PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تردد موتورسیکلت در اتوبانها

Kamal 69
29-05-1394, 06:43 بعد از ظهر
با سلام خدمت تمامی دوستان من از عاشقان مسافرت راه دور با موتور سیکلت هستم و مسافرتهای راه دور بسیاری هم با موتورسیکلت داشته و دارم البته با رعایت تمام قوانین راهور و این را هم میدانم که در خارج از شهر نباید یواش بری و سرعت باید هماهنگ با ترافیک عبوری باشد و بیرون از شهر سرعت زیر 110km هم نمیروم و از جفت آینه هم بسیار استفاده میکنم چون بسیار مهم است که ببینی چه وسیله ای از پشت و طرفین بهت نزدیک میشه و سیستم روشنایی موتورم هم برای شب بسیار عالیست و به جرات میتوانم بگویم در محلمان هیچ موتوری سیستم روشنایی موتور مرا ندارد همینطور لاستیکهای پهن و خوب و ترمز بسیار قوی . دوستان اینها را نگفتم که از خودم تعریف کرده باشم نه قصدم فقط این بود که بگم شرایط مسافرت بیرون از شهر و راه دور را دارم و در اتوبان راحت ترم البته خیلی از دوستان دیگر هم هستند که این شرایط را دارند ولی از اینکه تردد موتورسیکلت در اتوبانها و بزرگراههای خارج از شهر ممنوع است مثل خیلی از دوستان بسیار ناراحت هستم چون امکان استفاده از جاده صاف و خوب را از ما میگیرند و بیشتر به بیراهه هدایت میکنند چندی پیش می خواستم از اتوبان قم بروم به تهران که پلیس متوجه شد و بعد از متوقف کردن و بررسی موتور و مدارک و همچنین تسلیم برگه جریمه هنگفت مرا به جاده قدیم قم-تهران هدایت کرد چشمتان روز بد نبیند چه جاده باریک و شلوغ و خر تو خری بود و پر از تریلر و انواع کامیون و بسیار پر خطر بود چقدر هم دود خوردم اگر بنا به خطرناک بودن برای موتورسیکلت باشد که جاده های قدیم صد مرتبه خطرناک از اتوبانهاست حالا نظر شما سروران گرامی درباره تردد موتورسیکلت در خارج از شهر و اتوبانها چیست و علت اصلی این ممنوعیت چیست؟

Mohsen_14
29-05-1394, 07:03 بعد از ظهر
علت اصلی ممنوعیت ، اینه که ما تو همه چیز قراره الا دنیا باشیم . این اولا
دوما آقا پلیس اتوبان قم چقدر جریمه کرد و کجا شما رو گرفت ؟ دم عوارضی ؟ موتورتون چیه ؟

Kamal 69
29-05-1394, 07:20 بعد از ظهر
علت اصلی ممنوعیت ، اینه که ما تو همه چیز قراره الا دنیا باشیم . این اولا
دوما آقا پلیس اتوبان قم چقدر جریمه کرد و کجا شما رو گرفت ؟ دم عوارضی ؟ موتورتون چیه ؟

سلام دوست گرامی-اتفاقا به جون و سلامتیم خیلی اهمیت میدم و بسیار احتیاط میکنم و 15 ساله که موتور سوار میشم سرعت هم سر موقع و به جاش میرم نه همیشه و هر جا. پلیس50000 تومان جریمه کرد البته میدونستم بالاخره یکیشون گیر میده گفتم برم ببینم چی میشه حالا خوب شد موتورو نخوابوند . اتفاقا عوراضی رو راحت کرده بودم و 25 کیلومتر هم رفته بودم موتورم هم جترو 250 هست

Mohsen_14
29-05-1394, 07:33 بعد از ظهر
منظورم شما نبودی ، برادران زحمت کش رو عرض کردم !!
دم عوارضی چند تا الگانس هستن که خیلی وحشی با ماشین میرونن ، دنده ها رو جوری پر میکنن که انگار رالیه ، تا بحال ندیدم کسی با ماشین پلیس اینطوری برونه .
بعضی وقتها تو اتوبانهای شهری که هیچ خروجی هم نیست زده تردد موتور ممنوع ، در صورتیکه هیچ کاری نمیشه کرد و قبل از ورود باید این تابلو رو میزد .
من تو کتاب آیین نامه ندیدم جایی نوشته شده باشه که ورود موتور به بزرگراه شهری یا بین شهری ممنوعه ولی بعضی اتوبانهای کشور ممنوعه که اونم دلیلش معلوم نیست و خیلی از جاده های دیگه کاری ندارن .
کشورهای دیگه هم کلا همچین قانونی ندارن و موتور هم مثل سایر وسایل نقلیه تردد داره . با 250 کیلومتر سرعت تو اتوبان از بغل ماشین رد میشن ، چرا ؟ چون میدونه که طرف یهو مسیرش رو تغییر نمیده ، اما اینجا تو 1 دقیقه طرف سه بار لاین رو عوض میکنه .

gnome
30-05-1394, 09:05 قبل از ظهر
منظورم شما نبودی ، برادران زحمت کش رو عرض کردم !!
دم عوارضی چند تا الگانس هستن که خیلی وحشی با ماشین میرونن ، دنده ها رو جوری پر میکنن که انگار رالیه ، تا بحال ندیدم کسی با ماشین پلیس اینطوری برونه .
بعضی وقتها تو اتوبانهای شهری که هیچ خروجی هم نیست زده تردد موتور ممنوع ، در صورتیکه هیچ کاری نمیشه کرد و قبل از ورود باید این تابلو رو میزد .
من تو کتاب آیین نامه ندیدم جایی نوشته شده باشه که ورود موتور به بزرگراه شهری یا بین شهری ممنوعه ولی بعضی اتوبانهای کشور ممنوعه که اونم دلیلش معلوم نیست و خیلی از جاده های دیگه کاری ندارن .
کشورهای دیگه هم کلا همچین قانونی ندارن و موتور هم مثل سایر وسایل نقلیه تردد داره . با 250 کیلومتر سرعت تو اتوبان از بغل ماشین رد میشن ، چرا ؟ چون میدونه که طرف یهو مسیرش رو تغییر نمیده ، اما اینجا تو 1 دقیقه طرف سه بار لاین رو عوض میکنه .

سلام محسن جان
از کشورهای دیگه گفتید باید بگم اونجا هم بعضی از مسیر ها گیر میدن
پارسال مسیر ازمیر تا کوشی آداسی ترکیه رو با دوچرخه رکاب میزدم با توجه به توریستی بودن مسیر پلیس به همه اخطار میداد و تابلو عبور ممنوع موتور و دوچرخه هم داشت با اینکه اتوبان خیلی بزرگ و مطمئنی هم داشت
وقتی بخوان گیر بدن گیر میدن و دلیل و منطق نمیخواد

Mohsen_14
30-05-1394, 09:35 قبل از ظهر
سلام محسن جان
از کشورهای دیگه گفتید باید بگم اونجا هم بعضی از مسیر ها گیر میدن
پارسال مسیر ازمیر تا کوشی آداسی ترکیه رو با دوچرخه رکاب میزدم با توجه به توریستی بودن مسیر پلیس به همه اخطار میداد و تابلو عبور ممنوع موتور و دوچرخه هم داشت با اینکه اتوبان خیلی بزرگ و مطمئنی هم داشت
وقتی بخوان گیر بدن گیر میدن و دلیل و منطق نمیخواد

آقا منظورم از کشورهای دیگه مثلا آلمان بود :4chsmu1: نه ترکیه ی درب و داغون خودمون (که از ما خیلی جلوتره البته)
اما الحق و الانصاف نمیشه گفت سی جی یا بی کلاج با 70 کیلومتر سرعتش بره تو اتوبان و لابلای ماشین ها !! انصافا هم برا خودش خطر داره هم برای بقیه . ولی موتوری که بیش از 100 رو بتونه بره بشرطی که تو لاین سرعت نره میتونه بدون مشکل تردد کنه و از اونجایی که ما حوصله ی این تفکیک رو نداریم ، مثل همیشه صورت مسئله رو پاک میکنیم و میگیم کلا موتور توی فلان جاده نیاد .
از اونطرف تو یه کشوری که سیستم رانندگی حساب شده داره هیچکس با موتورهای سبک تو اتوبان نمیره ولی من تا دلت بخواد تو اتوبان موتور 125 اونم بدون چراغ تو شب دیدم . پس اینطرف قضیه هم مشکل داره و تمام مقصرش اونی که با این وضع میاد نیست ، مسئول اصلی کسیه که آموزش نداده .

.

flower
30-05-1394, 01:22 بعد از ظهر
ترکیه هم از ایران بهتره کجاش درد به داغونه نسبت به قبل 10 سال پیش خیلی عالی شده اینقدر توریست با موتور تردد می کنه کسی کاری نداره خود ترکیه با موتور من زیاد رفتم هیچی کاری نداره حتی اتوبان همانطور که تردد برای توریست با موتور تو ایران ازاده بخاطر امنیت جاده ای من خودم از پلیس پرسیدم الان هم تو اتوبان کاشون تردد ازاده من رفتم مشکل نداره تابلو را با اسپری پاکش کردن خود پلیس اینکارا کرده .

Kamal 69
31-05-1394, 02:20 بعد از ظهر
ترکیه هم از ایران بهتره کجاش درد به داغونه نسبت به قبل 10 سال پیش خیلی عالی شده اینقدر توریست با موتور تردد می کنه کسی کاری نداره خود ترکیه با موتور من زیاد رفتم هیچی کاری نداره حتی اتوبان همانطور که تردد برای توریست با موتور تو ایران ازاده بخاطر امنیت جاده ای من خودم از پلیس پرسیدم الان هم تو اتوبان کاشون تردد ازاده من رفتم مشکل نداره تابلو را با اسپری پاکش کردن خود پلیس اینکارا کرده .

سلام حق با شماست همین ترکیه از ایران بهتره من خودم 12 سال پیش رفته بودم دیگه نرفتم تا اینکه امسال قسمت شد به همراه خانواده با خودروی شخصی (L90) رفتیم بله خیلی فرق کرده بود نسبت به 12 سال پیش البته بنزینش هم به پول ایران لیتری 4000 تومان بود که 2.5 برابر قبل شده بود و این که پلیس ترکیه هم بعضی جاها گیر میده ممکنه به خاطر حسن همجواری با ما باشه.

Mohsen_14
05-06-1394, 01:27 بعد از ظهر
... من خودم از پلیس پرسیدم الان هم تو اتوبان کاشون تردد ازاده من رفتم مشکل نداره تابلو را با اسپری پاکش کردن خود پلیس اینکارا کرده .

چند روز پیش مدارکمو مگان پاسگاه فولاد شهر گرفت ، تو اتوبان ذوب آهن بودم .
امروز که رفتم از رییس پاسگاه مدارکو بگیرم یه سرگردی بود ، موضوع رو بهش گفتم و اینکه تو کتاب آیین نامه هم اشاره ای نشده ، کلی ماده و قانون برای من آورد که این موضوع کلا منتفیه و ممنوع ، نکته خیلی مهم هم اینکه گفت هر حادثه ای برات اتفاق بیوفته ، کسی بهت بزنه ، تو به کسی بزنی ، و ... در هر صورت موتور سوار مقصره !

حالا من بازم میرم از چند تاشون میپرسم ، شاید این بنده خدا خواسته هشدار داده باشه ولی آدم با شخصیتی بود بهش نمیومد دروغ بگه .

پ.ن : برگشتنی انداختم جاده فولاد شهر به نجف آباد ، عجب جاده خوب و خلوتی بود ، از اتوبان هم بهتر و خلوت تر ، بعد از نجف آباد هم از کمربندی دانشگاه صنعتی ، از اتوبان بیشتر خوش گذشت :retarded:

.

flower
05-06-1394, 02:24 بعد از ظهر
همین اتوبان ذوب اهن هفته ای دو بار می رم به سمت شهرستان خودمون شهرکرد تا حالا جلوی منا نگرفتن منم هیچ وقت از جاده فرعی نمی رم چون اصلا امنیت نداره جاده هم دو طرفه هست پر از سرعت گیر فقط از اتوبان ترددمی کنم به خاطر امنیت خودم همیشه لاین 1 می رم با سرعت بنز خاوری ...مسیر اتوبان فولاد شهر نجف اباد حق با شماست خیلی خلوت و عالی همش سربالایی هیچ ماشینی به پات نمی رسه .

Mohsen_14
17-06-1394, 10:19 قبل از ظهر
...
فقط از اتوبان ترددمی کنم
...

اتوبان کاشان هم رفتم که کلی تابلو عبور موتور ممنوع داشت !
اول اتوبان تهران-قم هم که جریمه شدیم ، باز هم به همون دلیل ممنوع بودن تردد موتور توی اتوبان . :hanghead:

homework
22-06-1394, 01:13 بعد از ظهر
میخواستم ازتون سوال کنم که من بنابر شغلی که جدیدا پیدا کردم میبایست از جاجرود(ایستگاه پلیس راهنمایی) هر روز بیام سمت داخل تهران (منطقه 7).

ایا میشه این مسیر رو با موتور بیام؟؟چون میدونید که بیشترش اتوبانه....و گیر نمیدن؟اگه کارت موتور اینا هم داشته باشم چی؟؟کلاه هم بزارم؟ خلاصه اگه ممکنه یه راهنمایی به من بکنید که خیلی گرفتار این قضیه راه هستم....ممنون میشم کمک کنید
اگر موتور تریل قدیمی مثلا سوزوکی قدیمی یا یاماها dt400 باشه گیر میدن یا حتما بایس cg125 هوندا باشه....تا زیاد جلوه نکنه واسه مامور:4chsmu1:
ایا میشه این مسیر رو با موتور بیام؟؟چون میدونید که بیشترش اتوبانه....و گیر نمیدن؟اگه کارت موتور اینا هم داشته باشم چی؟؟کلاه هم بزارم؟ خلاصه اگه ممکنه یه راهنمایی به من بکنید که خیلی گرفتار این قضیه راه هستم....ممنون میشم کمک کنید منتظرم:2:

Mohsen_14
22-06-1394, 01:58 بعد از ظهر
گیر دادن یا ندادن پلیس یه طرف قانونش اینه که هر اتفاقی بیوفته و به هر شکلی که خدای نکرده تصادفی بشه شما مقصری و ریالی خسارت نمیتونی طلب کنی چون تردد هر وسیله نقلیه دو چرخ توی اتوبان های ایران ممنوعه .
در ثانی اگه هر روز یه مسیری رو بری تابلو میشی و پلیس هم راحت شما رو خفت خواهد کرد :27: ، کلاه گذاشتن فقط احتمال گیر دادن رو کم میکنه .

homework
22-06-1394, 02:31 بعد از ظهر
گیر دادن یا ندادن پلیس یه طرف قانونش اینه که هر اتفاقی بیوفته و به هر شکلی که خدای نکرده تصادفی بشه شما مقصری و ریالی خسارت نمیتونی طلب کنی چون تردد هر وسیله نقلیه دو چرخ توی اتوبان های ایران ممنوعه .
در ثانی اگه هر روز یه مسیری رو بری تابلو میشی و پلیس هم راحت شما رو خفت خواهد کرد :27: ، کلاه گذاشتن فقط احتمال گیر دادن رو کم میکنه .

ممنون از پاسختون...پس اینایی که باموتر تو اتوبانا میبینیم حکایتشون چیه؟:297:

homework
23-06-1394, 09:41 قبل از ظهر
اقا چرا این تاپیک کسی نمیاد نظر بده؟ بلاخره میشه تو اتوبان با موتور رفت یانه؟؟؟:s (9):

Kamal 69
23-06-1394, 09:51 قبل از ظهر
اقا چرا این تاپیک کسی نمیاد نظر بده؟ بلاخره میشه تو اتوبان با موتور رفت یانه؟؟؟:s (9):

سلام دوست عزیز متاسفانه خیر نمیشه باید یه راه دیگه پیدا کنی چاره دیگه ای نیست.

homework
23-06-1394, 10:20 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز متاسفانه خیر نمیشه باید یه راه دیگه پیدا کنی چاره دیگه ای نیست.

اقا کمال مگه خود شما توی پست اولی که گذاشتی واسه ی این تاپیک نفرمودی که با موتور مسافرت میکنی تو اتوبانها و اصلا خودت این تاپیک رو ایجاد کردی مگه نه؟:28: پس حالا میای میگی نمیشه تو اتوبان رفت؟ مگه خودت نمیرفتی (همونجور که توی پست اول فرمودید)؟؟؟؟؟؟ :11: البته همه اینها که عرض کردم با نهایت احترام هستش نسبت به شخص شما

mehdig
23-06-1394, 11:33 قبل از ظهر
اقا کمال مگه خود شما توی پست اولی که گذاشتی واسه ی این تاپیک نفرمودی که با موتور مسافرت میکنی تو اتوبانها و اصلا خودت این تاپیک رو ایجاد کردی مگه نه؟:28: پس حالا میای میگی نمیشه تو اتوبان رفت؟ مگه خودت نمیرفتی (همونجور که توی پست اول فرمودید)؟؟؟؟؟؟ :11: البته همه اینها که عرض کردم با نهایت احترام هستش نسبت به شخص شما

من با موتور از کرج تا همدان از اتوبان اومدم

از کنار پلیسا رد میشدم کاری نداشتن پلیس راه حتی بم نگاه هم نمیکردن چه برسه بخوان گیر بدن

flower
23-06-1394, 11:48 قبل از ظهر
منم زیاد رفتم از اتوبان زیاد مشکلی ندیدم من چند بار به پلیس گفتم جاده فرعی امنیت نداره اونم چیزی نگفت ...کلا شما اگر مسیرت دوره موتور گزینه خوبی نیست به فکر ماشین باش الان یه پراید 82 می تونی حدود 7 میلیون بخری چه کاریه اینقدر به خودت صدمه می دی بعدش هوا هم یواش یواش طوفانی و بارانی و سرد می شه کلا اذیت می شی .

homework
23-06-1394, 03:57 بعد از ظهر
من با موتور از کرج تا همدان از اتوبان اومدم

از کنار پلیسا رد میشدم کاری نداشتن پلیس راه حتی بم نگاه هم نمیکردن چه برسه بخوان گیر بدن
اقا مهدی دمت گرم به خدا دلمو قرص کردی.....از نظرت ممنونم

- - - Updated - - -

منم زیاد رفتم از اتوبان زیاد مشکلی ندیدم من چند بار به پلیس گفتم جاده فرعی امنیت نداره اونم چیزی نگفت ...کلا شما اگر مسیرت دوره موتور گزینه خوبی نیست به فکر ماشین باش الان یه پراید 82 می تونی حدود 7 میلیون بخری چه کاریه اینقدر به خودت صدمه می دی بعدش هوا هم یواش یواش طوفانی و بارانی و سرد می شه کلا اذیت می شی .

اقا دمت خیلی گرم جدی با 7 تومن میشه پراید گرفت؟؟ :thanks: باورت میشه تا الان فکر میکردم پراید اگرم میخوای بگیری دست دومم حتی رو 15 اینا حساب میکردم....خدا عمرت بده که گفتی....اره هوا رو به سردی داره میره تازه واسه من که خونه از خودمم ندارم میتونه جای خواب باشه داداش:10:
خلاصه این نظر خیلی فدایی داره ها...داداش اگه کاری چیزی بود پیام خصوصی بده اگه از دستم بربیاد رو چشام میزارمت....

Kamal 69
23-06-1394, 07:52 بعد از ظهر

سلام دوست عزیز بله من گفتم دوست دارم برم تو اتوبان و رفتم پلیس هم گرفت و جریمه کرد بعدم فرستاد سمت جاده قدیم پلیسای اتوبان قم خیلی گیر میدن.

homework
24-06-1394, 09:42 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز بله من گفتم دوست دارم برم تو اتوبان و رفتم پلیس هم گرفت و جریمه کرد بعدم فرستاد سمت جاده قدیم پلیسای اتوبان قم خیلی گیر میدن.

پس با این حساب با موتور کلا تو اتوبانای ایران رفتن دلهره اوره بخاطر اینکه هرلحظه ممکنه بگیرنت و جریمت کنن بیخودی......عجب بخدا:vardane: آدم بره به کی بگه آخه