PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدای تق تق زمان استارت

farzad_sh_2020
20-07-1394, 04:56 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز چند روزی هست که یک مشکل با استارت پیدا کردم

وقتی اول صبح موتور استارت میزنم یک استارت میخوره و انگار گیر میکنه . دوباره استارت میخوره ولی صدای تق تق میده . انگار آهن بکوبی تو موتور

بعدش موتور روشن میشه

بردم نمایندگی شیراز گفت دنده فلایویل مشکل داره احتمالاً

ممنون میشم راهنمایی کنید
چون موتور هنوز گارانتی داره و زنگ زدم شرکت گفت نمایندگی گزارش بفرستن مشکل حل میشه

حالا میخواستم ببینم تعویضش راحت هست ؟ موتور نباید باز بشه ؟ و اینکه مشکل از همین هست ؟

فقط صبح اولین استارت این صدا میده . بعدش دیگه قبل از فشار دادن دکمه استارت روشن میشه

soleymani
21-07-1394, 12:21 قبل از ظهر
برای من 37 هزار تا کار کرده بود. وقتی انجین داغ می شد استارت رد می کرد و نمی زد.باید کامل عوض می کردم دخلش رو تا درست شه.برای ساچمه هاش بود

Exel
21-07-1394, 01:47 قبل از ظهر
چند کیلومتر موتورتون کارکرده ؟ احتمال میدم از ساچمه استارت باشه و فنر ها حالت استاندارد خودشو از دست داده باشن ، اگر این باشه ک هزینه زیادی نداره حدودا بین 8-10 ت هزینه ساچمه و درب بغل پوسته هم باز میشه 20 ت هم دستمزد میگیره تعمیرکار و مشکل حل میشه

farzad_sh_2020
21-07-1394, 07:21 قبل از ظهر
900 تا کار کرده موتور

ببینید صدای ساچمه یا رد کردن یا غیژه دادن نیست

1 یا 2 بار انگار 2 تا آهن بکوبی روی هم صدا میده و بعد روشن میشه

farshad 54
21-07-1394, 08:21 قبل از ظهر
الان این مشکل برای چه موتوری پیش اومده ؟

farzad_sh_2020
21-07-1394, 10:41 قبل از ظهر
برای روان 200

موتور 900 تا کار کرده
این صدا فقط وقتی که سرد هست میده
در حد یک یا 2 تق تق و بعدش روش میشه

بعدش هم تا شب هیچ مشکلی نداره و بدون صدا

farshad 54
21-07-1394, 03:28 بعد از ظهر
مشکل از استارت هست ببری پیش موتور ساز خودش میفهمه چیکار کنه

shahriarr
21-07-1394, 04:58 بعد از ظهر
دنده استارتت مشکل داره
فلایویل به اون نازک نارجیی نیست که بخواد خراب بشه
به نظر دنده استارته

farzad_sh_2020
21-07-1394, 05:17 بعد از ظهر
تعمیرکار با شرکت تماس گرفت و پس از صحبت گفتن اول روغن موتور عوض کن . شاید از روغن باشه و سفت باشه

حالا روغن عوض کنم ببینم چی هست

چون شرکت میگه اگر مشکل داشته باشه استارت یا دنده فلایویل باید دائمی باشه . نه فقط صبح اول وقت که موتور سرد هست و هوا سرد

یعنی حتی اگر از صبح تا عصر هم خاموش باشه موتور و استارت بزنم اوکی هست . فقط صبح که سرد هست صدا میده

shahriarr
21-07-1394, 05:37 بعد از ظهر
تعمیرکار با شرکت تماس گرفت و پس از صحبت گفتن اول روغن موتور عوض کن . شاید از روغن باشه و سفت باشه

حالا روغن عوض کنم ببینم چی هست

چون شرکت میگه اگر مشکل داشته باشه استارت یا دنده فلایویل باید دائمی باشه . نه فقط صبح اول وقت که موتور سرد هست و هوا سرد

یعنی حتی اگر از صبح تا عصر هم خاموش باشه موتور و استارت بزنم اوکی هست . فقط صبح که سرد هست صدا میده

از روغن نیست
حتی اگر از روغن باشه و عوض کنی باز بعد یه مدت کوتاه صدا بر میگرده

صدا خیلی بلنده یا ضعیفه این مهمه از کدوم قسمت صدا میشنوی؟

farzad_sh_2020
21-07-1394, 05:41 بعد از ظهر
ببین دقیقاً اینجوری هست

صبح اول صبح دکمه استارت که میزنم یک استارت میخوره . یک لحظه متوقف میشه . دوباره استارت میخوره . میگه تق و روشن میشه . بعضی اوقات میگه تق تق روشن میشه .

صدا به نظرم از توی خود موتور هست . چجوری میتونم بفهمم ؟ چون شرکت میگه اگر قطعه بخواد مشکلی نیست و میخواد الکی دستکاری نشه موتور و قطعه اشتباهی ارسال نشه

ghool
21-07-1394, 10:10 بعد از ظهر
صدای ساچمه استارته که گیر میکنه (داخل دنده استارت که پشت وزنه برقه)

farzad_sh_2020
25-07-1394, 06:20 بعد از ظهر
من روغن با 10-40 عوض کردم . قبلی 20-50 بود

مشکل حل شد

تعمیرکار هم باز بردم و تست کرد حتی وقتی سرد بود و گفت اگر مشکلی داشته باشه باید همیشه باشه .

گفت مخصوصاً وقتی که گرم هم میشه باید رد کنه استارت اگر خراب باشه

که من توی اوج گرمای موتور هیچ مشکلی با استارت ندارم .