PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش خالی کردن داخل اگزوز و بر داشتن توری ها + عکس

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 03:39 بعد از ظهر
سلام
با اجازه از تمام اساتید سایت(مخصوصا اقا شفیع که در بخش فنی بسیار عالی کار کردن)... بنده امروز داخل اگزوز موتور رو خالی کردم و توری هاش رو برداشتم... و عکس از تمام مراحل کار گرفتم و براتون میذارم... با توضیح اینکه چیکار کردیم...
انصافا صدای بسیار زیبایی گرفته... مثل موتور سنگین تا دور موتور 5 صداش ارومه و وقتی بالای5 میزه صداش غوغایی به پا میکنه...
ابزار مورد نیاز : 1- دریل . 2- دستگاه پرچ همراه با پرچ مورد نیاز 3-آچار های مورد نیاز 4- هوابرش کوچک
مرحله 1 : در این تصویر اول سه پیچ اصلی اگزوز رو باز میکنید...
اول پیچ شماره 1 رو باز میکنید تا اگزوز از لوله اصلی جدا بشه...و بعد پیچ شماره 2 که پایین اگزوز رو به شاسی وصل کرده... و بعد پیچ شماره 3 که بالای اگزوز رو به شاسی وصل کرده(دقت کنید که اگر اول پیچ های بنده رو باز کنید هنگام باز کردن پیچ اتصال منبع اگزوز به لوله اگزوز امکان کج شدن لوله اگزوز هستش...پس پیچ ها رو به ترتیب باز کنید...)

[Only registered and activated users can see links]

مرحله 2 : در این تصویر کلاهک استیل که برای تزئین روی قسمت فوقانی اگزوز به وسیله چهار پرچ نصب شده رو به توسط دریل پرچ ها رو باز کرده ودر میارید...

[Only registered and activated users can see links] B%B9.jpg

مرحله 3 : حالا شما به اولین خروجی (یا به اصطلاح غلط کاتالیزور) رسیدید...

[Only registered and activated users can see links] B%B0.jpg

مرحله 4 : حال با هوابرش با دقت بسیار بالا از گوشه این قسمت رو جدا میکنید...(حواستون باشه که زیاد هوابرش رو به تنه اگزوز نزدیک نکنید که بدنده اگزوز سوراخ نشه...)

[Only registered and activated users can see links] B%B1.jpg

[Only registered and activated users can see links] B%B4.jpg

مرحله 5 : حالا به دومین خروجی رسیدیم که داخل اگزوز هست و باید برش داده بشه ...(این برش بسیار سخت و فنی هست و دقت بالایی میخواد .... چون اگر یه ذره دست بلرزه کار اگزوز تمومه)البته خروجی دوم کاملا مشخص نیست...

[Only registered and activated users can see links] B%B5.jpg

مرحله 6 : حال باید خروجی سوم که از خروجی دوم پایین تره رو با هوابرشه ببرید... این مرحله از مرحله قبل هم سخت تره ... چون احتمال جزقاله شدن دستتونم هست...

[Only registered and activated users can see links] B%B6.jpg

مرحله 7 : اگزوز خالی شده و فقط توری اول که احتیاج به برداشتنش نیست چون جلوی اجسام بزرگی که شاید توی اگزوز بره مثل سنگ ریزه جلو گیری میکنه...(شاید کسی مرض داشته باشه سنگ بندازه داخل اگزوز«مشاهده شده»...)

[Only registered and activated users can see links] B%B7.jpg

این عکس همون دو خروجی داخل اگزوز میباشد که توسط هوابرش بریده شده...

[Only registered and activated users can see links] B%B8.jpg

مرحله 8: حالا به توسط هوابرش و لحیم مخصوص خروجی اول رو با دقت روی بنده اگزوز جوش میدیم...و در اخر با پرچ قسمت استیل سر اگزوز رو متصل میکنیم

[Only registered and activated users can see links] B%B2.jpg

در مرحله اخر پیچهای وصل کردن به تنه رو برعکس باز کردن میبندیم... یعنی اول پیچ های اتصال تنه رو میبندیم و بعد پیچ اتصال اگزوز به لوله رو وصل میکنیم... تا لوله اگزوز کج نشه...
انشاالله مورد استفادتون بوده باشه...
یاعلی

---------- Post added at 03:39 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

راستی یادم رفت اینم بگم... بعضی جاها میگن برای خالی کردن اگزوز باید بدنه اگزوز رو شکافت ... اما ما بدون شکافتن بدنه اینکارو کردیم...
اینم فیلما
فیلم قبل از خالی کردن: [Only registered and activated users can see links] gp
فیلم بدون اگزوز : [Only registered and activated users can see links] gp
فیلم اگزوز بعد از خالی کردن : [Only registered and activated users can see links] gp

Alireza
13-07-1390, 04:45 بعد از ظهر
بسیار عالی و کامل

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 05:31 بعد از ظهر
بسیار عالی و کامل
ممنونم... درس پس دادیم...

BKING
13-07-1390, 05:44 بعد از ظهر
ممنونم... درس پس دادیم...

فیلم اول نمایش داده نمی شه

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 05:47 بعد از ظهر
فیلم اول نمایش داده نمی شه
ببخشید لینک رو اشتباه گذاشتم
این لینک فیلم اول : [Only registered and activated users can see links] gp

شفیع
13-07-1390, 08:17 بعد از ظهر
مراحل انجام کار و توضیحات عالی بود، انشالله همه بچه ها ببیننو یاد بگیرن که بدون گزارش تصویری تغییراتی روی موتورشون ندن.
چیزی کم نذاشتی هم عکس و هم فیلم، خسته نباشی.

و حالا سخنی با خودت: این چه کاری بود !؟ حیف نبود اگزوز به این نازی رو پاره پاره کردی ! می تونم حدث بزنم چه صدایی تولید می کنه، آدم روش نمی شه توی خیابون بره، دور موتور که رفت بالای 5000، جز فحش و لعنت مردم چیز دیگه نداره.
آخه داداش من، همچین کاری رو معمولا آفرود سوارا انجام می دن، اونم نه هر آفرود سواری.

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 09:41 بعد از ظهر
مراحل انجام کار و توضیحات عالی بود، انشالله همه بچه ها ببیننو یاد بگیرن که بدون گزارش تصویری تغییراتی روی موتورشون ندن.
چیزی کم نذاشتی هم عکس و هم فیلم، خسته نباشی.

و حالا سخنی با خودت: این چه کاری بود !؟ حیف نبود اگزوز به این نازی رو پاره پاره کردی ! می تونم حدث بزنم چه صدایی تولید می کنه، آدم روش نمی شه توی خیابون بره، دور موتور که رفت بالای 5000، جز فحش و لعنت مردم چیز دیگه نداره.
آخه داداش من، همچین کاری رو معمولا آفرود سوارا انجام می دن، اونم نه هر آفرود سواری.
اول ممنونم داداش قابلی نداشت...
اما بنده توی شهرک دور موتورم بالای 5000 نمیره...
از طرف دیگه صداشم انقدر که فکر میکنی گوش خراش نیست داداش...
یه چیزم درگوشی بهت بگم... میخوام روی این شاسی انجین سی ار اف 450 سی سی سوار کنم...
البته هنوز پول ندارم...

Duran
13-07-1390, 10:03 بعد از ظهر
اخوی شما چند سالته ؟
این چه کاری بود کردی خودت رو انقدر تو زحمت انداختی یه پیت حلبی روغن مینداختی بعدش سر و تهش رو یه چیزی مینداختی میشد همین .
قربونت این کارار رو 30 سال پیش که کسی وارد هم نبود روی اگزوز نمیکرد . چه نتیجه ای گرفتی ؟ غیر از یه صدای آزار دهنده ؟ یه نمه نفس موتورت باز شده اونم بهت قول میدم چند وقت دیگه مجبور میشی سرسیلتدر باز کنی و سوپاپ دودت موتورت رو عوض کنی .
آخه هر کاری یه مزیتی باید ایجاد کنه . یه چیزی شنیدی رفتی سره ورداشتی افتادی به جون اگزوز ؟ تعجب میکنم بعضی از دوستان هم تشکر کردن .

eshgh_namordeh
13-07-1390, 11:14 بعد از ظهر
کارش خیلی خوب بود جای تشویق داره واقعا این همه خوب با ابزار کار کرده
و بسیار خوب هم تجربیات را در اختیار ما گذاشتید بسیار بسیار سپاسگزاریم .

Duran
13-07-1390, 11:32 بعد از ظهر
کارش خیلی خوب بود جای تشویق داره واقعا این همه خوب با ابزار کار کرده
و بسیار خوب هم تجربیات را در اختیار ما گذاشتید بسیار بسیار سپاسگزاریم .

نمیخواد تشویق کنی بچه رو شیر کنی بره بقیه موتور رو هم داغون کنه بجاش رو اگزوز نینجا گوجه ایت همین کارا رو بکن بقیه برات دست میزنن :))

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 11:41 بعد از ظهر
نمیخواد تشویق کنی بچه رو شیر کنی بره بقیه موتور رو هم داغون کنه بجاش رو اگزوز نینجا گوجه ایت همین کارا رو بکن بقیه برات دست میزنن :))
سلام...
ممنونم داداش از اینکه نظر دادی...
این بچه 24 سالشه و این کار رو زیر نظر کسی که 25 ساله اگزوز سازه انجام داده...
ای کاش کلیپ ها رو دانلود میکردی و میدیدی که چقدر صدای موتور قشنگ تر شده...
واقعا برای مدیران و بچه های خوب سایت بخاطر وجود همچین اعضایی متاسفم...

Babak
13-07-1390, 11:42 بعد از ظهر
آقای دوران جان یه کم مهربان تر هم برخورد کنید می شه.مثلا توضیح کامل بفرمایید که چر با خالی کردنه اگزوز باید بعد از مدت کوتاهی سوپاپ تعویض بشه؟چرا به موتور و پیستون ممکن هست آسیب بزنه.دوسته عزیز همه که همه چی رو نمی دونن:42kmoig:

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 11:48 بعد از ظهر
آقای دوران جان یه کم مهربان تر هم برخورد کنید می شه.مثلا توضیح کامل بفرمایید که چر با خالی کردنه اگزوز باید بعد از مدت کوتاهی سوپاپ تعویض بشه؟چرا به موتور و پیستون ممکن هست آسیب بزنه.دوسته عزیز همه که همه چی رو نمی دونن:42kmoig:
ایشون استاد ما هستن جناب بابک....
بنده هم از حرفشون استفاده کردم...
کسی هم اینکار رو انجام نده که موتورش داغون نشد... بنده هم هروقت سوپاپ هوای موتورم خراب شد میام اینجا و میگم دوستان حرف ایشون درست بوده...سوپاپ هوای موتور رو عوض کردیم...

sajad.N
13-07-1390, 11:48 بعد از ظهر
آفا دست درد نکنه...
خداییش کیف کردم ..کامل و جامع
ببخشید این حرکت روی آپاچی هم میشه زد؟؟خالی کردن صداش رو خوب میکنه یا عوض کردن اگزوز؟؟کدوم اگزوز ها به آپاچی میخوره؟
بازم دمت گرم واسه مطلب خوبت..

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 11:52 بعد از ظهر
آفا دست درد نکنه...
خداییش کیف کردم ..کامل و جامع
ببخشید این حرکت روی آپاچی هم میشه زد؟؟خالی کردن صداش رو خوب میکنه یا عوض کردن اگزوز؟؟کدوم اگزوز ها به آپاچی میخوره؟
بازم دمت گرم واسه مطلب خوبت..
قربونت داداش...
اپاچی رو هفته دیگه داریم تست میکنیم...
اما برای اپاچی باید بعد خالی کردن بره برای رنگ شدن کوره ای ...
چون اگزوز من سری استیل داره و مشخص نمیکنه زیرش که چطور لحیم شده ... اما اپاچی این سر استیل رو نداره... پس باید حتما رنگ بشه...
صداش هم صد درصد تغییر میکنه...

Kenji
13-07-1390, 11:55 بعد از ظهر
جدای لحن جدی و خشمگینانه ی دوران، صحبتشون کاملا درست هست.

خالی کردن اگزوز باعث فشار بیش از اندازه به انجین می شه.

دلیل علمیش هم همون به قول معروف باز شدن نفس موتور هست. در واقع موتور نفس نمی کشه که بخوایم راه سوراغ دماغش رو باز تر کنیم و به اصطلاح براش فین! کنیم.

با خالی کردن اگزوز فقط مکش سوخت به انجین بیشتر می شه و انفجار ها با بنزین بیشتری انجام می شه.

نتیجه بالارفتن درجه حرارت بیشتر در انجین و سپس کاهش عمر + بیشتر شدن مصرف سوخت

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 12:02 قبل از ظهر
جدای لحن جدی و خشمگینانه ی دوران، صحبتشون کاملا درست هست.

خالی کردن اگزوز باعث فشار بیش از اندازه به انجین می شه.

دلیل علمیش هم همون به قول معروف باز شدن نفس موتور هست. در واقع موتور نفس نمی کشه که بخوایم راه سوراغ دماغش رو باز تر کنیم و به اصطلاح براش فین! کنیم.

با خالی کردن اگزوز فقط مکش سوخت به انجین بیشتر می شه و انفجار ها با بنزین بیشتری انجام می شه.

نتیجه بالارفتن درجه حرارت بیشتر در انجین و سپس کاهش عمر + بیشتر شدن مصرف سوخت
داداش طبق پرس و جوی من از این حرکتی که کردم ... با چند اگزوز ساز مشورت کردم...
گفتن که این کار هیچ ضرری نداره... بلکه سیستم اگزوز هایی که در ایران ساخته میشه و نصب میشه ضرر بیشتری برای انجین داره...
برای من این مثال رو یکیشون اورد که سیستم اگزوز های حرفه ای مانند صدا خفه کن اسلحه عمل میکنه که از شتاب و قدرت تیر کم نمیشه...
اینطور توضیح دادن که در صدا خفه کن اسلحه تعدادی بالشتک و واشرهای مخصوص و اغشته به گریس مخصوص هست که وقتی تیر از درون لوله رد میشه این بالشتک ها و واشر ها شروع به لرزیدن میکنن و صدا و موجی که در خروج ایجاد میشه رو توسط این لرزش مهار میکنن...
سیستم اگزوز حرفه ای هم دقیقا شبیه همینه...
نه اینکه سه یا چهار توری بر راه هوا بذارن و هوایی که خارج میشه رو از این لوله به لوله دیگه ای انتقال بدن تا صداش کم بشه...
اگزوز ساز ها که به من اینطور گفتن که این اگزوز ها بیشتر اسیب میرسونه تا خالیش...
از طرفی حرف اقای دوران و شما درسته در ضورتی که روی لوله یا بدنه اگزوز سوراخ ایجاد کنیم... البته بازم به گفته اگزوز ساز ها...
بنده خودم هیچی بلد نیستم...
شرمنده

Kenji
14-07-1390, 12:08 قبل از ظهر
به حرف اگزوز ساز ها توجه چندانی نکن. یه اگزوز ساز چیزایی رو می گه که شنیده از نیاکانش.
بخوای باهاشون بحث هم بکنی صم بکم عم فهم لا یعقلون می شه قضیه.

کاری که شما کردی خفیف تر این کار می مونه که کلا اگزوز رو از راه خروج بکنی بندازی جلوی گربه

sajad.N
14-07-1390, 12:10 قبل از ظهر
قربونت داداش...
اپاچی رو هفته دیگه داریم تست میکنیم...
اما برای اپاچی باید بعد خالی کردن بره برای رنگ شدن کوره ای ...
چون اگزوز من سری استیل داره و مشخص نمیکنه زیرش که چطور لحیم شده ... اما اپاچی این سر استیل رو نداره... پس باید حتما رنگ بشه...
صداش هم صد درصد تغییر میکنه...

دمت گرم..پس خبرشو بده که خیلی دنباله عوض کردن صداش هستم...
داداش نظرت راجع به عوض کردن اگزوز آپاچی چیه؟؟هم صداش قشنگ شه هم شتابش..
چه اگزوز هایی بهش میخورن..
ببخشید خیلی سوال پرسیدم..بذار به حساب کم تجربگیم..
مرسی

Babak
14-07-1390, 12:13 قبل از ظهر
اگر توی اگزوز های استاندارد اسپرت که روی ماشین یا موتور سیکلت می بندند برای صدای نسبتا زیبا متوجه میشید که مقداری توری واستفد شده این توری بی علت نیست

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 12:17 قبل از ظهر
دمت گرم..پس خبرشو بده که خیلی دنباله عوض کردن صداش هستم...
داداش نظرت راجع به عوض کردن اگزوز آپاچی چیه؟؟هم صداش قشنگ شه هم شتابش..
چه اگزوز هایی بهش میخورن..
ببخشید خیلی سوال پرسیدم..بذار به حساب کم تجربگیم..
مرسی
اگزوز قهرمانی توی بازار از 100 تومن تا 300 تومن برای اپاچی هست...
اما این کاری که من کردم برای کسانیه که مثل من بی پول هستن...
حالا صبر کن رو اپاچی امتحان کنیم ببینیم چی میشه...
تاج سر ماهستی شما... هزارتا سوال کن...
البته دوستان اساتید ما هستن از اونها هم کمک بگیرید خوبه...

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 12:47 قبل از ظهر
باز که داری راه اشتباه رو میری . اگه اینجا جای بحث نباشه پس کجاس . ببین بهت برنخوره اومدی در یه مکان فنی داری بحث میکنی میگی این کار رو کردم . ماهم داری بهت میگیم اشتباهه دلیلش هم که دیگه همه گفتن . قهر و لغو عضویت نداریم اینجا . بجاش خواستی ایندفعه کاری رو اگزوز کنی یه گشتی بزن توی نت پول هم نمیخواد ببین با کمترین هزینه اونجا بچه هاشون چه کارایی در آوردن . پول هم داری که همینجام دنبال اگزوز حرفه ای بگردی بچه ها همه جوره راهنماییت میکنن

حرف من سر لحن صحبت شما بود...
نه سر بحثتون...
بحثتون کاملا قابل احترامه...
ما فرض مشترک رو بر حرف شما میگیرم که این کار اسیب میرسونه...
شما بفرمایید من چند هزارتا با موتور برم باید سر سیلندر باز کنم و انجین عوض کنم...
الان 6700 تا موتور راه رفته...
شما بگو تا چقدر این اسیب وارد میشه...
اگر بعد از اون حد وارد شد ... مطمئن باش انقدر مرد هستم بیام اینجا و بگم اشتباه کردم...
اما اگر اسیبی وارد نشد چی؟؟؟؟
اینو شما تعیین کن...

Duran
14-07-1390, 01:04 قبل از ظهر
خوب به قول شما بسم الله بذار بحث رو در یه قالب اول مطرح کنیم :

نام مبحث :
بهینه سازی اگزوز

- اهداف
- روشها
- تست
- نتیجه

حالا شما شروع میکنی .
میگی این هدفها رو داشتم این روشها رو استفاده کردم . تستهایی که انجام دادی رو بیان میکنی و در آخر هم که باید در مدت زمان معین پیگیر نتیجه باشیم

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 01:14 قبل از ظهر
اهان...
این شد یه بحث مشتی باحال...
هدفم از این کار بهتر شدن صدای موتور بود... چون همیشه سنگین سوار شدم (و فکر کنم اینجا هم گفتم این موتور رو بهم هدیه دادن و گرنه خودم از این موتورا نمیخرم) صدای اگزوز باید به گوشم برسه... اماتو این موتور صدای انجین بیشتر از صدای اگزوز بود...
و از طرفی موتور توی سر بالایی کم می اورد... مثلا بام کرج رفتیم 80 بیشتر نمیرفت... این مسئله طبق تحقیقات من به همین طوری های اگزوز و خورشیدی موتور ربط داشت... مشکل خورشیدی رو رفع کردم... تست کردم بازم همونطور بود... پس این کارو انجام دادم
فردا میرم بام ببینم همونطوره یا نه...
روشها هم : دو روش طبق پرس و جو دیدم... یکی برداشتن توری بود با هزینه کم... یکی عوض کردن اگزوز بود با هزینه بالا...
تست : تست هم که هنوز یک روز نشده اینکارو کردم... حد اقل یک هفته زمان میبره برای تست... اما فردا اولین تست یعنی بالا رفتن از سر بالایی بام کرج هست که شیبش فکر کنم بیشتر از 35 درجه باشه...
نتیجه هم : صدا که عالی شده... نه گوش خراشه... نه کم.... کلیپ رو گذاشتم میتونید ببینید صدا چطوره...
بقیه نتایج هم بنظرم تا هفته اینده مشخص میشه...
حالا شما اگر زمان بیشتری تعیین میکنید قبوله
بفرمایید...

Duran
14-07-1390, 01:35 قبل از ظهر
خوب پس اهداف شما در برگیرنده دو ویژگی هست
1- تغییر صدا
2- افزایش توان اینجین

مقدمه

قسمت اول

- تغییر صدا :

یه مسئله ای که اینجا در ایران علاقه زیادی نسبت بهش وجود داره و در خارج از ایران دقیقا عکسش هست قضیه صدای اگزوز هست . در خارج از ایران بنا به قوانین مبارزه با آلودگی صوتی هم سلایق فردی تا جایئکه من دیدم بیشتر دنبال اینجاد تغییرات در صدا به نحوی هستند که قانون گریبانشون رو نگیره و بیشتر دنبال ساکت کردن صدای گازهای خروجی هستند تا بیشتر کردنش . البته در ایران زندگی میکنیم و برای برخی خوشبختانه و برخی دیگه متاسفانه قانون بطور جدی در این مورد اعمال نمیشه . بگذریم چون این آپشن در ایران وجود داره و قصد ما بحث عملی هست .

قسمت دوم

- افزایش توان اینجین :

خلاف مورد اول در این مورد اکثر بهینه سازیها مسئله افزایش توان یا حداقل عدم کاهش قدرت هنگام بهینه سازی اگزوز چه در ایران و چه در خارج همیشه مد نظر بوده

(دیر وقت هست و انشالله از فردا بحثها رو برطبق همین قالب و ایشالله یه مقدار مستند ادامه میدیم . ممنون از دوستانی که پیگیر هستند)

نیما نادری
14-07-1390, 01:44 قبل از ظهر
اگزوز...ببخشید اول کسب اجازه کنم

وقتی پسماند احتراق داره از سرسیلندر خارج میشه وارد یک لوله به نام هدر اگزوز میشه بعد از طی مسیری باید دمای پسماند کم بشه و از دهانه قسمتی به نام مافلر

یا همون انبار اگزوز خارج بشه

تفاوت اگزوز به اصطلاح قهرمانی یا تیون شده با اگزوز OEM یا فابریک کارخانه ای :

مسیر خروجی یکیست اما در قسمت مافلر با در نظر گرفتن این که DB killer یا همون صدا خفه کن یا spark arrester وجود نداره , دود مسیر مستقیمی رو تا هوای آزاد طی میکنه

اما در مدل فابریک برای کاهش صدا همچنین مسائلی از قبیل استهلاک که در مدل تیون نادیده گرفته میشه از متدهایی برای منحرف کردن دود از مسیر خروجیه مستقیم و بدون مانع

استفاده میشه

1.لوله های رفت و برگشتی درون انبار اگزوز : وقتی لوله اگزوز وارد انبار میشه به شکل آبکش سوارخ تبدیل میشه(میتونه سوارخ نباشه) و مسیرهای رفت و برگشتی رو در درون انبار
طی میکنه و گاها در این مسیرها صفحه های جدا کننده ای هم تعبیه میشه و به صورت عرضی مسیر رفت و برگشت رو قطع میکنه تا دود از ته مافلر خارج بشه

2. لوله منقطع : لوله اگزوز بعد از ورود به انبار اگزوز به شکل آبکش در میاد(میتونه سوارخ نباشه) و مسیری رو مستقیم طی میکنه تا قطع میشه و درست در انتهای محل انقطاع ادامه مسیر
توسط لوله دیگری با همون قطر یا نازکتر اما پایین تر از محل برش لوله اول تا هوای آزاد ادامه پیدا میکنه

حالات مختلفی از موارد بالا قابل تصور هست مثلا به جای رفت و برگشت لوله در مدل یک میان و یک صفحه محکم در وسط انبار قرار میدن و دو یا چند سوراخ ریز داخلش میزان

یا در مورد دوم میان و لوله اصلی رو در سه نقطه قطع و انحراف مسیر میدن

اما نکته اینجاست در مدل شماره 2 و مدل های تیون ضربات هوای حاصل از کار کرد انجین نباید با مستقیم با دیواره اگزوز برخورد کنن و همچنین دهانه خروجی اگزوز نباید الله بختکی

تعیین بشه اینجاست که میگن اگزوز خالیه و صدایی شبیه قابلمه میده

مثال :

در این تصویر سیمهای نسوز فلش قرمز دور تنه توری اگزوز یعنی فلش آبی نصب میشه و بعد پشم شیشه فلش سبز روی کلش قرار میگیره و میره داخل بدنه اگزوز یا همون لایه خارجی

در این تصویر فلش قرمز به صفحه عرضی که در وسط اگزوز قرار گرفته اشاره میکنه و فلش های آبی به نقاط شکست لوله , تغییر کالیبراسیون لوله , و نحوه ادامه مسیر تا خروجی

در اگزوز تیون لوله در قسمت داخل انبار به صورت زنبوری آبکش هست و حد فاصل بین لوله تا تنه اگزوز رو از همین مواد عایق به همین ترتیب بالا میپیچن و اثری از شکست لوله یا رفت و برگشت نیست

تو این اگزوز قسمت زنبوری انقدر بزرگ گرفته شده که بتوان از سیستم شکست لوله برای اون اهداف خاصشون بهره ببرن ...میشه همون زنبوری رو برید و تبدیل به لوله مستقیم کرد و لوله های داخل رو

هم برید و لوله زنبوری رو خاش جوش داد و با سیم نسوز و پشم شیشه پیچید و داخل تنه اگزوز چپوند ! صدا میده مثل ARROW

امیدوارم مفید بوده باشه

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 01:52 قبل از ظهر
در مورد قسمت اول من گوشم اینطور عادت کرده که باید صدای موتور رو بشنوم... وگرنه نمیتونم رانندگی کنم... باید موتور باهام حرف بزنه...
درم مورد قسمت دوم افزایش توان...
یه مثال بارز...
شما میخوای داد بزنی ... من یه بالش میذارم جلوی دهنوتون ... خب صد در صد ریه درد و گلو درد و بعد هم درد ا***ه میاد سراغتون اگه زیاد داد بزنید...
موتور هم دقیقا همین قضیه صادقه...
حالا فردا از بالا رفتن توی بام فیلم میگیرم... که چقدر تاثیر داشته...
از طرفی کار دیگه ای هم انجام میدم... فردا میرم ازمایشگاه شرکت دوستم و دستگاه اندازه گیری فشار هوا رو میگریم...
اگر بعد از گاز دادن به موتور و ول کردن دستگیره گاز هوا از اگزوز وارد انجین بشه حرف شما در مورد خراب شدن سوپاپ کاملا درسته...
ادامه بحث انشاالله فردا که بنده هم اگر تونستم عکس فشار سنج رو میارم...

---------- Post added at 01:52 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

بسیار عالی بود جناب نادری ...
استفاده کردیم...
ولی متاسفانه توی ایران این طوری اصلا کار گذاشته نمیشه...
فقط در اخر اگزوز یه توری هست اونم برای جلوگیری از برگشتن اشغال به داخل انجینه فکر کنم...

نیما نادری
14-07-1390, 02:13 قبل از ظهر
بله اون هایی که اگزوز دست ساز برای موتور هایی مثل آپاچی و پالس میسازن دقیقا از همین روش استفاده میکنن

بنده چون شانس این رو داشتم تا اگزوزهای روز دنیا مثلARROW -G.P.R-TWO BROTHERS و چندتا دیگه رو از نزدیک بررسی کنم

مدل کلیه بالا را خیلی مختصر نصفه شبی ارائه کردم لازم به ذکره در شرکتی مثل ARROW تمام پارامترها اندازه گیری میشه و مثل ایران

مدل ... اگزوز نمیسازن واسه همین یهو میشه 600 دلار و وقتی میبندی اشک شادی تو چشمات حلقه میبنده

سوراخ ته اگزوز هم همیشه بازه غیر از زمانی که DB KILLER یا SPARK ARRESTOR نصب باشه

حالا تو ایران بر عکسه همه جا بازه سوارخ تهشو میبندن :icon_pf _99_:

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 09:29 قبل از ظهر
بله اون هایی که اگزوز دست ساز برای موتور هایی مثل آپاچی و پالس میسازن دقیقا از همین روش استفاده میکنن

بنده چون شانس این رو داشتم تا اگزوزهای روز دنیا مثلARROW -G.P.R-TWO BROTHERS و چندتا دیگه رو از نزدیک بررسی کنم

مدل کلیه بالا را خیلی مختصر نصفه شبی ارائه کردم لازم به ذکره در شرکتی مثل ARROW تمام پارامترها اندازه گیری میشه و مثل ایران

مدل ... اگزوز نمیسازن واسه همین یهو میشه 600 دلار و وقتی میبندی اشک شادی تو چشمات حلقه میبنده

سوراخ ته اگزوز هم همیشه بازه غیر از زمانی که DB KILLER یا SPARK ARRESTOR نصب باشه

حالا تو ایران بر عکسه همه جا بازه سوارخ تهشو میبندن :icon_pf _99_:
خب جناب نادری به نظر شما کار من درسته ... درمورد خالی کردن داخل اگزوز یا نادرست...؟؟؟
قبلا هم از توضیحات بسیار مفید شما ممنونیم...

نیما نادری
14-07-1390, 10:26 قبل از ظهر
میبایست یک لوله زنبوری داخل اگزوز جوش میدادی و دورش رو برای تاراق تاراق نکردن که حاصل برخورد هوا مستقیما با بدنه اگزوز هست طبق دستور بالا باند پیچی میکردی

این میشد کم هزینه و شبیه ترین چیز به یک اگزوز 600 هزار تومنی و مسلما ایمن و خوش صدا

sajad.N
14-07-1390, 10:36 قبل از ظهر
اگزوز قهرمانی توی بازار از 100 تومن تا 300 تومن برای اپاچی هست...
اما این کاری که من کردم برای کسانیه که مثل من بی پول هستن...
حالا صبر کن رو اپاچی امتحان کنیم ببینیم چی میشه...
تاج سر ماهستی شما... هزارتا سوال کن...
البته دوستان اساتید ما هستن از اونها هم کمک بگیرید خوبه...

مرسی علی جان..
والا منم پول ندارم..!!!ولی بحث صدا جدا(که با این حرکت شما مشکل حل میشه) قیافه ی ضایعی داره..
منتظر تست شما روی آپاچی هستیم.

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 11:08 قبل از ظهر
میبایست یک لوله زنبوری داخل اگزوز جوش میدادی و دورش رو برای تاراق تاراق نکردن که حاصل برخورد هوا مستقیما با بدنه اگزوز هست طبق دستور بالا باند پیچی میکردی

این میشد کم هزینه و شبیه ترین چیز به یک اگزوز 600 هزار تومنی و مسلما ایمن و خوش صدا
ممنونم جناب نادری
متاسفانه بعداز بستن اگزوز همچین فکری به سرم زد... اما بسته بودیم دیگه... البته بازم دارم بازش میکنم که دهانه لوله رو برای صدای واضح تر گشاد کنم...
حتما اینکارو انجام میدم
دست شما درد نکنه

---------- Post added at 11:08 AM ---------- Previous post was at 11:06 AM ----------

مرسی علی جان..
والا منم پول ندارم..!!!ولی بحث صدا جدا(که با این حرکت شما مشکل حل میشه) قیافه ی ضایعی داره..
منتظر تست شما روی آپاچی هستیم.
صبر کن داداش تست کنیم ببینیم جواب چطوریه...
اگر باب میل بود ... و عکس هاشم میذارم شما هم خوشت اومد... بیار تا انجام بدیم برات...
احتمالا از راه حل دیگه ای در اپاچی استفاده کینم... که قیافه اگزوز بهم نریزه...
حالا تا برسیم پای کار ببینیم چی میشه... الان نمیشه نظر داد قیافش چطوری میشه...

Babak
14-07-1390, 02:58 بعد از ظهر
برای توری هم نمی خواد خیلی خودتو اذیت کنی میتونی بری واشر سازی ها او صفحه دور ریزشون عینه توری میشه بگیر هولش بدی تو اگزوزت

مهدی مریدا
14-07-1390, 05:26 بعد از ظهر
داداش این کاری که کردی چقدر هزینه داره ؟ من یه پارس 200 دارم می خوام این کارو بکنم . میشه برا منم انجام بدی ؟

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 06:26 بعد از ظهر
برای توری هم نمی خواد خیلی خودتو اذیت کنی میتونی بری واشر سازی ها او صفحه دور ریزشون عینه توری میشه بگیر هولش بدی تو اگزوزت
داداش نظرت واقعا توپ بوددددددد..... دمت گرم

داداش این کاری که کردی چقدر هزینه داره ؟ من یه پارس 200 دارم می خوام این کارو بکنم . میشه برا منم انجام بدی ؟
برای من 20 تومن تا الان خرج برداشته...
پارس 200 صداش خوبه که ... ولی اگر بخوای باید اگزوز رو ببینم که میشه یا نه...
اگه عکس داری از اگزوزش بذار...

Duran
15-07-1390, 12:05 قبل از ظهر
اول از نیما نادری عزیز تشکر میکنم که مصور مسئله رو روشن کرد و ازش میخوام اگه حوصله داره یک مقاله کوتاه مصور تهیه کنه و علیرضا خان هم زحمتش رو بکشه در قسمت اصلی بگذاره.
دوم عجله نکنید در مورد ساخت توری (پر چکاری و .... ) و دستکاری در کل اگزوز / یه خورده دندون رو جیگر بذارید بهتون میگم که کلا چیکار کنید یه منبع کامل با صدای دلخواه با هزینه مناسب رو کلا بسازید و نصب کنید .

خوب بریم سر بحثمون

قسمت تغییر صدا :

یه وقت کوتاه بذارید این مقاله رو بخونید ( [Only registered and activated users can see links] )و عکسها رو ببینید تا متوجه بشید ساختمان صداخفه کن اگزوز موتورتون از چه نوعی هست و معایبش چیه که بتونیم راه کارها رو بررسی کنیم.
حالا باید ببینیم با توجه به اینکه شما صدای بلندتر از عادی مدنظرتون هست چه روشی احتمالا بهتر جواب میده در عین حالی که به اجزا اینجینتون کمترین صدمه رو وارد کنه .
چیزی که شما الان انجام دادید یه مخزن خالی دارید با یه ورودی و خروجی دود که اصولی نیست چرا که گازهای خروجی با سرعت غیر قابل مقایسه با حالت فابریکش داره از خروجیش بیرون میره و چه اتفاقی میفته ؟ در قسمت سرسیلندر و در زمان تخلیه که سوپاپ دود باز میشه سوپاپتون در معرض حرارت بیش از قبل قرار میگیره . سوپاپهای اینجینهای مارک دار غیر چینی یه طیفی گرمایی نرمالی براشون درنظر گرفته شده که مثلا با این رنج دما و فشار فلان قدر عمر مفید خواهد داشت حالا تصور کنید سوپاپ با جنس چینی که هر کدومشون با سری قبل فرق داره و استاندار قابل قبولی هم نداره با یه همچین گرمای بالایی مواجه بشه . عدد و رقمی در این مورد نمیشه ذکر کرد به این خاطر که اصلا جنس استانداردی وجود نداره که بشه گفت این سوپاپ و متعلقاتش قبلا در این شرایط فلان قابلیت رو از خودش نشون داده . پس شما میشید تست کننده . حالا در این تست یکی مثل منه که کلا به اینجین فشار زیاد وارد نمیکنه و ممکنه یه مقدار بیشتر عمر کنه و یکی دیگه که به اینجین فشار وارد میکنه که طبیعتا عمر مفید اون فطعات رو کمتر خواهد کرد ولی در اصل مطلب که فرسودگی بیش از پیش سوپاپ و بعضی قطعات وابسته به اون هست تفاوتی حاصل نمیشه .
حالا چه میشه کرد ؟
اگه اون مقاله و عکسهای پایینتر رو دیده باشید ساختمان صداخفه کنهای مختلفی درج شده که در سیستمهای اسپرت نمونه هایی از جمله موارد که نیما نادری عکسش رو گذاشتند بچشم میخوره . اما تفاوت موارد عکسهای نیما خان نادری با یکی از روشهایی که در اونجا عکسش گذاشته شده چیزی هست که احتمالا شما به دنبالش هستید .
عکسهای نیما نادری عزیز به درد افرادی مثل من میخوره که دنبال صدای متعادل یا صدای کمتر هستند چرا که سیستم کاهنده صدای تیون شده بسیار استاندارد و با پدرمادری داره . اما این نوع سیستم که عکسش رو مجدد براتون اینجا میگذارم به درد شما که طالب صدای بیشتر هستید میخوره در عین حالی که در چندین فروم خارجی دیدم که از این سیستم بسیار استقبال کردند و تستهای نزدیک به یک ساله ازش گرفتند و موردی که باعث معیوب شدن قسمتی از اینجین شده باشه گزارش نشده .

خوب تفاوت مشخصه یعنی اینجا شما از وسط مخزن یه لوله که قسمتیش زنبوری هست رد میکنید که دورش اول الیاف نسوز که کار اصلی دسی بل کیلر رو انجام میده و همون سیمهای نسوز به عنوان نگهدارنده و فیکسر و از طرفی به عنوان مکمل و دومین دی بی کیلر انجام وظیفه میکنه . هر قدر طول اون قسمت توری یا زنبوری در طول مخزن بیشتر باشه از میزان صدا بیشتر کاسته میشه .

حالا چطور بسازین

بجای دستکاری در مخزن موتور خودتون (مخصوصا موتورهایی که دارای سیستمهای گرونفیمتن مثل پالس و آپاچی ) اول قطر و طول مخرن اصلی رو میگیرید و یه سر میرید پامنار اونجا لوله های با درز و بدون درز استیل با آلیاژهای مختلف هست (الان خاطرم نیست بهترین شماره آلیاژ مقاوم دربرابر گرما کدومه اما بپرسید متوجه میشید ) لوله اصلی رو که فراره به عنوان مخزن استفاده بشه رو میخرید و بعدش از همونجا لوله اصلی خروج دود که داخل مخزن جوش میخوره رو هم میگیرید . همونجا انواع توریها با سایزها و آلیاژهای متفاوت هم هست به اندازه مورد نظرتون میگیرید و میدید براتون آرگون میدن و سر و ته کار رو هم همونجا با گرد بر براتون در میارن . اونا رو هم جوش میدید و تمام (الیاف و سیم نسوز دور قسمت زنبوری یادتون نره و برای محکم کاری سه تا بست هم در سه قسمت اول وسط و آخر سیم نسوز ببندید و سفت کنید که در اثر لرزش بعدها سیمها خودشون رو ول نکنن) .
این پیشنهاد بنده برای شما اما نیما خان چند تا عکس خوب دیگه اگر میتونی بگذار که من ایشالله ماه دیگه سرم خلوت میشه حتما چند مدل تست کنم .
تشکر از صبر دوستان

mk1
15-07-1390, 12:20 بعد از ظهر
علی آقا این کار چقدر هزینه داره؟
میشه کاری کرد که صدای موتور مثل موتور بشه یا نه؟ منظورم موتورهای cc 1000 تا 1300 cc که وقتی گاز میدن احساس میکنی زمین میلرزه در صورتی که اصلا صداشون گوش خراش نیست
:hanghead:

nightwolf_suzuki
15-07-1390, 08:01 بعد از ظهر
جناب دوران راهی که شما ارائه دادید بسیار عالیست...
اما بنده تلفنی با داییم صحبت کردم... ایشون مهندس مکانیک و صنایع هستند... و مدیر کنترل شرکت سازگستر سایپا بودن...
فرمودند که خالی کردن اگزوز وقتی به سوپاپ هوا اسیب میرسونه که هواکش موتور رو هم دستکاری کنی و هوای زیادی وارد موتور بشه... وقتی شما فیلتر هواکش رو بر میدارید و یا سوراخ های هواکش رو گشاد میکنید هوای بیش از حد وارد موتور میشه... که باعث سوختن سوپاپ میشه...
حرف ایشون به نظر من منطقی بود... علتشم اینه که موتور از اگزوز که هوا نمیکشه ... اگزوز خروجی و هواکش ورودیه... اگر از هواکش هوای زیادی وارد بشه اونوقت سوپاپ میسوزه... ولی وقتی هواکش استاندارده و شما اگزوز رو خالی میکنید فقط هوای ورودی به موتور به حالت بهتری از اگزوز خارج میشه...
مثال دایی بنده برای این مسئله : در ماشین های مسابقه ای طول لوله اگزوز به کوتاه ترین شکل ممکن طراحی شده... برای اینکه شتاب ماشین بالا بره... ولی هواکش رو تنظیم میکنن تا هوای ورودی استاندارد باشه... و هیچ اشکالی در موتور پیش نمیاد جز اینکه دود سریع تر و راحت تر خارج میشه...
بنده امروز با موتور دو ترک رفتم چیتگر... شیب زدم و برگشتنی هم همش جاده سر بالایی بود تا کرج... انصافا موتور کم نیاورد ... و بعد سر سیلندر و امتحان کردم... اصلا داغ نشده بود... البته به اون حدی که شما میگید... که باعث سوختن سوپاپ میشه...
البته راهی که شما هم معرفی کردید بسیار عالی هست... و قابل تحسین...
البته ما هم میخواستیم داخل اگزوز توری بذاریم که متاسفانه یادمون رفت و باید دوباه اگزوز رو باز کنم... توری بذارم و دهانه اگزوز رو گشاد کنم...
از طرف دیگه فکر کنم اگر مشکلی باشه توی 2000 کیلومتر نشون میده... تا الان که 300 کیلومتر رفتیم و مشکلی نبود... تا جمعه هفته دیگه احتمالا 2000 کیلومتر رو میرم... چون قراره طالقان هم بریم با بچه ها... اگر این کار اشتباه باشه تا اخر این هفته خودشو نشون میده... اگرم نه که هیچی...

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:55 PM ----------

علی آقا این کار چقدر هزینه داره؟
میشه کاری کرد که صدای موتور مثل موتور بشه یا نه؟ منظورم موتورهای cc 1000 تا 1300 cc که وقتی گاز میدن احساس میکنی زمین میلرزه در صورتی که اصلا صداشون گوش خراش نیست
:hanghead:
داداش گلم موتور های 1000 یا 1300 سی سی چهار یا شش سیلندر هستن... شما نمیتونی کاری کنی یه موتور تک سیلندر بتون همچین صدایی تولید کنه...
چون فشار هوایی که از سیلندر های موتور سنگین خارج میشه قابل مقایسه با تک سیلندر نیست...
اما صدای قشنگ با حجم بالاتر میشه تولید کرد... الان صدای موتور من بسیار عالیه... فقط کمی لرزش اگزوز دارم که اونم بخاطر نذاشتن توری هست... که یادمون رفت
کاری که شما میخوای اصلا امکان پذیر نیست...

mk1
15-07-1390, 10:30 بعد از ظهر
جناب duranاین اگزوزتون چرا در نداره منظورم اون فلزیه که ته اگزوزا دارن اینطوری که پشم و شیشش میریزه تو خیابون:s (9)::s (9): لطفا کاملشو بزارید ممنون میشم :4chsmu1:

Masoud
16-07-1390, 10:59 قبل از ظهر
با سلام من قصد ندارم بگم کار شما بی فایده است ولی این حرکت موتور و به روغن سوزی می ندازه و صدای ناهنجاری تولید می کنه بهترین کار برای شتاب و صدای بهتر نصب اگزوز مناسب هست نه هر اگزوزی .

nightwolf_suzuki
16-07-1390, 11:02 قبل از ظهر
با سلام من قصد ندارم بگم کار شما بی فایده است ولی این حرکت موتور و به روغن سوزی می ندازه و صدای ناهنجاری تولید می کنه بهترین کار برای شتاب و صدای بهتر نصب اگزوز مناسب هست نه هر اگزوزی .
داداش مشکل بنده و امثال بنده اینه که پول نداریم ... پس باید خودمون ابتکار بخرج بدیم...
از طرف دیگه صدای ناهنجاری نداره... بابا کلیپش رو گذاشتم برید دانلود کنید حجم سه تا کلیپش رو هم 500 کیلوبایت هم نمیشه...
ببینید صداش چطوره

Masoud
17-07-1390, 09:36 بعد از ظهر
داداش مشکل بنده و امثال بنده اینه که پول نداریم ... پس باید خودمون ابتکار بخرج بدیم...
از طرف دیگه صدای ناهنجاری نداره... بابا کلیپش رو گذاشتم برید دانلود کنید حجم سه تا کلیپش رو هم 500 کیلوبایت هم نمیشه...
ببینید صداش چطوره
داداش اخه به موتورت 2برابر پول اون صدمه می زنید........

nightwolf_suzuki
21-07-1390, 08:14 قبل از ظهر
خب دوستان فکر کنم بعد از 2000 کیلومتر راه رفتن با این اگزوز که بنده داخلش رو خالی کردم... اسیبی که همتون میگفتید به موتور وارد بشه(داغون شدن سوپاپ هوا و روغن سوزی و ...)
فردا داریم میرم طالقون... برگردیم میشه تقریبا 2000 کیلومتر....
برگشتیم سرسیلندر رو باز میکنم... فیلم و عکس میگیرم که هیچ تغییری در سوپاپ ها ایجاد نشده...:24:

GP3
21-08-1390, 07:28 بعد از ظهر
صداش خیلی بد شده به نظرم همون اولی خیلی صداش بهتر بود

مردم آزارررررررررررررررررررررر رررررررررررررررر:15:

BKING
25-08-1390, 01:07 بعد از ظهر
سلام

بالاخره اینکار موجب روغن سوزی می شه یا نه؟

Babak
25-08-1390, 02:59 بعد از ظهر
بیشتر به پیستون فشار میاد چون شالاپی میرخ بالا

Masoud
25-08-1390, 07:53 بعد از ظهر
خیالتون تخت آلان پدر موتور در اومده.....
که شاید این مورد رو تو سواری موتور متوجه بشه...

aban
13-01-1391, 08:45 قبل از ظهر
اگزوزو دستکاری کنیم فرقی توی شتاب و قدرت داره یا نه؟
به انجین و مخلفاتش اسیب میرسونه یا نه؟
فابریک بمونه بهتره یا تیون شده؟

کوروش
13-01-1391, 09:46 قبل از ظهر
اگزوزو دستکاری کنیم فرقی توی شتاب و قدرت داره یا نه؟
به انجین و مخلفاتش اسیب میرسونه یا نه؟
فابریک بمونه بهتره یا تیون شده؟
قدرت که ربطی به اگزوز نداره / اگه میخوای قدرت رو زیاد کنی باید چرخ دنده ها و خورشیدی رو دستکاری کنی !!!
نه فکر نکنم به انجین اسیب بزنه ولی در کل توصیه نمیشه که اگزوز رو خالی کنید !!!
ولی نفس موتور رو زیاد میکنه / شتاب رو میبره بالا ولی اونقدر زیاد نیست که اساسی تغییر کنه ولی احساس میشه !!!
سلیقه ای هستش دوست داشتی دست کار کن دوست نداشتی بزار فابرک بمونه !!!
ظاهری هم صدا رو بم میکنه باطنی هم که گفتم شتاب و نفس موتور

gto
14-04-1391, 02:15 بعد از ظهر
ممنون کارت تمیز بود میگم اگه می شد رو موتور های بی کلاج هم اینک ارا انجام بدن چقرد باحال مشد اگه میشه لطفا یه پیغام بفرستین برام

ali1100
14-04-1391, 02:23 بعد از ظهر
قدرت که ربطی به اگزوز نداره / اگه میخوای قدرت رو زیاد کنی باید چرخ دنده ها و خورشیدی رو دستکاری کنی !!!
نه فکر نکنم به انجین اسیب بزنه ولی در کل توصیه نمیشه که اگزوز رو خالی کنید !!!
ولی نفس موتور رو زیاد میکنه / شتاب رو میبره بالا ولی اونقدر زیاد نیست که اساسی تغییر کنه ولی احساس میشه !!!
سلیقه ای هستش دوست داشتی دست کار کن دوست نداشتی بزار فابرک بمونه !!!
ظاهری هم صدا رو بم میکنه باطنی هم که گفتم شتاب و نفس موتور

شايد در ظاهر شتاب و نفس موتور زياد شود . ولي بعد از چند هفته سوپاپ ها شروع به تيز كردن . بعد از آن رد شدن كمپرس از سوپاپ و . بعد از آن باعث سوختن سوپاپ ها ميشود . و د ر آخر مهندسي معكوس خرج سنگيني روي دست شما

ميزاره .چون بعداينكه سوپاپ بسوزه كج ميشه و با پيستون اصابت ميكنه و محفظه احتراق رو از بين ميبره . و احتمال اين هم هست كه سوپاپ از سرسيلندر بيرون بزنه در اثر فشار زيادي كه به موتور تحميل ميشه .و كلا موتورر بره به تعطيلات

تابستوني ..

ali-051
16-05-1392, 01:25 بعد از ظهر
دوستان موتور من داخل اگزوزش خالیه...میخاستم ببینم واسه موتور اشکالی پیش نمیاد؟؟؟ موتورم روان هست

Eyeless
14-10-1392, 02:35 بعد از ظهر
سلام

یه سوال دارم

اگر توری اگزوز سی جی برداریم صداش مثل موتور سنگین میشه ؟

یا میشه کاری کرد که صدایی شبیه به موتور سنگین بده ؟

ali_r
14-10-1392, 02:37 بعد از ظهر
سلام

یه سوال دارم

خیر هیچ راه کاری نداره خودتو اذیت نکن

farshad 54
14-10-1392, 06:59 بعد از ظهر
این بنده خدا که تاپیک رو زده بود رفت طالقون که بیاد بگه نتیجه چی شد ولی دیگه خبری ازش نشد :297:

بنده عارضم خدمتتون که کلی تحقیق راجب اگزوز و هدرز و صدا و این برنامه ها داشتم هم رو موتور هم رو ماشین انداختن منبع اسپرت هیچ آسیبی به سوپاپ و انجین وارد نمیکنه

تنها عاملی که باعث آسیب دیدن انجین بعد از نصب اگزوز اسپرت میشه جو گیر شدن راننده و هی زرت و زرت گاز هرز دادن و چون موتور و ماشین نفسش باز شده و دور موتور سریع تر از قبل بالا میاد تا خشتک گاز دادن به

وسیلشون هست که باعث پیوند خوار و مادر انجین به هم دیگه میشه :3:

ماکیاولی
15-10-1392, 01:00 قبل از ظهر
مرحله 8: حالا به توسط هوابرش و لحیم مخصوص خروجی اول رو با دقت روی بنده اگزوز جوش میدیم...و در اخر با پرچ قسمت استیل سر اگزوز رو متصل میکنیم

از سیم آهن استفده شده برای جوش یا چیز دیگه؟

CITROEN
27-11-1392, 10:46 بعد از ظهر
دوستان جواب بدین که برای موتور بی کلاچ من خوبه یا نه ؟؟
اگه این کارو کردم باید هواکشو ببندم سرجاش؟؟
هواکشو برداری موتور توی حالت سلو(slow) صدای زیادی میده اما بهتره که با دور موتور رابطه ی مستقیم داشته باشه .
راستی انجین من قسمت سوپاپ خروجی دود و ورودی اگزوز خیلی خیلی داغ میشه طوری نیست؟ بعد از حدود 3 دقیقه سلو(slow) کار کردن !!نکنه بدلیل باز کردن هواکشه؟؟
طوری نیست؟

Arash-The-Rider
28-11-1392, 12:31 قبل از ظهر
این بنده خدا که تاپیک رو زده بود رفت طالقون که بیاد بگه نتیجه چی شد ولی دیگه خبری ازش نشد :297:

بنده عارضم خدمتتون که کلی تحقیق راجب اگزوز و هدرز و صدا و این برنامه ها داشتم هم رو موتور هم رو ماشین انداختن منبع اسپرت هیچ آسیبی به سوپاپ و انجین وارد نمیکنه

تنها عاملی که باعث آسیب دیدن انجین بعد از نصب اگزوز اسپرت میشه جو گیر شدن راننده و هی زرت و زرت گاز هرز دادن و چون موتور و ماشین نفسش باز شده و دور موتور سریع تر از قبل بالا میاد تا خشتک گاز دادن به

وسیلشون هست که باعث پیوند خوار و مادر انجین به هم دیگه میشه :3:

ای کسانیکه موتور خریده اید، مافلر و هدرز قهرمانی بیندازید و داخل اگزوزها را خالی نمایید، باشد که مورد لطف و عنایت شتاب بیشتر قرار گیرید و از هیچ چیز نهراسید که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.....

والا دوستانی که فرمودند به سوپاپ ها فشار وارد میشه به خاطر اینه که بعد از این عمل بهشون فشار وارد می کنین... (همونی که آقا فرشاد گفتن)

اگه شما برداشتی کامل داخل اگزوز رو خالی کردی امکان داره که back pressure اگزوز رو تحت تاثیر قرار بدی و خوب باعث بشی موتور از بهینه کار کردن بیفته. ولی اگه یه لوله از وسط رد کنی دیگه مشکل back pressure هم نداری. تو اگزوزهای قهرمانی هم که اصلا امکان آسیب رسوندن به موتور نیست و اینا همش خرافاته. فقط مهم اینه که جوگیر نشین.

و یک مطلب بچه ها اینکه اگر موتورهاتون بیصدا هستش حتما یه کاری براش بکنین. نگران سر و صدای اضافه هم نباشین. همین سر و صدای اضافه تاحالا منو از چندین تصادف بد نجات داده. NOISE SAVES LIVES... Believe me :minzdr:

راستی یادم رفت بگم.... قدرت موتور هم "بیشتر" میشه... در حدود 1 تا 2 اسب بخار.... (بله بیشتر میشه :11:)

- - - Updated - - -

از سیم آهن استفده شده برای جوش یا چیز دیگه؟

برنج بدین اکسید هم نمیشه.

- - - Updated - - -

دوستان جواب بدین که برای موتور بی کلاچ من خوبه یا نه ؟؟
اگه این کارو کردم باید هواکشو ببندم سرجاش؟؟
هواکشو برداری موتور توی حالت سلو(slow) صدای زیادی میده اما بهتره که با دور موتور رابطه ی مستقیم داشته باشه .
راستی انجین من قسمت سوپاپ خروجی دود و ورودی اگزوز خیلی خیلی داغ میشه طوری نیست؟ بعد از حدود 3 دقیقه سلو(slow) کار کردن !!نکنه بدلیل باز کردن هواکشه؟؟
طوری نیست؟

هواکش؟! منظورتون فیلتر هواس؟! برش داشتی؟!
اون گرما هم عادیه...

Magma
28-11-1392, 09:54 بعد از ظهر
دوستان من یه توهم زدایی دیگه هم بکنم. وقتی اگزوز خالی میکنین و یا منبع اگزوز میندازین حتی گاز دادن تا ردلاین هم در حالت عادی مشکلی برای موتور بوجود نمیاره. در واقع طبق گفته های یه تعمیرکار بسیار اینکاره و تجربه ی شخصی خودم فقط معکوس کشیدن هست که مادر سوپاپو به عزاش میشوونه. وقتی اگزوز خالی میشه انصافا معکوس کشیدن لذت خاصی داره که یه شتاب ناگهانی به موتور میده اما باعث میشه بعضا دور موتور تا خشتک بالا بیاد و سیت یا نشیمن سوپاپ داغون میشه. در ادامه خود سوپاپ هم منهدم میشه. پس گاز بدید اما معکوس سگی تو دور موتور بالا اصلا نکشید.

mohamad.kerman
12-02-1394, 08:40 بعد از ظهر
سلام داداش باریک الله کارت درسته خوشم امد داداش اموزش خالی کردن اگزوز هوندا200samaهم میگی داداش راستی رنگ میزنه یا چیز های دیگه میگن الکیه یا واقعین یعنی برای موتور ضرر داره یا نه؟

ahmadra.2520
02-06-1394, 06:05 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید

اقا اگزوز هوندا ۱۲۵ هم از همین مکانیسم اگزوز موتور شما بهره میبره یا کلا تفاوت داره؟؟؟
اگر ممکنه درباره اگزوز هوندا ۱۲۵ و امکان تغییر دادن و ... رو بفرمایید خیلی ممنون میشم چون هیچ جا نبود پرسیدم

asalfarhadi05
03-06-1394, 06:34 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیزم عالی بود ;)

joker2
05-06-1394, 09:00 قبل از ظهر
سلام

یه سوال دارم

اره میشه فقط مصرف بنزینت زیاد میشه
یه سنگ چرخ وردار استیلی که دور اگزوز هست اونو ببر فقط مواظب باش لوله اصلی اگزوز اصیب نبینه

parsa.motori
12-06-1394, 07:18 قبل از ظهر
عالی کار کردی داداش خیلی کارت درسته برا 125 ام میشه این کارو کرد؟

blackwhite
02-08-1394, 12:57 قبل از ظهر
آپاچی 160 هم اگزوزش به همین صورته یا فرق داره ؟

blackwhite
03-08-1394, 04:54 بعد از ظهر
آپاچی 160 هم اگزوزش به همین صورته یا فرق داره ؟

کسی نبود جواب بده

و اینکه یه سوال دیگه

دوستان اگر کسی اگزوز آپاچی رو خالی کرده پیام بده باهاش کار دارم یه چنتا سوال دارم راهنمایی کنه منو

sorena_of road
11-08-1394, 01:42 بعد از ظهر
دوست عزیز همیشه نباید چیزایه عاغلانه انجام بشن

عشق ینی لمس گاز موتورت عشق ینی گاز دادن جلو مامور با همون اگزوز گوش خراش عشق ینی دیوونگی

abbashoseini15
29-02-1395, 06:21 قبل از ظهر
دوستان کسی میتونه درباره برداشتن توری اگزوز و چیزایی که داخلشه منو راهنمایی کنه.چقد رو شتاب تاثیر داره؟؟؟؟

Saeedof
22-03-1396, 03:07 بعد از ظهر
کامل و عالی مرسی
میشه بگید چطوری باید اگزوز هوندا رو خالی کرد؟؟؟
ممنون میشم

Mahdi879
13-04-1396, 12:07 قبل از ظهر
سلام
با اجازه از تمام اساتید سایت(مخصوصا اقا شفیع که در بخش فنی بسیار عالی کار کردن)... بنده امروز داخل اگزوز موتور رو خالی کردم و توری هاش رو برداشتم... و عکس از تمام مراحل کار گرفتم و براتون میذارم... با توضیح اینکه چیکار کردیم...
انصافا صدای بسیار زیبایی گرفته... مثل موتور سنگین تا دور موتور 5 صداش ارومه و وقتی بالای5 میزه صداش غوغایی به پا میکنه...
ابزار مورد نیاز : 1- دریل . 2- دستگاه پرچ همراه با پرچ مورد نیاز 3-آچار های مورد نیاز 4- هوابرش کوچک
مرحله 1 : در این تصویر اول سه پیچ اصلی اگزوز رو باز میکنید...
اول پیچ شماره 1 رو باز میکنید تا اگزوز از لوله اصلی جدا بشه...و بعد پیچ شماره 2 که پایین اگزوز رو به شاسی وصل کرده... و بعد پیچ شماره 3 که بالای اگزوز رو به شاسی وصل کرده(دقت کنید که اگر اول پیچ های بنده رو باز کنید هنگام باز کردن پیچ اتصال منبع اگزوز به لوله اگزوز امکان کج شدن لوله اگزوز هستش...پس پیچ ها رو به ترتیب باز کنید...)

مرحله 2 : در این تصویر کلاهک استیل که برای تزئین روی قسمت فوقانی اگزوز به وسیله چهار پرچ نصب شده رو به توسط دریل پرچ ها رو باز کرده ودر میارید...

مرحله 3 : حالا شما به اولین خروجی (یا به اصطلاح غلط کاتالیزور) رسیدید...

مرحله 4 : حال با هوابرش با دقت بسیار بالا از گوشه این قسمت رو جدا میکنید...(حواستون باشه که زیاد هوابرش رو به تنه اگزوز نزدیک نکنید که بدنده اگزوز سوراخ نشه...)

[Only registered and activated users can see links] B%B4.jpg

مرحله 5 : حالا به دومین خروجی رسیدیم که داخل اگزوز هست و باید برش داده بشه ...(این برش بسیار سخت و فنی هست و دقت بالایی میخواد .... چون اگر یه ذره دست بلرزه کار اگزوز تمومه)البته خروجی دوم کاملا مشخص نیست...

[Only registered and activated users can see links] B%B5.jpg

مرحله 6 : حال باید خروجی سوم که از خروجی دوم پایین تره رو با هوابرشه ببرید... این مرحله از مرحله قبل هم سخت تره ... چون احتمال جزقاله شدن دستتونم هست...

[Only registered and activated users can see links] B%B6.jpg

مرحله 7 : اگزوز خالی شده و فقط توری اول که احتیاج به برداشتنش نیست چون جلوی اجسام بزرگی که شاید توی اگزوز بره مثل سنگ ریزه جلو گیری میکنه...(شاید کسی مرض داشته باشه سنگ بندازه داخل اگزوز«مشاهده شده»...)

[Only registered and activated users can see links] B%B7.jpg

این عکس همون دو خروجی داخل اگزوز میباشد که توسط هوابرش بریده شده...

[Only registered and activated users can see links] B%B8.jpg

[Only registered and activated users can see links] B%B2.jpg

در مرحله اخر پیچهای وصل کردن به تنه رو برعکس باز کردن میبندیم... یعنی اول پیچ های اتصال تنه رو میبندیم و بعد پیچ اتصال اگزوز به لوله رو وصل میکنیم... تا لوله اگزوز کج نشه...
انشاالله مورد استفادتون بوده باشه...
یاعلی

---------- Post added at 03:39 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

راستی یادم رفت اینم بگم... بعضی جاها میگن برای خالی کردن اگزوز باید بدنه اگزوز رو شکافت ... اما ما بدون شکافتن بدنه اینکارو کردیم...
اینم فیلما
فیلم قبل از خالی کردن: [Only registered and activated users can see links] gp
فیلم بدون اگزوز : [Only registered and activated users can see links] gp
فیلم اگزوز بعد از خالی کردن : [Only registered and activated users can see links] gp

سلام دوست عزیز میخواستم بدونم این کارو میشه رو اگزوز هوندا 150 و 200 هم انجام داد؟
ضرر خاصی نداره؟

Alireza.BMW
13-04-1396, 02:12 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز میخواستم بدونم این کارو میشه رو اگزوز هوندا 150 و 200 هم انجام داد؟
ضرر خاصی نداره؟

اگزوز سی جی مثله این موتورا خفه کن نداره که به اصطلاح بازه البته توی داره ولی دیگه اونو برداری همینجوریشم صدا فحش خورش ملسه اونجوری که هیچی

Mirakhori
26-04-1398, 08:20 بعد از ظهر
آقا سلام
من یه هندا ۱۲۵ دارم سرعتش عالیه ولی سر بالایی کم میاره
ور ضمن صفحه کلاچ هم عوض کردم درست نشد
میشه راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

آقا سلام
من یه هندا ۱۲۵ دارم سرعتش عالیه ولی سر بالایی کم میاره
ور ضمن صفحه کلاچ هم عوض کردم درست نشد
میشه راهنمایی کنید