PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه ساخت موتور هارلی دیویدسون دست ساز در مشهد به اتمام رسید

metallman
22-12-1393, 08:48 قبل از ظهر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز. خرسندم از این که به اطلاع شما برسونم که بعد از مدت 5 ماه موتور هارلی دیویدسون دست ساز به اتمام رسید . این موتور سیکلت از یک پیشرانه 80 سی سی دنده اتومات بهره میبره و از لحاظ طراحی صرفا جهت تورینگ مورد استفاده قرار میگیره. لازم به ذکر هست که بگم این موتور از مرحله صفر شروه به ساختش شده و در ابتدا فقط یک انجین بدون شاسی بوده . طراحی فلاپ ها و بدنه توسط مهندس بنی اسدی انجام گرفته و طراحی شاسی هم با من بوده . منتظر نظرات شما عزیزان در جهت بهبود این پروژه دست تمام دست ساز هستم.

جهت دیدن عکس های پروژه به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

[Only registered and activated users can see links]

shahriarr
22-12-1393, 09:46 قبل از ظهر
من دیدم بسیار عالی شده
فقط اگه زینش از حالت یک تیکه به دو تیکه تبدیل میشد خیلی خوب میشد
از پشت موتور خیلی خاص و زیباست
عالیه
تاپ اسپید چنتاس؟

fazel.rezayi
22-12-1393, 09:57 قبل از ظهر
واقعا عالی شده

ali.motahari
22-12-1393, 10:16 قبل از ظهر
واقعا خوب شده ، فقط 80 سی سی برای این موتور کم نیست؟؟
چون اگه روش یه انجین بزرگتر بسته شه و زیر موتور پر بشه واقعا قشنگ میشه

omid kawasaki
22-12-1393, 10:39 قبل از ظهر
به نظرم طول موتور خیلی زیاد شده اگه کمتر میشد حتما زیباتر بود ، موفق باشی

VAHID
22-12-1393, 06:26 بعد از ظهر
طراحی جالبی داره اما کمک های جلو یه مقدار لاغر و کوتاه هستن و این پیشرانه برای این جثه ضعیفه و بهتره از یه ۲۰۰یا ۲۵۰استفاده میکردید.

salar.gorgani
23-12-1393, 01:40 قبل از ظهر
تبریک میگم بسیار خوب از اب در اومده مشخصه خیلییییییییییییی روش زحمت کشیدین ولی خدایی این موتور با این تیپ وتال یه انجین 2سیلندره هیوسانگ رو کم داره ....

BKING
23-12-1393, 12:03 بعد از ظهر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز. خرسندم از این که به اطلاع شما برسونم که بعد از مدت 5 ماه موتور هارلی دیویدسون دست ساز به اتمام رسید . این موتور سیکلت از یک پیشرانه 80 سی سی دنده اتومات بهره میبره و از لحاظ طراحی صرفا جهت تورینگ مورد استفاده قرار میگیره. لازم به ذکر هست که بگم این موتور از مرحله صفر شروه به ساختش شده و در ابتدا فقط یک انجین بدون شاسی بوده . طراحی فلاپ ها و بدنه توسط مهندس بنی اسدی انجام گرفته و طراحی شاسی هم با من بوده . منتظر نظرات شما عزیزان در جهت بهبود این پروژه دست تمام دست ساز هستم.

جهت دیدن عکس های پروژه به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

سلام

موتور از لحاظ ظاهری خوبه اما قدرت کمی داره و باید حداقل از انجین 250 استفاده می شد

واگر ترمزهای جلو دیسکی بود بهتر بود

metallman
23-12-1393, 03:31 بعد از ظهر
متشکرم دوست عزیز. ممنون از اینکه لایق دونستید و نظرتون رو گفتید وپیشنهاد دادید. بله من هم موافق حرف شمام. زینش دو تکه بود قطعا زیبا تر بود. ولی خب مقداری محدودیت هایی هم داشتیم . باز هم صمیمانه از شما تشکر میکنم . و تلاش میکنم پیشنهادتون رو اعمال کنم. تاپ اسپیدش با انجین 80 در شرایط ایده آل کفی جاده 75 km

- - - Updated - - -

ممنون از نظرتون دوست عزیزم. آره دیروز توی تست جاده متوجه شدم انجینش واقعا ضعیفه بنابر این تصمیم گرفتم یه انجین 200 تهیه کنم تا حدقل حس یه هارلی واقعی رو تا حدی القا کنه

- - - Updated - - -

موافقم کمک های جلو به تیپ موتور نمیاد اما تصمیم دارم از کمک های تریل استفاده کنم . فقط یه مقدار تغییرات لازم داره. متشکرم

- - - Updated - - -

دقیقا دوست عزیز. ممنونم که زحمت کشیدید و نظر و پیشنهادتون رو بیان کردید. شدیدا دنبال یه انجین 200 هستم .

- - - Updated - - -

به علت کشیدگی جلوی موتور دیسکی کردنش یه مقدار از امنیت موتور کم میکرد . چرخ عقب هم به دلیل طراحی رینگ و کاسه چرخ و توپی قابلیت دیسکی شدن نداشت . انشالله در پروژه بعدی این نظر شما اعمال میشه . خاطر نشان کنم که پروژه بعدی در دست اقدام هست . متشکرم

- - - Updated - - -

عکس جدید از همین موتور

hegzz
23-12-1393, 11:30 بعد از ظهر
دروود به شما ! عالیه،
واقعا خسته نباشید...
میشه به راحتی آیرودینامیک موتور رو هم با یه سیگار برگ تست کرد !!!:cool:
دوستمون درست میگن، اگه بشه زیر موتور پر تر بشه، بهش حجم داده بشه، جلوه زیبا تری پیدا میکنه...
موفق باشیییییید

ali.motahari
23-12-1393, 11:36 بعد از ظهر
چقدر هزینه داشت واستون و چقد زمان برد تولیدش؟

metallman
26-12-1393, 03:23 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز . هنوز حساب نکردم شاید نزدیک 5 میلیون . تقریبا چهار ماه طول کشید . ولی مهمترین و اصلی ترین و سخت ترین بخش پیاده کردن طرح روی کار بود و در آئردن به شکلی که توی ذهنمون بود .

ali bina
09-01-1394, 10:02 قبل از ظهر
هزینه مسئله نبود یه انجین 250ccچهار سیلندرموتور repsolبهش میخوروندی!!!حوصلت خلاقیتت،طراحیت،رو خود هارلی نداره!!!دونفر این موتور طراحی میتونن بکنن،ولی کارخونه های ایران هنوز تو 125موندن،خاک فاضلاب تو سرشون،بیکفایتا

Alborz195
13-01-1394, 03:48 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشيد
وزن اين موتور چقدر هست ؟ قيمت را هم اعلام كنيد ،
ممنونم

parsa-suzuki
14-01-1394, 12:02 قبل از ظهر
بی نهایت زیبا خدا قوت حالا برو بچرخ حالشو ببر
فقط به نظرم یه موتور 125 ویو توی همین کلاس یا نه یه موتور روان رو میزاشتی خیلی بهتر میشه ؟؟؟

صفا
28-01-1394, 06:07 بعد از ظهر
خیلی زحمت کشیدین با این امکانات کم. خسته نباشید. انجینش چیه؟

sajjadme
12-03-1394, 04:37 بعد از ظهر
سلام واقعا خسته نباشید کارتون عالی بود
بنظرتون با هشت تومن میشه یه همچین چیزی طراحی کرد با قدرت 249 سیسی . و قطعات پالس؟میشه؟

- - - Updated - - -

براشون پلاک هم میشه گرفت و بیمه کرد؟

sajjadme
14-03-1394, 03:59 بعد از ظهر
یه انجین یاماها تی دی ار پیدا کردم بنظرتون اونو بگیرم و یه هارلی باهاش طراحی کنم با قطعات پالس یا هرچی که شما صلاح بدونید ،میشه براش سند و پلاک گرفت ،دقت کنید با انجین تی دی ار؟هزینه چقدر میشه هم ساخت هم پلاک و سند باتشکر

erfi.747
15-03-1394, 08:05 بعد از ظهر
زنجیرش سمت راسته ؟! چجوریاس ؟؟؟

sajjadme
22-03-1394, 10:05 قبل از ظهر
چرا کسی جواب منو نمیده

hesam_jijibiji
23-03-1394, 07:47 بعد از ظهر
یه انجین یاماها تی دی ار پیدا کردم بنظرتون اونو بگیرم و یه هارلی باهاش طراحی کنم با قطعات پالس یا هرچی که شما صلاح بدونید ،میشه براش سند و پلاک گرفت ،دقت کنید با انجین تی دی ار؟هزینه چقدر میشه هم ساخت هم پلاک و سند باتشکر

سند و پلاک رو کلا بیخیال شو چون نمیدن. هرچی هزینه کنی برا دل خودت کردی. هزینه ساختت اگه خودت دستگاه و ... داشته باشی و بلد باشی و نخوای واسه کارای کوچیک دستمزد بدی 3 تومنی دستت رو میگیره اگر نه که باید بری بالاتر

omid.t
27-04-1394, 06:36 قبل از ظهر
سلام خیلی عالیه ولی این انجین اگر اشتباح نکنم مال پاکشتی نهایت سرعتش 80 تا 90 کیلومتره که برای این موتور خیلی کمه کمک جلو اگر بلند شه بهتره جای یه دیسک رو چرخ جلو ولی بازم باید گفت دمتون گرم