PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفید کردن انجین

Dadash
26-12-1393, 09:56 قبل از ظهر
سلام
چند وقتیه دارم به این فکر میکنم که انجین موتورمو برق بندازم
ایا میشه بگید چطور و با چه ماده ای میشه این کار رو انجام داد
از پولیش استفاده کردم اما نشد
راستی مقدار زمانی که باید پولیش روی یه چیز بمونه تا کارشو بگنه چقدره؟!
:20:

VAHID
26-12-1393, 01:10 بعد از ظهر
پولیش رو باید چند بار بزنید تا نتیجه بگیرید.میتونید قبلش با گازوییل یا تینر فوری سطح مورد نظرتون رو تمیز کنید

Dadash
26-12-1393, 01:32 بعد از ظهر
یعنی واقعا جواب میده؟!

VAHID
26-12-1393, 01:43 بعد از ظهر
یعنی واقعا جواب میده؟!

دیگه بستگی به خودتون داره.اگر میخواد خیلی خوب بشه بدین سند بلاست و بعد بدین ابکاری .البته خرجش بالاس:4chsmu1:

Dadash
26-12-1393, 05:21 بعد از ظهر
مثلا چقدر

SABER 81
01-01-1394, 02:57 قبل از ظهر
دیگه بستگی به خودتون داره.اگر میخواد خیلی خوب بشه بدین سند بلاست و بعد بدین ابکاری .البته خرجش بالاس:4chsmu1:

ابکاری منظور همون ابکاری کروم هست؟کجا انجام میدن؟

rrezaa
01-01-1394, 12:36 بعد از ظهر
آبکاری استیل یا آلمینیوم کسی تو تهران سراغ داره؟

SABER 81
01-01-1394, 08:47 بعد از ظهر
ابکاری منظور همون ابکاری کروم هست؟کجا انجام میدن؟ ....الومینیوم رو میشه ابکاری کروم کرد؟مثلا انجین یه سی جی رو ابکاری کنن چند میشه؟

irani
01-01-1394, 09:57 بعد از ظهر
ابکاری منظور همون ابکاری کروم هست؟کجا انجام میدن؟ ....الومینیوم رو میشه ابکاری کروم کرد؟مثلا انجین یه سی جی رو ابکاری کنن چند میشه؟
بله ابکاری کروم هستش.ابکاری طلا و مس و نقره هم داریم.
بله میشه.
یه قطعه کوچیک مثل کتی کلاچ یا ترمز فقط همون اهرمش که متحرک هست پرداخت(با اب کاری فرق داره) کنن نزدیک 30 40 بسته به انصاف طرف اب میخوره!!
اینم یکی از بچه داده بود براش پرداخت زده بودن یه قطعه نبوده خورده ریز زیاد بوده داده نزدیک 1 تومن درومده بود اونم تقریبا 2سال پیش!!
حالا اب کاری که کلا فرق داره.
یه راه ساده ترش اینه که اسپری استیل بگیری بزنی که کم هزینه تره.

SABER 81
01-01-1394, 10:56 بعد از ظهر
خوب در میاد؟نمیسوزه؟

nightwolf_suzuki
02-01-1394, 12:40 قبل از ظهر
خوب در میاد؟نمیسوزه؟

رفیق اگه مشکل شما روغن چسبیده رو انجینه که میخوای تمیزشه و انجین مثل روز اول بشه
چارش گازوئیله! همین
یه 4 لیتری گازوئیل بگیر
برو کارواش آشنا که آب گرم داره
موتورتو روشن کن و داغ داغ که شد گازوئیلو بریز روش
بعد 10-15 دقیقه بده با آب گرم بگیره روش ... همش میریزه به شرط چاقو :دی

اما اگه میخوای انجین افسانه ای ازش بسازی
یا بده کروم که هزینش سرسام آوره
یا از اسپری و ... استفاده کن چون هرچی بزنی میسوزه!!!

در سوپاپ کامارو رو دادیم رنگ قرمز کوره ای زده!!! تضمین کرد تا 900 درجه !!!
بعد یه ماه رنگ برگشت بعد سه ماه کامل سوخت!!!
چه رسد به اسپری و ...

irani
02-01-1394, 10:40 قبل از ظهر
خوب در میاد؟نمیسوزه؟
کدوم روش؟؟پرداخت-ابکاری -یا اسپری استیل؟؟
اگه منظور اسپری هستش که بدک نمیشه ولی مثل پرداخت و ابکاری نمیشه!!
من به اگزوز زدم نسوخت البته استیل نه مشکی مات زدم قیمت هم 9.5 چوق البته مشکی مات هم یه مدل نسوز داره تا 800 درجه غیر مسقیم که 50 چوقه!!
استیل و طلایی معمولیش هست که من تا حالا استفاده نکردم بینم چطوره!باید امتحان کنید ببینید باب میل میشه یا نه.

SABER 81
02-01-1394, 12:43 بعد از ظهر
نه من جلو افتاب بوده ..کل رنگش عوض شده بود شبیه نیمرو بود ....منم مثل گاو سمبادش زدم ...[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

irani
02-01-1394, 01:01 بعد از ظهر
متوجه نشدم منظورتونو؟؟:297:
الان مشکلش تو عکس چیه ؟؟

SABER 81
02-01-1394, 01:10 بعد از ظهر
2 بار سمبادش زدم....بد نیست؟

irani
02-01-1394, 01:45 بعد از ظهر
شما اول باید مشخص کنی که میخوای چیکارش کنی کدوم یکی از اون روش ها!!؟؟
حالا روشو انتخاب کن تا بگمت.

SABER 81
02-01-1394, 01:48 بعد از ظهر
یه جا شنیدم میگفتن رنگ نقره ای کوره ای بزنی خوبه نمیسوزه و حرارات رو تحمل میکنه....الان خواستم ببینم میشه ..اصلا در حرارت بالا نمیسوزه ...

irani
02-01-1394, 02:15 بعد از ظهر
باید دمای انجین رو هم تو این قضیه رنگ کردن انجین مد نظر داشته باشید!!انجین هوا خنک هستش و رنگ کردن یه لایه اضافه میکنه به انجین هر چقدر هم نازک ولی تاثیر داره
رنگ کوره ای هم میشه زد ولی واسه انجین زیاد مناسب در نمیاد!
بخوای کوره ای بزنی باید انجین کلن خورد کنی بدی سند پلاست بعدش بدی رنگ.
واسه اب کاری هم همین روش هست ولی واسه انجین توصیه نمیشه چون تو اب کاری کل قطعه تو مایه مورد نظر قوطه ور میشه که واسه سرسیلندر و اینا فایده نداره میره مجاری روغن کاری و پر میکنه و کار بیخ پیدا میکنه و همینطور جداره سیلندر.اب کاری بیشتر بدرد قظعات ثابت مبخوره و بدون سوراخ برای روغن کاری.اب کاری هم اگه خوب انجام نشه بعد یه مدت میریزه.
بهترین روش پرداخت هستش که اسیبی به قطعات نمیاره ولی باز هم باید قطعات از هم باز شن.
ساده ترینش هم اسپری استیله هم نیازی نیست قطعات اصلی باز بشن فقط دور برشو باز میکنی که را دست داشته باشه سنباده میزنی اسپری میکنی.

ghool
02-01-1394, 05:27 بعد از ظهر
سلام به همه گی
من تمام کارهایی که تو این تاپیک گفتین و قبلا روی سوزوکی ۲۵۰امیکو تست کردم
اول اسپری استیل که اولش قشنگ میشه ولی رنگش پایداری نداره یعنی دست که روش بکشی مات میشه و هیچ کیلری هم روش جواب نمیده یا رنگو میسوزونه یا مات میشه مثل رنگ نقره ای معمولی
ابکاری کروم روی آلومینیوم هر کسی انجام نمیده یه ابکاری توشاد آباد هست که روی آلومینیوم هم ابکاری میکنه قیمتش نسبتا خوبه مثلا ۷یا ۸قطعه (براکتهای موتور دنبی عقب وکرپی فرمونو...) ۱۲۰تومن گرفت
برای ابکاری روی آلومینیوم هرچه قدر سطح کارمون صافتر باشه تمیزتر درمیاد اگه خاستین ابکاری کنین حتما پرداختش کنید بعد خودتون هم دست به کار بشین و خط و خش هاشو با سمباده نرم ببرید و پولیشش کنید بعد بدین ابکاری
پوسته موتور هم فکر نکنم چیز جالبی دربیاد مگر اینکه جوری تو ی وان کروم بندازن که فقط سطح بیرونی ابکاری بشه و...
من خودم انجینه امیکو ۲۵۰رو با کاغذ سمباده نرم رنگشو زخمی کردم یعنی در حدی که به آلومینیوم زیرش نرسه و بعدش با ضد رنگ قوی تو چند مرحله کاملا رنگ روی انجین برداشتم و بعد با چند دست پولیش تقریبا مثل اینه شد عکساشو تو تاپیک فروش سوزوکی ۲۵۰امیکو میتونین ببینین
ضمنا سال خوبی رو برای همتون ارزومندم

said khansar
02-01-1394, 06:09 بعد از ظهر
قیدرنگ کردن وابکاری موتورروبزن بهترین روش شستن باگازوییله ولی اگه درپوش سمت چپ وراست ویادرسوپاپ رنگش خراب شده یارنگ بزن یااگه رنگ به دلت نمیشینه عوضش کن قیمتی نداره!

SABER 81
02-01-1394, 06:55 بعد از ظهر
سلام به همه گی
من تمام کارهایی که تو این تاپیک گفتین و قبلا روی سوزوکی ۲۵۰امیکو تست کردم
اول اسپری استیل که اولش قشنگ میشه ولی رنگش پایداری نداره یعنی دست که روش بکشی مات میشه و هیچ کیلری هم روش جواب نمیده یا رنگو میسوزونه یا مات میشه مثل رنگ نقره ای معمولی
ابکاری کروم روی آلومینیوم هر کسی انجام نمیده یه ابکاری توشاد آباد هست که روی آلومینیوم هم ابکاری میکنه قیمتش نسبتا خوبه مثلا ۷یا ۸قطعه (براکتهای موتور دنبی عقب وکرپی فرمونو...) ۱۲۰تومن گرفت
برای ابکاری روی آلومینیوم هرچه قدر سطح کارمون صافتر باشه تمیزتر درمیاد اگه خاستین ابکاری کنین حتما پرداختش کنید بعد خودتون هم دست به کار بشین و خط و خش هاشو با سمباده نرم ببرید و پولیشش کنید بعد بدین ابکاری
پوسته موتور هم فکر نکنم چیز جالبی دربیاد مگر اینکه جوری تو ی وان کروم بندازن که فقط سطح بیرونی ابکاری بشه و...
من خودم انجینه امیکو ۲۵۰رو با کاغذ سمباده نرم رنگشو زخمی کردم یعنی در حدی که به آلومینیوم زیرش نرسه و بعدش با ضد رنگ قوی تو چند مرحله کاملا رنگ روی انجین برداشتم و بعد با چند دست پولیش تقریبا مثل اینه شد عکساشو تو تاپیک فروش سوزوکی ۲۵۰امیکو میتونین ببینین
ضمنا سال خوبی رو برای همتون ارزومندم

واقعا خوب شده ...عکسهارو دیدم....ولی من کامل موتورو سمباده زدم و به الومینیوم رسیده عکسشو یکم بالا تر گذاشتم....الانم چون انجین رو کامل اوردم پایین میخوام یه بلایی سرش بیارم...الانم بد نیست ولی ماته ..اگه یکم براق بشه خوبه ...با پولیش میشه یکم براقش کرد؟
...

Mohsen_14
02-01-1394, 07:01 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

ghool
02-01-1394, 08:07 بعد از ظهر
ممنون
شما با سمباده ۱۰۰۰بعد ۲۰۰۰پوساب بزن (آب کف)بعدش پولیش زبر بزن بعد پولیش نرم
البته اگه با سری های پولیش که رو دریل بسته میشه پولیش کنی کارت تمیزتر و راحتر میشه

SABER 81
02-01-1394, 08:36 بعد از ظهر
اقا ایول....تو نت گشتم نوشته پولیش زبر و نرم جلا سنج ...2 قوطیه جداس ....از همینا باید بخرم؟

ghool
03-01-1394, 12:52 قبل از ظهر
اره داداش از همونا بگیر
اگه شما با ضد رنگ 'رنگو.بلند میکردی سطح زیرش صاف بود و نیاز به سمباده زدن نداشت و با پولیش حل میشد ولی چون سمباده زدی باید اول سمباده نرم بزنی و بعدش پولیش اونم بستگی داره که خط و خش ها چهقدر عمیق باشه و...

rrezaa
23-01-1394, 08:58 بعد از ظهر
دوستان برای براق کردن شیشه از چی استفاده می کنید؟

فلات دوست
24-01-1394, 06:50 قبل از ظهر
دوستان برای براق کردن شیشه از چی استفاده می کنید؟

شیشه اگه مات شده راهی نداره ولی اگه کثیف باشه با شیشه شور

mehdi608
24-01-1394, 08:00 قبل از ظهر
می تونی از خمیر دندان استفاده کنی بزار چند دقیقه خمیر دندان روی شیشه باشه تا یه کمی خشک بشه بعد با مسواک روی شیشه بکش و در اخر شیشه را بشوی نتیجه اش را میبینی...

rrezaa
24-01-1394, 08:16 قبل از ظهر
مرسی :)

SABER 81
27-02-1394, 02:54 بعد از ظهر
سلام دوستان ....به جا دیدم نوشته بود ..اسپری دوپلی کالر نسوز رنگ نقره ای تا 800 درجه سانتی گراد...قیمت 37000..موارد مصرف هم نوشته بود برای رنگ کردن موتور خودرو..به نظرتون میشه انجینو باهاش رنگ کرد؟ اگه میشه باید همینطوری بپاشیم یا آستر و کیلر هم باید بزنیم؟

SABER 81
27-02-1394, 06:12 بعد از ظهر
کسی نیست راهنمایی کنه؟

VAHID
27-02-1394, 07:18 بعد از ظهر
سلام دوستان ....به جا دیدم نوشته بود ..اسپری دوپلی کالر نسوز رنگ نقره ای تا 800 درجه سانتی گراد...قیمت 37000..موارد مصرف هم نوشته بود برای رنگ کردن موتور خودرو..به نظرتون میشه انجینو باهاش رنگ کرد؟ اگه میشه باید همینطوری بپاشیم یا آستر و کیلر هم باید بزنیم؟

بله میشه.زیر کارو تمیز کنید و رنگو بپاشید