PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتورسیکلت کبیر 200

maneli
11-07-1390, 07:14 بعد از ظهر
به نظر من تو موتور های ایرانی حرفی برای گفتن داره.

nightwolf_suzuki
11-07-1390, 07:23 بعد از ظهر
قشنگه اما بزرگترین مشکل این موتور بلک انجین بودنشه... تریل همینجوریش زود داغ میشه... دیگه بلک انجینم کردن که بدتر شده....
از طرفی گلگیر جلوی این موتور و مدل 89 روان بد طراحی شده... توسرعت بالا باد میوفته زیرش و فرمون لرزش پیدا میکنه...
ولی در کل موتور خوبیه...

maneli
11-07-1390, 08:27 بعد از ظهر
نه دوست عزیز چنین مشکلی تو این موتور وجود نداره چون گلگیر جلوی محکمی داره. و البته به نظر من رنگ انجین نمیتونه در گرم تر یا سرد تر کار کردن موتور تاثیری داشته باشه چون انجینهای سیلور هم همینقدر داغ میشن.

AMIR MOHAMMAD n
11-07-1390, 08:38 بعد از ظهر
قیمتش چنده؟

maneli
11-07-1390, 08:47 بعد از ظهر
من پارسال خریدم 1.600 ولی امسال مثل اینکه به 2 تومن هم رسیده.

soroush adventure
11-07-1390, 09:10 بعد از ظهر
من یکسال این موتور رو داشتم .
اولین مشکلی که توش بوجود میاد اینه که خیلی زود از لای واشر سرسیلندرش روغن میزنه بیرون
بعد از 7-8 ماه هم افت قدرت محسوسی پیدا میکنه
مشکلات دیگه ای هم داشت ولی زیاد مهم نبود.
یه حسن خوبی که داره هندلینگ خوبش تو خاکیه. در مقایسه با روان خیلی تو مشت تره

---------- Post added at 10:10 PM ---------- Previous post was at 10:02 PM ----------

رنگ روی انجین باعث رسانش کمتر الومینیم با هوا میشه و در نتیجه انجین کمی بیشتر داغ میکنه

maneli
11-07-1390, 10:58 بعد از ظهر
ولی خدا رو شکر مال من این مشکل رو پیدا نکرده.

شفیع
12-07-1390, 12:55 قبل از ظهر
امروز قسمت شد در یک سفر آفرودی به همراه جمعی از دوستان و آقا maneli باشیم، خیلی به این موتور دقت کردم، ظاهر انجین شباهت خیلی زیادی به انجین معروف هوندا داره، ولی با این تفاوت که زنجیر تایمیه، کاربراتورش عین رادیسون می مونه (هوندا 125) انتظار نداشتم همچین کاربراتوری داشته باشه، انجینش هم رنگ شده بود، چند بار بعد از اینکه آقا maneli بعد از مدتی مکث می کردن، به انجین دست زدم، حرارت خیلی زیادی نداشت به نظر متعادل می اومد، این هم عجیبه !
با اینکه مسیر به علت بارندگی (تولون بود) گل و لای داشت و فشار زیادی به موتور ها می اومد، حتی بد از داغ شدن موتور باز هم حداکثر قدرت رو در اختیار راکب قرار می داد !
انجینش هم گویا ساخت شرکت لیفان هست، شاید بشه گفت یه برند معروف تر نسبت به چینی های دیگه !
به زودی گزارش تصویری برنامه آفرود 90/7/11 رو آماده می کنم.

شفیع
12-07-1390, 01:43 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

Duran
12-07-1390, 02:42 قبل از ظهر
شفیع جان این رو دو سال پیش چند بار تست کردم . نرم و کم لرزشه اینجینش ولی اصلا به فکر راه رفتنش نباش . اندازه یه 150 جون داره . روان میخوره اینو .
قرار بود 250 این موتور هم بیاد و گویا اومد ولی نتونستم تست بگیرم

alip
12-07-1390, 03:47 قبل از ظهر
دوران عزیز:این موتوری که اینجا داره نقد میشه 250 ه بی انصافیه که قدرت انجین 200ش رو با این 250 مفایسه کرد درست میگم؟جسارتا میگم و بخدا قسم صحبتم بدوراز کل کله و میخوام اینو بگم اما میترسم بازم بعضی بگن که تو شوکا داری اما جهنم میگم که باور کنید که شوکا شباهت بسیار بیشتری به کی تی ام داره ومیتونم اینو اثبات کنم حتی طراحی دکمه استارتر شوکا که دقیقا با کی تی ام مو بله مو نمیزنه تو عکسایی که از موتور آقا بهرامی عزیز دیدم برام مسجل شد اگه خواستید عکس میزارم خدمتتون ...اما ایرادی سروش خان عزیز کرفتن از نشتی واشر سرسیلندر باید بگم این ایرادو شوکای هوا خنک هم داره (همشون وبلااستثنا)که عیب شوکا از واشر سرسیلندر نیست بلکه از اورینگه مابین یکی از پیچهای سرسیلندره که تاثیری هم در موتور نداره مثلا به خاطر این نشتی روغن اصلا کم نمیکنه و من که وسواس دارم هم تصمیم گرفتم اگه زبونم لال موتور منو مجبور به باز کردنه سرسیلندر کرد این اورینگم عوض کنم وگرنه دستش نمیزنم.......اقای منلی میگن که 1600 خریدن والان 2 تومن شده و اگه اینطور باشه نشون میده که موتور طالب پیدا کرده و نسبتا خوب از کار دراومده......وبنا به فرمایش سروش عزیز که گفتن هندلینگش بهتراز روانه(این سلیقه ایه)پس باید موتور خوشدستی باشه چون من سوار روان که شدم خداییش تو دستم بود حتی اوایل از شوکا بهتر (اگه برای اولین بار سوار شوکا بشی و برای اولین بار سوار روان بشی از هندلینگ روان بیشتر خوشت میاد اما بعد از مدتی که از سوار شدن روی هر دو گذشت شوکا هندلینگشو به رخ میکشه ...(بازم نظر شخصی .شوکا به نسیت روان سرکشه و بد هند به نطر نیرسه)پس اگه این موتور(کبیر 250)از روان خوشدستتر باشه باید بهش تبریک گفت و به صاحبش ...من نه مکانیک خوندم نه متالورزی ونه فیزیک اما به تجربه میگم که انجین مشکی نه که اصلا اما تاثیر آنچنانی در گرم کردن موتور نداره ..داره اما خیلی نامحسوس مگر اینکه کیفیت رنگ مشکی انجین مناسب تهویه هوای موتور نباشه .........خیلی خیلی عذر میخوام که همه حرفامو قاطی پاطی زدم بزارید پای بیسوادیم ..........و خواهش میکنم از کسانیکه حداقل بهتراز من میدونن و از کساییکه این موتورو سوار شدن یا دارن سوار میشن که کبیر 250 رو نقد کنن که همه بیشتر بشناسیمش مثل آقای شفیع عزیز دوست داشتنی که همیشه منصفانه نقدوبررسی میکنن و این بی غرضیش منو کشته راستی شفیع جان دارم میام شمال.......:hanghead::hanghead::hanghead:

ap_peiki
12-07-1390, 04:41 قبل از ظهر
بله علی آقا شما اگه سرچ کنیدktm exc-f 2007 میبینیدکه هیچ هیچ فرقی با شوکا یه شما نمیکنه

alip
12-07-1390, 07:02 قبل از ظهر
آی قربون دهنت فرق که باطنن از زمین تاآسمون ولی جناب چین نهایت سعی خودشو کرده که ادای کی تی امو دراره ........خب بدکم نیست آخه من که پول ندارم کی تی ام 11 تومنی سوار شم با همین حال میکنم دیگه چشامم میبندم فکر میکنم کی تی ام سوارم نازم به تو شوکا که کی تی امالفقرایی:gigglesmile::gigglesmile::gig glesmile: :gigglesmile:معلوم نیست وقتی من یدک کش موتورو واسه پاترولم درست کنمو برم تهرونو با آقای علی خان بهرامی همسفر شم میده یه تیکه کوچولو یه گاز به رخشش بدیم یا نه؟حتما میده بابااااااا(البته به نظر خودم که توقع زیادیه)........درضمن آقای پیکانپور عزیز انشاالله اونروز قرار بزاریم شما هم افتخار بدیو بیای با هم بریم تهرون با بچه های گل سایت یه سفر توپپه آفرودی اصلا همه بروبکس اصفهونیو راه بندازیمو بریم ...انشاالله........یه پاترول غراضه فکسنی من دارم میارمش بریزیم توشو یا علی البته اگه افتخاری نصیب بشه وخدا عمری بدن ...به امید اونروز چون واسه منکه تجربه مشتی میشه

maneli
12-07-1390, 07:35 قبل از ظهر
متاسفانه امسال هوای رامسر زیاد برای موتورسواری مناسب نبود و ما بیشتر گل سواری کردیم تا موتورسواری ,خوب میشد اگه هوا یاری میکرد و دوستان تشریف میاوردن رامسر و یه تست اساسی از همه برند ها میگرفتیم. البته من تنها موتوری رو که سوار نشدم همین شوکا ست یعنی تا دیروز حتی ندیده بودمش, ظاهرا که جالبه , تا ببینیم که اون بلا هایی که من سر موتورم میارم سرش بیاد باز هم سر پا میمونه یا نه.

Duran
12-07-1390, 08:38 قبل از ظهر
alip جان من دو مورد رو چند روز سوار شدم چون یکیشون نزدیک مغازم بود و آشنا . موردی که من اشاره کردم 200cc بود و تقریبا هر دوتاشون زیر 2000 تا کارکرده بودن . عرض کردم 200cc اینا به هیچ وجه موتور ایده آلی نبود . سه ماه کار نکرده بود موتور هم سطح پالس خودش رو انداخته بود . راه هم که ابدا نمیرفت . مزیتش فقط نرمیش بود ولی موتور دلخواهی نبود . قربونت همون شوکات رو بچسب که اینطور که بنظر میاد فعلا کم رقیبه حیف تهران نیست این موتورت

soroush adventure
12-07-1390, 09:20 قبل از ظهر
.....وبنا به فرمایش سروش عزیز که گفتن هندلینگش بهتراز روانه(این سلیقه ایه)پس باید موتور ...من نه مکانیک خوندم نه متالورزی ونه فیزیک اما به تجربه میگم که انجین مشکی نه که اصلا اما تاثیر آنچنانی در گرم کردن موتور نداره ..داره اما خیلی نامحسوس مگر اینکه کیفیت رنگ مشکی انجین مناسب تهویه هوای موتور نباشه .....

انجین مشکی تاثیر محسوسی روی گرما نداره . اکثر پالسها انجین مشکی هستن و هیچکدوم تو این زمینه مشکل خاصی نداشتن
علت اینکه کمی هندلینگش از روان بیشتره اینکه 1- فاصله چرخ جلو و عقبش نصبت به روان کمتره و 2- فرمونش از فرمون روان بالاتره و همچنین بیشتر میگرده
اینا به این معنی نیست که خدایی نکرده روان بده! با روان مقایسش کردم چون دیگه روان یه جورایی معیار قیاس شده

soroush adventure
12-07-1390, 09:45 قبل از ظهر
کبیر tm

شفیع
12-07-1390, 11:09 قبل از ظهر
با تشکر از آقا سروش، به خاطر عکس و فیلمی که نمایش دادن،
اینطور که آقا مانلی می گفتن و من دیدم، کمک های خیلی نرمی داره، که همین یکی از دلایل نرم تر بودن این موتوره، و البته گاهی اوقات هم مشکلاتی ایجاد می کنه!
مورد این که موتور کبیر 200 طرح ktm هست یا نه، این طور که من بررسی کردم، تریل کبیر در ظاهر شباهت های زیادی به ktm داره، ولی از لحاظ فنی نمی شه آنچنان شباهتی بین این دو موتور پیدا کرد،
از مهم ترین قسمت هاش، سیستم کمک فنر عقب هست، شرکت ktm از یک سیستم خیلی ساده تر ولی کاربردی تری استفاده می کنه فکر کنم شرکت کاوازاکی هم از این نوع سیستم استفاده می کنه، ولی در کبیر 200 روش قرار گیری کمک فنر عقب عین روان می مونه
با گفته های علی آقا موافقم، شوکا شباهت های بیشتری به ktm داره، حتی همین سیستم کمک فنر عقب دقیقا به سبک ktm می مونه.
ولی اینکه دوستان گفتن کبیر 200 قدرت کمی داره، به نظرم شاید موردی بوده، من در این موتور ضعف کمبود قدرت در مواقع مورد نیاز رو ندیدم. حتی اشاره کردم موتور بعد از داغ شدن (خسته شدن) باز هم همون حالت سرکش بودن و افسار کسیختگی خودشو داشت،
حتی عملکرد تعویض دنده بعد از داغ شدن که معمولا در اکثر موتور های چینی مشکل داره در این موتور مشکلی دیده نمی شد.

همین طور که آقا مانلی گفتن، امسال هوای رامسر زیاد مناسب موتور سواری نبود،
خوشحال می شیم در خدمت دوستان باشیم،
علی آقا، خوشحال می شیم زیارتتون کنیم.
البته آقا سروش جندین بار تلاش کردن بیان ولی نشد، انشالله دفعات بعد.

nopo
12-07-1390, 01:21 بعد از ظهر
شفیع جان این رو دو سال پیش چند بار تست کردم . نرم و کم لرزشه اینجینش ولی اصلا به فکر راه رفتنش نباش . اندازه یه 150 جون داره . روان میخوره اینو .
قرار بود 250 این موتور هم بیاد و گویا اومد ولی نتونستم تست بگیرم
من تست كردم
خدا وكيلي فرق داشت
در مورد راه رفتنش تمام دوستان توي تاپيك مقايسه فلات و روان اتفاق نظر داشتن كه فلات كند و شتابش از روان بيشتره

ولي با تغييراتي در كاربرات و هوا و انجين اين موتور هيولايي ميشه كه جلو شو نميشه گرفت.
من كلاجمو تقويت كردم موتور پرواز ميكنه
من تك زدن ياد ندارم ولي با اين تغييرات موتورم به راحتي يك متر وبيشتر (توسط من ناشي)بلند ميشه
دوستم باهاش يك پا رو زين ميرفت
اما در مورد سرعت :اگه سيني خورشيدي عقب رو كمتر كني موتور با آپاچي كل كل ميكنه!!!
اما زورش كمتر ميشه

Masoud
12-07-1390, 01:43 بعد از ظهر
به نظر من تو موتور های ایرانی حرفی برای گفتن داره.
با عرض سلام به اساتید آفرود .........
انجین این موتور توسط خود ایران ساخته می شه طرح از روی شرکت لیفان هست و با مجوز شرکت لیفان ولی این فقط یه طرح هستش موتور من لیفان هست که خودم توسط یکی از آشنایان وارد کردیم البته نه یک موتور بلکه چند عدد بعد از مدتی شرکت کثیر قصد کرد که این موتور را خودش بزنه چون راندمان بسیار بالا و مصرف بسیار مناسب داشت ...........
بعد از مدتی که موتور وارد بازار شد با مشکلات زیادی از قبیل داغ کردن و صدای زیاد لرزش زیاد شد به طوری که وقتی پیش تعمیرکارها می بردی می گفتن ما دست به این موتور نمی زنیم ...... حتی در این حد ...........
لازم هست که بگم موتور هایی که خود کثیر تولید کرد فرمان های بلند تر (در حد cg) و فلاپ های قالب گیری شده از همون موتور ولی واویلا به حال اونایی که طرح لیفان بخرن و حالا شرکت لیفان با شرکت کبیر قرار داد بسته که من از شرکت کبیر اطلاعات دقیقی ندارم یه مشکل عمده دیگه در این موتور ها این طور که تعمیر کار می گفت اینه که پیچ دسته موتور زود هرز میشه و باید تعویض شه.................. بازم اگه سوالی بود در خدمت هستم...........

شفیع
12-07-1390, 02:20 بعد از ظهر
با عرض سلام به اساتید آفرود .........
انجین این موتور توسط خود ایران ساخته می شه طرح از روی شرکت لیفان هست و با مجوز شرکت لیفان ولی این فقط یه طرح هستش موتور من لیفان هست که خودم توسط یکی از آشنایان وارد کردیم البته نه یک موتور بلکه چند عدد بعد از مدتی شرکت کثیر قصد کرد که این موتور را خودش بزنه چون راندمان بسیار بالا و مصرف بسیار مناسب داشت ...........
بعد از مدتی که موتور وارد بازار شد با مشکلات زیادی از قبیل داغ کردن و صدای زیاد لرزش زیاد شد به طوری که وقتی پیش تعمیرکارها می بردی می گفتن ما دست به این موتور نمی زنیم ...... حتی در این حد ...........
لازم هست که بگم موتور هایی که خود کثیر تولید کرد فرمان های بلند تر (در حد cg) و فلاپ های قالب گیری شده از همون موتور ولی واویلا به حال اونایی که طرح لیفان بخرن و حالا شرکت لیفان با شرکت کبیر قرار داد بسته که من از شرکت کبیر اطلاعات دقیقی ندارم یه مشکل عمده دیگه در این موتور ها این طور که تعمیر کار می گفت اینه که پیچ دسته موتور زود هرز میشه و باید تعویض شه.................. بازم اگه سوالی بود در خدمت هستم...........

با تشکر،
موتور مورد بحث ما موتور کبیر 200 هست نه کثیر، هر وقت یکی اسم کثیر رو به زبون میاره مور مورم می شه، این مشکلاتی که شما گفتین در این موتور (کبیر 200) وجود نداره، و اینکه این موتور نسخه ی کپی شده ی لیفان نیست، من خیلی دقت کردم، چند جای انجین اسم شرکت لیفان حک شده بود.
نمی خوام بگم محصولات کبیر خیلی با کیفیته، ولی از همین جا به همه توصیه می کنم، هر جا یه موتوری دیدین که روش نوشته بود کثیر، ازش فاصله بگیرین فکر اینکه بخواین بخرینش رو از سرتون بیرون کنین، سرکت کثیر یک شرکتیه که فقط نگاه می کنه چه موتوری توی بازار خوب فروش می ره، سریع یه نسخه تقلبی از روش تولید می کنه با کیفیت پایین تر از همون موتور اصلی، حتی اگر دقت کرده باشین آرم شرکت هم خیلی شبیه شرکت کویر هست، کلا تو کار کپی برداریه.
و باز هم می گم، بحث ما اینجا در مورد تریل کبیر 200 هست نه کثیر !

soroush adventure
12-07-1390, 02:24 بعد از ظهر
انجین این موتور توسط خود ایران ساخته می شه طرح از روی شرکت لیفان هست و با مجوز شرکت لیفان ولی این فقط یه طرح هستش موتور من لیفان هست که خودم توسط یکی از آشنایان وارد کردیم

مسود همچین میگی لیفان وارد کردم هرکی ندونه فک میکنه موتور سنگین اوردی

maneli
13-07-1390, 01:10 قبل از ظهر
اینطوری که من متوجه شدم ( البته شاید اشتباه میکنم ) دوستان بیشتر در مورد سرعت و شتاب موتورها صحبت میکنن که به نظر من در مورد موتور های تریل این مزیت محسوب نمیشه . من بیشتر تاکید من رو قدرت موتوره و اینکه در مسیر های سخت و با شیب زیاد و سنگلاخ و یا گلی موتورها چند مرده حلاجن و این کبیر 200 که من بخاطر حجم سیلندرش که 250هستش بهش گفتم کبیر 250 واقعا خوب جواب داده.

maneli
13-07-1390, 01:29 قبل از ظهر
اینم یه چند تا عکس از این رخش

nopo
13-07-1390, 10:32 قبل از ظهر
اين موتور رو شركت YINGING چين ميسازه:vardane:
وطبق معمول شركت هاي زيادي واردش كردن از جمله:فلات(اولين وارد كننده اين موتور)+كبير و در آخر شركت بهرو
در دو حجم 200 و 250 سي سي

البته آرم JIMCO و LIFAN روهم روي پوسته بعضي از اين موتورا ديدم!!!
شما به اسم همون فلات بشناسيد!!!:2i8d4ao:

شفیع
13-07-1390, 01:51 بعد از ظهر
اين موتور رو شركت YINGING چين ميسازه:vardane:
وطبق معمول شركت هاي زيادي واردش كردن از جمله:فلات(اولين وارد كننده اين موتور)+كبير و در آخر شركت بهرو
در دو حجم 200 و 250 سي سي

البته آرم JIMCO و LIFAN روهم روي پوسته بعضي از اين موتورا ديدم!!!
شما به اسم همون فلات بشناسيد!!!:2i8d4ao:

آقا nopo شما هم باید همین مدل رو داشته باشید ولی ساخت شرکت فلات هست،
عکس هایی آقا maneli نشون دادن با موتور خودت یه مقایسه ای بکن ببین می تونی فرقی پیدا کنی ؟

شاید ما در چند سال اخیر با ورود خودرو های چینی با برند لیفان تازه آشنا شدیم، ولی لیفان یکی از اولین و با سابقه ترین شرکت های چینی هست که تولید موتورسیکلت رو شروع کرده بود.

nopo
13-07-1390, 02:40 بعد از ظهر
هيچ فرقي نداره
فقط رينگ هاي فلات مدل معمولي و آلومينيومي هم داره(طلايي مشكي نقره اي بنفش)
بهرو رنگ انجين و پايين تنش نقره ايه
اما توي بازار براي لوازم كه ميري همه به اسم فلات ميشناسن نه كبير ونه بهرو

در ضمن كند وشتابش واقعا حرف نداره(بي طرف)اما با يك سري تغييراي در كاربرات+و خود موتور=پرواز كردن فلات!!
با تغييراتي كه من انجام دادم مثرفم پايين تر اومد زور موتور بشتر شد +كند وشتاب بيشتر شد
به طوري كه من با جسه ريزم مي تونم تك چرخهايي بزنم كه قبلا اصلا نمي تونستم.

تنها ضعف اين موتور يك مقدار وزن زيادش و ضعيف بودن توپي عقبه

soroush adventure
13-07-1390, 04:47 بعد از ظهر
بله درسته یه بار این موتور تو شیب افتاد روی من و نتونستم خودمو از زیرش بکشم بیرون تا دو نفر از دوستان اومدن از روم بلندش کردن.
نصبت به جثش توپی ضعیفی داره تو یه برنامه افرود جفت بلبرینگهای توپی عقبم خورد کرد

nopo
13-07-1390, 05:02 بعد از ظهر
راه حلشو من بلدم!!!

---------- Post added at 06:01 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

1-توپي كه هنوز سالمه دور تا دورش رو با سيم جوش آلومينيوم بدي پركنن(5هزارتومان)
2-توپي پيشرو گلد بندازي (در اين صورت بايد سه مدل سيم پره بخري وبدي برات ببندن)(نزديك60هزارتومان)
3-چرخ عقب رو با چرخ يك موتور ژاپني با دستگاه ترمز وديسك خودش عوض كني(120هزارتومان)
4-توپي خودش نو بخري(60هزارتومان)

بلبرينگ خوب فرانسوي دونه اي4000تومان!!!
:14:
در كل من اين موتور رو توي چينيها قبول دارمش!!

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 06:01 PM ----------

soroush adventure
13-07-1390, 05:25 بعد از ظهر
مورد 1 مفهوم نبود !

nopo
16-07-1390, 08:45 قبل از ظهر
منظورم از مورد یک این بود که فقط بلبرینگ خورد نمیشه حتی ممکنه توپی از بیرون بشکنه!!!برای همین ما میایم از بیرون لبه توپی رو با یک لایه زخیم جوش آلومینیوم تقویت میکنیم.
3730

شفیع
16-07-1390, 02:56 بعد از ظهر
منظورم از مورد یک این بود که فقط بلبرینگ خورد نمیشه حتی ممکنه توپی از بیرون بشکنه!!!برای همین ما میایم از بیرون لبه توپی رو با یک لایه زخیم جوش آلومینیوم تقویت میکنیم.
3730

خلاقیت کاربردی و خوبیه،

یه فکر دیگه ای برای اینکه تمیز تر و شکیل تر در بیاد، قبل از جوش کاری ببر تراشکاری یه رینگ کوچیک بوش مانند درست کنه بندازه دورش به صورتی که کاملا کیپ باشه، اگر دقت داشته باشه می تونه دقیق چفتش درست کنه و با دستگاه پرس جا بزنه.
خیلی زیبا تر و دقیق تر هم می شه، و امکان بهم خوردن تعادل هم از بین میره، و اینکه امکان داره موقع جوشکاری بر اثر حرارت زیاد خود توپی تاب برداره.
در هر صورت فکر خوبی بود.

nopo
16-07-1390, 03:00 بعد از ظهر
خلاقیت کاربردی و خوبیه،

یه فکر دیگه ای برای اینکه تمیز تر و شکیل تر در بیاد، قبل از جوش کاری ببر تراشکاری یه رینگ کوچیک بوش مانند درست کنه بندازه دورش به صورتی که کاملا کیپ باشه، اگر دقت داشته باشه می تونه دقیق چفتش درست کنه و با دستگاه پرس جا بزنه.
خیلی زیبا تر و دقق تر هم می شه، و امکان بهم خوردن تعادل هم از بین میره، و اینکه امکان داره موقع جوشکاری بر اثر حرارت زیاد خود توپی تاب برداره.
در هر صورت فکر خوبی بود.
پس تشکربزن!!!!:riz284:

فرزاد شاه گل
28-02-1391, 10:28 قبل از ظهر
من یه دونه از این موتور را دیدم میخام بخرم البته مال شرکت بهرو هست
موتور خوبی هست یا نه؟؟
لوازم وقطعاتش گیر میاد ؟؟

nopo
28-02-1391, 10:51 قبل از ظهر
من یه دونه از این موتور را دیدم میخام بخرم البته مال شرکت بهرو هست
موتور خوبی هست یا نه؟؟
لوازم وقطعاتش گیر میاد ؟؟
3تا شركت اين موتور رو وارد مي كنند
فلات-كبير-بهرو

فلات اول اومد براي همين اسمش روش موند
همه به همين اسم ميشناسند
فلات بخر

سرعت
28-02-1391, 11:22 قبل از ظهر
اینم یه چند تا عکس از این رخش
تنظیم زنجیر عقبش مثل ttr است نمیدم شاید همه موتور های افرودی این چوری باشه

فرزاد شاه گل
28-02-1391, 12:34 بعد از ظهر
اگه بهرو بخرم لوازم فلات بش میخوره؟؟ لوازم فلات هست؟؟

nopo
28-02-1391, 01:03 بعد از ظهر
همون موتوره

قفط رنگ شاسي و انجين بهرو نقرايه ولي فلات مشكيه
مشكي قشنگ تره

---------- Post added at 02:02 PM ---------- Previous post was at 02:02 PM ----------

فقط 250 بخر
200نخر كه به مفت نمي ارزه

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:02 PM ----------

ادامه بحث در تاپيك بالا

abdimotorcycles
28-02-1391, 07:41 بعد از ظهر
اين موتور كبير 200 رو گروه صنعتى كبير ميزنه كه اينم لينك سايتشه:

عين همين كبير 200 رو هم گروه صنعتى جهان همتا سيكلت ميزنه بنام فلات GY 249 كه اينم لينك سايتشه:

اما گروه صنعتى كثير كه موتورهاى بهرو رو ميزنه يه مدل تريل بيشتر نميزنه بنام GY 200 كه اصلا شكل و شمايل كبير 200 گروه صنعتى كبير و فلات GY 249 گروه صنعتى همتا جهان سيكلت نيست. اينم لينك سايتش:
GY200/default.aspx-موتور-سيكلت-بهرو/[Only registered and activated users can see links]

حالا من نميدونم منظور nopo عزيز از بهرو شاسى و انجين طلايى كه تو پست بالايش گفته چه موتوريه!

فرزاد شاه گل
28-02-1391, 09:28 بعد از ظهر
من دیدم بهرو رو همون فلات خودمونه ولی روش زده بهرو

nopo
28-02-1391, 10:21 بعد از ظهر
اين موتور كبير 200 رو گروه صنعتى كبير ميزنه كه اينم لينك سايتشه:

عين همين كبير 200 رو هم گروه صنعتى جهان همتا سيكلت ميزنه بنام فلات GY 249 كه اينم لينك سايتشه:

اما گروه صنعتى كثير كه موتورهاى بهرو رو ميزنه يه مدل تريل بيشتر نميزنه بنام GY 200 كه اصلا شكل و شمايل كبير 200 گروه صنعتى كبير و فلات GY 249 گروه صنعتى همتا جهان سيكلت نيست. اينم لينك سايتش:
GY200/default.aspx-موتور-سيكلت-بهرو/[Only registered and activated users can see links]

حالا من نميدونم منظور nopo عزيز از بهرو شاسى و انجين طلايى كه تو پست بالايش گفته چه موتوريه!

من دیدم بهرو رو همون فلات خودمونه ولی روش زده بهرو

جوابت رو دوستمون داد!
شما نديدين دليل نميشه كه نيست
منظورم اينكهرنگ انجين و رنگ دوشاخ عقب براي بهرو نقره ايه!
متوجه شديد؟

abdimotorcycles
29-02-1391, 12:25 قبل از ظهر
جوابت رو دوستمون داد!
شما نديدين دليل نميشه كه نيست
منظورم اينكهرنگ انجين و رنگ دوشاخ عقب براي بهرو نقره ايه!
متوجه شديد؟

اولا دعوا كه نداريم با هم بعد هم موثق حرف بزن.اين بهرو كه شما ميگى شبيه فلات و كبيرهست رو چه شركتى زده؟

شهر شما رو نميدونم ولى تو تهران من يه كبير 200 كه توليد گروه صنعتى كبير رو ديدم و يه فلات gy 249 كه توليد گروه صنعتى جهان همتا سيكلت هست. اين دو موتور با كمى تفاوت جزئى ظاهرى و باطنى شبيه همند. موتورهاى بهرو رو گروه صنعتى كثير توليد ميكنه كه من توشون چيزى شبيه موتور كبير 200 و فلات GY 249 نديدم. اگه شما ديدى و ما نديديم لينك و عكس بزار!

nopo
29-02-1391, 07:54 قبل از ظهر
اولا دعوا كه نداريم با هم بعد هم موثق حرف بزن.اين بهرو كه شما ميگى شبيه فلات و كبيرهست رو چه شركتى زده؟

شهر شما رو نميدونم ولى تو تهران من يه كبير 200 كه توليد گروه صنعتى كبير رو ديدم و يه فلات gy 249 كه توليد گروه صنعتى جهان همتا سيكلت هست. اين دو موتور با كمى تفاوت جزئى ظاهرى و باطنى شبيه همند. موتورهاى بهرو رو گروه صنعتى كثير توليد ميكنه كه من توشون چيزى شبيه موتور كبير 200 و فلات GY 249 نديدم. اگه شما ديدى و ما نديديم لينك و عكس بزار!

شما به معني برداشتي مشكل خودته من منظوري نداشتم.:fingersmiley:

اين توي صفحه اول سايت كثير:

اما توضيحي درباره موتور ننوشته.

كبير و بهرو فقط 200سي سي توليد مي كنند.
اما جهان همتا(فلات)هم 200 هم 250
نكته اي كه هست اينكه چون وزن موتور زياده 200 قدرت كمي داره به نسبت وزن
اين سايت ها اطلاعات ناي قرار ميدن وبا شعور مصرف كننده بازي مي كنند!
مثلا يجا زده حجم200
براي 250 هم زده 200!!!!
يعني فقط كپي و پيست كرده مطلب رو.
و در ادامه نوشته ترمز اي بي اس!!!:gigglesmile:

من طرف دار برند فلات هستم نه بهرو وكبير

---------- Post added at 08:54 AM ---------- Previous post was at 08:53 AM ----------

فقط فلات 250

عابدی
01-04-1391, 12:19 بعد از ظهر
سلام بر دوستان کبیری.آقا من میخوام موتورمو یه ذره ور برم باهاش اگرچه الانم واسه خودش سالاریه ها.اگزوزو و فیلتر و خورشیدی و این حرفا.کسی پیشنهادی داره؟
راستی میخوام یه بوق 206 واسش بندازم با افتامات بابا بوقش خیلی سوسولیه.تو صدای اگزوز گم میشه

دادا بهرو نخر.نمیدونم چرا ولی انگار ضعیفه.من با کبیر تا الان دو تا بهرو رو قورت دادم.

فرزاد شاه گل
01-04-1391, 01:19 بعد از ظهر
دادا بهرو نخر.نمیدونم چرا ولی انگار ضعیفه.من با کبیر تا الان دو تا بهرو رو قورت دادم.
اره میدونم
من روانی شدممممممممممممم

MahkooM-m2m
01-04-1391, 08:54 بعد از ظهر
بدترين توليد كننده موتور تو ايران همين كثيره كه اسمش رو مياريد اين شركت هر موتوري كه تو بورس باشه كپيش رو با كيفيت در حد قهواي بيرون ميده و مردم بي خبر هم ميرن ميخرن و كلاهي سرشون ميره كه به پاچه ي شلوارشون هم ميرسه:i'm ok: .
البته شرمنده جهت كاشت باقالي ميدونم اينجا جاش نيست بايد برم مزرعه :20: ولي چون گفتيد بهرو يا همون كثير داغي كه به دل يكي از دوستان گذاشت يادم اومد اينو گفتم .

عابدی
02-04-1391, 10:25 قبل از ظهر
یکی جوابه منو بده پیلیززززززز....ای کسانی که کبیر دارین..من میخوام اگزوزو خالی کنم.صداش ضایع نمیشه؟؟؟؟؟

خورشیدی رو چجور عوض کنم تاثیر داره؟

soroush adventure
03-04-1391, 08:39 قبل از ظهر
صداش بیشتر میشه ولی قشنگتر نمیشه. خورشیدی برای سرعت میخای یا قدرت ؟

عابدی
03-04-1391, 08:47 قبل از ظهر
یعنی از حالت اولش صداش که بدتر نمیشه؟؟؟؟؟

سرعت.میخوام شتابش بیشتر شه.کلا چی کار کنم شتابش بیشتر شه؟ممنون

hamid reza
06-04-1391, 10:04 قبل از ظهر
کبیر 200 جدید رادیات روغن داره  قیافش شبیه روانه کسی دیده شاسیشم شبه ساسی رادیسنه

M@hy@r
15-04-1391, 11:49 بعد از ظهر
سرعت.میخوام شتابش بیشتر شه.کلا چی کار کنم شتابش بیشتر شه؟ممنون
امیدجان شتاب با سرعت رابطه ی عکس داره تو خورشیدی ها
یعنی خورشیدی جلو رو بزرگ تر بذاری سرعت بیشتر و شتاب کمتر
خورشیدی جلو کوچیکتر سرعت کمتر و شتاب بیشتر
خورشیدی عقب بزرگتر شتاب بیشتر سرعت کمتر
خورشیدی عقب کوچیکتر شتاب کمتر سرعت بیشتر
ولی بهتره به فابریک کارخونه دست نزنی بهتر نمیشه ولی بدتر چرا
منم انگولکش کردم بهتر که نشد بدترم شد
راستی اگه بخوای خورشیدی هارو بزرگتر بندازی ممکنه زنجیرت کوتاه باشه مجبور شی یه زنجیر هم بخری یا یه تیکه اضافه کنی

عابدی
16-04-1391, 09:13 قبل از ظهر
عجب.نمیدونستم ایول.راستی اگزوزو دست نزنم؟

عابدی
16-04-1391, 09:18 قبل از ظهر
کی گفته.انجین من نقره ایه.تو تاپیک عکس موتورای اعضا صفحه 39 برید ببینین

Sadegh.galaxy
04-05-1391, 04:50 قبل از ظهر
این کبیر200طرح روان چطوره؟قیمت2800

farshid37
04-05-1391, 08:13 قبل از ظهر
قىمت رو بالا گفتن قزوىن 2600 مى گه با توجه به 200 بودنش بىش از 2400 ارزش نداره. اگه از نظر ارتفاع و وزن کمى بىشتر مشکل ندارى تهورن فلات 250 رو 2500 مى تونى بگىرى

عابدی
04-05-1391, 09:04 قبل از ظهر
دوستان کسی میدونه الان قیمت کبیر 200 چند شده صفرش؟

کوروش
04-05-1391, 09:43 قبل از ظهر
دوستان کسی میدونه الان قیمت کبیر 200 چند شده صفرش؟قیمتش از 1600 حرکت کرده به 2 رسیده / من هفته پیش قیمت کردم 250 سی سی با جعبه طلایی که توش لوازم موتور هستش 2500 هستش مطمعا 200 سی سی این موتور هم حدود 2300 هستش

kourosh_bandit2
04-05-1391, 09:55 قبل از ظهر
اقایون کسی توی اصفهان نیست که اینو داشته باشه از اعضای سایت؟ میخوام یک زیر پا ازش بگیرم. کیفیت قطعاتش چطوره؟ خدایی به نظرتون میارزه بدم اپاچیمو یکی از اینا بگیرم. سرعتش که راحت بره چقدره؟ چندتا عکس خوشگلم بذارید ببینشم

Sadegh.galaxy
04-05-1391, 10:04 قبل از ظهر
نمایندگی کبیر خیابون سروش این موتوراروداره.بنظرمن آپاچی حیفه.این کبیر هنوزامتحانشوپس نداده.راستی موتورت چندتاکارکرده؟قیمت چندمیدی؟

kourosh_bandit2
04-05-1391, 10:09 قبل از ظهر
نمایندگی کبیر خیابون سروش این موتوراروداره.بنظرمن آپاچی حیفه.این کبیر هنوزامتحانشوپس نداده.راستی موتورت چندتاکارکرده؟قیمت چندمیدی؟

یکم عشق پا بلند گرفتتم. نمیدونم باید تستش کنم. موتور من 9800 تا رفته قیمتم خود مغازه دار گفت 2500 میخرم. موتور انقدر شتابش زیاد شده جدی میگم پری روز سر چهار راه گوشیم زنگ خورد نور افتابم توی کیلومتر بود فکر کردم خلاص شد ولی نشد و برای اولین بار موتورم اینطوری خاموش شد اما با اینکه کلاچ ول شد و دورموتور روی 1 بود یک جیغی کشید حالت take off بعد خاموش کرد که خودم چون امادگی نداتشم ترسید از صداش. این کبیرر 250 رخشم قشنگ. نمیدونم اگه خوب باشه میخرمش اپاچیمم خیلی دوسش دارم اما دلم یک پا بلند میخواد که یکمم باهاش افرود برم.

کوروش
04-05-1391, 10:25 قبل از ظهر
این کویر طرح کی تی ام هستش صفحه اش دیجیتالیو کوچیکه / چینی هستش و معلومه بعدها ... ولی نسبت به رادیسون خیلی بهتره !!!

Sadegh.galaxy
04-05-1391, 10:38 قبل از ظهر
اینطور که توسایت پیداست،روان حکم کادکس یاتی اس ار روداره.میتونی روان بگیری.البته الان صفرش توبازار نیست.البته نمایندگی کبیر این موتورو2800میده.2500آپاچی روبفروشی 300تومن بایدبزاری روش ،تازه معلوم خوب نیست خوب در بیادیانه.بنظرمن آپاچی رونگهدار.

عابدی
04-05-1391, 01:24 بعد از ظهر
قیمتش تو همدان من دو ماه پیش 2450 گرفتم.الان که دلار رفت بالا فک کنم 2600 شده باشه

عابدی
04-05-1391, 01:29 بعد از ظهر
اره اپاچو بفروش.من دارم راضیم.ولی اینم بگم از این موتور انتظار 110 تا بیشتر نداشته باش.چون با تریل نمیشه بیشتر از اینم بری.چون رو موتور سیخ نشستی باد نمیذاره از 110 20 تا بیشتر بری.بنابر این فاکتور سرعت و میذاریم کنار.و میریم سراغ شتاب و قدرت که به نظره من عالیه.و با روان برابری میکنه.فقط میمونه قیافه که به نظره من روان qm نسبت به این مفت گرونه.این خیلی با ابهته.عکسای موتوره منو تو صفحه 39عکس موتور های اعضاسایت ببین

عابدی
05-05-1391, 05:25 بعد از ظهر
اقایون کسی توی اصفهان نیست که اینو داشته باشه از اعضای سایت؟ میخوام یک زیر پا ازش بگیرم. کیفیت قطعاتش چطوره؟ خدایی به نظرتون میارزه بدم اپاچیمو یکی از اینا بگیرم. سرعتش که راحت بره چقدره؟ چندتا عکس خوشگلم بذارید ببینشم
اره اپاچو بفروش.من دارم راضیم.ولی اینم بگم از این موتور انتظار 110 تا بیشتر نداشته باش.چون با تریل نمیشه بیشتر از اینم بری.چون رو موتور سیخ نشستی باد نمیذاره از 110 20 تا بیشتر بری.بنابر این فاکتور سرعت و میذاریم کنار.و میریم سراغ شتاب و قدرت که به نظره من عالیه.و با روان برابری میکنه.فقط میمونه قیافه که به نظره من روان qm نسبت به این مفت گرونه.این خیلی با ابهته.عکسای موتوره منو تو صفحه 39عکس موتور های اعضاسایت ببین

sorush
05-05-1391, 05:33 بعد از ظهر
تازشم اگه بهش سوپرشارژببندی خیلی حال میده صدای قشنگی داره نعره شیرمیکشه

dariush
18-05-1391, 07:07 بعد از ظهر
دوستان تفاوت کبیر 200 و کبیر 200اس به غیر از سینی زیرش توی چی هستش؟

omidco2003
25-06-1391, 09:46 قبل از ظهر

این هم مدل کانگو کبیر ببخشید اگه کیفیت نداره با گوشی گرفتم

ali_r
07-07-1391, 09:15 قبل از ظهر
دوستان نظرتون در مورد کبیر 200 اس مدل 89 قیافه کپی روان هستش
لطفا اطلاعات بدین...

ببخشید کیفیت پایینه

ممنون

ali_r
07-07-1391, 11:47 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ye_asheq_sangin
19-11-1391, 03:38 قبل از ظهر
کسی قیمت جدیدشو نداره؟

yasharazary
19-11-1391, 02:37 بعد از ظهر
دیروز یه مدل 89 سفید با 7 ماه بیمه رو دوستم فروخت 2100

ali_r
31-01-1392, 06:17 بعد از ظهر
آخرین عکس از کبیر مرحوم

ali_r
09-02-1392, 03:43 بعد از ظهر
دیروز منم یدونه کبیر گرفتم
واقعا عالیه این موتور

ali_r
14-02-1392, 09:35 بعد از ظهر
بس عکسای من کو؟

m-s-d
03-06-1392, 09:09 بعد از ظهر
سلام دوستان دو تا سوال داشتم؟
آیا کبیر طرح کی تی ام در حجم 250cc هم وجود داره؟
به نظر شما توی کیفیت مونتاژ و قطعات کبیر طرح کی تی ام با کیفیت تره یا فلات طرح کی تی ام؟

yasharazary
03-06-1392, 11:13 بعد از ظهر
نخیر --- طرح ktm در حجم 250 سی سی رو فقط جهان همتا سیکلت تولید کرده! ولی 200 سی سی رو هم کبیر موتور هم جهان همتا سیکلت تولید کردن!

m-s-d
03-06-1392, 11:23 بعد از ظهر
نخیر --- طرح ktm در حجم 250 سی سی رو فقط جهان همتا سیکلت تولید کرده! ولی 200 سی سی رو هم کبیر موتور هم جهان همتا سیکلت تولید کردن!

در مورد سوال دوم چطور؟چون من فک می کنم البته به نظرم اینطور می رسه که کیفیت کبیر بهتر باشه

yasharazary
03-06-1392, 11:33 بعد از ظهر
منم نسبتا با نظر شما موافقم!!

کبیر 200 طرح روان یه مدت دم دست بود کیفیتش خوب بود!!

ali_r
25-06-1392, 10:26 قبل از ظهر

ali_r
26-06-1392, 05:33 بعد از ظهر

hosseinpalang
24-09-1392, 09:53 قبل از ظهر
دوستان کسی میدونه چراغ عقب و این دمبی کبیر یا مشابهش چنده؟؟
کسی میتونه عکس از نزدیک و زیره گلگیر عقب بذاره[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ali_r
10-10-1392, 11:56 قبل از ظهر
جنگولک بازی با کبیر

ali_r
10-03-1393, 10:56 بعد از ظهر
مدل 90
4ت کارکرده

ali_r
16-06-1393, 04:22 بعد از ظهر

بسم الله الرحمن الرحیم
16-06-1393, 04:51 بعد از ظهر
بسم الله الرحمن الرحیم و سلام
این مدل QINGQI را دیگه ندیده بودم این مدل ها با مارک کویر وارد میشه؟ رو موتورش هم زده QINGQI نوعش چنده؟

ali_r
16-06-1393, 05:05 بعد از ظهر
این کینکیو نیست روی انجین این موتور پایونر نوشته pioner
این موتور رو شرکت کویر موتور کازرون تولید کرده

فلات دوست
07-07-1393, 11:18 قبل از ظهر
سلام میگن موتور فلات و مبیر یکی هست . کسی کیفیت آنها را مقایسه کرده؟

- - - Updated - - -

فلات و کبیر یکیه:icon_pf (94):

- - - Updated - - -

انجینشون یکیه:image111:

BlackSoul
30-07-1393, 01:09 قبل از ظهر
دوستان سلام.
دفترچه ی کبیر 200 طرح KTM رو از کجا میشه پیدا کرد؟کسی PDF ش رو نداره؟

ایجی بیجی
19-06-1394, 04:17 بعد از ظهر
بجز کاربر گلادیاتور کسی دیگه ای کبیر داره؟؟؟؟؟ تاپیک چه خاکی میخوره:jaru:

ابوالفضل88
19-06-1394, 05:22 بعد از ظهر
به بچه ها میگم بیان گرد گیری کنن غصه نخور :gigglesmile::gigglesmile::gigglesmile:

Komando
19-06-1394, 07:14 بعد از ظهر
این که همون روانه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yasharazary
19-06-1394, 10:20 بعد از ظهر
پس از دوسال امروز دوباره این موتورو سوارشدم اونم مدل 89 با کمتر از 500 تا کارکرد !!! هنوز آچار کشی اولیش هم نشده بود-- نرم بودنش عالیه- کیفیتش دقیقا مثل روانه و از بقیه تریل ها یکم بهتره - لرزش ک اصن نداره - قدرتش رو هم قبلا تو آفرود تست کردم به کررات. قدرتش قابل قبوله ولی شتابش مث روان نیس ، کمتره

تک چرخ خورش هم عالیه :20:

ali_r
31-06-1394, 08:41 بعد از ظهر

ali_r
19-07-1394, 01:25 بعد از ظهر
کبیر اول

کبیر دوم

کبیر سوم