PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تیونینگ مینی موتور

kaveh_am
17-04-1394, 03:02 بعد از ظهر
هدف از تیونینگ کم کردن وزن و کارا تر کردن کمک هات هست....
اگر پیشنهادی دارید مطرح کنید خوشحال میشم.
راکب موتور 50 کیلو وزن داره...

موتور قبل از تغییرات
62,5 کیلو.

[Only registered and activated users can see links]

جک.چراغ ها.بوغ.باطری و جا باطری.شارژر باطری.کیلومتر شمار اضافه بودن دراورمشون....

کمک جلو 6 سانت بازی میکرد و شفت 12 سانت میخورد و وزنش خیلی سنگین بود... یه کمک 18 سانت بازی داشتم یه تبدیل برای کاسش ساختم زدم بهش...

توپی و پره های جلو رو عوض کردم که خیلی سبکتر شد(2 کیلو)...صفحه دیسک خودش 180 مم بود عوض کردم و 203 انداختم که قدرت بیشتری داشته باشه...

ترمز جلو رو با ترمز هیدرولیک دوچرخه عوض کردم که خیلی سبکتره...دسته کلاج بی کیفیت بود یه دسته ترمز بلمد دوچرخه انداختم روش و سیمش رو هم با کانکتور برق ردیف کردم...فرمون و کرپی رو عوض کردم چون خیلی سنگین بودن و آهنی بودن....

کمک وسطش به درد نخور بود و سیستم دمپینگ روغن نداشت.. فقط ورجورجه میکرد...برای همین یه تبدیل ساختم کمک وسط فاکس دوچرخه قدیمیم رو زدم بهش...

با فکی ترمز دوچرخه و واشر و یه تبدیل یه زنجیر جمکن براش ساختم.

ترمز عقبش مونده..تموم شد وزنش میکنم اینحا مینویسم...
اگر نظری پیشنهادی دارید بفردماید که بتونم از تجربیات شما استفاده کنم.:smilies(182):

!NAVID!
17-04-1394, 05:56 بعد از ظهر
اینجا چرا پاک شد؟
پستای توش چی شد؟:27:

kaveh_am
17-04-1394, 07:59 بعد از ظهر
اینجا چرا پاک شد؟
پستای توش چی شد؟:27:

نمیدونم چی شده...
2 روز پیش کلش پاک شد...به مدیر 2 بار پیام دادم جواب نداد....
منم دوباره نوشتمش...

VAHID
17-04-1394, 08:59 بعد از ظهر
پست ها پاک نشدن

احتمالا مشکل فنی تو سرور باعث این مورد شده

kaveh_am
24-04-1394, 04:50 بعد از ظهر
ترمز عقب رو هم عوض کردم 700 گرم کم شد...ترمزش هم خوب میگیره.
باهاش کوه رفتیم انجنشم خوب جواب میده...به زودی فیلم میگیرم تو فیلم اعضا فیلمش رو میزارم..
وزن نهای با باک پر 50.700 کیلو.
11.300 کیلو کم شد..

kaveh_am
25-04-1394, 06:52 بعد از ظهر

yasharazary
25-04-1394, 08:17 بعد از ظهر
ایولللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللل
دمت گرم

آهنگش داغونم کرد

said khansar
25-04-1394, 09:39 بعد از ظهر
عالی!وزن موتور حجم موتورچقدره چنددندست چندخریدی!

kaveh_am
25-04-1394, 10:01 بعد از ظهر
ایولللللللللللللللللللللل للللللللللللللللللللللل
دمت گرم

آهنگش داغونم کرد
مرسی :18:

عالی!وزن موتور حجم موتورچقدره چنددندست چندخریدی!
وزن اولیه 62.5
حجم 125 سی سی
تعداد دنده 4
قیمتش خدود 2.5 هست...من از گمرک 2 تومن پیدا کردم.

said khansar
25-04-1394, 10:15 بعد از ظهر
الان چندکیلوهستش ماله چه شرکتی هستش شاسیش محکمه تاحالاترک نخورده وزن خوبی داره شاسیش تحمل انجین قویترروداره

kaveh_am
25-04-1394, 10:51 بعد از ظهر
الان چندکیلوهستش ماله چه شرکتی هستش شاسیش محکمه تاحالاترک نخورده وزن خوبی داره شاسیش تحمل انجین قویترروداره
50.7 کیلو
چینیه...orion
1 ماه اینجوراست که گرفتیمش...برای 70 کیلو فکر نکنم تنه جالبی باشه چون مثلث جلو تنش کامل نیست...
یکم کمبود جا داره فکر نکنم بشه انجن قویتر بهش خروند....همین الانشم کمک جلو تا آخر که بره با اون 4 تا پیچ جلو مماس میشه....

!NAVID!
26-04-1394, 12:27 قبل از ظهر
داداش کارت ایول داره
ولی اون چیزی که تو دنبالشی یه کراس 85 سی سی یا 125 سی سیه نه این!:laie_14:

said khansar
26-04-1394, 12:47 قبل از ظهر
خوب هرموتوری روبایدنسبت به قیمتش ازش انتظارداشته باشی اگه پول خوب بدی یه kawasaki kx450fمیگیری که 4زمانه مایع خنکه 450سی سی حجمشه وبااون شاسیش که ازتیراهن14هم قویتره وفقط وغقط112کیلووزن داره که هیولاییه واسه خودش ولی خوب شماهم پول یه سی جی رودادی که بنظرم موتورخوبی هستش نسبت به قیمتش ولی اگه به کراس علاقه داری بروسراغ یه کراس خوب!موفق باشی

kaveh_am
26-04-1394, 06:46 قبل از ظهر
داداش کارت ایول داره
ولی اون چیزی که تو دنبالشی یه کراس 85 سی سی یا 125 سی سیه نه این!:laie_14:
کراس مگه برای پیست نیست؟
چیزی که من راجبش خوندم نوشته بود با اونا پرشهای بلند میزنن و برای سواری طولانی خوب نیست تو شهر هم چون ضریب دنده خوبی نداره نمیشه زیاد خوب رفت...
مینی کراس کاوازاکی که دوستمون گفتن نوش 17 تومنه...کی تی ام هم اگر باشه باید حدود 30 باشه...
.کسی انقدر پول برای مینی میده یعنی؟!!!

!NAVID!
26-04-1394, 03:48 بعد از ظهر
کراس مگه برای پیست نیست؟
چیزی که من راجبش خوندم نوشته بود با اونا پرشهای بلند میزنن و برای سواری طولانی خوب نیست تو شهر هم چون ضریب دنده خوبی نداره نمیشه زیاد خوب رفت...
مینی کراس کاوازاکی که دوستمون گفتن نوش 17 تومنه...کی تی ام هم اگر باشه باید حدود 30 باشه...
.کسی انقدر پول برای مینی میده یعنی؟!!!
اون مسیر هایی که تو تو فیلم رفتی و میتونی با یه مینی کراس 85 سی سی هم بری! مشکلی هم نداره!
مینی کراس 85 رو هم میتونی با 7 تا 9 تومن بگیری!

kaveh_am
26-04-1394, 07:29 بعد از ظهر
اون مسیر هایی که تو تو فیلم رفتی و میتونی با یه مینی کراس 85 سی سی هم بری! مشکلی هم نداره!
مینی کراس 85 رو هم میتونی با 7 تا 9 تومن بگیری!
این هست... 22 تومن

با 7 تومن نو چی میدن؟
+موتور من چیش مشکل داره که به درد اینکار نمیخوره؟وزنش هم خیلی بهتره.وزن اونا فکر کنم 70کیلو باشه...

!NAVID!
26-04-1394, 09:30 بعد از ظهر
این هست... 22 تومن

با 7 تومن نو چی میدن؟
+موتور من چیش مشکل داره که به درد اینکار نمیخوره؟وزنش هم خیلی بهتره.وزن اونا فکر کنم 70کیلو باشه...

اونا مدارکشون کامله!
نوشو نمیتونی پیدا کنی! ولی کارکرده میتونی!
قدرتش کمه! اون توانایی هایی که کراس داره این نداره!

kaveh_am
29-05-1394, 03:35 بعد از ظهر
شیب 35 درجه خاکی زدم(قله دوبرار) فرداش دیدم روغن ریزی دارم بعد دیدم پوسته موتور ترک برداشته:hanghead:

فولیکش بوبینشم اینورا پیدا نمشه...خارجیا دارن نمیدونم تهران هست یا نه...فعلا موتور خابیده...
از ایناست
Flywheel Rotor Puller 28mm

کسی از اینا جای دیده؟باید پوسته رو باز کنم ببرم جوشکاری این تیکش رو گیره....از ایم فولیکش چنگکی ها هم انداختم در نیاورد خیلی محکم بستنش...

Komando
30-05-1394, 10:57 قبل از ظهر
سلام.دوست عزیز من چند روز پیش یکی از این فولی کش ها رو خریدم مارک تکنیکو گلد 15 تومن.از این فولی کش های سه شاخ استفاده نکن هم نمیتونن بازش کنن هم فلکه برق تاب میگیره.

kaveh_am
30-05-1394, 04:38 بعد از ظهر
سلام.دوست عزیز من چند روز پیش یکی از این فولی کش ها رو خریدم مارک تکنیکو گلد 15 تومن.از این فولی کش های سه شاخ استفاده نکن هم نمیتونن بازش کنن هم فلکه برق تاب میگیره.
سلام
مرسی از پاسختون.ببخشید دیر دیدمش.
میشه آدرس یا تلفن فروشگاهش رو بدید؟

Komando
30-05-1394, 07:53 بعد از ظهر
سلام
مرسی از پاسختون.ببخشید دیر دیدمش.
میشه آدرس یا تلفن فروشگاهش رو بدید؟دوست عزیز من از خرم آباد خریدمش.منم یه چند جا رفتم گفتن نداریم .بالاخره یه مغازه که لوازم تمام موتورا از تریل گرفته تا سی جی .......رو داشت گیر اوردم.بهش گفتم اچار فولی کش برا در اوردن فلکه برق میخام .دو سر هست یه سرش که داخلش رزوه هست برا بوبین های روغنی و یه سرش که بیرونش رزوه هست برا معمولی[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

said khansar
30-05-1394, 08:44 بعد از ظهر
اقاکاوه میدون امام حسین کنارایستگاه اتوبوس مغازه موتورسیکلته اچارفولی کش اچارچهارشاخ واچارچندکاره داره قیمتشم10تا15تومنه مغازه کنارچادرسازیه(چادرمسافرتی) !

kaveh_am
02-08-1394, 08:52 بعد از ظهر
توپی هاش بیخودی هستن وتو بازار توپی مینی دیسکی نبود.مجبور شدم یدونه بتراشم.
یه محافظ برای زمین خوردن از جنس تفلون.
بوش ها رو هم بلبرینگس کردم.

gnome
03-08-1394, 10:40 قبل از ظهر

ایول عمو کاوده
عالی بود

پ ن : اهنگشو اگه داشتی واسمون اپ میکنی ایا ؟

kaveh_am
03-08-1394, 06:56 بعد از ظهر
ایول عمو کاوده
عالی بود

پ ن : اهنگشو اگه داشتی واسمون اپ میکنی ایا ؟
[Only registered and activated users can see links].VkSnudKrS1s

m-s-d
03-08-1394, 09:11 بعد از ظهر
آقا کاوه هزینه تراش توپی چقدر شد؟

kaveh_am
03-08-1394, 10:35 بعد از ظهر
آقا کاوه هزینه تراش توپی چقدر شد؟
خونه دستگاه تراش مینی دارم.چون بالا تر از قطر 70 رو نمیگیره و تو پیم 120 بود دادم توش رو تراشکار بیرون زد و خودم روش رو تراشیدم.
60 تومن المینیوم+40 تومن تراشکار+5 ساعت کار
بلبرینگ و شفت توش رو هم از توپی قبلی در اوردم جا زدم تو این یکی

kaveh_am
22-10-1394, 09:55 بعد از ظهر
این موتور رو تیکه تیکه کردم گذاشتم کنار ولی مشکلاتش رو اینجا مینویسم که اگر کسی خواست بخره بدونه مشکلاتش چیاست...

از نظر استایل:
شیب زین خیلی زیاده و نمیشه هرجایش خاستی بشینی و در طولانی بدت زینش به پشت فشار میاره...
فابریکن زاویه کمک خیلی زیاده و این باعث میشه تو سرعت های پیانتر و لیز خوردن فرمون که میدی پایداری خوبی نداره.

انجن:
قدرت انجنش با انجن 125 سی سی جدیدی که گرفتیم قابل مقایسه نیست.(یه سایان 125 سی سی گرفتیم)
انجنش یه بار ترک خورد و مجبور شدم همش رو باز کنم که ببرم جوش بدمش
انجن با 2 تا پیچ به تنه وصل شده و کمبود 2 نگهدارنده در پاین انجن حس میشه(برای همین ترک خورده بود)

بدنه:
میلهای که رام عقب بهش وصل میشه کاملا لغ شده(فکر کنم جوشش کنده شده خوب نگاه نکردم)

توپب ها:
اشغالن.سوراخاش گشاد میکنه و توپی جر میخوره.(تو بازار هم توپی مینی دیسکی گیر نمیاد)

فلاپ:
فلاپ هاش بسیار خشک و شکنندست همشون شکستن و مجبور شدم برای سی ار اف 70 رو یه جوری بهش بخورونم...

سیستم تعلیق:
کمک های فابریک ریباند و سیستم روغنی ندارند.

اگزوز:
تو اگزوز رو باز کردم دریچه خروجی یه لوله بود با سوراخ8 که توشم خم کرده بودن کوچیکتر شده بود(اندازه 4) لایه بعدی هم یه صفه بود با4 تا سوراخ 3!!!!
نمیدونم دود چجوری قراره از تو اینا رد شه:4chsmu1:(اگر خواستید بگید عکسش رو بزارم)
سوراخ ها رو 8 کردم یه سوراخم اضافه کردم لوله سر رو هم کلا برداشتم.موتور خیلی بهتر روشن میشه و کمتر دود میکنه...

گریپ:
جنسش خیلی خشکه تو دست خوب نمیشینه

لاستیک:
لاستیک فابریکی هاش پوسیده خیلی زود از بین میرن

برای کسی که میخواد کوه بره چیز خوبی نیست(گزینه های بهتری هست) و برای کسی که تو شهر میره هم خوب نیست.چون موتور بزرگی هست و 125 سی سی گواهینامه میخواد و پلاک هم نداره هی میگیرنتون.

برای موتور جدید یه تاپیک دیگه میزنم که مشخصات و مشکلاتش رو بگم

ali_r
23-10-1394, 10:55 قبل از ظهر
قبل اینکه میخواستی بخری از بچه ها راهنمایی میگرفتی اینجوری نمیشد تا دوباره متضرر بشی به هر حال برات تجربه میشه(موتور چینی کلا اینه مخصوص وقتی بی نام و نشون باشه)
انشالله موتور بعدی چیه چی میخوای بخری؟

kaveh_am
23-10-1394, 06:10 بعد از ظهر
قبل اینکه میخواستی بخری از بچه ها راهنمایی میگرفتی اینجوری نمیشد تا دوباره متضرر بشی به هر حال برات تجربه میشه(موتور چینی کلا اینه مخصوص وقتی بی نام و نشون باشه)
انشالله موتور بعدی چیه چی میخوای بخری؟
مشورت گرفتم..گفتن باید وارد باشی که بتونی دست دو سالم بخری.
من که وارد نیستم کسی هم نبود که پول بگیره برام تایید کنه پس سمتش نرفتم.
تاپیکش اینجاست.
الان 5 ماهی میشه برای خودم سایان (برای شرکت متین خودرو هست ولی تو سایتش نیست) گرفتم و خیلی راضی هستم.و حدید یکی هم برای خانومم گرفتم فقط یکم سنگینه 68 کیلو هستش.