PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تا حالا چه تعمیراتی را اعم از کلی و جزیی شخصا روی موتور انجام دادید ؟

salahshor
01-07-1390, 04:46 قبل از ظهر
با کسب اجازه از مدیران سایت .
هدف از ایجاد این تابیک :
اشنایی کاربران با مهارتهای فنی و عملی یکدیگر
ترقیب کاربران برای تعمیرات فنی و به اصطلاح دست به اچار شدن
استفاده از تجربیات و راهنمایی های فنی اعضای محترم سایت در صورت بروز مشکل مشابه

---------- Post added at 04:46 AM ---------- Previous post was at 04:05 AM ----------

اقا منو عفو کنید غلط املایی و نگارشی داره عنوان تابیک
این بهتره :
تا حالا چه تعمیراتی را اعم از کلی و جزیی شخصا روی موتور انجام دادید ؟
مدیر محترم زحمت ویرایش عنوان تابیک بکشند / متشکر

Alireza
01-07-1390, 11:06 قبل از ظهر
اچارکشی
تعویض لنت روغن
تنظیم کاربرات

Kami
01-07-1390, 11:09 قبل از ظهر
تعویض صفحه کلاچ
تعویض لنت
تعویض راهنما و کتی کلاچ
جوش دادن اینه هیوسانگ
تنظیم فلاپ ها و تعویض شمع ها
تعویض فیلتر روغن و هوا
کلا همه کاری میکنم

mosim2m
01-07-1390, 12:38 بعد از ظهر
تعویض بنزین و تعویض روغن :crazy:

کسایی که فقط نام میبرن نمره کامل نمیگیرن . توضیح بدید سه تا + واسه هر کدومتون در نظر میگیرم

nOviA
01-07-1390, 12:46 بعد از ظهر
مربوط به دربی:
تعویض شمع
تعویض فیلتر هوا
شستشو و تنظیم کاربراتور با فرزاد
1 بار چراغ جلو قطع شده بود اول فکر کردم سوخته.اما سیمش معلوم نبود از کجا قطع شده بود.از طرفای باتری یه سیم برای چراغ جلو کشیدیم با فرزاد.

reza KTM
01-07-1390, 04:03 بعد از ظهر
من تا حالا فقط پلاک موتورم رو بستم اونم موتورسازم گفت من نمیکنم مجبور شدم وگر نه تا حالا یک بار هم تعمیر موتور نکردم (خیلی بده که بلد نیستم و علاقه ندارم) حتی تعویض روغن راستش بیشتر تنبلیم میاد

nazamm
01-07-1390, 06:34 بعد از ظهر
تعویض زنجیر
تعویض روغن
تعویض شمع

علی یزدانی
01-07-1390, 08:14 بعد از ظهر
نصب دزدگیر
نصب زنون
تعویض روغن
تعویض لنت
تنظیم کاربراتور
تنظیم برق
و ...
در کل کاری نمونده که ما برا موتور نکنیم!:30:

MR.K
01-07-1390, 11:28 بعد از ظهر
تعویض پیستون و سیلندر. گیربکس.کاربراتور.
چرا خستتون کنم...کلا همه چیزه موتور..

nopo
01-07-1390, 11:38 بعد از ظهر
تعویض صفحه کلاچ
تعویض فرمان
تعویض راهنما و لامپ و کتی کلاچ و ترمز
هواگیری ترمز دیسکی عقب و جلو+ریختن روغن ترمز
روغن زدن زنجیر
سفت کردن فلاپ ها
تعویض روغن
تمیزکردن فیلتر هوا ودریچه ورودی کاربرات
آچار ندارم ولی هرجا دستم برسه ولازم باشه آچارکشی می کنم

amirw3x
02-07-1390, 09:39 قبل از ظهر
تعویض صفحه کلاچ
تعویض راهنما و لامپ و کتی کلاچ و ترمز
روغن زدن زنجیر
سفت کردن فلاپ ها
تعویض روغن
تنظیم کاربراتور
تعویض لنت جلو و عقب هوندا125cdi :297:

قاصد
02-07-1390, 10:20 قبل از ظهر
منم روغن ، کاربراتور، یخورده تا کمی حرفه ای برق، ترمز ، اچار کشبی

suzuki savar
02-07-1390, 12:19 بعد از ظهر
موتور هاي تا 200 سي سي رو بخوام تعمير كنم ميرم تو كيلومتر از اگزوز ميام بيرون./مخصوصا سي جي 125:23:

شهروز
02-07-1390, 09:06 بعد از ظهر
ما که کلا تعمیر گاه بودیم از اولش...
خودتو بگو چی کارا کردی کاظم خان

mehran
03-07-1390, 01:44 قبل از ظهر
باز بسه کردن فلاپ:hanghead: تنظیم کاربراتور تعویض و شستشوی فیلتر روغن

s.mm
22-09-1390, 07:32 بعد از ظهر
موارد مربوط به ترمز عقب و جلو : تعویض لنت ترمز کاسه ای و دیسکی و روغن ترمز و هواگیری
موارد مربوط به انجین: تعویض صفحه کلاچ، شست و شوی کاربرات و فیلتر هوا و این صحبتا
موارد مربوط به بدنه: بدنه که تعمیر فلاپ خوراکه... چسب یک دو سه و این حرفا،می دونید که؟ !
موارد مربوط به برق: تعویض طلق قسمت های مختلف،تعمیر سیم کشی بخش های مختلف و شصتی ها
موارد بالا مربوط به طرح ویو کبیر هست
قبلاً که از این 125 ها داشتم کیلومتر و کاسه چراغ هم عوض کردم

و یه سری خورده کاری دیگه...

4965

S!L3NT
22-09-1390, 08:37 بعد از ظهر
تو ایران من از همتون حرفه ای ترم :دی
شرکت سوزوکی طرح داده بود واسه همکاری :دی
البته یادم رفت بگم تو ایران برای تعویض روغن منظورم بود :دی

ما که کارای جزعی رو بلدیم مثل ترمز ها برق ! باز و بسته کردن اجزای مختلف ! فک کنم اجزای سیلندر و خود موتور رو نمیدونم :دی سر سیلندر هم یه بار باز کردم هنگ کردم :دی(125 ها و 150 ها البته :دی)

.:ALIREZA NADERI:.
03-11-1390, 11:57 قبل از ظهر
تعمیرات بوق
سفت تر کردن ترمز عقب
تعویض روغن زنجیر که من هم تو چرخوندن چرخ سهیم بودم
باز کردن آینه(بدلیل اینکه روی چمن دیریفت میرفتم دور در جا زدم لیز خوردم افتادم زمین اینه کج شد از اول بستم )
یادش بخیر چمن و گل زیر چمن کنده شده بود پارک شده بود قبرستون!

mra680
03-11-1390, 01:02 بعد از ظهر
فقط دل و روده بیرون نریختم(چون گشتاور پیچ هاشونو نمیدونم و این مسئله خیلی مهم هست:icon_pf _99_:
هرکاری دیگه ای که بوده انجام دادم

.:ALIREZA NADERI:.
03-11-1390, 01:06 بعد از ظهر
ففقثط دل و روده بیرون نریختم(چون گشتاور پیچ هاشونو نمیدونم و این مسئله خیلی مهم هست:icon_pf _99_:
هرکاری دیگه ای که بوده انجام دادم
از یه دانشجوی مکانیک همچین انتظاری هم میره دیگه سال بعد که رفتم رشته مکانیک امار تلفات موتور میره بالا.

mammad takcharkh
07-11-1390, 01:31 قبل از ظهر
من کلا فنیم حرف نداره(تعریف نباشه)الانم میتونم یه تعمیرگاه بزنم وهمه ی وسایلشم دارم(حتی پمپ باد!!):24:
از 15 سالگی یه yamaha super125داشتم که اینقدر بش ور رفتم میکانیک موتور دو زمانه شدم
موتور دو زمانه مثل موم تو دستامه:4chsmu1:
خلاصه دوزمانه سوارا اگه سوال داشتید من هستم

disturbed
07-11-1390, 07:05 بعد از ظهر
سلام دوستان.بچه ها من یه جترو هارلی دارم که این باکس داره و کلی میله ی کروم کاری شده ی اضافه و کلی یال و کوپال داره:31:
آقا خدا روز بد نصیبتون نکنه.من یبار اومدم باکسای موتورمو باز کنم که ببینم شیکتر میشه یا نه اما باز کردن همانا و به ..... رفتن همانا...!!!اشتباهم اینجا بود که اول میبایست سیم چراغ خطر و راهنماهارو قطع میکردم که نکردم بلدم نبودم سیماش از کجا رد میشه.بالاخره با هزار مکافات...آخرش بااینکه موتور خشگل شد اما چون جای جدید پلاکم و جای جدید راهنماها سوراخ نداشت بیخیال شدم اومدم باز ببندم دیدم اصلا انگار شاسی باکس هیچ ربطی به موتورم نداره!!:297:اصلا جاپیچا چفت نمیشدن.آخرم به زور زانو فشار دادن میله هارو چفت کردم.یه زورایی زدیم با دوستم که نگو:2gwb921:اینقد فشار آوردم که میدونم رزوه ها و ادوات پیچ یطوریشون شده بالاخره.خلاصه اعتماد بنفسم داغون شد!:hanghead:دلمم خیلی سوخت آخه موتورم خیلی جاهاش کرومه و خیلی زخمیش کردم.خاک تو سرم:icon_pf _99_:

02109002
07-11-1390, 07:20 بعد از ظهر
تعویض :
روغن ، لاستیک ، سیم گاز و ترمز جلو و کلاج ، بازو (قلوه ) چپ و راست ، لامپ ها ، سیم کشی ( قسمتی که به ترانزیستور و بوبین میشه تعمیرکار میگفت چیکار کنم )
باک ، زین ، رکاب ، لنت ترمز ،کویل ، آفتامات راهنما ، گوشواره ها و کله چراغ جلو ، گلگیرها ، و ...

roozbeh rv
24-11-1390, 01:04 بعد از ظهر
من فلاشر بستم برای موتور و شستشوی فیلتر هوا برای روان
از cg هم باز کردن و بهم ریختن سیستم برق موتور و بهزار بدبختی پیدا کردن
و بستن سیمها سر جاش
در ضمن عوض کردن لامپای تو صفحه کیلومتر با نمونه ال ای دی
کلا خرده کاری

masoud rm
24-11-1390, 01:36 بعد از ظهر
تعویض
سیمگاز سیم کلاج لنت ترمز روغن و... یه بارم لنت nsrمیخواستم عوض کنم چشمتون روز بد نبینه پیچهای پمپ ترمز باز نمیشد با چککش افتادم به جونش اخر پمپ ترمز ترک برداشت خلاصه یه ماه دنبال پمپترمز میگشتم 150چوق رفت تو پاچم از اون به بعد چککشو از تو جعبه ابزارم برداشتم

کورس
01-12-1390, 12:31 بعد از ظهر
من چندی پیش یک متور HONDA CB750 K4 1974 را که ۳۸ سال کنار یک دیوار زیر درخت بود به قیمت ۱۰۰ دلار خریدم. کلا ‌همش زنگ زده بود و شاستیش توی دست پودر میشد. همشو تمیز کردم و مقدار زیادی از لوازمش رو روی ebay خریدم و سرهمش کردم. سوکسه زیادی داره وقتی‌ سوارش میشم و همه سوال میکنند دا موردش. حدود ۶۰۰۰ دلار ارزش داره و دلم نمیاد بفروشمش

7788

fb55d1c938da457c5cb39bc5833ba28b133725

Ali
01-12-1390, 09:43 بعد از ظهر
خیلی موتور جالبی شده عالیه

اگزوز یوشیمورایی که روش نصب کردید متعلق به همین مدل هستش یا موتور دیگه ای؟

دمبی عقب رو چطور به این شکل دراوردید؟

02109002
01-12-1390, 09:47 بعد از ظهر
علی این شاید کمکت کنه
[Only registered and activated users can see links] 1974+cb-750+k-four/

alikian
01-12-1390, 10:11 بعد از ظهر
ایول به این cb خیلی حال کردم تو کلیپش یه صدای جیلینگ جیلینگ یا تو ایم مایه ها از موتوره میاد مال خودشه یا مشکل داره؟

Ali
01-12-1390, 10:32 بعد از ظهر
علی این شاید کمکت کنه
[Only registered and activated users can see links]کورس/albums/بازسازی++honda+1974+cb-750+k-four/مرسی محمد

خیلی موتور تمیزی دراومده واقعا زیباست

کورس
02-12-1390, 02:21 قبل از ظهر
همونطور که در کلیپ و عکس می‌بینید کمی‌ از استایل خودش دور شدم. تانک بنزین رو چکشی کردم، گلگیر عقب و لولو را کوتاه کردم، زینش رو عوض کردم. در این دیار کمتر میتونی‌ یک متر به این قدیمی‌ تو خیابونها ببینی‌. کلا اگر وقت و حوصله داشته باشی‌، با کمی‌ پول، یواش یواش می‌شه متورهای قدیمی‌ مثل اینو بازسازی کرد.
بدرود دوست گرامی‌

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:47 PM ----------

ایول به این cb خیلی حال کردم تو کلیپش یه صدای جیلینگ جیلینگ یا تو ایم مایه ها از موتوره میاد مال خودشه یا مشکل داره؟
نه....مشکل داشت که به تازگی رفع شد. زنجیر داخلی‌ موتور شل بود.
راستش بعضی‌ لغات یا اصطلاحات مکانیکی رو درست به فارسی نمیدونم.

ap_peiki
02-12-1390, 03:37 قبل از ظهر
همونطور که در کلیپ و عکس می‌بینید کمی‌ از استایل خودش دور شدم. تانک بنزین رو چکشی کردم، گلگیر عقب و لولو را کوتاه کردم، زینش رو عوض کردم. در این دیار کمتر میتونی‌ یک متر به این قدیمی‌ تو خیابونها ببینی‌. کلا اگر وقت و حوصله داشته باشی‌، با کمی‌ پول، یواش یواش می‌شه متورهای قدیمی‌ مثل اینو بازسازی کرد.
بدرود دوست گرامی‌

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:47 PM ----------

نه....مشکل داشت که به تازگی رفع شد. زنجیر داخلی‌ موتور شل بود.
راستش بعضی‌ لغات یا اصطلاحات مکانیکی رو درست به فارسی نمیدونم.
ما میگیم زنجیر تایم
در ضمن اگه مثل بقیه بچه ها لطف کنید و لوگوی سایت رو رو موتورتون چاپ کنید جالب میشه

MR.K
02-12-1390, 09:04 قبل از ظهر
آقا کورس خسته نباشید :5:
بسیار موتور زیبایی شده و با دیدنش حسابی لذت میبریم :999:

در اینجا هم از این کارها انجام میدیم . البته در مقیاس بسیار کوچکتر :2:
suzuki DS 80 1976
78637864 7862
نصب کاربراتور suzuki X7 250

7866
7865
بعد از این تغییرات به فکرم رسید ظاهر موتور رو یکم جدید تر کنم و برای تغییر کمک عقب از دوبل به تکی مجبور شدم دوشاخ عقب رو خودم بسازم که در نهایت با مقداری تغییرات دیگه به این شکل در اومد:
7867

esee
07-12-1390, 03:07 بعد از ظهر
تعویض لاستیک
تنظیم کمک
تعویض روغن
تعویض خورشیدی عقب
تعویض ترمر عقب از لنتی به دیسکی اما زیاد آب خورد برام
تعویض کله چراق راهنما ها کیلومتر...
خیلی کارا

M@hy@r
02-02-1391, 05:24 بعد از ظهر
والا من که موتورو دستکاری نمیکنم
فقط روغن عوض میکنم
یه بارم زین عوض کردم
با راهنما و سیم کلاچ و ترمز جلو
همین

Alireza Eteraz‏
02-02-1391, 07:38 بعد از ظهر
من تخصصم بیشتررو125 هستش چون از11سالگی سی دی ای شخصی داشتم.جوری که 2ساعته موتورولخت میکنم(فقط میل تنه میمونه) جمع میکنم.سرهم میکنم ولی این پالسینارو توزمان بیشتری لخت میکنم...موتورسنگینم فقط تعمیرات جزیی نه درحدلخت کردن ولی تو لخت کردن استعدادم بالاست:biggrin:یه سری رفتم تعمیرگاه موتورسازی یارومکانیکه *** میزد خودم آچارو گرفتم دست بکارشدم فقطم پول آچاربادیوبهش دادم....!:sarma:

matrixaidin
02-02-1391, 10:46 بعد از ظهر
موتور:
تعویض روغن/لنت/زنجیر/ضرب گیر لاستیک عقب/تنظیم زنجیر/ دست کاریه کاربرات و ریختن کنسول جلو موتور
خدا بخواد میخوام یه روزی انجین و باز کنم ببینم چیا توش کم و اضافس:afro:
ماشین:
تعویض روغن/لنت/فیلتر ها/
ریختن جلو بندی و برق کشی ماشین و صندلی هاو.........

Mojtaba180
07-05-1391, 07:16 قبل از ظهر
سلام به همه ی دوستان
داستان ما از ائنجایی شروع شد که اولا ما عشق فنی داشتیم دوما براوویی که داشتم یه روز ریپ زددددددددددد...اونایی که براوو داشتن فهمیدن چی میخوام بگم .
خلاصه اول یاد گرفیم شمع عوض کنیم بعد پلاتین بعد لنت استارت بعد تنظیم کاربراتور بعد یه روز روغن نریختم تو بنزینش رینگ شکوند رینگ پیستون هم عوض کردیم.
بعد 70سی سی خریدیم فهمیدیم تعویض روغن مال موتور هم هست.بعد فهمیدیم کاربرات پیچ تنظیم هوا داره.بعد سوپاپ هارو فیلر گیری کردیمو ادامه ی داستان
تا امروز که آپاچی سوارم موتورام رو شکرخدا دست هیچ موتور سازی ندادم.و تمام این کار ها و تجربیات رو یا خودم کسب کردم یا با پرسش و پاسخ با افرادی مثل شما.
ای کاش زود تر با پرشین موتور آشنا شده بودم:10::10::10:

masoud36
01-01-1392, 09:53 بعد از ظهر
تعویض کاسه نمد صفحه برق.تعمیر سر سیلندر و تعویظ رینگ پیستون . تعویض صفحه کلاج. فیلر گیری.و کار های جزیی دیگر

!NAVID!
02-01-1392, 12:46 قبل از ظهر
سلام
تعویض روغن البته خیلی کم اتفاق افتاده که خودم عوضش کنم حوصله نمیکنم خودم عوض کنم
باد زدن به لاستیک ها:retarded:(خیلی سخت بود)
ارتفاع جولوی موتورم رو کم کردم
بنزین :icon_pf (94):
فعلا همین ها یادم بود
راستی
الان من میتونم موتور رو کاملا باز کنم اما بعد از اینکه بستم تقریبا یه نایلون پیچ اضافه میارم:4chsmu1:(این نشون میده که تو کارم خیلی حرفه ای هستم):icon_pf (94)::icon_pf (94)::icon_pf (94):

شایسته فر
02-01-1392, 01:26 قبل از ظهر
دمت گرم دادا
یعنی می تونی ایرادای کارخونه رو هم رفع کنی و اون پیچ اضافیا رو پیدا کنی!!!:4chsmu1:
منم سرویس های موتورم رو تا الان خودم انجام دادم!!!
البته سرویسها همون تعویض روغن و شمع و آچار کشیو این چیزا بوده نه بیشتر!!!

!NAVID!
02-01-1392, 01:32 قبل از ظهر
دمت گرم دادا
یعنی می تونی ایرادای کارخونه رو هم رفع کنی و اون پیچ اضافیا رو پیدا کنی!!!:4chsmu1:
منم سرویس های موتورم رو تا الان خودم انجام دادم!!!
البته سرویسها همون تعویض روغن و شمع و آچار کشیو این چیزا بوده نه بیشتر!!!

دقیقا
نمیدونم چرا این پیچ های اضافه رو تو کارخونه رو موتور ها میبندن
تو میدونی چرا؟
مثل اینکه موشکول دارن!!!!