PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیرگاه مجازی جعفری(نمایندگی مجاز کویر)

صفحه ها : [1] 2

Barat2jafari
30-10-1393, 05:39 بعد از ظهر
با سلام
دوستان عزیز میتوانند در این تاپیک هر گونه سوال در ارتباط با مسایل فنی انواع موتورهای سبک و سنگین را با نمایندگی مجاز شرکت کویر جناب آقای جعفری مطرح نمایند.
شماره تماس 09109764612

amo hosein
30-10-1393, 05:45 بعد از ظهر
سلام دنده 2 هیوسانگ زوزه داره.شرکت دنده 2 رو 75 میده اما نداره.شما دارید؟
آیا درستش کنم موتور تعمیری حساب میشه باز بهتره درست شه.
شما کلا با اجرت و قطعات مورد نیاز چقدر میگیرید درست کنید؟؟

Barat2jafari
30-10-1393, 05:58 بعد از ظهر
سلام
10درصد زیر قیمت شرکت برای شما حساب میکنیم

Barat2jafari
30-10-1393, 06:38 بعد از ظهر
درموردبازشدن موتور
باید بکم نکران نباشید طوری انجام میشه که کسی متوجه بازشدنش نمیشه

کاوه
30-10-1393, 07:09 بعد از ظهر
سلام آقای جعفری
من یه مشکلی برام پیش اومده
موتورم cbr 1000rr2007 هست
مدتی بود موتورم رو روشن نکرده بودم و خواب بود
امروز بعد از حدود 20 روز موتور رو سرویس کردم و باتری رو تعویض کردم
چون باتری مشکل پیدا کرده بود
البته قبل از این هم باتری رو تعویض کرده بودم ولی دوباره باتری خالی شده
که یکی از دوستان گفت بخاطر سیستم h.i.s.s هست و برق موتور در مدار هست و در مدل های فایر بیلد میشه این سیستمو غیر فعال کرد .
موتور روشن میشه اما قبل از رسیدن ب رد لاین کات آف میده
وقتی هم بصورت پر گاز اقدام ب حرکت میکنید کاملا حس میشه موتور جون نداره و خوب راه نمیره ؟؟؟
مشکل از چیه ؟؟؟
ممکنه ecu سوییچ کرده باشه ؟؟؟ممکنه دستور پاشش سوخت ب درستی انجام نشه ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

amo hosein
30-10-1393, 07:46 بعد از ظهر
سلام
10درصد زیر قیمت شرکت برای شما حساب میکنیم

خوب چقدر در میاد با وسایل و اجرت.یه قیمت حدودی بگید لطفا.

Barat2jafari
30-10-1393, 07:58 بعد از ظهر
دوست عزیز مشکل شماهیچ کدام ازاینهای که مطرح کردی نیست ودوست شماکه درمورد برق درمداررامشکل کفته دروست نیست میشه برام توضیح بدی روشن شدن موتوردرموقع سردبودن راحت یانه ویابااین شماره تماس بکیر بیشتر راهنمای کنم09123783602

digitalcanon
30-10-1393, 08:12 بعد از ظهر
سلام. خسته نباشید
من یه دوک 200 دارم میخواستم بدونم این موتور ایا محدود شده هستش ؟
و آیا شما رفع محدودیت برای دوک 200 انجام میدهید .
یکی از دوستان من آقای علیرضا شیرازی نینجا 300 را پیش شما آورده و به گفته ایشون شما تغییراتی در ecu موتورش انجام دادید که باعث بهتر راه رفتن موتور شد آیا این مورد صحت داره و این بهتر شدن چند درصد میباشد . چون من یه نینجا 300 هم دارم که روش power commander 5 و autotune و فیلتر هوای k&N و شمع دنسو ایریدیم نصب کردم . با این تغییراتی که انجام شده نیاز هست اون کاری که شما انجام میدهید هم روی این موتور صورت بگیره
با تشکر

Barat2jafari
30-10-1393, 08:27 بعد از ظهر
دوست عزیز یه سری موارد درمورد دوک درست کردن که هیچ کدام درمورد راه رفتن مورد درست نیست ولی راه کارهای برای بهتر راه رفتنش هست ودرمورد نینجا کارهای که شماانجام دا دین فکرنمیکنم کمکی برای شماکرده باشد کاری که ماانجام میدیم روشی که باهمه فرق میکنه شماکه میتونی باموتوردوستت مقایسه کنی

digitalcanon
30-10-1393, 08:38 بعد از ظهر
شما در مورد عملکرد اتویتون و داینوجت اطلاعات دقیقی دارید ؟

roots
30-10-1393, 08:47 بعد از ظهر
دوستان عزیز میتونن جهت مشاوره با جناب جعفری با شماره
09123783602
تماس حاصل نمایند.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

Barat2jafari
30-10-1393, 08:53 بعد از ظهر
خوب چقدر در میاد با وسایل و اجرت.یه قیمت حدودی بگید لطفا.

شما بیرون کف قیمت رو در بیارین ما براتون از اون کمتر انجام میدیم.

amo hosein
30-10-1393, 09:36 بعد از ظهر
زنگ زدم به آقای جعفری خیلی کامل راهنماییم کردن.ارشون متشکرم.

mehdig
30-10-1393, 09:37 بعد از ظهر
با سلام و خسته نباشید
بنده یه کویر 125 دارم 2 ماهی میشه خریدم
اولا قدرت و سرعتش خوب بود
اما الان به شدت ضعیف شده
البته هنوز اچارکشی و تایم نشده
ضمنا وقی که خریده بودمش روز اول دنده 1 با دور موتو خیلی کم و 10 تا سرعت روزای بعد سرعت تا 20 تا از روز هفتم به بعد 50 تا 60 تا بعد از 200 کیلومتر یه تخته گاز و تا 800 تا با 70-80 تا سرعت و بعدشم تا 100 تا 110 تا و دور موتور بالا
اینطوری اب بندیش کردم
بنظرتون الان تایمشو بگیرم خوب میشه؟؟
ضمنا لرزش موتور و صداش هم خیلی زیاد شده

Barat2jafari
30-10-1393, 09:41 بعد از ظهر
دوست عزیزبایدروراست بگم اطلاعات کامل کامل نه تااینجامیدونم که بینEcuوقسمت سوخت رسانی ویه قسمت ازبرق موتوررامدیریت میکنه

Barat2jafari
30-10-1393, 10:11 بعد از ظهر
منظورت ازتایم اکه فیلرکردنه بدنیست انجام بدی

- - - Updated - - -

با سلام و خسته نباشید
بنده یه کویر 125 دارم 2 ماهی میشه خریدم
اولا قدرت و سرعتش خوب بود
اما الان به شدت ضعیف شده
البته هنوز اچارکشی و تایم نشده
ضمنا وقی که خریده بودمش روز اول دنده 1 با دور موتو خیلی کم و 10 تا سرعت روزای بعد سرعت تا 20 تا از روز هفتم به بعد 50 تا 60 تا بعد از 200 کیلومتر یه تخته گاز و تا 800 تا با 70-80 تا سرعت و بعدشم تا 100 تا 110 تا و دور موتور بالا
اینطوری اب بندیش کردم
بنظرتون الان تایمشو بگیرم خوب میشه؟؟
ضمنا لرزش موتور و صداش هم خیلی زیاد شده

اگر منظور شما از تایم فیلر کردنه بد نیست انجام بدهید

mehdig
30-10-1393, 10:14 بعد از ظهر
بله منظورم همون هست
بخاطر تخته گاز ممکنه رینگ ضعیف کنه؟ منظورم رینگ دور پیستون هست (جسارت نباشه گفتم که متوجه حرفم بشید)

Barat2jafari
30-10-1393, 10:22 بعد از ظهر
اطلاتی درمورد شارجرودمای بالای هیوسانک250 دوستان عزیز یک نوع شارژ امده بازارکه ظاهرش بااصلی فرق زیادی ندارد ولی درکارکرد باهم دیگه قابل مقایسه نیست وبسیارخطرناکه تا بیست ولت برق خروجی داره که به کامپیوتراسیب میرسانه ودرمورددمای انجین دوستان برمیدارن برای خنک کردن فن میبندند که اصلا فایده نداره

Barat2jafari
30-10-1393, 10:30 بعد از ظهر
نه اگه رینگ ضعیف بشه موتورت دودمیکرد شما یه سرویس اولیه انجام بدید مشکلت برطرف میشه

milad 250
30-10-1393, 10:38 بعد از ظهر
سلام. برداشتن محدودیت یا همون ری مپ کردن ktm اندرو چند فی می خوره؟ لوازم هم دارین مثل استیکر و فن و غیره؟

Barat2jafari
30-10-1393, 10:48 بعد از ظهر
دوست عزیز مشکل موتور شما رو من میدونم شما احتیاج به فن ندارید محدودیت وجودنداره که برداری ، علت اینکه موتور راه نمیره ودمای انجین هم بالاست چیز دیگه هست..راهنمایی بیشتر خواستین تماس بگیرین.

milad 250
30-10-1393, 10:56 بعد از ظهر
چه موقع وقت دارین بنده تماس بگیرم.
ممنون .

Barat2jafari
30-10-1393, 10:58 بعد از ظهر
دوست عزیز محدودیت درمورد اندرو کی تی ام صحت نداره مشکل چیزدیکه است به خاطر همینه که انجین دمای بالای نسبت به مدل پاینهاداره این موتور اصلان احتیاج به فن نداره اکه بیشترازاین خواستی اطلاعات داشته باشی لطفان فردا بامن تماس بکیرید شب شماخوش

Barat2jafari
30-10-1393, 11:02 بعد از ظهر
ازساعت10صبح تا8شب

milad 250
30-10-1393, 11:04 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون. من فردا نزدیکای ظهر تماس می گیرم.
شب خوش.

roots
01-11-1393, 11:04 قبل از ظهر
دوستان عزیز اگر تماس تلفنیتون با جناب جعفری عصر یا شب باشه ایشون بهتر قادر به پاسخگویی هستن چون اوایل روز مشغول تعمیرات و کارهای مغازشون هستن.

حمیدپرند
01-11-1393, 01:16 بعد از ظهر
باسلام خدمت شماآقای جعفری . من موتورم راپس ازثبت نام درتاریخ 6 .92 ازنماینگی فروش کویر دراستان گیلان شهرلنگرودآقای کامکارتحویل گرفتم .بهارامسال موتورم رابه توصیه خودشرکت آچارکشی نمودم ولی ازهمان موقع هربارکه موتورراروشن میکنم پس از10الی15دقیقه چراغf1 روشن میشودووقتی موتوراخاموش روشن میکنم چراغ فوق خاموش میشودودوباره پس ازمدت کوتاهی روشن میگردد . مجددا"تمام قسمتهارابازوسرویس کردیم ولی مشکل حل نشد . همه میگویندکه بایددیاگ بخورد ولی متاسفانه شرکت کویردرکل استان گیلان فقط یک نماینده خمات داردآن هم درشهربندرانزلی که ایشان هم دیاگ ولوازم مربوطه رادراختیارندارند . این شرکت بی مسئولیت باتوجه به دریافت نزدیک20میلیون تومان بابت یک دستگاه موتورسیکلت حاضرنیست حتی یک نمایندگی خدمات فعال برای کل موتورهای استان داشته باشد .حالا به نظرشمابنده چکاری می توانم انجام بدهم تامشکلم حل شود ؟ باکمال تشکر

Barat2jafari
01-11-1393, 02:16 بعد از ظهر
دوست عزیز یه سری توضیحات بیشترلازم تاکمکتان کنم شمازنک بزنیدشماره تماسم درتاپیک ثبت شده

momo666
01-11-1393, 05:09 بعد از ظهر
با سلام خدمت آقای جعفری. میخواستم بپرسم مشکل رادیاتور rkv 200 چیه که بعد از یک مدت دچار ایراد میشن و چطور میشه جلوی ایرادشو گرفت

ali_r
01-11-1393, 05:13 بعد از ظهر
اقای جعفری در مورد تریل روان منو راهنمایی کردن ازشون سپاسگزارم
خیلی ممنون و سپاسگزارم

Barat2jafari
01-11-1393, 06:12 بعد از ظهر
دوست عزیزاکثراینها پوسیدگی دارند شما میتوانی باریختن ضدیخ عمرشو بیشترکنی وباعث اصلی همان نداشدن ضدیخ هست و ضدیخ تنها برای این نیست که یخ نزنه خواصیتهای زیادی داره رادیاتورو تمیزنگهداشته وازپوسیدگی جلوگیری میکنه

roots
01-11-1393, 06:58 بعد از ظهر
جناب جعفری اینکه برخی میگن مدل 300R بدون ای بی اس از ای بی اس دار قویتره و مپ اون فرق داره میخواستم نظر شما رو بدونم

Barat2jafari
01-11-1393, 07:39 بعد از ظهر
نه عزیز باهم ازنظرانجین وقدرت فرقی ندارند ولی اکه بگن دودستگاه هردوهم300Rدرراه رفتن باهمدیکه فرق میکنند قابل قبول چون اینهابه صورت قطعه واردکشورمیشه وتوسط چند شرکت اینکار انجام میشه به خاطر همینه که درراه رفتن باهم دیکه فرق میکنند ویسری تنظیمات روی اینها بایدانجام بشه

roots
02-11-1393, 02:24 قبل از ظهر
من از افرادی هستم که موتور هیو خودمو حدود 1 سال پیش جناب جعفری بردم و از اون به بعد گرمای موتورم بسیار کم شد و موتور بسیار نرم مثل نینجا کار میکنه و مصرف سوختم هم نصف شده ولی از جهت شتاب خیر و بعد این تغییر میبایست همواره پر گاز با موتور حرکت کرد و به اصطلاح دنده هارو کامل پر کرد شاید بعضی دوستان از این قسمت از تغییر رضایت نداشته باشند ولی در مقابل مزایایی که داشته من خودم شخصا راضی هستم از کار .در مورد نینجا که ایشون تنظیمشو حدود 3 ماه پیش برام انجام داده شتاب و سرعت بصورت کاملا محسوس افزایش پیدا کرده و اینکه به پیشنهاد من به دنباله راهی برای تماس با شرکت کره ای هستیم تا ایشان طرح خود را بصورت مستقیم بدون واسطه با انان مطرح نمایند چرا که نامهربانیهای زیادی از شرکتهای واسط ایرانی دیده ایم.

roots
02-11-1393, 03:36 قبل از ظهر
دوستان عزیز به این نکته هم دقت کنند تعمیرکارهای زیادی ما داریم که هر کدوم ممکنه حرف دیگری رو اصلا قبول نداشته باشن! و این یه چیز عادی هست و در هر صورت بهترین منبع برای اطلاع از دونستنه صحت چیزی شنیدن نظر افرادی هست که براشون اون کار انجام شده به طور مثال تعمیرگاهی که دوستمون ازش نام برد رفیقه من برای کاهش دما به پیشنهادش 2 تا فن بسیار قوی کار گذاشت ولیکن به گفته رفبقه ما کوچکترین تاثیری در کاهش دما احساس نکرده که من هم نظر ایشون رو شنیدم و به سراغ روش دیگری رفتم...

roots
02-11-1393, 04:17 بعد از ظهر
من به عنوان مسول سایت فقط شرایطی رو فراهم کردم که عزیزانی که احتیاج به راهنمایی دارن بتونن سوالشونو بپرسن و اگر دوستی مشکلی پیدا کرده با تعمیرکاری اجازه بدیم خودش دنباله کار خودش بره و به سایت ارتباطی نداره فرقی نمیکنه اگه از هر طرف صحبتی غیر مرتبط با موضوع زده بشه بنده وظیفه دارم جلوشو بگیرم واینکه کسی حرف کس دیگه قبول نداره مشکلی نی میتوته انجام نده! خواهشا بچه ها اگه مشکلی دارن مطرح کنن گرنه اینجا جای تخریب و یا تعریف بی مورد از کسی نیست . منم جناب جعفری رو از اونجا واسه سایت انتخاب کردم چون اگه شما خ قلمستان تشریف ببرید یا پیش دوستانی که ایشون براشون کار انجام داده نظرشونو بپرسید خودتون در جریان قرار خواهید گرفت.با تشکر.

roots
03-11-1393, 05:18 بعد از ظهر
با سلام.
موتور هیوسانگ همونطور که همه میدونن و منم که تابحال دو تارو از صفر دست خودم بوده و به عینه دیدم 2 تا اشکال اساسی داره! یکی اینکه مدام شارژر میسوزونه و دوم اینکه سیم گازش خیلی راحت پاره میشه!
میخواستم علتشو بدونم.

Barat2jafari
04-11-1393, 01:51 قبل از ظهر
دوست عزیزپاره شدن سیم گاز بازمیگرده به کیفیت سیم برای اینکه دارای دودریچه میباشد سیم کاز باید اصلی باشه اما سوختن شارجرعلتهای زیادی داردکه اصلی ترینش اینه که خروجی آمپرشارژر با باطری بایدبخونه درغیراینصورت به کامپیوترهم آسیب میرسه

BKING
04-11-1393, 06:44 قبل از ظهر
دوست عزیزپاره شدن سیم گاز بازمیگرده به کیفیت سیم برای اینکه دارای دودریچه میباشد سیم کاز باید اصلی باشه اما سوختن شارجرعلتهای زیادی داردکه اصلی ترینش اینه که خروجی آمپرشارژر با باطری بایدبخونه درغیراینصورت به کامپیوترهم آسیب میرسه
سوالی برام پیش اومد تو مدل انژکتوری هم سیم گاز مستقیم به دریچه ها وصل هست؟
پس کامپیوتر چطور سوخت و هوا رو تتظیم می کنه ؟

Barat2jafari
04-11-1393, 11:43 قبل از ظهر
دوست عزیز درهمه وسیله هایی که باسوخت کارمیکنند دریچه گاز وجوددارد بخصوص که سوال شما مربوط به هیوسانگه کامپیوتر به وسلیه سنسورها اینکار را انجام میده آ ن هم درحدمحدود سوال دیکه اگه برات پیش امد لطفا زنگ بزنیدفکرکنم راحتتر ازاینهمه نوشتنه جسارت نباشد برای بنده فقط

farshid37
04-11-1393, 03:50 بعد از ظهر
درسته پاسخ دادن تو تاپیک و نوشتن سخت هست ولی اگه بتونید اینجا جواب بدیید این مزیت رو داره که بقیه هم استفاده می کنند. یک سوال هم من داشتم. فیلتر روغن ریجو گیر میاد؟ مال موتور دیگه بهش می خوره؟ به نظرتون قیلتر ساز می تونه کاغذشو عوض کنه و دوباره استفاده بشه؟
ممنون

ali_r
04-11-1393, 03:57 بعد از ظهر
سلام
اقای جعفری در مورد همه موتور سیکلت ها تجربه دارین؟ مثل کراس و موتور سنگین؟
چند تا سوال در مورد r1 داشتم اگه اوکی بود بگین تماس بگیرم
ممنون

roots
04-11-1393, 04:28 بعد از ظهر
سلام
اقای جعفری در مورد همه موتور سیکلت ها تجربه دارین؟ مثل کراس و موتور سنگین؟
چند تا سوال در مورد r1 داشتم اگه اوکی بود بگین تماس بگیرم
ممنون
بلی دوست عزیز میتونین تماس بگیرین . ایشان کار اصلیشون موتور سنگین هست.

Barat2jafari
04-11-1393, 04:44 بعد از ظهر
دوست عزیز شما درموردتمام موتورهای سنگین فرق نمیکنه دوزمانه یاچهارزمانه کاربراتور ویاانژکتور تاجایی که میتونم درخدمتم

Barat2jafari
04-11-1393, 05:11 بعد از ظهر
بنده ببخشید منظورم ازنوشتن سخته اینه که بعضی ازسوالات بخوام درست جواب بدم چندین صفحه باید نوشته بشه واما فیلتراکه نیست بلی فیلترساز میتونه درست کنه وازاینکه چیزدیگه بهش میخوره یانه اطلاع ندارم شرمنده

roots
04-11-1393, 09:55 بعد از ظهر
برداشتن کاتالیزور در مدل 300R بعضا باعث میشه موتور روونتر حرکت کنه تا حدی هم صدای اگزوز بیشتر میشه آیا به نظر شما این کار برای موتور ضرری هم داره؟

Barat2jafari
04-11-1393, 11:26 بعد از ظهر
دوست عزیزم قبل ازهرکاری بایداطلاعاتت برای انجام آن کارکامل باشه کارکاتالیزر فقط جلوگیری ازپخش شدن پنج گاز که بعدازانفجاربه وجود میاد به هواست ونقشی درزیاد شدن خروجی هوای اگزوز نداره وباید یاداوری کنم تمامی اگزوزهای که دارای سنسورمیباشند به هم زدن خروجی اگزوز کار درستی نمی باشد چون خروجی طوری تنظیم شده که درحدود یک صدم ثانیه درقسمتی که سنسور نصب مکث داشته باشددرغیراینصورت باید بعدازان یه سری تنظیمات برای درست کارکردن موتور انجام بشه زمانیکه خروجی اگزوز زیاد بشه سنسور اطلاعات سوخت رو درست دریافت نمیکنه واطلاعات غلط به کامپیوتر میده حتی بعضی وقتها موتور دچارعطسه زدن هم میشه امیدوارم تونسته باشم منظورم رابرسانم

mohammadkh
05-11-1393, 12:18 قبل از ظهر
سلام به آقای جعفری. شما ار کی وی هم انجام میدین؟ مزاحمتون بشم؟

roots
05-11-1393, 01:53 قبل از ظهر
دوست عزیزم قبل ازهرکاری بایداطلاعاتت برای انجام آن کارکامل باشه کارکاتالیزر فقط جلوگیری ازپخش شدن پنج گاز که بعدازانفجاربه وجود میاد به هواست ونقشی درزیاد شدن خروجی هوای اگزوز نداره وباید یاداوری کنم تمامی اگزوزهای که دارای سنسورمیباشند به هم زدن خروجی اگزوز کار درستی نمی باشد چون خروجی طوری تنظیم شده که درحدود یک صدم ثانیه درقسمتی که سنسور نصب مکث داشته باشددرغیراینصورت باید بعدازان یه سری تنظیمات برای درست کارکردن موتور انجام بشه زمانیکه خروجی اگزوز زیاد بشه سنسور اطلاعات سوخت رو درست دریافت نمیکنه واطلاعات غلط به کامپیوتر میده حتی بعضی وقتها موتور دچارعطسه زدن هم میشه امیدوارم تونسته باشم منظورم رابرسانم
بلی متوجه صحبتتاتون شدم و از این کار منصرف شدم.

Barat2jafari
05-11-1393, 11:14 قبل از ظهر
من شرمنده شماهستم دست تنهام نمیرسم تشکرازلطفتون

mehran-aria
05-11-1393, 11:23 قبل از ظهر
سلام آقای جعفری.خسته نباشید.
یه سوال در مورد موتور RKV200 داشتم این مورد تو همه ی rkv ها دیده شده و اگه همین جا پاسخ بدید تا دوستان دیگه بهره ببرند،ممنون میشم.مورد اینه که دور موتور به هیچ وجه روی رد لاین نمیره.من با rkv با دور موتور 9000 تا 120 بیشتر نتونستم برم (که این سرعت در شرایط مختلف بیشتر یا کمتر هم میشه)مثلا الان داری تو سرعت 120 با دور 9000 تا آخر گاز میدی ولی موتور انگار نفس میبُره یه حالتی شبیه کات آف خوردن،مثل این که سوخت یا هوا به اندازه کافی به موتور نمیرسه.این مورد را هم ذکر کنم که این حالت نه تنها تو دنده 5 بلکه آخر تمام دنده ها تکرار میشه.بعضی ها نظرشون به تعویض کاربرات و بعضی ها به تعویض شمع و تنظیم برق و ... بود.میخواستم نظر شما در این مورد را هم بدونم.با تشکر

Barat2jafari
05-11-1393, 01:10 بعد از ظهر
دوست عزیز هرموتوری در دنده های بالاهرچی سرعت بالابره نسبت به دندهای پایین دورموتوربه ردلاین نباید برسه شما یه لحظه درجابه موتورگازبده چنانچه دورموتور براحتی تا آخربره موتورت مشکل خاصی نداره باتعمیر کردن هواکش وتنظیم کاربراتور مشکل برطرف میشه اگردرجا به موتورگازدادی ودراخرگاز موتور حالت ریپ زدن داشت این برمیگرده به کم بودن سوخت که میتونی سوزن پیستونه گازو یک درجه بیاری بالا مشکلت برطرف نشد اطلاع بده تابیشتر راهنمای کنم

hamid123
05-11-1393, 04:24 بعد از ظهر
سلام آفای جعفری عزیز من یه پالس 220 دارم دور موتور که از 5000 بالاتر میره موتور شروع به ویبره خوردن میکنه.هر چی دور بالاتر میره لرزش هم بیشتر میشه .به نظر شما مشکل از کجاست؟
با تشکر

roots
05-11-1393, 07:36 بعد از ظهر
دوستان عزیز توجه کنند با توجه به اینکه واسه پاسخ به سوالاتتون احتیاج به چند تا پرسشو پاسخه اولیه واسه فهمیدن شرایط مساله داره بهتره که به آقای جعفری تلفن کنند...و بعدش میتونن نتیجه رو خودتون اینجا بنویسین که سایر دوستاتون هم استفاده کنن.البته اگه سوال کلی باشه که جناب جعفری همین جا توضیح میدن برای مشکلات با شرایط خاص اینو گفتم.با تشکر.

Barat2jafari
06-11-1393, 02:25 بعد از ظهر
دوست عزیز چنانچه تازه صفحه کلاج تعویض کردی مشکل ازتایم درغیراینصورت بااچار کشی مشکل برطرف میشه اگه منظورت ازویبره همان لرزش باشه

Barat2jafari
06-11-1393, 06:33 بعد از ظهر
دوستان بیاید یه فضای خوب ایجاد کنیم اطلاعات فقط درمورد موتورنباشه دوستان درهرموردی که اطلاعات ویاتجربه دارند اینجابه اشتراک بزارند هرچیزی که به دردهم بخوره ازحقوق وحتی کارهای اداری که ممکنه برای همه پیش بیاد مشکلات روزمره ازتجربیات هم درهرمورد استفاده کنیم بیایید کمی ازفضای کاردوربشیم این نظرشخصی منه اگه خوبه دوستان بیان تکمیل ترش کنند برای همه آ روزی تندرستی وموفقیت میکنم

roots
06-11-1393, 06:49 بعد از ظهر
دوستان بیاید یه فضای خوب ایجاد کنیم اطلات فقط درمورد موتورنباش دوستان درهرموردی که اطلاعات ویاتجروبه دارند اینجابه اشتراک بزارند هرچیزی که به دردهم بخوره ازحقوق وحتاکارهای اداری که ممکنه برای همه پیش بیاد مشکلات روزمره ازتجروبیات هم درهرمورد استفاده کنیم بیایندکمی ازفضای کاردوربیشیم این نظرشخصی من اکه خوبه دوستان بیان تکمیلترش کنند برای همه آ روزی تندرستی وموافقیت میکنم
استاد گرامی، جناب جعفری، توی قسمت مباحث متفرقه قسمتی هست با نام گفتگوی آزاد که دوستان به قول معروف هر چه میخواهند دل تنگشان میگویند...میتوانید اونجا هم تو برنامتون ستاره دار کنید و با بچه ها تبادل نظر..

roots
08-11-1393, 07:05 بعد از ظهر
در اغلب هیوسانگهای مدل 91 و 92 هنگامی که موتور از حرکت وایمیسه و تا هنگام سرد شدنش مقدار زیادی روغن از زیرش خارج میشه...علت اون چیه و راه حلش چه جوره؟

Barat2jafari
08-11-1393, 07:23 بعد از ظهر
دوست عزیز این مشکل برمیگرده به دمای زیاد انجین زمانی که موتور گرم به علت انقباض که درست ازوسط کارتر تابه انبساط برسه روغن میریزه وتنها علتی هم که داره به خاطر دمای زیادانجین وازانجا که انبساط وانقباض درآ لمینیوم نسبت به آهن زیاده این اتفاق میافته راه اصلی درست شدنش موتورباید باز بشه به علت بالا بودن خرج موتوربازشدن. برای درست شدنش راههای بهتر وکم خرجتر هم وجود داره.

roots
08-11-1393, 07:30 بعد از ظهر
لازم به ذکر هست موتور من این مشکل رو داشت که بردم پیش اقا جعفری یه جورایی دوخت زد ولی خوب شد انجین باز نشد!

Amir18313
08-11-1393, 07:44 بعد از ظهر
آقای جعفری شما کدام شهر هستید؟
از لحاظ کیفیت بین پالس 135 و RKV200 کدام را بهتر میدانید؟

Barat2jafari
09-11-1393, 11:52 قبل از ظهر
دوست عزیز من تهران هستم RKVهرکدام ضعف ها خودشو دارند نمیشه دریک کلام 200با135مقایسه کرد

Barat2jafari
09-11-1393, 02:30 بعد از ظهر
دوستان توجه داشته باشند که برای تست صفح کلاج بهترین راهش درموتورهای چهارزمانه تست روغنه چنانچه ص کلاج ضعیف شده باش به علت سایدکی دربین ص کلاج پودر بوجود آمده واردروغن شده ورنک روغن به نسبت به زمان تعویض روغن مایل به سیاه میشه

امیرحسین
10-11-1393, 03:52 بعد از ظهر
سلام آقای جعفری

برای ECU های هیوسانگ مدل R و RC چند مدل برنامه بیرون اومده ؟ آیا با هم فرقی دارن ؟

mohammadkh
10-11-1393, 07:50 بعد از ظهر
سلام اقای جعفری. فرمون rkv چرا بعد یه مدت لق میزنه؟

Barat2jafari
11-11-1393, 12:40 قبل از ظهر
امیرجان برنامه بیرون اومده یعنی چی هیوسانگ دونوع برنامه بیشترنداره آ نهم نسبت به مدل موتوره موتورهای مدل تا 89یه برنامه دارند و89به بالایه برنامه دیگه که حتی دستگاه دیاگشون هم فرق میکنه برنامه 89به بالارانمایندگیهای مجاز دارند ولی زیر 89راتهران دونفر بیشترندارند الکی گول برنامه رانخوری امیرحسین جان وقت کردی بامن تماس بگیر

Barat2jafari
11-11-1393, 12:47 قبل از ظهر
دوست عزیز به خاطراینکه لرزش موتور ازطریق فرمان به دست انتقال پیدانکنه بین بست فرمان لاستیک فشرده قراردادند به خاطرهمونه میتونی بااضافه کردن واشر مناسب مشکل رابرطرف کنی شبت بخیر

mohammadkh
12-11-1393, 09:08 قبل از ظهر
با تشکر از اقای جعفری. دیروز نزدیک چهار ساعت رو موتور من وقت گذاشتن. لقی فرمون رو برطرف کردن. کاربرات رو واقعن استادانه تنظیم کردن. سپاس بی پایان از ایشون. کارشون بینظیره.

امیرحسین
12-11-1393, 09:11 بعد از ظهر
ممنون جناب جعفري
ئي سي يو هيوسانگهاي آرسي يا همون مدل ٩٣ با هيوهاي ٨٩ به بعد يكيه ؟! همشون همون دلفي هستن ؟
توي سايت چندبار در مورد ريمپ كردن ecu و افزايش راندمان و پايين اومدن حرارت صحبت شده و ينفر مدعي شده بود كه تيبل هاي ecu رو تغيير ميده
آيا كسي دستگاه دياگ براي ريمپ كردن داره ؟

من براي گارانتي اوليه هيو صفر ٩٣ رفتم پيش نمایندگی و ecu رو ريمپ كرد! به نظرتون چي ريخته روش ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

roots
12-11-1393, 09:38 بعد از ظهر
متاسفانه تو مملکتی هستیم که از نمایندگی گرفته تا تعمیرکاره 2 روزه فقط به فکر جیب خودشونن! تا میبینن موتور هیو اوردی همون کاری که اگه رو پالس انجام بدن 20 تومان میگیرن واسه شما 5 برابر شو حساب میکنن چون میگن طرف 20 م پول موتور داده پس...یا این بحثی که راه انداختن سر ریمپ و برنامه و ... اخه مگه برنامه موبایله که دست هر کسی باشه یا مثلا آپدیت شه یا یکی از اون یکی بهتر باشه !!!!! واقعا که...

امیرحسین
13-11-1393, 03:12 قبل از ظهر
من به حرف فروشنده و نمايندگي اعتماد كردم
بالاخره اونم نماينده كويره و دور از ذهن نبود كه بتونه ريمپ كنه

متاسفانه صداقت توي اين مردم مرده و همه فكر دوشيدنه همديگه هستن
من ديگه تا جايي كه بشه طرف نمايندگي و تعميركار نميرم

roots
13-11-1393, 11:22 قبل از ظهر
من به حرف فروشنده و نمايندگي اعتماد كردم
بالاخره اونم نماينده كويره و دور از ذهن نبود كه بتونه ريمپ كنه

متاسفانه صداقت توي اين مردم مرده و همه فكر دوشيدنه همديگه هستن
من ديگه تا جايي كه بشه طرف نمايندگي و تعميركار نميرم

قادر کدومه؟ مغازش کجاست؟

Barat2jafari
13-11-1393, 02:34 بعد از ظهر
دوست عزیز شرمنده دیرجواب دادم درمورد ریمپ کردن، ریمپ یعنی تقویت ،مگه میشه برنامه کامپیوتر راتقویت کرد درمورد دستگاه دیاگ ابزاری است برای تعمیر کار توانایی اینو نداره که برنامه راعوض کنه وبرای دیاگ زدن نباید مبلغ دریافت بشه همونطور که گفتم ابزاریست برای راحتی کار خود تعمیرکار برای تشخیص دادن عیب وبرطرف کردن آن اینگار که یکی برای ابزارهای مختلف مبلغ جداگانه بگیره

Barat2jafari
13-11-1393, 02:39 بعد از ظهر
یکی ازنمایندهای کویره مغازش بین میدان رازی وچهارراه ولیعصره اسم خیابونو نمیدونم چطور؟

امیرحسین
13-11-1393, 02:41 بعد از ظهر
خوب متاسفانه از موقعيت و عدم اطلاع مصرف كننده سو استفاده ميشه
آقای قادر احمدی، میدان رازی -خیابان مولوی-کوچه خجسته-پلاک ١٠
فك كنم ٥٠ تومن ميخواست بگيره كه ١٥ بهش دادم اگه ميدونستم همونم بهش نميدادم !

آقاي جعفري اين نوسان نور و كم و زياد شدنش در حالت آيدل از چيه ؟ باطري يا دينام ؟
چجوري ميشه درستش كرد ؟

Barat2jafari
13-11-1393, 03:31 بعد از ظهر
دوست عزیز ازسرباطری میشه چنانچه شول باشه ازدینام یاباطری نمیشه منظورت چراغ جلوست؟

امیرحسین
13-11-1393, 03:37 بعد از ظهر
همه چراغها
پلاك ترمز حتي پشت آمپر
البته خيلي كمه ولي دقت كني مشخصه كه نوسان داره

Barat2jafari
13-11-1393, 03:50 بعد از ظهر
دوست عزیز همون اتصالات چک کن سرباطری وفیوز اصلی که درزیر زین عقب قرارگرفته چنانچه برطرف نشد سوکت سویچ باید بازدید کنی این نوسان نباید باشه برای کامپیوتر ممکنه مشکل ایجاد کنه

Barat2jafari
16-11-1393, 10:04 بعد از ظهر
دوستان عزیز چند نکته مهم درمورد نگهداری ومحافظت ازکامپیوتر شامل تمام موتورهای انژکتوردار میشه
1همیشه اتصالات باطری بررس بشه چنانچه یک لحظه اتصال قطع بشه درزمان روشن بودن موتور برق خروجی ازشارژر وارد کامپیتور میشه وبه علت اینکه این برق متغیره البته دربعضی ازموتورها شارژرطوری طراحی شده درموقع قطع اتصال برق خروجی پایین میاد ولی باز باید احتیاط کرد
2کمکی گرفتن ازباطری ماشین... آمپر باطری ماشین 7برابر موتوره که همین بسیار خطرناک میباشد
3زمانی که آمپرباطری پایینه هیچ وقت سعی نکنین باهول دادن موتوررا روشن کنید کامپیوترفقط بابرق ثابت درست کار میکنه به خاطر همین بالایاپایین بودن برق به یک اندازه خطرناکترمیباشد
4بستن شارژرمتفرقه! دیده شده بعضی ازشارژرها تا23ولت خروجی دارند
امیدوارم این اطلاعات به دوستان کمکی کرده باشه.

farshad 54
17-11-1393, 07:43 بعد از ظهر
سلام لطفاراهنمایی کنید ان شاا.. میخام یه موتور ۱۲۵ کویر بخرم البته دست دوم موقع خرید باید دقیقا به چه چیزایی دقت کنم تا سرم کلاه نره و بعد از خرید اولین کارایی که باید انجام بدم چیه ممنون

دوست عزیز

سوالتون رو در تاپیک سی جی 125 پی گیری کنید

kamran hajikhani
20-11-1393, 06:59 بعد از ظهر
سلام دوستان دیشب بعد ازتنظیم وتقویت موتورموازاقای جعفری گرفتم شتاب خیلی عالی شده گرما هم کمتر بعدازسواری بیشتراطلاع میدم

Barat2jafari
21-11-1393, 11:15 بعد از ظهر
ازچه طریقی خرابی باطری را مطمین بشیم...
چنانچه درطی روز فقط صبح استارت نزنه برای باراول یعنی بعداز روشن شدن موتور وکارکردنه حدود بیست دقیقه اگه باطری به حالت نورمال برگشت وتا شب مشکل نداشتین ودوبار صبح استارد نزد مطمین میشیم باطری خرابه به نکته اشاره کنم چون این درمورد تمام موتورها میباشد ودر بعضی از موتورها امکان برق دزدی میباشد باانجام دادن یه کار دیگه این به ما کمک میکنه که از خرابی باطری کاملا مطمین بشیم زمانی که موتور پارک کردین وتا صبح کاری ندارید یکی ازسرباطریها را جدا کنید وصبح زمان روشن کردن موتور وصل کنید چنانچه مشکل قبل تکرار شد دیگه جای برای شک کردن به خرابی موتور نمیمونه امیدوارم کمکی برای شما دوستان عزیز کرده باشم موفق باشید

Barat2jafari
23-11-1393, 05:05 بعد از ظهر
خرابی شارژر را به چه صورت تشخیص بدیم؟؟ درروزهای آینده به طورکامل توضیح خواهیم داد

Barat2jafari
23-11-1393, 09:30 بعد از ظهر
دوستان عزیز اول از همه بدونیم که شارژر دونوع داریم سه فاز وتک فاز کار شارژر یک سو کننده برق
دوم ثابت کردن برق ورودی که توسط دینام تولید میشود ومتغیر میباشد را ثابت کرده ووارد سیم کشی میکند که به همین طریق باطری شارژ میشود معنی یک سو کننده اینه که برقی که توسط دینام تولید میشه وفرق نمیکنه تک فاز یا سه فاز باشه را وارد سیم کشی میکند ولی ازورود برق باطری به سمت دینام توسط دیودهای که داخل شارژر به کاربرده شده است جلوگیری میکنه... حالا که شناخت تقریبی از شارژر به دست آ وردیم میتونیم علت سوختن شارژر بخصوص در موتور هیوسانگ بیشتر اتفاق می‌افته چیه ..شارژر هرموتور نسبت به برق دینام که تولید میشه وباتوجه به وات و آمپر باطری راکه به موتور نصب میشه وساخته میشه باتعویض باطری بیشتر برای اینکه به آمپرو ولت باطری توجه نمیشه باعث سوختن شارژر وحتی بعضی وقتها صدمه دیدن دینام هم میشه امیدوارم کمکی برای شما دوستان عزیز شده باشه.

roots
25-11-1393, 11:07 بعد از ظهر
دوستان عزیز دارای موتور هیوسانگ و کلا دارای موتورهای شرکت کویر...بنده چون خودم از بابت تعمیرگاهها و بعضا نمایندگی های مجاز این شرکت زخم خورده هستم و نمایندگی که اسمشو نمیبرم زمانی که هیو دستم بود کاراما پیشش میبردم و بعدها متوجه شدم چه پولهایی اضافه از من گرفته و چه لطمه ها به موتورم زده بنابراین بالافاصله زمانی که سایت دست گروه ما افتاد تصمیم گرفتم جلوی این عوضی بازیها و دزدیها رو بگیرم...فقط با اطلاع رسانی! من اگر میگم شما قبل هر کاری به آقا جعفری یه زنگ بزنین اصلا منظورم این نیست موتورتونو ببرین که ایشون درست کنن! شما اگه تشریف ببرید مغاره ایشون ببینید انواع موتورها مال راهنمایی و رانندگی 750 سی سی و 1000 سی سی دم در مغازه پارکه برای تعمیر! یعنی اصلا احتیاجی ندارن که بخوان مشتری پیدا کنن و .. من میگم زنگ بزنید فقط برای راهنمایی گرفتن..و اینکه کسی پول الکی از شما نگیره...من الله توفیق.

kamran hajikhani
27-11-1393, 02:41 بعد از ظهر
با سلام دوستان عزیزاین جمعه باتنی چندازدوستان گرامی ومنجمله علی اقای گلrootsاسفالت اوتوبانهارو رنده کردیم وعلی دید چقدرشتاب بیشتروگرمای موتورکمتر شدهبود منی که زیاد به موتورفشارنمیاورم اگرحواسم نبود بلافاصله به کات اف میرسیدم.سرتونودردنیارم فقط خواستم ازاقای جعفری تشکرنمایم چون دفعه پیش من گیج یادم رفته بود تشکر کنم تا یادم نرفته صدای موتورهم انگار کمی فرق کرده ولی مصرف بنزینوچون مقدارداخل باک رونمیدونستم وهمش درمرز کات اف شدن بود و دور بالا تغیر مصرفش را نتونستم زیاد حس کنم.

امیرحسین
27-11-1393, 03:35 بعد از ظهر
ممنون جناب جعفري بابت اطلاعات فني
كامران خان روي موتور چه كارايي انجام شده ؟

Barat2jafari
27-11-1393, 04:15 بعد از ظهر
دوست عزیزم یه نوع تقویته بدونه تعویض هیچ چیزی انجام میشه بدونه اینکه موتورازحالت فابریکی دربیاد انجام میشه کارو به صورت کامل نمیشه توضیح داد یه سری کار سخت افزاری ونرم افزاری اگه زنک بزنی بیشتر توضیح میدم

kamran hajikhani
27-11-1393, 04:43 بعد از ظهر
امیرحسین عزیزمنهم دقیقا نمیدانم ولی اقای جعفری گفتن بدون تعویض قطعه وبازشدن یک پیچ انجین وگیربکس وقابل برگشت بحالت اولیه

Barat2jafari
27-11-1393, 07:04 بعد از ظهر
دوستان عزیز موتورسواران گرامی خرابی زنجیر چرخ را به چه طریقی صددرصدمطمین بشیم توضیح خواهم داد...

mohamad.gh
27-11-1393, 09:23 بعد از ظهر
سلام آقای جعفری ممنون از اینکه وقت میزارید و دوستان رو راهنمایی میکنید

ی راهنمایی لازم دارم در مورد نگهداری زنجیرهای اورینگی ، اساتید فن میگن بهترین گزینه اسپری زنجیره ، حالا اگه ب اسپری دسترسی نداشته باشیم بهترین گزینه ب نظر شما چیه ،

متشکرم

Barat2jafari
28-11-1393, 02:29 بعد از ظهر
دوست عزیز بهترین گزینه گریس والوالین.. زیاد نزنی باعث کثیفی بشه یه کمی بمالید به زنجیر

ieman
28-11-1393, 04:31 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید ی سوال دارم ایا ktm 250 محدود شده است و ایا با دستگاه دیاگ محدودیتش بر داشته میشه ؟

Barat2jafari
28-11-1393, 05:00 بعد از ظهر
دوست عزیزم اگه درمورد 250انژکتوری میپرسی این موتور مشکلاتی داره مثل راه نرفتن وگرم کردن که اصلان قابل مقایسه بانوع کاربراتی نمیباشد باید بگم نه این مشکلات بابرداشتن محدودیت وغیره برطرف نمیشه بادستگاه دیاگ نمیتونی اون سواری که ازktmانتظاروشو داری برسی کارهای دیگه روی این موتور باید انجام بدی تا مثل کاربراتی ازش سواری بگیری

ieman
28-11-1393, 05:22 بعد از ظهر
ولی من موتورهای دوستانو سوار شدم از موتور من بهتر راه میرن فرقش خیلی زیاده برای دوستانم برنامه زدن و ورژنشو عوض کردن یعنی دروغه ورژنش عوض میشه ممنون

- - - Updated - - -

دوستانم ی شماره بهم دادن الان هماهنگ کردم گفتن ورژنشو عوض میکنم اگر درست نشد خدمتتون میرسم ممنون از لطفتون

Barat2jafari
28-11-1393, 05:22 بعد از ظهر
دوست عزیز بنده کسی رابه دروغ یا چیزهای دیگه متهم نمیکنم ومنظورت ازورژن چیه سردرنمیارم ولی برنامه رانمیشه عوض کردموتور دوستانت که به گفته خودت ورژنش عوض شده مثل کاربراتی راه میره اگه واقعا مثل کاربراتی شده ورژن وغیره نتیجه میگیریم که درسته نه اگه مثل کاربراتیها نشده که نتیجه روشنه درواقع مدلهای جدید باید راه رفتنش نسبت به کاربراتی خیلی بهتر باشد که نیست

roots
28-11-1393, 08:39 بعد از ظهر
این دوستمون که صحبت تغییر ورژن و .. کرد یاد خودم افتادم زمانی که به نمایندگی .... میرفتم! میگفت پسر!! موتورو بزار رو دستگاه میخوام وصل کنم کامپیوتر...اونوقت منو صدا میکرد پشت لپ تاپش بهم میگفت ببین!! داره نشون میده که این ای سی سوخته...و بدین ترتیب پول رو میگرفت و چیزی رو که در اصل از جای دیگه بود نشان نمیداد تا....
اقا ما خودمون همه این چیزا که شما تعریف میکنی الانم نه چند سال قبل واسم میگفتن...خواهشا تو این قسمت از این شایعات درست نشه و کاربرای عزیز رو به سمت این ادمهای پول پرست هدایت نکنید...دفعه بعد بن میکنم .

Barat2jafari
28-11-1393, 09:54 بعد از ظهر
دوست عزیز شما درعرض نیم ساعت هم سوال کردی ازریختن ورژن وهمزمان رفتی انجام دادی واعلام رضایت هم میکنی میشه به مابکی ورژن چیه وباچه دستگاهی انجام میشه اینجا هرکسی سوالی رامطرح کندماتاانجای که میدونیم وبدونه اینکه دونبال هدفی باشیم سعی به کمک کردن داریم ولی شما هم سوال کردی وهم جواب دادی ماکه متوجه نشدیم دوستان شاید باخوندن نوشتهای خودت بفهمند

mohammadkh
28-11-1393, 10:07 بعد از ظهر
با کسب اجازه از اقای جعفری. ورژن ای سی یو رو چطوری عوض میکنن باید اکانت داشته باشن و بتونن firmware جدید رو دانلود کنن و بریزن. که تو ایران فک نکنم کسی اکانت داشته باشه. چه بسا برخی تغییر پارامترهای ای سی یو رو تغییر فریم ویر یا ورژن میدونن که به نوع خودش کلاهیرداری محسوب میشه. در کل شما اگه واقعن میخوای بدونی که ایا ورژن عوض میشه یا نه باید بری با دیاگ مخصوص ببینی ورژن از چند به چند میره.

Barat2jafari
28-11-1393, 10:22 بعد از ظهر
خیلی ممنونم ازاطلاعات درستی که کفتی تا دوستان استفاده کنن دوستان محدودیت وجوددارد که اسم اصلیش کات اف میباشد کارش جلوگیری از فشار بیش از حد به انجین میباشد زمانی که دورموتور ازحدمجاز بالا بره موتور شروع به ریب زدن میکنه تا ازدوربالا به انجین لطمه نخوره که بعضی از دوستان اینو محدودیت میدونند ....

Barat2jafari
28-11-1393, 11:02 بعد از ظهر
دوستان عزیز درمورد زنجیر چرغ ازکجا میتونیم ازخرابی زنجیر کاملا مطمین بشیم تا متحمل هزینه اضافه نشیم اولین نشانه شول وسفت شدن زنجیر زمانی که چرغ را بچرخونید متوجه میشم چون دراینکار امکان خطا هست یعنی ازخرابی خورشیدی هم این اتفاق میافته بهترین کاراینه که زنجیرراازقسمت خورشیدی عقب بادست به سمت بالا فشاربیاریم تاجای که خلاصی زنجیر گرفته بشه وبادست دیگه زنجیرراازقسمتی که دورخورشیدی عقب قرارگرفته تکونش بدیم باید کاملا با خورشیدی چفت شده باشه وهیچ گونه شولی احساس نشه چنانچه بعدازانجام اینکار زنجیر دردور خورشیدی لق بزنه واحساس کنی بخورشید ی خوب چفت نشده دیکه جای برای شک کردن خرابی زنجیر نمیماند

ahmadra.2520
29-11-1393, 02:15 قبل از ظهر
سلام اقاي جعفري
من جديدا يه پالس ٢٢٠ خريدم روي دنده ٣ كه ميخوام برم كلاچ رو كه رها ميكنم و گاز ميدم يه صداي تق تق كه دقيقا ضربه ميزنه و لرزش احساس ميشه رو تو هر ٢٠ متر دارم، رو هيچ كدوم از دنده هاي ديگه اين مشكل نيست، ايا مشكل از گيربگسه ؟ اخه يكي گفت از بوش چرخ عقبه،
لاستيك پهن انداختم ميتونه تاثير داشته باشه؟
سوال ديگه اينكه ايا پالس ٢٢٠ هم كامپيوتر داره و ميشه عيب يابي كرد؟
ممنون

Barat2jafari
29-11-1393, 11:42 قبل از ظهر
دوست عزیز تکه صدادریک دنده میده بلی از گیربکس هست کامپیوتر نداره عیب یابی هم نداره

ahmadra.2520
29-11-1393, 12:59 بعد از ظهر
حدودا چقدر تعميرش هزينه داره؟ ايا ميشه كاري كرد كه به قول معروف بشه باهاش گذروند؟

mohammad250
29-11-1393, 03:10 بعد از ظهر
دوستان عزیز و اقای شیرازی گل...
جاداره اینجا از استاد جعفری گل برای تقدیرو تشکر کنم ! بعد از چنتا نمایندگی و نشون دادن موتور به 4تا نمایندگی کویر تو گمرک(خودمم ساکن گمرکم) تشخیص اقای جعفری ککککاملا صحیح بود و هم کیلومترم سوخته بود هم ای سیو ...جناب اقای جعفری محبت کردن و با تجربه بالاشون تونستن کاپیوتره منو تعمیر کنن مثل روز اول...ینی واقعا گل کاشتن!!دمت گرم اقای جعفری...خدا وکیلی اگه بخوام الکی تقدیرو تشکر کنم مدیونتون باشم...خداوکیلی همتون ببرید پیشه اقای جعفری واسه بازدید و..... چون واقعا تشخیصش حررررف نداره...امروز موتورو گرفتم مثل روز اول...خدا قوت داره اقای جعفری...من ازون دسته ادمایی هستم که خیلی وسواس دارم تو این مسائل ولی خدایی به ایشون ایمان اوردم!فقط اقای جعفری بدید موتورتونو نگاه کنه...زخم من زیاد خردم از بقیه تعمیر کارا همشونم منو میشناسن...سعی کنید از تجربیات ایشون نهایت استفادرو کنید...بازم ممنون از پرشین موتور و بچه های گلش...

roots
29-11-1393, 03:45 بعد از ظهر
خدا رو شکر که موتورت راه افتاد .. دست اقا جعفری هم درد نکنه.

Barat2jafari
29-11-1393, 04:39 بعد از ظهر
ازاینکه رازی هستین برای ما کافیه این دوستیهاست که میمانه ارزش دارد

حمیدپرند
29-11-1393, 05:40 بعد از ظهر
باسلام . منم درموردروشن شدن چراغ f1موتورم که بعدازچنددقیقه پرگازکارکردن روشن میشه وتوصفحات قبلی توضیح داده بودم میخوام موتورم روپیش آقای جعفری ببرم . فقط مشکلم حمل موتورازلاهیجان تاتهران هست واینکه چه موقع وچطوراین کارروانجام بدم؟البته من باایشان تلفنی هم صحبت کرده بودم ولی ازراه دور این مشکلات رونمیشه حل کرد .ممنون میشم راهنماییم بکنید

roots
29-11-1393, 05:49 بعد از ظهر
مگر تو رشت خدمات کویر نی؟

حمیدپرند
29-11-1393, 06:03 بعد از ظهر
خیردوست عزیزم .توکل استان گیلان فقط یک نمایندگی خدمات هست اونم توانزلیه وایشان هم نه اطلاعات درستی درمورد اینجورموتورهاداره نه ابزارشو . قبلا"هم توضیح داده بودم که این شرکت بی مسئولیت سال92حدود19میلیون پول گرفته وموتورتواستان مافروخته ولی حالا زورش میادحتی یک نمایندگی خدمات درست توکل استان راه بندازه ! چون اینجاشهرهابه هم نزدیکن یک نمایندی هم برای کل استان کفایت میکه . حالاشمابگیدماچکارکنیم ؟

- - - Updated - - -

roots
29-11-1393, 06:53 بعد از ظهر
من با هیوسانگ ساال پیش 3 بار رشت و لاهیجان آمده بودم....فکر میکردم استان به این بزرگی و این همه ادم چند تا داشته باشه..اره واقعا معضله..

r.hasani7023
29-11-1393, 07:44 بعد از ظهر
سلام آقای علت اینکه هیو تک کار میکنه چیه و بیشتر موقع ها تو دنده 2به بعد درست میشه ولی موتور جون خودشو نداره ؟ممنون

ahmadra.2520
29-11-1393, 08:10 بعد از ظهر
اقا جعفري امروز كه كيلومتر پالس ٢٢٠ رو بهتون نشون دادم و چراغ پايينش كارنميكرد بردم تو گمرگ كل فلاپ جلو رو باز كرد اخرشم نتونست درست كنه گفت از كامپيوترته!
اگه از كامپيوتره چرا يه بار درسته يه بار خراب؟ ٣٠ تومن هم اجرت الكي از من گرفت
اقا جعفري ايشالا كه داداشتون كار منو راه بندازه

Barat2jafari
30-11-1393, 12:04 قبل از ظهر
دوست عزیز این عیب ازخیلی چیزها میتونه باشه شمااول چوپوقیها رابررسی کن بعد شمع هارا اگه مشکل برطرف نشد باید بررسی کلی بشه

roots
30-11-1393, 07:51 بعد از ظهر
در بازار گمرک شایعه هست که نینجای 250 رو دستکاری میکنن تا روی صفحه نمایش 300 ار نشان بده..آیا همچین کاری رو میشه کرد؟؟

Barat2jafari
30-11-1393, 07:54 بعد از ظهر
نه مگراینکه کل سیستم برقی عوض بشه که اینکار هزینه زیادی داره فکر نمیکنم

roots
30-11-1393, 08:12 بعد از ظهر
ایا انجین 300 هنوز وارد ایران میشه؟

Barat2jafari
30-11-1393, 08:31 بعد از ظهر
تااونجای که من خبردارم ویکی ازواردکننده دوستم بلی مگر اینکه اتفاقی افتاده باشد

Barat2jafari
30-11-1393, 10:39 بعد از ظهر
چند نکته مهم که در تشخیص ایراد روشن نشدن موتور درمورد هیوسانگ هست...
اول ازهمه ازکار کردن پمپ بنزین مطمین بشیم،چنانچه زمانیکه سویچ باز میکنید پمپ کارنکرد اول باید ازسالم بودنECUمطمین بشیم بعدازبازدید فیوزها چنانچه سویچ بازباشد وازکلیدی که روی گلو گاز قرارگرفته چنانچه درحالت روشن چراغ f1روشن باشد مطمین میشم کهECUسالمه و آ سیب جدی ندیده که خدانکرده متحمل هزینهای اضافی نشیم سری بعد درمورد اینکه چطور سوختنECUراتشخیص بدیم توضیح خواهم داد.. برای بالارفتن اطلاعات دوستان موتور سوار عزیز.

ahmadra.2520
01-12-1393, 03:20 قبل از ظهر
اقا جعفري اگر بتونن دوستان خبره خودشون رو هم به اين تاپيك دعوت كنن كه موتور هاي ديگه رو هم بررسي و نكته هاش رو ياد بدن خيلي خوب ميشه،واقعا دست تنها سخته هم به مشتري هاي مغازه رسيدگي كنن هم به تاپيك

AMIR_NINJA
01-12-1393, 09:25 بعد از ظهر
سلام به دوستان
چند روز پیش مراجعه کردم تعمیرگاه آقای جعفری و صبوری با اینکه تعمیر موتورسیکلتهای 250 سی سی بیشتر انجام میدادند اما تغییراتی برای موتورسیکلتم انجام دادند که موتورسیکلت خیلی بهتر شد
از آقایان صبوری و آقای جعفری بخاطر حسن برخورد و اینکه خوب توضیح دادن متشکرم
با تشکر از دوستان.

roots
01-12-1393, 09:30 بعد از ظهر
سلام به دوستان
چند روز پیش مراجعه کردم تعمیرگاه آقای جعفری و صبوری با اینکه تعمیر موتورسیکلتهای 250 سی سی بیشتر انجام میدادند اما تغییراتی برای موتورسیکلتم انجام دادند که موتورسیکلت خیلی بهتر شد
از آقایان صبوری و آقای جعفری بخاطر حسن برخورد و اینکه خوب توضیح دادن متشکرم
با تشکر از دوستان.

موتور شما چی بود دوست عزیز؟ و مشکلش چی بود؟

AMIR_NINJA
02-12-1393, 02:20 قبل از ظهر
موتور شما چی بود دوست عزیز؟ و مشکلش چی بود؟

پالس 220 سی سی
چند ماهی بود خریده بودم میخواستم یک مقدار سرعت موتورسیکلت بیشتر شود.

امیرحسین ایازی
03-12-1393, 08:56 قبل از ظهر
سلام
من ۱۳ صفحه رو خوندم ،...ممنون از مدیر و آقای جعفری...سوالم اینه که آیا واقعا میشه پیستون هیوسلنگ رو با ۴۰۰سی سی تعویض کرد..اصلا تا به حال کسی چنین تغییراتی رو موتورش کرده یا تیون آپ کرده که جواب داده باشه؟
اگر میشه این پیستون رو عوض کرد فشار به شاتون نمیاد؟اینجین به روغن ریزی نمیوفته؟

Barat2jafari
03-12-1393, 05:37 بعد از ظهر
دوست عزیزم بعضیها که اطلاعات کافی درمورد هیو ندارند اینکار راانجام میدن یعنی پیستون رابزرگتر میکنند که اینکار اصلا کاردروستی نیست یعنی بادست خود موتوررانابود میکنند واقعا هیو انجین خوب وباقدرتی دارد،هیوتنها عیبی که دارد دمای بالا ی انجینه بخصوص درفصل گرما که بااین کاری که میکنند تعویض پیستون ،دما را دوبرابر میکنند هیو موتور قدرتی است وتنها دمای انجینه آن هم بدونه اینکه قطعه تعویض بشه یا موتور ازحالت فابریکی دربیاد انجام میشه

امیرحسین ایازی
06-12-1393, 10:20 بعد از ظهر
آقای جعفری ممنون از راهنماییهاتون،،یه سوالی دارم،،،من دادم راهه اگزوز رو از خروجی هدرز باز کردن که نفس موتور باز بشه از اون زمان موتور عطسه میکنه مخصوصا وقتی دور موتور بالاس و به ۷۰۰۰ میرسه خیلی صداش بلنده ..اول اینکه این مسعله قابله رفع شدنه ودوما این مسعله برای اینجین مشگل ساز نیست؟ممنون

kamran hajikhani
06-12-1393, 11:58 بعد از ظهر
باس سلام اقای جعفری ایابادستکاری فشارشکن مدارسوخت پشت انژکتورقدرت وشتاب هیوسانگ بشتر میشه وایا بااینکارحرارت موتورافزایش نمییابد با تشکر .

Barat2jafari
07-12-1393, 06:22 بعد از ظهر
دوست عزیز ازاسمش معلوم کارفشارشکن نگهداری ازپمپ بنزینه واصلا قابل دستکاری نیست مثل یک سوپاپه ولی پلومب شده است وبه هیچ عنوان نمیتونی دستکاری کنی ونه به شتاب ونه به دما مربوط نمیشه

Barat2jafari
07-12-1393, 06:27 بعد از ظهر
دوست عزیز بازیادکردن خروجی اگزوز نه تنها شتاب وقدرت زیاد نمیشه بلی مشکلات ی هم ایجاد میکنه خودت اشاره کردی یکیش همون عطسه زدنه وافت قدرت، اگه توجه کرده باشید هرخروجی یه سنسوروصله بااینکار عملا اونهاراازکارمی اندازی

roots
07-12-1393, 07:39 بعد از ظهر
در جهت بهتر کار کردن موتور ، بهترین روغن برای موتورهای هیو و نینجا و همچنین کی تی ام چیه؟؟

Mohsen_14
07-12-1393, 07:46 بعد از ظهر
در جهت بهتر کار کردن موتور ، بهترین روغن برای موتورهای هیو و نینجا و همچنین کی تی ام چیه؟؟

آقای جعفری بی زحمت اگه کد فیلتر روغن نینجا 250 (اتاق قدیم) هم خاطرتون هست بفرمایید .
منظورم کدی هست که روی جعبه ی فیلتر نوشته شده .

.

Barat2jafari
07-12-1393, 07:47 بعد از ظهر
بهترینش موتورکسه ولی به خاطراینکه اصلیش گیرنمیاد اکثران تقلبی هست روغن داخلی بهران استفاده میکنیم ولی برنامه کی تی ام فرق میکنه باید ازروغن خودش استفاده بشه بخصوص در فصل سرما

roots
07-12-1393, 08:04 بعد از ظهر
جناب جعفری یعنی روغنی که خود کویر میفروشه اصل نیست؟؟

Barat2jafari
07-12-1393, 08:09 بعد از ظهر
چون کویر میفروشه دلیل نمیشه که حتما اصله، به خاطربالابودن قیمتش همه کارمیکنند

Barat2jafari
07-12-1393, 10:33 بعد از ظهر
نه دوست عزیز من هرگز به علت اینکه امکان تقلبی بودن زیاد به جعبه زیاد توجه نمیکنم

milad 250
07-12-1393, 10:45 بعد از ظهر
شما جای مطمئنی سراغ دارین؟ تا ما از اونجا تهیه کنیم.
یعنی احتمال داره موتو رکس های کویر تو ایران پر بشن؟!!!!!

Barat2jafari
07-12-1393, 10:51 بعد از ظهر
تنها جای مطمین بازهم شرکت کویر از آقای گرامی بگیرید بهترین راه اینه که زمان استفاده بیشتر بررسی کنین که حجم روغن کم نشده باشه یکی از علایم تقلبی بودنش اینه که زود بخار میشه

Barat2jafari
08-12-1393, 01:42 قبل از ظهر
دوستان درمورد اینکه کی تی ام چرا برای روغن نسبت به انجینهای دیگه حساسه یک موردش توضیح میدم از آ نجا که دورموتورش خیلی بالاست وزنجیر سفت کنش منظورم زنجیر تایمه که بافشارروغن کارمیکنه و این قطعه نسبت به شول یا سفت بودن روغن حساسه وبعدازروشن شدن موتور توسط فشارروغن زنجیرراتنظیم میکنه میشه ازروغنهای دیگه هم استفاده کرد ولی درمورد شول یا سفت بودنش حساسیت به خرج بدین اگه یک لحظه زنجیر سفت کن درست عمل نکنه مخارج خیلی زیادی را به بارمیاره شب همه دوستان بخیرباشه

milad 250
08-12-1393, 01:49 قبل از ظهر
بله از اقای فریبرز گرامی پور می گیرم.چون موتور صفر بود تو بار اول و دوم یکمی کم می کرد ولی الان نه گه هم با شه جزئی هست ولی من دقت کردم بعد 4 الی 5 ساعت کار کرد سیاه می شه ایا این نشان مرغوبیته یا ..............
در ضمن اگه کم کنه می تونم رو روغن 10 50 روغن 10 60 بریزم هردو مو تورکس مشکل ایجاد می کنه؟

Arman-GT
08-12-1393, 02:49 قبل از ظهر
اقای جعفری چه صفحه کلاجی به هیوسانگ میخوره که هزینه زیادی برای خرید فابریکش نکنیم؟

امیرحسین ایازی
08-12-1393, 07:35 قبل از ظهر
خوب... میشه به حالت اول برگردوند یا اینکه باید کل هدرز تعویض بشه؟
اگه هدرز اررو روش نصب کنیم بازم همین داستان رو داریم...؟
شما هدرزی که مشگل ایجاد نکنه ولی کمک به بالا رفتن شتاب وسرعت بکنه دارین؟
اصلا شما بگید من چکار کنم ...

roots
08-12-1393, 11:48 بعد از ظهر
اقا کیلومتر من واحدش تغییر کرده و سرعتمو به مایل نشون میده! چی کارش باید بکنم؟؟

Barat2jafari
08-12-1393, 11:59 بعد از ظهر
کدومش

roots
09-12-1393, 12:00 قبل از ظهر
نینجا اقا جعفری

Barat2jafari
09-12-1393, 12:30 قبل از ظهر
دوست عزیزم بادکمهای برنامه که ساعتوتنظیم میکنه به همون صورت وارد برنامه کیلومتر بشی مایل وکیلومترو نشان میده هرکدام خواستی انتخاب میکنی

roots
09-12-1393, 12:48 قبل از ظهر
دوست عزیزم بادکمهای برنامه که ساعتوتنظیم میکنه به همون صورت وارد برنامه کیلومتر بشی مایل وکیلومترو نشان میده هرکدام خواستی انتخاب میکنی
بلی وارد مودش شدم با کلید منو و با دیگری انتخاب کردم.ممنونم.

Barat2jafari
09-12-1393, 12:50 قبل از ظهر
ناگفته نماند اگه خود به خودکیلومترتبدیل به مایل شده احتمال نوسان برق وجود دارد بخصوص اتصالات باطری را حتما بررسی کنید

Barat2jafari
09-12-1393, 12:55 قبل از ظهر
دوست عزیز صفحه موتور دوزمانه به هیو میخوره ولی خوب جواب نمیده برای کم کردن هزینه می تونی بعد ازبازکردن صفحه آنهای که بیشتر صدمه دیده راتعویض کنی

Barat2jafari
09-12-1393, 12:58 قبل از ظهر
دوست عزیز شماازراه نرفتن یاصدای موتور ناراضی هستی کدومش? به هرصورت هرجفتش برای درست شدن راه داره، هرکدام به روش خودش

ioocmehdi
10-12-1393, 02:05 قبل از ظهر
سلام آقای جعفری ، کمک فنر عقب هیو من خراب شده و اون میله رابط وسط فنر جدا شده و فقط روی خود فنره تمام وزنش الان
به نظرتون اگه درش بیارم میشه درستش کرد یا باید عوضش کنم؟

Mohsen_14
10-12-1393, 05:56 بعد از ظهر
فیلتر روغن اصلی نینجا 250 دارید ؟
اگه امکان ارسالش هست ، قیمت رو بفرمایید .

سلام اقای جعفری روغن که روش jaso ma نوشته چه فرقی با بقیه داره ؟ موتورکس این نوشته رو داره اکثر روغنای بازار ندارن
[Only registered and activated users can see links]

.

Barat2jafari
10-12-1393, 06:23 بعد از ظهر
امکانش زیاد که درست شه

ali bao
10-12-1393, 07:21 بعد از ظهر
اقای جعفری نینجای من تو سرعت 120 خاموش میشه چراغ چک روشن میشه سوییچ و باید خاموش کنم بعد روشن شه ؟ همیشه هم اینجوری میشه

digitalcanon
10-12-1393, 10:49 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید استاد جعفری
من یه چیزی رو دوک 200 متوجه شدم وقتی موتور را روشن میکنم و بعد از یک دقیقه یا 40 ثانیه گرم شدن حرکت میکنم منظورم زمانی که انجین دمایی پایینی داره شتاب وحشتناکی داره ولی وقتی موتور گرم میشه و به حدی نزدیک میشه که فن رادیات روشن میشه میتونم به جرات بگم حدود 20 الی 30 درصد از شتاب موتور کم میشه .شما دلیلشو میدونید . موتور 2500 کیلومتر کارکرده و در بهترین شرایط ابندی شده و روغن از اول موتورکس استفاده شده

AMIR-250
11-12-1393, 09:42 قبل از ظهر
سلام اقای جعفری
صدای (تلق تلق) یا( تق تق) که از قسمت سیلندر میاد رو جدی بگیریم یا نگیریم؟
بیشتر مواقعی که درجا کار میکنه خیلی محسوس شنیده میشه
برای فیلر؟
نمایندگی که میگفت باز نکنیم بهتره ,جدی نگیر
موتور 4هزار تا راه رفته
روان 200

Barat2jafari
11-12-1393, 11:50 قبل از ظهر
دوست عزیز میتونه ازکیفیت روغن باشه باتعویض روغن دیگه امتحان کن اکثر روغنهای مارکدار به علت گران بودن قیمت تقلبین، زمانی که داغ میشه خاصیت نداره بعداز تعویض روغن امتحان کن نتیجه را به من بگو

Barat2jafari
11-12-1393, 11:51 قبل از ظهر
دوست عزیز کار من نیست

Barat2jafari
11-12-1393, 08:21 بعد از ظهر
دوست عزیزم زمان سرد بودن یا گرم بودن این اتفاق میفته؟ یا در کل تاثیری نداره؟؟

farshad 54
11-12-1393, 11:19 بعد از ظهر
جناب جعفری

برای پاسخ به هر سوال اول روی اون پستی که توش سوال مطرح شده گزینه پاسخ به تقل قول رو بزنید بعد پاسخ بدین که معلوم بشه دارین جواب کدوم کاربر رو میدین

الان تو این پستایی که جواب دادین معلوم نیست جواب سوال کدوم یکی از دوستان رو دادین

ممنون از زحماتتون

roots
12-12-1393, 09:55 قبل از ظهر
حضوری به ایشان آموزش خواهم داد فرشاد جان.

Barat2jafari
12-12-1393, 12:14 بعد از ظهر
جناب شیرازی همون کارو انجام میدم بعضی وقت سایت جواب نمیده بنده منصرف میشم شاید این به خاطر اونه

Barat2jafari
12-12-1393, 02:23 بعد از ظهر
فرشادجان ممنونم ازراهنمایت همین کارانجام میدم قبل ازجواب پستو انتخاب میکنم نمیدونم شاید به خاطر عجله باشه به هرصورت.تشکر ازاطلادادنت

امیرحسین ایازی
13-12-1393, 03:59 بعد از ظهر
انصافا ناز شصتت آقای جعفری
واسه عطسه موتور رفتم کارش عالیه...یه دیاگ زد نمیدونم چه فوتی کرد موتور میخواد اسفالتو بکنه...هم عطسش اوکی شد هم شتابو سرعتم فرق کرد...

roots
13-12-1393, 05:08 بعد از ظهر
انصافا ناز شصتت آقای جعفری
واسه عطسه موتور رفتم کارش عالیه...یه دیاگ زد نمیدونم چه فوتی کرد موتور میخواد اسفالتو بکنه...هم عطسش اوکی شد هم شتابو سرعتم فرق کرد...
موتور شما چیه دوست عزیز؟

امیرحسین ایازی
14-12-1393, 02:45 بعد از ظهر
موتور شما چیه دوست عزیز؟

هیوسانگ نیکد

roots
17-12-1393, 06:24 بعد از ظهر
شما ضعفه موتور دوک 200 در چه چیزهایی میبینید؟

Barat2jafari
17-12-1393, 07:45 بعد از ظهر
دوک دویست موتور خوبی است وضعف بخصوصی ندارد نصبت به فی موتور یه سریا انتظاری زیادی ازش دارند مشکلی که داره دیرراه افتادن فن که کمی بااب هوای ایران نمیخونه البته این هم مشکل حساب نمیشه

roots
19-12-1393, 02:23 بعد از ظهر
در اکثر موتورهای با حجم بالا (سنگین) شاهد دمای بسیار بالای انجین هستیم...برای مثال موتور ار 1 که 1000 سی سی هست خودم دیدم چطور داغ میشه که آدم احساس میکنه موتور داره آتش میگیره...آیا کمپانی ها خودشون واقعا قادر به کنترل همچین دمایی نیستن ؟؟؟؟

Barat2jafari
19-12-1393, 02:31 بعد از ظهر
کمپانی ها قادر به اینکار هستن ولی اینو پیشبینی نمیکنند که این موتورها قرار بااب هوای ایران کارکنه درموتورهای سیسی بالا کوچکترین ایراد باعث ایجاد دما میشه ودرراه رفتن هم به علت اینکه توان موتوربالاست نشون نمیده

Mohsen_14
19-12-1393, 03:07 بعد از ظهر
مثلا آب و هوای ژاپن همیشه 20 درجه زیر صفره ؟؟!
اختلافی آنچنان با ایران نداره . تو خیلی از مناطق آمریکا دما به 40 درجه میرسه ، حتی قسمتهایی از فرانسه ، ایتالیا ، ... اونوقت پیش بینی این مناطق نشده ؟
عجب ...

nightwolf_suzuki
19-12-1393, 03:16 بعد از ظهر
مثلا آب و هوای ژاپن همیشه 20 درجه زیر صفره ؟؟!
اختلافی آنچنان با ایران نداره . تو خیلی از مناطق آمریکا دما به 40 درجه میرسه ، حتی قسمتهایی از فرانسه ، ایتالیا ، ... اونوقت پیش بینی این مناطق نشده ؟
عجب ...

عوامل داغ کردن موتور سیکلت های حجم بالا یا بقول خودمون سنگین به شرح زیر میباشد :
1. آب و هوا : آب و هوای گرم، مرطوب، غبار آلود و شرجی در دمای موتور تاثیر مستقیم دارن
2. ترافیک : موتور های حجم بالا همیشه باید با سرعت 60 کیلومتر به بالا حرکت کنند تا رادیاتور خنک بشه، مثال در ماشین برای درک بیشتر، پژو 206 نوع موتورش (موتورگرم) هستش که دما همیشه روی 90 درجه هست اما وقتی ماشین می ایسته تو ترافیک حتی در زمستان برفی میبینیم که دما به 98 درجه و روشن شدن فن در دور تند میرسه!
3. آلودگی هوا!!! : بله آلودگی هوا در گرم شدن موتور تاثیر داره، همینطور که میدونیم گاز co2 در استکاک با اجسام سریع گرم میشه و شما اینو در نظر بگیرید که گاز co2 موجود در هوای مثلا شهر تهران زمانی که داری با موتور حرکت میکنی دائم به رادیات برخورد میکنه

اما یه نکته از همه مهم تره توی ایران
اونم پدیده جو هستش که میگن آدمو سگ بگیره جو نگیره!
ما ایرانی ها وقتی موتور سنگین سوار میشیم بخاطر صداش در حال عادی هم که موتور 60 تا میره نیم کلاچ یا خلاص میکنیم بغل ماشینا دور موتور رو میبریم رو 14!!!! چرا چون صدا بده! خب معلومه گرم میشه ...

پیشنهاد برای موتور های آب خنک
اگه میتونید فن روی رادیات ها بذارید ... البته حجم بالاهای 2013 به بعد شروع کردن به فن گذاشتن ...

Barat2jafari
19-12-1393, 03:16 بعد از ظهر
دوست عزیز موضوع دمای هوا نیست تراکم هوا مهمه شمال گرمتر ولی تراکم هوابالاست

Barat2jafari
19-12-1393, 03:19 بعد از ظهر
موضوع اصلی تراکم هواست که درکارکردموتور تعثیرداره نه دمای هوادوست عزیز

Mohsen_14
19-12-1393, 04:54 بعد از ظهر
...
3. آلودگی هوا!!! : بله آلودگی هوا در گرم شدن موتور تاثیر داره، همینطور که میدونیم گاز co2 در استکاک با اجسام سریع گرم میشه و شما اینو در نظر بگیرید که گاز co2 موجود در هوای مثلا شهر تهران زمانی که داری با موتور حرکت میکنی دائم به رادیات برخورد میکنه
...

نه والا من نمیدونستم ، یعنی بعد این همه سال نه تو فیزیک نه شیمی نه ترمودینامیک نه پدیده های انتقال و سیالات ، تو هیچکدومشون نشنیدم و نخوندم که Co2 در تماس با اجسام گرم بشه !!
همه اجسام ، مایعات ، گازها و جامدات موجود در یک محیط هم دما هستن . /فیزیک اول دبیرستان /
در ضمن حتی اگه این مطلب رو فرض کنیم درست باشه ، درصد گاز دی اکسید کربن در جو حدود 0.03 درصد هست یعنی به 1% هم نمیرسه !!!
حالا این 1% چطوری با رادیات موتور کشتی میگیره و پدرشو در میاره ، بماند ...

استاد جعفری ، در مورد این تراکم توضیح بدید ، مگر نه اینه که ای سی یو ، شرایط جوی و نوع هوای ورودی به موتور رو میسنجه ، پس باید مخلوط مناسبی از هوا و بنزین آماده کنه و به سیلندر بفرسته که انجین موتور براش مشکلی پیش نیاد و مثلا تو منطقه ای مثل تهران و شمال تغییری تو کارکردش بوجود نیاد ؟

.

nightwolf_suzuki
19-12-1393, 08:06 بعد از ظهر
نه والا من نمیدونستم ، یعنی بعد این همه سال نه تو فیزیک نه شیمی نه ترمودینامیک نه پدیده های انتقال و سیالات ، تو هیچکدومشون نشنیدم و نخوندم که Co2 در تماس با اجسام گرم بشه !!
همه اجسام ، مایعات ، گازها و جامدات موجود در یک محیط هم دما هستن . /فیزیک اول دبیرستان /
در ضمن حتی اگه این مطلب رو فرض کنیم درست باشه ، درصد گاز دی اکسید کربن در جو حدود 0.03 درصد هست یعنی به 1% هم نمیرسه !!!
حالا این 1% چطوری با رادیات موتور کشتی میگیره و پدرشو در میاره ، بماند ...

استاد جعفری ، در مورد این تراکم توضیح بدید ، مگر نه اینه که ای سی یو ، شرایط جوی و نوع هوای ورودی به موتور رو میسنجه ، پس باید مخلوط مناسبی از هوا و بنزین آماده کنه و به سیلندر بفرسته که انجین موتور براش مشکلی پیش نیاد و مثلا تو منطقه ای مثل تهران و شمال تغییری تو کارکردش بوجود نیاد ؟

.

خب دوستم مشکل اینجاست که شما به فیزیک اول دبیرستان بسنده کردی دوستم :)
خب توضیح بیشتر :
قبل از توضیح تکمیلی اینو بگم که فکر میکنم جمله منو اشتباه گرفتی (منظور من از اون جمله گرم شدن بیشتر رادیات و انجین بود نه خود گاز co2 )
1. گاز سی او 2 وزنش بیش از یک و نیم برابر از اکسیژن بیشتر
2. طبق تحقیقات مرکز ناسا انتقال 24 ساعت طول میکشد تا 1 کیلوگرم گاز سی او 2 با هوا مخلوط بشه (چه زمانی مخلوط شدن در 24 ساعت انجام میشه : زمانی که تراکم سی او 2 کمتر از 49.99 پی پی ام باشه که اصولا وقتی بیش از 30 میشه تعطیلی عمومی اعلام میکنند که بارها شده!!! و در این زمانها دما بسیار بالا میره! مثلا در سال 93 دمای تهران رو تا مرز 48 درجه همین گاز سی او2 که شما میفرمایی کشتی میگیره بالا برد! همین 0.03 سی او 2 !!!!)

خب شما این دوتا رو داشته باشید تا اینجا

مرحله بعدی، تمام گازهای خروجی از اگزوز ماشین ها، بسته به مدل و نوع کاتالیستور 50 تا 90 درصد گاز های سنگین هستند!
نمیدوم تهران هستید، اگه نیستید اومدید یا نه!
از ساعت 6 صبح تمامی خیابان های تهران ترافیک دارن با تاپ اسپید 20 تا 50 کیلومتر بر ساعت!!!

برای مثال شما داری با موتور رادیات دارت توی همت راه میری! پشت این همه ماشین با 50 تا سرعت در بهترین حالت و جای اکسیژن به رادیات موتورت گازهای سنگین برخورد میکنند که از اگزوز ماشین ها تولید میشه!

اصلا اینا رو ولش کن بذار عملی بگم تست کنی : همین الان یه موتور رادیات دار گیر بیار
یه ماشین هم گیر بیار
موتور رو بذار پشت اگزوز ماشین
ماشینو روشن کن و موتور رو هم روشن کن
ببین بعد 20 دقیقه در حالت ثابت چی میشه

استحکاک گاز های سنگین رو درک میکنی دوست من :)

درضمن سی او 2 فقط یه مثال بود از 9 گاز سنگین خارج شده از اگزوز ماشینهاست :) نخواستم دونه دونه نام ببرم

فکر کردم در خانه اگر کس است یک حرف بس است که دیدم خیر اینطور نیست ;)

Mohsen_14
19-12-1393, 09:18 بعد از ظهر
خب دوستم مشکل اینجاست که شما به فیزیک اول دبیرستان بسنده کردی دوستم :)
خب توضیح بیشتر :
قبل از توضیح تکمیلی اینو بگم که فکر میکنم جمله منو اشتباه گرفتی (منظور من از اون جمله گرم شدن بیشتر رادیات و انجین بود نه خود گاز co2 )
1. گاز سی او 2 وزنش بیش از یک و نیم برابر از اکسیژن بیشتر
2. طبق تحقیقات مرکز ناسا انتقال 24 ساعت طول میکشد تا 1 کیلوگرم گاز سی او 2 با هوا مخلوط بشه (چه زمانی مخلوط شدن در 24 ساعت انجام میشه : زمانی که تراکم سی او 2 کمتر از 49.99 پی پی ام باشه که اصولا وقتی بیش از 30 میشه تعطیلی عمومی اعلام میکنند که بارها شده!!! و در این زمانها دما بسیار بالا میره! مثلا در سال 93 دمای تهران رو تا مرز 48 درجه همین گاز سی او2 که شما میفرمایی کشتی میگیره بالا برد! همین 0.03 سی او 2 !!!!)

خب شما این دوتا رو داشته باشید تا اینجا

مرحله بعدی، تمام گازهای خروجی از اگزوز ماشین ها، بسته به مدل و نوع کاتالیستور 50 تا 90 درصد گاز های سنگین هستند!
نمیدوم تهران هستید، اگه نیستید اومدید یا نه!
از ساعت 6 صبح تمامی خیابان های تهران ترافیک دارن با تاپ اسپید 20 تا 50 کیلومتر بر ساعت!!!

برای مثال شما داری با موتور رادیات دارت توی همت راه میری! پشت این همه ماشین با 50 تا سرعت در بهترین حالت و جای اکسیژن به رادیات موتورت گازهای سنگین برخورد میکنند که از اگزوز ماشین ها تولید میشه!

اصلا اینا رو ولش کن بذار عملی بگم تست کنی : همین الان یه موتور رادیات دار گیر بیار
یه ماشین هم گیر بیار
موتور رو بذار پشت اگزوز ماشین
ماشینو روشن کن و موتور رو هم روشن کن
ببین بعد 20 دقیقه در حالت ثابت چی میشه

استحکاک گاز های سنگین رو درک میکنی دوست من :)

درضمن سی او 2 فقط یه مثال بود از 9 گاز سنگین خارج شده از اگزوز ماشینهاست :) نخواستم دونه دونه نام ببرم

فکر کردم در خانه اگر کس است یک حرف بس است که دیدم خیر اینطور نیست ;)

اصل کاری رو نفرمودید ، دی اکسید کربن چطور میتونه رادیات رو گرم کنه ؟ :clap: گرمایی بیشتر از دمای محیط !
خیلی جالب میشه اگه گرما از جسم گرمتر (رادیات) به جسم سردتر (گازهای اطراف موتور و رادیات) نره و این جریان عکس باشه ، خیلی کشف مهمیه اگه این اتفاق بیوفته !! :)
موتور رو پشت ماشین گذاشتن و ... مال جاییه که آدم بخواد آزمون و خطا انجام بده و دلیلش براش مبهم باشه . شما دلیلش رو بفرمایید شاید نیازی به گذاشتن موتور پشت سر ماشین و گاز دادن نباشه :)

.

nightwolf_suzuki
19-12-1393, 09:38 بعد از ظهر
اصل کاری رو نفرمودید ، دی اکسید کربن چطور میتونه رادیات رو گرم کنه ؟ :clap: گرمایی بیشتر از دمای محیط !
خیلی جالب میشه اگه گرما از جسم گرمتر (رادیات) به جسم سردتر (گازهای اطراف موتور و رادیات) نره و این جریان عکس باشه ، خیلی کشف مهمیه اگه این اتفاق بیوفته !! :)
موتور رو پشت ماشین گذاشتن و ... مال جاییه که آدم بخواد آزمون و خطا انجام بده و دلیلش براش مبهم باشه . شما دلیلش رو بفرمایید شاید نیازی به گذاشتن موتور پشت سر ماشین و گاز دادن نباشه :)

.

دوست من قرار نیست گرما انتقال پیدا کنه!!!
قانون پایداری نیوتون رو بخونید!!!
متوجه میشید چه اتفاقی میوفته
باز هم مثال
سنتونو نمیدونم اما کرسی های قدیمی رو یادتون میاد؟؟؟
لحافی که روی کرسی انداخته میشد رو یادتونه!
این لحاف گرما ایجاد نمیکرد
گرما رو حفظ میکرد و پایدار
گاز های سنگین در هوا باعث پایداری دما در اجسام میشن
مثلا رادیات شما 90 درجه دما داره و دمای بیرون 40 درجه هستش
دمای بیرون مثل لحاف روی کرسی برای رادیات عمل میکنه نمیذاره رادیات از 80 درجه پایین تر بیاد!
خب حالا شما حساب کن انجین موتور فضاش بسته تره
رادیات جلوش لاستیک قرار گرفته و حجم زیادی از هوای ورودی به رادیاتو میگیره!
و هزار عامل دیگه

قرار نیست گاز سی او 2 دما رو بالا ببره
قراره پایداری برای گرما انجام بده
این تا اینجا ...

شما یه سرچ بزن ، رادیات ها همه از جنس آلمینیوم هستند.
واکنش شیمیایی سی او ، سی او2 با آلمینیوم چطوریه!

در طولانی مدت برخورد گاز های مخربی که از اگزوز ماشین ها تولید میشه
رسوبی بر روی رادیات آلمینیومی ایجاد میکنه
که باعث از دست دادن کیفیت
و بالا رفتن دما هم میشه

اینم یه دلایل
اینجا جاش نیست همه جوانب بررسی بشه!

خلاصه تمام پست های من میشه (آلودگی هوا!!! : بله آلودگی هوا در گرم شدن موتور تاثیر داره، همینطور که میدونیم گاز co2 در استکاک با اجسام سریع گرم میشه و شما اینو در نظر بگیرید که گاز co2 موجود در هوای مثلا شهر تهران زمانی که داری با موتور حرکت میکنی دائم به رادیات برخورد میکنه)

البته میپذیرم خلاصه نویسیم ضعیفه اصلا منظورو نمیرسونه :wall3:

Mohsen_14
19-12-1393, 09:55 بعد از ظهر
سن بنده 18 سال و خورده ای ... :)
نه قربان خلاصه نویسیتون خیلی هم خوبه ، خب اینجا یه مساله روشن شد .
اونم اینکه شما میگی این گازهای لعنتی:دی به خوبی هوای عادی موتور رو خنک نمیکنن ، اصلا به صحتش کاری نداریم و اینکه آیا چقدر تو ظرفیت گرمای ویژه و میزان انتقال گرما با هوای عادی تفاوت دارن . ( که خودش یه بحث مفصل نیاز داره / جاش اینجا نیست )
فقط اینکه فرمودید اصطکاک بین مولکولهای این گازهای لعنتی :4chsmu1: و رادیات باعث ایجاد گرما میشه رو بفرمایید ببینیم توجیه شما چیه ...

.

nightwolf_suzuki
19-12-1393, 10:14 بعد از ظهر
سن بنده 18 سال و خورده ای ... :)
نه قربان خلاصه نویسیتون خیلی هم خوبه ، خب اینجا یه مساله روشن شد .
اونم اینکه شما میگی این گازهای لعنتی:دی به خوبی هوای عادی موتور رو خنک نمیکنن ، اصلا به صحتش کاری نداریم و اینکه آیا چقدر تو ظرفیت گرمای ویژه و میزان انتقال گرما با هوای عادی تفاوت دارن . ( که خودش یه بحث مفصل نیاز داره / جاش اینجا نیست )
فقط اینکه فرمودید اصطکاک بین مولکولهای این گازهای لعنتی :4chsmu1: و رادیات باعث ایجاد گرما میشه رو بفرمایید ببینیم توجیه شما چیه ...

.

برای این قسمت دوستم که آزمایشگاه شیمی داره و توی سایپا کار میکنه رو میارم اینجا ایشالا
البته اگه بیاد
نتیجه تحقیقاتش رو برای شما بذاره ...

سولفات رادیات ها ایجاد شده از گرما و گازهای موجود در هوا
زمانی که این گاز ها حتی با دمای پایین تر با این سولفاته ها که گاها با چشم قابل دیدن نیستن برخورد میکنه
باعث بالا رفتن دما هم میشود ...

فردا بهش زنگ میزنم ببینم وقت میکنه بیاد یا نه
ولی میارمش :)

Barat2jafari
19-12-1393, 10:40 بعد از ظهر
دوست عزیز من نمیدونم شما به چه اندازه از ای سی یو میدونی این طبق برنامه ای که براش تعریف شده کارخودرا انجام میده توان کم یا زیاد کردن تراکم هوارا نداره دمای موتور هیو بس چرا بالاست مادرکارمون عملان ثابت کردیم ودما را تاحدی که راکب را آ زار نده وموتور هم دردمای بالا خاموش نکنه انجام دادیم دوست عزیز ای سی یو نمیتونه تهران را به شمال تبدیل کنه

Barat2jafari
09-01-1394, 08:34 بعد از ظهر
سال نو رابرای همه دوستان عزیز تبریک کفته وبرای تک تک شون آ روزی سلامتی رادارم

Barat2jafari
09-01-1394, 08:47 بعد از ظهر
تست خرابیECU
1-موقع بازکردن سویچ صدای کارکردن پمپ بنزین را باید شنید
2-زمانی که سویچ بازاست چراغf1بایدروشن باشد
3-زمانی که سویچ بازاست کلید قرمزرنگ که روی گلوه گاز قرار داره بالاوپایین کنید زمانی که بالاوپاین میکنید، صدای تلق تلق رله راباید بشنوی چنانچه همه اینهارا بررسی کردین بعدازاینک سویچ باز کردین وازکارنکردن پمپ بنزین مطمین شدید باانجام دادن موارد دیگه که گفتیم میتونید نتیجه بگیرید کهECUمشکل داره ...موفق باشید

Barat2jafari
09-01-1394, 11:06 بعد از ظهر
سلام امیر حسین جان اکه مشکل قدرت موتورت برطرف نشده بامن تماس بگیر لطفا

ali8110
09-01-1394, 11:11 بعد از ظهر
سلام اقای جعفری
یک عدد تریل 250 دلتا دارم چند وقته فنرش خیلی نرم شده و تو جاش تکون میخوره 3 ماهه تعویضش کردم نمیدونم مشکلش چیه
[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۵۰۳۲۱_۱۵۰۶۳۰.jpg ([Only registered and activated users can see links])

Barat2jafari
10-01-1394, 12:03 قبل از ظهر
سلام دوست عزیزم اول بررسی کن ببین کمک روغن زده یانه امکانش زیاده که روغن تخلیه شده باشه و همین باعث میشه کمک نرم بشه درغیراینصورت مشکلی نه داره وبه راحتی درست میشه

68530
16-01-1394, 08:05 بعد از ظهر
با سلام
میخواستم تنظیم دنده تایم(زنجیر) موتور سیکلت 70 سی سی و برام بگید.ممنون

ahmadra.2520
21-01-1394, 11:00 بعد از ظهر
سلام يه سوال فني داشتم
اقا جعفري انجين موتور سيكلت هايي كه نسبت تراكمشون بالاتره بهتره يا نسبت پايين بهتره؟
مثلا ٩:٠:١ بهتره يا ٩:٥:١ ؟
ميشه يه توضيحي بديد؟

sajad davati
26-01-1394, 10:24 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان موتور سوار
2روزه که به جمع هیو سواران اضافه شدم
فقط میخواستم از اخلاق و برخورد و روی خوش و صبر و حوصله آقای جعفری و همکارانشون تو تعمیرگاه تشکر کنم .به جرات میتونم بگم تو کل تهران تنها تعمیرگاه موتور سنگین و نماینده مجازی هست که واقعا واقعا واقعا کار بلد و حرفه ای و با وجدان کاری داره کار میکنه و فوق العاده به کارش وارده
شاید باورتون نشه یا شاید فکر کیند دروغ میکم ولی خدایی هر سوالی که میپرسیدم از آقای جعفری با این حال که داشت کار انجام میداد خدایی با حوصله و با تمام جزییات به سوالام جواب کامل و دقیق میداد
و از همه مهم تر که بازم باورتون نمیشه جوری موتورو چک میکرد و تنظیم میکرد که انگار موتور خودشه
با یکسری دستگا های عجیب و غریب که مثلشو تو هیچ کجا نمیتونی ببینی حتی نمایندگی
خدا وکیلی حرفه ای ترین و استاد ترین آدمی که تو ایران وجود داره آقای جعفری رو دست نداره
فقط صدارو گوش میکرد ایراد کاملا درست تشخیص میداد
کاوازاکی نینجا اینقدر پیچیدست هیچ کس دست نمیزنه جز آقای جعفری (چون علمشو داره و از همه مهم تر با انصاف و با خداست ) الکی فاکتور برات سنگین نمیکنه
ببخشید که سرتونو درد آوردم ولی باید میگفتم که پیش موتور خراب کن ها نرید که ول معطلین .
بازم از آقای جعفری و همکارانشون ممنونم ایشالا که همیشه تن سالم و دل خوش داشته باشین
یاعلی

roots
27-01-1394, 10:43 بعد از ظهر
دوستان عزیز جناب جعفری به علت عدم دسترسی اینترنت چند وقتی حضور نداشتند ولی به زودی به جمع اضافه خواهند شد و جوابگوی سوالات عزیزان خواهند بود....

Mohsen_14
28-01-1394, 12:47 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان موتور سوار
2روزه که به جمع هیو سواران اضافه شدم
فقط میخواستم از اخلاق و برخورد و روی خوش و صبر و حوصله آقای جعفری و همکارانشون تو تعمیرگاه تشکر کنم .به جرات میتونم بگم تو کل تهران تنها تعمیرگاه موتور سنگین و نماینده مجازی هست که واقعا واقعا واقعا کار بلد و حرفه ای و با وجدان کاری داره کار میکنه و فوق العاده به کارش وارده
شاید باورتون نشه یا شاید فکر کیند دروغ میکم ولی خدایی هر سوالی که میپرسیدم از آقای جعفری با این حال که داشت کار انجام میداد خدایی با حوصله و با تمام جزییات به سوالام جواب کامل و دقیق میداد
و از همه مهم تر که بازم باورتون نمیشه جوری موتورو چک میکرد و تنظیم میکرد که انگار موتور خودشه
با یکسری دستگا های عجیب و غریب که مثلشو تو هیچ کجا نمیتونی ببینی حتی نمایندگی
خدا وکیلی حرفه ای ترین و استاد ترین آدمی که تو ایران وجود داره آقای جعفری رو دست نداره
فقط صدارو گوش میکرد ایراد کاملا درست تشخیص میداد
کاوازاکی نینجا اینقدر پیچیدست هیچ کس دست نمیزنه جز آقای جعفری (چون علمشو داره و از همه مهم تر با انصاف و با خداست ) الکی فاکتور برات سنگین نمیکنه
ببخشید که سرتونو درد آوردم ولی باید میگفتم که پیش موتور خراب کن ها نرید که ول معطلین .
بازم از آقای جعفری و همکارانشون ممنونم ایشالا که همیشه تن سالم و دل خوش داشته باشین
یاعلی

نینجا چه ایرادی داشت که بردی پیش ایشون ؟

.

amin8speed
02-02-1394, 06:18 بعد از ظهر
طريقه كاركرد پمپ روغن رو هم بگيد

Barat2jafari
03-02-1394, 10:14 بعد از ظهر
دوستان كسي تنظيم سوزن كاربرات و خود كاربرات با پم پ روغن رو در موتوراي دوزمانه(ياماها و كاوازاكي) بلده؟
بي زحمت توضيح
دوست عزیز سوزن کاربرات چه درموتور دوزمانه وچهارزمانه طریقه کارکردنش یکیه خاری که روی سوزنه بابالا وپایین کردن میتونی میزان سوخت را کم وزیاد کنی و اماپمب روغن.. پمپ روغن باسیم گاز که پیچ رگلاژداره میتونی میزان کنی اگه بیست لیتر بنزین مصرف کنه موتور باید یک لیتر روغن مصرف کرده باشه دراینصورت پمپ میزونه.

Barat2jafari
04-02-1394, 12:10 قبل از ظهر
سلام يه سوال فني داشتم
اقا جعفري انجين موتور سيكلت هايي كه نسبت تراكمشون بالاتره بهتره يا نسبت پايين بهتره؟
مثلا ٩:٠:١ بهتره يا ٩:٥:١ ؟
ميشه يه توضيحي بديد؟
دوست عزیزم لطفان سوالت بیشتر توضیح بدید حقیقتش متوجه منظورت نشدم یابنده اطلات کافی ندارم یا شما خیلی واضح نفرمودید ممنون میشم کمی توضیح بدهید موفق باشید

Barat2jafari
04-02-1394, 12:16 قبل از ظهر
با سلام
میخواستم تنظیم دنده تایم(زنجیر) موتور سیکلت 70 سی سی و برام بگید.ممنون
با سلام اکه منظورت تایم زنجیرسوپاپ لطف کنید اسم موتورتوذکربفرماید 70سی سی خیلی داریم

hamidhiden
04-02-1394, 10:24 بعد از ظهر
آقای جعفری ازت ممنونم.راه رفتن موتور فرق کرده.ممنونم.

Barat2jafari
05-02-1394, 02:59 بعد از ظهر
سلام
آقای جعفری عزیز ممنون از زحماتی که جهت بالا بردن اطلاعات عموم موتور سوارها در زمینه های فنی متحمل میشید . قابل تقدیر و تشکر هست.
سوالی که من داشتم راجب هیوسانگ ام هستش که حدود 3 ماهه تحویلش گرفتم و نزدیک 1500 تا هم باهاش راه رفتم:
1) مدتی پیش چراغ f1 در ضمن حرکت با سرعت بالا رو شن شد پس از نیم ساعت هم خاموش شد ، یه هفته بعدش روشن شد و دیگه خاموش نشد زنگ به کویر زدم فرمودند اگر موتور ریب نمیزنه مشگل خاصی نیست دو بار هم رفتم که دستاه دیاگشون بیرون بوده لطفا راهنمایی بفرمایید.
2) موتور تو سرعت بالا زوزه داره شبیه زوزه دیفرانسیل ماشین البته گفتند که سایش دیسک ترمز به لنت هستش و مهم نیست و خودبه خود بهتر میشه ، ولی با گرفتن و رها کردن ترمز ها در حال حرکت این صدا قطع نمیشه و خیلی تو مخه
3) آقا آیا راهی به نظرتون میرسه که فرمون این موتور رو بشه کمی بالا و کمی هم عقب آورد و در واقع کمی از حالت اسپرت خارجش کرد یا نه ؟ البته نمیخوام که فرمون مدل نیکد رو بندازم چون بنظرم جالب نیست منظورم یه راه فنی تر هستش .
4) موتور از نظر شتاب و سرعت به نظر من که حرف نداره تنها ایرادش حرارت انجین هستش که با وجود آن بعید میدونم تو جاده دوام بیاره آیا راهی برای کم کردن این حرارت وجود داره یانه ؟ به نظرم میآد حرارت انجین ثانویه است نه اولیه یعنی انگار توسط خود انجین تولید نمیشه ، حرارت دفعی از اگزوز به خاطر موانع زیادی که سر راهش قرار داده شده به بدنه اگزوز و از آنجا به بدنه انجین منتقل میشه اگه خروج دود کمی تسهیل بشه شاید مقداری از این حرارت دفع بشه ؟
اگه زحمت نباشه و جواب سوالات رو بفرمایید ممنون میشم ، در ضمن اگه فکر میکنید موارد فوق حل شدنی است بفرمایید تا خدمت برسم.
دوست عزیز درمورد چراغ چک که روشنه وهرکس کفته عیب نداره بسیاردراشتباه بوده مشکلی داره که چراغ روشنه حتمان باید درست شه ودرمورد دما انجین این مربوط به خودانجینه که میشه مقدارقابل ملاحضه پاین آ ورد واما درمورد زوزه کشیدن موتور باید قبل ازتمام شدن زمان کارانتی بررسی وعیب معلوم بشه درمورد فرمان باید بکم سلیقه ای میشه کارهای انجام بدی باز سوال داشتی درخدمتم

Barat2jafari
05-02-1394, 05:41 بعد از ظهر
سلام دوستان و جناب اقای جعفری میشه در مورد تعویض زنجیر تایم(فلات 250) یه کم توضیح بدین؟ مرسی
دوست عزیز درب سوپاپو بازکنید ودرب برق وهم باید بازکنید فلکه برق دربیارید وزنجیرتایم جابه جاکنید

roots
05-02-1394, 10:31 بعد از ظهر
چند روز قبل به مغازه اقا جعفری رفتم و اونجا دستگاهی دیدم که به گفته ایشان از روش میشه عیوب کارکرد انجین را تا حد زیادی متوجه شد ... از ایشان میخوام که در مورد کارکردش برامون توضیح بدن.
48559

Barat2jafari
06-02-1394, 07:06 بعد از ظهر
چند روز قبل به مغازه اقا جعفری رفتم و اونجا دستگاهی دیدم که به گفته ایشان از روش میشه عیوب کارکرد انجین را تا حد زیادی متوجه شد ... از ایشان میخوام که در مورد کارکردش برامون توضیح بدن.
48559
باعرض سلام
خسته نباشید این دستگاه که دوستان لطف کردن عکس هم گذاشتند به خروجی اگزوز وصل میشه و توسط پارامترهای که داره درصد خطا رادرتنظیمات به صفر میرساند دقیقا انفجاری که انجام میشه چنانچه 1یا2درصد هم مشکل داشته باشه را به ما نشان میده وفرقی هم نمیکنه که موتورچی باشه منظورم کل موتورهای چهارزمانه میباشد درکل این دستگاه برای راحتی کارخودمااست کارهای را که انجام میدیم تعمیرات رادقیقا به ما نشان میده.

roots
06-02-1394, 07:30 بعد از ظهر
دوستان لطف کنید در این قسمت فقط سوالات فنی را مطرح نمایید.با تشکر.

Barat2jafari
07-02-1394, 10:27 بعد از ظهر
دوستان عزیز امروز درمورد حساسیت چراغf¹ میخوام برای شماعزیزان موتورسوارتوضیح بدیم.طی چند روز گذشته چندتا تماس داشتم که همشون یه نکته مشترک راعنوان میکردند که چراغf¹موتورمون روشنه وبه نمایندگی مراجه کردیم وحالا این نمایندگی کیه نمیدونم وباید بگم جوابهای که به دوستان عزیز داده، درست نیست.. من اسم نمیبرم ولی ازهمینجا اعلام میکنم که بسیار دراشتباه میباشند ایشان وامیدوارم اشتباه خودرا برطرف کنند... دوستان عزیز کار این چراغ که بارنگ قرمز هم مشخص شده مدیریت کل سنسورهای هست که مربوط به کامپیوتره، هرکدام اینها دچار مشکل بشه توسط همون چراغ اطلاع داده میشه ودربعضی موارد بسیار خطرناک و امکان سوختن کامپییوترو دوچندان میکنه که برای جبرانش باید هزینه میلیونی کرد روشن شدن این چراغ رابسیار جدی بگیرید...

Barat2jafari
09-02-1394, 09:28 بعد از ظهر
سلام .جناب جعفری میخاستم بدون دوک ۲۰۰ چراغش کلید نداره برای خاموش کردن؟
بعد میخاستم بدونم رادیاتش نیاز به فن داره؟حرارتش بالاس!!!
نه عزیزم چراغش اتوماتیک باروشن شدن موتورروشن میشه رادیاتور هم فن داره وحتما بایدداشته باشه

Barat2jafari
09-02-1394, 10:41 بعد از ظهر
روی رادیاتش من فن ندیدم جای خاصی هست؟راهی هست کلید برای چراغش گذاست؟
بلی عزیزم میشه برای چراغش کلید گذاشت واما فن رادیات درست پشت رادیاتور قرارگرفته وکمی سخته به راحتی ببینی ولی زمانی که روشن میشه صدا ی کارکردنش رامیشه به راحتی شنید فن که حتما داره درغیر اینصورت خطرناکه که باعث میشه واشر سیلند بسوزه

Barat2jafari
12-02-1394, 08:44 بعد از ظهر
دوستانی که دوست دارند تغییراتی دراگزوز انجام بدن بد نیست کمی اطلاعات دراین مورد داشته باشند
1-سنسورهای که درخروجی اگزور نصب شده کارشون اینه که اطلاعات انفجاری را که انجام میشه (آیا درسته یانه) را به کامپیوتر اطلاع بدن چنانچه انفجار کم وکسر داشته باشه کامپیوتر اصلاحش میکنه چنانچه خروجی اگزور بیش ازحد باز باشد عملا سنسورها دیکه نمیتوانند اطلاعات کامل رادریافت کنند به همین دلیل درکارکرد موتور خیلی مهمه...
2اکه خواستین اینکارراانجام بدین خروجی اگزور را خیلی آزاد نکنید که اینکار به جز تاثیری که درکارکرد سنسورها میزاره هیچ درقدرت موتور هم تاثیرگذاره

حالا مطمین هستم کاری که میکنید با دید باز هست و حداقل ازاگزوزهای خوب استفاده کنید

Barat2jafari
13-02-1394, 10:01 بعد از ظهر
دوست عزیز اگه کلید برا چراغ دوک بذاری بوبین وشارژرش یکیش اسیب میبینه شایدم هردوش!!
نه دوست عزیزم شارژر دوک به اندازه لازم خروجی داره

Barat2jafari
16-02-1394, 03:06 بعد از ظهر
جناب جعفري
وقتي سايلنسر اگزوز هاي افترماركت مثل ارو يا توو برادرز رو برميدارن تا صدا بيشتر بشه ،سطح مقطع لوله خروجي دود خيلي زياد ميشه
تو اين حالت به سنسور اكسيژن ضرر ميرسونه ؟

اين مافلرهاي چيني به انجين صدمه ميزنن؟

به خود سنسور کارنداره اطلاعات خروجی اگزوز درست دریافت نمیکنه وهمین باعث میشه که موتورتنظیم کار نکنه خروجی اگزوز هرچقدر باز ترباشه به همون اندازه درکارکرد سنسورها تاثیر میزاره

Magma
17-02-1394, 09:13 بعد از ظهر
من تا جایی که دیدم و کار کردم اینجوریه
کلا هر موتوری وقتی مسیر ورودی انجین مثل فیلتر هوا , کاربراتور, تراتل و یا انژکتورش یا مسیر خروجی مثل هدرز و مافلر یا منبع اگزوزش تغییر کنه نیاز هست که سیستم سوخت رسانیش از نو تنظیم بشه. توی موتور های کاربرات باید به نصبت تغییری که دادین کاربراتور دوباره تنظیم بشه که میشه تغییر سایز ژیگلور ها و تنظیم نازل های کاربراتور. موتورای انژکتور برنامه ی سوخت رسانیشون بصورت پیش فرض و الکترونیکی برنامه ریزی شده و دقیق تر و حساس تر هست و کوچکترین تغییر توی مسیر ورودی و خروجی باید با تغییر پارامتر های ای سی یو همراه باشه. وقتی اگزوز موتور عوض میشه سنسور شما به اشتباه نمیفته و اطلاعات غلط به ای سی یو نمیده. اتفاقا اطلاعات کاملا دقیق به ای سی یو داده شده که باعث میشه موتور بد کارکنه. چون پارامتر های دریافتی از سنسور ها با مپ یا نقشه ی پیش فرض همخوانی نداره. یعنی شما انتظار عملکرد بهتر دارین اما نتیجه ی عکس حاصل میشه. راه حل این مشکل ریمپ کردن یا به اصطلاح دیاگ ای سی یو هستش. به این صورت برنامه ریزیه ای سی یو را نصبت به قسمتی که عوض شده تغییر میدن تا عملکرد بهتر حاصل بشه. اگر نرم افزار های دیاگو مشاهده کرده باشین میبینین که همه ی موارد موتور توش درج شده و شما حتی اگه لاستیکه موتورتونو هم عوض کنین میتونین مپ جدید به ای سی یو بدین. خیییلی سادش کنم میشه این: شما باید ای سی یو موتورو از هر تغییری که میدین مطلع کنین.

roots
17-02-1394, 09:32 بعد از ظهر
اقایون لطف کنن مودبانه صحبت کنن...اینجا هم کسی با کسی دعوا نداره! هر کسم که اطلاعات دیگه ای داره میتونه بگه و دلیلی نداره چیزی که خودش میدونه حتما درست باشه!

Barat2jafari
17-02-1394, 10:06 بعد از ظهر
من تا جایی که دیدم و کار کردم اینجوریه
کلا هر موتوری وقتی مسیر ورودی انجین مثل فیلتر هوا , کاربراتور, تراتل و یا انژکتورش یا مسیر خروجی مثل هدرز و مافلر یا منبع اگزوزش تغییر کنه نیاز هست که سیستم سوخت رسانیش از نو تنظیم بشه. توی موتور های کاربرات باید به نصبت تغییری که دادین کاربراتور دوباره تنظیم بشه که میشه تغییر سایز ژیگلور ها و تنظیم نازل های کاربراتور. موتورای انژکتور برنامه ی سوخت رسانیشون بصورت پیش فرض و الکترونیکی برنامه ریزی شده و دقیق تر و حساس تر هست و کوچکترین تغییر توی مسیر ورودی و خروجی باید با تغییر پارامتر های ای سی یو همراه باشه. وقتی اگزوز موتور عوض میشه سنسور شما به اشتباه نمیفته و اطلاعات غلط به ای سی یو نمیده. اتفاقا اطلاعات کاملا دقیق به ای سی یو داده شده که باعث میشه موتور بد کارکنه. چون پارامتر های دریافتی از سنسور ها با مپ یا نقشه ی پیش فرض همخوانی نداره. یعنی شما انتظار عملکرد بهتر دارین اما نتیجه ی عکس حاصل میشه. راه حل این مشکل ریمپ کردن یا به اصطلاح دیاگ ای سی یو هستش. به این صورت برنامه ریزیه ای سی یو را نصبت به قسمتی که عوض شده تغییر میدن تا عملکرد بهتر حاصل بشه. اگر نرم افزار های دیاگو مشاهده کرده باشین میبینین که همه ی موارد موتور توش درج شده و شما حتی اگه لاستیکه موتورتونو هم عوض کنین میتونین مپ جدید به ای سی یو بدین. خیییلی سادش کنم میشه این: شما باید ای سی یو موتورو از هر تغییری که میدین مطلع کنین.
دوست عزیز شما اطلاعات خوبی درمورد عمل کرد سنسورها وپارمترها دارید باید به عرضتون برسانم که یک نکته رایافراموش کردید یا اطلا ع ندارید برای اینکه سنسور بتونه اطلاعات درست دریافت کنه باید حدودا یک صدم ثانیه جای که سنسور وصل شده مکث داشته باشه تا بتونه گازهای خروجی اگزوز را شناسای وبه ای سی یو اطلعا بده زمانی که خروجی اگزوج رابیشتر میکنید زمان مکث هوارا به هم میزنید دراینصورت چطور سنسور بهتر عمل میکنه جای تعجب داره....

امیرحسین
19-02-1394, 05:35 بعد از ظهر
با اين حساب هر اگزوزي بجز اگزوز فابريك بازدهي موتور رو كم ميكنه چون كسي به تيبلهاي اي سي يو دسترسي نداره كه تغييرشون بده

Barat2jafari
19-02-1394, 05:53 بعد از ظهر
با اين حساب هر اگزوزي بجز اگزوز فابريك بازدهي موتور رو كم ميكنه چون كسي به تيبلهاي اي سي يو دسترسي نداره كه تغييرشون بده

دوست عزیز هر اگزور نه اگزوزی که خروجیش بیش ازحد باز باشه وتنظیمات سنسور اگزوز را نمیشه تغییر داد خروجی هوا باید طوری باشه که سنسورهابتونند اطلاعات خروجی رادرست دریافت کنند

Barat2jafari
20-02-1394, 11:59 قبل از ظهر
سلام یه باتری هیو می خوام ادرس بدید بیام بخرم فردا میرم سمت گمرک
دوست عزیز ازهرکجا بگیری مهم نیست ده آمپرو دوازده ولت باشه

Barat2jafari
22-02-1394, 01:44 بعد از ظهر
جناب جعفري
اين اسپري زنجير مال شركتيه كه برند gunk رو ميزنه و آمريكاييه
براي زنجير هيو مناسبه ؟!
روش نوشته كه به ارينگ ها صدمه نميزنه و براي موتور سيكلت هم استفاده ميشه
خيلي رقيقه و اون ويسكوزيته روغن رو نداره

چنانچه روی زنجیر عایق ایجاد نکنه خوبه یعنی فقط روی زنجیررا چرب نکنه باگرم شدن زنجیر بایدتغییر حالت بده وبتونه به داخل بوشهای زنجیر نفوذ کنه عالیه

Barat2jafari
27-02-1394, 11:39 قبل از ظهر
سلام خدمت جناب آقای جعفری
من یه هارلی تکرو 200 آب خنک دارم.خواستم بدونم واسه تقویت در حد250 یا یه کم بیشتر شما کاراشو انجام میدید؟چقدر هزینه داره و از لحاظ زمانی چقدر طول میکشه؟رادیات آب برداشته میشه؟
ممنون
دوست عزیزم باید موتورو ازنزدیک ببینم تانسبت به کارکردش تسمیم بکیریم ازاینکه حجم موتورو ببربالا مشکلات بعدی خودشو داره میشه کارهای دیکه روش انجام داد تاحدی که رازیت کنه

Barat2jafari
27-02-1394, 11:42 قبل از ظهر
سلام و خسته نباشید خدمت جناب جعفری
کیلومتر موتور من(آپاچی 180) یکی از اعدادش ناقص نشون میده یعنی ی وقت میاد بعد چند ثانیه محو میشه!
امکان تعمیرش هست؟میتونم مزاحم شما بشم؟جایی هست ک نخصصی تعمیر کیلومتر دیجیتال انجام بدن؟
تعویضش فوق العاده گرون و قیمت فضایی داره
سپاسگزارم

بلی دوست عزیزم امکان تعمیرش هست باید از نزدیک ببینم

Barat2jafari
27-02-1394, 10:17 بعد از ظهر
سپاس گزارم بنده کی و کجا میتونم خدمت برسم ....؟
برای گرفتن وقت بااین شماره تماس بگیرید 55653816
09123783602

azad1980
28-02-1394, 03:17 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

دوست عزیزم باید موتورو ازنزدیک ببینم تانسبت به کارکردش تسمیم بکیریم ازاینکه حجم موتورو ببربالا مشکلات بعدی خودشو داره میشه کارهای دیکه روش انجام داد تاحدی که رازیت کنه

آدرستون رو لطف میکنید؟ فعلا بیام که موتورو ببینید تا نظر قطعی شمارو بدونم.اون تغیراتی که مد نظرشماست در چه حدیه؟موتور به چه سطحی میرسه؟

- - - Updated - - -

آدرستون رو لطف میکنید؟ فعلا بیام که موتورو ببینید تا نظر قطعی شمارو بدونم.اون تغیراتی که مد نظرشماست در چه حدیه؟موتور به چه سطحی میرسه؟

حمیدپرند
28-02-1394, 05:17 بعد از ظهر
سلام استادجعفری خواستم به این وسیله اززحمات شماتشکرکنم . ممنونم که دلسوزانه برام وقت گذاشه ومشکل F1 موتورم راکه مدتهامنواذیت میکردرفع کردید . ضمنا"اون مشکل دومی هم که باشمامطرح کرده بود باکمی تنظیم پیچ ریزریگلاژ انتهای سیم گازکه باعث بسته شدن کامل دریچه گازمیشود مشکل افت اولیه حرکتی دردنده دونیزبرطرف شد .گویابااینکه سیم گازکمی شل بودولی اون پیچ تنظیم ریز مانع بسته شدن کامل دریچه گازدرهنگام رهاکردن دسته گازمی شد . بازهم متشکرم ازشما .

Barat2jafari
28-02-1394, 11:22 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

میدان رازی خیابان هلال احمر چهارراه استخر خ فاتچهر پلاک 152شماره تماس 55653816و09123783602 اکه بتونیم برای برطرف شدن مشکل کمکی کنیم خوشحال میشیم

hamed510
28-02-1394, 11:32 بعد از ظهر
سلام جناب جعفری یه سوال دارم: تو شبکه های اجتماعی(وایبر-واتس اپ و....) حضور دارید؟؟

Barat2jafari
28-02-1394, 11:41 بعد از ظهر
سلام جناب جعفری یه سوال دارم: تو شبکه های اجتماعی(وایبر-واتس اپ و....) حضور دارید؟؟
نه عزیزم ببخشید ممکنه علت سوالی را که کردبپرسم

hamed510
28-02-1394, 11:44 بعد از ظهر
گفتم اینطوری بهتر باشه برا مشاوره و سوال کردن

Barat2jafari
31-02-1394, 10:03 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان علی الخصوص جناب جعفری یه سوال داشتم رکورد من یواش یواش داره به روغن سوزی میافته میخواستم بدونم امکانش هست سلیندر و پیستونشو با رادیسون 150 تعویض کنید؟ در صورت امکان چقدر وقت هزینه میبره ؟ تعویض دیسک و صفحه چطور؟ شما کدوم سمت تهران هستید که مزاحم بشیم؟
دوست عزیزم توضیح ندادین رکورد چند سی سی وعلت جابه جا کردن سیلندر برای چیه بهترش همینه که سیلندر پیستون خودشو تعمیر کنی

Sent from my HUAWEI G730-U10

Barat2jafari
01-03-1394, 05:02 بعد از ظهر
موتور 125 هستش با انجین ویوی از اینا که روش حک شده سی دی ای راستش میخواستم حالا که قراره موتورش پیاده شه یه تیونینگی هم انجام بدیم روش
دوست عزیز شمااکه سیلند راتعویض کنی مشکلات دیکه بوجود میاد همین سیلندر پیستون خودشو تعمیرکنی بهتره موفق باشید

Sent from my HUAWEI G730-U10

hamed510
05-03-1394, 06:23 بعد از ظهر
سلام جناب جعفری سوییچ موتورم (پالس 220) گم شده فابریکشم همینطور!!

چند تا کاید سازم نشون دادم هیچکدوم نتونستن از روش سوییچ بسازن!!

به نظر شما باید سوییچ کلن عوض شه!؟ اخه باک و قاب بغلا رو چیکار کنم!؟ کم هزینه ترین راهکار چیه؟

Barat2jafari
07-03-1394, 04:24 بعد از ظهر
Tapatalk

Barat2jafari
07-03-1394, 04:55 بعد از ظهر

به نظر شما باید سوییچ کلن عوض شه!؟ اخه باک و قاب بغلا رو چیکار کنم!؟ کم هزینه ترین راهکار چیه؟
دوست عزیز کم هزینه ترین راه اینه که سوئیچ بازکن بده ازروی مغزی سوئیچ خودت کلید بسازند اینکارو انجام بدی به درباک هم میخوره

roots
08-03-1394, 12:35 قبل از ظهر
دوستان عزیزم با توجه به تماس های متعدد شما با جناب جعفری و همچنین مشکل تعدادی از دوستانی که به هر دلیل نمیتونن موتور خودشونو از نزدیک نشون ایشان بدن برادر اقای جعفری، در محل موتور شما رو بازدیدو درصورت نیاز تعمیر میکنند البته این کار با مدیریت خود آقای جعفری انجام میشود در صورت نیاز با شماره 09123783602 تماس حاصل نمایید.

Mohsen_14
08-03-1394, 01:16 قبل از ظهر

بگرد یه آدم اینکاره پیدا کن من برا نینجا زدم تازه طرف کلی کلید هم برا موتور سنگین تا حالا زده بود .

hamed510
08-03-1394, 11:30 بعد از ظهر
متاسفانه آدم اینکاره یا کار بلد این طرفا پیدا نمیشه مجبور شدم زنگ بزنم نمایندگی سوییچ کامل رو بخرم.

BKING
09-03-1394, 05:31 بعد از ظهر
متاسفانه آدم اینکاره یا کار بلد این طرفا پیدا نمیشه مجبور شدم زنگ بزنم نمایندگی سوییچ کامل رو بخرم.

هیچ سوییچ زاپاسی نداری ؟

سوییچ کامل 180 قدیمیارو می تونی بگیری مثل فابریک نیست کلیداش راحت قابل ساخت هست

Barat2jafari
09-03-1394, 05:38 بعد از ظهر
هیچ سوییچ زاپاسی نداری ؟

سوییچ کامل 180 قدیمیارو می تونی بگیری مثل فابریک نیست کلیداش راحت قابل ساخت هست
نه متاسفانه دورمیدان رازی اول خ روابط کریم بغل دکه روزنامه فروشی یه کلید سازه مغزی سوئیچ تو ببرشاید بتونه کلید فابریک بسازه

hamed510
09-03-1394, 06:05 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون من تهران نیستم اگه بودم حتما درست میشد سوییچ کامل رو از نمایندگی سفارش دادم و بستم رو موتور.

topftv
09-03-1394, 07:32 بعد از ظهر
باسلام خدمت همه دوستان گرامی
ممکنه بگید که آیا میشه ای بی اس روی نینجا 300 نصب کرد؟؟؟؟ وقیمتش حدودا چقدر هست؟؟؟
باتشکر

roots
12-03-1394, 06:05 بعد از ظهر
شدنش که میشه منتها مشکلی که هست اصلا موجود نی ایران..

VAHID
12-03-1394, 09:42 بعد از ظهر
شدنش که میشه منتها مشکلی که هست اصلا موجود نی ایران..

خوب میشه وارد کرد اگر کسی طلبه باشه.کیت رو از دبی وارد میکنه

ولی ارزشش رو نداره به نظر من

Barat2jafari
13-03-1394, 11:34 بعد از ظهر
سلام من پالس ۱۳۵دارم الان چند وقته روغن میزنه سیلندرش چیکار باید بکنم؟
دوست عزیزم منظورت از روغن زدن چیه منظورت اکه روغنسوزی بایدرینک پیستون تعویض کنید نه لطفان بیشتر توضیح بدید

arshiac457
23-03-1394, 11:03 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان و جناب جعفری فکر کنم دوستمون منظورش از روغن زدن بیرون زدن روغن از کناره های در سوپاپ خروجی موتوره که متاسفانه موتور منم اینجوری شده و دلیلشو نمیدونم یک سوال هم داشتم جناب جعفری موتور من جدیدا وقتی توی دور گاز رو ول میکنم عطسه میکنه موتور دکورد 125 هستش و از وقتی فیلترهوای نو انداختم این موضوع یه مقداری بیشتر شده میخواستم بدونم چطور میشه رفعش کرد ممنونم از اینکه وقت میذارید و راهنمایی میکنید

Barat2jafari
24-03-1394, 01:02 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان و جناب جعفری فکر کنم دوستمون منظورش از روغن زدن بیرون زدن روغن از کناره های در سوپاپ خروجی موتوره که متاسفانه موتور منم اینجوری شده و دلیلشو نمیدونم یک سوال هم داشتم جناب جعفری موتور من جدیدا وقتی توی دور گاز رو ول میکنم عطسه میکنه موتور دکورد 125 هستش و از وقتی فیلترهوای نو انداختم این موضوع یه مقداری بیشتر شده میخواستم بدونم چطور میشه رفعش کرد ممنونم از اینکه وقت میذارید و راهنمایی میکنید
دوست عزیز عطسه زدن ازتنظیم نبودن پیچ هوای کاربراته به چیز دیکه مربوط نمیشه

arshiac457
25-03-1394, 11:13 قبل از ظهر
ممنونم بعد دلیل روغن زدن اززیر در سوپاپ خروج چی هست؟و پیچ هووای ویو کدووم هستت؟؟؟ بازم ممنون

mv agosta
25-03-1394, 12:42 بعد از ظهر
سلام دوستان
در مورد تعویض زنجیر تایم فلات 250 کمک کنید
mer30

Barat2jafari
10-04-1394, 11:29 بعد از ظهر
سلام اقا جعفري
يه سوال
تو موتور هاي معمولي مثل cdi اگه دريچه خروجي اگزوز از حالت اوليه بزرگتر بشه كه خروج دود اسان تر انجام بشه در كل فايده اي داره؟
منظورم اينه تو سرعت موتور و شتاب تاثير داره؟ صدمه اي ميزنه؟
ممنون
سلام دوست عزیزم خروجی هرموتوری نسبت به سلندموتور بررسی وانجام شده وبزکتر کردن اکزوج کاری به سرعت نداره وشایدهم افت قدرت به دنبال داشته باشد مگراینکه براژرکارکردن زیادخروجی اگزوزکیپ شده باشد درآ نصورت بازکردن خروجی لازمه

Barat2jafari
10-04-1394, 11:33 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب
جناب آقای جعفری اگه سرویس دوره ای NS هم انجام میدهید بنده برسم خدمتتون قبول زحمت بفرمایید...
تشکر فراوان
اگه وقت داشته باشیم خیلی هم خوشحال میشیم ازقبل باید هماهنک کنید

Barat2jafari
17-04-1394, 01:02 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید ... موتور هیوسانگ gtr دارم رو دور موتور بالا و وقتی گاز تا اخر میگیرم ریپ میزنه.... دیروز هم بعد ریپ زدن گاز نخورد. بعد خاموش روشن کردم اوکی شد ولی ریپ میزنه دیگه.... مشکل از کجاست به نظر شما؟ تشکر
دوست عزیزم اینکه درآ خرگاز ریپ میزنه طبیعی چون به کاتاف میرسه یعنی دورموتور بیش ازحد مجاز میره بالا ولی ازاینکه درراه رفتن ریپ میزنه میتونه از خیلی چیزها باشه مثل شمع یاچیزهای دیگه توصیه میکنه حتما اتصالات باطری راچک بفرماید روز پنجشنبه لطف بفرماید تماس بکیرید به طور کامل راهنمای میکنم که انشاالاه مشکلت کاملا برطرف بشه شب خوبی داشته باشید مارادعابفرماید متشکرم

VAHID
24-04-1394, 06:04 بعد از ظهر
سلام، در مورد زنجیر تایم یه سوال داشتم.
می خواستم بدونم چقدر باید زنجیر رو سفت کرد؟ اگه بیش از حد سفت بشه چی می شه؟

این ویدئو رو بی زحمت ببینید! این صدای زنجیرتایمه دیگه درسته؟

اون پیچ زنجیر سفت کن رو چقدر بچرخونم که سفتی ش مناسب باشه؟

فنر زنجیر سفت کن خودش سفت میکنه

پیچ یه نمه شل باید باشه تا زنجیر سفت کن بتونه عمل کنه

Barat2jafari
24-04-1394, 08:02 بعد از ظهر
فنر زنجیر سفت کن خودش سفت میکنه

پیچ یه نمه شل باید باشه تا زنجیر سفت کن بتونه عمل کنه
سلام دوست عزیز پیچ داخل زنجیر سفت کن رابرعکس چرغش عقربه ساعت تاحدی بچرخون تاوایسته موتورروشن بشه خودش تنظیم میکنه

Barat2jafari
25-04-1394, 06:16 بعد از ظهر
اقا جعفري اگر وقت كرديد بي زحمت چند تا نكته از تعمير و عيب يابي موتور بهمون ياد بديد كه مثلا اگر خواستيم با موتور يه مسافرت بريم بتونيم عيب رو برطرف كنيم.
ممنون ميشم
دوست عزیزم موتورشما چی هرموتوربرای خودش عیبهای مختلف داره

azim.miraki
25-06-1394, 03:27 بعد از ظهر
سلام
یه طرح هوندا 125 دارم(ساوین)
تخت گاز نمیکنه .
وقتی که میخام گاز رو بچسپونم تو سرعت بالا (فک کنم80 الی 90) دیگه اگه بخام گاز بدم موتور خفه میکنه انگار و شروع به کم شدن سرعتش میکنه که مجبورم
همینجور دسته گاز رو 80 درصد نگه دارم و 20 درصد بقیش نمیتونم استفاده کنم.
به طور کلی نمیتونم تاپ اسپید برم باهاش.
و اگه بخام گازو تا اخر بگیرم موتور شروع به تر زدن میکنه.

hosin2a
02-07-1394, 07:36 قبل از ظهر
سلام جناب....
بنده به کمک شما نیازمندم.......
بنده قصد دارم که سیستم برق موتور را تقویت کنم.......به این دلیل که قصد دارم بوق قویتر....زنون و غیره روی موتور ببندم......
موتور بنده پالس 220 میباشد......
بنده همین الان یک زنون 55 وات در نور پایین موتور قرار دارد....که هیچ مشکلی با آن ندارم........حتی من در جاده نور بالا را نیز که یک لامپ 55 وات رشته ای فابریک خود موتور اس را همزمان با زنون روشن میکنم نیز مشکلی ندارم......البته این نکته ذکر شود که مطلب بالا در صورت در حرکت بودن موتور صادق است......یعنی اگر موتور ایست باشد.....بعد از چند دقیقه علامت low باطری روی صفحه کیلومتر چشمک میزند.....که با حرکت کردن رفع میشود......
من خودم آدم فنی هستم.....و زنون را خودم بستم.....و سیم کشیش از سیم کشی موتور کلا جداست .....پس نگران سیم کشی موتور نیستم.....
مشکل کمبود جریان میباشد......
بنده اطلاعات زیادی درباره برق موتور و قطعات برقی موتور مثل شارژر و دینام و بوبین ندارم.........
گفتم که باطری را قوی تر کنم......مثلا به جای 9 آمپر ...یک باطری 12 آمپر بگذارم.....یا یک باطری کوچک 4 آمپر موازی کنم با باطری موتور.........گفتم شاید دینام موتور جریان کافی را برای شارژ کردن جریان اضافه شده و تامین جریان زنون قوی تر مثلا 100 وات را ندارد.....و احتمالا خواهد سوخت.........
گفتم دینام را قوی تر کنم......راستش نمیدونم دینام موتور چند وات یا چند آمپر است؟؟؟؟ و آیا دینام قوی تری هست که بتوان با آن تعویض کرد؟؟؟؟
و یک مسئله دیگر در مورد شارژر ......که دیگه نمیدونم آیا باید عوض بشه یا نه؟؟؟ و اصلا هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم....چه درزمینه وظیفش و چه درزمینه این که کدام قطعه است.....
منتظر کمک شما هستم......

hosin2a
03-07-1394, 05:37 بعد از ظهر
سلام....:hanghead::hanghead::hanghead: