PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : tdrیاax1

hannan
19-09-1394, 05:11 بعد از ظهر
باسلام خدمت همه عزیزان گرامی:<br>نظر به اینکه هر دوی این موتورها به لحاظ حجم موتور،هدف ساخت وقرت وطراحی تقریبا در یک رده هستن شما بودین کدوم رو انتخاب میکردین.<br>نیازی به بیان مشخصاتشون نیست چون شناخته شده هستن فقط لطفا ازتجربتون بگین.<br>به شخصه ax1رو میشناسم وازش خیلی راضیم کیفیتش،سرعتش(۱۴۰-۱۷۰)،وسواریش.واقعا قابل تحسینه،،،اما ازtdrچیز خاصی نمیدونم دیدم ولی تجربشو نداشتم فقط میدونم که دو زمانه هستش طرفداراش بیان میدان...<br><br>

sajjadme
06-10-1394, 06:03 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اونطوری معلومهAX-1 اطلاعات داری
ببین این دو موتور ممکنه شباهت ظاهری داشته باشن و هردو توی سبک موتور های ادونچر باشن اما در باطن از هم خیلی متفاوتن . و این تفاوت ها رو مدل انجین شون ایجاد میکنه هوندا AX1 چهار زمانه هست و یاماها TDR دوزمانه هست .
یکی از تفاوت ها شتاب هست بذار اینجوری بگم که شتاب یاماها خیلی فراتر از هونداست و اون بخاطر دوزمانه بودنش هست مثل زد ایکس با اینکه 150 هست ولی چون وزمانه هست هیولا شده حالا یاماها که 250 هست دیگه هیچی ...
مورد دوم تاپ اسپید هست که باز دوسر و گردن قوی تره هوندا 140-150 و یاماها 170-180
تفاوت بع موتور های دوزمانه سوختشون ترکیبی هست یعنی ترکیبی از روغن و بنزین رو باید داخل باک بریزی وبه همین دلیل گاز خروجی از اگزوزشون به رنگ ابی هست و بوی بدی داره و الودگی زیادی تولید میشه و دوم صدای موتور های دوزمانه هست که بنظرم صدای خیلی زشتی دارن و روی مخ هست خیلی صدای زیر و تیزی دارن و مثل زنبور ویز ویز میکنن بخاطر الودگی زید و دوزمانه بودن بعید میدونم بتونی پلاک ملی شو گیر بیاری شایدم باشه من ندیدم پلاک قدیم ممکنه پیدا کنی ولی ملی بعید میدونم
اما هوندا ،هوندا AX1چهار زمانه هست و موتور سگ جونیه و بگردی پلاکش وگیر میاری ولی باید زیاد بگردی مدل های مختلف داره که بالا ترین مدلش معروف به هوندا AX1 پیچی هست که به رنگ ابی نفتی تیره هست و رینگش سیاه و موتورش سیاه و کلمه ی AX1 با فونت پیچ پیچی نوشته شده و قیمت پلاک ملیش فک کنم دور و بر 22 باشه راحت میتونی همه جا تردد کنی البته همه جاهم میره توی رودخونه کوه و جاده و گل و لای و لجن و ....خلاصه همه جا ولی مشکل هردوتای این موترها تامین قطعه هست که ممکنه بخاطر یه قطعه هفته ها یا ماه ها موتورت بخوابه و اگرم باشه باید سر کیسه رو شل کنه و یا از خارج سفارش بدی و...
امیدوارم کمکت کرده باشم

ali_r
06-10-1394, 07:14 بعد از ظهر
صدای موتور های دوزمانه هست که بنظرم صدای خیلی زشتی دارن و روی مخ هست

جوک خنده داری بود:gigglesmile::gigglesmile:

sajjadme
06-10-1394, 09:11 بعد از ظهر
اقا علی اگه درست خونده باشید نوشتم به نظر من روی مخ هست صدا شون بنظر من خیلی زشت تر از چهارزمانه هاست مخصوصا مال یاماها تی دی ار

ali_r
07-10-1394, 01:09 بعد از ظهر
بهتره بگی سلیقه من میگه که چهار زمانه بهتره
خیلی ها از جمله من صدای دو زمانه رو خیلی دوست دارن تا صدای چهارزمانه ولی این دلیل نمیشه که بگیم صدای چهار زمانه زشته و رو مخه
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

sajjadme
07-10-1394, 03:01 بعد از ظهر
بلهمنظور منم همین بود اگه اونجوری برداشت میشه من عذر میخوام .چون من صدای بم رو دوست دارم و چون صدای دوزمانه ها زیر هست بخواطر همین روی مخ من هست ولی خیلی ها ممکنه صدای موتور چهارزمانه رو دوست نداشته باشن ولی در عوض عاشق صدای دوزمانه ها باشن در کل عذر خواهی میکنم