PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل سوختن لامپ جلو و عقب در عرض چند ثانیه

hastor111
11-02-1394, 02:20 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه رهرو ۱۲۵ دارم که یهو تو حرکت بودم که کل لامپاش و حتی بوقش از کار افتاد و وقتی لامپ جلو رو عوض کردم در عرض چهار پنج ثانیه سوخت.مشکل از کجا هستش
ممنون میشم راهنماییم کنید

MANHUNT
11-02-1394, 02:29 بعد از ظهر
اشکال از سیم پیچی هستش یا برق دزدی داره یا اتصالی این مشکل تو سی جی ها زیاد هستش چند سال پیش برای منم همینطور میشد که بردم تعمیرکار دید سیم برق بین زین گیر کرده ازادش کرد درست شد

hastor111
11-02-1394, 02:44 بعد از ظهر
یعنی ممکنه خودم باز کنم متوجه بشم؟
راستش میخوام هزینه کمتری برام داشته باشه

alisu
11-02-1394, 06:21 بعد از ظهر
دوست عزیز ممکنه مشکل از ریگولاتور برق باشه که اصطلاحا شارژر باطری هم بهش میگن ، وظیفه این قطعه تنظیم وثابت کردن برق موتور هست اگر در دور بالا این مشکل رو داری شارژرت سوخته. راستی باطری موتورت رو جدا کن چون ممکنه باطری هم بسوزونه

Komando
13-02-1394, 09:00 بعد از ظهر
دوست گرامی اگر موتور شما باتری داره به احتمال زیاد باتری خراب شده . چون باتری مثل یک خازن عمل کرده و ونوسان ولتاز متناوب بوبین رو میگیره و وقتی از کار افتاده باعث شده ولتازی که به چراغ ها میره دارای نوسان زیادی باشه و باعث سوختن اونها میشه در موتور سی جی 125سیم سفید و زرد که از بوبین میان دارای ولتاز متناوب میباشند و سیم زرد به شارزر و کلید چراغ جلو متصل میشود(بدون باتری) وسیم سفید به شارزر .شارزر دارای یک مقاومت متغیر میباشد که با ان نور چراغ جلو رو می توان کم و زیاد کرد. :2:

Kamal 69
14-04-1394, 08:13 بعد از ظهر
با سلام دوست گرامی اول باید ببینیم موتور شما استارتی است یا معمولی اگر معمولی است اول باید ببینی باطری آب اسید دارد یا خشک شده یا اینکه اصلا به مدار وصل است یا نه که مهم است بعد میریم سراغ شارژر باید حتما اصلی باشد و دنبال ارزون نگرد که حتما تقلبی است که دوباره لامپ میسوزونه وباطری رو هم سریع از بین میبره در ضمن برای باطری موتور سعی کن از نوع آب اسیدی باشه چون عمر بیشتری داره و به نوسانات برق موتور کمتر حساسه اتصالات بین باطری وشارژر را بررسی کن که قطع نباشد دیگه نباید بسوزونه اگر همه چیز درست و باز هم سوزوند از شارژر ولوم دار میهن یدک استفاده کن در صورتی که استارتی است باز هم باطری و مدارات را چک کن در شارژرهای بزرگ دقت کن که دقیقا مثل خودشو بگیری چون 4 سیم با 5 سیم کارش فرق میکنه و به هم نمیخورن انشاءالله مشکلت برطرف بشه موفق باشید.

mehdig
02-07-1394, 02:20 بعد از ظهر
اقا موتور مام همینطوره لامپو میندازی گاز کم میدی لامپ سالمه دور موتور به 3 که میرسه چراغ پر نور میشه و میریزه
خودم به شارژر مشکوکم چون دیروز بوبین رو تعویض کردم
راستی موتور استارتیه ولی شارژرش 4 سیمه ممکنه به هم نخورن ؟چون بوبین برق زیاد میده بالا