PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل دوده زدن شمع تریل صفر

dani.fh12
25-10-1393, 03:25 قبل از ظهر
با سلام خدمت اساتید.موتور بنده احسان تریل ۲۰۰ هست الان حدودا ۴۰۰ باهاش رفتم.دیروز شمعشو لاز کردم دوده زده بود فکر کنم احتراق ناقص انجام میشه.میشه راهنمایی بفرمایید که کجاهاش رو باید چک کنم و چطوری؟؟؟ممنون میشم مبتدی بگید که لتونم انجابدم.پیشاپیش تشکر

mehdiabbasi1359
25-10-1393, 06:57 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم دوده زدن یا سیاه شدن سر شمع چند علت دارد ولی تا آنجایی که بنده اطلاع دارم تنظیم نبودن کاربراتور و کثیف بودن فیلتر هوا بیشترین تأثیر را

دارد که این مشکل بر اثر میزان نبودن بنزین و هوا است که با کمبود هوا، سوخت غلیظ میشود که این امر مصرف بنزین را افزایش میدهد.

علتهای دیگری که تا به حال ذکر شده است: سرد بودن شمع ، رانندگی در مسافت کوتاه ، ناقص بودن احتراق(به علت ضعیف بودن جرقه ، درست کار نکردن سوپاپ و ....)

موفق باشید

dani.fh12
26-10-1393, 12:19 قبل از ظهر
مهدی عزیز سپاس.از پاسختون .ممکنه که نحوه تنظیم سوخت و هوا رو برام توضیح بدید که انجام بدم

mehdiabbasi1359
26-10-1393, 04:53 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم شما اول فیلتر هوا رو بررسی کنید که کثیف نباشد که هوا به راحتی وارد کاربراتور شود و بعد شمع بررسی شود که سرامیک آن شکستگی

یا ترک نداشته باشد و فاصله الکترود و پلاتین آن زیاد نشده باشد(با اندازه گرفتن فصله که میزان آن در دفترچه راهنما ذکر شده است)

وایر هم بررسی شود که برق دزدی نداشته باشد(در مکان تاریک موتور را روشن کنید، جرقه ای حتی خیلی ضعیف هم نباید در

اطراف وایر دیده شود البته این تست برای سرامیک شمع هم صدق میکند)

موفق باشید

dani.fh12
26-10-1393, 09:31 بعد از ظهر
مهدی جان برق دزدی رو چک کردم نداشت.باقیش هن چشم چک میکنم.راستی من موتورم دفترچه نداره باید چه کنم.زنگ زدم شرکتش گفتن. نداره

فلات دوست
27-10-1393, 10:28 قبل از ظهر
پیچ گازت رو کم کن. از بنزین سوپر استفاده کن
نکنه صبحها برا گرم کردن ، موتور رو نیم ساعت در جا روشن میزاری؟

dani.fh12
27-10-1393, 11:32 قبل از ظهر
سلام فلات دوست.نه بابا دیگه انقد آماتور نیستم.

mehdiabbasi1359
27-10-1393, 03:51 بعد از ظهر
مهدی جان برق دزدی رو چک کردم نداشت.باقیش هن چشم چک میکنم.راستی من موتورم دفترچه نداره باید چه کنم.زنگ زدم شرکتش گفتن. نداره

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم ببخشید من دیشب فرصت نکردم پاسخ پست شما رو بدم فقط تونستم پست شما رو بخونم.

خیلی روی فیلرگیری شمع حساس نشید چون خیلی کم پیش میاد که تغییر بکند مگر اینکه دستکاری شود اما خب من احتمالات را ذکر کردم، فاصله

الکترود و پلاتین شمع همه موتورها حدوداً 0/6 تا 0/7 ميليمتر يا 0/024 تا 0/028 اينچ البته من 0/10 هم شنیدم.

برای تنظیم کاربراتور هم این تایپک را کامل مطالعه کنید که خیلی کامل توضیح داده.
[Only registered and activated users can see links]

موفق باشید

dani.fh12
01-11-1393, 01:41 قبل از ظهر
داداش خوار سوزن کاربراتور رو یه دهنه اوردم پایین موتور دود نمیکنه ولی خیلی کم شتاب شده

Babak
01-11-1393, 02:09 قبل از ظهر
این تریل ها کلا همینطوری اند احتراف درست درمونی هم ندارن کلا.یه عکس بزار که ببینیم در چه حدیه؟بعدم هر 5000 کیلومتر باز کن فزچه بکش تمیز شه بعد ببندش بازم نکنی هیچ دشواری پیش نمیاد

send from my samsung Note3 N9005

dani.fh12
01-11-1393, 02:19 قبل از ظهر
بابی موتور صفره

dani.fh12
01-11-1393, 02:19 قبل از ظهر
عکس ننداختم‌ازش

mehdiabbasi1359
01-11-1393, 07:45 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم شما بهتر بود اول فیلتر هوا را بررسی میکردید بعد برای تنظیم کاربراتور اقدام میکردید.

تنظیم کاربراتور را به حالت اول برگردونید و بعد فیلتر هوا را بررسی کنید. بنده هم با فرمایش آقای بابک موافقم چون با آلیندگی بالای که ماشینها و موتورها و

آلودگی هوای تهران دارد کثیف شدن فیلتر هوا و به طبع آن رسیدن سوخت ناقص به کاربراتور یک امر بدیعی است.

البته قابل ذکر است که بنده دیدم و شنیدم که بعضی ها بجای استفاده از فیلتر هوا از یک ابر اسفنجی استفاده میکنند که براحتی قابل شستشو است و

کارایی آن از فیلتر هوا بالاتر است هم از لحاظ عبور هوا و هم از لحاظ فیلتر کردن ذرات ریز (یکی از دوستانم در موتور ماشین سالها از این ابر استفاده میکرد).

ابر اسفنجی با محفظه(سوراخ) درشت یا تراکم کم.

موفق باشید

dani.fh12
02-11-1393, 12:17 قبل از ظهر
سپاس از جناب عباسی.فیاتر هوا رو در آوردم شستم فعلا نبستمش.و پیچ هوا رو هم بیشتر کردم که هوای مناسبتری برسه به پیستون.شمع هم باز کردم فرچه سیمی برقی گرفتم . تمیزش کردم.خیلی عجیبه که الان که موتور فیلتر هوا نداره و پیچ هوا هم بیشتر باز کردم چرا دوباره شمع دوده سیاه زده؟؟؟؟؟

mehdiabbasi1359
02-11-1393, 01:32 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم علت عمده دوده زدن شمع غلظت سوخت است یعنی میزان ورود بنزین به سیلندر بیشتر از هوا است که در اینصورت باید با تنظیم کردن کاربراتور

ورود بنزین به کاربراتور را کم کرد.

موفق باشید

salmanadl
02-11-1393, 03:08 بعد از ظهر
(در اصطلاح عامیانه) پیچ هوا کاربرات رو بررسی کنید.

dani.fh12
03-11-1393, 03:01 قبل از ظهر
جناب عباسی سوخت رو از سوزن گاز یک شیار کم کردم.پیچ هوا هم بررسی کردم.