PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موضوع(هك):دي

kheyri
12-07-1390, 09:18 قبل از ظهر
يلام بر همگي .
يكي كه اينكارس بياد جواب اين سوالاي مارو بده.
لينوكس اينجا به چه كارش مياد؟
كدوم از زبانارو در حد فقط اديت كردن بايد بدونه كدومه فول؟
كلا از چي بايد شروع كنه؟
ديده شده مثلا طرف مقاله‌رو ميزاره جلوش 20 صفحه فقط درباره تلنت نوشته ولي من تا حالا نديدم اصلا كسي تلنت كنه!
يا نه (جالب طرف اسم خودشو مثلا ميزاره اين كاره) يه باگ كه پاپليك شده ميسرچه تو گوگل يا علي مشد يه شل علم ميكنه يا چيزايه ديگه بعد يه پيچ ميزاره ميگه ديفيس توسط اصغر اقا بقال ؟
نميدونم عرفش همينه يا طور ديگس .
ممنون ميشم يه راهنمايي كنيد يه چند روزي ذهنم بد مشغول شده

BKING
12-07-1390, 10:43 قبل از ظهر
يلام بر همگي .
يكي كه اينكارس بياد جواب اين سوالاي مارو بده.
لينوكس اينجا به چه كارش مياد؟
كدوم از زبانارو در حد فقط اديت كردن بايد بدونه كدومه فول؟
كلا از چي بايد شروع كنه؟
ديده شده مثلا طرف مقاله‌رو ميزاره جلوش 20 صفحه فقط درباره تلنت نوشته ولي من تا حالا نديدم اصلا كسي تلنت كنه!
يا نه (جالب طرف اسم خودشو مثلا ميزاره اين كاره) يه باگ كه پاپليك شده ميسرچه تو گوگل يا علي مشد يه شل علم ميكنه يا چيزايه ديگه بعد يه پيچ ميزاره ميگه ديفيس توسط اصغر اقا بقال ؟
نميدونم عرفش همينه يا طور ديگس .
ممنون ميشم يه راهنمايي كنيد يه چند روزي ذهنم بد مشغول شده

از حمید (redhat) بپرس می تونه کمکت کنه

شاید خودش این تاپیکو ببینه

kheyri
12-07-1390, 12:10 بعد از ظهر
رايكال داش شرمنده اومدي ياهو .الو الو كردم ديدم كسي جواب نميده بستم :دي

Amir
12-07-1390, 01:29 بعد از ظهر
سلام

سوالتون رو واضح تر بپرسید

اینجوری که من فهمیدم شما می خواید بدونید لینوکس به چه کاری میاد و دیفیس و شل کلا یعنی چی؟

درسته؟

kheyri
12-07-1390, 02:01 بعد از ظهر
تيكه اولش درسته
ميخام ببينم لينوكس چه مزايايي در مقابل ويندوز در مورد هك داره ! ارزش كوچ كردن داره
شلر و ديفيس كه هيچ.
ميگم كسي كه ميخواد شروع كنه چه زبانايي بايد در حد اديت كردن يا بگيره ؟ باور كن هركي يه زباني ميگه !
چقدر بايد شبكه ياد بگيره ؟
خودم ميدونم سوالم يه نمه گنگه.
شما تصور كن يكي كه يه نمه حاليشه زياد نه‌ها :دي
از كجا بايد شروع كنه به قول خودمون دلسرد نشه .
مثلا خودمو بگم :ميشينم فيلم اينجكت نيگاه ميكنم هيچي حاليم نميشه :au:
نشستم كار با شلر نيگاه ميكنم طرف تو فيلم فرضا c99 داره كار ميكنه كلا حروف علامت سوال خوب ادم گه گيجه ميگيره.
يا مثلا دنبال هدفي .
از كجا بفهمي مرض سرور چيه يا نه مرض اون سايت چيه؟! كه بشه مثلا نفوذ كرد.
حال نميده كه مثلا با يه اسكنر كار كني بعد اون باگو بگه بعد سرچ گوگل باقي ماجرا.
اميدوارم منظورمو گرفته باشيد.

Mohammad aghili
12-07-1390, 02:23 بعد از ظهر
راسته کارت فقط حمید (Redhat) هست و بس

Amir
12-07-1390, 02:34 بعد از ظهر
نمی دونم تا چه حد با لینوکس آشنا هستید کلی می گم

لینوکس یه سیستم متن باز هست هست توضیع های نختلفی داره و هرکدوم رو برای کار خاصی درست کردند مثل اوبوتو (ساده ترین) , اوپن سوزه (شبیه ترین توضیع به ویندوز) , فدورا , (سنت او اس (سیستم عامل فعلی پرشین موتور))

با لینوکس به راحتی ویندوز نخواهید بود و فکر می کنم برای یه کسی که میخواد شروع کنه و تاره کاره ویندوز کافی باشه , (اگه خیلی به لینوکس علاقه دارید که تستش کنید از لایو دیسک استفاده کنید یا vmware نصب کنید)

چون بیشتر سیستم عامل طرفتون مهم هست تا شما

برای زبونم هم این چیزا رو یاد بگیرید (منظورم برای باگ گیری هست)

php , xml, و اچ تی ام ال که لازمه همشونه , و کار با mysql و برای ویندوز هم asp و net (لازم نیست همه رو یاد بگیرید چون خیلی گسترده هست , خودتون باید انتخاب کنید که چیکار میخواید بکنید) و همینطور به دستورات لینوکس هم باید آشنا بشید

دوست عزیز به این شکل نیست که یه زبون خاصی رو بلد شید و بتونید هک کنید شما زبون رو یاد می گیرید تا بفهمید وب سایت بهتون میگه و این بخش عمده ایش به هوش و فعالیت و میزان آشنایی شما داره

کار با سرور هم خیلی گسترده هست و می تونید از طریق انجمن webhostingtalk.ir یا barnamenevis.org شروع کنید و یاد بگیرید

کلا من زیاد به هک علاقه ندارم و فقط یه راهنمایی کلی می تونم بهتون بکنم و بهتره به انجمن آشیانه سر بزنید و اگه جدا علاقه دارید سی دی هاش رو تهیه کنید یا به کلاس هاش برید

اما قبل از هر چیزی شما نیاز خواهید داشت که در کار با database ها و php یا asp آشنا بشید

درضمن دی فیس یکی از ساده ترینو احمقانه ترین سطح های هک هست و من توضیحاتی که دادم مربوط به مقدمات هک سرور بود

---------- Post added at 02:34 PM ---------- Previous post was at 02:32 PM ----------

راسته کارت فقط حمید (Redhat) هست و بس

حمید بیشتر رو امنیت کار میکنه نه حمله به سرور ها (البته آشناییش در حد خیلی بالاییه اما وقتش رو بیشتر واسه امنیت میذاره)

Kenji
12-07-1390, 02:58 بعد از ظهر
بابا این کارا چیه؟ موتوربازی کنیم حالش بیشتره :دی

==

اکثر خدایان هک دنیا اپلیکیشن نویس های خوبی هستن تا شبکه کارهای خوب.

Babak
12-07-1390, 03:42 بعد از ظهر
پسر مخم هنگ کرد یه کلمه از حرفاتونو حالیم نشد در سطح دکترا بود:25r30wi:

BKING
13-07-1390, 10:08 قبل از ظهر
رايكال داش شرمنده اومدي ياهو .الو الو كردم ديدم كسي جواب نميده بستم :دي

آقا شرمنده یه نکته بهتر بود اینو خصوصی می گفتی:3::gigglesmile:

Red Hat
13-07-1390, 10:47 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان.

اول شرمنده همه که یه مدتی نمیرسم سر بزنم چون واقعآ مشغولم . و اینکه این صفحه هم یکی از دوستان خبر داد که اومدم دیدم!!!!

لینوکس یک عدد کرنل هست که بین همه ویرایش های لینوکس یکی هست (البته میتونه ورژن هاش تغییر کنه) و تفاوت ویرایش های لینوکس در پکیج های نصب شده روی اون کرنل هست . مثلآ رد هت و ....

امنیت و ضد امنیت از خیلی شاخه داره و از نظر من 2 شاخه کلی داره . امنیت روی شبکه (Network Security) و امنیت روی برنامه و وب (Application Security) .

تخصص من هم روی امنیت روی شبکه و ضد امنیت روی شبکه هست . و چیز زیادی درباره مورد دوم نمیدونم .

بر یاد گیری لینوکس هم شما هم میتونی linux administration و یا بشینی فقط برنامه نویسی توش رو یاد بگیری .

درضمن دی فیس یکی از ساده ترینو احمقانه ترین سطح های هک هست و من توضیحاتی که دادم مربوط به مقدمات هک سرور بود

همونطور که امیر گفت یکی از بیسوادانه ترین ها و احمقانه ترین های هک همین هست . چون طرف یه exploit دانلود میکنه و میگرده که یه وب سرور با همون باگی که تو exploit هست پیدا کنه (که بیشتر روی IIS.6) و اسم خودش رو میزاره هکر. (البته جوجه هکر)

برای اینکه یک هکر خوب بشید باید معماری لینوکس - یونیکس - ویندوز - IP - TCP - Firewall - IPS -IDS - روتینگ و ... و برنامه نویسی در حد خوب یاد بگیرید و خیلی هم راحت نیست و وقت میبره.

---------- Post added at 12:47 PM ---------- Previous post was at 12:42 PM ----------

اکثر خدایان هک دنیا اپلیکیشن نویس های خوبی هستن تا شبکه کارهای خوب.

هم میتونه درست باشه و هم نه . متآسفانه این جوری جا افتاده (فقط در ایران و چند تا کشور دیگه) . همون طور که بالا گفتم اگه فقط هدف شما Web باشه آره ولی اگه هدف خیلی بزرگ باشه در حد ترکوندن ارتباط های یک کشور هر دوی تخصص ها (شبکه و برنامه نویسی ) لازم هست. و البته شبکه بیشتر و البته منظور کسی نیست که سوئیچ و روتر کانفیگ میکه منظور کسی هست که مطالب رو میدونه که دیتا چطور ساخته میشه و چطور عبور داده میشه و فایر وال چطوری اون 0 و 1 رو میخونه و هوش مصنوعی تو سیستم های امنیتی یعنی چی و در آخر دیتا چطور به ایفورمیشن تبدیل میشه !!!!

RIDER
13-07-1390, 11:23 قبل از ظهر
من موندم این مردک c4evaجنی تشریف داره از کجا میفهمه واسه جی تگ کردن اکس باکس فلان جای برد با فلا نوع سیم به این پورت مدار با آی سی مقاومتی خاص باید لحیم شه یا مثلا واسه کپی کردن ایکس باکس اسلیم فلان شماره آی سی رو x میلیمتر باید سوراخ کنی.واقعا هکر کنسول رو دستش ایشون و گروه jungel flasher ندیدم دیوانه هک به اینا میگن.
اینم یه نمونه از حرکت jtagکه خیلی سخته درست کردنش من لوازم با کنسولشو داشته باشم میتونم درست کنم کمی وقتو حوصله خرکی میخواد و دیدن فیلمای آموزشیش کنسول اولی خودمو سر این موضوع به چنگ دادم بن شده بود اومدم این روشو روش پیاده کنم یمقدار عجول بازی مساوی شد با سوختنش چون فیلمو کامل ندیدم قد بازی در آوردم اون موقع فالکن هم داشتم که اون چون داشبورد جدید داشت نمیشد که اونم 3چراغ شد.البته این نوع اکس باکس قدیمی داشبورد قدیم کم گیر میاد باید مدل کر باشه داشبرد اولیه هم باید باشه .البته این خارج از بحث دوستانه ولی اینم یه نوع حکه که بیشترش سخت افزاریه یعنی بخشه سختش که با دیدن ویدیو های آموزشی میشه یاد گرفت ولی تجهیزات میخواد.یکم بی دقتی میشه مثل اولین کنسول من اولیش ترکوندم سر این جریان.اون موقع لوازمش راحت گیر میومد الان هرچی میگردم نیست. دومیو 3چراغ شد. سومیو دزد برد با پی اس3 .چهارمی سلام داره اسلیم ببینیم اینم جیتگ میشه یا نه. باید منتظر c4eva موند
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]