PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر جنگلی رمک به ازاره رامسر

شفیع
13-07-1390, 12:03 قبل از ظهر
برنامه ی این دفعه خیلی غافلگیرانه بود، راستش من برای کار دیگه ای رفته بودم ولی یهو بخوردم به یه گروه آفرود، و همراه شدم باهاشون، یه گروه از بچه های باحال رامسر که تقریبا از دور و نزدیک می شناختمشون ولی نمی دونستم عشق آفرود هستن.
البته در این برنامه من موتور ندارم، و فقط پشت دوربین هستم. انشالله از این به بعد برنامه های بزرگ تری رو ترتیب میدیم.

مسیر جنگلی از ارتفاعات منطقه رمک شروع می شه و از راه جنگل متصل می شه به منطقه حفاظت شده ازاره، مسیر به علت بارندگی خیلی لیز شده بود، همه ی موتور ها برای عبور مشکل داشتن و همه بچه ها واقعا تلاش کردن.
وجود دوستانی با تجربه ای چون آقا Maneli و آقای عسگری در این برنامه خیلی تونست کمک کنه.

[Only registered and activated users can see links]

در پایان،
ساعات خوبی رو پشت سر گذاشتیم،
ولی واسه من بیشتر حسرت بود، واسه اینکه موتور نداشتم !

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 12:13 قبل از ظهر
شفیع جان شما چرا بدون حضور روحانی کاروان سفر میکنید برادر؟؟؟!!!!:biggrin:
اقا ما رو هم خبر کنید توی این سفر ها ....
خیلی قشنگ بود... دمتون گرم

شفیع
13-07-1390, 12:24 قبل از ظهر
شفیع جان شما چرا بدون حضور روحانی کاروان سفر میکنید برادر؟؟؟!!!!:biggrin:
اقا ما رو هم خبر کنید توی این سفر ها ....
خیلی قشنگ بود... دمتون گرم

روحانی کاروانو خوب اومدی ! می گم من خودم غافلگیر شدم، روحانی جای خود دارد !
و اینکه شما هم بفرما قدمتون بالای سر ! ولی فکر کنم دستتون از دنیا کوتاهه، (دنیا در اینجا به معنای مسیر های آفرودی رامسره) :4chsmu1:

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 12:27 قبل از ظهر
روحانی کاروانو خوب اومدی ! می گم من خودم غافلگیر شدم، روحانی جای خود دارد !
و اینکه شما هم بفرما قدمتون بالای سر ! ولی فکر کنم دستتون از دنیا کوتاهه، (دنیا در اینجا به معنای مسیر های آفرودی رامسره) :4chsmu1:
دست شما درد نکنه داداش...
مام یه کمی افرود زدن بلدیم داداش... خودمم تریل دارم ... فیلم لواسون رو دان میکردی میدید از چه جاده داغونی بالا رفتیم....:consoling2:
درسته من طلبه هستم... اما خیلی اهل سفرم

شفیع
13-07-1390, 12:34 قبل از ظهر
دست شما درد نکنه داداش...
مام یه کمی افرود زدن بلدیم داداش... خودمم تریل دارم ... فیلم لواسون رو دان میکردی میدید از چه جاده داغونی بالا رفتیم....:consoling2:
درسته من طلبه هستم... اما خیلی اهل سفرم

من جسارت نکردم آقا گرگه ! منظورم این بود، شما مگه در رامسر هستی ؟ حمل موتور از یه شهر دیگه به یه شهر دیگه مشکلات خودشو داره،
وگرنه من هم آفرود روی حرفه ای نیستم، اصلا موتورم برای آفرود خیلی مناسب نیست.
راستی، ببخشید، ما باید چی شمارو صدا کنیم، اسمتون ؟ اینکه شما رو گرگ خطاب می کنیم مشکلی نیست ؟ اگر اسمتونو بدونم خیلی بهتره.

nightwolf_suzuki
13-07-1390, 12:38 قبل از ظهر
من جسارت نکردم آقا گرگه ! منظورم این بود، شما مگه در رامسر هستی ؟ حمل موتور از یه شهر دیگه به یه شهر دیگه مشکلات خودشو داره،
وگرنه من هم آفرود روی حرفه ای نیستم، اصلا موتورم برای آفرود خیلی مناسب نیست.
راستی، ببخشید، ما باید چی شمارو صدا کنیم، اسمتون ؟ اینکه شما رو گرگ خطاب می کنیم مشکلی نیست ؟ اگر اسمتونو بدونم خیلی بهتره.
شما بگو با موتور بیا اون سر دنیا... من بعشقت یه دور، دور دنیا میچرخم میام پیشت داداش....:4chsmu1:
آقا گرگه باحال بود!!!

soroush adventure
13-07-1390, 09:13 قبل از ظهر
شفیع جون با عکسات حال کردم کلی فاز افرود گرفتم انگار خودمم اونجا بودم. عکس خوب واقعا روح ادم رو به اون محیط میبره.
بهتره که تو قسمت قرار ملاقاتهای افرود یه بخش هم برای قرارملاقات بچه های رامسر و شمال درست بشه.
اون کبیر 250 کلی گردو خاک بلند کرده بودا با اون لاستیک ها ! منو یاد اون رخشم انداخت :10:موتور خوبیه خصوصا که بعضی لوازمش مثل صفحه کلاچ و برق و ترانزیستورش با هوندا سی جی یکی هست و راحت گیر میاد

amirw3x
13-07-1390, 01:38 بعد از ظهر
ای ول بابا دستمریزاد

شفیع
13-07-1390, 02:16 بعد از ظهر
شفیع جون با عکسات حال کردم کلی فاز افرود گرفتم انگار خودمم اونجا بودم. عکس خوب واقعا روح ادم رو به اون محیط میبره.
بهتره که تو قسمت قرار ملاقاتهای افرود یه بخش هم برای قرارملاقات بچه های رامسر و شمال درست بشه.
اون کبیر 250 کلی گردو خاک بلند کرده بودا با اون لاستیک ها ! منو یاد اون رخشم انداخت :10:موتور خوبیه خصوصا که بعضی لوازمش مثل صفحه کلاچ و برق و ترانزیستورش با هوندا سی جی یکی هست و راحت گیر میاد

ممنون سروش جان، شما لطف داری،
یه نقطه ضعفی که در برنامه های آفرودی اکثر بچه های سایت دیدم این بود که، از کل سفر آفرودشون فقط 4 تا عکس دسته جمعی و یادگاری ثبت می کنن و میان توی پرشین موتور فقط توضیح می دن، این طوری به نظرم اون حس آفرود منتقل نمی شه، واسه همین تصمیم گرفتم حتی به قیمت اینکه خودم توی آفرود نباشم، بتونم 4 تا لحظه شکار کنم. البته به نظرم نتونستم موفق باشم، سالار من خسته ست (دوربین) دکترا جوابش کردن می گن موتور لنزش ضعیف شده، واسه همین در اکثر مواقع فوکاس ناقص انجام میده ...

در مورد کبیر (maneli) راستش همه بچه گرد و خاک می کردن ولی ... خیلی موفقیت آمیز نبود، اینطور که متوجه شدم، نا امیدی در یک سفر آفرود خیلی می تونه توی توانایی های موتور و موتور سوار تاثیر بذاره، در بین گروهمون بچه هایی رو داشتیم که می گفتن موتور ما ضعیفه نمی تونه از اینجا بالا بره، و نمی اومده، و جالب بود آقا عسگری (موتور اکسل) می اومد پایین و با موتور همون آدم نا امید دو ترک سوار می شدن و می اومدن بالا !!! به نظرم غیر از حجم موتور، کاربراتور، اگزوز، سیستم فنر بندی، .... اعتماد به نفس هم خیلی می تونه در قدرت موتور تاثیر داشته باشه. البته خودم هم در آفرود ها خیلی اعتماد به نفس ندارم !
موتور های شاخص دیگه هم در گروه داشتیم، که هر کدوم ویژگی های خاصی داشتن، مثلا موتور آقای حامد بیجارچی به ظاهر یه DT نارنجی رنگ هست، ولی این موتور اصلا DT نیست، کاملا دست سازه، خودم هم دورا دور شاهد زحمات آقا حامد بودم برای ساخت این موتور، موتورو خودش سر هم کرد، قدرت فوق العاده ریادی داشت ولی خوب همین قدرت زیاد بعضی جاها کار دست راکب داد.
یا موتور اکسل آقای عسگری تا به حال همچین اکسل تمیزی ندیده بودم، اون از نوع دو کاربراتوره

و یه مسئله دیگه، نمی دونم دوستان تا به حال چند بار در مسیر های شیب تند به همراه گل و لای تردد کردن، به وضوح دیده می شد لاستیک آفرودی فرق چندانی با یه لاستیک نیمه آفرودی نداره، در هر دو لاستیک گلو لای میشینه لا به لای آج لاستیک و لاستیک رو صاف و یک دست می کنه و موتور فقط در جا می زنه.
واسه این مشکل یه فکر دیگه دارم، می خوام انشالله در آفرود بعد اگه بشه تستش کنم.

در مورد لوازم مشترک کبیر و هوندا ... در بخش (کبیر 200) هم گفته بودم به ظاهر انجینش شباهت های زیادی با هوندا (رادیسون) داره، حرف و حدیث توش زیاده.

در ضمن آقا سروش، یکی از شرکت های خودرو سازی شعار جالبی داره در خور (وصف حال شما)
می گه:
آقا سروش، مسیر های آفرودی رامسر تو را می خواند. (راه تو را می خواند)

soroush adventure
13-07-1390, 05:20 بعد از ظهر
ممنون سروش جان، شما لطف داری،
یه نقطه ضعفی که در برنامه های آفرودی اکثر بچه های سایت دیدم این بود که، از کل سفر آفرودشون فقط 4 تا عکس دسته جمعی و یادگاری ثبت می کنن و میان توی پرشین موتور فقط توضیح می دن، این طوری به نظرم اون حس آفرود منتقل نمی شه، واسه همین تصمیم گرفتم حتی به قیمت اینکه خودم توی آفرود نباشم، بتونم 4 تا لحظه شکار کنم. البته به نظرم نتونستم موفق باشم، سالار من خسته ست (دوربین) دکترا جوابش کردن می گن موتور لنزش ضعیف شده، واسه همین در اکثر مواقع فوکاس ناقص انجام میده ...

نه تو برنامه های افرودی که خصوصا تو 90% من بودم عکسهای راضی کننده ای گذاشته شده. تو بعضی برنامه های انرودی اینطور که شما میگین بوده.
سالار منم امروز بر اثر یک غفلت احمقانه از ارتفاع 2 متری بر روی اسفالت سقوط کرد و دار فانی را ... :minzdr::10::10::10:. یادش گرامی باد 5 سال در غم و شادی در کنارم بود. تمام عکسهای افرودی رو مدیون اونم :icon_pf _37_:

شفیع
13-07-1390, 08:06 بعد از ظهر
نه تو برنامه های افرودی که خصوصا تو 90% من بودم عکسهای راضی کننده ای گذاشته شده. تو بعضی برنامه های انرودی اینطور که شما میگین بوده.
سالار منم امروز بر اثر یک غفلت احمقانه از ارتفاع 2 متری بر روی اسفالت سقوط کرد و دار فانی را ... :minzdr::10::10::10:. یادش گرامی باد 5 سال در غم و شادی در کنارم بود. تمام عکسهای افرودی رو مدیون اونم :icon_pf _37_:

وای، خاک به سرم ! سالار چش شد ؟
هر موتور سیکلتی از هر طوریش بشه، می شه یه طوری تعمیرش کرد، ولی دوربین هایی که یک عمر لحظه به لحظه زندگی آدمو ثبت می کنن و همیشه کنار آدم هستن، با کوچک ترین آسیبی برای همیشه آدمو ترک می کنن.
برای من آسیب دیدن دوربین خیلی درد ناک تره تا آسیب دیدن موتور.
بهتون تسلیت عرض می کنم، انشالله غم آخرتون باشه.

Majicpride
14-07-1390, 12:42 قبل از ظهر
سلام
واقعا حیف که این دفعه منم به دلیل تغییر ناگهانی ای که در برنامم پیش اومد نتونستم با یاره همیشگیم ( آقا شفیع ) همراه شم
کلی افسوس خوردم که چرا منم تو اون گل و لای نلولیدم!
واقعا عکس های کاملی بود

man_u
14-07-1390, 09:23 قبل از ظهر
سلام دمتون گرم
ترکوندید فقط یکم دردسر کشیدید
ولی خیلی حال کردید

maneli
14-07-1390, 08:27 بعد از ظهر
شفیع جان عکسها عالی بودن , دست مریزاد واقعا. فردا مسیر واچکله به درمد رو عشق است . یک مسیر زیبا و جنگلی عالی , فقط امیدوارم یه مقدار خشک شده باشه.

شفیع
15-07-1390, 12:17 قبل از ظهر
یعنی یه آفرود دیگه !؟
بچه های رامسر دارن می ترکونن
من لاستیک درست حسابی ندارم، چه شود برنامه آفرود فردا.

hamid reza
14-02-1391, 11:43 قبل از ظهر
اون موتور نارجی فلات طرح کی تی ام   یا کی تی ام

Mohammad aghili
14-02-1391, 12:35 بعد از ظهر
FALAT طرح یاماها wrf
FALAT طرح KTM
Falat