PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک و راهنمایی در مورد خرید و بازسازی موتور سنگین

Masid
28-04-1394, 03:19 قبل از ظهر
سلام دوستان من تازه وارد این سایت شدم و یکی دوتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید اول اینو بگم که قبلا تو ایران موتور تا 180 سی سی سوار شدم نه بیشتر ولی الان آلمان زندگی میکنیم و میخواهم اولین موتور خودم بگیرم البته هنوز گواهینامه ندارم ولی یه موتور دیدم که خیلی وقته خوابیده و میخواهم اونو بگیرم و شروع کنم این موتور که میگم یاماها FJ1100 سی سی هستش و با حدود 125 اسب بخار قدرت چون قیمت زیادی نداره و خیلی وقتم هستش که خوابیده میخواهم با این موتور شروع کنم اولین سوالم اینه که به خاطر آب و هوای اینجا بعضی از قسمت های موتور زنگ زده چطوری میتونم این نوع مشکلات رو برطرف کنم میخواهم خودم تعمیرش کنم و راش بندازم دوم اینکه میدونم سخته با این موتور شروع کردن ولی بازم نظرتون برام مهمه از هر نظری اسقبال میکنم ممنون میشم کمک کنید چند تا عکس هم از همین نمونه موتور دارم ولی نتوانستم آپلود کنم چون من با گوشی وارد سایت میشم

کاوه
28-04-1394, 03:52 بعد از ظهر
سلام به پرشین موتور خوش اومدین
اگر برای شروع و بازسازی میخواید با توجه به امکانات اونجا قطعا کارتون راحت تر هست
اول اینکه از وضعیت انجین و فنی موتور اطمینان حاصل کنید و بعد به مباحث و تیونینگ ظاهری بپردازید
اگه همت کنید میتونید پروژه خوبی رو شروع کنید و لطفا برای جذابیت بیشتر کار عکس قرار بدید
موفق باشید

Masid
28-04-1394, 05:50 بعد از ظهر
سلام مرسی دوست عزیز ممنونم از راهنماییت من هر کاری میکنم نمیتونم عکس وارد کنم وقتی میزنم عکس از کامپیوتر وارد کنم دیگه وایمیسته هیچ کاری نمیکنه بلاخره تونستم از جای عکس وارد کنم این نوع موتور هستش

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]

farshad 54
28-04-1394, 06:02 بعد از ظهر
محل هایی که زنگ زده رو میتونید سمباده بزنید و دوباره رنگش کنید البته اگر فقط زنگ زدگی باشه

اگر زنگ زدن باعث شده باشه اون قطعه خوردگی پیدا کرده باشه باید قطعه رو عوض کنید

واسه سوار شدن این موتور هم اگر گواهی نامه ندارین اونجا به مشکل میخورین و درد سر براتون درست میشه

به نظرم اول گواهی نامتو بگیر بعد برو سراغ موتور

بعد گرفتن گواهی نامه هم اونجا فکر نکنم تا گواهی نامه بگیری بتونی موتور بالای 300 سی سی سوار شی فکر کنم باید یه مدت از گواهی نامت بگذره و کلاسای آموزشی مخصوص موتور های حجم بالا بری

Masid
28-04-1394, 06:34 بعد از ظهر
در مورد گواهینامه پرسیدم بستگی به سن داره تا 25 سالگی حق سوار شدن موتور با قدرت بیش از 35 اسب بخار رو نداری ولی سن که بالاتر باشه موردی نداره منم 28 سال سن دارم از این لحاظ مشکلی نیست بدون گواهینامه هم من نمخواهم سوار بشم چون زندان داره چون این موتور زیاد خوابیده ولی زیر سقف بوده مثلا موتور که المنیوم هستش یه جور سفیدک زده در کل ظاهر موتور سالم به نظر میرسه من میخواهم بخرمش تعمیرش کنم تا اماده شدن موتور گواهینامه رو هم میگیرم تمام قطعات موتور هم گیر میاد تو اینترنت چک کردم

farshad 54
28-04-1394, 08:11 بعد از ظهر
انجین تمیز کردنش مشکلی نداره

اول موتور رو لخت میکنی بعد میبری کارواش با آب گرم و مواد شوینده میشوریش بعد میذاری دو روز قشنگ خشک بشه برای بهتر تمیز شدن انجین هم وقتی موتور ردیف شد قبل اینکه فلاپاشو ببندی موتور رو روشن

میکنی میذاری قشنگ داغ بشه بعد با این اسپری های انجین شور خوب اسپری میکنی روی انجین و میذاری 1 ساعت بمونه بعد یه آب میگیری رو انجین حالا انجین موتورت قشنگ تمیز شده

برای فلاپ هاش هم اگر خط و خش زیاد داشته باشه میتونی بدی برات رنگش کنن اگر سالمه فلاپارو با آب گرم و مواد شوینده میشوری بعد از اینکه خوب خشک شد یه پولیش نرم یا واکس حسابی بهش میزنی تا رنگش

حال بیاد

برای شاسی هم اگر رنگ و روی شاسی رفته و زنگ زدگی داره(اگر آهنی یا فولاد باشه) باید موتور رو کامل لخت کنی چوری که فقط شاسی موتور بمونه بعد سمباده کاری میکنی و رنگش میکنی بهتر

اینه که اول یه دست ضد زنگ بپاشی بعد

آستر و بعد رنگ اصلی رو بزنی بهش

موفق باشی

Masid
28-04-1394, 10:03 بعد از ظهر
مرسی دمت گرم عزیز حال دادی

shahriarr
28-04-1394, 10:29 بعد از ظهر
در مورد گواهینامه پرسیدم بستگی به سن داره تا 25 سالگی حق سوار شدن موتور با قدرت بیش از 35 اسب بخار رو نداری ولی سن که بالاتر باشه موردی نداره منم 28 سال سن دارم از این لحاظ مشکلی نیست بدون گواهینامه هم من نمخواهم سوار بشم چون زندان داره چون این موتور زیاد خوابیده ولی زیر سقف بوده مثلا موتور که المنیوم هستش یه جور سفیدک زده در کل ظاهر موتور سالم به نظر میرسه من میخواهم بخرمش تعمیرش کنم تا اماده شدن موتور گواهینامه رو هم میگیرم تمام قطعات موتور هم گیر میاد تو اینترنت چک کردم

ایول دمت گرم
اول باز سازی بعد تیونینگ بعد لذت
به نظرم از وجود قطعات یدکی کاملا باخبر بشید که برای چیزی لنگ نمونید دوم از وجود یه مکانیک خوب مطلع شوید تا اینجا اگه اکی باشه خیلی از چیزا ردیففه
باقیشم که پشت کار شماست
اول فنی به نظرم باید فول بشه بدون عیب و ایراد و سعی کنید فابریکی جمع کنید بعد برای ظاهر خیلی تکتیک وجود داره

- - - Updated - - -

با زبان آلمانی یه اپلود سنتر مخصوص مویایل سرچ کنید و عکساتونو اپلود کنید برامون ببینم اونور از موتور چه خبره چون فقط متن و فرضیات اصلا کمک خوب و خاص نمیکنه
ابزار لازم رو برای احیا دارید؟

- - - Updated - - -

Make Model

Yamaha FJ 1100

Year

1984

Engine

Four stroke, transverse four cylinder, DOHC, 4 valves per cylinder.

Capacity

1097

Bore x Stroke
74 x 63.8 mm

Cooling System
Air/oil cooled

Compression Ratio
9.5:1

Lubrication
Wet sump

Oil Capacity
4.2 Ltres

Induction

4x Mikuni BS36 carbs.

Ignition

T.C.I

Spark Plug
NGK, DPR8EA-9

Starting
Electric

Max Power

Max Torque

Clutch
Wet, multiple discs, cable operated

Transmission

5 Speed

Final Drive
Chain 2.470 (42/17)

Primary Red. System & Ratio
Spur Gear
1.750 (98/56)

Gear Ratio
1st 2.857 (40/14) 2nd 2.000 (36/18) 3rd 1.571 (33/21) 4th 1.291 (31/24) 5th 1.115 (29/26)

Frame
Steel, Double cradle frame

Front Suspension

41mm Stanchion tube, 3-way position adjustable preload damping,3-way adjustable spring preload. Hydraulic anti-dive

Front Wheel Travel
126 mm

Rear Suspension

Single shock 17-way adjustable rebound damping 12-way spring preload

Rear Wheel Travel
120 mm

Front Brakes

2x 282mm discs 1 piston calipers

Rear Brakes

Single 282mm disc 1 piston caliper

Front Tyre

120/80 V16

Rear Tyre

150/80 V16

Dimensions
Length 2175mm / 85.6 in
Width 730 mm / 28.7 in
Height 1200mm / 47.2 in

Wheelbase
1,490mm / 58.7 in

Seat Height
780mm / 30.7 in

Ground Clearance
140 mm / 5.5 in

Dry Weight

227 kg / 500.4 lbs

Wet Weight
252 kg / 555.5 lbs

Fuel Capacity

24.5 Litres / 6.3 gal

Consumption Average

34 mpg 14km/lit

Braking 60 - 0 / 100 - 0

- / 36.9 m

Standing ¼ Mile

10.7 sec / 125.3 mph 200 km/h

Top Speed

146 mph / 235 km/h

Manuals
Clutch Modification ([Only registered and activated users can see links])

Masid
28-04-1394, 10:40 بعد از ظهر
دمت گرم داداش من تو اینترنت گشتم تمام لوازمش گیر میاد هست مثلا دو تا اگزوزش رو میده حدود 400 یورو اینجا قطعات خیلی گرونه در خیلی موارد مثلا یه صفحه کلاچ برای ماشین قیمتش از خود ماشین گرون تره اینجا هر نوع موتوری که بخواهی هست و سوار میشند مشکل اصلی من گواهینامه هستش چون زبان رو کامل بلد نیستم اینجا سخت ترین تست گواهینامه در جهان رو داره نزدیک 2000 سوال تئوری داره این فقط یه بخشه حالا اگر سوالی بود بازم در خدمتم

shahriarr
28-04-1394, 10:48 بعد از ظهر
گرونه که نرخ حقوق هم بالاست متناسبه
اینجا برای یه دبلیو آر یه دست رینگو پیستون عوض کنی جنس اصل میشه حدود 500 600 حد اقل حد اقل دستگا برق سی ار ام گاها زیر 1 نیست در صورتی که حقوق مثلا یه کارمند ساده یکو نیم دو تومنه

Masid
28-04-1394, 10:52 بعد از ظهر
درسته حقوق بالاست ولی مالیات هم زیاده مثلا من که مجردم باید نصف حقوقم رو مالیات بدم اگر متاهل باشی مالیات کمتری میدی

shahriarr
28-04-1394, 10:53 بعد از ظهر
درسته حقوق بالاست ولی مالیات هم زیاده مثلا من که مجردم باید نصف حقوقم رو مالیات بدم اگر متاهل باشی مالیات کمتری میدی

چی بگم واالا-ایشالله موتورو روشن کردی بگو چقد هزینه کردی

Masid
28-04-1394, 11:00 بعد از ظهر
شما درست میگی حقوق بالاست ولی مالیات هم زیاده مثلا من مجرد باید دقیقا نصف حقوقم رو مالیات بدم

- - - Updated - - -

رو چشم حتما خبر میدم من دنبال موتور هستم تا هزار یورو بیشتر هم فعلا نمیخواهم پرداخت اگر موتور دیگه تو فکرت هست بگو بهم یه کاوازوکی ZX10 1987 دیدم با همین قیمت همینطور یاماها FZR 1000 3 LE 1991 این 3 تا موتور فعلا تو فکرم هستن این دوتا که الان گفتم اینجوری که نوشتن سالم و روشن هستند

shahriarr
28-04-1394, 11:24 بعد از ظهر
عزیز سوالی تو خصوصی کردین جواب رو دادم فک کنم یادتون رفته چک کنید

Masid
29-04-1394, 01:14 قبل از ظهر
مرسی عزیز چک کردم دمتم گرم

معمار
30-04-1394, 09:19 بعد از ظهر
چیزی که شنیدم اونجا بیمه هم نرخ های مختلفی داره
مثلا به رنگ , سن راننده , سال ساخت وسیله , حجم انجین , الایندگی و ... رو قیمت بیمه وسیله تاثیر داره

حالا بعد از حل کردن مشکل گواهینامه تون نرخ و شرایط بیمه رو هم دربیارید

- - - Updated - - -

یه چیز دیگه

الان تو المان جوش کار هستید ؟ یا شغل دیگه دارید

Masid
31-04-1394, 12:50 قبل از ظهر
نرخ بیمه به سن راننده ربطی نداره به مدتی که گواهینامه داری ربط داره هر چی گواهینامه جدید تر نرخ بیشتر و به قدرت موتور و آلاینده گی هم ربط دارد من اینجا فعلا در حال تحصیل هستم ولی بعد درس میخواهم همین شغل رو ادامه بدم

- - - Updated - - -

چیزی که شنیدم اونجا بیمه هم نرخ های مختلفی داره
مثلا به رنگ , سن راننده , سال ساخت وسیله , حجم انجین , الایندگی و ... رو قیمت بیمه وسیله تاثیر داره

حالا بعد از حل کردن مشکل گواهینامه تون نرخ و شرایط بیمه رو هم دربیارید

- - - Updated - - -

یه چیز دیگه

الان تو المان جوش کار هستید ؟ یا شغل دیگه دارید

رخ بیمه به سن راننده ربطی نداره به مدتی که گواهینامه داری ربط داره هر چی گواهینامه جدید تر نرخ بیشتر و به قدرت موتور و آلاینده گی هم ربط دارد من اینجا فعلا در حال تحصیل هستم ولی بعد درس میخواهم همین شغل رو ادامه بدم