PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازار گرم فقط چند شرکت ....

فرنام
21-05-1394, 10:26 قبل از ظهر
دوستان سلام
6 ماه اول سال بدون شک دوران طلایی شرکت های تولیدی موتور سیکلت علی الخصوص موتور های طرح ویو ....
در این میان فقط چند شرکت از نظر من دارند سود می کنند با توجه به اون چیزی که تو خیابون یا تو اینترت دیده میشه شرکت های: پیشرو _ کویر وتا اندازه ای نیرو موتور شیراز بازار طرح ویو دستشونه
این در حالی که هم اکنون 30 شرکت فعال تولید موتور سیکلت داریم که در کنار تولید موتور هوندا نگاهی هم به موتور های کاب دارند اما توفیقی در بازار کسب نکردند .
شرکت هایی چون نیرو محرکه: نامی
همتاز سیکلت : پانیک که قیمتش بالای 4 تومنه و جوانان
ثامن سیکلت : دولفین
سالار گستر آسیا : بادران
جترو : جترو 130
شوکا : شوکا که بیشتر تو اصفهان فروش داره
انرژی موتور : انرژی که قیمت بالای 4 تومن داره
ایران دوچرخ: آوا با انجین تحت لیسانس یاماها
روان سیکلت : روان 125 که بعد از روان 110 آمد ولی به نسبت قبلی استقبال آنچنانی نشد
کثیر : کریستال
پاسار گاد سیکلت فارس: آشیل
و ......
حالا به نظرتون دلیل استقبال نشدن از موتور های بالا چیه ؟
و دلیل استقبال از موتور های این سه شرکت چیه ؟
مثلا من که تو شمال زندگی می کنم مردم اینجا بیشتر پیشرو سوار میشند و بیشتر فروشگاها هم همین مارک رو میارند و دلیلشم ظاهر درشتی که داره یا کویر رو بابت کیفیتش می برند
tvs هم به خاطر هندی بودنش تو بازار خوب جا باز کرده
دوستان هم نظراتشون بگند.

shahriarr
21-05-1394, 10:48 قبل از ظهر
سلام
به نظرم اولین دلیلش شناخته نشدن هست-تو هر شهری یه موتور بورسه--من کلا چنتا از شرکت های بالا رو نشنیده بودم.وقتی تو شهری همه مثلا میگم دولفین دارن کمتر کسی میره پیشرو بگیره-چون نه موقع فروش راحته نه برای استفاده از نظر یدکی و ...
دومین مورد هم کیفیت ساخت هستش.وقتی کویر هم اولین سری رادیسون رو زد خراب کرد دیگه هیشکی نخرید تا باز رفت رفع مشکل کرد و سری جدید رو زد
از این دو دلیل خارج نیست زیاد
قیمتاشونم همش یه رنجه

- - - Updated - - -

جریان هندی هم معلومه وقتی ایران و چین میان یه چیزی رو روونه بازار میکنن کیفیت در حد بیخوده کیه که باز پولشو بریزه دور بره موتور چینی و ایرانی بخره-میره یه برند بهتر میگیره فقط ایرانی نباشه
یه چیز معلومیه خب-زمانی برسه هندا ژاپن با هندا مونتاژ ایران هم قیمت بشه با همین کیفیت الان بهت قول میدم کارخانه تو ایران برای همیشه درش تخته میشه
ولی خوب اینو تو خواب هم نخواهیم دید

فرنام
21-05-1394, 11:00 قبل از ظهر
ممنون که پاسخ دادید .
شماگفتید که بعضی از شرکت ها شناخته شده نیست
اتفاقا سوال همین جاست که این چند تاشرکت چه کار کردند که در تمام شهر های ایران کم و زیاد فروش دارند در حالیکه می دونیم مبدا این موتور ها اعم از طراحی و قطعه کشور چین و همشونم تقریبا در یه رنج قیمت هستند ولی بازار بعضی ها پر رونق تره !

shahriarr
21-05-1394, 11:11 قبل از ظهر
به قدمت تاسیس کارخانه هم فکر کن
خوب تنها جوابی که من دارم کیفیت ساخت هست همین.
یکی میاد کایاک قدیمی رو 3 تومن پول میده یکی هم میره بی کلاج صفر رو 3 تومن پول میده.برمیگرده به کیفیت موتور دیگه