PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت رادیات برای موتور

KAZEM69
12-04-1394, 05:17 بعد از ظهر
با سلام
دوستان اینجا یزد هوا خیلی داغ هستش موتور منم GTO 125 خیلی داغ میکنه طوری که دستت بخوره بهش سوخته میترسم بچسبونه

تو فکر افتادم که یه جوری رادیات براش بزارم خنک بشه حالا نظر شما دوستان چیه آیا کسی این کارو کرده وآیا میشه ؟؟

نظر خودم رادیات آبه مشکلم توی واتر پمپشه ممنون میشم کمک کنید

moein 007
12-04-1394, 06:09 بعد از ظهر
من رادیات روغن دیدم میزارن رو موتور ولی رادیات آب نه چند وقت پیش یکی از بچه های همین سایت روی دایچی250گزاشته بود
در ضمن موتور شما فکر نکنم بچسبونه کاوازاکی ها خیلی مقاوم هستند

hosin2a
12-04-1394, 07:28 بعد از ظهر
ببخشید میگم شما که میخواید آب خنکش کنی......آب رو کجای میخوای بزاری؟؟؟؟ منظورم اینه آب باید داخل انجن در حرکت باشه ....تا خنک کنه......انجن باید از اول هنگام طراحی محلی برای حرکت آب داشته باشه.....الان که نمیشه.....مگر اینکه خود سیلند رو دورش رو طوری بپوشونی و آب رو دور سیلندر حرکت بدی.....که فکر نمیکنم کار خوبی باشه......
ولی رادیات روغن شدنی تره.....

VAHID
12-04-1394, 07:47 بعد از ظهر
نصب رادیات روی چنین موتوری کار جالبی نیست و از فابریک درش میاره

بهتره یه فن برقی کنار انجین نصب کنید

ghool
14-04-1394, 12:41 بعد از ظهر
در موتور دوزمانه روغن فقط در قسمت گیربکس و کلاچ هست و میلنگ و شاتون و سیلندر و پیستون با بنزین مخلوط با روغن چرب میشن و مثل 4زمانه نیست که روغن داخل سیلندر و ...تمام موتور گردش داشته باشه و وظیفه خنک کنندگی موتور به عهده داشته باشه درنتیجه رادیات روغن رو موتور 2زمانه هیچ تاثیری بر خنک کنندگی موتور نداره
فقط شما میتونی رادیات اب بندازی اونم اگه بتونی و ...
10سال پیش رو یه یاماها 80یه بنده خدایی رادیات اب انداخته بود لوله مسی دور پره های سیلندر پیچیده بود و به رادیات وصل کرده بوددر مورد واتر پمپ هم یادم نیست چیکار کرده بود احتمالا واتر پمپ برقی درست کرده بود و....
به نظر من بیخیال رادیات بشو !یه موتور رادیاتی بخری بهتره!مثل کاوازاکی ar125یا ar250

KAZEM69
14-04-1394, 08:58 بعد از ظهر
سلام دوستان ممنون از نظر های خوبتون
واسه این کار یه سیلندر چینی دارم میخوام اول روی اون آزمایش کنم اگه خوب شد روی اصلی پیاده کنم
واسه چهار زمانه چون خودش پمپ روغن داره راحت تر میشه فکر میکنم ولی دو زمانه پمپ روغنش فرق میکنه فشاری نداره چکه چکه روغن میده سر سیلندر نمیشه باید پمپ دیگه بزارم حالا پمپ اگه از نوع آب باشه راحت تر دور میزنه به احتمال زیاد میشه با برق یه کاریش کرد

در مورد سیلندر هم فکرم اینه که پره ها سیلندر برداشته شه بجاش جوش کاری شه لوله دورش که گرمارو جذب کنه
نظریه بدید انشالاه به نتیجه برسیم

erfi.747
14-04-1394, 10:08 بعد از ظهر
نصب فن بهترین گزینه هست ( تازه همینم ممکنه سیم کشی رو به فنا بده )
نصب رادیات آب به طوری که آب داخل موتور در گردش باشه که غیر ممکنه ..
نصب رادیات روغن هم استاندارد نیست و روی دو زمانه جواب گو نیست ..

ahmadra.2520
17-05-1394, 12:45 قبل از ظهر
با سلام
دوستان من ميخوام روي هوندا ١٢٥ راديات روغن نصب كنم
ميشه راهنماييم كنيد كه چه جوري اين كار رو انجام بدم؟ و قطعه رو از كجا تهيه و نصب كنم
ممنون