PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه نامی 200 و رهرو 200

erfi.747
30-02-1394, 06:06 بعد از ظهر
تو تاپیک نامی دیدم خیلی از بچه ها پرسیدند که نامی 200 بهتره یا رهرو 200 ؟؟؟ یا مثلا پرسیدند قطعات کدوم راحت تر گیر میاد و ... واسه همین گفتم یه تاپیک مقایسه بزنم تا سوالات مربوطه اینجا مطرح بشه ..

نامی 200
انجین 200 سی سی زنجیر تایمی با میل سوپاپ یه طرف بلبرینگ و یه طرف بوش .. ترمز ها جلو عقب دیسکی .. 5 دنده پایین .. تنوع رنگ پایین .. کیفیت قطعات متوسط .. شتاب فوق العاده بالا طبق گفته دوستان پالس 200 - 180 و آپاچی 180 رو راحت میگیره ولی سر سیلندرش خیلی به روغن حساسه و اگه روغن بهش نرسه به صدا میافته .. قطعات طبق گفته دوستان کمیاب ولی هندایی بهش میخوره .. کیلومتر 140 تایی .. خودمم با یکی که از اینا داشت صحبت میکردم میگفت که کاربرات ژاپنی روشه و فابریکی پمپ شتاب داره نمیدونم راست میگفت یا نه اینم عکسش:
[Only registered and activated users can see links]

رهرو 200
انجین 200 سی سی ولی مثل نامی زنجیری نیست .. ترمز ها جلو دیسکی عقب کاسه ای .. 5 دنده پایین .. تنوع رنگ بالا مثلا رنگ زرد و بنفش رو فقط تو رهرو دیدم .. کیفیت قطعات متوسط رو به خوبه .. شتابش از نامی کمتره .. قطعات فراوان گیر میاد و هندایی بهش میخوره .. کیلومترشم 120 تاییه فکر کنم .. رنگ اگزوزم زود عوض میشه بر اثر حرارت بالا .. همون طورم که میدونید رهرو یکی از بهترین های طرح هندا هستش و قبلا با رهرو 125 امتحانش رو پس داده اینم عکسش:

در کل من نظرم رو نامی هست ..

Komando
01-03-1394, 01:06 بعد از ظهر
نامی قویتر هست به خاطر انجین زنجیرتایمش . کاربراتش چینی هست و پمپ شتاب هم نداره. موتور تریل نامی تی ام 200 هم همین انجین روشه . نقص بزرگ این انجین مخصوصا با تریل ضعیف بودن صفحه کلاچه که همون صفحه هوندا 125 هست که 5 تا صفحه و 4 تا دیسک میخوره . اگه بشه درام کلاچ و چهارشاخ اون رو با نمونه ای که مثلا 6 صفحه بخوره تعویض کرد اون وقت قوی تر میشه .من با تریلش با ستاره جلو 15 و عقب 46 کارخونه ای خودش با دنده 3 95 کیلومتر رفتم با دنده 4 120 تا ولی با دنده پنج 125. تو دنده پنج هر چی گاز بدی گاز میخوره ولی سرعتش بدلیل کم اوردن کلاچ بیشتر نمیشه و گاز هرز میخوره.بوبینش داخل روغن 2 پیچ هست.کلاچش کلا هوندایی هست(بجز درام کلاچ). ترانزیستورش هوندایی. اینم عکس انجینش که قبلا باز کردم[Only registered and activated users can see links]

h0ssein
02-03-1394, 10:25 قبل از ظهر
نامی کاربرات عاشغالی روشه ، چندین مورد دیدم عیب پیدا کرده شانسی خوب در اومده
شتاب خوبی داره سرعتشم بیشتر از 120تا نمیره نهایت 125 اونم تحت فشار خیلی زیاد...
کلا رهرو ، پرواز ، نامی هیچکدوم مثل سیجی125 خر کار نیستن و شتاب زیادشون خیلی خطرناکه چندین بار نزدیک بوده منو به کشتن بده...
فشار زیاد هم تنگشون بزاری خرج میزارن رو دستت به روغن هم حساسن...
چندوقت پیش یه خورده خرج رو دستم گذاشت بخاطر فشار زیاد...
کلا طرفشون نرید موتورای پرشتابی هستن درست ولی بخای باهاش شوخی کنی پدر آدمو در میاره ، خیلی احتیاط میخاد
این موتور با این ترمزا و شتاب و هیکل اصن جور در نمیاد...
حرارت انجینشونم وحشتناک زیاده...

ابوالفضل88
06-03-1394, 06:38 بعد از ظهر
شتاب و سرعت خوب مصرف بنزین زیاد رسیدگی زیاد پوکیدگیش زیاد به درد کسی که به موتور نمیرسه نمیخوره ضمنان به روغن حساسه

jimmy007ball
06-03-1394, 07:17 بعد از ظهر
سلام دوستان من موندم می خوام یه 200 بخرم حالا نامی بخرم یا رهرو خواهشن بخاطر اسم و رسم نظر ندید فقط برای موتور نظر بدید

msn_eti
14-03-1394, 01:16 قبل از ظهر
من نامی رو یه روز داشتم بعد پسش دادم شتابش از غیر زنجیر تایمیا بیشتره ولی سریع سیلندر به صدا میفته صدایی میده که از موتور زده میشی !
الان 200 سما دارم غیر زنجیر تایمی خیلی از نامی بهتره بنظرم.خرابم بشه مثل بقیه هوندا ها تعمیرش راحته ولی زنجیر تایم نه...

hamidrezavahdi
14-03-1394, 01:27 قبل از ظهر
با عرض سلام و عرض ادب یه کمک میخواستم من چطور میتونم رو صفحه اصلی پیام بزارم :-(

hamidrezavahdi
14-03-1394, 01:30 قبل از ظهر
سلاممممم

VAHID
14-03-1394, 09:26 قبل از ظهر
با عرض سلام و عرض ادب یه کمک میخواستم من چطور میتونم رو صفحه اصلی پیام بزارم :-(

سلاممممم

یعنی چی صفحه اصلی؟

کجا؟

صفحه اصلی انجمن؟

hamidrezavahdi
14-03-1394, 11:07 قبل از ظهر
اره داداش تو صفحه اصلی انجمن که تمام نظرات هست

hamidrezavahdi
14-03-1394, 11:09 قبل از ظهر

vahid.f
18-03-1394, 08:47 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان ودسنددرکاران پرشین موتور. راسیتش خیلی زودبایدمی امدم ولی بلدنبودم واردشم الان که امدم لطفادوستان خوبم درموردموتورهای دویست بیشترصحبت کنیم وداشتونوراهنمایی کنیدخیلی ممنون میشم ازتون. فعلابای:3:

malmal
20-03-1394, 12:13 قبل از ظهر
من نامی رو یه روز داشتم بعد پسش دادم شتابش از غیر زنجیر تایمیا بیشتره ولی سریع سیلندر به صدا میفته صدایی میده که از موتور زده میشی !
الان 200 سما دارم غیر زنجیر تایمی خیلی از نامی بهتره بنظرم.خرابم بشه مثل بقیه هوندا ها تعمیرش راحته ولی زنجیر تایم نه...

همینجوری بعد یه مدتی صدا میده یا اگه بی روغنی بکشه صدا میده؟؟؟
ولی میگن نرم تر از غیر زنجیر تایمی ها کار میکنه
دوستان من قصد خرید موتور دارم و بین نامی و رهرو گیر کردم به نظر شما کدومشو انتخاب کنم؟؟؟
منتظرم

vahid.f
20-03-1394, 01:57 قبل از ظهر
سلام عزیزممنونم ازت بابت جواب اگه میشه درباره رهرو200 یکم برام توضیح میدهید چون جدی میخوام بخرمش ممنونتون میشم که جواب منوبدیدداداهای گلم.

jimmy007ball
10-04-1394, 09:51 بعد از ظهر
رهرو 200من دارم ازش هم راضیم

- - - Updated - - -

اما یه بدی داره بدی اش هم اینه که خر هفته باید روغن عوض کنی اگه باهاش شوخی کنی یا سرعت باهاش بری یا تکچرخ. کلی اگه بخواهی ازیتش کنی بدجور ازیتت میکنه بدرد کسی می خوره که پول داشته باشه نه کسی که خرج موتور نکنه منم نظرم رهرو هس. نامی 200 اشغال ترین موتوریه که تا حالا دیدم منم خواستم نامی بگیرم فروشگاه اومد توش بنزین ریخت روشنش کرد سیلندر صدا میداد و کاربراتش هم اشغال اشغال دیگه نامی رو نحریدم بجاش رهرو خریدم که الان واقعا ازش راضیم درضمن دوستان رهرو لنتی (کاسه ایی) بخرید دیسک بدرد 200 نمی خوره. دیسک. نخرییییییییییید

malmal
10-04-1394, 11:51 بعد از ظهر
رهرو 200من دارم ازش هم راضیم

- - - Updated - - -

اما یه بدی داره بدی اش هم اینه که خر هفته باید روغن عوض کنی اگه باهاش شوخی کنی یا سرعت باهاش بری یا تکچرخ. کلی اگه بخواهی ازیتش کنی بدجور ازیتت میکنه بدرد کسی می خوره که پول داشته باشه نه کسی که خرج موتور نکنه منم نظرم رهرو هس. نامی 200 اشغال ترین موتوریه که تا حالا دیدم منم خواستم نامی بگیرم فروشگاه اومد توش بنزین ریخت روشنش کرد سیلندر صدا میداد و کاربراتش هم اشغال اشغال دیگه نامی رو نحریدم بجاش رهرو خریدم که الان واقعا ازش راضیم درضمن دوستان رهرو لنتی (کاسه ایی) بخرید دیسک بدرد 200 نمی خوره. دیسک. نخرییییییییییید

ممنون از راهنماییت
یه سوال:تو هم مشکل داری یا نه؟چنتا رهرو که دیدم وقتی دنده یک موتور میخواد حرکت کنه قر قر میکنه وقتی هم که موتور داغ میشه صدای قر قر بدتر میشه .این یکی
یکی دیگه هم تو سرعت 100 یا 110 هرچی گاز میدی راه نمیره فقط گاز میخوره. اینارو روی چنتا موتور تست کردم اینجوری بوده
شما هم این مشکلارو دارین یا نه؟

sasan2048
17-06-1394, 03:01 بعد از ظهر
نه

Komando
17-06-1394, 07:16 بعد از ظهر
ر. نامی 200 اشغال ترین موتوریه که تا حالا دیدم منم خواستم نامی بگیرم فروشگاه اومد توش بنزین ریخت روشنش کرد سیلندر صدا میداد و کاربراتش هم اشغال اشغال سلام. دوست عزیز نامی انجینش زنجیر تایمه واسه همین یه مقدار صدا داره ولی شتابش واقعا عالیه فکر نکنم موتور 200 باشه که شتابش از نامی بیشتر باشه

SABER 81
22-06-1394, 01:34 بعد از ظهر
من نامی رو سوار شدم واقعا شتاب وحشتناکی داره موتور پرواز میکنه میخواستم بخرم ولی شنیدم خرجش زیاده و انجینش زود خراب میشه و برای باز کردن سیلندر باید کل انجین رو بیاری پایین درسته یا نه؟

Komando
22-06-1394, 09:12 بعد از ظهر
من نامی رو سوار شدم واقعا شتاب وحشتناکی داره موتور پرواز میکنه میخواستم بخرم ولی شنیدم خرجش زیاده و انجینش زود خراب میشه و برای باز کردن سیلندر باید کل انجین رو بیاری پایین درسته یا نه؟سلام.انجینش قویه ولی سروصدا زیاد داره ولی از نظر زود به تعمیر افتادن بستگی به خودت داره اگه بهش فشار نیاری و زیاد اذیتش نکنی فکر نکنم خراب بشه.

amirhossein298
10-10-1395, 11:43 قبل از ظهر
سلام دوستان چند وقتیه می خوام موتور هوندا بگیرم زیادهم تحقیق کردم بین موتورا سوال اولم اینه که 150 بگیرم یا 200 چون بعضی ها میگن دویست زودی به خرج می افته کاربرد من برای روستا هست که جاده خاکی زیاد داره و توی جاده آسفالتم هر روز حدود 50 کیلومتر باید بروم و بیام لطفا با دلیل بگین که کدوم یکیشون بهتره یعنی به درد من می خوره چون زیاد استفاده می کنم ازش واین که طول عمرش بیشتره با شرایط من. سوال دومم اینه که از بین برندها مثل کویر،همتاز،رهرو،نامی،باست ان،شهاب،پرواز،شیرکوه،نیکت از و... کدام یکیشون بهتره از نظر قدرت و سرعت و کیفیت قطعات کدام یکی بهتره و عمر بیشتری می کند ولازم به ذکر است که من در کرمان زندگی می کنم وبا توجه به شرایطم در جاده خاکی زیاد میرم موتوری رو معرفی کنید که سخت جون در این حال نرم باشد. ممنون (لطفا با دلیل بگین کدام بهتره)

mortezanasiri
30-10-1395, 09:03 بعد از ظهر
به نظره من اگه كسى ميخاد طرح هندا بگيره فقط ١٢٥ رو بگيره من خودم ١٥٠ آزما داشتم مفتش نمى ارزه ٢٠٠ هم رهرو داشتم كلا يه هفته زير پام بود اونم اولش خيلى خوب بود سريع فروختم اصلا من دراوردى بود رو شاسى ١٢٥ يه انجين ١٢٥ بعد استارت الكى مصرفشم بالا بود به نظره من نبايد سمت اين موتورا رفت البته به كسى بر نخوره ولى اين يه كلاه برداريه كه شركتا ميكنن و ماهم ساده ميريم ميخريم اينا رو بايد مجانا بدن به مردم

- - - Updated - - -

فك كن يه موتور دارى گرگ اصلا ولى لاستيك و شاسى نداره لاستيك به اين باريكى شتاب به اين بالايى سريع تعادل ميريزه به هم اصلا بدرد نمى خوره

- - - Updated - - -

كيفيت هم در حد گودزيلا پايين بعد يه مسير ده كيلومترى پياده كه ميشى تا يه ربع ويبره ميرى از همه جا صدا مياد الايندگى صوتى هم كه نگو خيلى تو مخه

M.sh78
24-02-1396, 12:10 قبل از ظهر
سلام نامی خوبه رهروام ازش شنیدم اما‌اینجا اسم‌یه موتورو نیاوردن همتاز ۲۰۰اولین تولید کننده ۲۰۰ ولی یاد داشته باشیم انگار داریم موتور سانتافرو میزاریم روی پراید جور در نمیاد خب...
همتاز خیلی جالب تره(اگزوزمشکی)
صفحه کیلومتر دیجیتال قابلیت استارت از راه دور عقربه بنزین زنجیر تایم بودنش ک قدرتش بیشتر میش (نامی هم هست) ولی همتاز پس داده امتحانو و شاسی قوی تر ک معمولا انژکتوریش بهتره ...

HR0098
03-10-1397, 12:15 بعد از ظهر
دوستان مه یه موتور نامی 200 زنجیر تایمی گرفتم اما تازع تعمیر هستش ....موتور رو خریدم 2 میلیون و 200 هزار تومان به نظرتون به این قیمت می ارزه یا نه؟ ایا نامی از رهرو یا بقیه موتور ها ضعیف تره و زکد به خرج میاد؟

HR0098
03-10-1397, 02:00 بعد از ظهر
دوستان مه یه موتور نامی 200 زنجیر تایمی گرفتم اما تازع تعمیر هستش ....موتور رو خریدم 2 میلیون و 200 هزار تومان به نظرتون به این قیمت می ارزه یا نه؟ ایا نامی از رهرو یا بقیه موتور ها ضعیف تره و زکد به خرج میاد؟

Alti
17-10-1397, 12:13 بعد از ظهر

اره اگه خوب کار بکشی ازش برات میمونه اما اگه اذیت کنی خرج داره برات ،،،موتورش از باقی موتورا رنج خودش از نظر قدرت و سرعت حرف اولو میزنه