PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه ساخت ماشین گوکارت با موتور 125cc

sina6525
18-08-1394, 06:17 بعد از ظهر
سلام و درود خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

یه مدتی میشد طرح ساخت همچین خودرویی رو تو ذهنم بود و چون کلا به تحقیق و مشورت این چیزا اعتقاد ندارم :rolleyes::rolleyes: شروع به کار کردم

خب طبیعتا اولین مرحله برای شروع کار شاسی ماشین هستش کلی طرح بالا پایین کردم قصد استفاده از لوله گاز برای شاسی داشتم دیدم یکم جوشکاریش سخته گفتم از قوطی استفاده میکنم برای طرح شاسی هم گفتم یه مدل ساده مستطیل شکل کشیدم و خلاصه قوطی 2*2 رو انتخاب کردم .

2 شاخه قوطی خریدم و اومدم خونه دیدم ای دل قافل یادم نبود که دستگاه سنگ و ترانس جوشم رو دزدیدن خلاصه حالم گرفته شد گفتم حالا چه کنیم؟؟

یهو یادم اومد که یکی از اشناها کارگاه مصالح ساختمانی داره و تیرچه هم تولید میکنه خلاصه بعد از کسب اجازه یه روز جمعه رفتم تو گارگاه و ابعاد رو برش زدم و موقع جوش دیدم ترانسش 500 آمپره روی 400هم گیر کرده پایین تر نمیاد اما اونا چون ورق های ضخیم و خرپا و اینارو جوش میکردن به این قدرت نیاز داشتن منم اومدم که شروع کنم دیدم الکترود رو که یک سانتی قوطی میبرم مثل شمع گریان آب میشه:wow:

بعد کلی بدبختی اینقدر سعی کردم که خلاصه به هر درب داغونی بود کار شاسی تموم شد.

بعد شد وقت وصل کردن چرخ و ساخت سیستم فرمون .

برای چرخ ها رفتم سراغ چرخ فرغون از این مدلای تو پر که تو سرعت یهو منفجر یا پنچر نشه . چهارتا حلقه با رینگ خریدم و آوردم خونه مونده بود سیستم انتقال قدرت به چرخ ها .

بعضی ها گفتن دف مزدا 100 بگیر و نمیدونم دف پیکان و دف موتور سه چرخ شهرداری ولی تو این شهر و استان درب داغون نه این چیزا گیر میومد نه پولشو داشتم نه حوصله تهران رفتن و خرید دف و این داستانا.
برا همین گفتم یه شافت میندازم وسط ، خورشیدی رو وصل میکنم بهش مثل همون سیتم اصلی کارتینگ و گو کارت درش میارم.

فعلا تا اینجا پیش رفتم امیدوارم سر دوستان رو درد نیاورده باشم

فردا عکس هارو هم قرار میدم
فعلا با اجازه

rrezaa
18-08-1394, 07:13 بعد از ظهر
داداش دمت گرم اشالا چیز خوبی در بیاد . حتما فردا عکس بزار ببینیم چه شکلی شده :)

sina6525
18-08-1394, 07:29 بعد از ظهر
داداش دمت گرم اشالا چیز خوبی در بیاد . حتما فردا عکس بزار ببینیم چه شکلی شده :)

خیلی ممنون دستت درد نکنه چشم حتما عکس میزارم

sina6525
19-08-1394, 07:58 قبل از ظهر
با سلام مجدد

امروز رفته بودم سراغ سیستم انتقال قدرت برای چرخ عقب چون قرار بود از سیستم معمولی گو کارت استفاده کنم باید یه شافت جور میکردم اما وقتی رفتم تراشکاری دیدم هم خیلی سنگین در میاد هم خیلی گرون ما هم که طبق معمول جیب خالی و پز عالی:4chsmu1:

یادم اومد که یکی از دوستان تو کار گازکشی هستش و میگفت لوله گاز خیلی مقاومه .

منم رفتم پیششو دیدم بعله از نظر مقاومت خوبه از نظر سبکی هم عالیه از نظر قیمت هم که خب مفته:thanks:
خلاصه یک متر و خورده ای گرفتم و اومدم خونه ، بعدش شد نوبت اتصال لوله به بدنه رفتم برای خرید یاتاقان با خودم گفتم که خب لوله سایزش 3 سانته منم باید یاتاقان 3بگیرم که یارو گفت میشه شماره 206 (حالا نمیدونم شماره گذاره بر چه اساس هستش اما میدونم هر یک شماره ای که میره بالا 5 میل به اندازه یاتاقان اضافه میشه) چون میخواستم از لوله استفاده کنم برای جلوگیری از تاب گرفتن 3 تا یاتاقان گرفتم که یکی هم به وسط وصل کنم .

اومدم خونه و وقتی خواستم لوله رو از یاتاقان رد کنم دیدم ای بابا اینا که بهم نمیخوره بعدش متوجه شدم که 3 سانت قطر کل لوله نبوده بلکه قطر داخل لوله هستش (بعضی از دوستان شاید مسخره کنن بگن این دیگه چه خنگیه که نمیدونسته ولی خودمم شک کرده بود به این موضوع:29dz8zk:) ضخامت گوشته لوله رو کولیس زدم دیدم 2 میل هستش که در دو طرف میشه 4 میل خلاصه یاتاقان هارو پس دادمو سایز 3.5 سانتی با کد 207 گرفتم

[Only registered and activated users can see links]

(به خاطر کیفیت پایین عکس ها عذر میخوام)

یاتاقان ها مناسب بودن و ظهر میدم برای تهیه خورشیدی و زنجیر و یه عکس کلی از ماشین میزارم

sina6525
19-08-1394, 12:17 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
نمیدونم کسی پستامو میخونه یا دارم برا خودم پست میزارم؟:297:

امروز رفتم سراغ خورشیدی عقب برای اتصال به محور چرخ ها ، برای این که خیلی دنبال سرعت نبودم و بیشتر طالب قدرت هستم میخواستم یه خورشیدی بزرگ بندازم خلاصه بزرگترین سایز خورشیدی رو گرفتم فابریک 37 تا دندونه داره اینی که من گرفته بودم فکر کنم 60 تایی داشت چون خیلی بزرگ بود اما وقتی میخواستم امتحانش کنم دیدم خیلی بزرگه و میگیره به زمین حتی باعث میشه 2 الی 3 سانتی چرخ عقب از زمین بلند بشه پس بردم پس دادم و فابریک 37 تایی رو گرفتم اما حدود 5 الی 6 سانتی از زمین فاصله داره که کافیه برا من .

بعدش مونده بود روش اتصال خورشیدی به محور که یکی از بچه ها گفتش بهش جون کن اما از نطر خودم عاقلانه نبود چون شاید خراب بشه و یا نیاز به عوضشدن داشته باشه اون موقع برای هوض کردنش کل محور باید عوض میشد پس یه طرحی کشیدم که رو به این شکل در بیارم

تا این صفحه به محور جوش بشه و بعدش خورشیدی با پیچ بهش وصل بشه

یدونه زنجیر هم خریدم و مونده درست کردن این صفحه و وصل کردنش به محور که بعد از ظهر اون ها رو هم درست میکنم

اما یه مشکل دارم که اینه قطر بلبرینگ های چرخ فرقون دو ساتی متر هستش و اما قطر لوله من 3.4 سانت پس به فکر این افتادم که برم تراشکاری و یه شافت درست کنم که قطر یه سمتش دو سانت و سمت دیگش 3 سانت باشه تا یک سمت به چرخ و سمت دیگه به داخل لوله محور جوش بشه

در ادامه هم چندتا عکس از وضعیت فعلی ماشین میزارم امیدوارم دوستان خوششون بیاد

و از همه خواهش میکنم که اگر طرح و ایده یا پیشنهادی دارین حتما بگین تا کار هرچه بهتر در بیاد

این وضعیت فعلی ماشین هستش

اینم اینجین ماشین با مارک لیزر

این ها هم خورشیدی و زنجیر

امیدوارم دوستان خوششون اومده باشه و مارو با نظراتشون دلگرم و حمایت کنن

mogrem
19-08-1394, 05:41 بعد از ظهر
سلام خسته نباشی طول و عرض شاسی چقدر هستش ترمز رو چیکار میکنی

kaveh_am
19-08-1394, 06:27 بعد از ظهر
سلام.آفرین به شما.
راجب این که لوله که دارید 30 هست و شفت تو چرخ فرغون 20 به چیزی رو متوجه نشدم.
شما که نمیخوای شفتت رو بکنی تو بلبرینگ.اگر تو بلبرینگ بره وقتی خورشیدی میچرخه لوله میچرخه چرخ رو نمیچرخونه.شما میخوی بچرخه پس یه صفه پیدا کن و پیچ کن رو توقه فرقون و جوش بده به لوله 3....
یه چیز دیگه که راجب ماشین کارتینگ خوندم اینه که اینا چون دیفرانسیل ندارن جنس تنه رو خشک میگیرن که انعطاف نداشته باشه و سر پیچ یه جرخش بره بالا و بتونه خوب بپیچه....
فکر کنم سرعت ماشینتون 50 تا اینجورا بشه....

sina6525
20-08-1394, 02:26 قبل از ظهر
سلام خسته نباشی طول و عرض شاسی چقدر هستش ترمز رو چیکار میکنی

طول ماشین در حدود 187 و عرض 94 سانتی متر هستش برای ترمز هم ترمز دیسکی موتور سیکلت رو بهش وصل میکنم

- - - Updated - - -

سلام.آفرین به شما.
راجب این که لوله که دارید 30 هست و شفت تو چرخ فرغون 20 به چیزی رو متوجه نشدم.
شما که نمیخوای شفتت رو بکنی تو بلبرینگ.اگر تو بلبرینگ بره وقتی خورشیدی میچرخه لوله میچرخه چرخ رو نمیچرخونه.شما میخوی بچرخه پس یه صفه پیدا کن و پیچ کن رو توقه فرقون و جوش بده به لوله 3....
یه چیز دیگه که راجب ماشین کارتینگ خوندم اینه که اینا چون دیفرانسیل ندارن جنس تنه رو خشک میگیرن که انعطاف نداشته باشه و سر پیچ یه جرخش بره بالا و بتونه خوب بپیچه....
فکر کنم سرعت ماشینتون 50 تا اینجورا بشه....

من قصدم اینه که شفت و بلبرینگ رو جوش کنم به صورتی که بلبرینگ نچرخه و چرخ مجبور به گردش بشه

و حرفتون در رابطه با دف درسته اما منم دنبال سرعت نیستم بیشتر عشق قدرت هستم و این که اصلا خود ماشین کشش این رو نداره که بخوام باهاش با سرعت توی پیچهایی برم که نیاز به اختلاف گردش دو چرخ باشه ، حالا بازم تا ساخته نشه و امتحا نشه نمیشه گفت حداکثر چندتا میره

خیلی بابت راهنمایی هاتون ممنونم

و دوستان آیا کسی میدونی برای اتصال کیلومتر شمار باید چیکار کنم ؟؟؟

kaveh_am
20-08-1394, 08:25 قبل از ظهر
طول ماشین در حدود 187 و عرض 94 سانتی متر هستش برای ترمز هم ترمز دیسکی موتور سیکلت رو بهش وصل میکنم

- - - Updated - - -

من قصدم اینه که شفت و بلبرینگ رو جوش کنم به صورتی که بلبرینگ نچرخه و چرخ مجبور به گردش بشه

و حرفتون در رابطه با دف درسته اما منم دنبال سرعت نیستم بیشتر عشق قدرت هستم و این که اصلا خود ماشین کشش این رو نداره که بخوام باهاش با سرعت توی پیچهایی برم که نیاز به اختلاف گردش دو چرخ باشه ، حالا بازم تا ساخته نشه و امتحا نشه نمیشه گفت حداکثر چندتا میره

خیلی بابت راهنمایی هاتون ممنونم

و دوستان آیا کسی میدونی برای اتصال کیلومتر شمار باید چیکار کنم ؟؟؟
هرچی از تو تر بگیری و بخوای چرخ رو بچرخونی به جوشات فشار بیشتری میاری...بلبرینگ جنسش خشکه فکر نمیکنم جالب جوش بگیره...حالا شاید هم شد...
میتونی کیلومتر شمار دوچرخه بزاری.سنسور رو میزاری رو چرخ قطر چرخ رو میدی به کیلومتر شمار برات حساب میکنه چندتا میری...کیلومتر شمار میخواد چیکار شما که نمیخوای سرعت بری.

sina6525
20-08-1394, 09:36 قبل از ظهر
هرچی از تو تر بگیری و بخوای چرخ رو بچرخونی به جوشات فشار بیشتری میاری...بلبرینگ جنسش خشکه فکر نمیکنم جالب جوش بگیره...حالا شاید هم شد...
میتونی کیلومتر شمار دوچرخه بزاری.سنسور رو میزاری رو چرخ قطر چرخ رو میدی به کیلومتر شمار برات حساب میکنه چندتا میری...کیلومتر شمار میخواد چیکار شما که نمیخوای سرعت بری.

برای بلبرینگ سرپیک جوشکاری دارم با برنج توش رو پر میکنم تقریبا قابل اعتماده

برای کیلومتر شمار هم مشکلم همین بود که دنبال یه کیلومتر شماره بودم که بشه بهش ابعاد رو داد ولی متاسفانه تو شهر ما از این چیزا پیدا نمیشه

شاید نخوام سرعت زیادی باهاش برم اما خب حداقل 50 تارو که باید باهاش برم و در کل میخوام بدونم سرعت ماشینم در چه حده؟؟

بابت راهنمایی هات خیلی ممنون

sina6525
20-08-1394, 11:05 قبل از ظهر
تازه تراشکاری بودم و برگشتم شافت ها و اتصال خورشیدی به محور عقب رو درست کردم

خود اتصال

اتصال و خورشیدی بر روی هم

دو تا شافت

شافت در وسط چرخ

اگر خدا بخواد بعد از ظهر میرم برای نصب

rrezaa
22-08-1394, 12:28 قبل از ظهر
داداش چی شد در چه مرحله هستی؟؟؟؟

sina6525
22-08-1394, 01:36 قبل از ظهر
داداش چی شد در چه مرحله هستی؟؟؟؟
داداش شافت یکم بزرگه باید ببرم تراشکاری کوچیکش کنه

امروز هم که جمعس و همه جا تعطیل انشاالله شنبه شروع میکنم و حتما در جریان قرارتون میدم

خیلی ممنون که پیگیر هستی داداش گلم

kaveh_am
22-08-1394, 08:48 قبل از ظهر
تو لوله رو نگاه کنید احتمالا یه شکاف بیرون زده داره..اون نمیزاره...
یا باید شفتت رو اون تیکش رو سنگ بگیری شکاف ایجاد کنی یا تو لوله رو با سنگ درل شکافش رو صاف کنی

sina6525
23-08-1394, 07:13 بعد از ظهر
تو لوله رو نگاه کنید احتمالا یه شکاف بیرون زده داره..اون نمیزاره...
یا باید شفتت رو اون تیکش رو سنگ بگیری شکاف ایجاد کنی یا تو لوله رو با سنگ درل شکافش رو صاف کنی
نه داداش اصلا کلا شافت بزرگتره من نمیدونم برا چی اسم این لوله رو گذاشتن 3 ؟؟ چون قطر بیرونش هست 3.4 سانت و داخلش هست 2.6 سانت!!!:297:
امروز هم ییلاق بودم تازه برگشتم فردا صبح میرم دنبالش

sina6525
27-08-1394, 01:58 قبل از ظهر
بسیار خوشحالیم

شافت اندازه شد و وصل شد جای یاتاقان ها هم سوراخ شد و یاتاقان هم وصل شد

میل محور عقب هم جای گذاری شد و به یاتاقان ها وصل شد

مونده جوش دادن شافت ها به میل محور و جوش دادن جای خورشیدی به میله و جوش دادن چرخ ها :29dz8zk::29dz8zk::29dz8zk:

فقط دوستان کسی طرحی نداره که باهاش مجبور نباشم چرخ رو جوش کنم به شافت؟؟ چون اونجوری اگه میل تاب بگیره یا چرخ ها خراب بشن یا هر چیز دیگه ای کلا محور و شافت و چرخ باید برش بخوره و دیگه قابل استفاده نیست

لطفا راهنمایی کنید با تشکر

دوستان چرا نظر نمیدن؟؟ :98::98: اعصاب مارو خورد میکنن

mogrem
03-09-1394, 08:21 بعد از ظهر
نمیتونی مثل همون قطعه ای که برای اتصال خورشیدی درست کردی 2 دیگه درست کنی سر شافت جوش اش بدی اینجوری چرخ ها رو میتونی باغ پیچ و مهره بهش ببندی هر موقه خواستی راحت باز اش میکنی

sina6525
08-09-1394, 07:11 بعد از ظهر
نمیتونی مثل همون قطعه ای که برای اتصال خورشیدی درست کردی 2 دیگه درست کنی سر شافت جوش اش بدی اینجوری چرخ ها رو میتونی باغ پیچ و مهره بهش ببندی هر موقه خواستی راحت باز اش میکنی
صفحه رو میشه جوش داد اما چرخ فرغون رو چگونه وصل کنیم؟؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

kaveh_am
09-09-1394, 04:25 بعد از ظهر
دوسته من من تو صفحه قبل هم گفتم.یه صفه جوش بده به اولت و چرخ فرقونت رو وصل کن بهش...
فرقونها رو رینگشون5 تا پیچ دارن وصل کن به اون...فقط باید سوراخات رو درست تو مرکز بزنی که چرخت ریپ نزنه...(فکر نکنم این تیکش کار خودت باشه تراشکار خوب میتونه در بیاره.
+این چرخ توپر فرقون انعتافش حوری هست که عضیت نکنه؟چون شما کمک فنر هم ندارید فکر نکنم این چرخا جوابگو باشه...

sina6525
10-09-1394, 03:12 بعد از ظهر
عرض سلام و خسته نباشید
آقا بعد یک عالمه دردسر و مشکل و هنگ کردن تونستم وارد بشم دیروز اون پست رو بزارم که البته باز هم کرد و چند بار اومد الان سه هفته ای میگذره و ماشین خیلی پیش رفت داشته

البته دوستان هم که حتی توی این سه هفته یه خبری از ما نگرفتن واقعا ممنون

شافت رو به محور عقب جوش دادیم و چرخا رو هم به شافت و هم به محور جوش کردم

بعد از اتمام کار وقتی اومدم کار رو قشنگ از بالا ببینم یهو یادم اومد ای دل قافل دیسک ترمز رو ننداختم داخل محور :icon_pf _99_:
اما دیگه دیر شده بود چون دو طرف جوش شده و امکان باز کردن نیست نیست اگر هم بخوام شافت رو برش بزنم هم باید یه شافت جدید بگیرم و هم یه چرخ جدید که خیلی خرج میزاره رو دست آدم خلاصه 3 روز فقط تو فکر این بودم که چه خاکی بریزم تو سرم

خلاصه به فکرم اومد که محور عقب رو برش بزنم و یه تیکه 30 سانتی لوله 4 بگیرم و چون لوله 3 دقیقا فیت داخل لوله چهار هست دو طرف لوله 3 رو بکنم تو 4 و جوش بدم
پس رفتم یه دیسک ترمز و سیلندر ترمز و خریدم و با لولوه 4بردم تراشکاری و یه تبدیل شبیه همون چیزی که برای خورشیدی ساخته بودم برای دیسک هم درست کردم

بعدش میل محور رو برش زدم دیسک و تبدیل رو گذاشتم دخل و لوله چهار و گذاشتم و دو طرفش رو جوش دادم و نتیجه کار خیلی خوب شد و میله محور هم تاب نگرفت شکر خدا

بعدش رسید نوبت جوش دادن تبدیل .
اما قسمت سختش این بود که باید دقیقا عمود و با زاویه نود جوش میشد تا موقع چرخیدن تاب نداشته باشه
خلاصه تنظیمش کردمو یه خال جوش زدم و دوباره چک کردم دیدم که عالیه و بعدش کاملا دور تا دورش رو جوش دادم
امااااااا ظاهرا موقع جوشکاری به خاطر حرارت تبدیل تاب گرفت و وقتی کارم تموم شد دیدم یا ابلفضل وقتی میچرخه از بس تاب داره انگار اومده وسط داره بندری میره

با چکش به هر زحمتی بود یکم تابش رو گرفتم اما هنوز هم خیلی زیاده میخواستم ببینم دوستان نطری ندارن که چطوری این تاب رو از بین ببریم؟

با تشکر

- - - Updated - - -

دوسته من من تو صفحه قبل هم گفتم.یه صفه جوش بده به اولت و چرخ فرقونت رو وصل کن بهش...
فرقونها رو رینگشون5 تا پیچ دارن وصل کن به اون...فقط باید سوراخات رو درست تو مرکز بزنی که چرخت ریپ نزنه...(فکر نکنم این تیکش کار خودت باشه تراشکار خوب میتونه در بیاره.
+این چرخ توپر فرقون انعتافش حوری هست که عضیت نکنه؟چون شما کمک فنر هم ندارید فکر نکنم این چرخا جوابگو باشه...

چون در هر صورت با جوش دادن صفحه دیگه نمیشد خورشیدی و دیسک رو از محور خارج یا وارد کرد پس با جوش دادن چرخ فرقی نداشت من هم برای این که هزینه ساخت صفحه رو ندم چرخ رو جوش دادم و خوب هم در اومد اما دلیل این که چرخ پر رو انتخاب کردم اینه که هم دیرتر فرسوده میشه و نیاز به تعویض پیدا میکنه و هم این که منفجر و پاره نمیشه و در سرعت های بالا ایجاد مشکل نمیکنه

kaveh_am
10-09-1394, 05:08 بعد از ظهر
با این سیستم که زدی هرچی خراب بشه باید کله سیستم عقب رو بندازی دور...
فریم ماشینت به نظر خیلی نازکه.قوطی 2 در 1 به نظر میاد...
برای تابی که برداشته میتونی بین تبدیل و دیسکن واشر بذاری تابش رو بگیری(اگر تاب به بغل باشه)
ترمز رو چند خریدی؟

sina6525
10-09-1394, 10:39 بعد از ظهر
با این سیستم که زدی هرچی خراب بشه باید کله سیستم عقب رو بندازی دور...
فریم ماشینت به نظر خیلی نازکه.قوطی 2 در 1 به نظر میاد...
برای تابی که برداشته میتونی بین تبدیل و دیسکن واشر بذاری تابش رو بگیری(اگر تاب به بغل باشه)
ترمز رو چند خریدی؟

بله متاسفانه اگر قسمتی خراب بشه به دردسر میوفتم اما این صرفا یک نمونه اولیه هستش و فقط قراره با ساختن این مدل با پیچ و تاب ها نکته ها آشنا بشم و دو پلن بزرگ تر و قوی تر پیشرفته تر در پیش دارم که اونها نمونه های اصلی هستن و این تقریبا موش آزمایشگاهی هستش

استفاده از واشر هم خیلی خوبه و حتما استفاده میکنم ممنون از کمکتون

و فریم بدنه قوطی 2*2 هستش و خیلی هم محکمه

دیسک و سیلندر با هم شد 90 تومن البته اینجا خیلی گرونه و شیر تو شیره

sina6525
13-09-1394, 08:55 بعد از ظهر
سلام و درود

باز هم بنده حماسه آفریدم :4chsmu1:

موقع وصل کردن یاتاقان ها شاسی رو برعکس کرده بودم یعنی سطح زیری شاسی اومده بود به سمت سقف یاتاقان هارو وصل کردم رفتم برای وصل کردن خورشیدی و دیسک قرار بود دیسک سمت راست باشه خورشیدی سمت چپ .

پس منم همین کارو کردم و چرخ رو جوش دادم و همه اتصالات جوش شد
الان هم سرم خلوت شد رفتم جوش های نهایی رو دادم و شاسی رو برگردوندم دیدم که بعله همه چیز برعکس شد
یعنی دیسک رفت چپ خورشیدی اومد راست:icon_pf _99_:

اصلا هنگ کردم داشتم دیوانه میشدم یعنی یه موضوع به این سادگی رو یادم نبود؟؟!!!

خلاصه دیدم کاریه که شده اما الان دو تا راه حل دارم

1_ شاسی رو دوباره برعکس کنم و همونجوری استفاده کنم اما این باعث میشه که ارتفاع ماشین خیلی بیاد پایین.

2_ شاسی رو به صورت درست استفاده کنم و ماشین رو دو نفره کنم .

انجین باید در قسمت چپ ماشین وصل میشد که دنده دسته بیوفته زیر دست چپ راننده اما اگه انجین سمت راست باشه دنده مییوفته وسط و اینجوری راننده نمیتونه بشینه

پس یا باید ماشین دو نفره بشه که صندلی راننده از وسط بیاد به سمت چپ که فضای کافی برای عبور دنده وجود داشته باشه

ویا این که شاسی به همون شکل برعکس باشه

الان دارم فکر میکنم که کدوم روش رو انجام بدم

kaveh_am
13-09-1394, 09:24 بعد از ظهر
خوب چرا پیچ یاتاقان ها رو باز نمیکنی کل سیتم رو ببندی اونور؟

sina6525
14-09-1394, 01:56 قبل از ظهر
خوب چرا پیچ یاتاقان ها رو باز نمیکنی کل سیتم رو ببندی اونور؟

عقل در گرانیست به کرکس ندهند باز با باز فلفل نبین چه ریزه وانگهی دریا شود(یه چیزی تو همین مایه ها)

اینقدر اعصاب بهم ریخته داستانا بود که به ذهن خودم نرسید

اما بعد این ماجرا دارم فکر میکنم بد هم نمیشه که دو نفرش بکنم

هم این که دنده به جای چپ راننده میشه راست راننده و هم این که دیگه لازم نیست خودم جعبه فرمون بسازم هم این که ظرفیتش بیشتر میشه

آقا تصویب شد ماشین رو دو نفره میکنم

فردا میرم برای گرفتن قوطی و نصب سیستم ترمز و نصب چرخ های جلو

با تشکر از تمام دوستان مخصوصا آقا کاوه عزیز که مارو راهنمایی و حمایت میکنن

kaveh_am
14-09-1394, 09:23 قبل از ظهر
خواهش میکنم...
فکر نکنم فریم که ساختی 2 نفر رو جواب بده ها...
بعد اینکه اگر 2 نفره بسازی و یک تفری بشینی روش احتمال چپ کردنت زیاد میشه...

sylvester
14-09-1394, 12:18 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز عالی بود امید وارم همین طور با سرعت خوب پیش بری

sina6525
14-09-1394, 04:22 بعد از ظهر
خواهش میکنم...
فکر نکنم فریم که ساختی 2 نفر رو جواب بده ها...
بعد اینکه اگر 2 نفره بسازی و یک تفری بشینی روش احتمال چپ کردنت زیاد میشه...

بابت فریم خیالم راحته تحمل دو نفر رو داره اما اون موضوع چپ کردن درسته منم برای همین تک نفره طراحی کرده بود که مرکز ثقل ماشین وسط باشه .

عرض فریم هم 95 سانته برای دو نفره شدن هر نفر باید تا آخرین حد بیان به سمت چپ یا راست همین هم باعث میشه که اگه یک نفر بشینه کل وزن میوفته روی همون و احتمال چپ کردن زیاده

اما از این موضوع هم میترسم که چون طول و عرض ماشین در حدود 1.5 سانت خطا داره احتمال این که یاتاقان ها بعد از چرخوندن به شاسی نخوره زیاده

اما امروز امتحان میکنم یا یاتاقان ها برعکس هم وصل میشن یا این که ماشین رو دو نفره میکنم وقتی هم یک نفره نشستم یه پاکت سیمان میزارم رو صندلی نفر دوم :13: (شوخی بود)

اما باید ببینیم چی میشه

ممنون که هوا مارو داری

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز عالی بود امید وارم همین طور با سرعت خوب پیش بری

سلام دوست گرامی ضمن عرض تشکر باید بگم خیلی ممنون که مارو دنبال و حمایت میکنین

sina6525
18-09-1394, 04:13 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز

طبق راهنمایی دوست عزیز کاوه جان یاتاقان ها جا به جا شد

و سگ دست های جلو درست و نصب شد

اما متاسفانه انجمن پرشین موتور اصلا حالت گرمی نداره نمیدونم که آیا با افرادی که تازه وارد انجمن شدن همچین حالتی دارید یا کلا انجمن همیشه حالت سردی داره

وقتی در تاپیک های دیگه سوالاتی میپرسم که میدونم دوستان جوابش رو میدنن اما نه کسی راهنمایی میکنه نه جوابی میده

نه کسی پیگیری میکنه و نه حمایت برای همین آدم اصلا شوق این رو نداره که دوباره برگرده به انجمن

اگر به همین منوال پیش بره فکر کنم دیگه دلیلی برای اومدن نداشته باشم

تشکر.

ایمان64
18-09-1394, 02:01 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز

طبق راهنمایی دوست عزیز کاوه جان یاتاقان ها جا به جا شد

و سگ دست های جلو درست و نصب شد

اما متاسفانه انجمن پرشین موتور اصلا حالت گرمی نداره نمیدونم که آیا با افرادی که تازه وارد انجمن شدن همچین حالتی دارید یا کلا انجمن همیشه حالت سردی داره

وقتی در تاپیک های دیگه سوالاتی میپرسم که میدونم دوستان جوابش رو میدنن اما نه کسی راهنمایی میکنه نه جوابی میده

نه کسی پیگیری میکنه و نه حمایت برای همین آدم اصلا شوق این رو نداره که دوباره برگرده به انجمن

اگر به همین منوال پیش بره فکر کنم دیگه دلیلی برای اومدن نداشته باشم

تشکر.

انشاءلله موفق باشی...
اتفاقا با علاقه دنبال میکنیم ...:riz284:

بهتره عکس هم به همراه توضیحات بزاری ..جذاب تر میشه:28:

kaveh_am
05-10-1394, 10:05 بعد از ظهر
اونجور که من اینجا دیدم.همه تاپیک های اینچنینی نصفه مونده...
خیلی ها میخواستن بسازن و نتونستن.به نظر کار سختیه....

sina6525
09-10-1394, 10:06 قبل از ظهر
اونجور که من اینجا دیدم.همه تاپیک های اینچنینی نصفه مونده...
خیلی ها میخواستن بسازن و نتونستن.به نظر کار سختیه....

نه آقا سخت نیست منتها فروم پرشین موتور بدجوری مشکل داره من یه بار وارد میشم دوباره نمیتونم به مدت یک ماه وارد هیچ تاپیکی بشم باز خودش خوب میشه تا یک هفته خوبه دوباره قاطی میکنه وارد تایپیک ها نمیزاره بشم

وگرنه من دارم کار رو پیش میبرم گرچه خیلی هزینه شده تا الان ولی اگه 2 میلیون هم هزینه بشه من این کار رو تموم میکنم انشاالله امروز عکس هارو میگیرم و میزارم البته اگر دوباره قاطی نکنه و بزاره وارد بشیم

دوستان هم که افقط همون ثابت ها پیگیر هستن و دیگه کسی دنبال نمیکنه ظاهرا

reza125
10-10-1394, 10:04 قبل از ظهر
داداش منتظریم عکسا رو بزاری

sina6525
10-10-1394, 11:34 قبل از ظهر
چشم داداش میزارم تا غروب عکس هارو ولی الان به قدری اعصابم خورده که حد نداره رفتم 20 هزار دادم مته اصلی آهن خریدم اومدم خونه سر سومین سوراخ شکست :waiting:

یعنی دارم از داخل آتیش میگیرم از دست این چین بی صحاب

reza125
10-10-1394, 01:24 بعد از ظهر
دادش زیاد خودتو عصبانی نکن این چیزا ارزش عصاب خوردی نداره

sina6525
10-10-1394, 02:52 بعد از ظهر
آره حرفت درسته ولی خداییش آخه 20 تا پولشو دادم سه تا سوراخ هم دوام نیاورد

چون ماشین یکم گنده و سنیگن شده بود داشتم فکر میکردم اگه خراب بشه یا گیر کنه چه باید بریزیم بر سرمون برای همین به فکر این افتادم که یه حالت جای بکسل براش درست کنم که در همه ماشین ها هستش و هم میشه برای بکسل کردن ماشین در زمان خراب شدنش ازش استفاده کرد هم شاید هم برا حمل بار بشه استفاده کرد

پس یه تسمه 5 سانتی گرفتم و به وسط شاسی جوش دادم و یه پیش U شکل وصل کردم بهش

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بعدش هم نوبت این بود که سیلندر رو یجوری رو دیسک داشته باشیم آسون به نظر میاد ولی داستان ها داشتیم سرش

اولش دوتا پروفیل 2*2 رو کنار هم گذاشتم و به هم جوش دادم و جای اتصال سلندر رو سوراخ کردم و با پیچ سیلندر رو بهش وصل کردم و ادامش رو هم یه تسمه جوش دادم که بشه ارتفاعش رو باهاش تنظیم کرد و یکم انعطاف بهش بده و رو اون هم دوتا سوراخ انداخت که وصل بشه به شاسی

این هم شد نتیجه

این هم سوراخ های روی شاسی

حالا پیچ و مهره نداشتم که وصلش کنم به شاسی ظهری میرم میگیرم و کارشو تموم میکنم و میرم سراغ چرخ های جلو

reza125
10-10-1394, 03:38 بعد از ظهر
فکر خوبی داداش

mogrem
10-10-1394, 06:52 بعد از ظهر
سلام موقه سوراخ کردن روغن به محل میزدی تا نوک مته نسوزه

sina6525
10-10-1394, 08:02 بعد از ظهر
سلام موقه سوراخ کردن روغن به محل میزدی تا نوک مته نسوزه

خودمم به فکرش بودم منتها اگه روغن معمولی میزدم اثر داشت؟؟ یا باید مخصوص باشه؟؟

mogrem
11-10-1394, 08:38 قبل از ظهر
اره روغن معمولی هم جواب میده راستی قسمت فرمون رو هنوز شروع نکردی وزن شاسی چقدر شده بیشتر از 50 کیلو شده:mad_majidonline:

sina6525
11-10-1394, 09:35 قبل از ظهر
اره روغن معمولی هم جواب میده راستی قسمت فرمون رو هنوز شروع نکردی وزن شاسی چقدر شده بیشتر از 50 کیلو شده:mad_majidonline:

والا وزن شاسی الان که در حدود 30 الی 40 کیلو هستش منتها با انجین و بقیه متعلقات فکر میکنم 100 رو هم رد کنه که با وزن خود من که 70 تا هستم فوقش برسه به 200 که باز هم زیاد فکر نمیکنم باشه حالا شما چی فکر میکنی؟؟

mogrem
11-10-1394, 05:19 بعد از ظهر
انجین هندا فکر کنم 20 کیلو باشه تمام شد اگه دوست داشتی میتونم بیام ببینم اش

sina6525
11-10-1394, 05:48 بعد از ظهر
انجین هندا فکر کنم 20 کیلو باشه تمام شد اگه دوست داشتی میتونم بیام ببینم اش

در حدود 25 تا وزن انجین هستش الان هم در حدود 40 کیلو وزن شاسی شده که میشه 65 کیلو حالا با صندلی و باک و چرخ های جلو و فرمون و باتری و و کل متعلقات فکر نکنم از 120 بیشتر بشه که با وزن خودم میشه 190 که مناسبه خودمم دنبال سرعت نیستم اولش میخواستم خورشیدی عقب رو بکنم در حدود پنجاه و خورده ای دندونه تا قدرت ماشین بره بالا اما ارتفاع محور کم بود پس فابریک 37 تایی انداختم حالا تا تموم هم نشه مشخص نیست تموم هم که شد انشالله بیای یه تست بکنی برا بچه ها یه تعریفی بکنی که نگن خودم دارم اغراق میکنم

mogrem
11-10-1394, 06:08 بعد از ظهر
ما که نزدیک هستم پس میام یه تست میزنیم تا عید تمام میشه اگه کمکی خواستی شاید بتونم کمک کنم

sina6525
11-10-1394, 07:18 بعد از ظهر
ما که نزدیک هستم پس میام یه تست میزنیم تا عید تمام میشه اگه کمکی خواستی شاید بتونم کمک کنم

انشاالله تا عید تموم میشه خیلی هم خوشحال میشم که تست کنی . بابلسر و فرویدون کنار که موتور فراوونه میتونی وسایل استوک گیر بیاری؟ مثلا انجین یا کاسه چراغ و کلا هر وسیله استوک موتور

دنبال انجین زیر 100 سی سی هستم مدارک هم اصلا مهم نیست

mogrem
12-10-1394, 05:49 بعد از ظهر
وسایلی که میخوای رو بنویس برات قیمت در بیام انجین هم انجین هستش اکثر 125 هستش قیمت انجین نو 125 حدود 600 هستش 90 سی سی با تمام وسایل برقی و کرابراتور 400 انجین دست دو 125 از 150 تومان دیدم به بالا خرید انجین خیلی سخته یا باید از ادم درست اش گرفت یا باید این کاره باشی بفهمی سالمه :icon_pf _15_:

sina6525
12-10-1394, 06:13 بعد از ظهر
اوه اوه چقدر بالاست قیمت ها فکر میکردم باید ارزون تر باشه طرف شما

کاسه چراغ جلو میخوام با متعلقات داخلش
کاسه چراغ عقب
بوق
چراغ راهنما
یه کاربراتور با متعلقات
کوئل و cdi با باتری و سیم کشی که اینارو نو میگیرم
پمپ ترمز پایی
حالا اگه قیمت ها پایین بود استوک میگیرم اگه یک کم فرق داشت که نو میگیرم

sina6525
13-10-1394, 03:05 بعد از ظهر
سلام خدمت اوستا های عزیز

داشتم یه فیلم اکشن ماشین بازی میدیدم که تو یه قسمتش یهو طرف دکمه ناس رو زد و ماشین دیگه داشت پرواز میکرد ، منم خیلی حال کردم با این صحنه ناگهان بر فکر فرو برفتندی چه چگونه همچین سیستمی بر قارقارک خود بیافزایم

یهو نگاهم خورد به سرپیک جوشکاری که یه ورودی اکسیژن داره یه ورودی گاز هم داره حالا من از کپسول پیک نیک استفاده میکنم خود پیک نیک خیلی زور بزنه بتونه 300 درجه دما تولید کنه اما وقتی که بهش اکسیژن خالص میرسونی یهو آهن رو ذوب میکنه یعنی حداقل 1500 درجه دما تولید میکنه پس 500 درصد راندمان رو بالاتر میبره :4chsmu1:

حالا اگه بیایم به ورودی هوای کاربراتور یکم اکسیژن بیشتری بدیم تا کارکرد موتور بهتر بشه چی؟؟ نه این که اکسیژن حالص بکنیم تو کابراتور ، چون اونجوری سیلندر و سرسیلندر و موتور و همه میترکه میریم رو هوا .

توی هوا در حدود 20درصد اکسیژن هستش حالا ما اگه بیایم یکم درصد رو ببریم بالاتر و برسونیم به 35 درصد چی؟؟ اون موقع خیلی کارکرد موتور بهتر میشه اما خب مطمئن هستم که فشار هم به موتور وارد میکنه پس برای همین نباید دائمی استفاده بششه و فقط در زمانی که نیاز به قدرت بیشتری داریم یکم درصد رو میبریم بالاتر مثلا در زمان کورس گذاشتن:retarded:
اندازه مخزن هم تا در حدود یه مخزن اطفاء حریق آتش نشانی هستش و 10 کیلو وزن داره پس راحت جا میشه

حالا بفرمایید که به نظرتون عملیه؟؟ یا این که من زدم به سیم آخر؟؟ عایا؟؟؟:wow:

mogrem
13-10-1394, 05:55 بعد از ظهر
برو فیدونکنار امیدون ماهی 1 جاده هستش میره به سمت کمربندی بقل پل یه مغازه هستش لوازم موتور داره تو دوره ور اینجا از همه جا قیمت هاش پایین تر هستش

kaveh_am
13-10-1394, 07:01 بعد از ظهر
سلام خدمت اوستا های عزیز

داشتم یه فیلم اکشن ماشین بازی میدیدم که تو یه قسمتش یهو طرف دکمه ناس رو زد و ماشین دیگه داشت پرواز میکرد ، منم خیلی حال کردم با این صحنه ناگهان بر فکر فرو برفتندی چه چگونه همچین سیستمی بر قارقارک خود بیافزایم

یهو نگاهم خورد به سرپیک جوشکاری که یه ورودی اکسیژن داره یه ورودی گاز هم داره حالا من از کپسول پیک نیک استفاده میکنم خود پیک نیک خیلی زور بزنه بتونه 300 درجه دما تولید کنه اما وقتی که بهش اکسیژن خالص میرسونی یهو آهن رو ذوب میکنه یعنی حداقل 1500 درجه دما تولید میکنه پس 500 درصد راندمان رو بالاتر میبره :4chsmu1:

حالا اگه بیایم به ورودی هوای کاربراتور یکم اکسیژن بیشتری بدیم تا کارکرد موتور بهتر بشه چی؟؟ نه این که اکسیژن حالص بکنیم تو کابراتور ، چون اونجوری سیلندر و سرسیلندر و موتور و همه میترکه میریم رو هوا .

توی هوا در حدود 20درصد اکسیژن هستش حالا ما اگه بیایم یکم درصد رو ببریم بالاتر و برسونیم به 35 درصد چی؟؟ اون موقع خیلی کارکرد موتور بهتر میشه اما خب مطمئن هستم که فشار هم به موتور وارد میکنه پس برای همین نباید دائمی استفاده بششه و فقط در زمانی که نیاز به قدرت بیشتری داریم یکم درصد رو میبریم بالاتر مثلا در زمان کورس گذاشتن:retarded:
اندازه مخزن هم تا در حدود یه مخزن اطفاء حریق آتش نشانی هستش و 10 کیلو وزن داره پس راحت جا میشه

حالا بفرمایید که به نظرتون عملیه؟؟ یا این که من زدم به سیم آخر؟؟ عایا؟؟؟:wow:
احتمالا خود انجنت از هم میپاشه.پوسته ترک میخوره...چون برای تحمل اون قدرت نساختن....من خودم انجن 110سی سی مینی رو تو سربالای ترک دادم...
بعد اینکه اکسیژنش رو که زیاد کردی دوباره باید پیج بنزین رو تنظیم کنی...
با اون خودرو که شما گذاشتی و در نظر گرفتن سایز چرخا میتونم بگم دنده 1 رو 3 سونه پر میکنه باید بری 2....پس لازم هم نیست.

- - - Updated - - -

بعدش چراغ راهنما اینا میخوای چیکار؟بیخودی خودش رو آرار نده به ماشینت اجازه تردد نمیدن که

sina6525
13-10-1394, 08:13 بعد از ظهر
برو فیدونکنار امیدون ماهی 1 جاده هستش میره به سمت کمربندی بقل پل یه مغازه هستش لوازم موتور داره تو دوره ور اینجا از همه جا قیمت هاش پایین تر هستش

ای دستت درد نکنه

- - - Updated - - -

احتمالا خود انجنت از هم میپاشه.پوسته ترک میخوره...چون برای تحمل اون قدرت نساختن....من خودم انجن 110سی سی مینی رو تو سربالای ترک دادم...
بعد اینکه اکسیژنش رو که زیاد کردی دوباره باید پیج بنزین رو تنظیم کنی...
با اون خودرو که شما گذاشتی و در نظر گرفتن سایز چرخا میتونم بگم دنده 1 رو 3 سونه پر میکنه باید بری 2....پس لازم هم نیست.

- - - Updated - - -

بعدش چراغ راهنما اینا میخوای چیکار؟بیخودی خودش رو آرار نده به ماشینت اجازه تردد نمیدن که

خب دیگه قصد آوردن فشار به انجین نیستش قصد فقط اینه که راندمان بالا بره یعنی بنزین کاملا بسوزه حالا انجین رو که راه انداختم تست میکنم ،یا کار میکنه یا این که میترکیم میریم هوا:biggrin:
اتفاقا فکر میکنم شتاب پایین باشه چون هم دوتا چرخ داره هم وزن بالاست

اجازه تردد که نمیدن اما میخوام کاملا شبیه ماشین باشه اگه توجه کرده باشی نمیخوام کارت بسازم میخوام یه ماشین کوچیک باشه

حالا نظرت چیه؟؟ خودت اگه بودی چه چیزهایی اضافه میکردی؟؟ یا کجا رو تغیر میدادی؟؟ دوستان هر طرحی دارن خوشحال میشم ارايه بدن

kaveh_am
13-10-1394, 09:32 بعد از ظهر
من بودم اول کلیت ماشین رو میساختم بعدش 1 هفته تست میکردم بعد نواقص رو برترف میکردم و مبرفتم دمبال جزئیات...
از الان دمبال قلاب و چراغ اینا نباش...

mogrem
13-10-1394, 09:40 بعد از ظهر
راستی اینم شماره تماس اون مغازه 35653215 من فردا دارم میرم چند تا مغازه بابلسر دنبال وسیله موتور اینای که گفتی رو هم قیمت میگیرم همین جا اعلام میکنم

sina6525
13-10-1394, 10:38 بعد از ظهر
راستی اینم شماره تماس اون مغازه 35653215 من فردا دارم میرم چند تا مغازه بابلسر دنبال وسیله موتور اینای که گفتی رو هم قیمت میگیرم همین جا اعلام میکنم
دم داداشم گرم

- - - Updated - - -

من بودم اول کلیت ماشین رو میساختم بعدش 1 هفته تست میکردم بعد نواقص رو برترف میکردم و مبرفتم دمبال جزئیات...
از الان دمبال قلاب و چراغ اینا نباش...

این حرفت کاملا درسته هر ماشینی بعد ساخت باید عیب یابی بشه و در موقع عیب یابی تقریبا اندازه کل زمان ساخت ماشین وقت بزاری تا بتونی اشکالات رو برطرف کنی ولی حالا ما گفتیم اگه این وسائل باشه هم ایرادی نداره

mogrem
14-10-1394, 05:17 بعد از ظهر
سلام قیمت گرفتم البته مدل های گرون تر هم داشتن
کاسه چراغ جلو کامل از 7000تا 14000
خطر عقب 7000تا 11000
رهنما دونه ای 2000
کابراتور و هواکش 43000
ترانس 7000
سی دی ای 14000
پمپ ترمز 25000

sina6525
14-10-1394, 06:33 بعد از ظهر
سلام قیمت گرفتم البته مدل های گرون تر هم داشتن
کاسه چراغ جلو کامل از 7000تا 14000
خطر عقب 7000تا 11000
رهنما دونه ای 2000
کابراتور و هواکش 43000
ترانس 7000
سی دی ای 14000
پمپ ترمز 25000

داداش دستت درد نکنه خیلی لطف کردی

اینا استوک هستن یا نو؟؟

mogrem
14-10-1394, 06:49 بعد از ظهر
همه نو هستن خواستی خبر بده باز کلی خرید کنی شاید بتونم تخفیف هم بگیرم

reza125
14-10-1394, 06:52 بعد از ظهر
سلام داداش شرمنده از دیکس ترمز چه ماشینی استفاده کردی وقیمتش چقدر شد

sina6525
14-10-1394, 07:30 بعد از ظهر
سلام داداش شرمنده از دیکس ترمز چه ماشینی استفاده کردی وقیمتش چقدر شد

سلام داداش دشمنت شرمنده والا مال ماشین نیستش مال خود موتوره دیسک و سیلندر شدش 90

پروژه شما تو کدوم مرحله هست؟؟ خبری ازت نیست خیلی وقته

- - - Updated - - -

همه نو هستن خواستی خبر بده باز کلی خرید کنی شاید بتونم تخفیف هم بگیرم

اوکی من فردا همینجا هم قیمت میگیرم ببینم داستانش چجوریه بهت اطلاع میدم دستت درد نکنه شرمنده زحمت شد برات

reza125
15-10-1394, 10:05 قبل از ظهر
داداش مال چه موتوریه

راستش امتحان مهم داشتیم چند روزدست نگه داشتم

sina6525
15-10-1394, 12:36 بعد از ظهر
داداش مال چه موتوریه

راستش امتحان مهم داشتیم چند روزدست نگه داشتم

والا نمیدونم مال چه موتوریه ولی میدونم مال موتورای ایرانیه برو بگو دیسک و سیلندر ترمز میخوام بعد اندازه ای که میخوای رو انتخاب کن مثلا من کوچیک ترین نمونه رو گرفتم چون اگر بزرگتر میبود میگرفت به زمین

sina6525
15-10-1394, 07:16 بعد از ظهر
ما آمدیم با دست پر

اینم لیست خرید

سی دی آی 10.000
کوئل 9.000
سیم کشی کامل 23.000
کاربرات 45.000
شارژر 9.000
سوییچ حدود 20.000

اغلب هم از مارک زیزو هستن این مارک کیفیتش چجوریه؟؟ خوبه ؟؟ بده ؟؟ یه بزرگوار هم بتونه این داستان سیم کشی رو به من یاد بده ممنونش میشم

mogrem
19-10-1394, 05:29 بعد از ظهر
اقا چی شد به کجا رسید منتظر هستیم:3:

sina6525
20-10-1394, 12:13 قبل از ظهر
سلام داداش کار ادامه داره قربونت که پیگیر هستی

اما از بچه ها دلخورم گفتم یکی پیدا نمیشه که این برق کشی رو به ما بگه دستانش چجوریه ؟؟ هیشکی نه راهنمایی کرد نه توضیحی داد

reza125
20-10-1394, 05:38 بعد از ظهر
داداش سلام از سیم کشی موتور یکم سر درمیارم الان مشکلت چیه

mogrem
20-10-1394, 05:40 بعد از ظهر
سلام تو این ادرس یه خورده توضیح داده[Only registered and activated users can see links]

reza125
20-10-1394, 06:30 بعد از ظهر
داداش عکسا شاید به کارت بیاد

sina6525
21-10-1394, 12:43 قبل از ظهر
ای قربون آقا رضا و mogrem عزیز واقعا دمتون گرم که اینقدر هوا مارو دارید

دستتون هم درد نکنه بابت عکس ها از چندتا از دوستان پرسیدم و راه انداختم کارم رو دسته موتور ها درست شده و انجین داره رو شاسی سوار مشه فردا عکس هاش رو میزارم براتون

خیلی لطف کردین

reza125
25-10-1394, 12:44 بعد از ظهر
داداش منتظرم عکس بزاری

sina6525
09-11-1394, 04:59 بعد از ظهر
سلام و دورد

آقا انجین رو موتور نصب شد

منتها روشن نمیشه سیم کشی درسته و شمع جرقه میزنه اما روشن نمیشه حتی شمع رو باز کردم و تو سیلندر بنزین ریختم بازم نشد که نشد فقط در حد یه انفجار تو سیلندر شد و چون موتور اگزوز نداره گه گداری که میخواد روشن بشه یه صدای شبیه حباب میده اما بقیه موقع ها این صدا رو نمیده برای همین فکر میکنم که بنزین اصلا نمیسوزه حالا یا بنزین نمیرسه یا هوا نمیرسه

حالا بزرگواران برسید به داد ما که ببینیم چه خاکی باید بریزیم تو رسمون؟؟

mogrem
09-11-1394, 05:05 بعد از ظهر
سلام صدای حباب که عادی بدون اگزوز چند وقتی دسترسی به نت نداشتم هنوز هم انجین میخوای تنظیم کاربرات رو دست زدی جرقه ای که میزنه ابی و قوی هستش

sina6525
09-11-1394, 05:24 بعد از ظهر
سلام صدای حباب که عادی بدون اگزوز چند وقتی دسترسی به نت نداشتم هنوز هم انجین میخوای تنظیم کاربرات رو دست زدی جرقه ای که میزنه ابی و قوی هستش

میدونم صدای حباب عادیه اما مشکل اینه که همیشه این صدارو نمیده ، جرقه خوبه آبی نیستش یکم بنفش میزنه اما در حدی هست که روشن کنه موتور ، کابرات نو هستش تنظیم نکردم چون باید روشن بشه که تنظیمش کنم حالا مثلا ساسات رو تو چه حالت بزارم بهتر جواب میده ؟؟ کلا بزارم رو ساسات باشه ؟؟

kaveh_am
09-11-1394, 05:39 بعد از ظهر
میدونم صدای حباب عادیه اما مشکل اینه که همیشه این صدارو نمیده ، جرقه خوبه آبی نیستش یکم بنفش میزنه اما در حدی هست که روشن کنه موتور ، کابرات نو هستش تنظیم نکردم چون باید روشن بشه که تنظیمش کنم حالا مثلا ساسات رو تو چه حالت بزارم بهتر جواب میده ؟؟ کلا بزارم رو ساسات باشه ؟؟
کاربرات رو تنظیم کن..بعد که روشن شد دقیق تنظیم میکنی...
اینجوری: پیچ تنظیم بنزینش رو تا آخر ببند و بعد 2.5 دور باز کن...

ساسات اگر هوا سرد باشه استفاده میشه...اکر هوا خوب باشه سات رو بزنی روشن نمیشه...(هر دو حالت با ساسات و بی ساسات رو امتحان کن.)بعد از این که روشن شد باید ساسات رو باز کنی..

sina6525
10-11-1394, 08:21 قبل از ظهر
امروز بعد نیم ساعت تلاش برای چند ثانیه روشن شد بعدش حاموش شد وقتی دوبراه سعی کردم بعد 10 دقیقه یه صدای انفجار تپل داد و از تو کاربرات دود زد بیرون :297:

خستم کرده دیگه پام قفل کرده از بس هندل زدم چیکار کنم الان؟؟ اگه روشن نشه میرم یه موتور ساز میارم بالاسرش روشنش کنه دهنمو سرویس کرد

kaveh_am
10-11-1394, 09:56 قبل از ظهر
امروز بعد نیم ساعت تلاش برای چند ثانیه روشن شد بعدش حاموش شد وقتی دوبراه سعی کردم بعد 10 دقیقه یه صدای انفجار تپل داد و از تو کاربرات دود زد بیرون :297:

خستم کرده دیگه پام قفل کرده از بس هندل زدم چیکار کنم الان؟؟ اگه روشن نشه میرم یه موتور ساز میارم بالاسرش روشنش کنه دهنمو سرویس کرد
انجنت چیه؟ تو هست؟
اکر هندل لگد میزنه و اون دود از کاربرات زد بیرون شاید گازت زیاده(یا داری زیاد گاز میدی یا پیچ گازت زیادی سفته)
اکر انحن نو نیست شاید تایمش درست نیست...(بعیده احتمالا مشکل همون بالای است)

Komando
10-11-1394, 10:09 قبل از ظهر

خستم کرده دیگه پام قفل کرده از بس هندل زدم چیکار کنم الان؟؟ اگه روشن نشه میرم یه موتور ساز میارم بالاسرش روشنش کنه دهنمو سرویس کردشمع روچک کن یا عوضش کن.بزن رو ساسات بعد هندل بزن .پیچ پایین کاربرات رو باز کن ببین بنزین روش میاد.میتونی یه سشوار بگیری جلوی ورودی کاربرات تا هوای گرم بره تو انجین اینجوری به نظرم دیگه روشن شه

sina6525
10-11-1394, 11:19 قبل از ظهر
انجنت چیه؟ تو هست؟
اکر هندل لگد میزنه و اون دود از کاربرات زد بیرون شاید گازت زیاده(یا داری زیاد گاز میدی یا پیچ گازت زیادی سفته)
اکر انحن نو نیست شاید تایمش درست نیست...(بعیده احتمالا مشکل همون بالای است)

هندل لگد زد و دود از کارب داد بیرون، انیجین نو نیست اما تایمش درسته برای حدود 4 ثانیه روشن شد و خاموش شد دوباره

- - - Updated - - -

شمع روچک کن یا عوضش کن.بزن رو ساسات بعد هندل بزن .پیچ پایین کاربرات رو باز کن ببین بنزین روش میاد.میتونی یه سشوار بگیری جلوی ورودی کاربرات تا هوای گرم بره تو انجین اینجوری به نظرم دیگه روشن شه
شمع هم جرقه خوشگل میزنه ، بنزین هم میاد حالا حرکت سشوار رو هم میزنم تا ببینم چه میشه

- - - Updated - - -

با تشکر از کوماندو جان حرکت سشوار تاثیر داشت و موتور وشن شد منتهی رو حالت ساسات ، حالا بماند از تو خروجی آتیش میزد بیرون ، گاهی هم از تو کاربرات دود و جرقه میداد بیرون در حین کار کردن اونم در حین کار کردن
منتها به محض این که از رو حالت ساسات خارجش کردم خاموش شد و دیگه روشن نشد یه سری جرقه هم از خروجی دود میزد برون که نمیدونم برا چی بودن

mogrem
10-11-1394, 12:23 بعد از ظهر
یه 125 سراغ نداری کاربرات رو اون موتور ببندی تنظیم کنی

sina6525
10-11-1394, 12:37 بعد از ظهر
یه 125 سراغ نداری کاربرات رو اون موتور ببندی تنظیم کنی

سلام دادش
نه متاسفانه ندارم ، حالا بعد از ظهر میرم دنبال موتور ساز میارمش ردیفش کنه فوقش بخواد 5 تومن پول بگیره ، چون دیگه پا برای هندل زدن نمونده برام

Komando
10-11-1394, 02:00 بعد از ظهر
هندل لگد زد و دود از کارب داد بیرون، انیجین نو نیست اما تایمش درسته برای حدود 4 ثانیه روشن شد و خاموش شد دوباره

- - - Updated - - -

شمع هم جرقه خوشگل میزنه ، بنزین هم میاد حالا حرکت سشوار رو هم میزنم تا ببینم چه میشه

- - - Updated - - -

با تشکر از کوماندو جان حرکت سشوار تاثیر داشت و موتور وشن شد منتهی رو حالت ساسات ، حالا بماند از تو خروجی آتیش میزد بیرون ، گاهی هم از تو کاربرات دود و جرقه میداد بیرون در حین کار کردن اونم در حین کار کردن
منتها به محض این که از رو حالت ساسات خارجش کردم خاموش شد و دیگه روشن نشد یه سری جرقه هم از خروجی دود میزد برون که نمیدونم برا چی بودنممکنه فیلر سوپاپ ها سفت باشه و شمع.حالا درسته شمع جرقه میزنه ولی واسه مطمعن شدن ی شمع دیگه مینداختی خوب بود

sina6525
10-11-1394, 03:56 بعد از ظهر
با تشکر از همه دوستان عزیزی که بنده رو راهنمایی کردن ، مشخص شد که مشکل از سیم کوئل بوده که چون خوب و محکم وصل نشده بود تو حالت عادی اتصال داشت اما وقتی موتور روشن میشد بر اثر لرزش سیم دچار قطعی میشد

فعلا که موتو روشن شده فقط مونده سیستم اگزوز و جلوبندی تا موتور راه بیوفته بعد از اون میشه وقت خورده کاریا

reza125
15-11-1394, 04:28 بعد از ظهر
سلام داداش شرمنده میتونم بپرسمبرای ترمز از پمپ ترموز چی می خواهی استفاده کنی

sina6525
15-11-1394, 04:37 بعد از ظهر
سلام داداش شرمنده میتونم بپرسمبرای ترمز از پمپ ترموز چی می خواهی استفاده کنی

سلام داداش دشمنت شرمنده

پمپ ترمز خود موتور سیکلت مدل پایی رو میگیری با پدالش عین پدال ماشین وصلش میکنی

اینم نجین که وصل شده به ماشین البته باز نمیدونم چش شده روشن نمیشه دیوانم کرده

reza125
15-11-1394, 04:55 بعد از ظهر
اگه میشه یه عکس برام از پمپ بفرست

منم امروز هرکاری کردم موتور ماشینه روشن نشد اخر فقط پام داغون شد

- - - Updated - - -

اگه میشه یه عکس برام از پمپ بفرست

منم امروز هرکاری کردم موتور ماشینه روشن نشد اخر فقط پام داغون شد

sina6525
15-11-1394, 05:09 بعد از ظهر
خخخخخ پای منم داغون شد
والا من پمپشو نخریدم هنوز اما یه 20 دقیقه دیگه میرم از پمپ cb برات عکس میگیرم میزارم

فرستاده شده از LT26iiِ من با Tapatalk

Komando
15-11-1394, 07:02 بعد از ظهر
سلام.دوستان اگه از انجین استارتی استفاده میکردین اینقدر اذیت نمیشدین.استارتی کردن انجین معمولی هم هزینه و دردسر زیادی داره.

sina6525
15-11-1394, 07:56 بعد از ظهر
سلام.دوستان اگه از انجین استارتی استفاده میکردین اینقدر اذیت نمیشدین.استارتی کردن انجین معمولی هم هزینه و دردسر زیادی داره.

بله اشتباه کردم که از انجین استارتی استفاده نکردم و انجین کارت باید استارتی باشه تا حالت ماشین داشته باشه و هعی مجبور نشی بری پشتش هندل بزنی

البته این که موتور روشن نمیشه حتما یه مشکلی هستش مثلا یا خفه میکنه و یا برق نمیرسه و یا هوا تنطیم نیستش وگرنه باید با هندل هم روشن بشه و استارتی بودن کمکی نمیکنه چون در هر صورت روشن نمیشه و باتری خالی میکنه

اما حق با شماست استارتی بودن صددردصد لازمه و کمک میکنه

- - - Updated - - -

بله اشتباه کردم که از انجین استارتی استفاده نکردم و انجین کارت باید استارتی باشه تا حالت ماشین داشته باشه و هعی مجبور نشی بری پشتش هندل بزنی

البته این که موتور روشن نمیشه حتما یه مشکلی هستش مثلا یا خفه میکنه و یا برق نمیرسه و یا هوا تنطیم نیستش وگرنه باید با هندل هم روشن بشه و استارتی بودن کمکی نمیکنه چون در هر صورت روشن نمیشه و باتری خالی میکنه

اما حق با شماست استارتی بودن صددردصد لازمه و کمک میکنه

Komando
15-11-1394, 09:25 بعد از ظهر
دوست عزیز اگه چنتا عکس از تمام قسمت های برقی و کاربرات انجین بزاری شاید بهتر بشه در مورد مشکل روشن نشدنش نظر داد.بعد باکش رو کجا نصب کردی و ارتفاع لازم رو داره که خوب بنزین به کاربرات برسه.

sina6525
15-11-1394, 09:36 بعد از ظهر
والا باک که نداره فعلا یه دبه آب معدنی کوچیک رو به جای باک گذاشتم و ارتفاع کافی داره

اما روشن مشد و خیلی هم خوب کار میکرد و الان دوباره روشن نمیشه
اما چشم الان که شبه فردا هم که نیسم اما در اولین فرصت از تمام نقاط عکس میزارم

sina6525
19-11-1394, 02:29 بعد از ظهر
یا الله ما اومدیم

این چندتا عکس از انجین و اگزوز

خب الان درگیر یک مشکل اساسی هستم ، چون خورشیدی عقب تقریبا افتاده زیر خورشیدی جلو وقتی که میخوام زنجیر رو جا بندازم با یه قسمت از انجین برخورد میکنه

تو فکرم بود که کل این قست رو با دستگاه سنگ ببرم و بگیرم

اما فکر نکنم فکر خوبی باشه و برای انجین مشکل پیش بیاره حالا میرم ببینم باز چه حرکتی میشه زد شاید محور رو ببرم عقب تر که خورشیدی از زیر انجین در بیاد

راستی یه طرح داده بودم که توش به ورودی هوای کاربرات اکسیژن اضافه کنیم تا راندمان بالا بره و همه دوستان گفتن نمیشه و بعضیا خندیدن باید بگم امتحانش کردم و واقعا رو راندمان تاثیر داره نمیگم که یهو قدرت ده برابر میشه اما با بهتر سوختن بنزین حدود 30 درصد افزایش قدرت دارید و کاملا تاثیر گذاره

mogrem
19-11-1394, 04:37 بعد از ظهر
سلام اون قسمت رو ببری روغن نده یه وقت نمیتونی دنده زنجیر رو یه خورده بیرون تر بکشی راستی اگزوز هم خیلی ضایع شده خودت راحت میتونی صدا خفه کن درست کنی با ورق که جمع و حور تر باشه ما سرکار واسه دیزل ژنراتور مون یه خفه کن درست کردین فردا عکس میگیرم میزارم اینجا

sina6525
19-11-1394, 04:46 بعد از ظهر
سلام اون قسمت رو ببری روغن نده یه وقت نمیتونی دنده زنجیر رو یه خورده بیرون تر بکشی راستی اگزوز هم خیلی ضایع شده خودت راحت میتونی صدا خفه کن درست کنی با ورق که جمع و حور تر باشه ما سرکار واسه دیزل ژنراتور مون یه خفه کن درست کردین فردا عکس میگیرم میزارم اینجا

سلام داداش آره خودمم نگرانم که نکنه ببرم و انجین روغن بده بیچاره بشم حالا موندم چه کنم اون دنده زنجیر رو چجوری بکشم بیرون؟؟

اون اگزوز هم صرفا برای اینه که صداش گوش آدمو کر نکنه وگرنه که آخرت ضایه بازیه ، من خودم اگزوز سازم منتظرم ماشین راه بیوفته ببرمش مغازه یه خروجی دوبل ازش بگیرم که یکی به صورت آزاده یعنی انباره نداره و صدای قوی میده و یه خروجی دیگه وصل میشه به یه انباره پراید با خفه کن که روشن و خاموش بودن موتور معلوم نیستش از بس کم صدا میشه بعدش اگه صدا خواستم خروجی اول رو باز میکنم اگر هم خواستم ساکت باشه خروجی دوم رو ، بعدش یه بک فایر و بک اسموک میبندم که ناز بشه

mogrem
19-11-1394, 05:33 بعد از ظهر
یه همچین چیزی نمیتونی درست کنی[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

sina6525
19-11-1394, 05:36 بعد از ظهر
دوباره هزینه و وقت اضافه هستش احتمالا محور رو ببرم عقب تر اگر نشد دیگه مجبورم همین طرح رو بزنم
ممنون خیلی مفید بود

mogrem
19-11-1394, 05:40 بعد از ظهر
اینم یه عکس از نمای نزدیک تر [Only registered and activated users can see links]موتور-سیکلت-دست-ساز.jpg ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

نمیتونی یه دنده زنجیر دیگه رو با همین فاصله به اولی جوش بدی

sina6525
19-11-1394, 06:52 بعد از ظهر
نمیتونی یه دنده زنجیر دیگه رو با همین فاصله به اولی جوش بدی

متوجه نشدم دقیق تر توضیح میدی؟؟

راستی رضا جان پروژه خودت در چه حاله؟/ در کدوم مرحله هستی؟؟

reza125
19-11-1394, 07:33 بعد از ظهر
راستی رضا جان پروژه خودت در چه حاله؟/ در کدوم مرحله هستی؟؟[/QUOTE]

راستش ماشینرو بردم بیرون از شهر توگاراژ یکی از اشنا ها وقت نمی کنم برم اونجا

- - - Updated - - -

یا الله ما اومدیم

این چندتا عکس از انجین و اگزوز

خب الان درگیر یک مشکل اساسی هستم ، چون خورشیدی عقب تقریبا افتاده زیر خورشیدی جلو وقتی که میخوام زنجیر رو جا بندازم با یه قسمت از انجین برخورد میکنه

تو فکرم بود که کل این قست رو با دستگاه سنگ ببرم و بگیرم

اما فکر نکنم فکر خوبی باشه و برای انجین مشکل پیش بیاره حالا میرم ببینم باز چه حرکتی میشه زد شاید محور رو ببرم عقب تر که خورشیدی از زیر انجین در بیاد

راستی یه طرح داده بودم که توش به ورودی هوای کاربرات اکسیژن اضافه کنیم تا راندمان بالا بره و همه دوستان گفتن نمیشه و بعضیا خندیدن باید بگم امتحانش کردم و واقعا رو راندمان تاثیر داره نمیگم که یهو قدرت ده برابر میشه اما با بهتر سوختن بنزین حدود 30 درصد افزایش قدرت دارید و کاملا تاثیر گذاره

اقا سینا نمیشه یه چیزی تو مایه های زنجیر سفت کن سر راهش قرار داد
یه چیز شبیح این یا زنجیر سفت کن پیکان

sina6525
20-11-1394, 01:37 قبل از ظهر
خیلی هم خوب

احتمالا جواب میده

منتها سفت کن پیکان میخوره به زنجیر 125؟؟

reza125
20-11-1394, 04:07 بعد از ظهر
خیلی هم خوب

احتمالا جواب میده

منتها سفت کن پیکان میخوره به زنجیر 125؟؟

داداش یه چیز شبیح ون

mogrem
23-11-1394, 06:03 بعد از ظهر
چه خبر به کجا رسیدی

sina6525
24-11-1394, 09:38 قبل از ظهر
چه خبر به کجا رسیدی

سلام داداش

والا الان درگیر چرخ های جلو هستم و یه طرح درم نتها این یکی دو روزی درگیرم ایشالله تا دو سه روز دیگه کارش تمومه و راه میوفته ماشین

reza125
24-11-1394, 04:23 بعد از ظهر
سلام داداش چنتا عکس داشتم فکر کردم به کارت بیاد

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

([Only registered and activated users can see links])اینم چنتا سایت برای دوستان

Complete Racing Kart Plans in Photographic Format for Download ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links] _fun_kart.php&psig=AFQjCNEsF8Am90oteEPnvUrGA1fAMR5OGw&ust=1455453064349979)

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links] o-44%2F&psig=AFQjCNEsF8Am90oteEPnvUrGA1fAMR5OGw&ust=1455453064349979)

sina6525
25-11-1394, 02:27 قبل از ظهر
ای قربون دستت خیلی عالیه

راستی پروژه خودت در چه حاله؟

sina6525
04-12-1394, 06:15 بعد از ظهر
سلام و درود

شرمنده یه مدت نبودم تصادف کرده بودم تازه یکم سرپا شدم
بدون من هم که سایت خلوته اصلا خبری از کسی نیست

خب اگه خدا بخواد فردا میخواد برم سراغ چرخ جلو برای برای طبق و سگدست
حالا برای طبق ها اگه از تسمه 5 سانتی استفاده کنم به نظرتون جواب میده؟؟ یعنی دوتا تسمه رو به بالا و پایین شاسی جوش کنم به تهش هم یه دونه ناودونی جوش کنم که بوش و سگدست بره داخل همون ناودونی

حالا دوستان کسی طرح دیگه ای داره؟؟

nami1250
05-12-1394, 02:44 قبل از ظهر
سلام اقا سيناي گل منم دارم ي حركتايي ميزنم ي سر ب تاپيكم بزن از راهنماييتات استفاده كنم

Sent from my iPhone using Tapatalk

sina6525
05-12-1394, 02:52 بعد از ظهر
والا شما که کارت داره عالی پیش میره ما باید ازت راهنمایی بگیریم

nami1250
05-12-1394, 07:27 بعد از ظهر
استاد مايي سينا جان.

nami1250
05-12-1394, 10:06 بعد از ظهر
ديفرانسيل كوچيك

sina6525
06-12-1394, 02:44 قبل از ظهر
شما در دسترس داری اینو؟
قیمتش چنده
دف چیه؟

nami1250
06-12-1394, 01:59 بعد از ظهر
برا ماشيناي كوچيكو موتور سه چرخ استفاده ميكنن. ٦٠٠ تومن بهم قيمت داد من بكارم نيومد ديگه نرفتم دنبالش[Only registered and activated users can see links]
اينم تبديل دنده عقبه

sina6525
06-12-1394, 03:57 بعد از ظهر
اوه اوه چقدر زیاد
با این قیمتا آدم اگه بخواد یه چیز اساسی و اصولی در بیار باید اندازه یه ماشین خرج کنه

nami1250
06-12-1394, 04:02 بعد از ظهر
اره ديگه:)))
واقعن پرايد ٢٠ تومن ميارزه:)))))

mogrem
27-12-1394, 07:37 بعد از ظهر
سلام چی شد تمام نشد خبری ازت نیست