PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن بعد از تعویض سیم کشی کامل برق نامی 125 BD

abram
27-12-1393, 01:31 قبل از ظهر
روشن نشدن بعد از تعویض سیم کشی کامل برق نامی 125 BD

با سلام

بنده موتوری به مدل نامی 125 DB دارم برق هیچ نداشت هیچ فقط در حد روشن شدن! بعد از اینکه پنل هارو یاز کردم دیدم سیم کشی برق درهم برهم هست هیچی ازش نمونده همه رو کندم و رفتم یه سیم کشی کامل خریداری کردم
سیم کشی جدید سوکت سویچ برق 2 کابله هست ولی سیم کشی قبلی خودم 4 کابله بود! سیم کشی جدید فقط سویچ برق سیم قرمز و سیاه داره
و طوری که بررسی کردم در سیم کشی جدید موتور فقط باید با باطری روشن بشه نه با برق خوده موتور!
همه کابل هارو متصل کردم الا موتور دیگه روشن نمیشه
از بخش برق خوده موتور 5 سیم خارج میشه به رنگ سبز - زرد - نارنجی - آبی خط سفید - مشکی خط قرمز
سبز که اتصال بدنه هست! میمونه اون 4سیم باید به کجال متصل کنم؟
من مشکلم با سویچ برق و این چهار سیم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

abram
27-12-1393, 05:09 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

بو بین 5 عدد سیم داره
سبز - زرد - قرمز با خط سیاه - ابی با خط سفید - و مجدد زرد

سبز میشه منفی بدنه
آبی خط سفید دار متصل میشه به یکی از 5 پین CDI
یکی از دو سیم زرد متصل میشه به پین زرد شارژر
موند قرمز و زرد! قزمر رو باید به پین قرمز شارژ متصل کرد؟؟؟
زرد مانده چی میشه؟؟

said khansar
27-12-1393, 05:21 بعد از ظهر
cdi5تاسیم این میشه سیاه باخط قرمزبوبین جرقست مشکی باخط سفیداتصال اهن ازسوییچ میاره موتورخاموش میشه یعنی این سیموقطع کنی هندل بزنی موتوربایدروشن بشه مشکی باخط زردخروجی سی دی ای هست که میره پای کویلسبز باخط سفید وابی خط سفیدبرای پیکاپه ورودوخروج پیکاپه که جفتشم به سی دی ای وصله!اماشارزکن4تاسیم داره یدونه زرد که ازبوبین میادودوتامیشه ویکیش میره به ورودی چراغهاسفید ازبوبین میادسبزاتصاله قرمزم یکیش میره پای شارز یکیشم میره پای سوییچ!

abram
27-12-1393, 06:18 بعد از ظهر
cdi5تاسیم این میشه سیاه باخط قرمزبوبین جرقست مشکی باخط سفیداتصال اهن ازسوییچ میاره موتورخاموش میشه یعنی این سیموقطع کنی هندل بزنی موتوربایدروشن بشه مشکی باخط زردخروجی سی دی ای هست که میره پای کویلسبز باخط سفید وابی خط سفیدبرای پیکاپه ورودوخروج پیکاپه که جفتشم به سی دی ای وصله!اماشارزکن4تاسیم داره یدونه زرد که ازبوبین میادودوتامیشه ویکیش میره به ورودی چراغهاسفید ازبوبین میادسبزاتصاله قرمزم یکیش میره پای شارز یکیشم میره پای سوییچ!

تشکر برادر
یه سوال 5 کابل سی دی ای مشکی با خط زرد میره به کویل؟ کویل یه کابل داره که میره به شمع و از یه طرف یه سوکت خالی داره که منفی بدنه هست! کابل مشکلی خط زرد رو به سوکت منفی کویل متصل کنم؟؟
و اما سبز با خط سفید تو سوکت سی دی ای موتور بنده سبز بی خط است و منفیه!!! مشکلی نیست؟

و یه راهنمایی دیگه لازم دارم سویچ برق 4 سیم داره یکی متصل میشه به سیم مشکی با خط سفید CD و 3 سیم بعدی؟

said khansar
27-12-1393, 06:48 بعد از ظهر
خاهش میکنم برادربله مشکی باخط زردمیره پای کویل!کویل یدونه اتصال بدنه داره که سبزه که اکثرن همون جابه بدنه پیچ میشه یه فیش هم داره که مشکی خط زردبهش وصل میشه (نباید هرگزاین سیموبه سبزوصل کنی)یدونه برجکم داره که بوسیله وایربرق فشارقوی رومیفرسته پای شمع!سوییچ برق4تاسیم داره قرمزبرق اصلی مشکی برق باسوییچ یعنی سوییچوبازمیکنی برق دارمیشه که میره پای راهنماوبوق وفشنگی ترمزو....یه سبزهست که اتصال بدنه هست که سوییچومیبندی اتصالومیده به مشکی خط سفیدکه میره پای سی دی ای وموتورخاموش میشه!

abram
27-12-1393, 07:32 بعد از ظهر
خاهش میکنم برادربله مشکی باخط زردمیره پای کویل!کویل یدونه اتصال بدنه داره که سبزه که اکثرن همون جابه بدنه پیچ میشه یه فیش هم داره که مشکی خط زردبهش وصل میشه (نباید هرگزاین سیموبه سبزوصل کنی)یدونه برجکم داره که بوسیله وایربرق فشارقوی رومیفرسته پای شمع!سوییچ برق4تاسیم داره قرمزبرق اصلی مشکی برق باسوییچ یعنی سوییچوبازمیکنی برق دارمیشه که میره پای راهنماوبوق وفشنگی ترمزو....یه سبزهست که اتصال بدنه هست که سوییچومیبندی اتصالومیده به مشکی خط سفیدکه میره پای سی دی ای وموتورخاموش میشه!

دمت گرم فعلا مشکل روشن شدن موتورم حل شد!
سیم مشکی که به سویچ برق متصل میشه تو سیم کشی موتور من با سیم قرمز اتصال داره جریان چیه؟؟؟

said khansar
27-12-1393, 07:41 بعد از ظهر
بایستی بگردی ببینی کجابهم وصل شدن!

abram
15-01-1394, 02:53 بعد از ظهر
سلام یه سوال CDI 5 عدد سیم داره 1 - سیاه با خط قرمز : اتصال به سیم جرقه زنی بوبین 2- مشکی با خط سفید : اتصال بع سویچ برق 3- مشکی با خط زرد : اتصال به کویل 4- آبی با خط سفید : اتصال به پیکاپ 5- سبز : منفی هست؟؟؟ اتصال بدنه؟؟؟

said khansar
15-01-1394, 04:17 بعد از ظهر
پیکلپ یک نوع پالس خاص ازسیدی ای میگیره وموقعی که اهن ازروبروپیکاپ ردمیشه یک پالس خاص به سی دی ای میده!

abram
15-01-1394, 05:58 بعد از ظهر
پیکلپ یک نوع پالس خاص ازسیدی ای میگیره وموقعی که اهن ازروبروپیکاپ ردمیشه یک پالس خاص به سی دی ای میده!

سلام
کلا کاری با اون چهار سیم نداریم !! میمونه سیم پنجم برای بنده سبز خالی هست نه سبز و سفید! و کلا منفی هست! آیا این درسته یا اشتباهی در کار هست؟؟؟

و یه مشکل دیگه دارم
سیم سیاه برق داره ولی زمانی که به چیزی اتصالش بدم موتور خاموش میشه! به نظر شما مشکل کجا میتونه باشه؟؟؟

said khansar
15-01-1394, 06:49 بعد از ظهر
اکثزن ابی خطسفیدوسبزماله پیکاپ هستن واین سیم ماله پیکاپه نه اتصال بده نه اتصال بگیرازاین سیم چون این سیم تومداره شمافکرمیکنی اتصاله سیاه برق باسوییچه نبایدبهش اتصال بدی !

abram
15-01-1394, 07:16 بعد از ظهر
اکثزن ابی خطسفیدوسبزماله پیکاپ هستن واین سیم ماله پیکاپه نه اتصال بده نه اتصال بگیرازاین سیم چون این سیم تومداره شمافکرمیکنی اتصاله سیاه برق باسوییچه نبایدبهش اتصال بدی !

دوست عزیز سیم قرمز برق هست و میره به سویچ یه شاخه از سیم سیاه هم میره به سویچ زمانی که سویچ باز میشه ! سیم قرمز و سیاه به هم متصل میشن و سیم سیاه برق دار میشه!
شاخه های سیم سیاه یکی میره برای برق چراغ دنده شمار یکی برای بوق و یکی برای استپ ترمز
برای مثال اگه یکی از شاخه های کابل مشکی رو به محل خودش اتصال بدم موتور خاموش میشه مثلا شاخه ی چراغ دنده شمار

و اما در مورد پیکاپ برای بنده یه سیم بیشتر نداره ابی خط سفید که به CDI متصل میشه
و سیم سبز 100% منفی هست چون خودم با مولتی متر چک کردم

said khansar
15-01-1394, 08:40 بعد از ظهر
خوب باید موتورخاموش بشه چون برق اتصال اهن میشه وموتورخاموش میشه چون برق اون لحظه دشارژمیشه!شمااگه امکان داره یه عکس ازپیکاپت بگیرببینمش!

abram
15-01-1394, 09:17 بعد از ظهر
خوب باید موتورخاموش بشه چون برق اتصال اهن میشه وموتورخاموش میشه چون برق اون لحظه دشارژمیشه!شمااگه امکان داره یه عکس ازپیکاپت بگیرببینمش!

عزیز من که ناشی نیستم! برق و بزنم به منفی!

ببین زمانی که سویچ و باز می کنم باید سیم های سیاه برق دار بشن! تا اینجا حله؟ برق دار هم میشن ولی زمانی که کی خوام یه چیزی رو با یکی از سیم های سیاه روشن کنم موتور خاموش میشه دیگه هم روشن نمیشه! تا زمانی که سیم سیاه رو از اون چیز جدا نکنم

said khansar
15-01-1394, 09:37 بعد از ظهر
این یعنی شارژت ایرادداره یاباطری مرخصه!

abram
17-01-1394, 05:35 بعد از ظهر
این یعنی شارژت ایرادداره یاباطری مرخصه!

سلام بوبین مشکل داشت امروز تعویض کردم ! الا زمانی که سوکت بوبین رو به شارژر متصل می کنم دیکه چراغها اصلا نوری ندارن خیلی ضعیف میشه! ولی اگه سوکت رو بکنم نور چراغها زیاد میشه

چیدمان سیم ها به این صورت صحیح است؟؟

و مورد دوم موتور سیکلت باطری نداره! یعنی اگه موتور یاطری نداشته باشه و بخوام از برق سیم مشکی استفاده کنم متور درجا خاموش میشه؟؟؟[Only registered and activated users can see links]

abram
24-01-1394, 01:50 بعد از ظهر
باسلام
مشکل سیم سیاه حل شد! مشکل از اتصال سیم قرمز بوبین با سیم قرمز شارژر بود! سیم قرمز بوبین فقط و فقط باید به CDI متصل شود.

nima_1
12-03-1397, 11:43 قبل از ظهر
سلام دوستان،موتورم 125
سیم کشی رو کامل عوض کردم(سیم کشی قبلی سوکتی که به شارژر وصل میشد،4سیم بود کلا،اما این سیم کشیه جدید 6سیمه،یعنی دو خونه جفت سیمه و خونه های دیگه تک سیم،و سیمی که به کویل میره کاملا با سیم کشی قبلی فرق داره،یک سرش که آهنی و گرده که زیر پیچ کویل وصل میشه،یک سرش هم حالت فیش کتابی داره،شکلش مثل شارژر اندروید،در صورتی که سیم کشی قبلی فیشش حالت لوله ای داشت،که نمونش تو کاسه چراغ خیلی به چشم میخوره)
حالا موتورم روشن نمیشه،ممنون میشم راهنماییم کنید،سر شمع هم بررسی کردم جرقه نمیزد،اما بوبین برق داره و تست شده،موقع هندل زدن هم چراغ روشن میشه اما موتور نه،مشکل کجا میتونه باشه؟