‌ها و مسئله برجام امیدواریم بتوانیم با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده و منابع مورد نیاز این طرح را تهیه کنیم.

وی گفت: اجرایی شدن این طرح از ابتدای سال آینده منجر به تعطیلی کارخانه‌های موتورسیکلت کاربراتوری می‌شود و تنها یک یا ۲درصد موتورسیکلت‌ها انژکتوری خواهند بود که بیشتر آنها نیز نشان(برند)های اروپایی هستند، در همین حال نشان(برند)هایی آسیایی نیز در چند مدل متعلق به مالزی و هندوستان هستند که می‌توانیم با آنها همکاری داشته باشیم. ضیاءمقدم در پایان گفت: با پیش‌بینی‌های جدول زمانبندی که انجمن صنعت موتورسیکلت به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه داده حداکثر تا ۳ سال آینده همه محصول‌های کارخانه‌های موتورسیکلت، انژکتوری خواهد شد.

مرتضایی نیز به دانش فنی داخلی قطعه‌سازان برای ساخت این نوع موتورسیکلت اشاره کرد و گفت: در حال پژوهش هستیم و در جلسه‌هایی که در انجمن و سندیکاها با قطعه‌سازان و تولیدکنندگان گذاشته می‌شود نیز این درخواست‌ها ارائه شده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. وی تصریح کرد: حذف یکباره موتورسیکلت‌های کاربراتوری باعث ایجاد خلأ در سیستم حمل‌ونقل خواهد شد و مشکلاتی نظیر بیکاری و مسائل اقتصادی، برای کارخانه‌ها و مردم به وجود می‌آورد.

براساس سخنانی که دست‌اندرکاران صنعت موتورسیکلت در حذف موتورسیکلت‌های کاربراتوری و جایگزینی آن با موتورسیکلت‌های انژکتوری بدان اشاره کردند و البته نکته مهمی نیز در این روند به شمار می‌رود، در اختیار نداشتن دانش فنی این نوع انجین‌هاست. زیرا ایران واردکننده انجین از چین است و چین نیز هنوز به دانش انجین موتورسیکلت‌های انژکتوری دست نیافته است. حال با وجود چنین چالشی باید دید آیا جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری در سال آینده تا چه اندازه قابلیت اجرایی خواهد داشت.

فرنام
26-11-1394, 10:16 بعد از ظهر
لزوم توجه به نوسازی موتور سیکلت‌های کاربراتوری

تین نیوز | رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه موتور سیکلت به وسیله امرار معاش تبدیل شده است، گفت: به دلیل افزایش آلایندگی بالای موتور سیکلت های کاربراتوری، لزوم توجه به نوسازی در این بخش به شدت احساس می شود.

محمد حقانی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز، با بیان اینکه موتورسیکلت های تهران به اندازه 10 تا 20 میلیون دستگاه خودرو آلودگی تولید می کنند، افزود: به این ترتیب 70 درصد آلودگی هوای تهران از لوله اگزوز موتور سیکلت های کاربراتوری که یکی از منابع بزرگ آلاینده متحرک هستند، منتشر می شوند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از سوخت پاک و گسترش حمل و نقل عمومی با اولویت قرار گرفتن مترو، ‌اظهار داشت: مترو با دارا بودن مزایای امنیت، آرامش و پاکی یکی از شاخص های مهم در بین گزینه های وسایل حمل و نقل عمومی است، لذا سرمایه گذاری دراین بخش سلامت جامعه در آینده را تضمین خواهد کرد.

حقانی با تأکید بر لزوم افزایش سهم حمل و نقل عمومی به 75 درصد، خاطر نشان ساخت: دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی باید به گونه ای باشد که هر شهروند تنها با پیمودن 300 تا 500 قادر به استفاده از آن باشد.

Komando
27-11-1394, 07:15 قبل از ظهر
70 درصد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! محاله اینم یه بهانست

فرنام
27-11-1394, 01:25 بعد از ظهر
موتورسیکلت‌های لوکس و بدون آلایندگی در راه است

موتورسیکلت برقی؛ منبعی برای درآمدزایی یا تفریح

گروه خودرو ([Only registered and activated users can see links]): مدیران صنعت موتورسیکلت و قطعه‌سازان این صنعت معتقدند پیش از ورود انبوه موتورسیکلت‌های برقی که کمک بسزایی در پایین آمدن آلودگی هوا دارد، باید بحث‌های کارشناسی انجام شود تا مشکلی بر مشکلات پیشین این صنعت اضافه نشود.درباره عمر باتری این نوع موتورسیکلت‌های لوکس که از قیمت‌های بالایی نیز برخوردار هستند، اظهارات متناقضی می‌شود اما نکته ضروری و مورد توجه در این صنعت کشش بازار و شرایط آن است.

فرهنگ‌سازی برای ورود موتورسیکلت‌های برقی

ناصر مرتضایی، مدیرعامل یکی از شرکت‌های فعال در صنعت موتور سیکلت در گفت‌وگو با صمت گفت: ورود موتورسیکلت برقی به داخل کشور باید با کار کارشناسی همراه باشد، چراکه به نظر می‌رسد در جامعه قدرت مانور و کشش برای این نوع موتورسیکلت‌ها وجود نداشته باشد. وی افزود: قدرت این موتورها برای حرکت دوباره پس از ایستادن پشت چراغ قرمز به اندازه قدرت موتورسیکلت‌های کاربراتوری نیست.
به ویژه در بحث حمل‌ونقل، قدرت کافی وجود ندارد در نتیجه مسئله هنوز به‌طور علمی جا نیفتاده که این نوع موتورسیکلت‌ها، جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی شوند
در همین حال محمد خادم‌منصوری، رییس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه و قطعات و لوازم آن در گفت‌وگو با صمت عنوان کرد: به طور قطع ورود این نوع موتورسیکلت‌ها برای جلوگیری از آلودگی هوا مفید است اما باید کار کارشناسی در این زمینه انجام شود و خدمات پس از فروش آن موردبررسی قرار گیرد. در این زمینه لازم است از متولیان امر که اعضای اتحادیه و تولیدکنندگان موتورسیکلت هستند نظرخواهی شده و درنهایت نظری که کارشناسانه‌تر است، اتخاذ شود.
در ادامه بهمن ضیامقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت در باب فرهنگ‌سازی برای استفاده از موتورسیکلت برقی در جامعه ایرانی به صمت گفت: در مسئله موتورسیکلت‌های برقی این دغدغه وجود دارد که فرهنگ استفاده از این نوع موتورسیکلت‌ها با فرهنگ حاکم بر موتورسواران کشور فاصله زیادی دارد. این نوع موتورسیکلت‌ها آلایندگی ندارند و بی‌صدا هستند که این بی‌صدایی با وجود عادت‌های موتورسواران، یکی از چالش‌های این نوع موتورسیکلت‌ها به‌شمار می رود.

متولی ورود موتورسیکلت برقی

خادم‌منصوری، رییس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه و قطعات و لوازم آن در ادامه درباره تعیین متولی این نوع موتورها در کشور تصریح کرد: تمام دغدغه متولیان این صنعت این است که مردم در استفاده از این موتورها به مشکل بر نخورند و حمایت‌های لازم از آنها شود زیرا تنها ورود این نوع موتورسیکلت‌های چند میلیونی گره‌گشا نیست بلکه باید خدمات پس از فروش و امکانات مهیا در کشور در رابطه با سرویس‌دهی این نوع موتورسیکلت‌ها نیز سنجیده شود.
اما ضیامقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت معتقد است: موتورسیکلت برقی متولی مشخصی ندارد و این بزرگترین مشکل ورود موتورسیکلت برقی به کشور است. وی با بیان اینکه صنعت موتورسیکلت، انجمنی با حداقل ۵۰ عضو رسمی است و دارای سرمایه‌گذار و گردش مالی چشمگیری است اما قابلیت‌های این صنعت دیده نمی‌شود و کسی از این انجمن اظهارنظری نمی‌خواهد، گفت: تجربه این انجمن می‌تواند راهگشا باشد اما در نهایت تصمیمات با یک سلسله شرکت‌های بازرگانی که بیشتر به فکر سود خود هستند، گرفته می‌شود که تخصص لازم و اطلاعات فنی ندارند. بدین ترتیب ارز از کشور بدون اینکه نتیجه لازم گرفته شود، خارج می‌شود.

عمر باتری موتورسیکلت برقی

مرتضایی در ادامه درباره راهکارهای رونق استفاده از موتورسیکلت‌های برقی پیشنهاد کرد: در بدو امر باید تیراژهایی از محصول جدید وارد جامعه شده و موردآزمون و سپس مورد سنجش قرار گیرد که آیا سرمایه‌گذاری‌های سنگین در صنعت موتورسیکلت برقی صرفه اقتصادی خواهد داشت یا خیر.
اما ضیامقدم دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت به زیرساخت‌های لازم در این‌باره اشاره کرد و گفت: برای ورود موتورسیکلت برقی ابتدا لازم است زیرساخت‌ها نظیر برپایی ایستگاه‌هایی برای شارژ باتری موتورسیکلت‌ها که ضرورت نخست آنهاست، طراحی و ساخته شود. وی با اشاره به مشکلات پیش‌روی موتورسیکلت‌های برقی تصریح کرد: شارژ این نوع موتورسیکلت‌ها از ۲ تا ۴ ساعت به طول می‌انجامد که این امر خود یکی از مشکلات استفاده از این خودروهاست. این فعال صنعت موتورسیکلت ادامه داد: همچنین مهم‌ترین بخش موتورسیکلت برقی باتری آنهاست که بعد از ۲ سال، مصرف‌کننده باید نصف قیمت موتورسیکلت را برای تعویض آن بپردازد.
وی یادآور شد: مصرف‌کننده‌ها توان مالی پرداخت ۱۰میلیون تومان که قیمت این نوع موتورسیکلت‌ها است را ندارند، این در حالی است که پس از گذشت ۲سال برای تعویض باتری موتورسیکلت باید ۵میلیون تومان بپردازند که در توان مصرف‌کننده ایرانی نیست. ضیامقدم تاکید کرد: این مسائل به تسهیلات ویژه برای تولیدکننده و مصرف‌کننده نیاز دارد که باید دست‌اندرکاران امر به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
محمد خادم‌منصوری، رییس اتحادیه تولیدکنندگان موتورسیکلت نیز درباره پرداخت تسهیلات ویژه برای رونق این صنعت پیشنهاد ورود دولت به این حوزه را مطرح کرد و گفت: دولت باید تسهیلاتی قائل شود تا مردم توانایی خرید داشته باشند زیرا هزینه به‌طور تقریبی ۱۴میلیون تومانی یک موتورسیکلت برای مردم سنگین است و قشر موتورسوار که قشر ضعیفی هستند، امکان پرداخت چنین هزینه‌هایی را نخواهند داشت.
وی در ادامه به صحبت یکی از کارشناسان شهرداری اشاره کرد و گفت: کسانی که عنوان می‌کنند باتری موتورسیکلت‌های برقی ۴ سال توان کار دارند، به طور قطع سخنی کارشناسانه‌ای مطرح نکرده‌اند زیرا باتری اتومبیل نزدیک به ۲ سال کار می‌کند و تا امروز باتری نداشته‌ایم که ۴ سال قادر به فعالیت باشد. رییس اتحادیه تولیدکنندگان موتورسیکلت تصریح کرد: باتری در موتورسیکلت برقی موضوع بسیار مهمی است و تمام اصرار اتحادیه این است که کار کارشناسی در این زمینه انجام شود و سپس مبادرت به وارد کردن این نوع موتورسیکلت‌ها ورزند.
خادم‌منصوری همچنین اشاره کرد: کارخانه‌داری که نزدیک نیم قرن در زمینه صنعت موتورسیکلت فعال است، بهتر از جوانی است که دانش آن را کسب کرده و هنوز در ابتدای راه قرار دارد زیرا تجربه باید کنار دانش قرار گیرد تا حداقل اشتباه وجود داشته باشد.
وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: اتحادیه دوچرخه و موتورسیکلت و لوازم آن این آمادگی را دارد با تمام دست‌اندرکاران این حوزه جلساتی داشته باشد تا برنامه مدون کم‌اشتباهی ترتیب داده شود که مصرف‌کنندگان این صنعت متضرر نشوند. بنابر سخنان فعالان صنعت موتورسیکلت، گران بودن این نوع موتورسیکلت‌ها به‌طور قطع یکی از چالش‌های پیش‌روی موتورسواران کشور است. زیرا بیشتر این افراد از این وسیله نقلیه برای امرارمعاش و حمل‌ونقل مسافر و حمل بار استفاده می‌کنند. در نتیجه باید دید قیمت بالای موتورسیکلت برقی و بدنه‌ای که توان موتورسیکلت‌های بنزینی و کاربراتوری را ندارد، از سوی چه قشری و تا چند استقبال می‌شود. ضمن اینکه زیرساخت‌ها باید پیش از ورود این موتورسیکلت‌ها به بازار از سوی دولت آماده شود.

منبع: صمت

فرنام
05-12-1394, 06:23 قبل از ظهر
بررسی دلایل مقاومت در برابر طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری

کاربراتوری‌ها از حافظه بازار پاک می‌شوند
سازمان استاندارد و سازمان حفاظت محیط‌زیست طی دستورالعملی اعلام کرده‌اند که از سال آینده باید موتورسیکلت‌های انژکتوری جایگزین موتورسیکلت‌های کاربراتوری شوند. اما انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت به دلیل نبود زیرساخت‌ها، این اقدام را زمانبر می‌داند و در سوی دیگر کارشناسان به تحقق این اتفاق باور دارند. دستور جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری از سال آینده سروصدای زیادی به پا کرد.انجمــن تولیدکننـدگان موتورسیکلت از یک سو مقاومت از خود نشان داده که حاصلش جلوگیری از صدور مجوز شماره‌گذاری محصولات برخی از شرکت‌ها از سوی سازمان محیط‌زیست شده و از سوی دیگر کارشناسان محیط‌زیست به دلیل آلایندگی بالای موتورهای کاربراتوری این امر را الزامی می‌دانند. موضوع جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با «انژکتوری و برقی» تازه نیست، بلکه در سال‌های پیش نیز این موضوع همواره مطرح بوده است. اما اکنون این پرسش مطرح است که علت این مقاومت چیست؟

[Only registered and activated users can see links] pg

بهمن ضیاءمقدم، دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در گفت‌وگو با «فرصت امروز» در این زمینه بیان می‌کند: «در حالی درباره جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری سخت‌گیری صورت می‌گیرد که در هیچ کجای دنیا موتورهای انژکتوری اجباری نیستند اما متأسفانه مسئولان به دلیل آلودگی هوای کلانشهرها در برخی از فصل‌ها، تحت فشار تصمیماتی را بدون همفکری می‌گیرند که نتیجه‌اش صرفا تعطیل شدن خطوط تولید در پایان سال است.‌»‌
‌او می‌افزاید: «اکنون هیچ یک از شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت برای انجام این کار آمادگی لازم را ندارند و زیرساخت‌های آن در کشور فراهم نیست. وقتی ما می‌خواهیم تغییر ایجاد کنیم باید جامعه هدف را هم در نظر بگیریم. نه‌تنها تولیدکنندگان موتورسیکلت آمادگی چنین کاری را ندارند بلکه تعمیرگاه‌ها نیز توانایی لازم برای تعمیر این موتورها را ندارند. اکنون تجهیزات اولیه و مراکز خدمات پس از فروش برای ارائه موتورسیکلت‌های انژکتوری آمادگی ندارند.»
ضیاء مقدم، با اشاره به دستورالعمل جدید سازمان محیط‌زیست مبنی بر ارائه تعهد برای جایگزینی موتورهای انژکتوری، تاکید می‌کند: «معاونت سازمان محیط‌زیست اعلام کرده‌اند که باید شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت برنامه‌های خود برای جایگزینی موتورهای انژکتوری را ارائه دهند اما شرکت‌ها به دلیل اینکه نمی‌توانند زیر بار تعهدی بروند که هنوز آمادگی آن را ندارند از این اقدام خودداری کرده ولی در عوض جلوی شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های برخی از تولیدکنندگان در ماه پایانی سال گرفته شده است.‌»‌ ‌
به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت، این انجمن برنامه دو ساله و پلکانی را برای طرح جایگزینی در هشت کلان شهر کشور ارائه کرده که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته است.

انجین موتورسیکلت‌های کاربراتوری وارداتی است

اما انجمن تولیدکنندگان در حالی نسبت به این طرح مقاومت نشان می‌دهد که به گفته کارشناسان تاکنون تولید موتورهای کاربراتوری نیز در ایران صورت نمی‌گرفته و انجین موتورسیکلت‌ها وارداتی بوده است.محمدجـواد صفی‌یاری، مدیرعامل شرکت «جهان‌رو» که اکنون موتورسیکلت‌های انژکتوری را به بازار ارائه می‌کند، به‌عنوان موافق طرح جایگزینی به «فرصت امروز» می‌گوید: «وضعیت آلودگی هوا که گفته می‌شود سهم 25 درصدی از آن متعلق به موتورسیکلت‌های کاربراتوری است، دلیل اصلی موافقت ما با این طرح است. گفته می‌شود که موتورسیکلت‌های کاربراتوری چهار تا هشت برابر یک خودرو آلودگی ایجاد می‌کنند بنابراین اکنون وقت تحول است و نباید منافع شخصی منجر به توقف این طرح شود.‌»‌
‌او در پاسخ به این پرسش که آیا زیرساخت‌های اجرای این طرح در کشور وجود دارد، اظهار می‌کند: «احتیاج به زیرساخت نیست. اکنون انجین موتورهای کاربراتوری وارداتی است، بنابراین می‌توان به جای آن انجین موتورسیکلت‌های انژکتوری را وارد کرد. بازار با عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود، بنابراین اگر مشتری ما موتورسیکلت انژکتوری درخواست کند، کشورهای تامین‌کننده انجین نیز ناچار هستند که به ما تجهیزات مورد نیاز بازار را بدهند.‌»‌ ‌

حاشیه سود به خطر می‌افتد

با توجه به اینکه انجین موتورسیکلت‌های کاربراتوری وارداتی است و برای واردات نیاز به زیرساخت آنچنانی و زمانبری نیست، این پرسش مطرح می‌شود که کاربراتوری‌ها چه منفعتی را در پی دارند که برای پاک شدن آنها از حافظه بازار مقاومت صورت می‌گیرد؟
صفی‌یاری در پاسخ به این پرسش تصریح می‌کند: «موتورسیکلت‌های انژکتوری حدود 200 دلار از موتورسیکلت‌های کاربراتوری گرانتر تمام می‌شوند. اکنون کاربراتوری‌ها با قیمتی عرضه می‌شوند که حاشیه سود خوبی برای تولیدکنندگان موتورسیکلت دارد اما اگر انژکتوری‌ها بخواهند در بازار جایگزین شوند، به دلیل اینکه هزینه اضافی کاهش سود را در پی دارد، در برابر آن مقاومت می‌شود.‌»‌ ‌

​منبع : فرصت امروز

kaveh_am
05-12-1394, 03:52 بعد از ظهر
cg 125 قیمتش 300_450 دلار هست اینجا میدن 2.5...
اگر 200 دلار بیاد روش و با همون نسبت بخوان بکشن روش میشه 4 تومن.

فرنام
09-12-1394, 01:06 بعد از ظهر
4 تا 6.5 میلیون تومان قیمت هر موتورسیکلت برقی در اصفهان / ایجاد محدوده ویژه تردد خودروهای پاک در شهر

علیرضا صلواتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با تشریح تفاهم‌نامه امضا شده بین شهرداری اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: تفاهم‌نامه همکاری جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی شنبه شب به امضای مهدی جمالی‌نژاد شهردار اصفهان و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رسید

وی افزود: این تفاهم‌نامه با هدف جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی تولید شده با استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان داخلی با موتورسیکلت‌های بنزینی موجود منعقد شده است.معاون حمل و نقل شهرداری اصفهان ادامه داد: طبق سند امضا شده، طی سه فاز و در طول دو سال کل این طرح به اجرا می‌رسد که با تعهدی که شرکت سازنده داده پیش‌بینی می‌کنیم در فاز اول و از اوایل تابستان سال آینده 5 هزار موتورسیکلت وارد شهر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام موتورسیکلت‌های برقی مطرح شده در این طرح تولید ملی هستند، عنوان کرد: با توجه به اینکه تمام موتورسیکلت‌های کشور وارداتی است، برای اولین بار با ایجاد یک کنسرسیوم بین شرکت تولیدکننده موتورسیکلت و چند شرکت دانش بنیان، این وسایل نقلیه به صورت کامل بومی خواهد بود.صلواتی اضافه کرد: داخلی بودن این شرکت علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، تأمین قطعات یدکی را تسهیل می‌کند؛ همچنین برخلاف محصولات مشابه خارجی تا دو سال ضمانت دارد.

وی با اشاره تعهداتی که شهرداری در این زمینه دارد، تصریح کرد: با شروع این طرح محدودیت‌هایی برای سایر وسایل نقلیه قائل می‌شویم،‌ همچنین محدوده‌هایی تعیین می‌شود که تنها خودروهای پاک و موتورسیکلت‌های برقی می‌توانند در آن تردد داشته باشند.معاون حمل و نقل شهرداری اصفهان ایجاد زیرساخت برای ایستگاه شارژ موتورسیکلت‌های برقی و پرداخت تسهیلات مالی را از جمله تعهداتی مطرح کرد که در این تفاهم‌نامه ذکر شده است.وی با اشاره به بسته‌های حمایتی اضافه کرد:

برآورد هزینه‌ای موتورسیکلت‌های مدنظر در این طرح بین 4 تا 6.5 میلیون تومان است که با توجه به قیمت مشابه خارجی قابل قبول است؛ سعی می‌کنیم با فروش قسطی و دیگر تسهیلات موتورسیکلت‌های جدید با قیمت حداقلی به دست شهروندان برسد

صلواتی با بیان اینکه این موتورها قابلیت شارژ در منزل و در شهر را خواهد داشت و با هر بار شارژ حدود 300 کیلومتر مسافت را طی می‌کند، افزود: با اداره برق مذاکره می‌کنیم که بتوانیم با حداقل قیمت سوخت این موتورسیکلت‌ها که همان برق است فراهم شودمعاون حمل و نقل شهرداری اصفهان در پایان با تأکید بر اطمینان این طرح، تأکید کرد: این طرح در صورت موفقیت می‌تواند به دیگر استان‌ها تسری پیدا کند.

B-MAX
09-12-1394, 02:40 بعد از ظهر
موتور برقی بومی
یحتمل باید چیزی در حد براوو باشه:7tir:

فرنام
14-12-1394, 05:11 بعد از ظهر
موتورسیکلت‌های 5 میلیونی حکم اسباب‌بازی دارند

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت تهران گفت: موتورسیکلت های چهار - پنج میلیونی حکم اسباب بازی را دارند و با کیفیت پایین در دسترس مردم قرار می‌گیرند درصورتیکه یک موتور سیکلت با کیفیت و دارای خدمات پس از فروش برای استفاده در سطح شهر نیاز است که 15 تا 20 میلیون تومان هزینه دربرخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا در اصفهان، محمد خادم منصوری روز گذشته در حاشیه افتتاحییه نخستین نمایشگاه تخصصی موتورسیکلت و دوچرخه در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارخانه های موتورسیکلت بسیاری در سراسر کشور وجود دارند اما در این دوره از نمایشگاه تنها 30 شرکت کننده حضور پیدا کرده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت تهران ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا در سال 1395، نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه را در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار کنیم تا رونق حاصل شود.خادم منصوری با اظهار امیدواری نسبت به اینکه در کشور تولید جایگزین مونتاژ شود، گفت: امیدواریم پس از برجام و با مشارکت شرکت های خارجی بتواینم شاهد تولید و رونق در صنف دوچرخه و موتورسیکلت باشیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا که چرا استقبال از نمایشگاه کم بوده است؟ خاطرنشان کرد: حدود 10 سال وقفه در برگزاری مجددد نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه وجود داشته است و یکی از دلایل آن راضی نبودن شرکت ها از محل برگزاری نمایشگاه در سال های پیش در مصلی تهران بود. امسال مکاتباتی داشته ایم تا نمایشگاه بعدی در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت تهران ادامه داد: در حال حاضر 100 درصد دوچرخه های موجود در کشور وارداتی هستند. برخی از ادارات و سازمان ها مانند اداره استاندارد باعث شده اند تا صنف دوچرخه و موتور سیکلت تنها واردکننده باشد.

خادم منصوری در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایسنا که آیا اتحادیه اقدامی برای استفاده مردم از موتورسیکلت برقی در شهر انجام داده است یا خیر؟ اظهار کرد: موتورسیکلت های چهار تا پنج میلیونی حکم اسباب بازی را دارند و با کیفیت پایین در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. یک موتور سیکلت مناسب و با کیفیت و دارای خدمات پس از فروش برای استفاده در سطح شهر نیاز است که 15 تا 20 میلیون تومان هزینه دربرخواهد داشت.

وی ادامه داد: این مبلغ بسیار زیاد است و مردم رغبتی به خرید آن نخواهند کرد و به دنبال همان موتور سیکلت های دیزلی و بنزینی خواهند رفت. در این موضوع باید دولت وارد عمل شود و به این بخش یارانه اختصاص دهد. خدمات پس از فروش نیز در این بحص از اهمیت خاصی برخوردار است.رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت تهران تصریح کرد:

در تهران انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت وجود دارد و در خصوص اجرای طرح هایی مانند استفاده از موتورسیکلت های برقی در سطح شهر باید با چنین انجمن هایی مشورت شود.خادم منصوری با طرح این پرسش که شهرداری ها متولی چه کاری هستند، گفت: آیا متولی موتورسیکلت در سطح شهر، شهرداری ها هستند؟ باید موضوعات این چنینی با مشورت انجمن ها و اتحادیه ها و با نظارت دولت به بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش ایسنا، نخستین نمایشگاه تخصصی موتورسیکلت، دوچرخه، اسکوتر، اسکیت، تجهیزات و صنایع وابسته از 13 تا 16 اسفندماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان برگزار می شود.

فرنام
20-12-1394, 07:44 قبل از ظهر
توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری 110000 نفر را بیکار می‌کند ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D 8%B1%DB%8C-110000-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF)
صدای صنعت-توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال آینده توسط رییس سازمان حفاظت محیط زیست مورد تاکید قرار گرفته است اما نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت این اقدام را نشدنی می‌داند و بر این باور است که توقف کامل تولید، از نیمه دوم سال 1396 امکان‌پذیر است و اجرا می‌شود.
ابوالفضل حجازی درباره توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال 1395 که طی روزهای گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست آن را بیان کرده بود، اظهار کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اعضای اتاق بازرگانی داشت، چنین موضوعی مطرح نشد مگر اینکه در جمع خبرنگاران چنین موضوعی گفته شده باشد، اما خودمان در این زمینه پیشنهادهایی داریم که در روزهای آتی طی جلسه‌ای با مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست مطرح خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری وجود ندارد، ادامه داد: صنعت موتورسیکلت ما وابسته به چین است و با توجه به اینکه 95 درصد از محصولات مربوط به موتور سیکلت ایران از چین به کشور وارد می‌شود و هنوز این کشور تکنولوژی موتورسیکلت‌های کاربراتوری را ندارد نمی‌توان یک شبه تولید موتورسیکلت کاربراتوری را متوقف کرد.
نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت افزود: مگر اینکه دولت بخواهد این صنعت را تعطیل کند و 10 هزار نفر کارگر و 100 هزار نفر زیرمجموعه این صنعت را تعطیل کند که من فکر نمی‌کنم این دولت قصد چنین کاری را داشته باشند.
حجازی با بیان اینکه پیشنهاد حذف موتورسیکلت‌های کاربراتوری توسط انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت هم ارائه شده است، گفت: ما حذف این موتورسیکلت‌ها را بر اساس یک جدول پیشنهاد دادیم که در دولت قبلی هم روی این موضوع به توافق رسیده بودیم؛ بنابراین نباید سیستم قوانین کشور با تغییر دولت‌ها عوض شود.
وی تصریح کرد: ما پیشنهاد دادیم که از سال 1395 تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری کنار گذاشته شود به طوریکه از مهرماه سال آینده تولید موتورسیکلت‌های 200 سی‌سی به بالا به صورت کاربراتوری انجام نگیرد که این امر امکان‌پذیر است، چرا که در حال حاضر چینی‌ها به این تکنولوژی برای موتورسیکلت‌های بالای 200 سی‌سی دست یافته‌اند و می‌توان این کار را از نیمه دوم سال آینده با توجه به هماهنگی‌هایی که با چین انجام شده انجام داد.
نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با بیان اینکه پیشنهاد ما در مرحله دوم، توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری در حوزه 125 سی‌سی و ... از مهرماه سال 1396 است، گفت: به این ترتیب برنامه ما با دولت تنها یک سال تفاوت دارد و قطعا این کار در این مدت امکان‌پذیر خواهد بود چرا که چینی‌ها قول این موضوع را به ما داده‌اند و با توجه به اینکه سالانه یک میلیون دستگاه موتورسیکلت از چین به ایران صادر می‌شود و منافع زیادی برای این کشور دارد کشور چین به دنبال انجام آن خواهد بود.
حجازی ابراز امیدواری کرد که با صبر و همکاری تیم دولت که افراد کاربلدی هستند، این کار طبق برنامه انجام شود و گفت: در حال حاضر صنعت موتورسیکلت ما تماما کاربراتوری است و ما در ایران یک موتورسیکلت زیر 200 سی‌سی غیرکاربراتوری نداریم و اگر هم باشد به صورت محدود و برای تبلیغات وارد کشور شده است.
وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که مصوبه دولت هم با توجه به زحمت‌هایی که کشیده شده زیر سوال نرود، اظهار کرد: از سوی دیگر به دلیل رکود در صنعت موتورسیکلت بسیاری از کارخانجات مواد اولیه و کالاهای خود را تا یک سال دیگر نیز دارند و در انبارهایشان دپو شده و این در حالی است که همین تولیدکنندگان به کارگران و پیمانکاران خود بدهکارند بنابراین باید این جنس‌ها و مواد اولیه تبدیل به سرمایه شوند تا بتوانند جایگاه خود را حفظ کرده و ارتباط خود را با تکنولوژی روز دنیا حفظ کنند.

فرنام
25-03-1395, 12:52 بعد از ظهر
([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%AD%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2)
آلودگی موتورسیکلت‌ها 7 برابر حد مجاز ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%AD%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2)

مدیرعامل کنترل کیفیت هوای تهران : موتورسیکلت‌ها سومین وسیله نقلیه پرشمار در کلانشهر تهران اما اصلی ترین عامل انتشار آلاینده‌ها در پایتخت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ([Only registered and activated users can see links])؛ وحید حسینی افزود: اندازه‌گیری ضرایب انتشار آلاینده‌ها و مصرف سوخت از ناوگان موتورسیکلت‌های شهر تهران در کلانشهر تهران امری ضروری است؛ بدین ترتیب ضرایب انتشار آلاینده‌ها و مصرف سوخت که بیانگر نرخ انتشار آلاینده‌ها از وسایل نقلیه مختلف هستند، ابزاری اساسی برای مقابله با پدیده آلودگی هوا هستند.

به گفته وی برای نخستین بار در کشور، اندازه‌گیری ضرایب انتشار آلاینده‌ها و مصرف سوخت موتورسیکلت‌های شهر تهران توسط هسته پژوهشی سوخت، احتراق و آلایندگی دانشگاه صنعتی شریف انجام شد.

حسینی با بیان اینکه در این پژوهش 60 نمونه موتورسیکلت مورد آزمون سنجش آلایندگی و مصرف سوخت قرار گرفت افزود: آزمون‌ها مطابق استاندارد آلایندگی یورو 3 انجام شد و انتخاب نمونه‌های آزمون با توجه به ترکیب ناوگان موتورسیکلت‌های شهر تهران به گونه‌ای صورت گرفت که موتورسیکلت‌ها با حجم موتورها و سنین مختلف مورد سنجش قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: همه نمونه‌های انتخاب شده در این پژوهش از اشخاص حقیقی انتخاب شدند تا بازتاب دهنده واقعیت ناوگان تهران باشند.

وی ادامه داد: نتایج این پژوهش نرخ بالای انتشار آلاینده‌های ناشی از احتراق ناقص سوخت از موتورسیکلت‌های شهر تهران را آشکار ساخت و مشخص کرد که نرخ انتشار آلاینده مونوکسید کربن از موتورسیکلت‌های شهر تهران 7برابر حد مجاز استاندارد است.

وی گفت: مطابق نتایج به دست آمده در این پژوهش، موتورسیکلت‌های 125سی‌سی کاربراتوری، که بیشترین سهم را در ناوگان شهر تهران به خود اختصاص می‌دهند، دارای بیشترین نرخ انتشار آلایندگی هستند.

حسینی افزود: محاسبات جانبی در این پژوهش نشان داد که به طور متوسط 30درصد از سوخت در موتورسیکلت‌ها به صورت ناقص می‌سوزد که این امر زمینه‌ساز تولید مقادیر قابل توجه آلاینده‌های مونوکسید کربن، ترکیبات هیدروکربنی نسوخته و دوده از موتورسیکلت‌هاست و کنترل نشدن مناسب ترکیب مخلوط سوخت و هوا توسط کاربراتور جزو علل اصلی انتشار مقادیر قابل توجه آلایندگی از موتورسیکلت‌ها محسوب می‌شود.

وی گفت: در این پژوهش همچنین استفاده از سیستم‌های پاشش سوخت انژکتوری حلقه بسته به همراه کاتالیست مبدل آلاینده‌ها به عنوان راه حلی برای کاهش نرخ انتشار آلایده ها مطرح شده است.

فرنام
29-03-1395, 04:36 بعد از ظهر
موتورسیکلت گران می شود

ساعت24-ابوالفضل حجازی در گفت‌وگویی با بیان این که بازار این صنعت به شدت در گیر رکود است گفت: وضع تولید در این دو ماهه اول امسال به خاطر وضع استانداردها بسیار شکننده بود و بازار جوی بسیار سنگین پیدا کرده است و رکود به شکلی است که کارخانجات گاهی ۲۰ تا ۲۵ ماه در انتظار فروش محصولات خود هستند، این وضعیت در حالی است که در دهه ۸۰ که ۲۲۰ کارخانه مونتاژ و تولید موتور سیکلت در کشور وجود داشت، هرگز بازار به سنگینی امروز با فقط ۳۰ تولید کننده نبود.با توجه به مصوبه دولت مبنی بر الزام انژکتوری شدن موتور سیکلت‌ها، رئیس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت ایران از کاهش میزان تولید و افزایش قیمت‌ها این محصول از مهر ماه خبر داد.
ابوالفضل حجازی در گفت‌وگویی با بیان این که بازار این صنعت به شدت در گیر رکود است گفت: وضع تولید در این دو ماهه اول امسال به خاطر وضع استانداردها بسیار شکننده بود و بازار جوی بسیار سنگین پیدا کرده است و رکود به شکلی است که کارخانجات گاهی ۲۰ تا ۲۵ ماه در انتظار فروش محصولات خود هستند، این وضعیت در حالی است که در دهه ۸۰ که ۲۲۰ کارخانه مونتاژ و تولید موتور سیکلت در کشور وجود داشت، هرگز بازار به سنگینی امروز با فقط ۳۰ تولید کننده نبود.

وی همچنین با اشاره بر این که اعلام استانداردهای جدید با تولیدات غالب در کشور همخوانی ندارد، اظهار کرد: گرچه که بر اساس مصوبه هیات دولت از ابتدای مهر ماه موتور سیکلت ها باید انژکتوری شوند، اما هنوز در هیچ جای دنیا موتورسیکلتی به صورت انژکتوری در کلاس ۱۲۵ سی سی که قالب تولید کشور است به وجود نیامده و تمام موتورسیکلت های انژکتوری در کلاس ۲۵۰ سی سی به بالا قرار دارند.
رئیس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت ادامه داد: در موتور های ۲۵۰ سی سی به بالا عملا دیگر موتور کاربراتوری وجود ندارند و علت آن این است که سیستم ساخت نیروی محرکه آنها به سمت انژکتوری شدن رفته و این توجیه اقتصادی است که تولید آنها را به این سو برده است. این در حالی است که موتورهای زیر ۲۵۰ سی سی موتور های کار هستند و گرچه تولیدکننده ای مثل چین توانسته موتور ها را تا ۲۰۰ سی سی انژکتوری کند، اما هنوز این کلاس از محصولات شیب کندی به سمت انژکتوری شدن دارند.

افزایش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت موتور سیکلت

وی با اشاره به وضعیت تولید در سال جاری اذعان کرد: در حالی که سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار دستگاه موتور تولید شده است، امسال احتمالا بعد از مهر ماه شاهد یک کاهش شدید در تولید و افزایش قیمت باشیم که این افزایش به علت این است که اگر قرار بر انژکتوری کردن موتور ها باشد، ۱۰۰ دلار به قیمت آنها افزوده خواهد شد که این میزان با حساب حاشیه‌ آن‌ها به حدود ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد.

حجازی افزود: از آنجایی که این افزایش به دی ماه می‌رسد، احتمالا بخاطر پیش رو بودن سرمای زمستان تاثیر آن در سال بعد مشاهده شود.

ممنوعیت واردات موتورهای کاربراتوری

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از مذاکره برای ممنوعیت واردات برخی انواع موتور سیکلت خبر داد و عنوان کرد: براساس مذاکراتی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، تصویب شد که از ۱۵ خرداد ماه جاری ورود و ثبت سفارش موتورسیکلت‌های کاربراتوری به کلی ممنوع اعلام شود، ضمن این که تحرک شدید چینی ها در بازار ایران نشان می‌دهد که طی ماه های گذشته سفارش از داخل کشور نداشتند.

وی افزود: مواد اولیه ساخت موتور های کاربراتوری تولیدکننده ها بسیار محدود است، ولی این میزان هم تا ابتدای مهر ماه تمام نخواهد شد و پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال می‌توانیم موتورهای انژکتوری را وارد بازار کشور کنیم.

حجازی امکان اعلام آمار دقیق تولید را ممکن ندانست و اظهار کرد: قبلا تعداد پلیس راهور بر اساس شماره گذاری‌ها، میزان تولیدات را اعلام می‌کرد که تا الآن چیزی اعلام نشده است و در سندیکا نیز بخاطر رقابتی که بین همکاران وجود دارد آمار تولید به صورت مستقیم اعلام نمی‌شود، اما بر اساس آماری که از ماه گذشته موجود است در سال جدید چیزی حدود ۱۵۶ هزار دستگاه موتور سیکلت شماره گذاری شده است.

وی با بیان این که چین بیشترین سهم صادرات موتور به ایران را دارد عنوان کرد: بیشتر واردات موتور سیکلت از چین صورت می گیرد و حدود ۲۰ درصد از سهم واردات به هند و حدود ۴ درصد -که اغلب به شکل ویژه برای سازمان های خاص مثل پلیس وارد می شوند- نیز به اروپا تعلق دارد.

رئیس سندیکای تولید‌کنندگان موتورسیکلت، صنعت موتورسیکلت را یک صنعت بدون تورم معرفی کرد و گفت: گرچه این صنعت با دیواری از تعرفه حمایت میشود، اما صنعت موتورسیکلت ۹۹ درصد خصوصی است. در صنعت موتور سیکلت افزایش قیمت بسیار اندکی داریم به طوری که در طی ۲ سال اصلا افزایش قیمت نداشتیم در حالی که در خودرو با همان شرایط تعرفه‌ای همه چیز دولتی است و وضعیت آن را هم می بینیم.

sajjadme
29-03-1395, 06:32 بعد از ظهر
احمق ها اصلا ژاپن توی کارشون نیست ...فقط چین و هند برای مردم و اروپا هم برای پلیس ....:khak:

فرنام
13-04-1395, 01:07 بعد از ظهر
نحوه جایگزینی «موتورسیکلتهای انژکتوری» وارداتی با «موتورسیکلتهای کاربراتوری»

خبرگزاری مستقل محیط زیست: سعید متصدی درباره مصوبه کارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا مبنی بر توقف تولید موتورسیکلتهای کاربراتوری و جایگزینی آنها با موتورسیکلتهای انژکتوری و برقی اظهار کرد: موتورسیکلتهای کاربراتوری چهار تا پنج برابر خودروهای استاندارد تولید آلودگی می‌کند و خطر آن برای ساکنان کلان‌شهرها بسیار زیاد است.

وی در گفت‌وگو با تسنیم به برنامه حذف موتورسیکلتهای کاربراتوری اشاره کرد و افزود: برای مدیریت این مصوبه از بهمن ماه سال گذشته برنامه زمانبندی حذف موتورهای کاربراتوری را از خود موتورسیکلت‌سازان دریافت کردیم و در حال حاضر نیز تا اول مهر ماه به این برنامه نظارت خواهیم کرد که امیدواریم از ابتدای پاییز امسال به این هدف مهم دست یابیم و تمامی موتورسیکلتهای کاربراتوری از چرخه تولید حذف شوند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: جایگزین موتورهای کاربراتوری، موتورسیکلتهای انژکتوری و برقی خواهند بود و امیدواریم این روند به کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها کمک کند.

2.5میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در تهران تردد می‌کنند

متصدی متذکر شد: در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در تهران تردد دارند که چهار تا پنج برابر یک خودروی بنزین‌سوز آلایندگی تولید می‌کنند و در صورت جایگزینی با موتورهای انژکتوری و برقی شاهد بهبود وضعیت موتورسیکلتها خواهیم بود.

وی درباره استفاده از موتورسیکلتهای انژکتوری و تفاوت قیمت آنها با موتورسیکلتهای کاربراتوری تصریح کرد: موتورهای انژکتوری هزینه آن‌چنان زیادی نسبت به موتورهای کاربراتوری ندارند ولی تأثیر‌گذاری بسزایی در جلوگیری از تولید آلاینده‌ها خواهند داشت.

چین، ژاپن و تایلند مبدأ واردات موتورسیکلتهای انژکتوری

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه موتورسیکلتهای انژکتوری از کشورهای چین، ژاپن و تایلند وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: ما در ایران تولید‌کننده موتور موتورسیکلت نداریم و موتور این موتورسیکلتها از سایر کشورها وارد ایران می‌شود.

متصدی تصریح کرد: متأسفانه فقط کشور ما از موتورهای کاربراتوری استفاده می‌کند ولی بقیه کشورها از موتورسیکلتهای انژکتوری بهره می‌گیرند و این امر یکی از مهمترین علتهای تولید آلودگی در کلان‌شهرها است.

وی با برشمردن فواید موتورسیکلتهای انژکتوری خاطر‌نشان کرد: موتورسیکلتهای انژکتوری مصرف سوخت و آلودگی کمتری را به‌همراه دارند و نسبت به سایر موتورسیکلتها پایدارتر هستند، فقط هزینه این وسیله نقلیه مقداری بیشتر از موتورسیکلتهای کاربراتوری است.

کارخانه‌های موتورسیکلت‌سازی تعطیل نمی‌شوند

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره این پرسش که اگر موتورهای انژکتوری جایگزین موتورهای کاربراتوری شود چه مشکلی برای کارخانه‌های تولید‌کننده پدید خواهد آمد، گفت: کارخانه‌های موتورسیکلت‌سازی با وجود عدم تولید موتورسیکلتهای کاربراتوری تعطیل نخواهند شد چرا که موتورسیکلت‌سازان ما در ایران فقط بدنه موتور را تولید می‌کنند و قطعات محرک به‌ویژه موتور را وارد می‌کنند.

متصدی در ادامه یادآور شد: کارخانه‌های موتورسیکلت در ایران تا پیش از این، موتور کاربراتوری را وارد می‌کردند و از این پس موتور انژکتوری را وارد کشور خواهند کرد که این مهم از مهر ماه در سراسر کشور اجرا می‌‌شود.

وی در خصوص این پرسش که آیا تمهیدات لازم برای گسترش موتورسیکلتهای برقی فراهم شده است یا خیر و اینکه آیا قیمت این وسیله نقلیه از سایر موتورسیکلتها گران‌تر خواهد بود یا خیر، خاطرنشان کرد: در مصوبه اخیر دولت برای آلودگی هوا، بحث ساماندهی موتورسیکلتهای برقی دیده شده و به‌طور حتم این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت.

سرمایه‌‌گذاران تولید موتورسیکلت برقی را دنبال می‌کنند

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست درباره لزوم استفاده از موتورسیکلتهای برقی نیز تصریح کرد: استفاده از موتورسیکلتهای برقی نیز به‌جای موتورسیکلتهای کاربراتوری مد‌نظر است و به همین منظور در حال حاضر چندین سرمایه‌گذار این موضوع را دنبال می‌کنند.

متصدی یادآور شد: هزینه تولید داخلی موتورسیکلتهای برقی نسبت به واردات آن به‌مراتب کمتر است؛ ما تولیدکنندگان و سرمایه‌گذارانی داریم که برای تولید موتورسیکلتهای برقی در حال تلاش هستند و این مهم را به‌طور جدی دنبال می‌کنند.

yasharazary
19-04-1395, 06:26 بعد از ظهر
دوستان متأسفانه این خبر درسته و با جدیت توسط راهنمایی رانندگی و کارخانجات تولید موتور سیکلت داره دنبال میشه و از مهر ماه این فاجعه به وقوع خواهد پیوست

اون دوستانی هم ک سی جی انژکتور رو میگفتن و میخندیدن، دیگه نخندن!!!!امروز به چشم دیدم سی جی انژکتوری رو!!!

قیمت موتورسیکلت صفرهم پس از اجرای این طرح به طورمتوسط 500الی600.هزار تومن بالا خواهدرفت(موثقترین منبع ممکن دم دستمه)

از اون روز مشکلات و ک...شعرای جدید شرو میشه، دیاگ و فلان و...
حیف حیف ک نمیشه یه سری چیزا رو اینجا گفت

فقط متأسفم برای این قوانین چرت و پرت کشورم

kaveh_am
19-04-1395, 07:55 بعد از ظهر
مگه پیکان رو آنژکتوری کردن فاجعه پیش اومد؟

mogrem
19-04-1395, 08:00 بعد از ظهر
امکان داره ما بتونیم موتور های کابراتوری رو انژکتوری کنیم فکر کنم باعث افزایش قدرت بشه

Komando
19-04-1395, 08:54 بعد از ظهر
هوندا هم دیگه دیاگ میخاد .مثلا سنسور اکسیژنش سوخته:riz481: :25r30wi:

yasharazary
19-04-1395, 09:36 بعد از ظهر
پیکان فرق میکرد قضیش

کلی ماشبن انژکتوردیگه بود کنارش
ماشین هم چون حاشیه سودش برا دولت و خصوصی ها بیشتربود،روقضیه تعمیرکار و خدمات و... هزینه کردن
البته اون زمان ها بنده سنم خیلی کم بود از کم و کیف قضایا خبردارنیسم
ولی موتور حداقل این دوسه سال اول یه چیزی مث فاجعه خواهد بود

Gladiator
19-04-1395, 09:57 بعد از ظهر
هیچ کشوری جز ایران موتور کاربراتوری رو تولید یا مونتاژ نمیکردن
هر تغییر و بروزرسانی هم با مشکلات و هزینه هایی همراهه
کسی که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
فکر نمیکنم فاجعه ماجعه ای در کار باشه
اگه تو بحث پشتیبانی بتونن خوب پاسخگو باشن اتفاقا خیلی هم خوب میشه

ali_r
19-04-1395, 10:32 بعد از ظهر
منظور از فاجعه یعنی چی؟

shahriar
21-04-1395, 11:56 قبل از ظهر
پس قضیه پالس و آپاچی و موتورای دیگه چی میشه دیگه تعویض پلاک نمیشن؟؟؟ مگه میشه مگه داریم
بیکارنا واسه خودشون یه چیزایی در میارن

Alireza.BMW
21-04-1395, 04:55 بعد از ظهر
یک حرفی که آقای نعمت زاده 2.3 شب پیش گفت و برای من جای تعجب بود این بود که میگفت وقتی قانون انژکتوری شدن موتور عملی بشه موتور های کاربراتوی هم برای نقل و انتقال و تعویض پلاک باید سیستمشون تغییر پیدا کنه وگرنه تعویض پلاک و نقل و انتقال نمیشه داد... انشاالله که یک حرف بوده باشه وگرنه موتور های کاربرات خیلی میخوره تو سرشون و یک معضل بزرگ برای دارندگان این موتورها درست میشه

farshad 54
21-04-1395, 06:16 بعد از ظهر
الان پراید کاربراتی تعویض پلاک نمیشه ؟405 کاربراتی پلاک نمیشه

همینجوری الکی هم که نیست طبق این طرح از تاریخ فوق دیگه موتور کاربراتی تولید نمیشه
موتورهای کاربراتی که هنوز ده سالشون پر نشده قابل خرید و فروش و تعویض پلاک شدن هستن تا ده سالشون تموم بشه
والسلام چه خبرا بابا جو میدین اگر اونجوری باشه 6 میلیون موتور کاربراتی در کشور رو باید بفروشیم به ضایعاتی ها :gigglesmile:
و بریم سی جی انژکتوری به قیمت 8/500/000 بخریم :3:

sajjadme
22-04-1395, 12:28 بعد از ظهر
من که مدتی پیش هی از شما میپرسیدم منظورم همین بود که میترسیدم موتور کاربراتوری رو دیگه تعویض پلاک نکنن ...بحث موتور با ماشین به نظرم فرق میکنه .
از اونجایی که رفتار پلیس با صاحب ماشین و موتور فرق داره با موتوری ها ببخشیدا ولی مثل گوسفند رفتار میشه الانم یه فرصتی پیش اومده ضربه ی نهایی رو به قشر موتور سوار وارد کنن که میکنن
دقیقا چیزی که من میترسیدم ازش و شما میگفتید نه فقط برای خرید هست برای فروش بعنوان دست دوم مشکلی نداره ...

ابوالفضل88
22-04-1395, 02:30 بعد از ظهر
اصلا نمیتونن این همه موتورای کاربراتوری رو توقیف کنن این همه موتور میزارن تو کویر لوت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موتورای بالای ده سال سن رو میگیرن موتور برقی میدن

زیر ده سال رو هم میگرین انژکتور نصب میکنن روش

Komando
22-04-1395, 08:39 بعد از ظهر
اینا هر چی میاد تویه ذهنشون میگن :25:و اصلا به اینکه اینکار شدنی هست یا نه فکر نمیکنن :wow:.واسه خودشون خیالبافی میکنن و یه چیزی میگن .:6:

farshad 54
22-04-1395, 09:00 بعد از ظهر
اصلا نمیتونن این همه موتورای کاربراتوری رو توقیف کنن این همه موتور میزارن تو کویر لوت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موتورای بالای ده سال سن رو میگیرن موتور برقی میدن

زیر ده سال رو هم میگرین انژکتور نصب میکنن روش

جای نگرانی نیست آقا حالا میبینید

موتورای کاربراتیو میگیرن انژکتور میبندن روش ؟
مگه بوقه :happy4:

Gladiator
23-04-1395, 12:10 قبل از ظهر
دوستان ، عنوان تاپیک روشن کننده همه چیز هست دیگه بحث نداره که

ممنوعیت تولید موتورای کاربراتوری نه تردد موتورای کاربراتوری

تمام موتورای کاربراتوری دارای پلاک ملی آزادانه میتونن تردد کنن و تعویض پلاک هم میشن

keyvanj
23-04-1395, 08:22 قبل از ظهر
راه حل بسیار ساده است

موتور کاربراتوری صفر کیلومتر دیگه پلاک نمیشه.

در مورد موتور های کاربراتوری هم که از قبل بودن 2 حالت پیش میاد
یا

از تاریخ تولیدشون تا 10 سال کارای پلاک و تعویض پلاکشون انجام میشه و بعدش دیگه تموم (قانون فعلی)

یا یک مهلت 1 ساله میدن برای انتقال موتور به مراکزی که خودشون تعیین میکنن برای تبدیل سیستم موتور به انژکتور . بعد از اتمام مهلت اگر شما دچار تخلفی بشید و موتور بره پارکینگ اونوقت برای خروجش مشکل پیدا خواهید کرد.

که گزینه دوم مسلما" محتمل تره چون قبلا" نمونه این کار رو در مورد پلاک های لیزی و جدید کردند.

big_00a
23-04-1395, 09:15 قبل از ظهر
ما مشتاقیم انژکتوری شه موتورمون

mentiroso
10-06-1395, 11:14 قبل از ظهر
طرحی بیخود و بی حساب وکتاب

erfi.747
04-07-1395, 04:53 بعد از ظهر
آقا کجا دیاگ سی جی دارن ؟ سنسور اکسیژن موتورم دچار مشکل شده :gigglesmile:

keyvanj
04-07-1395, 05:33 بعد از ظهر
طرح مذکور از اول مهر اجرایی شد.
ممنوعیت پلاک گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری تصویب شد [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

شناسهٔ خبر: 3019055 - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
جامعه ([Only registered and activated users can see links]) > شهری ([Only registered and activated users can see links])

کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا در سازمان حفاظت محیط زیست ممنوعیت پلاک گذاری موتوسیکلت های کاربراتوری را از هر نوع و به طور کلی تصویب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر ([Only registered and activated users can see links])،دکتر وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا و عضو این کارگروه با اعلام این خبر، افزود: این تصمیم بر مبنای مصوبه هیات دولت در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۳ مبنی بر تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انواع موتورسیکلت های پاک اتخاذ شده و بر مبنای مصوبه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست از مهر ماه سال ۹۵ ممنوعیت پلاک گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری اجرا می شود.
او با تاکید بر اینکه این تصمیم تاثیر بسیار مثبت و قابل توجهی بر کاهش آلاینده های ناشی از تردد موتورسیکلت ها در تهران خواهد داشت، ادامه داد: تصمیم بسیار درستی برای کاهش آلودگی هوا گرفته شده است. موتورسیکلت های کاربراتوری از آلاینده ترین وسایل نقلیه متحرک در تهران و دیگر شهرهای کشور هستند و آزمایش و اندازه گیری دقیق آلاینده ها نشان داده هر موتورسیکلت کاربراتوری ۱۵ میلی گرم آلاینده در هر یک کیلومتر پیمایش تولید می کند این در حالی است که بر اساس استاندارد یورو ۳ این میزان باید ۲ گرم بر هر کیلومتر پیمایش باشد.
این عضو کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا در ادامه گفت: اکثریت قریب به اتفاق اعضای کارگروه با ممنوعیت پلاک گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری موافق و معتقد بودند که این تصمیم را نباید به تاخیر انداخت.
به گفته حسینی از آنجا که همه سازمان ها و نهادهای متولی چه در دولت و چه در مدیریت شهری و همچنین پلیس از این تصمیم و عملیاتی شدن آن در کشور دفاع کردند همگرایی آنها در این زمینه منجر به اجرای هر چه بهتر این مصوبه و در نتیجه کاهش و مهار آلاینده های هوا ناشی از موتورسیکلت های کاربراتوری خواهد شد

sajjadme
04-07-1395, 07:08 بعد از ظهر
واقعا طرح مزخرفی هست این همه کامیون ها ماشین های خدماتی و اتوبوس ها و اوووووووهه .....ادم بخواد فقط نام ببره صفحه پرمیشه همه هم از رده خارج شده و دودهای الوده ی سیاه و فاجعه ....بعد اومدن تنها چیزی که با قدرت خرید مردم سازگار هست رو ممنوع کردن و محدود کردن ...واقعا ادم نمیدونه چی بگه به اینا ....واقعا هنر هست بگردی یه چیزی رو پیدا کنی که ضرر بزنی به مردم ...بلاخره این فکر و خلاقیت میخواد

Exel
13-07-1395, 12:43 قبل از ظهر
نکنه میخوان رو همین CDI ایرانی انژکتور هم بندازن ؟ آخه مغز فندوقی ها همین کاربراتیشم هزار مشکل داره و ی هوندا سوار بدبخت همیشه داستان داره سر همین قضیه ، هیچی دیگه ی انژکتور آشغالی هم روش سوار میکنن و میدن دست ملت ، اونوقت بازار دیاگ هم حسابی داغ میشه ، هنوز مینی بوس 50 سال پیش داره تو خیابونا تردد میکنه ، پژو 30 سال پیش هنوز تو خط اصلیه تولیده، اونوقت اینا س*خ کردن رو موتورا ، واقعا دشمنی خاصی با موتور سوارای بدبخت دارن نمیدونم چرا

Maryannpah
05-01-1403, 08:59 قبل از ظهر
Very good forum posts. Thanks! look these up Comprender la teoria del punto dulce: Lo que hay que saber ([Only registered and activated users can see links]) you could try these out Descubre el juego de cartas coleccionables mas taquillero del mercado ([Only registered and activated users can see links])