PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لنگی چرخ عقب با اینکه طوقه و پره ها عوض شده از چیه

داریوش 1355
27-06-1394, 12:13 بعد از ظهر
با سلام من چند روز پیش طوقه و پره های چرخ عقب هوندا 125 رو عوض کردم ولی بازم تاب داره این مشگل ار چیه و اصلا از 10 تا بیشتر نمیشه با هاش سرعت رفت و وقنی رو جک میزنی دنده 1 چرخ عقب رو که نگاه میکنی تیک میرنه. با تشکر

Mohsen_14
27-06-1394, 12:51 بعد از ظهر
CDI خودش تاپیک داره ،
موتور ضربه خورده یا تصادف داشته ؟
میتونه تاب از رینگ باشه ، میتونه از اسپک ها باشه ، میتونه توپی چرخ تاب داشته باشه ، میتونه محور چرخ تاب داشته باشه و احتمالهای دیگه ، یا خودت دونه دونه باید باز کنی و چک کنی یا ببری پیش تعمیرکار .

داریوش 1355
27-06-1394, 01:32 بعد از ظهر
همین حالا بردم پیش تعمیرکار که طوقه و پره های چرخ عقب رو عوض کرده بود . گردن نگرفت درحالی که وقنی رو جک میزنی و میزنی دنده 1 چرخ عقب وفتی میچرخه نگاه میکنی تیک میرنه کاملا مشخصه

Amir R1
27-06-1394, 01:34 بعد از ظهر
شاید از بلبرینگا یا جای بلبرینگات باشه

Mohsen_14
27-06-1394, 01:34 بعد از ظهر
همونموقع دم مغازه باید چک میکردی .

شاید از بلبرینگا یا جای بلبرینگات باشه

بلبرینگ تاب بر نمیداره ، میشکنه . اما جای بلبرینگ که خوب همون توپی چرخ میشه ممکنه تاب برداره .

داریوش 1355
27-06-1394, 01:43 بعد از ظهر
70 هزار تومن گرفت حالا میگه بلبرینگ فرمون اشکال داره هرچی میگم چرخ تاب داره کاملا مشخصه به 3 نفر از دوستام که موتور دارن نشون دادم همه میگن تابلوه که چرخ تاب داره ولی میگه اگه منو قبول داری 30 تومن بده فرمون رو بلبرینگ عوض کنم والا ببر پیش تعمیر کار دیگه

داریوش 1355
27-06-1394, 03:29 بعد از ظهر
دیگه قاطی کردم رفتم سراغ موتور و چرخ عقب رو باز کردم . حالا میشه بگید بلبرینگ چزخ عقب رو چطوری در بیارم آخه خیلی فیط جایی خودشه

said khansar
27-06-1394, 04:01 بعد از ظهر
شماچرخوبردارببرپیش یه موتورسازیادوچرخه سازی ببنده به دستگاه لنگیری جلوچشای خودت بچرخونه ببین به صورت عمودوافق تاب نداره اگه تاب داشت که بایدتاب گیری بشه اگه نه توپی وبلبرینگ روچک کن داخل توپی هرطرف یک عددبلبرینگ میخوره!برای تست لقی رینگ موتوروبزارروجک وسط وکاری کن موتورتکون نخوره باجفت دستات چرخوبگیر وبه صورت عمودی وافقی تکون بده چرخ نبایدتوجاش تکون بخوره!

داریوش 1355
27-06-1394, 04:23 بعد از ظهر
دوست من همین کار رو کردم با دست چرخ رو تو جاش تکون دادم کمی تکون میخوره حالا بلبرینگ ها رو تست کردم خیلی خشک بود و صدای آهن خرد شده هم میده

said khansar
27-06-1394, 04:40 بعد از ظهر
اون مکانیک کاری که چرخوپره بندی میکنه بایدموقع بستن بلبرینگ وتوپی روچک کنه بعدچرخوببنده!بگزریم جفت بلبرینگهارودربیاروبانمونه اصلی عوضش کن!برادراوردنشم یک پیچ گوشتی بلند بکن داخل توپی وازپشت بلبرینگ بهش ضربه بزن تادربیاد!موقع جازدن بلبرینگم نبایدبادست بره جابایدفیط باشه وموقع جاردن به داخل بلبرینگم ضربه نزن به قسمت بیرونی بلبرینگ ضربه بزن!اگه گریس نسوزجنس خوبم داری داخل بلبرینگ کمی گریس بزن!

Kamal 69
28-06-1394, 05:21 بعد از ظهر
با سلام من چند روز پیش طوقه و پره های چرخ عقب هوندا 125 رو عوض کردم ولی بازم تاب داره این مشگل ار چیه و اصلا از 10 تا بیشتر نمیشه با هاش سرعت رفت و وقنی رو جک میزنی دنده 1 چرخ عقب رو که نگاه میکنی تیک میرنه. با تشکر

سلام دوست عزیز به احتمال خیلی زیاد از بلبیرینگه شما عوضشون کن بعد بده تابگیری انشاءالله درست میشه البته جای بلبیرینگو ببین گشاد نکرده باشه آخر سر موقع جا انداختن لاستیک دور حلقه لاستیکو (هر دو طرفو)کمی چرب کن بعد جا بنداز چون بعضی لاستیکا یه مقدار دهنه شون تنگه و خوب همه جاش بالا نمیره و فیت رینگ نمیشه و باعث لنگی زدن وتاب کله ای میشه موفق باشی.

شاهین شیرازی
06-01-1395, 11:42 بعد از ظهر
اون مکانیک کاری که چرخوپره بندی میکنه بایدموقع بستن بلبرینگ وتوپی روچک کنه بعدچرخوببنده!بگزریم جفت بلبرینگهارودربیاروبانمونه اصلی عوضش کن!برادراوردنشم یک پیچ گوشتی بلند بکن داخل توپی وازپشت بلبرینگ بهش ضربه بزن تادربیاد!موقع جازدن بلبرینگم نبایدبادست بره جابایدفیط باشه وموقع جاردن به داخل بلبرینگم ضربه نزن به قسمت بیرونی بلبرینگ ضربه بزن!اگه گریس نسوزجنس خوبم داری داخل بلبرینگ کمی گریس بزن!

میشه از طبق هم باشه؟