PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توربو شارژر چیست + آموزش نصب بر روی موتور و ماشین

nightwolf_suzuki
21-12-1393, 10:09 بعد از ظهر
به نام خدا
سلام به همه دوستان

به زودی در این مکان توربو شارژر نصب میگردد ...:4chsmu1:

همراه با آموزش نصب بر روی موتورسیکلت و ماشین ...

و موشکافی کامل توربو شارژر ...

خودتون تیون کننده وسیله خودتون باشید...

z300
22-12-1393, 03:18 قبل از ظهر
توربوشارژر همونه که با قدرت خود موتور کارمیکنه دیگه؟!فک کنم سوپرشارژر منظور تون باشه!!
اگه توربوشارژر بشه باید کاوازاکی بیاد لنگ بندازه!!!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 11:36 قبل از ظهر
توربوشارژر همونه که با قدرت خود موتور کارمیکنه دیگه؟!فک کنم سوپرشارژر منظور تون باشه!!
اگه توربوشارژر بشه باید کاوازاکی بیاد لنگ بندازه!!!

سوپر شارژر با قدرت موتور کار میکنه و برای ماشینای آمریکاییه، که یک تسمه به موتور اضافه میشه ...
توربو شارژر اروپاییه و یا با قدرت برق کار میکنه یا قدرت هوای خروجی از اگزوز .. حالا توضیح میدم بیشتر متوجه میشید ..

said khansar
22-12-1393, 12:19 بعد از ظهر
توربوشارژرهایی که بوسیله خروجی دودحاصل ازاحتراق موتورکارمیکنه توموتورهایی که حجمشون کمه یه چیزمن دراوردی هستش وجواب نمیده!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 12:26 بعد از ظهر
توربوشارژرهایی که بوسیله خروجی دودحاصل ازاحتراق موتورکارمیکنه توموتورهایی که حجمشون کمه یه چیزمن دراوردی هستش وجواب نمیده!

مگه کسی گفت شما روی حجم پایین بذار؟
یا مگر گفتیم چه نوع توربوشارژری رو روی چه موتوری بذارید :hanghead:

said khansar
22-12-1393, 12:28 بعد از ظهر
کسی چیزی نگفته صرفن برای اطلاع دوستانه!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 12:33 بعد از ظهر
کسی چیزی نگفته صرفن برای اطلاع دوستانه!

آها
خب کمی تامل و صبر داشتید وقتی مقاله ها رو میذاشتم همراه با توضیحات
می دیدید که میشه روی موتور 70 سی سی هم توربو نصب کرد :)
البته نوع خاص خودش ...
و به قدرت شتاب و بازده موتور اضافه کرد :)

fazel.rezayi
22-12-1393, 12:37 بعد از ظهر
مشتاقانه منتظرم.برا تریل اگه فشه هم عالیه

said khansar
22-12-1393, 12:40 بعد از ظهر
اگه شماباذکردلیل تونستی روموتور70سیسی توربووصل کنی که بتونه باعث افزایش توان موتوربشه ونیروی موتورونگیره!من به شمایه توربوی نوی کماتسوهدیه میدم!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 12:42 بعد از ظهر
اگه شماباذکردلیل تونستی روموتور70سیسی توربووصل کنی که بتونه باعث افزایش توان موتوربشه ونیروی موتورونگیره!من به شمایه توربوی نوی کماتسوهدیه میدم!

ممنون دوستم
نیاز به هدیه نیست
اجازه بدید مقاله اول داره آماده میشه
صبر کنید به نتیجه هم میرسیم

من روی موتور برق 150 سی سی هیئتمونم توربو نصب کردم نوسانش رو تا 20 درصد گرفت :)

گفتم توربو با نوع خاصش :bunnyearsmiley:

said khansar
22-12-1393, 12:46 بعد از ظهر
ازاین کارا مازیاد کردیم دوست عزیزولی موضوع اینجاست!افزایش توان موتوربدون استفاده ازتوان موتور!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 01:00 بعد از ظهر
ازاین کارا مازیاد کردیم دوست عزیزولی موضوع اینجاست!افزایش توان موتوربدون استفاده ازتوان موتور!

پس ممنون میشم کمک کنید در این تاپیک و تجربیاتتونو به نمایش بذارید برای دوستان ...

دقیقا همینه که میفرمایید برای موتور های حجم پایید بدون استفاده از توان موتور ما توانش رو بالا میبریم ... اصلا موتور دخالت نداره در توربو ... چون توربو الکتریکی استفاده میشه :) البته با تنظیم خاص خودش ...

یه کارتیک با موتور 300 سی سی دو سیلندر ردیف کردیم همراه با توربو شارژر که بدون توربو 150 تا میرفت نهایتا و با توربو 210 تا :)

مهم بهینه سازیه و استفاده از نوع صحیح توربو هاست

said khansar
22-12-1393, 01:14 بعد از ظهر
بنده دوست دارم وخوشحال میشم تواین تاپیک ازاطلاعات مفیددوستان بهره ببرم!نتیجه اینه توربوبرقی استفاده بشه!موتورخیلی دخالت داره موتور70سیسی خلا هوای ورودی نداره!بعدش این برق توربوخودش توان مصرفی میخاد!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 01:19 بعد از ظهر
بنده دوست دارم وخوشحال میشم تواین تاپیک ازاطلاعات مفیددوستان بهره ببرم!نتیجه اینه توربوبرقی استفاده بشه!موتورخیلی دخالت داره موتور70سیسی خلا هوای ورودی نداره!بعدش این برق توربوخودش توان مصرفی میخاد!

برای برقش هم فکر شده :)
باتری لتیوم لیکویید استفاده میشه ...
توی توربو های 500 وات میتونه 1 ساعت کامل برق دهی کنه ...
ضمن اینکه میتونیم قطع کن براش بذاریم :)
هر زمانی که دوستداشتیم روشن بشه :)
حالا اینطوری که حال نمیده، بذار مقالات اوکی بشن و شروع کنم به تشریح پروژه ها با عکس و فیلم
اینطوری قشنگتره :)

said khansar
22-12-1393, 01:29 بعد از ظهر
سوال! خلاورودی هوابی جواب موند!این باطری چندولت چندامپره و1ساعت دیگه که خالی شدچطورشارژمیشه!بنظرم مقالاتواوکی کن بزارنمایش اینطوری بیشترمتوجه میشیم!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 01:41 بعد از ظهر
سوال! خلاورودی هوابی جواب موند!این باطری چندولت چندامپره و1ساعت دیگه که خالی شدچطورشارژمیشه!بنظرم مقالاتواوکی کن بزارنمایش اینطوری بیشترمتوجه میشیم!

بذار مقالات اوکی بشه ایشالا
الان برای توضیح خلا ورودی هوا خودش اندازه یه مقاله حرف میخواد :)
این باتری از 3500 آمپ و 3 ولت داره تا 12000 آمپر و 12 ولت، بستگی داره چند ولت چند آمپ رو بخوای
شارژر مخصوص داره چون اگه با شارژره عادی شارژ کنی میترکه!
و انفجار کوچیکتر باتری میتونه پنجره خونتونو از جا در بیاره بندازه بیرون :)) این یه واقعیته که اتفاق افتاده برای دوست من و عکساشو داریم :))) میذارم براتون بعدا ...
اندازه بزرگترین سازش هم 12 سانت در 5 سانت در 2 سانته ...

اضافه میکنم
ما برای ماشین رادیو کنترل به موتور 5.9 سی سی نیترو متان هم توربو بستیم :)

said khansar
22-12-1393, 01:56 بعد از ظهر
12ولت و12000امپر!شمااگه تونستی باطری12ولت250امپروتنهایی 2مترجابجاکردی وبه کمرت فشارنیومدجاداره بری مردان اهنین شرکت کنی12000امپرکه دیگه جای خودداره برای شارژاین باطری میدونی چه دینامی میخاد!من خودم رو405 سمندوخاورو...توربوبستم!کارت ینکی که شما سرعتشوبوسیله توربواز150 به210رسوندی به ماه نمیکشه پیستون میزنه!فقطبستن توربومهم نیست بازده کاری مهمه!منخودم باطری 200امپرجلوچشام ترکیده اگه بگیره به صورتت چشم وصورت برات نمیزا ره!

nightwolf_suzuki
22-12-1393, 02:03 بعد از ظهر
12ولت و12000امپر!شمااگه تونستی باطری12ولت250امپروتنهایی 2مترجابجاکردی وبه کمرت فشارنیومدجاداره بری مردان اهنین شرکت کنی12000امپرکه دیگه جای خودداره برای شارژاین باطری میدونی چه دینامی میخاد!من خودم رو405 سمندوخاورو...توربوبستم!کارت ینکی که شما سرعتشوبوسیله توربواز150 به210رسوندی به ماه نمیکشه پیستون میزنه!فقطبستن توربومهم نیست بازده کاری مهمه!منخودم باطری 200امپرجلوچشام ترکیده اگه بگیره به صورتت چشم وصورت برات نمیزا ره!

سایز این باتری ها خیلی کوچیکه رفیق
کسانی که با مدل های رادیو کنترل کار میکنن
خوب میشناسن این باتری رو ...
این عکس 4500 هستش :

[Only registered and activated users can see links]

میبینی که دو تا سیم داره ... یکی برای بالانس کردن و شارژ یکی برای خروجی برق ...
این باتری ها بازدهشون پایینه، عرض کردم که یک ساعت بیشتر شارژ نگه نمیداره برای توربو 500 وات
البته 3500 آمپرش ...
بعدم با شارژر موتور نمیشه شارژش کرد ... باید با برق شهری شارژ بشه و با شارژر مخصوص خودش ...

***پست اصلاح شد***
عکس مورد نظر رو نداشتم

said khansar
22-12-1393, 03:10 بعد از ظهر
شماباطری بلدزررونگاه کن یاولوو یاپرایدو...اگه دقت کرده باشی مثلن باطری پرایدوروش نوشته 56امپردرساعت یعنی این باطری میتونه تویک ساعت 56امپربرق12ولت تحویلت بده!یابلدزر200امپرهمینطور!ح لاتوحساب کن این باطری که4500امپرروش نوشته و1صدم باطری بولدزره میتونه موتوربولدزروبچرخونه و....!این امپرکه روباطری ای که شماعکسشوگذاشتی زده لحظه ای هستش!

- - - Updated - - -

اگه خوب دقت کرده باشین زده4500امپ!امپرچی امپردرساعت دردقیقه درثانیه!این باطری اگه درساعت باشه خیلی باشه 6امپره!شماباطری بولدزرونگاه کن200امپره یاپرای56امپردرساعته ...یعنی میتونی 12ولت56امپرتو1ساعت تحویلت بده!

- - - Updated - - -

اگه دقت کرده باشین نوشته 4500امپر!امپرچی!امپردرساعت دردقیقه درثانیه 1این باطری خیلی خودشوبکشه 5امپردرساعته!

- - - Updated - - -

سایز این باتری ها خیلی کوچیکه رفیق
کسانی که با مدل های رادیو کنترل کار میکنن
خوب میشناسن این باتری رو ...
این عکس 4500 هستش :

[Only registered and activated users can see links]

میبینی که دو تا سیم داره ... یکی برای بالانس کردن و شارژ یکی برای خروجی برق ...
این باتری ها بازدهشون پایینه، عرض کردم که یک ساعت بیشتر شارژ نگه نمیداره برای توربو 500 وات
البته 3500 آمپرش ...
بعدم با شارژر موتور نمیشه شارژش کرد ... باید با برق شهری شارژ بشه و با شارژر مخصوص خودش ...

***پست اصلاح شد***
عکس مورد نظر رو نداشتم
4500امپر!امپرچی؟امپردرساعت دردقیقه درثانیه !این باطری خودشوبترکونه5امپردرساعت برق میده!

- - - Updated - - -

4500امپر!امپرچی امپردرثانیه در دقیقه درساعت!این باطری خودشوبترکونه 6امپردرساعت برق بده

- - - Updated - - -

12ولت4500امپر!امپرچی درساعت دردقیقه درثانیه این باطری خیلی زورداشته باشه 6امپردرساعته

- - - Updated - - -

hegzz
22-12-1393, 05:13 بعد از ظهر
دروود به همه!

آقا این بحث پیستون زدن و کاهش راندمان چی میشه ؟!
من هر دو هفته 1 بار میرم تعمیرگاه، نرسه به هر هفته 2 بار ؟!! :au:

منتظر مقاله ها هستییییم، ممنون

said khansar
22-12-1393, 06:51 بعد از ظهر
4500امپر!امپرچی امپردرساعت دردقیقه درثانیه!اگه دقت کرده باشین امپربرحسب ساعته امپرباطری گوشی 1000میلی امپرباطری پراید56امپری و....یعنی این باطری پرایدمیتونه دریک ساعت12ولت و56امپربرق بده!این باطری ای که شماگذاشتی امپرش لحظه ای هستش وگرنه میدونی 12ولت4500امپریعنی چی !بعدش اگه این باطری جواب بده نمیشه که هرساعت شارژش کنیم !اگه ازشارژباطری هم بخاداستفاده کنه که همون میشه استفاده ازانرژی موتورودیگه لازم به باطری دیگه ای نیستش همون باطری خودموتورواستفاده میکنیم!وتوربواینطورنیست که بخاهیم براش قطع کن بزاریم چون سوخت بایدیاباتوربو تنظیم بشه یابدون توربو!

VAHID
22-12-1393, 06:55 بعد از ظهر
دروود به همه!

آقا این بحث پیستون زدن و کاهش راندمان چی میشه ؟!
من هر دو هفته 1 بار میرم تعمیرگاه، نرسه به هر هفته 2 بار ؟!! :au:

منتظر مقاله ها هستییییم، ممنون

چونکه توربو هوا رو با فشار زیادی وارد سیلندر میکنه دمای اون میره بالا و ممکنه باعث انبساط بیش از حد پیستون و گیر پاچ بشه

به همین دلیل توربو رو با اینتر کولر نصب میکنن که هوای ورودی رو خنک کنه

tak3az
23-12-1393, 04:58 بعد از ظهر
برای ان اس هم میشه استفاده کرد؟

jimmy007ball
24-12-1393, 03:01 بعد از ظهر
سلام برای رهرو200 نمیشه؟

VAHID
24-12-1393, 08:18 بعد از ظهر
برای ان اس هم میشه استفاده کرد؟

سلام برای رهرو200 نمیشه؟

پاسخ شما در پست صفحه قبل داده شد

به دلیل صرف هزینه بالا ارزش نداره خصوصا رو موتور های ایرانی

پرسه
24-12-1393, 10:19 بعد از ظهر
اخرش توربو شارژ چی هست؟ی کسی درست حسابی توضیح نداده:13:

nightwolf_suzuki
25-12-1393, 01:37 قبل از ظهر
اخرش توربو شارژ چی هست؟ی کسی درست حسابی توضیح نداده:13:

اجازه بفرمایید مجموعه مقالات و عکس ها آماده بشه
در خدمت هستیم و متوجه میشید کاملا

shahriar95
29-12-1393, 02:32 قبل از ظهر
چونکه توربو هوا رو با فشار زیادی وارد سیلندر میکنه دمای اون میره بالا و ممکنه باعث انبساط بیش از حد پیستون و گیر پاچ بشه

به همین دلیل توربو رو با اینتر کولر نصب میکنن که هوای ورودی رو خنک کنه

چه اینترکولر استفاده بشه چه نشه در هر صورت فشار هوای بالایی وارد پیستون میشه و دلیل استفاده اینترکولر این نیست.
.
.
دوستان توربوشارژر یه توربین هست که بعد از منیفولد دود قرار میگیره و با استفاده از نیروی گازهای خروجی یه توربین را به حرکت در میاره که اون توربین هوا رو با فشار خیلی زیاد وارد سیلندر میکنه... کلا خود هوا هنگام عبور از توربو داغ میشه(چون خود توربو داغ میشه) و بنابراین نسبت اکسیژن به حجم هوا کم میشه و برای این کار یه اینترکولر(رادیاتور هوای ورودی) میبندن که هوا ازش عبور کنه و سرد بشه...
این مدل توربو راندمان حجمی موتور را بالا میبره و میتونه باعث کاهش مصرف سوخت بشه. ولی هر انجینی تحمل نداره چون دور موتور خیلی میره بالا و استهلاک و....
فرق توربو با سوپرشارژ اینه که توربو قدرتش را از گازهای خروجی میگیره ولی سوپرشارژ از تسمه موتور.(از میل لنگ)
اکثر توربو شارژها توی دور موتور های پایین به کار نمی افتن. به خاطر همین توی بعضی ماشینای اسپورت جدید از دوتا توربو استفاده میشه یکی مخصوص دورهای پایین یکی دورهای بالا. واژه twin-turbo یعنی همین.
توربو های الکتریکی هم به هیچ دردی نمیخوره(واسه ماشین. موتور را نمیدونم وای اون را هم بعید میدونم)
دوست عزیز که میگی 500 وات را یک ساعت جواب میده. این مقدار الکتریسیته میدونی یعنی چی؟؟؟؟ فکر کنم سرکار گذاشتی همه را :25r30wi:

babak5452
21-01-1394, 05:30 بعد از ظهر
این اطلاعات غلطی که تو این تایپک داره داده می شه یا از سر بی اطلاعی هست یا ....
12000آمپر برق مگه شوخیه
توربوی الکتریکی ؟؟ افزایش سرعت از 150 به 210 ؟؟ مگه ضرایب گیربکس تغییر کرده وقتی فلان موتوری ضرایب دندش جوریه که با دور موتور مثلا 8000 هزار دو بر دقیقه با دنده 5 150 تا بره حالا شما هزار توربو ببند این موتور تو اون دو و با همون دنده همون 150 تا رو میره فقط تنها فرقی که می کنه اینه که مثلا در گذشته 10 ثانیه طول می کشیده تا دنده 5 رو به 8000 هزار دور برسونه الان مثلا 9 ثانیه طول می کشه
چرخدنده های داخل گیربکس ی ضریب ثابتی دارن و شما تا اونا رو عوض نکنی نمی تونی سرعتت رو تو ی دور خاص افزایش بدی

VAHID
21-01-1394, 06:16 بعد از ظهر
اصولا توربو برقی چون همگام با دور موتور چرخش پروانش تغیر نمیکنه و یکسانه تو دور های بالا پاسخگو نیست و جواب نمیده

در ضمن دور توربو برقی خیلی کمتر از توربو شارژر هست و بازده چندانی نداره

hossseyn
21-01-1394, 07:39 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گرامی
چندتا نکته راجع به این موضوع
اون عددی که رو باطری های لیتیوم آیون و کلا باطری های کوچک میزنن واحدش mahیعنی میلی آمپر ساعت هست نه آمپر، خاصیت این باطری ها هم اینه که جریان زیادی میتونن آزاد کنن،
واینکه استفاده از توربو شارژر یا سوپر شارژر یکی از راههای افزایش ظریب تراکم انجین که نتیجه اش کاهش مصرف سوخت یا افزایش قدرت به ازای مصرف سوخت قبله یکی از شرایط لازم برای این کار استفاده از بنزین با اکتان بالاتره... تشکر از همه دوستان

abolfazl27
29-03-1394, 03:43 بعد از ظهر
اقا قضیه اینتوربو شارژر چیه مقالتون کی اماد میشه مردیم از کنجکاوی

MahkooM-m2m
11-04-1394, 12:12 قبل از ظهر
برای طراحی توربوی الکتریکی اولا نیاز به یه متور با دور بالاس چون توربو هایی که با گاز خروجی اگزوز کار می کنن تو بازه ی 80 هزار تا 140 هزار دور در دقیقه کار می کنن و در بعضی موارد تا 400 هزار دور دقیقه هم اعلام شده خوب به همین دلیل نمی شه از موتور های معموای dc استفاده کرد و تنها مورد پیشنهادی موتور های براشلس هستنن که اولا گرونتر هستن و دوما نمونه های 12 ولتشون با آمپر حول و حوش 20 تا 30 آمپر دوری در حدود 30000 دور در دقیقه ایجاد می کنن که میتونه انجین رو تو دور های پایین تا حدودی ساپورت کنه و فشار هوایی تا حدود چهار پی اس ای ایجاد می کنه و همون طور که گفتم تا دور موتور چهار هزار می تونه انجین رو یاری کنه و بعدش حتی می تونه جلوی هوای ورودی به موتور رو بگیره و راندمانش رو پایین تر بیاره البته این موارد در اتومبیل صدق می کنه .
اما موتور سیکلت
اولا باطری موتور سیکلت 10 آمپر فکر کنم که این یعنی نمی تونه موتور براشلس رو ساپورت کنه و کل موتور سیکلت با افت ولتاژ رو به رو می شه
ثانیا اگه رو موتورسیکلت کاربراتوری نصب بشه به دلیل طراحی کاربراتور موتور سیکلت جلوی ورود سوخت به محفضه ی احتراق رو می گیره و موتور سیکلت خاموش میشه
ثالثا در صورت حل کردن مراحل فوق باید بشه رله ی کنترل دور توربو با دور موتور طراحی شه که سخته
رابعا نصب موتور براشلس هم خودش مکافات داره

در نهایت هم یه کار دیگه ای که میشه کرد اینه که از یه موتور سشواری خوب استفاده کرد ( البته در موتور سیکلت ) که لااقل بزاره سوخت وارد محفضه ی احتراق بشه که باز از نظر من فایذه نذاره ..
راستی برا توربین و مابقی تشکیلاتش هم می تونید از دمنده ی زغال منقل استفاده کنید چون فک نکنم تو دور موتور سشوار نیازی به بالانس داشته باشه .

shahincg
10-04-1397, 07:21 بعد از ظهر
4500 میلی امپر یعنی اگه شارژش پر پر باشه 4.5 امپر در ساعت میده بعدشم برق این باتری ها 11.1 هست

- - - Updated - - -

4500 میلی امپر یعنی اگه شارژش پر پر باشه 4.5 امپر در ساعت میده بعدشم برق این باتری ها 11.1 هست
اون باتری بنفشه ی صفحه ی 2 رو میگم

- - - Updated - - -

اون باتری بنفشه ی صفحه ی 2 رو میگم