PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجازات موتورسواری بدون گواهی نامه چیه؟

Mohsen shafiei
19-05-1394, 03:37 بعد از ظهر
سلام
من قصد خرید ی موتور پالس یو جی4 دارم
من14سالمه و میخواستم بدونم مجازات موتور سواری بدون گواهینمامه چیه؟
جریمه نقدیش چقدر؟
ممنون از همه

Mohsen_14
19-05-1394, 04:21 بعد از ظهر
جریمه نقدیش به جهنم ، به کسی بزنی ضمن اینکه بیمه هیچ کمکی نمیکنه ، مجرم هستی و میری زندان ، اگر هم اون شخص فوت کنه و خانواده طرف نبخشن ، اعدام میشی ، شیک و مجلسی .
نمونه هاش هم زیاده ... طرف تا دو روز پیش داشته زندگیشو میکرده یهو همه چیز عوض میشه و میره زندان تا 18 سالش تموم بشه و اونموقع اعدام بشه .

VAHID
19-05-1394, 08:32 بعد از ظهر
در صورت تصادف قتل غیر عمد محسوب میشه

200 هزار تومن جریمه و تعهد رسمی باید بدی تو دادگتسری و تو این سن سو سابقه برات درست میشه

ارزششو نداره یه دوچرخه بگیر و استفاده کن

MrAli
19-05-1394, 11:49 بعد از ظهر
در صورت تصادف قتل غیر عمد محسوب میشه
فکر کنم قتل عمد حساب میشه. غیر عمد برای زمانی هست که گواهینامه داشته باشه.

هر تصادفی هم اتفاق بیفته و شما یک طرف اون تصادف باشی در هر صورت شما مقصر اعلام میشی.
من به شما پیشنهاد میدم فعلا سراغ موتور اون هم این موتور نری، چون هم برا خودت ممکنه دردسر بشه و هم برا جامعه.
نهایتا میتونی فعلا یه موتور گازی سوار بشی گرچه اون هم نیاز به گواهینامه داره اما فکر کنم بتونی تو ۱۵ سالگی گواهینامش رو بگیری. ضمن اینکه پلیس هم خیلی به این موتورا گیر نمیده. تو این مدت دستت هم روونتر میشه و برای موتورهای قویتر ماهرتر میشی.
من خودم از ۱۴ سالگی موتورسواری با پژو (ایران دوچرخ گازی) رو شروع کردم و وقتی ۱۸ سالم شد گواهینامه گرفتم و با یاماها ۱۰۰ موتور سواری رو ادامه دادم.

8446215713
20-05-1394, 08:01 قبل از ظهر
آقا من هم با ی یاماها 80 کار شروع کردم از این 125 های امروزی قویتر بود
فکر نکنم الان قانون 15 سالگی برای موتور گازی باشه قبلا بود الان همه موتورا برای تصدیق گرفتن همون 18 ساله .

Mohsen shafiei
20-05-1394, 04:45 بعد از ظهر
سلا و ممنون از همه
اول بگم که من از10سالگی موتورسواری رو با یک هوندا125یاد گرفتم
الانم 4 ساله روزی 30دقیقه تمرین دارم
دست فرمونم خوبه
اگه میشه بگید اگر مامور راهنمایی رانندگی جلوم رو بگیره مجازاتش چیه؟
من شنیدم که برای بار اول2ماه حبس تعزیری و یا100هزار تومان جریمه نقدی و بار دوم دادگاهی میکنن
درسته؟

Mohsen_14
20-05-1394, 05:30 بعد از ظهر
...
دست فرمونم خوبه
...

بر منکرش لعنت ، شما اصلا استاد ولی اونایی که کنارت هستن چی ؟
دست فرمون آدم خوب یا بد بالاخره اتفاق پیش میاد . خیلی از تصادفها تقصیر ما نیست .
چند هفته پیش پشت چراغ وایساده بودم یه ماشین که خیلی دوست داشت هی بره جلو ، بزور از بغل من رد کرد و رفت جلو ولی از بس نزدیک من بود با ماشین رفت رو پام !
حالا از این ساده تر که دیگه نداریم ، آدم بیشعور و راننده بد همیشه پیدا میشه ، حالا هر چی شما اوستا ...

.

malmal
30-05-1394, 01:32 بعد از ظهر
جریمه نداشتن گواهینامه نقدی حدود 100 یا 150 هزار تومن هست و زندان هم داره در بعضی موارد
اگه تصادف کنی و بیمه داشته باشی بیمه خسارتو میده ولی باید یه جریمه جدا برای نداشتن گواهینامه بدی(قبلا بیمه قبول نمیکرد ولی الان فکر کنم قبول میکنن یه طرحی داده بودن ولی اگه کسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه)
اگه یه موقع موتور ازت گرفتن اسم یه نفر از آشناهاتون که گواهینامه داره بده که مشکل جریمه و زندان نداشته باشی

VAHID
30-05-1394, 06:29 بعد از ظهر
جریمه نداشتن گواهینامه نقدی حدود 100 یا 150 هزار تومن هست و زندان هم داره در بعضی موارد
اگه تصادف کنی و بیمه داشته باشی بیمه خسارتو میده ولی باید یه جریمه جدا برای نداشتن گواهینامه بدی(قبلا بیمه قبول نمیکرد ولی الان فکر کنم قبول میکنن یه طرحی داده بودن ولی اگه کسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه)
اگه یه موقع موتور ازت گرفتن اسم یه نفر از آشناهاتون که گواهینامه داره بده که مشکل جریمه و زندان نداشته باشی

ظاهرا فقط بیمه ایران اینکارو میکنه که اونم معلوم نیست و هرکس یه چیزی میگه.

درصورتی که با کسی تصادف کنید و شخص کشته بشه قتل غیر عمد حساب میشه و اول زندان و بدبختی

فرنام
19-06-1394, 12:58 بعد از ظهر
جدیدا شنیدم
اگه گواهی و بیمه ام داشته باشی و تو تصادف مقصر باشی و خدای نکرده طرفتم کشته بشه
باید 90 روز بری زندان ...

ata313
20-06-1394, 07:14 قبل از ظهر
کلا موتور سواری بدون گواهی نامه درد سره. منم باید برم دنبال گواهی نامه

Soheilsmart180
24-07-1394, 02:48 قبل از ظهر
سلام
من قصد خرید ی موتور پالس یو جی4 دارم
جریمه نقدیش چقدر؟
ممنون از همه
سلام منم15 سالمه دارم یه اپاچی میگیرم منم دقیقا سوال تورو دارم اما هرکی ی جوابی میده واقعا اخر نفهمیدم قتل عمد غیر عمل بعدشم با این خط بی ارتی راحت میشه رانندگی کرد نه ماشینی نه عابر پیاده ای فقط باید چهار راه هارو مراقب باشی من بیشتر از کوچه پس کوچه میرم

ali_r
24-07-1394, 10:39 قبل از ظهر
واسه هر سوالی تاپیک نزنید قبلش سرچ کنید

[Only registered and activated users can see links]