PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چراغ جلوی قوی

Kamal 69
15-04-1394, 06:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان گرامی مهمترین بخش چراغ کاسه آن است که درست و دقیق طراحی شده باشد و مارک معتبر باشد اکثر کاسه چراغهای موتورهای معمولی طراحی درست وحسابی ندارن و همون مقدار نور کم تولیدی رو هدر میدن ابتدا از موتورهای هوندا 125 معمولی شروع میکنیم که شارژر کوچیکن و چراغشون سر بوبین هست یعنی وقتی گاز میدی نورش بیشتر میشه.. پس کاسه چرا خوب همراه با یک لامپ خوب تهیه میکنیم اگر باز هم راضی نبودید میتوانید از یک کاسه چراغ خوب ماشینی استفاده کنید با یک لامپ55-60 واتی و سیم برق چراغ موتورو که به صورت فابریکی به زرد وصل است را جدا میکنیم و به سیم سفید رنگ بوبین وصل میکنیم چون برق بیشتری میدهد باید یه سیم جدا از خروجی سیم سفید از انجین بکشید تا چراغ جلو اگر احتمالا برق موتور کم آورد ابتدا از یک آهنربای قویتر استفاده میکنیم اگر نشد در اینصورت باید سیستم برق را تقویت کرد برای این کار ابتدا یک بوبین با سیم پیچ قطورتر و با سیم پیچی زیادتر تهیه میکنیم مثل مارک لیزر باز بگردید و مقایسه کنید شاید بهتر هم پیدا کردید اگر هم پیدا نکردید خودتان روی یک هسته بوبین سیمی کمی ضخیمتر از فابریکی و با 5 دور بیشتر در هر هسته بپیچید مورد بعدی آهنرباست که باید آهنربای قوی داشته باشید چون قدرت آهنرباها با هم متفاوت است برای اینکار یه پیچگوشتی را درون آن میچرخونیم اگه پیچ گوشتی رو محکم میگرفت خوب است مارک iewo و delta بهترند حالا شاید قویتر از اینا هم پیدا بشه و شارژر هم مهمه که جنس خوب باشه لیفان LF خوب بوده من خودم اینکارا رو انجام دادم وبا یه کاسه چراغ گرد تویوتا لندکروز قدیمی که اصل ژاپن و مارک کویتو بود و یه لامپ فیلیپس 55-60 واتی بستم رو موتورم از نورش خیلی راضی ام بیرون ازشهر خیلی به درد میخوره البته اینم بگم که لامپ قویتر از 55-60 واتی نبندین که جواب نمیده در ضمن از لامپ با شیشه آبی هم به هیچ عنوان استفاده نکنین چون همین رنگ آبی نصف نور تولیدی رو جذب میکنه و نمیذاره بیاد بیرون و اما موتورهای استارتی که احتیاج به تقویت برق ندارن و چراغشون سر باطریه فقط باید کاسه چراغ مناسب با یه لامپ خوب تهیه کرد البته بعضی از موتورهای بدون استارت هم شارژر بزرگ هستند و چراغشون سر باطریه در موتورهایی که چراغشون سر باطریه میشه از لامپ زنون هم استفاده کرد چند وقتیه یه مدل لامپ زنون 35 واتی دو کنتاکت اومده مخصوص موتورسیکلت که دو کنتاکتشم زنونه یه موتور کوچیک رو خود پایه لامپ لامپ داره که بین نور پایین و نور بالا تغییر وضعیت میده و سه مدل پایه مختلف توش گذاشتن که به هر موتوری بخوره قیمتشم بستگی به انصاف طرف داره از 70 تا 90 میفروشن لامپ زنون رو سعی کنین درجه حرارت رنگش 4300 کلوین باشه که رنگش استاندارده و روی آزرا هست اگر نبود 5000 هم خوبه که سفیدتره بالاترشو توصیه نمیکنم چون سفید یخی میشه و به آبی میزنه امیدوارم مفید واقع بشه موفق باشید کوچیک شما کمال

hosin2a
16-04-1394, 12:54 قبل از ظهر
برادر من سلام....یه چند تا سوال داشتم.....
ببخشید شاید زیاد به بحث مربوط نشه.....ولی شاید مربوط بشه.....
میگم من الان پالس 220 دارم...و روش زنون 55 وات انداختم.....نورش مناسبه.....ولی قصد دارم عوضش کنم .....و اگه شد یه زنون 100 وات بندازم روش.....
خوب بالطبع مصرف جریان از باطری هم تقریبا دو برابر میشه....و احتمال داره که باتری کم بیاره......
باتری فابریک موتور 9 آمپره....قصد دارم اگه شد عوضش کنم با یه باطری 12 آمپر.....
حالا به فکر این هستم که شارژر موتور توانایی شارژکردن این باطری را دارد؟؟؟؟؟؟
چگونه باید شارژر را قویتر کنم؟؟؟؟ راستش اصلا نمیدونم دقیقا شارژر کدام قطعه است؟؟؟
با توضیحات بالاتون .....حدس میزنم زیر سیلند....سمت چپ موتور که یه شیشه هست ....و زیر اون شیشه یه چیزی میچرخه.....فکر میکنم اون باید شارژر باشه.....
بعد در کل این کار شدنی هست........
آیا میتونم زنون 100 وات بندازم.......
آیا همین باطری 9 آمپر میتونه جوابگو باشد؟؟؟؟

Kamal 69
16-04-1394, 10:25 قبل از ظهر
برادر من سلام....یه چند تا سوال داشتم.....
ببخشید شاید زیاد به بحث مربوط نشه.....ولی شاید مربوط بشه.....
میگم من الان پالس 220 دارم...و روش زنون 55 وات انداختم.....نورش مناسبه.....ولی قصد دارم عوضش کنم .....و اگه شد یه زنون 100 وات بندازم روش.....
خوب بالطبع مصرف جریان از باطری هم تقریبا دو برابر میشه....و احتمال داره که باتری کم بیاره......
باتری فابریک موتور 9 آمپره....قصد دارم اگه شد عوضش کنم با یه باطری 12 آمپر.....
حالا به فکر این هستم که شارژر موتور توانایی شارژکردن این باطری را دارد؟؟؟؟؟؟
چگونه باید شارژر را قویتر کنم؟؟؟؟ راستش اصلا نمیدونم دقیقا شارژر کدام قطعه است؟؟؟
با توضیحات بالاتون .....حدس میزنم زیر سیلند....سمت چپ موتور که یه شیشه هست ....و زیر اون شیشه یه چیزی میچرخه.....فکر میکنم اون باید شارژر باشه.....
بعد در کل این کار شدنی هست........
آیا میتونم زنون 100 وات بندازم.......
آیا همین باطری 9 آمپر میتونه جوابگو باشد؟؟؟؟
دوست عزیز سلام زنون55W حدود4.5 آمپر میکشه ولی زنون100W حدود8.3 آمپرمیکشه به نظر من همینی که داری عالیه در صورت انداختن 100W برق از دینام یا همون بوبین کم میاره در اینصورت فشار زیادی به بوبین میاد که نه باطری رو درست شارژ میکنه و نه میتونه برق مورد نیاز 100W رو تامین کنه حتی در صورت ادامه فشار بوبین خواهد سوخت در ضمن 100W حرارت زیادی تولید میکنه که کاسه چراغو ذوب وخراب میکنه پس ارزششو نداره . شارژر قطعه ایست به اندازه دو تا قوطی کبریت که بدنه ای آلومینیومی و پره دار داره معمولا به رنگ تیره و قطعه متحرکی نداره و داخلش یه برد الکترونیکه و از نظر شارژ باطری بزرگتر مشکلی نداره فقط اگه جای باطری بزرگترو داشته باشی. موفق باشی کوچیک شما کمال

hosin2a
17-04-1394, 04:41 قبل از ظهر
دوست عزیز سلام زنون55W حدود4.5 آمپر میکشه ولی زنون100W حدود8.3 آمپرمیکشه به نظر من همینی که داری عالیه در صورت انداختن 100W برق از دینام یا همون بوبین کم میاره در اینصورت فشار زیادی به بوبین میاد که نه باطری رو درست شارژ میکنه و نه میتونه برق مورد نیاز 100W رو تامین کنه حتی در صورت ادامه فشار بوبین خواهد سوخت در ضمن 100W حرارت زیادی تولید میکنه که کاسه چراغو ذوب وخراب میکنه پس ارزششو نداره . شارژر قطعه ایست به اندازه دو تا قوطی کبریت که بدنه ای آلومینیومی و پره دار داره معمولا به رنگ تیره و قطعه متحرکی نداره و داخلش یه برد الکترونیکه و از نظر شارژ باطری بزرگتر مشکلی نداره فقط اگه جای باطری بزرگترو داشته باشی. موفق باشی کوچیک شما کمال

سلام...وتشکر از این که پاسخ میدهید....
چند سوال.....
1- دینام این قطعه هست که در سمت چپ موتوره زیر سیلندر؟؟؟؟
[Only registered and activated users can see links]

2-این شارژره که میفرمایید؟؟؟

3-این چیه؟؟؟یه جعبس که چند تا فیش میره داخلش؟؟؟؟
(اون که رنگش جگریه و زیر یه روکش قرار گرفته)
موتور من از اینا 2 تا داره ....یکی مثل همین جگری رنگه و دیگری سبزه....

4- وظیفه شارژ باطری و تامین برق ان وظیفه کیه؟؟؟ دینام یا شارژر؟؟؟

5- این شارژر چیه؟؟؟ یه برد الکترونیکیه که دورش یه هدسینگه؟؟؟

7- اگه من بخوام باطری 12 آمپر بندازم و زنون 100 وات کدوم قطعه را باید عوض و قویتر کنم؟؟؟؟ دینام یا شارژر؟؟؟

8-برفرض مثال ....اگر باطری 12 آمپر شد...و اون قطعه مورد نظر هم تقویت شد(شارژر یا دینام) ....آیا بستن زنون 100 وات میشود یا نه؟؟؟یعنی برق موتور کم نمیاره؟؟؟

Kamal 69
18-04-1394, 10:17 قبل از ظهر
با سلام جواب سوالها : 1-بله 2-بله 3- دقیق نمیدونم ولی به نظر میرسه برد دزدگیر باشه و اون یکی هم احتمالا جعبه فیوز باشه 4- وظیفه بوبین یا همون دینام تولید برق برای روشنایی چراغها و شارژ باطری میباشد و وظیفه شارژر تثبیت و کنترل ولتاژ تولیدی دینام و شارژ باطری به مقدار مورد نیاز باطریست 5- بله 7- قبلاتوضیح داده ام نکن علاوه بر خساراتی که قبلا گفتم حتی به سیم کشی هم فشار میاد وممکنه دکمه های روشن کردن کرن چراغها روی قلوه ای رو هم ذوب کنه 8- کم میاره:16:

hosin2a
22-04-1394, 03:47 قبل از ظهر
با سلام جواب سوالها : 1-بله 2-بله 3- دقیق نمیدونم ولی به نظر میرسه برد دزدگیر باشه و اون یکی هم احتمالا جعبه فیوز باشه 4- وظیفه بوبین یا همون دینام تولید برق برای روشنایی چراغها و شارژ باطری میباشد و وظیفه شارژر تثبیت و کنترل ولتاژ تولیدی دینام و شارژ باطری به مقدار مورد نیاز باطریست 5- بله 7- قبلاتوضیح داده ام نکن علاوه بر خساراتی که قبلا گفتم حتی به سیم کشی هم فشار میاد وممکنه دکمه های روشن کردن کرن چراغها روی قلوه ای رو هم ذوب کنه 8- کم میاره:16:
سلام...ممنون که پاسخ میدی...
میگم ...که...فکر نکنم از لحاظ سیم کشی برا لامپ زنون مشکلی وجود داشته باشه.....مگه من میخوام برقش را از برق خود لامپ های موتور بگیرم؟؟؟نه...سیمش رو جدا میارم.....با یه رله ....که برای کنترل رله از کلید روشن خاموش چراغ ها استفاده کنم.....اینجوری مشکلی به وجود نمیاد....
همون جور که گفتم تنها نگرانیم اینه که برق موتور و باطری کم بیاد......
حالا نمیدونم چجوری برقش رو تقویت و قوی تر کنم.....
ولی میدونم اول باطری باید قوی تر بشه.....
ولی این که خود دینام و شارژر نیاز به تقویت دارن یا نه رو نمیدونم...........
مثلا دینام موتور مثلا الان اگه 9 آمپر خروجی داره....عوضش کنم با مثلا نمونه 15 آمپری.....یا خود سیم پیچیش رو عوض کنم.....

Kamal 69
22-04-1394, 09:57 قبل از ظهر
سلام...ممنون که پاسخ میدی...
میگم ...که...فکر نکنم از لحاظ سیم کشی برا لامپ زنون مشکلی وجود داشته باشه.....مگه من میخوام برقش را از برق خود لامپ های موتور بگیرم؟؟؟نه...سیمش رو جدا میارم.....با یه رله ....که برای کنترل رله از کلید روشن خاموش چراغ ها استفاده کنم.....اینجوری مشکلی به وجود نمیاد....
همون جور که گفتم تنها نگرانیم اینه که برق موتور و باطری کم بیاد......
حالا نمیدونم چجوری برقش رو تقویت و قوی تر کنم.....
ولی میدونم اول باطری باید قوی تر بشه.....
ولی این که خود دینام و شارژر نیاز به تقویت دارن یا نه رو نمیدونم...........
مثلا دینام موتور مثلا الان اگه 9 آمپر خروجی داره....عوضش کنم با مثلا نمونه 15 آمپری.....یا خود سیم پیچیش رو عوض کنم.....

سلام چیز دیگه ای نمیدونم خدا نگهدار

Kamal 69
19-05-1394, 10:51 قبل از ظهر
سلام دوستان چراغ جلو و نور کافی برای من بسیار با اهمیت است چون در شب بیرون از شهر زیاد میروم و باعث بینایی بیشتر و عکس العمل مناسب در شب میگردد مخصوصا در خارج از شهر و جاده های روستایی که جاده ها بسیار تاریک است اهمیت بسیار دارد و البته برای روستاییان عزیز هم بسیار مهم است روستاییان اغلب با موتورسیکلت در شب به سر زمینهای کشاورزی خود برای سرکشی یا آبیاری میروند یا از یک روستا به روستاهای دیگر میروند خیلی از موتورسیکلتهای روستاییان عزیز یا چراغشون خراب و خاموشه یا کلا چراغ ندارن و سر پیچها به علت عدم دید کافی یا از جاده خارج شده اند یا با تراکتور تصادف کرده اند یا با یک حیوان برخورد کرده اند یا غیره با توجه به اولین مطلب کسانی که میخوان چراغ قوی داشته باشن سعی کنند از چراغهای ماشینی با لامپ 55-60 واتی سفید استفاده کنند چون پخش نور خوب و حساب شده ای دارند و اگر از چراغ گرد خوششان نمی آید میتوانند از چراغ مستطیل یک تکه استفاده کنند که بلوری و لامپ یکی هستند و کلا شیشه ای است ( SEALED BEAM) و بیشتر روی وانتهای مزدا وجود داره و 40-60 واتی هستند و میتونن با استفاده از قاب و پایه چراغ موتورهای دیگر مثل کاوازاکی GTO به هوندا 125 بخورانند البته چراغهای سیلد بیم گرد هم وجود داره کلا خوبیشون اینه که هیچ وقت گرد و خاک توشون نمیره البته با کمی خلاقیت میتونید از لنز نور پایین ماشینی خوب همراه با لامپ زنون 35 واتی مناسب استفاده کنید البته بجز لنز نور پایین سمندهای مدل پایین که بسیار بی کیفیته دقت داشته باشید زنون فقط در موتورهای استارتی که برق چراغشون سر باطری و DC هست قابل استفاده است و زنون رو فقط برای نور پایین استفاده کنید انشاءالله هیچ وقت بی چراغ نشید . کوچیک شما کمال

camayo
28-07-1394, 01:52 قبل از ظهر
سلام
بچه ها یه سری به این لینک بزنید و نظرتون رو بگید به کار میاد بگیرم ازش ؟ ؟؟؟ تو ایران هست ؟؟؟

ALEX_HOT
28-07-1394, 05:38 بعد از ظهر
سلام دوستان
دو هفته پیش جمعه با NS زدم به جاده - نور پایینش خوبه ولی نور بالا اصلا هیچ جا معلوم نیست
خصوصا هنگامی که طلق (تلق) کلاه کاسکت رو پایین میارم هیچ جا رو نمیبینم
چه لامپی روش بندازم که نیاز به دستکاری سیم پیچی نباشه

هزاران فرشته بر آن دست بوسه زنند که گره از کار مومنی بگشاید

Kamal 69
29-07-1394, 05:36 بعد از ظهر
سلام
بچه ها یه سری به این لینک بزنید و نظرتون رو بگید به کار میاد بگیرم ازش ؟ ؟؟؟ تو ایران هست ؟؟؟

سلام خوبه ولی واتش پایینه شما یه سر به سایت زنون مارکت بزن یه چیزایی دیدم داشت موفق باشی.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
دو هفته پیش جمعه با NS زدم به جاده - نور پایینش خوبه ولی نور بالا اصلا هیچ جا معلوم نیست
خصوصا هنگامی که طلق (تلق) کلاه کاسکت رو پایین میارم هیچ جا رو نمیبینم
چه لامپی روش بندازم که نیاز به دستکاری سیم پیچی نباشه

هزاران فرشته بر آن دست بوسه زنند که گره از کار مومنی بگشاید

سلام دوست گرامی به نظر میرسه مشکل چراغ موتور شما از طراحی کاسه چراغ باشه نمیدونم چرا اصولی رو چراغ موتورا کار نمیشه شما یه پروژکتور Bi-xenon بای زنون 2.5 اینچی تهیه کنید تکیش پیدا میشه مخصوص موتورسیکلت مارک AES و Sinolyn و NHK خوبن از سایت Ali express تهیه کنید با گزینه Free shipping to iran اگه بخوای سایت زنون مارکت تو ایران جفتیشو داره مال ماشینه به اسم لنز اسپرت داره یکیشو بگیر بنداز ولی فکر کنم 3 اینچی باشه نمیدونم توی چراغت جا بشه یا نه با یه لامپ زنون فیلیپس خوب که جفتی از 160 به بالا میفروشن 4300 یا 5000 کلوین باشه عالی میشه. به پست لامپ زنون صفحه 12 یه سری بزنی بد نیست خدا سعدی.

sajjadme
16-08-1394, 08:31 بعد از ظهر
چطور میشه از سایت ALIEXPRESS خرید کرد محصولات FREE SHIPPING TO IRAN رو توی سبد خریدم اد کردم ولی نمیدونم پرداختش چجوریه باید حساب توی بانک خاجی داشت؟ کسی خرید کرده بتونه کمک کنه؟

ali_r
16-08-1394, 08:35 بعد از ظهر
چطور میشه از سایت ALIEXPRESS خرید کرد محصولات FREE SHIPPING TO IRAN رو توی سبد خریدم اد کردم ولی نمیدونم پرداختش چجوریه باید حساب توی بانک خاجی داشت؟ کسی خرید کرده بتونه کمک کنه؟

اینجا رو یه مطالعه بکن ببین میتونی جواب بگیری

sajjadme
17-08-1394, 05:35 بعد از ظهر
علی جون دمت گرم

- - - Updated - - -

بزار روی ماهتو ببوسم

MOHAMADALI
01-11-1394, 11:02 قبل از ظهر
آخر یه ترانز برق شهری میبندید به موتورتون چراغ جلوشم نورافکن ورزشگاه میزنید به شما امکانات بدند از موتور میگ میگ میسازید دمتون گرم:11:

Kamal 69
04-11-1394, 05:14 بعد از ظهر
آخر یه ترانز برق شهری میبندید به موتورتون چراغ جلوشم نورافکن ورزشگاه میزنید به شما امکانات بدند از موتور میگ میگ میسازید دمتون گرم:11:

سلام- خدا رو چه دیدی اگه امکانات داشتیم با کمک بر و بچس خیلی چیزا میساختیم.

camayo
05-11-1394, 02:24 بعد از ظهر
یه سری به این صفحه بزنید بد نیست

C.D.I
23-11-1394, 07:39 بعد از ظهر
سلام دوستان

من از برق موتور هیچ سر در نمیارم...:consoling2:.
منابعی برای اشنایی معرفی می کنید لطفا....

navid.ns
27-07-1395, 02:54 قبل از ظهر
‎سلام به همه دوستان عزیز
‎حقیقاتا بنده نه تابحال موتور داشتم و نه اطلاع خاصی از مسائل و مشکلات مربوط به اون دارم و برای تحقیق درباره موضوع دیگه ای و از طریق سرچ در گوگل به این فروم راهنمایی شدم.
‎حقیقت امر اینه که تخصص بنده الکترونیک هست و طراح و تولید کننده مدارات الکترونیکی هستم و در حال حاضر مشغول به تولید دستگاه اختراعی و اختصاصی خودمون به نام نور افزا که به امید خدا در شرف ورود به بازاره هستیم. کار این دستگاه هم همونطور که از نامش مشخصه تقویت نور چراغهای جلوی خودرو به صورت الکترونیکی و کاملا قابل مشاهده و واضح هست که حتی توی روز هم به وضوح افزایش شدت و پرتاب نور رو میشه مشاهده کرد.
‎چند وقت پیش تصمیم گرفتیم که این مدار رو برای موتور سیکلت هم تولید کنیم و به بازار بدیم ولی با بررسی و مشورت ابتدایی که با تعمیر کاران موتور داشتیم متوجه شدیم که در اکثر موارد سیستم برق موتور سیکلت ها دچار مشکلات زیادی مثل عدم وجود ولتاژ ثابت سر باطری یا حتی در خیلی از موارد استفاده چراغ جلو از برق مستقیم تولید شده توسط بوبین البته باز هم به دلیل مشکلات ولتاژ و آمپراژ ضعیف خروجی از شارژر و خرابی های زود به زود باطری و غیره هست. که این موارد با ساختار و نحوه کارکرد مدار دستگاه ما که نیاز به یک ولتاژ کاملا ثابت داره، سازگار نیست. به همین خاطر تصمیم به تولید یک نمونه باکیفیت و مطمئن از دستگاهی که در اصطلاح موتور سواران و تعمیر کاران موتور سیکلت به اون شارژر میگن و در واقع نام اون رگولاتور ولتاژ هست افتادیم که برخوردار از ولتاژ خروجی پایدار و همچنین جریان (آمپر) کافی برای شارژ باتری و همزمان مصرف چراغ جلوی موتور سیکلت باشه ‌. با توجه به اینکه به نظر میرسه انواع متفاوتی از دینام ها وجود دارن ولی چون از ساختار و تنوع نمونه های موجود در کشور اطلاع درستی ندارم در حال تحقیق روی این موضوع هستم تا بتونم به یک مدار ایده آل که بتونه همه این نیاز ها رو برآورده کنه برسم.
‎حالا با وجود پیدا کردن این فروم و وجود افراد مطلعی که در این بخش حضور دارند، تقاضا دارم در صورت امکان برای کسب اطلاعاتی در مورد ساختار و تنوع بخش مولد برق (دینام)روی موتور سیکلت ها مثل مقدار ولتاژ و آمپراژی که توسط بوبین در انواع مختلف اونها تولید میشه و همینطور نوع و ساختار سیم پیچ استفاده شده در اونها به بنده کمک کنید.
‎بسیار متشکرم.

navid.ns
08-08-1395, 02:51 بعد از ظهر
تقویت کننده الکترونیکی نور چراغ برای ماشین و موتور سیکلت

Kamal 69
29-11-1395, 05:07 بعد از ظهر
سلام دوست گرامی به این فروم خوش اومدی خوشحالم میبینم که افراد دیگه ای هم مثل من به سیستم روشنایی اهمیت میدن اما اصل مطلب : مشکل اینجاست که کاسه چراغها اکثرا بدون اصول طراحی شده اند و همچنین لامپهای بی کیفیت مسئله اصلی هستند مسئله بعدی ولتاژ مناسب و ثابت ندارند و مسئله دیگر اینکه خیلی از موتور سواران حاضر به هزینه درست و حسابی برای این موضوع مهم نیستند امیدوارم در کارتان موفق باشید و نتیجه را به بقیه عزیزان هم اطلاع دهید و من الله توفیق.