PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب موتور کراس

mahdifaraji
15-05-1394, 04:59 بعد از ظهر
سلام به همگی
میخواستم یه موتور کراس بخرم ولی تا حالا از این متورا نروندم علاقه ی شدیدی هم به این جورمتورا دارم تا حالافقط متور فلات 200روندم که اونم چن باری با هاش پرش کردمو شاه فنرش به رحمت خدارفت میخواستم واسم یه متور کراس معرفی کنین چیزیکه واسم مهمه قیا فه و صداشه بودجمم 4تومنه

VAHID
15-05-1394, 08:12 بعد از ظهر
سلام

با بودجه شما فقط میتونید به موتور هایی مثل cr 125 و امثالهم فکر کنید

کسی که موتور کراس میخره به صدا و ظاهر موتور خیلی اهمیت نمیده چون اکثرا مثل همن ولی دوزمانه ها صدای قشنگ تری دارند

معیار شما برای خرید مناسب نیست.بهتره رو قدرت و هزینه های نگه داری تمرکز کنید اگر زیبایی میخوایید موتور اسپرت بخرید

mahdifaraji
15-05-1394, 09:10 بعد از ظهر
خب اگه بگم میخوام کراس 250 2زمانه دست دوم تمیز بخرم به نظرتون کدوم برند خوبه ؟چه مدلی ؟چند در میاد ؟ (من خودم از کارای مکانیکی متورای 4زمانه سردرمیارم (میشه گفت مکانیک خوبیم ولی در مورد متورای2زمانه تاحالا تجربه ای ندارم))به هنگام خرید با ید از نظر فنی به کجاش توجه کنم؟ به غیر از بنزین و روغن چه خرج دیگه ای دار(ماهیا نه)؟

- - - Updated - - -

خب اگه بگم میخوام کراس 250 2زمانه دست دوم تمیز بخرم به نظرتون کدوم برند خوبه ؟چه مدلی ؟چند در میاد ؟ (من خودم از کارای مکانیکی متورای 4زمانه سردرمیارم (میشه گفت مکانیک خوبیم ولی در مورد متورای2زمانه تاحالا تجربه ای ندارم))به هنگام خرید با ید از نظر فنی به کجاش توجه کنم؟ به غیر از بنزین و روغن چه خرج دیگه ای دار(ماهیا نه)؟

shahriarr
15-05-1394, 09:59 بعد از ظهر
[QUOTE=mahdifaraji;305405]خب اگه بگم میخوام کراس 250 2زمانه دست دوم تمیز بخرم به نظرتون کدوم برند خوبه ؟چه مدلی ؟چند در میاد ؟ (من خودم از کارای مکانیکی متورای 4زمانه سردرمیارم (میشه گفت مکانیک خوبیم ولی در مورد متورای2زمانه تاحالا تجربه ای ندارم))به هنگام خرید با ید از نظر فنی به کجاش توجه کنم؟ به غیر از بنزین و روغن چه خرج دیگه ای دار(ماهیا نه)؟

- - - Updated - - -
ببینید بوجه شما کمه برای موتور کراس-البته کراس از 4 5 تومن شروع میشه تا بالاتر یکی هست 15 تومن میده یه یاماها مدلای 2004 تا مثلا 2008 میگیره خوب خرجش خیلی کمتره و گاها فقط بنزینه-ولی شما دو زمانه میگیری مدل پایین میره رو دهه 90 خوب خرج روغن داری خرج بنزین داری که مصرفشون بالاست تو کراس بعضی قطعات مصرفی هستن و با استفاده زیاد باید هر دو سه ماه نزدیک 400 500 کمش خرج کنی-دوما تو شهرستان ها تعمیر کار کمه برای کراس و اونایی هم که هستن بسیار دستمزد های بالایی میگیرن.از نظر فنی این موتورا باید یه متخصص قشنگ برسی کنی-اگه کیپس داره از صحتش خبر دار بشه-گاز خورش خوب باشه صدا های بد از سیلندر و موتور نیاد همه چیزش سر جاش باشه-موتور تر و تمیز اصلا معلومه-ولی خرج کراس بالاست-به نظرم پول رو افزایش بدید-تا یه چیز بخرید اذیت نشید تو کوه وبیابون چون کراس موتور رو جاده و اسفالت نیست یعنی اصلا نمیشه زیاد روندش تو جاده-میتونی به تریل های دو زمانه فکر کنی اونا هم عالی هستن.ببین اگر مشکل فراهم کردن قطعات یدکی و تعمیر کار نداری دنبال یه سی از خوب باش اگه کراس دوس داری
در ضمن شما تا الان فقط فلات سوار شدی به نظرم کراس از 125 شروع کن-250 کراسو اگه سوار کار نباشی نمیتونی گازش بدی-فلات 250 شم باشه جون نداره اینا که با گاز میان بالا میتونن به شدت برات خطر ناک باشن اما لوازم ایمنی هم برای همین کار ساخته شدن
خبرشو بده چیکار کردی

- - - Updated - - -

همه دو زمانه ها صدای خوبی دارن-ظاهر هم همه کراس ها قشنگن-مگه میشه تولید ژاپن یا برند های خارج معروف تو بورس بد هم باشه؟از اون موقع تا الان همشون یکی از یکی بهتر

mahdifaraji
16-05-1394, 01:00 بعد از ظهر
سلام اقا ممنون که جواب دادین من یه تحقیقی درمورد متور کراس کردم از کسایی هم که از این متورا روندن یه مشورتی کردم اخرش به این نتیجه رسیدم که چون این متورا سیستم روغن کاری ندارن وروغن به باک بنزین ریخته میشن به خاطر ساییدگی بعضی از قطعات باید هر از وقتی نسبت به کاریکه از متور میکشی عوض بشن ودر ضمن تو شهرستان ها تعمیرکار که بتونه 2زمانه رو مثل ساعت کوک کنه نداریم اینو یکی ازدوستام که متور کراس 2زمانه داشت گفت در ضمن قیمت قطعاتشم یکم زیاده خلا صه به من تو صیه شدکه برم دنبال کراس4زمانه .
من چیزی میخوام که خرجش کم باشه واسه همین گزیه ی 4زمانه رو انتخاب کردم .
خب حالا از اساتیددرمورد 4زمانه ها کمک میخوام به نظرتون چی بخرم حداکثرمیتونم واسه این کار 6.5تومن خرج کنم.

ARSH
16-05-1394, 02:29 بعد از ظهر
داداش با 5 6 تومن جنازه دو زمانه هم نمیدن چه برسه به سالم 4 زمانه
ببین 4 زمانه برخلاف فکر اکثریت که فک میکنن استحلاکش بالاست نیست ! 4 زمانه اگه سالم باشه و بلد باشی گاز بدی خیلی خیلی دیرتر مستحلک میشه تا 2 زمانه
اینو شما نمیتونید با مقایسه بین یه YZ250 دهه 90 و یه YZF250 مدل 2010 بکنید چون کارشون رو کردن
وقتی یه دو زمانه صفر کیلومتر و یه چهار زمانه صفر کیلومتر رو کنار هم روشن کنی و گاز بدی دو زمانه مثلا تو دو ماه میترکه چهار زمانه تو 12 ماه ! اینجاست که میگن استحلاک ....
شما از فکر کراس بیا بیرون با این قیمت ها
یا کراس سالم بخر و لذت ببر
یا کراس داغون نخر تا زده نشی

و اینکه میگی از کارای موتور 4 زمانه سر در میاری اشتباه میکنی فک کنم کار هرکسی نیست انجین کراس چهار زمانه رو باز و بست کنه ! اگه منظورتون از انجین چهار زمانه هندا سی جی باشه که هیچی بحثش جداست

mahdifaraji
16-05-1394, 05:57 بعد از ظهر
اقا لطف کنین از مسئله ی پول وهزینه بیان بیرون از نوشروع میکنیم من تا حالاکراس نروندم اگه دنیا هم جلومو بگیره ازیه جایی پول این متور رو تهیه میکنم خب من فقط میخوام بدونم باید چی بخرم( مارک و مدل تاریخ تولید)معیار های من هم اینه که (متورش 4زمانه سالم باشه) و واسه من که فقط فلات 200روندم وهنوز مبتدی هستم خوب باشه همین.لطفا راهنمایی کنین :flower4::flower4::flower4::flower4::flower4:

ARSH
17-05-1394, 10:26 قبل از ظهر
شما از بین ژاپنی ها به ترتیب به نظر بنده :

Honda CRF250R
Yamaha YZF250
Suzuki RMZ250
Kawasaki KXF250

و سمت 450 هم فعلا نرو !

تمیزی موتور هم به مدل نیست . مدل 2010 هست کم کار کرد از 2014 سالم تر
باید به سلامتش نگاه کنی و این خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی مهم هست که بدونی دست چه شخصی بوده و چطور گازیده !

mahdifaraji
17-05-1394, 11:12 قبل از ظهر
داداش ممنون ازراهنماییت:au:

shahriarr
17-05-1394, 08:19 بعد از ظهر
اقا لطف کنین از مسئله ی پول وهزینه بیان بیرون از نوشروع میکنیم من تا حالاکراس نروندم اگه دنیا هم جلومو بگیره ازیه جایی پول این متور رو تهیه میکنم خب من فقط میخوام بدونم باید چی بخرم( مارک و مدل تاریخ تولید)معیار های من هم اینه که (متورش 4زمانه سالم باشه) و واسه من که فقط فلات 200روندم وهنوز مبتدی هستم خوب باشه همین.لطفا راهنمایی کنین :flower4::flower4::flower4::flower4::flower4:

اگه از بحث پول جدا شیم برو یه هندا سی ار اف بخر حالشو بببر
بخوای ازش لذت ببری:موتور سالمشو بخر تا همیشه وسوسه سوار شدنش رو داشته باشی نه یه موتور پر اذیت که با بسم ا... آیا روشن بشه یا نشه
منم نظر arash دارم
مورد سوم خیلی وحشه

Honda CRF250R
Yamaha YZF250
Suzuki RMZ250
Kawasaki KXF250

Dadash
12-06-1394, 04:36 قبل از ظهر
سلام
با اجازه صاحب تایپک میخواستم یه سوال بپرسم
میتونید یه توضیح مفصل در مورد Kawasaki KXF250 برام بدید
قیمت صفرش بدون پلاک و با پلاک چنده؟!
دست دو تمیزش چطور؟!
ممنون

ایجی بیجی
12-06-1394, 10:51 قبل از ظهر
سلام
دست دو تمیزش چطور؟!
ممنون

توضیح مفصل در مورد چی؟
اینا پلاک نمیشن که بخواد با پلاک و بدون پلاکش فرقی داشته باشه ولی میشه سند دارش رو گرفت که قیمتش رو اطلاعی ندارم ولی قیمت خشک اماراتی یا همون قاچاقش 2015 " 450 سی سی 34 تومن

ARSH
12-06-1394, 12:19 بعد از ظهر
سلام
دست دو تمیزش چطور؟!
ممنون

اقا 250 های سوپاپ دار قطعاتشون تو ایران کم پیدا میشه چون طلبه نداره تو ایران
دلیلش هم اینه که شما مثلا کا ایکس اف 250 مدل 2010 رو میخری 20 تومن بعد کا ایکس اف 450 مدل 2010 مثلا قیمتش 21 تومنه ! یارو میگه خب 450 میخرم چه کاریه ! :))
چون 90% ماها ایرانی ها علاقه ای به استاندارد و پله پله جلو رفتن نداریم و دوست داریم فقط حجم بالاتر سوار شیم میریم سمت 450 و به همین دلیل تو ایران 250 کم هست و قطعاتش به نسبت کمتر
موتور کراس پلاک نمیشه دلیلی هم نداره پلاک شه موتوری که تو پیست تردد میکنه
از بین 250 های 4زمانه به نظر من اول هندا سی ار اف بعد ار ام زد بعد وای زد اف بعد کا ایکس اف یعنی بزارید تو اخرین الویت
هندا به دلیل استحلاک پایین تر و بازده بالاتر بهتر هست
قیمت سند دار هم میتونید تو سایت کویر ببینید
کارکرده هم تمیز پیدا میشه باید بگردید یا سفارش بدید یکی که اینکاره اس براتون بیاره
موفق باشید

javad kdx
12-06-1394, 11:29 بعد از ظهر
با سلام دوست عزیز وقتی خواستی موتور مورد علاقه تو بخری به چند جاش باید توجه کنی مثلا از عقب وقتی موتور داره حرکت میکه نگاه کن به دو چرخ ببین کج نباشند یا ببین بربرنگ یا بوش های دوشاخ عقب لق نباشه البته این رو میشه درست کرد.یا دوشاخ جلو شرجی زدگی نداشته باشه و... امید وارم حرف هام مفید بوده باشه براتون

Sent from my K012 using Tapatalk

javad kdx
12-06-1394, 11:30 بعد از ظهر
و به نظر من یاما موتور خوبه هست

javad kdx
12-06-1394, 11:33 بعد از ظهر
و یک چیز دیگه در مورد انجین موتور اگه دیدین پوسته های موتور خیلی جوشی هست نگیرین بهتره و یا ممکنه شما یک موتور ارزون تر پیدا کنین بد از چند وقت که انجینش رو باز کردی می بینی نصبش چسب دوقولو هست چون بعضی موتور ها مثل هندوانه می موند توش معلوم نیست چی هست

javad kdx
12-06-1394, 11:36 بعد از ظهر
و به نظر من یاماها موتور خوبی هست ولی لوازم چهار زمانش خیلی گرونه مثلا فکر کنم هر سوپاپش دانه ای ۳۰۰ تومنه البته دقیق نیست قیمت ولی کم تر هم نیست

faceforce
17-09-1394, 11:33 بعد از ظهر
باورتون نمیشه من اولین کراسی که سوار شدم crf450 بود...اما واقعا اولش میترسیدم ولی خوشبختانه عالی پیش رفتم...

stoncold
06-10-1394, 08:19 بعد از ظهر
کراس موجود
Crf 450 2007. 10800
Kxf 250 2006. 9500
تماس از طریق امضا