PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : احتمال راندن موتور مسافرتی و جریمه شدن

aliyari150
21-01-1394, 07:01 بعد از ظهر
سلام دوستان
من تازگی حدود دو الی سه هفتس که با این سایت و انجمن آشنا شدم
بنده علاقه زیادی به مسافرت با موتور دارم و علاقه زیادی هم به طرح های هارلی به دلیل راحتی مسافرت و استیل خوبش و نظرم روی 220 اونجر باجاج هست

اما بزرگترین سوال تو فکرم اینه=
آیا میشه توی جاده های ایران با موتور رانندگی کرد و طبق قوانین کشور مورد داره یا خیر؟؟؟
توی کتاب آینامه راهنمایی و رانندگی اومده که ممنوعه ولی باز دوستان از مسافرت های چند صد کیلومتری میگن و ما هم واقعا میمونیم حرف کدومو باور کنیم.......

:hanghead:

دوستان اگر اطلاعات خاصی دارن بگن تا استفاده کنیم
طبق فوانین مشکل داره اما اگر راه حلی هست بگیدپ
با تشکر فراوون از دوستان خوب

hamidhiden
21-01-1394, 07:23 بعد از ظهر
سلام.تردد تو اتوبان ممنوع هست.جاده های دیگه مشکلی نداره یا جاده ای مثل کندوان شاید یروز هایی یکم سختگیری کنن.من هم زنجان هم قم هم طالقان هم شمال رفتم کسی هم جلومو نگرفته

aliyari150
21-01-1394, 07:44 بعد از ظهر
سلام.تردد تو اتوبان ممنوع هست.جاده های دیگه مشکلی نداره یا جاده ای مثل کندوان شاید یروز هایی یکم سختگیری کنن.من هم زنجان هم قم هم طالقان هم شمال رفتم کسی هم جلومو نگرفته

سلام دوست عزیز
اینو خب میدونیم اما مثلا ما قبل سفر باید بشینیم نگاه کنیم ببینیم کجا اتوبانه که نریم؟؟
ما اصفهان هستیمو میخایم ایرانو با موتور بگردیم...به نظرتون مشکل میگیرن بهمون؟؟؟
خب اتوبان دقیقا کجاس؟
جاهایی که چهاربانده باشه یا زیرگذر داشته باشه؟
اخه یکم مسخرس
تو ایران ما نمیتونیم از شهری به شهر دیگه بریم.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکم بی انصافیه....

hamidhiden
21-01-1394, 07:47 بعد از ظهر
من تهرانم.اینجا هم جاده قدیم داره هم ازاد راه که توش عوارضی میدن.معمولا از جاده قدیم میریم.اتوبان هم میریم ولی معمولا یکم استرس داره خیلی وقتا هم میبینن ولی چیزی نمیگن.ولی کلا قانونن موتور ترددش ممنوعه تو آزادراه

digitalcanon
21-01-1394, 07:47 بعد از ظهر
من خودم 3 بار با موتور رفتم شمال و یه بار سرعین اردبیل . وعاشق مسافرت با موتور هستم
تردد موتور سیکلت در کل ازاد راهها ممنوع و در بعضی از جادهای بین شهری مثلا جاده جالوس که جزو استثنا ها هستش .
دوست عزیز شما با مدارک کامل و لوازم ایمنی کامل میتونی مسافرت کنی
البته بهتره بری سراغ 250 هیو که طرح هارلی هستش همونی که میخوای قدرتش برای مسافرت کافیه و زیاد به موتور فشار نمیاد و خودتم راحتری

aliyari150
21-01-1394, 08:10 بعد از ظهر
من تهرانم.اینجا هم جاده قدیم داره هم ازاد راه که توش عوارضی میدن.معمولا از جاده قدیم میریم.اتوبان هم میریم ولی معمولا یکم استرس داره خیلی وقتا هم میبینن ولی چیزی نمیگن.ولی کلا قانونن موتور ترددش ممنوعه تو آزادراه

سلام دوست عزیز
خب جاده های قدیم معمولا با جاده جدید فرقی ندارن
هر دوتاشون چاله چوله دارن و نمیشه تشخیص داد
از طرفی خب چه مسافرتیه وقتی هنش تنو بدنت بلرزه؟؟؟
خب به نظرتون قبلش بشینیم مسیریابی کنیم؟

hossseyn
21-01-1394, 08:15 بعد از ظهر
سلام معمولا تو جاده ها طرح توقف موتور سیکلت نمیذارن حتی یه جایی خوندم موتور های سنگین هم بیرون از شهر ها منع تردد ندارن البته به شرطی که برگ سبز داشته باشن....

hamidhiden
21-01-1394, 08:15 بعد از ظهر
معمولا جاده قدیم از دل شهرها رد میشه اتوبان حالت کمربندی داره.جاده قدیما معمولا چاله چونه زیاد داره.حتما اگه مسافت طولانیه هم مسیر یابی کنید هم از آب و هوایی هم پمپ بنزین و ... استراحتگاه و ... اطلاعات جمع کنید

said khansar
21-01-1394, 08:20 بعد از ظهر
شماورودی هرجاده ای که بخای بری تابلوی ورودممنوع وسایل نقلیه رومیزنن مثلن ازادراه تهران کرج وقتی میخای واردش بشی تابلوزده ورودکامیون وانت وموتورسیکلت ممنوع ولی بعضی ازموتوریا ووانتیهارومیبینی دارن ازازادراه میرن بعضی وقتاهم پلیس میبینه وکاری نداره ولی اگه بخان گیربدن جریمه میکنن که هیچ وسیله نقلیه روهم میتونن ببرن پارکینگ

aliyari150
21-01-1394, 08:21 بعد از ظهر
من خودم 3 بار با موتور رفتم شمال و یه بار سرعین اردبیل . وعاشق مسافرت با موتور هستم
تردد موتور سیکلت در کل ازاد راهها ممنوع و در بعضی از جادهای بین شهری مثلا جاده جالوس که جزو استثنا ها هستش .
دوست عزیز شما با مدارک کامل و لوازم ایمنی کامل میتونی مسافرت کنی
البته بهتره بری سراغ 250 هیو که طرح هارلی هستش همونی که میخوای قدرتش برای مسافرت کافیه و زیاد به موتور فشار نمیاد و خودتم راحتری

سلام دوست خوب
حرفتونو قبول دارمو متوجه هستم اما تردد موتور سیکلت تو جاده ها از نظر راهنمایی رانندگی ممنوعه ...به نظرتون عوض کردن جاده راه مناسبیه ؟؟؟
من تا جایی که میدونم توی ایران دو مدل هارلی هست یه مدل باجاج اونجر یه مدت جیترو هارلی که باجاج یه جورایی تایید شده از نظر بیشتر دوستان
اما اگه عکسی چیزی از این هیو 250دارید ممنون میشم بزارید تا هم من ببینم هم دوستانی که عاشق مسافرت تو جاده ها هستن
اگه پایه بودید یه نسافرت شمال بریم
بلاخره دوستانی که پایه مسافرت جاده هستن باید کم کم همدیگرو پیدا کنن تا هم خطر مسافرت کمتر بشه هم خطر خراب شده موتور.....من نظامی هستم و کلی سرم شلوغه ولی کل ایرانو گشتم با ماشین و همیشه برای مسافرت وقت گذاشتم...

hamidhiden
21-01-1394, 08:24 بعد از ظهر
سلام معمولا تو جاده ها طرح توقف موتور سیکلت نمیذارن حتی یه جایی خوندم موتور های سنگین هم بیرون از شهر ها منع تردد ندارن البته به شرطی که برگ سبز داشته باشن....
سلام.موتور باید مدارک کامل داشته باشه با پلاک ملی.داشتن موتور با برگ سبز دلیل تردد نمیشه البته طی شرایطی با هماهنگی های خاصی میشه تردد کرد.اونم نه همیشه یا زیاد.

aliyari150
21-01-1394, 08:27 بعد از ظهر

سلتم دوست خوب
دقیقا درسته...اگه اینجوری باشه برگ سبز میگیریم
راستش من حاظرم مبلغ خاصی بدم تا برچسب تردد بگیرم یا حتی مجوز خاص برای مسافرت با موتور

- - - Updated - - -

سلتم دوست خوب
دقیقا درسته...اگه اینجوری باشه برگ سبز میگیریم
راستش من حاظرم مبلغ خاصی بدم تا برچسب تردد بگیرم یا حتی مجوز خاص برای مسافرت با موتور

- - - Updated - - -

سلام.موتور باید مدارک کامل داشته باشه با پلاک ملی.داشتن موتور با برگ سبز دلیل تردد نمیشه البته طی شرایطی با هماهنگی های خاصی میشه تردد کرد.اونم نه همیشه یا زیاد.

سلام دوست خوب
باید مدارک کامل باشه ولی به نظرتون بهترین راه چیه تا بشه با خیال راحت مسافرت کرد؟؟

hamidhiden
21-01-1394, 08:32 بعد از ظهر
سلام.اگه موتور خوب با مدارک با کلاه و لباس و تجهیزات داشته باشید و قانون را رعایت کنید میتونید با خیال راحت مسافرت کنید هر موقع دوست داشتید.

aliyari150
21-01-1394, 08:54 بعد از ظهر
سلام.اگه موتور خوب با مدارک با کلاه و لباس و تجهیزات داشته باشید و قانون را رعایت کنید میتونید با خیال راحت مسافرت کنید هر موقع دوست داشتید.

با سلام
من شخصا تشکر ویژه از شما دارم
به نظرتون باجاج اونجر 220میتونه نیاز مارو برطرف کنه یا هیوسانگ 250 بگیریم؟

hossseyn
21-01-1394, 08:56 بعد از ظهر
کاملا موافقم

aliyari150
21-01-1394, 09:08 بعد از ظهر
شماورودی هرجاده ای که بخای بری تابلوی ورودممنوع وسایل نقلیه رومیزنن مثلن ازادراه تهران کرج وقتی میخای واردش بشی تابلوزده ورودکامیون وانت وموتورسیکلت ممنوع ولی بعضی ازموتوریا ووانتیهارومیبینی دارن ازازادراه میرن بعضی وقتاهم پلیس میبینه وکاری نداره ولی اگه بخان گیربدن جریمه میکنن که هیچ وسیله نقلیه روهم میتونن ببرن پارکینگسلام دوست خوب بدبختی ماهم همینهیهو میگیرن میبرن پارکینگبعد دست از پا درازتر برمیگردیم خونهدنبال راه حل باشیم

hamidhiden
21-01-1394, 09:11 بعد از ظهر
سلام.ممنونم.هیو دو مدل داره شهری و ریس.جفتش موتورای خوبیه چون دو سیلندر انژکتور واسه جاده موتور خوب و قوی هست فقط شاید یکم خستتون کنه ولی سبکش کلا با اونجر فرق داره و لوازمش هم گرونه.ولی شتاب و سرعت بیشتر و صدا و قیافه ی جذاب تری داره.اونجر جز موتورای مسافرتی حساب میشه تو جاده از نظر راحتی زین و فرمون راحت ترید.

aliyari150
21-01-1394, 09:45 بعد از ظهر
سلام.ممنونم.هیو دو مدل داره شهری و ریس.جفتش موتورای خوبیه چون دو سیلندر انژکتور واسه جاده موتور خوب و قوی هست فقط شاید یکم خستتون کنه ولی سبکش کلا با اونجر فرق داره و لوازمش هم گرونه.ولی شتاب و سرعت بیشتر و صدا و قیافه ی جذاب تری داره.اونجر جز موتورای مسافرتی حساب میشه تو جاده از نظر راحتی زین و فرمون راحت ترید.

خیلی خوبه واقعا اگه اینجوری باشه
ولی خودتون بهتر میدونین موتور هرچقدر هم خوب باشه توی سفر مهمترین موضوع راحت بودن موتوره وگرنه میشه یه ns خرید با ده ملیون تومن که هن قیافه خوبی داره هم سرعت بالا ولی توی مسافرت فکر کنم بعد دقدقه پلیس باید دقدقه راحت روندن موتور رو داشت
اما اونجر هم قیمتش پایینه.هم میشه باکس براش بست
هم لوازمش با توجه به اینکه گروه فارس انحصاری این موتورو وارد میکنن و توی همه شهر ها هست قطعا قطعاتش گیر میاد
اما بازم ممنونم از پاسختون ک ممنون میشم اگه چیزی در مورد مسافرت با موتور میدونین بگید
- - - Updated - - -

کاملا موافقم

ممنونم
اما اگه میشد که عالی بود

omid kawasaki
22-01-1394, 11:04 قبل از ظهر
هیوسانگ یه مدل مسافرتی هم داره :fingersmiley:، هیوسانگ آکویلا 250 که کروز هست و مناسب مسافرت ولی خب قیمت خود موتور و لوازماش بیشتر از اونجره

aliyari150
22-01-1394, 05:29 بعد از ظهر
هیوسانگ یه مدل مسافرتی هم داره :fingersmiley:، هیوسانگ آکویلا 250 که کروز هست و مناسب مسافرت ولی خب قیمت خود موتور و لوازماش بیشتر از اونجره

سلام دوست خوب
راستش یکم گرونه وگرنه میخریدیم
ورگنه کیه که از موتور بیست ملیونی بدش بیاد؟؟

mid
23-01-1394, 12:25 قبل از ظهر
جناب علیاری عزیز ; موتور و وسایل سفرتو آماده کن،قبل از سفر وضعیت آب و هوا-مسیرهایی که میخوای بری-مکانهای مورد نظر برای استراحت و... چک کن و نقشه و gps تهیه کن.مدارکت که کامل باشه و کلاه سرت احتمال گیر پلیس خیلی کمه.تازه اگر هم گیر داد کارتتو نشونشون بده حله...
و در آخر کسی که عاشق سفر با موتور باشه باید آماده هر اتفاقی باشه که کوچیکش برخورد احتمالی پلیسه.

فلات دوست
23-01-1394, 09:22 قبل از ظهر
اگه مدارک موتور کامل و پلاک ملی و گواهینامه و کلاه ردیف باشه و مقررات را رعایت کنی پلیس چیزی نمیگه
فقط در روزهای پرترافیک مثل ایام نوروز در جاده های شلوغ مثل هراز بدلیل ایجاد ترافیک پلیس گیر میده و بهتره اینجور مواقع نرین

صفا
28-01-1394, 06:05 بعد از ظهر
من با اونجر صد بار تو اتوبان کرج رفتم تا آبیک قزوین و برگشتم، فقط یکبار نگهم داشتن و 30 تومن جریمم کردن، البته گفت باید موتورتو ببریم پارکینگ ولی فقط جریمه میکنیم به شرطی که زود از اتوبان خارج بشی. به هر حال ممنوعه ولی موتور خوب باشه برو باشه نمیتونن نگهت دارن. اینجا ایرانه دیگه قوانین دست و پاگیره باید پیچوند. جاره ای نیست

aliyari150
20-03-1394, 01:49 بعد از ظهر
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

من نرفتم باهاش مسافرت .......الان نزدیک 1200 تا باهاش رفتم نه گواهینامه نه بیمه فقط کارت موتورو دارم خخخخخخخخخخخخخ

بچه ها دعا کنین نگیرنمون .......