PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زنون های اپاچی 180 و سیستم برق رسانی

hesam.ah
11-07-1390, 12:00 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخوام رو اپاچی یه زنون بندازم با 2تا چراغ ریزی که جلوی موتور هست منظورم همون 2تا چراغ هایی هست که تو کاسه چراغ جلو هستش...
چون باطری موتور باطری فابریکش هست نمیدونم که جواب میده یا نه....اگر جواب میده چه مدل زنونی خوب هست که به سیستم برق موتور فشار نیاره و اب نکندش....!
اگر قیمت هم دارین ممنون میشم بهم بدین و این که اون 2 تا چراغ ریز چی هست اسمشون که برم بخرم تعویض کنم....
فکر کنم اون 2 تا چراغ رو خودم بتونم تعویض کنم نه؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!

RED-LINE
11-07-1390, 04:49 بعد از ظهر
ننداز حاجی به نظر من!
نمیدونم من شانسم چیزیه یا چیزم شانسیه در هر دو صورت خوب نیست.
من انداختم باید گرم میشد تا خوب کار کنه.
مثلا الان تو روز روشن که کسی چراغ روشن نمیکنه در آن واحد میتونی 20تا passپشت سر هم با لامپ فابریکت بدی.
ولی زنون رو بخوای همچین حرکتی بزنی باید 3-4ثانیه نگه داری تا داغ بشه 4-5 بار هم بیشتر پشت هم بزنی موتورت یه چیزیش میشه.
و نهایتا من انداختم یک هفته بعدم سوخت!
بعدم نمیدونم من اینطوری بودم یا همه همینجورین یه حس عذاب وجدانی داشتم تو شب نور پائین که خوب کمه نورش نور باالا هم زنون باشه راننده هارو کور میکنه کلانتری هم بگیرتت که...
ضررش بیشتر از منفعتشه
اگر میخوای زیاد پول بدی زیمنس هست که تو مجله ماشین تبلیغ میکنه جفتی 180 زنون فابریک بنز و بی ام و هم هست که مطمئن نیستم این آخریو که پایه هاش به لامپ موتور بخوره.
ولی اون دوتا چراغ کوچیکا خوبه قشنگ هم میشه اس ام ی 28 تائی بندازی.واسه خرید هم بری پاساژ امجد تو جمهوری بهتره تا بری گمرک.
من از گمرک خریدم الان 4-5تا از اس ام دی هاش کنده شده!!!!ولی خوب در کل قشنگه.

Alireza
11-07-1390, 09:12 بعد از ظهر
تمامی زنون ها ساخت چین هستش
فیلیپس و زیمنس و ... همش fake هستن

شفیع
12-07-1390, 01:26 قبل از ظهر
در کل پیشنهاد نمی کنم،
هم به خاطر دردسر هاش، ولتاژ بالا و هم به خاطر اینکه طیف نور سفیدش به متمایل به ماوراء بنفشه، یه نور زرد رنگ ولی با قدرت کم تر خیلی بهتره، تا این همه خرج کنیو دردسر بکشی تا همچین نوری بخواد بهت بده،
حالا فحش خوردناش بماند که چطور راننده هایی که از روبرو میان اذیت می کنه !

02109002
13-07-1390, 10:46 قبل از ظهر
سلام داداش اگه بخوای pass بدی باهاش باید سیم های pass رو بعد از ترانس یعنی بین ترانس و لامپ وصل کنی تا سریع روشن شه

hoopaad
28-07-1390, 04:45 قبل از ظهر
با اجازه دوستان منم یه نظر بدم!
من موتور ندارم ولی رو ماشین ، نور پایین همین زیمنس رو انداختم 4300 تو این 10 ماه نه نورش کم شده نه تغییر رنگ داده و نه مشکل روشن شدن چراغ ایربگ و آ بی اس رو داشتم! همه اینا رو گفتم که بگم درسته همه زنون ها چینی هستش و بازم درسته قیمت زیمنس پرته ولی در مجموع در مقایسه بقیه مارک ها قابل اطمینانه ، یک سال هم گارانتی شرکتی داره نه اینکه خوده فروشنده بگه گارانتی خودم پس فردا که مشکل داشته بری پیشش اصلا بگه تو کی هستی و از من نخریدی!
در آخر اگه دقت کنید ب ام و و بنز ها نور پایینشون زنون هست و نور بالا هالوژن و اگه زمان روشن شدن هم دقت کنید حدود 5 - 7 ثانیه طول میکشه نور از شدت کم و رنگ آبی به حداکثر شدت و رنگ مثلا سفید و زرد (4300 کلوین ) برسه!
موفق باشید!

Alireza
28-07-1390, 10:54 قبل از ظهر
اون زیمنسی هم که شما داری ساخته چینه کیفیتش هم از بعضی مارک ها پایینتر

hoopaad
29-07-1390, 09:17 قبل از ظهر
اون زیمنسی هم که شما داری ساخته چینه کیفیتش هم از بعضی مارک ها پایینتر

دقیقا علیرضای عزیز! روی خود جعبه و پشت ترانس ها به وضوح ساخت چین خورده! ولی نمیدونم چجوریه وقتی می خواستم زنون ببندم هر مدلی انداختم تا روشن میشود چراغ ایربگ و ای بی اس هم روشن میشد! ( به قول دوستان TT مربوط به کابل های هارم نسش میشه! ) :bargh: تا این البته که واقعا قیمتش پرته! ولی چه میشه کرد!

phoenix7
29-07-1390, 04:09 بعد از ظهر
اهم اهم
ماهم یه درد دلی بکنیم

زنون !! ای که چه حالی میده وقتی این راننده ها ی پررو که نور بالا میان رو حالشون رو میگیری !
[Only registered and activated users can see links]

ولی خوب باتری رو در عرض 3 روز پدرو اصل و نصبش رو میاره جلو چشش!!

اول از همه که روشن میکنی باید چراغی رو روشن نکنی یه 2 دقیقه ای که راه افتادی باید روشنش کنی تا گرم بشه !! و بعد هم نمیتونی یه سره روشن بمونه یا اینکه پشت سر هم pass کنی.
در باران و مه اصلا انگار نه انگار که وجوود داره !!

باتری هم زود به انتهای عمرش میرسونه باا اجازه ما رفتیم سر وقت باتری شما 4!!!
نمیدونم باید چه باتری روش سوار کرد تا جواب بده !!

Alireza
29-07-1390, 10:03 بعد از ظهر
من حدود 1 سالی هست که دارم تا حالا مشکلی نداشتم با باتری

02109002
01-08-1390, 09:24 قبل از ظهر
سلام
در مورد زنون با باطری باید بگم تا حالا که نه کم اورده نه مشکلی داشته مگر مدام روشن باشه یا ایراد در سیستم برق موتور

Duran
13-08-1390, 03:31 بعد از ظهر
زنون من فیلیپس وات بالا هم هست که دوسالی هست با همین باطری های معمولی 6/7 آمپری کار میکنه و مثل بقیه دوستان هندلیه و گرم شدن و .......... لازم داره .
باتری معمولی همونطور که دوستان اشاره کردن که کم میاره و یه کله نمیشه ازش استفاده کرد . باتری خریدم 12 آمپر تر . جاشم درست کردم پارسال بخدا وقت نمیکنم ببندمش و فیکسش کنم . یه بنده خدایی هم صحبت کردیم دستگاه برق رو یه حالی بده و برام بپیچه که خروجی آمپرم بره بالا . شارژ رو میشه عوض کرد و مثلا یه چیزی انداخت که رو 15 آمپر ببنده اما اگه دستگاه برق به اندازه کافی آمپر نده هر چقدر هم باتری آمپر بالا هم بندازین فایده نداره و نمیشه دایم ازش چراغ گرفت. ایشالله این سرما اگه کم بشه و فرصتی باشه موتور رو میبرم کاراش رو بکنه حتما عکس و تفصیلاتش رو میذارم اینجا.

02109002
20-09-1390, 11:02 بعد از ظهر
سلام به بزرگواران عزیز
آقا اصلا کار این ترانس زنون چیه نمیشه از مدار خارجش کرد
چون من اکثر مواقع بدون ترانس ازش استفاده میکنم یعنی یه سیم بعد از ترانس کشیدم و باهاش pass میدم بعضی وقتا در حد چند دقیقه هم ثابت نگهش میدارم ولی اتفاقی نمافته
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید:25:

kourosh_bandit2
26-11-1390, 06:29 بعد از ظهر
اقا زیمنس چیه زنون یعنی این bosch المان موتور دار دو کنتاکت زنون یعنی نور بالا و پایین زنون 7523752475257526 این دوتا هیولای 6000k از ذبی سال 86 بود واسه موسو سفارش دادم اما چون کاسه جراغاش لنز پریزماتیک نداشت چشم طرف مقابلو در میاورد باز کردم. این یعنی زنون نه این75277528 این بعد از 6 ماه استفاده رو موتور سیکلت اینجوری شد.فقط اگه بخوام رو اپاچ بندازم چجوری کاسه چراغو تنظیم کنم که تو چشم نزنه کسی نظری داره؟

kourosh_bandit2
26-11-1390, 06:50 بعد از ظهر
کار ترانس اینه که ولتاز ورودی که از 9تا 16 dc هستش با امپر ورودی نهایت 10 امپر. میگیره و قدرت یا به اصطلاح power 35w خروجی میده. یعنی 12 ولت 10 امپر میگیره و یک خروجی 35 w پس میده واسه روشن کردن لامپ زنون چون گاز زنون با این میزان قدرت روشن میشه قضیش عین نئون هستش. و هر لامپ توسط یک ترانس تقضیه میشه و زمانی که چند ثانیه اول برق به ترانس میرسه با 23 کیلو ولت شروع به کار میکنه ماله همینه که اول زنون کم نوره و هرچی بیشتر روشن میمونه پر رنگ تر میشه البته ترانس هم داریم که با 25 کیلو ولت شروع میکنه و قدرتش 25 w فکر کنم بیشتر هم باشه چون لامپ های زنون از 4200 کیلو شروع میشه وتا 12000 کیلو ادامه داره.4200 میشه زرد پر رنگ .5000 میشه زرد کم رنگ.6000 میشه سفید کامل. 8000 میشه سفید یخی یکم ابی داره. 10000 میشه یخی بیشتر ابی داره و 12000 میشه ابی کامل. عمر مفید هر لامپ 3000 ساعت یعنی 5 برابر لامپ های هالوزن و 300% نوره بیشتری داره.در ضمن درسته نوری مثل فرا بنفش تولید میکنه اما این لامپ ها uv block هستن یعنی نورشون سرطان زا نیست اما خیره شدن بهش کوری لحظه ای میاره. سوال دیگه بود در خدمتم ببخشید خیلی زیاد شد. بزن اون تشکر قشنگرو.:acigar::happy4:

Alireza
26-11-1390, 06:57 بعد از ظهر
زنونی که عکسشو گذاشتی 30 تومنه و چینیه به اسم المان میفروشن نسل 1 هم هستش

kourosh_bandit2
26-11-1390, 07:47 بعد از ظهر
علیرضا جان سال 86 زنون چینی کجا بود؟ اون موقع من از دبی اوردم و 250000 تومن پولش بود لوازم فروش دوست پدرم بود که اینو فرستاد شما میگی چینی؟ کجا برم 30 تومن دو کنتاکت موتور دار بخرم؟ میشه ادرس بدی؟ اون پایینی که یک کنتکش زنون و یکی لامپ زرد بله اما این نه7529

kourosh_bandit2
26-11-1390, 08:02 بعد از ظهر
753075317532 حالا اگه بازم شما میگی چینی من نمیدونم ولی چین اگرم تقلب کنه دیگه نمیزنه made in germany چون این کار خلاف محسوب میشه و پدر صاحب کارخون رو در میارن bosch که نمیاد بذاره اسمش خراب بشه اگه چینی باشه حداقل میزنه made in china

kourosh_bandit2
27-11-1390, 11:26 بعد از ظهر
پس چی شد علیرضا جان؟؟؟
تقلبی بود یا نه؟:3:

AK400
02-04-1391, 01:52 قبل از ظهر
نمیدونم تاپیک مال کی هست وخاک خورده ×

من خواستم زنون ببندم ولی پشیمون شدم یه لامپ خریدم 5 تومن

اون روز رفیقم زنونش رو روشن کرد از این هندلی ها که باید گرم بشه و داستان داره

تو برق موتور که مشکل ایجاد کرده هیچی (زنون میگیره موتور ریپ میزنه *

من اتفاقی پاس زدم اونم زد ..در کمال نا باوری نور من قوی تر ...شفاف تر .... وسیع تر ... و البته کور کننده تر بود

حالا قرار ملاقات شد میام ببینید ..خیلی عجیبه

:1tongue:

02109002
02-04-1391, 03:41 قبل از ظهر
من اتفاقی پاس زدم اونم زد ..در کمال نا باوری نور من قوی تر ...شفاف تر .... وسیع تر ... و البته کور کننده تر بود

با سلام

طبق فرمایشات خودتون
لامپ موتور دوستتون باید چند دقیقه متوالی روشن باشه تا نور واقعی خودش رو به نمایش بذاره

این موضوع پاس دادن هم از این قانون به دور نیست ، برای پاس دادن در اینگونه سیستم ها شما باید یه سیم بیت ترانس و لامپ وصل کنی تا به محض پاس دادن دیگه نیازی نباشه برق از ترانس عبور کننه

در نتیجه نور واقعی نمایان میشه .

kourosh_bandit2
02-04-1391, 09:20 قبل از ظهر
نمیدونم تاپیک مال کی هست وخاک خورده ×

من خواستم زنون ببندم ولی پشیمون شدم یه لامپ خریدم 5 تومن

اون روز رفیقم زنونش رو روشن کرد از این هندلی ها که باید گرم بشه و داستان داره

تو برق موتور که مشکل ایجاد کرده هیچی (زنون میگیره موتور ریپ میزنه *

حالا قرار ملاقات شد میام ببینید ..خیلی عجیبه

:1tongue:
اگه 180 کاسه گرد بوده مقایسه نکن باید با مدل خفاشی مقایسه کنی کاسه اپاچ نسبت به کاسه گرد پالس خیلی نور بهتر و حساب شده تری داره. پس اونو باید با یک پالس مثل اپاچ مقایسه کرد. حالا من بحث زنون یا لامپ معمولی رو کاری ندارما بحث من همون وسعت بود. بقیشم واقعا نمیدونم چون نه لامپ رو دیدم نه زنون و نه وضع موتور هارو

DrVisitIR
25-05-1391, 05:22 بعد از ظهر
با همه حرف های گفته شده ... من آخر نفهمیدم میشه سیستم برق آپاچی رو تقویت کرد ؟

از دینام و باطری گرفته تا شارژر باطری که این اتفاق ها نیافته

من وقتی بخوام چند دقیقه مدام زنون بگیرم ... چراغ باطری روشن میشه .. و کلا باطری خالی می کنه ...

کاری میشه کرد ؟:waiting:

xdj
02-08-1392, 01:51 بعد از ظهر
اهم اهم
ماهم یه درد دلی بکنیم

زنون !! ای که چه حالی میده وقتی این راننده ها ی پررو که نور بالا میان رو حالشون رو میگیری !
[Only registered and activated users can see links]

ولی خوب باتری رو در عرض 3 روز پدرو اصل و نصبش رو میاره جلو چشش!!

اول از همه که روشن میکنی باید چراغی رو روشن نکنی یه 2 دقیقه ای که راه افتادی باید روشنش کنی تا گرم بشه !! و بعد هم نمیتونی یه سره روشن بمونه یا اینکه پشت سر هم pass کنی.
در باران و مه اصلا انگار نه انگار که وجوود داره !!

باتری هم زود به انتهای عمرش میرسونه باا اجازه ما رفتیم سر وقت باتری شما 4!!!
نمیدونم باید چه باتری روش سوار کرد تا جواب بده !!
با سلام خدمت دوست عزیزم . من خودم زنون دارم . هیچ مشکلی نداره الانم یه 2 ساله دارم . طریقه نصبش خیلی مهمه . نظر من اینه که بهترین چیز باسه pass زدن زنونه و هم امنیت میاره هم خود آدم حال میکنه .
من باتریم 9 آمپر اسیدی نه برق کم میارم نه به باتری فشار میاد و اون ترانس و آفتامادی که سر راهش هست برای اینه که این مشکلات رو نداشته باشه . فقط تنها بدیش اینه که تاخیر 7 ثانیه ای باسه بیشترین بهره بری داره .
برای نصبش یه سیم از باتری به ترانس میخوره و سیم اصلی کلیدشم به نور بالای چراغتون وصل کنید لامپ کوچکشم به نور پایین .

kourosh_bandit2
09-08-1392, 12:40 قبل از ظهر
یک مشکلی که هست اینه که زنون برا نور پایین اپاچی مشکل سازه. علتش اینه که نور پایین و 2 تا چراغ کوچیک ها برقشون از رگولاتور رد میشه و مال همینه که با گاز دادن نور چراغ کم و زیاد میشه. وقتی زنون رو برای نور پایین بذاریم فقط هی خاموش روشن میشه مثل فلشر و کارایی نداره ولی نور باالا چون برغشو از باطری میگیره این مشکلو نداره. از روی دیاگرامش هم هرچی من نگاه کردم نتونستم طوری سیم بکشم که برق از باطری بیاد سر راهش کلید نور پایین وصل بشه که از برق ac استفاده نشه. کسی دوستان راهشو بلده از تو سیم های قلوه رو نقشه یک ورودی هست که رنگ سیمش زرد و سفیده و یک خروجی که میره یه سمت مثبت چراغ که رنگش زرد ابی هستش. من به جای اون سیم ورودی که از رگولاتور میاد سیم مستقیم از مثبت باطری کشیدم که برق dc تو کلید بیاد ولی روشن نشد زنون. کسی راهی بلده؟

فیتک
06-12-1392, 12:12 قبل از ظهر
آخرش چی شد ؟
زنون وصل کنیم یا نه ؟ پدر باطری در نیاد ؟

بدیم کی وصل کنه واسمون که استاندارد باشه ؟ سخته وصل کردنش ؟

البته موتور من 160 سی سی هستش ( سیستم برقش هم cdi هست )

میثم شوب چاری
06-12-1392, 10:50 قبل از ظهر
بهترین مارک زنون ؟؟؟؟؟؟

savage125
16-04-1394, 11:52 قبل از ظهر
من امروز رفتم گمرک یه زنون بود یارو خیلی تعریف میکرد خودش 35 تومن نصب هم گفت 15 تومن با سیم کشی حالا نمیدونم واقعا مشکلی پیش میاد؟
زنونشم فقط بره نور بالا بود و نور پایینش معمولی بود.