PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا کمکم کنید - میخوام موتور بخرم

شاهین هزار
20-02-1394, 06:44 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
لطفا اساتید ، صاحب نظران و دوستان با تجربه منو کمک کنید
یه موتور میخوام بگیرم که باهاش حرکت بزنم ( مثلا یک چرخ ) با چند نفری صحبت کردم نظرها متفاوت بوده حالا از شما ها کمک میخوام تا به یه جمع بندی برسم
بهم 3 تا پیشنهاد دادم که اینجا میگم اگه شما هم پیشنهادی دارید بگید
1_ هوندا 125 ایرانی (رهرو)
2_ موتور تریل / کراس / افرود (dt - ax1 ... )
3_ پالس 200 NS
من از اینایی هستم که بابام موتور داشته و از بچگی موتور سوار میشدم ولی تا حالا یک بار بیشتر سر موتور بالا نیوردم اونم با موتور دوستم که 125 ایرانی بوده
از گزینه های بالا شماره 1 خودم حذف میکنم ، طرح هوندا اصلا نمیخوام سوار شم میونه گزینه 2 - 3 ، ax1 با مدارک قیمتش بالاس ، dt دوزمانه و قیمت مناسبه ولی بدون مدرک که موتور بدون مدرک نمیخوام بگیرم . . . گزینه 3 هم بدک نیست ولی باسه من که تازه وارد فکر کنم خرج بیخودیه در ضمن چندتا موتور سوار توصیه کردن که با تریل شروع کنم....
لطفا کمکم کنید

tak3az
20-02-1394, 06:55 بعد از ظهر
در مورد دو گزینه اول نمیتونم نظر بدم ولی در مورد ان اس باید بگم که موتور خوبیه و سگ جون ولی بخاطر اسفالت های ایران خیلی سخته که بشه باهاش تک چرخ زد یک چرخ زدن هم لازمه لاستیک عوض بشه در کل کلا باید لاستیک عوض کنی و ی خورشیدی عقب و جلو رو عوض کنی تاپ اسپید کم میشه ولی خیلی نرم تر سرش میاد بالا

farshad 54
20-02-1394, 08:05 بعد از ظهر
بهترین گزینه برای یاد گیری تک چرخ زدن همون سی جی 125 هست باسی جی اوستا شدی میتونی بری سراغ موتورهای بهتر البته موتور باید قابلیت اینکار رو هم داشته باشه

شاهین هزار
20-02-1394, 08:35 بعد از ظهر
بهترین گزینه برای یاد گیری تک چرخ زدن همون سی جی 125 هست باسی جی اوستا شدی میتونی بری سراغ موتورهای بهتر البته موتور باید قابلیت اینکار رو هم داشته باشه
دنبال موتوری هستم که دارای شاسی و سیستم تعلیق به نسبت خوبی باشه . . . فکر میکنم اینهایی که میخوام در تریل / کراس / آفرود وجود داشته باشه در ضمن اینکه این موتورها به صورت استاندار روشون خورشیدیهای بزرگی هم هست . . .
به نظر دوستان روان موتور مناسبی برای این کار هست؟
اگه پیشنهاد بهتری دارید لطف کنید بگید

farshad 54
21-02-1394, 07:21 قبل از ظهر
روان گزینه خوبیه فقط باید خورشیدی عقب رو سایز بزرگ بندازی موتور 70 تا بیشتر نمیره ولی راحت بدون فشار زیادی سرش میاد بالا و فقط میمونه کنترل موتور روی یک چرخ که باید تمرین کنی تا مسلط بشی

یه نکته رو هم بگم تک زدن با هر کلاس موتوری قلق های خودش رو داره استریت - ریس --تریل .... ولی اصولش را بلد باشی با همه موتور ها میتونی تک بزنی

کلاه و کفش و ضربه گیر زانو و آرنج یادت نره

فلات دوست
21-02-1394, 09:17 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
لطفا اساتید ، صاحب نظران و دوستان با تجربه منو کمک کنید
یه موتور میخوام بگیرم که باهاش حرکت بزنم ( مثلا یک چرخ ) با چند نفری صحبت کردم نظرها متفاوت بوده حالا از شما ها کمک میخوام تا به یه جمع بندی برسم
بهم 3 تا پیشنهاد دادم که اینجا میگم اگه شما هم پیشنهادی دارید بگید
1_ هوندا 125 ایرانی (رهرو)
2_ موتور تریل / کراس / افرود (dt - ax1 ... )
3_ پالس 200 NS
من از اینایی هستم که بابام موتور داشته و از بچگی موتور سوار میشدم ولی تا حالا یک بار بیشتر سر موتور بالا نیوردم اونم با موتور دوستم که 125 ایرانی بوده
از گزینه های بالا شماره 1 خودم حذف میکنم ، طرح هوندا اصلا نمیخوام سوار شم میونه گزینه 2 - 3 ، ax1 با مدارک قیمتش بالاس ، dt دوزمانه و قیمت مناسبه ولی بدون مدرک که موتور بدون مدرک نمیخوام بگیرم . . . گزینه 3 هم بدک نیست ولی باسه من که تازه وارد فکر کنم خرج بیخودیه در ضمن چندتا موتور سوار توصیه کردن که با تریل شروع کنم....
لطفا کمکم کنید
سلام
دوست عزیز سه پیشنهاد دادی و هر سه را رد کردی
نظر من
1- خوبه چون وسایلش فراون و ارزان و تعمیرکار زیاد با خرج کم و مدرک دار
2- خیر چون پرخرج و وسایل کم و بی مدرک
3- اصلا مال تک نیستش و بی خیال شو
در کل تک زدن رو بی خیال شو که عاقبت خوشی نداره
موفق باشی

شاهین هزار
21-02-1394, 11:32 قبل از ظهر
روان گزینه خوبیه فقط باید خورشیدی عقب رو سایز بزرگ بندازی موتور 70 تا بیشتر نمیره ولی راحت بدون فشار زیادی سرش میاد بالا و فقط میمونه کنترل موتور روی یک چرخ که باید تمرین کنی تا مسلط بشی

یه نکته رو هم بگم تک زدن با هر کلاس موتوری قلق های خودش رو داره استریت - ریس --تریل .... ولی اصولش را بلد باشی با همه موتور ها میتونی تک بزنی

کلاه و کفش و ضربه گیر زانو و آرنج یادت نره
دستت درد نکنه
چشم نکات ایمنی رو هم رعایت میکنم
با دوچرخه راحت تک میزنم اگه هم تا حالا با موتور تک نزدم به دو دلیل هست 1-موتور مناسب ندارم (یه 220 دارم که خیلی لشه ) 2-اون زمانی هم که بابام هندا 125 داشت بچه بودم و دلشو نداشتم و میترسیدم

- - - Updated - - -

سلام
دوست عزیز سه پیشنهاد دادی و هر سه را رد کردی
خخخ . . . البته گفتم که پیشنهاد دیگران بوده

نظر من
1- خوبه چون وسایلش فراون و ارزان و تعمیرکار زیاد با خرج کم و مدرک دار
2- خیر چون پرخرج و وسایل کم و بی مدرک
3- اصلا مال تک نیستش و بی خیال شو
در کل تک زدن رو بی خیال شو که عاقبت خوشی نداره
موفق باشی
علاقه خاصی به این کارا دارم . . . نمی تونم بیخیال شم

- - - Updated - - -

دوستان پس با این تفاسیر گزینه بهتری از روان وجود نداره

hegzz
21-02-1394, 07:57 بعد از ظهر
گزینه 1 که یکمی آبرو ریزیه ! (یکمی فقط) !
گزینه 2 هم اگه تریل مونتاژ ایران باشه بوش ها رو باید هر دو ماهی 1 بار تقریبا عوض کنی!! :hanghead:

گزینه 3 رو اصلا دلت میاد باهاش تک بزنی؟!!

شاهین هزار
21-02-1394, 11:01 بعد از ظهر
گزینه 2 هم اگه تریل مونتاژ ایران باشه بوش ها رو باید هر دو ماهی 1 بار تقریبا عوض کنی!! :hanghead:
اگه منظورتون بوش سیلندر باشه رو این حساب داستان میشه . . . سخت میشه بخوای عوضش کنی

گزینه 3 رو اصلا دلت میاد باهاش تک بزنی؟!!
چون با موتور تجربه ای ندارم نه دلم نمیاد . . . ولی اگه اوستا بودم و پولم داشتم با بهتر از ایناشم دلم میومد

- - - Updated - - -

راستی یکی از بچه های سایت ( hannan p ([Only registered and activated users can see links]) ) یه تایپیک مشاوره خرید تریل زده که بهش دلتا 250 و شوکا 250 پیشنهاد شده . . . بین روان و اینا یا چیزهایی که من نمیدونم کدومشون بهترن ؟؟؟

در ضمن از دوستانی که وقت میذارن و جواب میدن سپاسگذارم

farshid37
22-02-1394, 09:28 قبل از ظهر
دوست عزیز تک چرخ زدن تو معابر عمومی کار درستی نیست. شما اختیار جون خودتو داری ولی اگه تک چرخ برنی یا از چراغ قرمز رد بشی و یک ماشین از روت رد بشه یا یه شما برخورد کنه اون بنده خدام اسیر کار غلط شما می شه. برای همین هم بیشتر مردم از موتور سوارها دل خوشی ندارند.

معمار
22-02-1394, 09:47 قبل از ظهر
چرا که نه
هر موتوری و که خاستید بخری برید تک چرخ هم بزنید
اما به شرط ها و شروطها
اول این که اگه شهر تون پیست داره برید پیست و اگر نه
تو خیابون و محل نزنید بگردید یه جای خلوت و امن و مناسب پیدا بکنید که مزاحم دیگران نشید
دوم حتما حتما وسایل ایمنی داشته باشید
سوم قبل از خرید موتور اگه گواهینامه ندارید گواهینامه بگیرید

شاهین هزار
22-02-1394, 10:43 قبل از ظهر
شما اختیار جون خودتو داری ولی اگه تک چرخ برنی یا از چراغ قرمز رد بشی
دوست عزیز شما خودش خودش ناراحت نکن . . . کی گفته میخوام از چراغ قرمز رد بشم

یک ماشین از روت رد بشه یا یه شما برخورد کنه
مشدی پسر یه دور از جونی چیزی . . .

برای همین هم بیشتر مردم از موتور سوارها دل خوشی ندارند.
به قول صمد: (( الان شیکم جناب سروان زده بیرون تقصیره منه )) . . .

- - - Updated - - -

چرا که نه
هر موتوری و که خاستید بخری برید تک چرخ هم بزنید
اما به شرط ها و شروطها
اول این که اگه شهر تون پیست داره برید پیست و اگر نه
تو خیابون و محل نزنید بگردید یه جای خلوت و امن و مناسب پیدا بکنید که مزاحم دیگران نشید
دوم حتما حتما وسایل ایمنی داشته باشید
سوم قبل از خرید موتور اگه گواهینامه ندارید گواهینامه بگیرید
دوست عزیز همه اینهارو من میدونم و حواسمم هست و رعایتم خواهم کرد بابت گوش زدهم ممنون . . . درضمن 5 ساله گواهی نامه دارم

- - - Updated - - -

دوستان اگه بیشتر در مورد موتور مناسب این کار من رو راهنمایی کنید ممنونتون میشم.
باز هم دست همتون درد نکنه که میاید جواب میدید.

معمار
22-02-1394, 12:36 بعد از ظهر
هندیا راحت تر میشه این کار ها رو بکنی
مثلا رفیق خودم اپاچی شو به 5000 نرسیده حماسه افرید و کلن انجین اورد پایین
چنان بلایی سر موتور اورد که دل رودش پیچیده بود بهم
اون فقط با موتور تخته گاز میرفت و تا دلت بخاد تک چرخ چند باری هم ناجور خورد زمین
ولی این رفیق ما از اول نیتش به ف... دادن موتور بود نه چیزه دیگه ای
حالا هندی ها میتونن ولی خرج دارن و تعمیرشون سنگین میوفته

تجربه چیزی که دیدم

MANHUNT
22-02-1394, 01:48 بعد از ظهر
موتور های تریل و کراس برای تک چرخ زدن بسیار مناسب هستن میتونی یه تریل دست دوم با افت قیمت زیاد پیدا کنی مثلا روان کویر 200 یا فلات 250 اما روان گزینه بسیار خوبیه تو همین سایتم دست دومش تمیزش هست با قیمت معقول

Komando
22-02-1394, 08:44 بعد از ظهر
روان اونقدر هم که ازش تعریف میکنن موتور خوبی نیست .

Mohsen_14
22-02-1394, 09:03 بعد از ظهر
اینو برای یه چند سال بعد تو ذهن داشته باش ، (بعنوان قله ی آرزوها :دی)
بهترین گزینه و معقول ترین کار برای استریت فایتر و حرکات نمایشی یه CBR 600 تصادفی هست که با قیمت پایین میخری و یه سری کار مثل کوبیدن باک و گارد کشی و تعویض خورشیدی و گذاشتن دسته ترمز عقب و ... انجام میدی ، کاری که تو کلیپها نگاه کنی همه ی حرفه ای ها انجام میدن ، کسی با موتور کراس حرکت نمایشی نمیزنه همه موتورها سبک اسپرته + تیون مخصوص .

شاهین هزار
22-02-1394, 09:33 بعد از ظهر
اینو برای یه چند سال بعد تو ذهن داشته باش ، (بعنوان قله ی آرزوها :دی)
بهترین گزینه و معقول ترین کار برای استریت فایتر و حرکات نمایشی یه CBR 600 تصادفی هست که با قیمت پایین میخری و یه سری کار مثل کوبیدن باک و گارد کشی و تعویض خورشیدی و گذاشتن دسته ترمز عقب و ... انجام میدی ، کاری که تو کلیپها نگاه کنی همه ی حرفه ای ها انجام میدن ، کسی با موتور کراس حرکت نمایشی نمیزنه همه موتورها سبک اسپرته + تیون مخصوص .
آخ گفتی به قرآن . . . اتفاقا اونور سال یکی سراغ داشتم . . . بدبخت صاحبش تو اتوبان باقری با باتوم زدنش . . . صاحبش میخواست پولش خرج دوا درمونش کنه . . . ولی ترسیدم ازم بگیرنش ، علی بمونه و حوضش
داداش دستت درد نکنه که نظر دادی

Hamed0320
23-02-1394, 10:32 بعد از ظهر
به نظره شما ساشا سي جي ٢٠٠سي سي موتوره خوبيه[؟] بعدش اين موتور هاي سي جي كه باكشون بزرگتره آيا خودشون باكش رو عوض ميكنن يا از اول همينجوري هست؟!، بعدش من ميخوام يه موتوري بگيرم كه نرم باشه چون اين موتوري كه دارم خيلي اذيتم كرده خيلي خشكه كله چراغشم خيلي شله در كل ب نظره شما بهترين موتور سي جي كه هم نرم باشه ، شتاب خوبي داشته باشه و سرعت خوبي چيه؟

نیما نادری
25-02-1394, 10:46 بعد از ظهر
به نظر من موتور تریل به دلیل ساختارش برای شروع تمرین حرکات کنترلی و نمایشی مناسب تره یک چیزی تو مایه های روان ۲۰۰ با کمی تغییرات مثل تعویض فرمان نصب محافظ کتی تعویض خورشیدی عقب و زنجیر باز کردن قطعات فلزی و پلاستیکی اضافهو....

شاهین هزار
26-02-1394, 02:09 بعد از ظهر
به نظر من موتور تریل به دلیل ساختارش برای شروع تمرین حرکات کنترلی و نمایشی مناسب تره یک چیزی تو مایه های روان ۲۰۰ با کمی تغییرات مثل تعویض فرمان نصب محافظ کتی تعویض خورشیدی عقب و زنجیر باز کردن قطعات فلزی و پلاستیکی اضافهو....
آقا نیما تشکر . . . بابت راهنمایی ممنون

psh
10-03-1394, 04:24 بعد از ظهر
سلام میدونم اینجاجاش نیست ولینمیدونستم کجا مطرح کنم .
من یمدتیه عاشق موتورپیشرو طرح دایلم شدم(اخه بودجم فقط به این میرسه[Only registered and activated users can see links] vAD8/AC8vECAgID8/ID8/ME9PAG9vAH9/AEBAQE9PQGBgYHBwcI PAJ fAK vAL /AM/PAN/fAO/vAP//AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJFgABACwAAAAAEAAYAAAFi2AgjmTplCh5punKmiXkzG5QP02 lV9SC2KTDBYPJFImTAUkgyTifTkxFaWsUnRWAdmAwCH6CK/QyKQgGDOUCmkkLDBKLUQJpsC0XdqbisOv1fH5/UBURBYNsDCIVTxUGehgKIglXjnoLJAlyGQBQFFQkCAsUADo9BC 8OADQvIwKtIzMEM7AiNbC3JCEAIfkECRYAGAAsAAAAABAAGACE QEBAMDAwAAAAICAgDw8AT08Af38Ab28AHx8AEBAQUFBQv78A//8ALy8AYGBg7 8APz8Ar68Aj48A398Az88Ab29QX18An58AAQEBAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAABYwgJo5kCZQoeabpyppvIAcYQKADUhjGgQ CJkgKxeBgZxkXD5SgcGdDoAzJCPKLQwiECPYgcEiwy4hNAEKJB EXuAuBECgYgwEVMWeHxjThH7qRgJXH5YgE2EWHsiAguIUHIjDQ 8HYX5yNBgODQ19YgsVIpg2FldQFxBBMgCrNA4JcQQDJZgvI7S1 uLm1IQAh/lpDb3B5cmlnaHQ6IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24NCndlYjogaHR 0cDovL3d3dy5taWxsYW4ubmV0DQplLW1haWw6IG1pbGxhbkBta WxsYW4ubmV0AVVTU1BDTVQAIf8LUElBTllHSUYyLjChMS5naWY CQzpcRG9jdW1lbnRzIGFuZCBTZXR0aW5nc1xDYW1pbGxhIEVya Wtzc29uXE15IERvY3VtZW50c1xjMmVtb3RpY29uc1wxLmdpZgE yLmdpZgJDOlxEb2N1bWVudHMgYW5kIFNldHRpbmdzXENhbWlsb GEgRXJpa3Nzb25cTXkgRG9jdW1lbnRzXGMyZW1vdGljb25zXDI uZ2lmAQEAOw== )به نظر شما موتور خوبیه ارزش خرید داره [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
ممنون میشم کمکم کنید