PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور روشن میشه ولی هیچ کدوم از چراغا کلا کار نمیکنن!!!

armince
09-01-1394, 06:33 بعد از ظهر
سلام
اوایل که موتور رو خریده بودم مرتب فیوزش میسوخت تا اینکه یه سره کردم و دیگه مشکل حل شد
میدونم کار خوبی نیست ولی احتمال میدادم فیوزش ضعیفه چون بعد از 10 سال کار به مشکل نخورد تا امروز!

موتور راحت با یه هندل روشن میشه ولی بوق و چراغا کلا تعطیل!!!

باک و زین رو باز کردم کل مسیر سیم پیچی رو نگاه کردم
دیدم یکی از سیم های قرمز داخل کله چراغ سوخته و مشخصه آمپر زیادی کشیده

حالا یه بازبینی مختصر کردم راهنمایی کنید مشکل از کجاس

سوئیچ 4 تا سیم داره درسته؟ سبز قرمز سیاه و ( مشکی سفید)

سبز که بدنه اس
مشکی سفید از ترانزیستور اومده
احتمال میدم وقتی سوئیچ باز میشه باید سیم های مشکی سفید و سیاه رو باهم اتصال بده ولی نمیده! چون با اهم متر گرفتم دیدم اتصال برقرار نیست

الان من نمیدونم سیم قرمز و سیاه کلا واسه چیه چرا 2 تا خروجی داره و نقش سبز بدنه چیه؟

راستی این اواخر باطری که نو خریده بودم اذیت میکرد . چراغا با باطری کم نور بود ولی وقتی باطری رو قطع میکردم پرنور میشد ( با گاز دادن بیشتر میشد)

الان چیزایی که احتمال میدم خرابه ترانزیستور شارژر و سوئیچه
نظر شما چیه ؟

said khansar
09-01-1394, 07:17 بعد از ظهر
قبلن چراغات بدون روشن شدن موتورروشن میشده !کلیدچراغاروچک کن ببین برق پاش میادبعدببین کلیدت عمل میکنه بعدببین لامپات سالمه اتصالی نداره!!سوییچ4تاسیم داره مشکی برق باسوییچ قرمزبرق اصلی مشکی خطسفید براcdiهستش سبزم اتصاله!ترانزیستورخراب باشه موتورروشن نمیشه سوییچتوبایدتست کنی سوییچوبازمیکنی بایدقرمزبه مشکی وصل بشه وسبزازمشکی خط سفیدقطع بشه وقتی سوییچومیبندی میبندی قضیه برعکس میشه!

armince
15-01-1394, 10:45 قبل از ظهر
قبلا با باطری چراغا بدون روشن شدن موتور هم روشن میشد ( سوئیچ که باز میشد)
پس ترانزیستور مشکلی نداره؟
یه چیزی هست کنار ترانزیستور شبیه ترانسه لایه لایه اس بهش 4 5 تا سیم رنگی وصله . قطعش کردم وقتی موتور روشن بود هیچ اتفاقی نیفتاد. اون شارژره؟
کلید هارو با اهم متر چک کردم سالمه قطع و وصل میکنن
لامپها هم اتصالی ندارن سالمن
الان میرم سوئیچ رو تست کنم

فقط یه سوال خیلی مهم... به تعمیرکار موتور گفتم قظیه رو گفت موتور 2 تا بوبین داره یکی واسه خود انجینه یکی هم واسه برق موتور ( چراغا و ...) گفت شاید بوبین دومت سوخته!
به نظرتون موتور 2 تا بوبین داره؟؟؟ من تو نقشه سیم کشی فقط یه بوبین دیدم

- - - Updated - - -

الان چک کردم سوئیچ درست بود .

armince
16-01-1394, 08:57 قبل از ظهر
یه چیز دیگه متوجه شدم
اینکه اون دسته سیمی که از انجین میاد بیرون میره به ترانزیستور و شارژر سیم های زرد و صورتیش به شدت داغ میشن
اشکال از کجاست تروخدا کمک کنین

mehdig
16-01-1394, 10:45 قبل از ظهر
یه چیز دیگه متوجه شدم
اینکه اون دسته سیمی که از انجین میاد بیرون میره به ترانزیستور و شارژر سیم های زرد و صورتیش به شدت داغ میشن
اشکال از کجاست تروخدا کمک کنین
هوندا 125 این جدیدا 8 عدد بوبین دارن+پیک اپ که یکی از بوبینا بوبین جرفه هست+پیک آپ که برق شمع رو میدن
بقیه برای چراغ هستن
قدیمیا 2 تا بوبین و یک آپ که به همون روال قبل منتها یدونه بوبین برا چراغا
اون سیم های زرد و صورتی هم برق خروجی بوبین چراغ هستن که میره به شارژر همون که 5 تا سیم بهش وصله
شما موتورو روشن کن سیم های زرد و سفیدو از شارژر در بیار بعد اتصال بدنه بزن ببین برق میده یا نه اگر نداد یعنی بوبینت مشکل داره
اگر داد برو قسمت مثبت سیم که به باتری وصله رو از باتری جدا کن در حالی که موتور روشنه اتصال بزن ببین برق میاد اگر برق بیاد یعنی باتریت داره شارژ میشه اگر نداد یا سیم سر راه قطعی داره یا شارزرت خرابه
اگر اونم شارژ میکرد برو توی کاسه چراغ سیم زرد رو پیدا کن(این همون سیم خروجی از شارژر برای چراغا هست)
حالا اینم اتصال بدنه بزن اگر برق داد که یعنی مشکل از اتصال یا لامپ یا برقی هست که میره داخل قلوه یا سیمای خروجی هست
چک کن بالاخره یکی از موارد بالا هست

said khansar
16-01-1394, 04:04 بعد از ظهر
شمایاتومدارت یک اتصالی داری یاشارژکنت خرابه زیادشارژمیکنه که سیمهای زردوصورتیت بشدت داغ میشه!برای چراغهاهم مواردی که دوستمون گفتن روانجام بده تابه عیب روشن نشدن چراغات دست پیداکنی!

armince
16-01-1394, 05:18 بعد از ظهر
سلام
خدا خیرت بده عزیز که اینقدر وقت گذاشتی و راهنمایی کردی
من سیم های شارژر رو پیدا کردم 5 تا بود که وصل میشد به یه فیش پهن که اخرش میرفت تو انجین
زرد و قرمز داشت سیاه و دو تا سبز
زرد و قرمز ( قرمز به باطری وصل شده)
نه زرد نه قرمز هیچ جرقه ای نزدن با بدنه
احتمال میدم با توجه به داغ شدن شدید سیمهای زرد باید شارژر سوخته باشه
اگه نظر شما هم همینه بگین تا برم شارژر بخرم چون این اواخر یادمه باطری وقتی چراغا روشن میشد سر 4 دقیقه خالی میشد و دیگه هیچ نوری نداشت
ولی وقتی خاموش میکردم چراغارو نیم ساعت که موتور کار میکرد دوباره شارژ میشد

احتمالا باید همین شارژر مشکل داشته باشه
خب حالا یه سوال
الان میشه کاری کرد بدون شارژر از برق بوبین چراغا برقدار بشن؟ فکر کنم باید یه سیمی باشه که وصل کنم به سوئیچ تا سوئیچ هم برق چراغا رو ببره کله چراغ

said khansar
16-01-1394, 06:40 بعد از ظهر
موتوروروشن کردی بعدامتحان کردی اگه اره بوبینت سوخته!میشه چراغارومستقیم به سیم زردیاسفیدوصلکنی ولی باگازدادن موتورولتاژبالامیره ولامپارومیسوزونه!

armince
17-01-1394, 05:40 قبل از ظهر
موتوروروشن کردی بعدامتحان کردی اگه اره بوبینت سوخته!میشه چراغارومستقیم به سیم زردیاسفیدوصلکنی ولی باگازدادن موتورولتاژبالامیره ولامپارومیسوزونه!
بوبین سوخته؟ ولی خروجی بوبین رو که اتصال میدم به بدنه جرقه شدید میزنه ها! من فکر میکردم شارژر سوخته!

armince
17-01-1394, 11:42 قبل از ظهر
دوستای گلم مشکل حل شد از شارژر بود نو خریدم درست شد همه چی عالی
فقط یه سوال
کار دیود یکسوساز چیه؟ چیکارش کنم

said khansar
17-01-1394, 04:12 بعد از ظهر
من اینطورمتوجه شدم که شماخروجی بوبینومیزنی جرقه نمیزنه وگفتم که بوبین ایرادداره!درکل خداروشکرکه مشکل حل شددرمورددیودهم کارش اینه که برق رودریک جهت ازخودش عبورمیده ودرجهت دیگه نه وچندنوع کاربردداره ولی توموتورکارش یکسوکردن برقه یعنی برقacروتبدیل بهdcمیکنه!

armince
18-01-1394, 05:15 بعد از ظهر
یه سوال دیگه
فلشر راهنماها کجاس؟؟؟؟؟ کدوم قطعه چراغا رو خاموش روشن میکنه؟

said khansar
18-01-1394, 06:00 بعد از ظهر
فلاشربقل شارژکنه ریرباک است!اگه منظورت ازخاموش روشن شدن راهنمازدنه که همون فلاشراین کارروانجام میده!

armince
19-01-1394, 08:29 قبل از ظهر
دوستان سیم کشی فابریک موتور که داغون شده بود سیماش بعضیاش اب شده بود دسته سیم جدید گرفتم
اما به مشکل خوردم
فیشی که از انجین برق میاره 5 تا سیم داره ولی دسته سیم جدید 6 تا داره!
ینی زرد دسته جدید زیرش خالیه و سیمی از موتور بهش وصل نیست
موتور هم الان روشن نمیشه
از کجا بهش سیم بدم

armince
19-01-1394, 06:45 بعد از ظهر
دوستای گلم دستتون درد نکنه ما اخرش نفهمیدیم چی به چیه 35 ت دادیم یه سیمکش موتور کاراشو ردیف کرد. ولی از لطفتون ممنونم خیلی چیزا یاد گرفتم در حد کار راه انداز
موفق باشین تک تکتون

Komando
13-02-1394, 09:32 بعد از ظهر
سوال بپرسید رفقا.........:s (9):