PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست پاسخ به چند اصطلاح موتور سیکلت

irmacfa
16-06-1394, 01:41 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر دوستان من چند روز هست در انجمن دارم چند کلمه رو گلچین میکنم که بفهمم چی هست و یعنی چی ممنون میشم از دوستان اطلاع دارند راهنمائی کنند

1.شاتون زدن چیست؟ یعنی چی ؟
2. فیلتر هوا چه موقع عوض باید کرد ؟
3. چطوری گیر بکس مشکل براش پیش نیاد ؟
4. آفتامات روی چراغ ؟
5. چراغ یخی ؟ SMD روی همه موتورا نصب میشه ؟
6. وقتی گاز میدی چراغ ها پر نور میشه اما ایستاده خیر دلیلش چی میتونه باشه ؟
7. راهی جهت صفر کردن کیلومتر دیجیتالی وجود داره یا کسر کردن از مقدار واقعی ؟
8. لیگراژ چیست ؟
9. کمبود روغن باعث چه مشکلاتی میشه ؟
10. لنت چطوری میشه فهمید تمام شده ؟
11. تنظیم کاربرات برای چی هست ؟
12. پیچ کارتل چیست ؟
13. دیافراگرام کاربرات چیست ؟
14. فیلترگیری به چه منظور هست ؟
15. قدر مانوور سر پیچ یعنی چی ؟
16. گشتاور چیه ؟

VAHID
16-06-1394, 03:42 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر دوستان من چند روز هست در انجمن دارم چند کلمه رو گلچین میکنم که بفهمم چی هست و یعنی چی ممنون میشم از دوستان اطلاع دارند راهنمائی کنند

1.شاتون زدن چیست؟ یعنی چی ؟
2. فیلتر هوا چه موقع عوض باید کرد ؟
3. چطوری گیر بکس مشکل براش پیش نیاد ؟
4. آفتامات روی چراغ ؟
5. چراغ یخی ؟ SMD روی همه موتورا نصب میشه ؟
6. وقتی گاز میدی چراغ ها پر نور میشه اما ایستاده خیر دلیلش چی میتونه باشه ؟
7. راهی جهت صفر کردن کیلومتر دیجیتالی وجود داره یا کسر کردن از مقدار واقعی ؟
8. لیگراژ چیست ؟
9. کمبود روغن باعث چه مشکلاتی میشه ؟
10. لنت چطوری میشه فهمید تمام شده ؟
11. تنظیم کاربرات برای چی هست ؟
12. پیچ کارتل چیست ؟
13. دیافراگرام کاربرات چیست ؟
14. فیلترگیری به چه منظور هست ؟
15. قدر مانوور سر پیچ یعنی چی ؟
16. گشتاور چیه ؟

1-یعنی شاتون بشکنه.یا گژن پین ببره.تو این حالت معمولا شاتون دیواره سیلندر رو پاره میکنه و بلوک سیلندر سوراخ میشه

2-بستگی به نوع فیلتر داره.معمولا سر 5000 تا عوض میکنن

3-خوب این سوال خیلی کلی هست.اما تعویض به موقع دنده و ندادن معکوس شدید و استفاده از روغن مناسب و تعویض به موقع اون

4-افتامات کارش تقویت برق هست برای این نصب میکنن که به سیم کشی فشار نیاد و جریان مناسبی هم داشته باشن

5-نصب شدن که میشه اما باید نصاب وارد باشه و سیستم برق چراغ هم از باطری باشه نه گازی.و همچنین نوع کاسه چراغ هم مهمه.رو یه موتور ممکنه نصبش ساده باشه ولی رو یه موتور دیگه دردسر داشته باشه

6-چون دور موتور افزایش پیدا میکنه و بوبین جریان برق بیشتری تولید میکنه.موتور هایی که برقشون از باطری باشه این حالت پیش نمیاد و همواره نور ثابتی دارند

7-بله میشه اما باید طرف اینکاره باشه.عده ای از تعمیرکار های ماشین این کارو میکنن اما کار خوبی نیست و موقع فروش باید کارکرد واقعی رو بگید

8-ریگلاژ تنظیم بعضی از قطعات مثل کلاچ و ترمز که با شل و سفت کردن پیچ مورد نظر انجام میشه

9-شاتون زدن.روغن سوزی و گیرپاچ موتور-داغ کردن موتور-افزایش استهلاک و کاهش عمر انجین و....

10-وقتی قدرت ترمز گیری خیلی کم بشه و با رگلاژ هم درست نشه

11-برای تنظیم بهینه نسبت میزان سوخت و هوا برای کارکرد درست موتور

12-برای تخلیه روغن موتور

13-برای پمپ شتاب دهنده هست.کارش وقتی هست که یهو گاز میدید و در یک لحظه حجم هوای زیادی وارد سیلندر میشه و دیافراگم که معمولا به سوزن کاربرات وصله سوخت بیشتری رو همزمان با هوای بیشتر وارد سیلندر میکنه تا موتور دچار کمبود سوخت نشه

14-تنظیم لقی بین سر اسبک و ساق سوپاپ در حالت گرم بودن موتور

15-قدرت مانور سرپیچ یبیشتر یعنی شما با سرعت بیشتری بتونی پیچ رو دور بزنی.بدون اینکه بخوری زمین

16-گشتاور یعنی نیرویی که باعث چرخاندن یک جسم دور یک محور میشه.مثل سفت کردن مهره با اچار که طول اچار باعث افزایش گشتاور و نیروی ما میشه

ایجی بیجی
16-06-1394, 04:14 بعد از ظهر
توضیحاتتون عالی بود اقا وحید(مختصر و مفید)

salar.gorgani
16-06-1394, 04:30 بعد از ظهر
وحید دیگه وقتشه یه تعمیرگاه تخصصی بزنیا :clap:

erfi.747
16-06-1394, 08:49 بعد از ظهر
1-یعنی شاتون بشکنه.یا گژن پین ببره.تو این حالت معمولا شاتون دیواره سیلندر رو پاره میکنه و بلوک سیلندر سوراخ میشه

2-بستگی به نوع فیلتر داره.معمولا سر 5000 تا عوض میکنن

3-خوب این سوال خیلی کلی هست.اما تعویض به موقع دنده و ندادن معکوس شدید و استفاده از روغن مناسب و تعویض به موقع اون

4-افتامات کارش تقویت برق هست برای این نصب میکنن که به سیم کشی فشار نیاد و جریان مناسبی هم داشته باشن

5-نصب شدن که میشه اما باید نصاب وارد باشه و سیستم برق چراغ هم از باطری باشه نه گازی.و همچنین نوع کاسه چراغ هم مهمه.رو یه موتور ممکنه نصبش ساده باشه ولی رو یه موتور دیگه دردسر داشته باشه

6-چون دور موتور افزایش پیدا میکنه و بوبین جریان برق بیشتری تولید میکنه.موتور هایی که برقشون از باطری باشه این حالت پیش نمیاد و همواره نور ثابتی دارند

7-بله میشه اما باید طرف اینکاره باشه.عده ای از تعمیرکار های ماشین این کارو میکنن اما کار خوبی نیست و موقع فروش باید کارکرد واقعی رو بگید

8-ریگلاژ تنظیم بعضی از قطعات مثل کلاچ و ترمز که با شل و سفت کردن پیچ مورد نظر انجام میشه

9-شاتون زدن.روغن سوزی و گیرپاچ موتور-داغ کردن موتور-افزایش استهلاک و کاهش عمر انجین و....

10-وقتی قدرت ترمز گیری خیلی کم بشه و با رگلاژ هم درست نشه

11-برای تنظیم بهینه نسبت میزان سوخت و هوا برای کارکرد درست موتور

12-برای تخلیه روغن موتور

13-برای پمپ شتاب دهنده هست.کارش وقتی هست که یهو گاز میدید و در یک لحظه حجم هوای زیادی وارد سیلندر میشه و دیافراگم که معمولا به سوزن کاربرات وصله سوخت بیشتری رو همزمان با هوای بیشتر وارد سیلندر میکنه تا موتور دچار کمبود سوخت نشه

14-تنظیم لقی بین سر اسبک و ساق سوپاپ در حالت گرم بودن موتور

15-قدرت مانور سرپیچ یبیشتر یعنی شما با سرعت بیشتری بتونی پیچ رو دور بزنی.بدون اینکه بخوری زمین

16-گشتاور یعنی نیرویی که باعث چرخاندن یک جسم دور یک محور میشه.مثل سفت کردن مهره با اچار که طول اچار باعث افزایش گشتاور و نیروی ما میشه
یه سوالم من داشتم آقا وحید .. موتوری که شاتون زده باشه قابلیت روشن شدن و حرکت کردن رو داره ؟؟؟

VAHID
17-06-1394, 12:03 بعد از ظهر
یه سوالم من داشتم آقا وحید .. موتوری که شاتون زده باشه قابلیت روشن شدن و حرکت کردن رو داره ؟؟؟

نه دیگه.چون وسیله ای نیست که نیروی حرکت پیستون رو به میل لنگ منتقل کنه تا وسیله روشن بشه.معمولا شاتون گیر میکنه به سیلندر و میل لنگ رو قفل میکنه و انجین استارت نمیخوره

یکی دیگه از دلایل شاتون زدن وارد شدن اب به سیلندره.چون اب یه سیال تراکم ناپذیره و وقتی پیستون به سمت بالا حرکت میکنه اب مثل هوا و سوخت نیست که متراکم بشه.به شاتون فشار زیادی وارد میکنه و در نهایت یا شاتون رو کج میکنه یا کلا شاتون میزنه