PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقویت و بهینه هیوسانگ 250 بدون تغییر در قطعات اصلی

amiraz
16-09-1394, 11:26 قبل از ظهر
سلام دوستای خوبم امروز میخوام تجربه دوساله خودم و دوستان رو بگم واستون که برای بهینه سازی و سر حال کردن هیوسانگ هستش.
اولادر جواب کسانی که میپرسن چرا تقویت این موتور خوب باید بگم هندلینگ خوب ترمزهای عالی پایداری تو سرعت بالا این موتور رو محبوب کرده که البته قیمت منطقی ظاهر زیبا هم تاثیر گزار بوده و ایراد موتور کند بودن در شتاب گیری هست که با این تغییرات نه تنها بهتر میشه بلکه مشکل داغ کردن موتور هم حل میشه و بهینه کار کردن موتور هم میشه.

amiraz
16-09-1394, 12:11 بعد از ظهر
مرحله اول ریمپ کردن ecu یا برنامه ریزی مجدد برای تغییر در پارمترهای مختلف که موجب افزایش گشتاور و قدرت موتور میشه که توسط تعمیرگاهای مجاز کویر موتور انجام میشه و عملکرد موتور عالی میشه و گازخور موتور بهتر میشه و در جواب دوستانی که میگن چرا کارخونه خودش این کارو انجام نمیده باید بگم که اینکار باعث میشه که موتور آلایندگی بیشتری ایجاد کنه و مصرف سوخت بیشتر و از استاندارد خارج بشه ولی مهم نیست این برنامه ماله خوده هیوسانگ کره هست و توسط خود شرکت و برای ریس هست
مزایا: افزایش شتاب. پر شدن دور موتور حتی در دورهای پایین. رفع چشمگیره کند موتور
معایب: مصرف بیشتر سوخت . آلایندگی بیشتر. صدای بیشتر عطسه اگزوز ناشی از خام سوی درمواقع معکوس داد
هزینه: از 100هزار تا 200 هزار تومان بسته به انصاف و چونه زدن خودتون داره

amiraz
16-09-1394, 12:52 بعد از ظهر
مرحله دوم :این مرحله هم میخوایم مشکل داغ کردن موتور حل بشه هم افزایش عملکرد موتور
اول باید کاتالیزور موتور رو بردارید کاتالیزور باعث میشه دمای موتور بالا بره البته تقصیری هم نداره چون دمای کارکردش بالا ست. با این کار هم مسیر خروج دود آزاد میشه که علمکرد موتور بهتر میشه و خنکتر کار میکنه و بعد تعویض اگزوز حرفه ای هست و برداشتن صدا خفه کن اگزوز که البته هیوسانگهای مدل 92 به بالا خودشون اگزوز حرفه ای روش هست که نیازی نداره و تعویض هدرز که مارک آررو ایتالیایی رو خوده شرکت کویر میفروشه من تست نکردم دوستان کسی تست کرده نتیجه رو اعلام کنه. البته نصب فن برای رادیاتور ورله مخصوص دما فراموش نشه.
با این کارا مشکل داغ کردن باید حل بشه و گاز خور بهتر و اصطلاحا نفس موتور باز میشه
مزایا :.خنک کار کردن موتور نفس موتور باز میشه گاز خور بهتر حتی در دورهای بالا
معایب: صدای بیشتر موتور مصرف یه کوچولو بیشتر
هزینه : برای کاتالیزور حدود 30 تا 50 هزار تومان اگزوز هم صلیقه ای هست و 400 تومن بالا هدرز رو نمیدونم از نمایندگی سوال کنید فن رادیاتور و رله حدود 200 تون میشه

farshad 54
16-09-1394, 01:10 بعد از ظهر
بفرمائید کدوم نمایندگی کویر ecu رو ری مپ میکنه

آدرس ؟

تلفنش؟

amiraz
16-09-1394, 01:21 بعد از ظهر
مرحله سوم : تغییر در سیستم جرقه زنی که با تعویض شمع ها موتور انجام میشه که شمع ایرودیمی مارک های زیادی هست که این نوع شمع عملرکرد خوبی داره و کارکرد موتور بهینه میشه شتاب بیشتر و مصرف بنزین کمتر میشه . تعویض وایرهای شمع با نوع مرغوبتر که مکمل تعویض شمع هست البته میتونید. فقط به تعویض شمع بسنده کنید من وایرم جالب نبود اونم عوض کردم
مزایا: گاز خور بهتر نرم کارکردن موتور کاهش مصرف سوخت عدم نیاز به فیلر برای شمع
معایب: هزینه بیشتر نسبت به شمع فابریک
هزینه : برای شمع حدود 50 تا 100 هزار تومان برای وایر 20 تا 50 هزار تومان

- - - Updated - - -

بفرمائید کدوم نمایندگی کویر ecu رو ری مپ میکنه

آدرس ؟

تلفنش؟

دوتا از نمایندگی ها گفتن انجام میدیم یک تو گمرک بود و اون یکی تو خیابان انقلاب بعداز پل چوبی آدرس و تلفنش توسایت کویر هست.

موتورسیکلت
محمد بیات
تعمیرگاه بیات
77613342
09124030716
تهران - خیابان انقلاب - پل چوبی - نبش خ گرامی - پ 14 // امکان حمل موتور سیکلت تا تعمیرگاه با خودرو وجود دارد.

farshad 54
16-09-1394, 01:23 بعد از ظهر
خب شما خودتون این کارو رو موتورتون انجام دادین ؟

amiraz
16-09-1394, 01:50 بعد از ظهر
[QUOTE=farshad 54;311229]خب شما خودتون این کارو رو موتورتون انجام دادین ؟[/Q
همه رو و بیشتر که توضیح میدم براتون

- - - Updated - - -

مرحله چهارم : استفاده از فیلترهای هوای اسپرت و مخروطی شکل که حجم بیشتر هوا رو وارد موتور میکنه و نفس موتور بهتر میشه و گاز خور بهتر میشه و شتاب تو دورهای بالا رو بهتر میکنه .

آموزش: یک فیلتر هوا مستعمل هیوسانگ رو بردارید اون قسمت پلاستیکی بالایی رو از روی فیلتر بکنید همون قسمتی که سواراخ داره بعد فیلتره جدید رو با استفاده از بسته مخصوص به لوله اون قسمت پلاستیکی که از فیلتر جدا کردید ببندید روی خود فیلتر بست برای نگهداشتن فیلتر هستش طوری که فیلتر میره داخل مخزن هوا و دیده نمیشه. اگر نتونستید براتون عکس بگیریم بزارم

مزایا: گاز خور بهتر نرم کارکردن موتور شتاب بهتر
معایب: هزینه بیشتر نسبت فیلتر فابریک مصرف یه کوچولو بیشتر سوخت
هزینه :برای فیلتر معمولی از حود 20 هزار تومان تا فیلتر عالی حدود 200هزار تومان

farshad 54
16-09-1394, 02:03 بعد از ظهر
خب این ری مپ رو پیش کی انجام دادین ؟

amiraz
16-09-1394, 03:06 بعد از ظهر
خب این ری مپ رو پیش کی انجام دادین ؟

محمد بیات تعمیرگاه بیات

- - - Updated - - -

مرحله پنجم: استفاده از تورنادو که هوا رو به صورت گردبادی وارد سیلندر میکنه که حجم هوای ورودی بیشتر میشه گاز خور بهتر کارکرد نرم موتور افزایش قدرت موتور کاهش لرزش موتور و کاهش استهلاک مصرف سوخت کمتر و کاهش حرارت موتور این همه خاصیت داره البته به گفته سازنده و خودمم تایید میکنم که خوبه البته یه کم زیادی تعریف کردن ازش.

شما باید5 عدد از این قطعه بگیرید که مارک سایکلون3 یا اسپیرال مکس هر کدوم پیدا کردید البته سایکلون فکر کنم بهتره البته پیدا هم نشد اسپیرال مکس هم خوبه اولیشو باید بزارید سره راه فیلتر هوای اسپرت بسته به سایز فیلتر هواتون باید تهیه کنید من سایز 50میل رو گرفتم بعد دوتا میخوایید سایز 55 که با یک تبدیل مسی 42 به 54 باید انتهای منبع هوا و وردی دریچه های گاز میتونید جا بزنید اندازه ها فیکس میشه. حالا چرا رابطه مسی چون مس هادی خوبیه و هوا رو خنکتر وارد موتور میکنه شما میتونید از فلزات دیگه هم برای تبدیل استفاده کنید . و آخرین قطعه رو باید توی لوله اگزوز قبل از منبع آخر نصب کنید که سایز 50 میخوره البته چک کنید شاید ماله موتور شما فرق کنه. البته روی اسپرال مکس یدونه یونیزه کننده سوخت هم وجود داره که سوخت رو به صورت ذرهای ریزتر و نتیجه سوختن بهتر میشه اما من نتیجه خاصی ندیدم و روی شیلنگ بنزین بعد از باک بنزین بسته میشه.

توصیه از تورنادو هایی که پروانه چرخشی دارن استفاده نکنید چون بلبرینگشون در اثر گرمای اگزوز یا گرد خاک ازبین میره و گریپاج میکنه

مزایا: افزایش راندمان موتور کارکرد نرم کاهش لرزش و...
معایب: نداره
هزینه : هر کدام از تورنادو ها حدود 30 تومن قیمت دارن و رابط مسی هر کدوم 12 تومن میباشد

- - - Updated - - -

در آخر من تمام این کارها رو موتور خودم انجام دادم نتیجه عالی بود. فقط عاشق صدای دنده2 روی دوره 11000تو تونل نیاش هستم همه میخ کوب میشن فکر میکنن موتورسنگینه.
هر سوالی بود درخدمتم
حالشو ببرین

farshad 54
16-09-1394, 03:20 بعد از ظهر
بسیار هم عالی

لطفا اگر تست کردین بفرمائید دنده های موتور از 1 تا 5 رو وفتی تا رد لاین پر میکنید هر دنده به چه سرعتی میرسه ؟

دور موتور در حالت در جا رو چه دوری هست ؟

مصرف سوخت موتورتون اگر محاسبه کردین صدی چند تا شده ؟

زمان صفر تا 60 و صفر تا 100 رو اگر گرفتین بفرمائید چند ثانیس ؟

ممنون

amiraz
16-09-1394, 03:24 بعد از ظهر
بسیار هم عالی

لطفا اگر تست کردین بفرمائید دنده های موتور از 1 تا 5 رو وفتی تا رد لاین پر میکنید هر دنده به چه سرعتی میرسه ؟

دور موتور در حالت در جا رو چه دوری هست ؟

مصرف سوخت موتورتون اگر محاسبه کردین صدی چند تا شده ؟

زمان صفر تا 60 و صفر تا 100 رو اگر گرفتین بفرمائید چند ثانیس ؟

ممنون
نه نگرفتم تا حالا با برای انجام دقیق اینکار باید دستگاه مخصوص داشت اما دنده 2 رو 105 پر میکنه بقیه رو تست نکردم هوا بهتر شد قرار میزارم با دوستان انجمن تست کنید.

sajjadme
16-09-1394, 03:49 بعد از ظهر
امیر جان سلام واقعا دمت گرم اطلاعاتت رو اینجا به اشتراک گذاشتی بسیار ارزشمند بود
1- یه سوال این پنج مرحله ای که فرمودی روی پالس 220 جواب میده ؟
2-یکم بیشتر توضیح میدی که برای کاهش استهلاک و نرم شدن و خوش صدا تر شدن ،کم شدن لرزش ،افزایش راندمان،افزایش تاپ اسپید چه کارایی میشه کرد بازم تاکید میکنم کارایی که باعث افزایش استهلاک نشه ؟

amiraz
16-09-1394, 04:16 بعد از ظهر
امیر جان سلام واقعا دمت گرم اطلاعاتت رو اینجا به اشتراک گذاشتی بسیار ارزشمند بود
1- یه سوال این پنج مرحله ای که فرمودی روی پالس 220 جواب میده ؟
2-یکم بیشتر توضیح میدی که برای کاهش استهلاک و نرم شدن و خوش صدا تر شدن ،کم شدن لرزش ،افزایش راندمان،افزایش تاپ اسپید چه کارایی میشه کرد بازم تاکید میکنم کارایی که باعث افزایش استهلاک نشه ؟
این 5 مرحله برای تمام موتورهای درون سوز قابل اجراست اما چقدر بازده داشته باشه متغییر هست و بستگی نوع انجین و عوامل دیگه هم داره که مربوط ساخت موتور هست .اجرا کردن روی موتور شما باید تست بشه.
این مرحل فقط در جهت بهینه کردن کارکرد و درنتیجه کاهش استهلاک نرم شدن و کم لرزش شدن و در نتیجه افزایش راندمان رو داره ولی فشار بیش از حد نزدیک شدن به رد لاین استهلاک رو بالا میبره
این مراحل لازمه هزینه زیاد هست و موجب بالا رفتن مصرف سوخت میشه و شاید صرفه اقتصادی چه برای مصرف کننده و چه برای کارخانه نداشته باشد

Afshin007
17-09-1394, 12:57 قبل از ظهر
لطفا از مرحله ۴ و۵ عکس قرار بدید ////​

amiraz
17-09-1394, 10:59 قبل از ظهر
لطفا از مرحله ۴ و۵ عکس قرار بدید ////​
تو اولین فرصت عکس میزارم

farshad 54
18-09-1394, 08:33 قبل از ظهر
دوستان سوال فقط راجب هیوسانگ 250 نه موتورهای دیگه

Magma
06-10-1394, 05:39 بعد از ظهر
ای سی یو هیوسانگ اصن مپ نداره که بخوای ریمپش کنی داداش من. خیلی اگه هواتو داشته ای سی یوتو ریست کرده واست که بعد از یه مدت دوباره مثل قبل میشه و خودتم میتونستی انجام بدی. شما فیلتر هوای مخرووووطیو کجای باکس هیوسانگ گذاشتی؟ استپر و سنسور اکسیژنو چیکار کردی؟
هدرز اررو هیوسانگ به گفته ی نمایندگی کویر یه دونه وارد شده بود که سال 89هم آوردن و رفیق ما به قیمت 1.480.000تومن خریدش و با اگزوز فول کربن آکرو بست رو موتورش.

Ali_hy
15-09-1396, 12:55 بعد از ظهر
سلام دوستان.کمک فنر عقب موتور من خیلی خشکه و بعد از یکی دوساعت رانندگی کمر درد میگیرم.میشه ی کاری کرد که کمک موتور نرم تر بشه؟؟؟
در ضمن حالت ارتجاعی فنر خیلی کمه وقتی پشت موتور را با دست روبه پایین فشار میدم موتور پایین میره ولی وقتی فشار را از رو موتور برمیدارم خیلی کمتر بالا میاد. :297:

farshad 54
16-09-1396, 10:06 قبل از ظهر
موتورای اسپرت سیستم تعلیقشون سفته

کمک عقب موتور شما هم مشکلی نداره