PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت محبوبیت سی جی در ایران

مهدی مریدا
15-07-1390, 05:19 بعد از ظهر
در این تاپیک می خوام به مسئله محبوبیت سی جی 125 در ایران بپردازم :
علل محبوبیت :
1- قیمت بسیار مناسب این مدل می باشد که هر کسی از هر قشری و در هر سنی با حداقل 2 ماه کارکردن می تواند یک دستگاه سی جی ایرانی صفر کیلومتر با قیمت حدود 600 الی 700 تومان خریداری کند .
2-فروش اقساطی ، به طوری که اکثر فروشگاهها به صورت اقساطی حتی با سفته نسبت به فروش اقساطی اقدام می کنند با حداق 200 تومان پیش و در بعضی جا ها کمتر ، علت این امر هم عرضه بالاتر از تقاضای بازار می باشد که حتی بعضی از شرکتها سی جی های خود را به صورت امانی و با چک های مدت دار طولانی به فروشگاه ها واگذار می نمایند .
3- تعمیرات آسان به طوری که هر کسی با چند عدد آچار معمولی و یه کم تجر به می تونه یه مغازه تعمیر سی جی بزنه ، ضمن اینکه قطعات و متعلقات آن نسسبت به موتورهای دیگر کمتر هست و تعمیر اون به ر احتی امکان پذیر شده .
4- قطعات یدکی ارزان ، هم اکنون قطعات یدکی آن در بازار بسیار ارزان است ، مثلا کل کنسول کیلومتر و دور موتورش از 6000 تومان به بالا و یا ترانزیستورش 3500 تومانه .
5- قابلیت حمل بار به جرات می تونم بگم هیچئ موتوری تو ایران به اندازه این موتور قابلیت و استعداد حمل بار نداره ، من خودم دیدم یخچال رو هم باهاش حمل کردن .
6- قابلیت حمل مسافر می تونید با این موتور با کمی زحمت با 3 ترک بزرگسال و 2 نفر کودک تردد کنید .
7- قدرت و سرعت و شتاب مناسب شما با پرداخت 600 هزار تومان می تونید در اتوبان با سرعت 100 کیلومتر ( سرعت مجاز در بزرگراههای ایران ) حرکت کنید و مثلا پا به پای یه بنز اس 500 حرکت کرده و یک لبخند ملیح هم تحویل راننده بنز 300 میلیونی بدید .
8- قابلیت نصب لوازم جانبی از قبیل ، طلق ، سفره ، ترکبند بزرگ ، بوق حلزونی ، بوق 10 11 ، بوق سه لول شیپوری و ....!
9- مصرف بنزین مناسب تقریبا صدی 3 تا می سوزونه .
10 – خر کاری به این سادگی ها خراب نمی شه مگه روغنشو به موقع عوض نکنید .
حالا خودتون قضاوت کنید ، کدوم موتوری تو ایران و یا هر جای دنیا می تونه این همه کارو با هم انجام بده ؟؟!!!

Amir
15-07-1390, 05:31 بعد از ظهر
یه موردی رو نگفتید

به علت شرایط فرهنگی جوامع ایران مثلا شما با هیو هر جایی نمی تونید برید اما سی جی رو با خیال راحت می تونید پارک کنید و به کارتون برسید

شفیع
15-07-1390, 05:50 بعد از ظهر
البته یه نکته رو باید در نظر گرفت، موتور سی جی فقط در ایران محبوبیت نداره، در کشور های آسیای شرقی هم طرف داران زیادی داشت یا داره، بیشترین میزان استفاده از موتورسیکلت در جهان، در قاره آسیا هست، و در قاره آسیا کم ترین میزان استفاده از موتورسیکلت در خاورمیانه و بیشترین استفاده کشور های شرق آسیا، هند، چین، سنگاپور، کره، ژاپن ... به خاطر همون دلایلی که آقا مهدی فرمودن، کلاس 125 یه کلاس استاندارد شهری محسوب می شه، قدرت، سرعت و توانایی های مورد نیاز داخل شهر رو برآورده می کنه. و همین طور که مشاهده می کنیم، در سال 2011 و حتی معروف ترین شرکت های موتورسیکلت سازی حتما محصولی شهری از کلاس 125 دارن، به خاطر همین 125 هیچ وقت نمی میره، حالا چرا در ایران سی جی طرف دار زیاد داری، اون بر می گرده به این که چه موتوری حداقل هزینه رو داره، آسایش مطلوب رو ارائه میده و اول از همه وارد بازار شه، زمانی که هوندا سی جی یا سی دی آی وارد بازار ایران شد، رقیب اصلیش کی بود ؟ یاماها دو زمانه ! یاماها به علت استحلاک بالاتر، سر و صدای بیشتر و آلودگی هوا بیشتر خود به خود کنار رفت، و مردم رفتن دنبال اولین محصولی که جلوی چشمشون ظاهر شد و معایب موتور های دو زمانه رو نداشت، اونم هم موتوری نبود جز هوندا 125سی جی یا سی دی آی

مهدی مریدا
15-07-1390, 08:13 بعد از ظهر
می دونید حتی موتورهای طرح ( هوندا cgl ) هم که بسیاری از مشخصات این موتور را داشتند هم و دچار یک فیس لیفت منطقی شده بودند هم نتونستند بازار سی جی رو بگیرن !
من کسی رو سراغ دارم که دنبال سی جی اصل ژاپن می گشت و آخرم 3 میلیون بابت یه دونه در حد صفرشو داد ، در صورتی که می تونست با این هزینه یه پالس 220 بگیره ، منم بهش گفتم ولی گفت سی دی آی اصل یه چیز دیگست . خداییش هم راست می گه سی دی آی اصل پالس 180 رو قورت می ده .

soroush adventure
15-07-1390, 09:54 بعد از ظهر
با اینکه خیلی خزه ولی خداییش ته موتوره . سگگگگ جون و مانور و هندلینگ بسیار خوب و فرمونش قابلیت چرخش 360 درجه داره که جون میده برای ترافیک. لوازمش رو از بقالی سر کوچه هم میشه تهیه کرد و ....

حسـن
15-07-1390, 10:03 بعد از ظهر
من یه سری 14 دارم اینقدر دوستش دارم بعد از گذشت 30 سال از عمرش هنوز در موتورش باز نشده
یادگاریه جوونیای بابامه
الانم دارم باهاش تمرین تک چرخ میکنم خیلی مرده

Kami
15-07-1390, 10:04 بعد از ظهر
3 میلیون بابت یه دونه در حد صفرشو داد
اگه 3 میلیون پول این موتورو بدی بازم ولش نمیکنی کنار خیابون
کلا اگه واسه پولش زحمت کشیده باشی چه 200 تومن چه 16 میلیون . حواست هست به موتور و ولش نمیکنی
سی جی با اون صدای فانتزیش رو اعصاب ادم راه میره . باید پالس 135 جایگزین این موتور بشه
اصلا کلا باید صدای موتور کم و نرم باشه .
سی جی محبوب نیست بلکه ارزان و کم دردسر هست
سی جی نخرید

شفیع
15-07-1390, 10:13 بعد از ظهر
بله **** جان، من هم توصیه نمی کنم کسی سی جی بگیره، ولی چون ارزان ترین موتور قوی و پر کاربرده خیلی ها میرن دنبالش.
من خودم سی دی آی اصل ژاپن نشستم، می شه گفت از لحاظ صدا بله درسته، روی اعصاب آدم راه میره.
جالبه چند وقت پیش یکی از بچه ها اگزوز پولسار انداخت رو هوندا سی دی آی، صداش خیلی ناز شده بود، کم صدا و آرامش بخش.

Duran
16-07-1390, 01:23 قبل از ظهر
از اونجا که من بابا بزرگ فروم هستم و احتمالا تریپ ضد زیاد میام چند مورد رو از اوایل ورود این جرثومه به ایران براتون میگم به کسی بر نخوره لطفا .

مهمترین مسئله اینکه کشوری به نام چین داشت هنوز زراعت میکرد تا شکم مردم کلاه بردارش رو سیر کنه و هیچ محصول صنعتی نداشت و خدا روشکر اون موقع همه چیز اوریجینال ژاپن و آمریکا بود.

یک - این موتور قبل از انقلاب وارد میشد و بعدها تیزرو بصورت مونتاژ شده ارایه میکرد .

دو - قبلش هوندا CG110 یعنی یه لنگن متحرک وارد شده بود.

3- اگه دستت به دهنت میرسید و موتور باز بودی که اوایل 750 فور میگرفتی بعدش سوزوکی 1000 اومد و بعدش هم غولی شش سیلندر و پرابهت از هوندا به نام cbx1000 و درست قبل از انقلاب کاوازاکی 1300 .

اندرو سواران هم که داستانشون سوا بود (از 125 سوزوکی و یاماها 400 و ایکس ال های 125 و 250 ... )
کراس سوارا هم که اکثر YZ و CZ و تک و توکی هم هوسکوارنا میاوردن پیست عباس آباد (الان شده همین مصلای تهران )
هوندا محصولاتی مثل 250 تووین دوسیلندر سرطان هم تازه بیرون داده بود.
کروزر سوارها البته اونزمان خودشون رو پیدا نکرده بودن و بیشتر هارلی دیویدسونهای 1200 پلیس (دنده دستی ) میگرفتن و دست میکشیدن به سرش و تک و توک میومدن خیابون اما هوندا اون موقعها یه محصولی ملوسی داد بیرون به نام گلد وینگ 750 که جاده چالوس رو باهاش بالا پایین میکردن .هارله ایتالیا هم یه سری 175 کروزر داده بود که خیلی کم بود .

جک و جوجه هایی مثل ما هم که اشک باباهه رو در میاوردیم تا برامون موتور بخره با شرط وشروط متعدد که برامون میزاشتن معمولا هوندا z50 و بعدها سوزوکی 80 و یا سوزوکی rv50 (لاستیکهاش مثل atv بود) و درست اوایل انقلاب هوندا 80 و بعضیها هم یاماها 80 داشتن .

4- اونزمان یه اصطلاحی بین موتور سوارا و موتور فروشا بود از قبیل موتور کار . سوزوکی 80 و 100 کار یاماها 100 کار یاماها 125 اگریکالچر و هوندا 110 و همین CG 125 . یعنی شما از تخت طاووس به بالا یه دونه موتور کار معمولا نمیدیدی . کلا قشر ضعیف و کم درآمد میرفتن سراغ این موتورها بخاطر ارزونی و واقعا در میان مردم معمولی طرفداری نداشتن .

اوایل انقلاب هم که سوزوکی x7 رو داد بیرون که همه رو انگشت به دهن گذاشته بود . اما اوایل انقلاب که مسئله ترورها پیش اومد و موتور سنگین کلا ممنوع و حتی 250 x7 هم ممنوع شد . ورود موتور سیکلت هم که کلا خوابید و تیزرو از این فرصت سواستفاده کرد و این جرثومه رو مثل پیکان ایران خودرو تولید میکرد و میداد بیرون یعنی اصلا شما آپشن دیگه ای نداشتی . همون اوایل انقلاب هم که هنوز موتورهای قبل از انقلاب سرپا بود کسی سراغ این جور چیزا نمیرفت اما مسئله طرح ترافیک که شروع شد یواش یواش این موتور که تنها مورد قابل خرید نو بود جاش رو باز کرد نه بخاطر مزیتی بلکه بناچار .
همون موقعش هم حرفی برای گفتن نداشت این موتور سیکلت و غیر از سگ جونی برای کار به درد چیز دیگه ای هم نمیخوره حالا فکرش بکنید چینیش چه شود .
اصلا از روز اول قیافه و صدا استیلش خز بود.

من پالس سوار نیستم و نخواهم شد چون کلا اندرو رو همیشه ترجیح دادم ولی یه پیچش به 100 تا cdi اصلی میرزه و اونی هم که گفته cdi اصلی پالس رو میگیره معلومه بعد از اون CG چیزی سوار نشده که دوتا اینجینش روی هم بذارن هم نه در شتاب نه قدرت به گرد پالس 180 هم نمیرسه .

nopo
16-07-1390, 08:19 قبل از ظهر
در این تاپیک می خوام به مسئله محبوبیت سی جی 125 در ایران بپردازم :
علل محبوبیت :
1- قیمت بسیار مناسب این مدل می باشد که هر کسی از هر قشری و در هر سنی با حداقل 2 ماه کارکردن می تواند یک دستگاه سی جی ایرانی صفر کیلومتر با قیمت حدود 600 الی 700 تومان خریداری کند .
2-فروش اقساطی ، به طوری که اکثر فروشگاهها به صورت اقساطی حتی با سفته نسبت به فروش اقساطی اقدام می کنند با حداق 200 تومان پیش و در بعضی جا ها کمتر ، علت این امر هم عرضه بالاتر از تقاضای بازار می باشد که حتی بعضی از شرکتها سی جی های خود را به صورت امانی و با چک های مدت دار طولانی به فروشگاه ها واگذار می نمایند .
3- تعمیرات آسان به طوری که هر کسی با چند عدد آچار معمولی و یه کم تجر به می تونه یه مغازه تعمیر سی جی بزنه ، ضمن اینکه قطعات و متعلقات آن نسسبت به موتورهای دیگر کمتر هست و تعمیر اون به ر احتی امکان پذیر شده .
4- قطعات یدکی ارزان ، هم اکنون قطعات یدکی آن در بازار بسیار ارزان است ، مثلا کل کنسول کیلومتر و دور موتورش از 6000 تومان به بالا و یا ترانزیستورش 3500 تومانه .
5- قابلیت حمل بار به جرات می تونم بگم هیچئ موتوری تو ایران به اندازه این موتور قابلیت و استعداد حمل بار نداره ، من خودم دیدم یخچال رو هم باهاش حمل کردن .
6- قابلیت حمل مسافر می تونید با این موتور با کمی زحمت با 3 ترک بزرگسال و 2 نفر کودک تردد کنید .:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r 30wi:
7- قدرت و سرعت و شتاب مناسب شما با پرداخت 600 هزار تومان می تونید در اتوبان با سرعت 100 کیلومتر ( سرعت مجاز در بزرگراههای ایران ) حرکت کنید و مثلا پا به پای یه بنز اس 500 حرکت کرده و یک لبخند ملیح هم تحویل راننده بنز 300 میلیونی بدید .
8- قابلیت نصب لوازم جانبی از قبیل ، طلق ، سفره ، ترکبند بزرگ ، بوق حلزونی ، بوق 10 11 ، بوق سه لول شیپوری و ....!
9- مصرف بنزین مناسب تقریبا صدی 3 تا می سوزونه .
10 – خر کاری به این سادگی ها خراب نمی شه مگه روغنشو به موقع عوض نکنید .
حالا خودتون قضاوت کنید ، کدوم موتوری تو ایران و یا هر جای دنیا می تونه این همه کارو با هم انجام بده ؟؟!!!

.....

amirw3x
16-07-1390, 11:20 قبل از ظهر
من که شخصا حدود 8 سال CGسوار بودم خیری ازش ندیدم با اینکه نمیگذاشتم موتور از پا بیفته هر روز خراب بود یه روز صفحه کلاچ عوض میکردی یه روز توپی عقب یه روز بوش دنده خلاصه ..... اما امسال از دستش راحت شدم یه دونه Bajaj 125برداشتم راحت شدم :25:

corvette z06
07-08-1390, 05:40 بعد از ظهر
cg موتور وییییییییییبرست!!!

راحتی و امنیت در رانندگی هیچ نسبتی تو سواری با این موتور نداره!!

Babak
07-08-1390, 10:40 بعد از ظهر
والا من اگریه روز سی جی رو نبرم سره کار انگار دستو پامو بستن.در مورده صداش هم با یه اگزوز میشه رامش کرد.
من یا سی جی ایرانی خدم اول یه گاری بست بودم پشتش 9 تا کارتن سیگاری پره کتاب رو بردم از سربالایی پارکینگ اومد بالا باورم نمیشد هر کارتن راحت 40 کیلو میشد:29:

ارش سوزوکی
23-07-1391, 06:32 قبل از ظهر
24453
تازه تیونینگ های جالبی هم میشه باهاش کرد ولی من سی جی دوس ندارم

ایلیا
23-07-1391, 07:04 قبل از ظهر
سی.جی. ژاپنی با لوازم اصل، صداش اصلا آزار دهنده نیست. اون زنگ 125 چینی ها رو نداره. حتی اگه تخت گاز هم که بدی همینه. اما خب در کل صداش کم نیست. بنده هم از وقتی کاربرات خودش غیرقابل تعمیر شد و یه کاربرات سی.دی.آی انداختم، اون صدای زنگ اگزوز اضافه شد و هر بار که میدم تنظیم، بعد از چند روز دوباره برمیگرده.
به هر حال باید قبول کنیم که جامعه‌ی ایران مجبوره که سی.جی های چینی رو بخره. چون تولیدش تو ایران مثل آب خوردنه و هیچ موتور کم حجم مشابهی به خاطر قیمتش نمیتونه جای اون رو بگیره.
سی.جی. محکوم به محبوب بودنه ! ( چی شد ! ... نمایشنامه نوشتم ! )

omid kawasaki
23-07-1391, 07:06 قبل از ظهر
به نظر من سی جی به هیچ عنوان محبوب نیست!! بلکه مردم مثل من از سر ناچاری میرن دنبال خرید این موتور...:vardane:

یه سری هم که ماشین دارن یه سی جی ترکیده میخرن که دم دستشون باشه برای خرید بربری از سر چهارراه و ... از اینجور کارا یعنی نسبت به موتور همچین دیدی دارن !!:vahidrk:

arashpeyman
23-07-1391, 08:04 قبل از ظهر
تو شهرما موتور با کلاسشون سی جی ... من واقعا نمیدونم از سی جی چی دیدن.ولی دوستم یه سی جی داره 1سال خریده روی صفحه کیلومتر زده 120. دیروز با دنده 3 125 رفت چون باد ب خلاف ما بود دنده 4 کم میاورد ولی واقعا هنگ کردم خودم ترکش بودم باورم نشد فکر کنم اگه دنده 4 مینداخت کیلومتر یه دور اضافه هم میزد:acigar:...راستی موتور اصلا دسکاری نشده:14:

واسه اینکه فکر نکنین خالی بستم فیلمشم دارم اگه تونستم اپ میکنم

sorush
23-07-1391, 08:07 قبل از ظهر
خسته نباشه این سی جی کیلومترش قاطی داشته

Hooman Hi kips
23-07-1391, 08:22 قبل از ظهر
بهترین و با کیفیت ترین موتوره موجود تو بازاره...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:11:

شایسته فر
23-07-1391, 08:23 قبل از ظهر
خداییش اگه یه روز گمرکی رو بردارن و وضع دلار درست بشه کسی اصلا به این موتور محبوب نگاه می کنه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arashpeyman
23-07-1391, 08:28 قبل از ظهر
خداییش اگه یه روز گمرکی رو بردارن و وضع دلار درست بشه کسی اصلا به این موتور محبوب نگاه می کنه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!معلومه کسی نگاشم نمیکنه همه یادشون میره همچین موتوری وجود داشته :25r30wi:... نظر شما چیه بچه ها ؟

Erfan Ts
25-07-1391, 03:57 قبل از ظهر
با سلام .

دلیل اصلی ارزانی و در دست رس بودن آسان است.

gto
25-07-1391, 04:52 قبل از ظهر
این موتور چون غیر استاندارد هست ارزونتر از بقیه موترهاست وخوب پول کمتری هم براش باید داد نسبت یه موتور های دیگه واسه همین محبوبه
اگه شتاب داره
اگه خرکاری زیاد میکنه
اگه........................
فقط به خاطر غیراستاندارد بودن این موتور هست میگن کم اصطحلاکه توخیابون راه میرن شیشه راهنماش ول میشه میفته کیلومترش نو وکهنش خرابه صداشم که حال ادم بهم میخوره این همه صدا میکنه مثلا داره راه میر یه موتور بیکلاج باهمون سرعت راه میره بیصدا تر از اون
کسایی که براساس پولشون این موتورا بر میدارن حتما باهاش خوب میرن که حداقل صداش مرمدا اذیت نکنه حداقل .
من هیچ وقت این فکرا نمیکنم که چون قطعات این موتور ارزونه تعمیرش راحته وصد رقم ازین چون های دیگه این موتور قاتلا بخرم حیف اسم یابو که رویه این موتور گذاشتن
CGیاCDI125=قاتل جوان های ایران -:icon_pf _52_::icon_pf _52_::icon_pf _52_::icon_pf _52_::icon_pf _52_::icon_pf _52_:خیلی سخته دیدن بیتابی کردن یه پدرا به خاطر اینکه پسر18ساله ازدست داده به خاطر چی به خاطر اینکه این یابو صفت توبورسه قطعاتش ارزون بوده براش خریده

amir74
25-07-1391, 08:46 قبل از ظهر
کاملا موتور غیر استانداردی هست وقتی پشتش می شینی اصلا احساس امنیت نمی کنی نمی دونم چرا ولی چون موتوری هست همه جا میره هیچی هم نمی گه طرفدار زیاد داره

MOHAMMAD_VIOLIN
26-07-1391, 08:48 قبل از ظهر
cg محبوب نیست ! نکته اینجاس که خیلی ارزون هست و قشر ضعیف جامعه رو ساپورت میکنه ...آخه همیشه هم قشر فقیر از غنی بیشتر هستن ! خوب معلومه موتور هاشون هم بیشتر دیده میشه ! تا مثلا هایابوسا !!!!
ملت بد بخت جهان سوم مجبورند !!! موتورش اگه محبوب بود تو آلمان و آمریکا هم محبوب بود ! نه تو هند و سنگاپور و ایران !!!

Hooman Hi kips
26-07-1391, 09:29 قبل از ظهر
این موتور فقط مناسبه کارهای روزمره و رفتن به بازاره.:image111:
برای مثال شما بهیچ وجه دلت نمیاد به موتوری مثل مودناس یا پالس ، بار بزنی یا 3 ترک سوار کنی...!
ولی از اونجایی که خرج و مخارج این موتور خیلی پایینه و برات اهمیتی نداره با خیال راحت کوله باری از خرت و پرت باره موتور میکنی و تو پیاده رو ها جولون میدی.
من های کیپسو جلو در خونه 1 دقیقه هم پارک نمیکنم..! ولی این موتورو بدون اینکه حتی فرمونشو قفل کنم ساعتها تو خیابون رها میکنم.
چون خیالم راحته کسی حتی نگاشم نمیکنه.:6:
در کل برای هر خونواده ای به نظرم وجوده 1 دونه از این طرح هوندا ها برای کارهای روزمره واجبه...

Mojtaba180
26-07-1391, 09:39 قبل از ظهر
آقا من خودم سی جی و سی دی آی ژاپنی داشتم ولی کلا دوره ی این موتورا دیگه تموم شده.شاید زمان خودش خیلی شاخ بوده ولی الان بیشتر قاتل جونه ما جووناست درسته کاوازاکی و هوندا و سوزوکی با قیمت مناسب در دسترس نیست اما آپاچی و پالس که هست.درسته برا هوندا سوار آشغال به حساب میاد ولی مجبوریم دوستان.
خیلی پولدارید هم سی بی آر هوندا و کاوازاکی نینجا بخرید.
آقا جان عزیزتون نخرید.الانم که شده یک میلیون به بالاااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا.کجاش ارزونه؟نخرید!دور از جون مگه مث من خریییییییییییییییید!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
موتور فقط سی جی لوکس
البته محض خنده بود جمله ی آخریم

abolfazls
29-07-1391, 02:48 قبل از ظهر
(ببخشيد شوخى)آقايون يكى از علتهاى محبوبيت سى جى تنوعش است .شهاب تلاش پيشرو شيرويه پاكسيما ساوين متين تيزتك تيزرو ونتا صدرا ملى آميكو آميك سه سوت (تروخدا اسمو ببين)...........
....اشى مشى قشنگ زرنگ و هزار اسم ديگه(و خدا زمين را آفريدو بقيشو كنترات داد به چين)

shahriar
29-07-1391, 03:10 قبل از ظهر
لوازمش همه جا هست لوازمش اروزونه مکانیکش هست.
ولی مشکلش اینکه لوازمش سریع خراب میشه.
سرعت و شتابش هم به خاطر وزن سبکشه

abolfazls
02-08-1391, 07:00 بعد از ظهر
تو همين پرشين موتور يه تايپيك فروش cdi هست همه اومدن ميگن آقا با آپاچى ميزنى با تريل فلات ميزنى با تريل... ميزنى.اينم محبوبيت cg و cdi!!!

abolfazls
24-09-1391, 09:07 بعد از ظهر
يكى ديگه از علتهاى محبوبيت cg
ميشه ازش به عنوان پمپ اب هم استفاده كرد
26292

Sent from my iPhone using Tapatalk

آقا مهدی
24-09-1391, 09:36 بعد از ظهر
خیلی موتور سگجونی هست .چهار ترک سوارکنی هیچ چیزیش نمیشه من با هوندا خیلی خوردم زمین فقط باکش خراب میشه چون فلاپ هم نداره .واقعا موتور خوب وبا وسایل ارزونی هستش

M@hy@r
24-09-1391, 09:44 بعد از ظهر
اونایی که سی دی آی هوندا و طرح سی دی آی چینی داشتن میدونن از نظر ترمز خود سی دی آی ژاپن هم مرخصه و تو امنیت هیچ فرقی با هم ندارن
فرقش فقط توی اینه که یه سی دی ای رو بعد از 30 سال خوابیدن آچارکشی کنی و سرویس کنی راحت مثل روز اول کار میکنه ولی این چینی ها بعد 6 ماه کم کم مشکلات خودشو نشون میده

amir.cdi
24-09-1391, 10:11 بعد از ظهر
دادا مهیار این حرف نزن کی میکه سی دی ای ترمز نداره ترمز جلوش ادم بلند میکنه
دلیل این که ترمز این موتور ضعیف فقد فقد سبکیشه که تا ترمز میگیری سر می خوره
ولی 2ترک یا 3ترک دیکه این جوری نیست ترمز کنی از دیسگی بهتر کار میکه
ولی موتور خوش دسته برا تهران مخصوصا داخل پیک موتوری و مسافر کشی

Gladiator
20-10-1391, 07:35 بعد از ظهر
سی جی هیچ محبوبیتی هم نداره تنها چون ارزونه و پس از موتورهای دوزمانه بخاطر محدودیت انتخاب بهترین جایگزین 25 سال پیش بوده و خیلی هم زیاده یه جورایی عمومیت پیدا کرده عین پیکان کشور جهان سومی همینه دیگه هر چی بهمون قالب کنن با بهبهو چهچه میخریم و استفاده میکنیم ، اونم چینیشو!!!!!!!!!!!! تازه اومدن ارتقاش دادن و احتمالا قراره با ده تا تیپم عرضه بشه!!!! ترمز جلو دیسک!!!! 200 سی سی!!!! راهنماهای نرم نشکن!!!! و .... مثل پژو که آردی و روآ و نمیدنم هزارو یک مدل و تیپشو دادن بیرون فکرشو بکنید اصلا موتور برای چی باید سه چهار ترک بزنه؟ مگه ماشینه؟ یا وانته که بار بزنه مشکل اینجاس که ما هنوز فرهنگ استفاده از هیچ چیزی رو خوب نمیدونیم نه موتور نه ماشین حاضریم پول کمتر بدیم اما خطر از دست دادن جونمونو درنظر نمیگیریم سی جی نه ترمز داره ، نه امنیت داره ، نه قیافه داره ، نه نرمی و راحتی داره ، صداشم که اعصاب همه رو داغون میکنه ، آلودگیشم که حداقل 5 برابر ماشینهحالا درسته که خیلیا از لحاظ اقتصادی براشون به صرفه نیست 3 میلیون پول موتور بدن مثلا یک پالس بخرن ، لااقل اگه سی جی هم میخرین سرویساشو مرتب انجام بدین ، خواهشا اگزوزشو خالی نکنین همینطوری صداش رو اعصابه چه برسه ... ، ترمزاشو زودزود ریگلاژ کنین بابا جونتون در خطره ، انقدم باهاش تند نرین ، من خیلی سی جی دیدم که تو شهر راس راس راه میره عین موتوئر دو زمانه و حتی بیشتر هم دود میکنه ، بابا یکم بفکر محیط زیست و سلامتیتون باشین

abolfazls
28-11-1391, 07:31 بعد از ظهر
28614

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

amir.cdi
28-11-1391, 07:32 بعد از ظهر
استفاده بجای وانت :25r30wi:

alinozad
28-11-1391, 08:19 بعد از ظهر
دیگه سی جی هم خداروشکر ارزون نیست!هم قیمت سی جی میتونی یه تریل باک شتری جی وای بگیری!
پس علت محبوبیت:
1-تو اون رنج قیمت رقیبی نداره!
2-تو بازار مثل پراید شده دیگه...چون تو این قیمت گزینه دیگه ای نیست پس همه میرن دنبالش و این محبوبیت نیست و اجباره!
3-وقتی سوار سی جی میشی تابلو نیستی،یعنی کسی نگات کنه نمیتونه بفهمه طرف تر.وریسته،توریسته،کی.ف قاپه،جانیه،روانیه،آدم حسابیه،چیه اصلا؟همه سوار این موتور میشن و طرف گیج میمونه!پس بهترین گزینه برای اکثریت اینه که همرنگ جماعت بشن،

monazzah
29-11-1391, 08:05 قبل از ظهر
دیشب با محمد یکی از بچه های سایت داشتیم تو 100 متری با 100 سرعت می رفتیم یهو یک سی جی بدون کلاه بقیش پیشکش جو گرفته بودش از کنارمون رد شد هی گازم می داد که کل بندازه من که تحویلش نگرفتم به محمد گفتم

خدا عقل بده تو نه ترمز داری نه حتی کلاه بخوری زمین که له میشه خدا عقل بده به بعضیاااااااااااااااا

kamangir
29-11-1391, 08:22 قبل از ظهر
خدا بیامرزتش

اولین موتور دنده ای که داشتم یک سری 18 بود

اولین تصادفمم با همون کردم چنان زدم جلوی یک چرخیه بنده خدا سه متر رفت رو هوا و خورد زمین :25r30wi:

واقعا چه ژاپنی چه چینی جفتش مزخرف بود و هست منم الان درد مجبوری دارم سوار سی جی یابو میشم

و در اولین فرصت پیش رو با یک مدل دیگه عوضش میکنم

m-s-d
05-12-1391, 02:21 بعد از ظهر
همه اینا درست ولی علت اصلیش اینکه لااقل وقتی که پلیس تو رو می گیره می دونی که زیاد خسارت مالی بهت وارد نشده و حتی بعضی ها هم به دنبال پس گرفتنش هم نمیرن
و بعدش هم میرن یکی دیگه می خرن
:23:
البته پلیس هم بیکار نمیشینه و بعدش میره موتور ها رو میزاره واسه مزایده
یعنی اونا هم بدشون نمیاد

albaloo
05-12-1391, 02:35 بعد از ظهر
ارزونی قطعات
راحت بودن تعمیر و تعویض قطعات
همه کاره بودن
کم خرج بودن
و خوش دست بودن

سایه
05-12-1391, 02:40 بعد از ظهر
س.کلا از نظر من اگه دودزا بودن موتورای دودزا به محیط زیست ضرری نمیزد هوندا125 محبوب نمیشد وگرنه جلوی هوندا 125 یاماها 100 سگ جون وجی تی او125 باشتاب ایستاده آقایون.مردم فقط برا این هنوز هوندا میخرن
1_فک میکنن همون هوندا ژاپنه 2_ارزونه 3_مجبورن 4زمانه سوار شن 4_فرهنگ جوریه که نمیشه یه پالس خوشگلو گذاشت تو خیابون یا این که خورجین انداخت روش.

dariush
06-12-1391, 12:20 قبل از ظهر
به نظره من کاری بودن سی جی هستش
امروز یکی از دوستامن رفته پول داده براش سی جی شو 5 دنده کردن کلی هم ذوق میکرد که میتونه گازش بده:gigglesmile:

ali_r
26-05-1392, 08:02 بعد از ظهر
به خاطر ارزون بودن بین موتورهای دیگه و لوازمش همه جا پیدا میشه و ارزون

معمار
27-05-1392, 09:34 بعد از ظهر
سی جی و سی دی ای یه زمانی محبوب بودن
ولی الان
به خاطر ارزون بودنش قطعاتش گیر میاد
همه تعمیر کاری می تونه بهش دست بزنه
میشه باهاش بار بکشی
و در کل خر کار بودنش (حتی اشغالای تولید داخل)

DCG
09-08-1393, 01:28 قبل از ظهر
سي جي هم ديگه ارزون نيست الان براي خريد يه سي جي نه تازه اصلي بايد بالاي 2 تومن پول بدي در صورتي كه يه موقعي با 2 تا 3 تومن يه پولسار رديف صفر كيلومتر ميگرفتي ولي الان قراضه همون پولسار رو هم بهت 2 تومن نميدن...
آقا جان ارزش پولمون از بين رفته و گرنه ماهم دلمون موتور سنگين ميخواد ولي خوب پولش نيست حالا شما هي از كف دست مو بكن ...؟!!

said khansar
09-08-1393, 09:56 قبل از ظهر
یکی ازبهترین موتورهابرای ترافیک همین سی جی هست کم مصرف خوراک لایی کشی وارزون بودن قطعات تهران میبینی توترافیک10تاسیجی ازلای ماشینهاحرکت میکنن طرف میخادتاکسی سوارشه میبینه ترافیکه میره موتورسوارمیشه توبعضی جاهای پرترافیک تهران موتوریهاازتاکسیهابیشتردرم یارن!اگه مثلن همین اپاچی یاپالس هم قیمت سی جی بودولوازمش همه جابودوارزون بودکسی به سی جی نگاه نمیکرد(البته هستن کسایی که عشق سی جی ان)طرف1تومن میده یه سیجی مدل پایین میگیره پیش خودش میگه مگه مخ خرخوردم برم توترافیک ازکارووقتواعصابم بزنم اگه اتوبوسهای بی ار تی هم که نبوددیگه بدتر!کاری بودن سی جی خیلی مهمه طرف اندازه یه پیکان وانت بارزده روسی جی 500تومنی!دلیل محبوبیت سی جی نیست!دلیل نداری مردمه وگرنه طرف نینجاروول نمیکنه بره سی جی سواربشه!گرچه هستن کسایی که عشق سی جی ان مثلن خودم چندنوع موتورتابحال خریدم وفروختم وتواین راه کلی ضررکردم اماسی دی ای روهیچ وقت نفروختم!

ZirCgari
09-08-1393, 05:14 بعد از ظهر
یکی ازبهترین موتورهابرای ترافیک همین سی جی هست کم مصرف خوراک لایی کشی وارزون بودن قطعات تهران میبینی توترافیک10تاسیجی ازلای ماشینهاحرکت میکنن طرف میخادتاکسی سوارشه میبینه ترافیکه میره موتورسوارمیشه توبعضی جاهای پرترافیک تهران موتوریهاازتاکسیهابیشتردرم یارن!اگه مثلن همین اپاچی یاپالس هم قیمت سی جی بودولوازمش همه جابودوارزون بودکسی به سی جی نگاه نمیکرد(البته هستن کسایی که عشق سی جی ان)طرف1تومن میده یه سیجی مدل پایین میگیره پیش خودش میگه مگه مخ خرخوردم برم توترافیک ازکارووقتواعصابم بزنم اگه اتوبوسهای بی ار تی هم که نبوددیگه بدتر!کاری بودن سی جی خیلی مهمه طرف اندازه یه پیکان وانت بارزده روسی جی 500تومنی!دلیل محبوبیت سی جی نیست!دلیل نداری مردمه وگرنه طرف نینجاروول نمیکنه بره سی جی سواربشه!گرچه هستن کسایی که عشق سی جی ان مثلن خودم چندنوع موتورتابحال خریدم وفروختم وتواین راه کلی ضررکردم اماسی دی ای روهیچ وقت نفروختم!

مگه موتورو ساختن ک باهاش لایی بازی کنن مردم تو ترافیک؟

چرا طرف تو آمریکا همچین کاری نمیکنه؟ حتی تو خیابون خلوط ـه فاصله 2متری رو با ماشین جلویی رعایت میکنه! لابد ب خاطر اینکه سی جی ندارن همچین کاری نمیکنن:دی

دلیل محبوبیت سی جی تو ایران یه چی بیشتر نیست: توقعات بسیار پایین و ناچیز و فاصله ی کیلومتری با استاندارد جهانی:دی

said khansar
09-08-1393, 05:36 بعد از ظهر
امریکااولن فرهنگش زمین تااسمون باکشورمون فرق داره منظوربنده ازلایی کشیدن مانورخوب توی ترافیکه!درضمن توقعی که ازسی جی دارن ازموتورای دیگه ندارن طرف دلش نمیادبره بانینجاتومطبخ کارکنه یابره باهیوسانگ سرچهارراه بگه موتوری!

MANHUNT
09-08-1393, 05:44 بعد از ظهر
قيمت پايين موتور قيمت پايين قطعات فراووني تعميركار فراوون بودن قطعات كوچيك و جمه جور بودن///////ميگن اگه ادم خوبي باشي و سي جي سوار باشي به بهشت نزديك شدي اينم از خواص سي جي هستش:acigar:

serdar
08-11-1393, 05:16 بعد از ظهر
از اونجا که اکثریت مردم مذهبی ان و منتظر لحظه دیدارن سی جی رو انخاب میکنن :دی

اصلا وقتی سوار سی جی میشی فضا فضای معنویه گازشو که میگیری به کل ائمه متوسل میشی تا موتور وایسته!

از این رو یکی از گزینه های روی میز من همین cg !

باشد که رستگار شویم !

FREE
08-11-1393, 09:38 بعد از ظهر
هر کس دلیلی برای خرید می تونه داشته باشه و قطعا دلایلی که دوستان ذکر کردند می تونه باعث افزایش تولید و خرید و فروش این موتور شده باشه .
از نظر من یکی از بزرگترین دلایل می تونه تنوع کم محصول و قیمت پایین خرید و فروش خود موتور ، قطعات مصرفی و فراوانی لوازمش باشه.
و همچنین جا افتادن این سبک از موتورا به عنوان موتور های کاری ، مقاوم و کم خرج بین مردمه .
اگه این قوانین محدود کننده و یا بهتر بگم قوانین محروم کننده در مورد تردد موتور سیکلت ، حجم اون و وارداتش نبود . و قیمت ها متعادلتر می شد قطعا وضعیت اینجوری که الان می بینیم نبود و یا حداقلش اینکه کمتر از اون چیزی بود که الان می بینیم .

فلات دوست
09-11-1393, 10:37 قبل از ظهر
به نظر من جمع و جور بودنش و فراوانی قطعات و خرید و فروش راحت و فراوانی مشتری و تعمیرکار زیاد و کوچک بودن و سواری راحت از دلایل محبوبیتش میباشد

teknamber
15-05-1394, 09:44 قبل از ظهر
با اینکه خیلی خزه ولی خداییش ته موتوره . سگگگگ جون و مانور و هندلینگ بسیار خوب و فرمونش قابلیت چرخش 360 درجه داره که جون میده برای ترافیک. لوازمش رو از بقالی سر کوچه هم میشه تهیه کرد و ....

لاااااااف

شیب منفی
15-05-1394, 04:27 بعد از ظهر
نظر اکثر دوستان رو پرسیدم میخواستم با اجازتون منم نظرمو بگم
ببینید اینجا ایرانه -------------جواب ساده به خیلی از سوالای شما
مسله مالی مهمه واقعا من خودم از طرح های هندا سوار میشم ولی اگه داشتم شک نکن حداقل پالس 180 میخریدم با اینکه خیلی هم به پالس علاقه دارم ولی پولشو ندارم فقط پول خرید نیست هزینه نگهداری هم میخواد هنئا هر جوره بره تعمیرکار خرجت از 50 بیشتر نمیشه مگه کلاداغونش کنی قطعش همه جا گیرمیاد و همه تعمیرکارا سرشون میشه
بله یه حالت آرمانی هست اتونم تو کشورهای جهان اوله که امنیت مهم ترین چیزه
یه چیز دیگه هم دقت کنیم فرهنگ رایجه الان شهر ما موتور برای یه جوون فقط درحکم وسیله نیست یه جورایی هویت و سبک زندگیه نمیشه کسیو پیداکنی که موتور نداشته باشه
معلومه تو همچین جوی داشتن موتور بالاتر از هندا دردسره چرا ؟
چون نمیتونی یه هیو رو راحت پارک کنی یا به کارای روزمرت برسی درحالیکه هندا رو هر بلایی دوس داری سرش دربیار
خود من دانشجویم و دوس دارم به جای تعریف از فرهنگ اروپا کمی هم خودمون عمل کنیم تو شهر ما داشتن بیمه تقریبا یه چیز تجملاتیه خیلیا موتور مزایده ای میخرن که اگه گرفتن دیگه نمیرن دنبالش فک میکنی چند؟ دیروز تو تعمیرگاه بودم پسره اومده بود میگفت موتور هول و حوش 200 تومن برام گیر میاد اونم گفت آره .........................!
ولی خود من تو این محیط موتوری گرفتم که حتما بیمه داشته باشه و مدارک درست باشه سعی میکنم دیدم به موتور یه وسیله نقلیه باشه نه اینکه باهاش هر مانوری بدم
بعدشم هندا واقعا خرکاره کی میاد شش تومن بده پالس یا آپاچی باهاش پیک موتوری کارکنه
کثل این میمونه بگی یکی مگان بخره برا مسافرکشی

من خودم راحت دونفرم پشتم سوار میکنم با سرعت 90 تا میریم گردش
هر جا هم چیزیش شد امکان داره دور و برتو نگاه کنی وسط بیابون هم قطعاتشو گیر بیاری به قول یکی میبینی کنار جاده یه انجین کامل هندا گذاشتن بنداز رو موتورت کار کنه خخخخخخخخخخخ

رو هندا که سوارم احساس میکنم به خدا نزدیک ترم
مرگ حقه فقط پراید و هندا وسیلن

فرنام
15-05-1394, 10:06 بعد از ظهر
اتفاقا یکی از نکات مثبت سی جی صداش . چرا که غم دنیا روهم تو ذهنت داشته باشی با شنیدن صدای موتور هوندا خودتو جمع می کنی .....