PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای شناخت دو قطعه و کاربرد آنها

IRgragh
24-10-1393, 04:19 بعد از ظهر
سلام دوستان گل پرشین موتوری
دو تا قطعه تو موتور امیکو گلسار پلیسی بود که زیر زین نصب بود هر دو رو باز کردم تو روند کار موتور و برقش هیچ مشکلی درست نشد.
غرض ازینکه این تاپیکو زدم میخواستم با راهنمایی هاتون تشخیص بدیم که این قطعات چی هستند و چه کاربردی دارن؟
منکه تشخیصم اینه برای سیستم امبولانس و بیسیم موتور بوده زمانی که دست نیروی انتظامی بود. حالا اگه حدس من درست باشه میخوام بدونم چه کاربرد هایی داره؟ چه کارهایی میشه باهاشون کرد؟
اینم عکساش

[Only registered and activated users can see links]

قطعه مشکی روش نوشته high Voltage ، که برق موتورو قوی تر میکنه ( اطلاعاتم از های ولتاژ همینقدر هستش)
قطعه قرمز هیچی روش ننوشته

منتظر پاسختون هستم.ممنون

mehdiabbasi1359
24-10-1393, 07:42 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم آن دستگاهی که روی آن نوشته شده استورب پاور ساپلای(Storbe Power Supply) یک کانورتور برق 12ولت به حدود 300 یا 400 ولت است و

برای چراغ خطر یا چراغ گردان و چراغ روشنایی پر نور ولتاژ بالا استفاده میشود. آن دستگاه قرمز رنگ هم به احتمال زیاد آژیر و آمپلی فایر است.

برای تست و استفاده از استروب هم که روی لیبل آن مشخص شده است که یک ورودی 12ولت دارد و سه ورودی های ولتاژ (احتیاط خطر برق گرفتگی) و

برای تست و استفاده از آژیر و آمپلی فایر هم، اگر سیم کشی آن هنوز موجود است باید ببینید یا تست کنید کدام سیمها + و - هستند، دیگر سیمها را باید

با میکروفن و بلندگو تست کنید.

موفق باشید

IRgragh
24-10-1393, 08:00 بعد از ظهر
سلام واقعا ممنونم ازت دوست گرامی
در مورد قطعه قرمز بیشتر میتونید توضیح بدید؟
چه استفاده هایی ازین دو دستگاه میتونم بکنم؟
سیم کشی هر دو هم سالم هستش

- - - Updated - - -

بعد اینکه چطور میتونم ولت خروجی دستگاه مشکی رو دقیق بدونم؟
بازم تشکر بابت پاسختون

mehdiabbasi1359
24-10-1393, 08:55 بعد از ظهر
سلام، خواهش میکنم.

همنطور که ذکر کردم به احتمال زیاد آژیر و آمپلی فایر است که به یک یا دو بلندگو متصل میشود اگر سیم کشی سالمه اول ببینید کدام از سیمها + و - است

بعد آن فیش سونی مادگی به کجا متصله که به احتمال زیاد پورت میکروفن است بعد ببینید روی موتور کلید اضافی نصب نیست که اگر باشد به کدام از کانکتورها

متصل است می ماند یک یا دو کانکتور دوسیمه که مربوط به بلندگو است. اگر بتوانید دستگاه را باز کنید و یک عکس (البته واضح) از زیر و روی مدار آن بگیرید

شاید بهتر بتوانم راهنمایی کنم.

ببنید دوست من بطور کلی بازهم به احتمال زیاد این دستگاه یک آمپلی فایر (تقویت کننده صدا) 12ولت و یک آژیر پلیسی 12ولت است حالا فکر کنید کجا

میتوانید استفاده کنید.

برای استورب هم اگر ولتاژ خروجی روی آن نوشته نبود میتوانید با یک ولت متر خروجی آن را اندازه بگیرید.

موفق باشید

IRgragh
24-10-1393, 09:49 بعد از ظهر
بازم ممنون و تشکر از شما آقای عباسی گل
بله روی فرمون موتور چنتا شاسی اضافی هستش
عکس هم تا چند ساعت دیگه از مدارش میزارم
از همین قطعه قرمز رنگ دوتا فیش دو سیمه ، یه فیش سه سیمه ، یه فیش سونی ، و دو تا سیم که تک تک به دو تا سیم وصل بودن
فیش سونی رو اگه میکروفون ، دو تا فیش دو سیمه هر کدام یک بلندگو در نظر بگیریم.میمونه یک فیش سه سیمه و دو تا تک سیم که نمیدونم اونا چی هستند. که احتمال میدم مثبت منفی اونها باشند .ولی بازم چنتا سیم اضاف میاد.
ممنون و تشکر فراوان از راهنمایی های مفیدتون.
عکس هارو هم به زودی اپ میکنم

IRgragh
24-10-1393, 10:29 بعد از ظهر
متاسفانه قابل باز شدن نیست دوست عزیزم

- - - Updated - - -

میکروفن و بلندگو که گفتم رو تو عکس مشخص کردم.
مونده 5 تا سیم ، که یک فیش سه سیمه و دو تا تک سیم هستش.

mehdiabbasi1359
25-10-1393, 05:21 بعد از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم سیمهای را که در تصویر مشخص کردید، آیا تست کردید و از صحت آنها مطمئن هستید چون بنظرم منطقی نمیآد

در هر صورت اگر مطمئن هستید

به احتمال زیاد سوکت سه سیمه برای یک کلید سه حالته یا دو کلید با سیم مشترک است و دو سیم دیگر + و - هستند.

برای اطمینان از سیمهای برق میتوانید سوکتهای که روی موتور موجود است را با ولت متر + و - را مشخص کنید و برای کلید یا

کلیدها با استفاده از اهمتر اینکار را انجام دهید

موفق باشید

IRgragh
25-10-1393, 06:03 بعد از ظهر
ممنونم داداش گلم بابت تموم راهنمایی هات.
همرو تست میکنم هروقت وقت کردم .همینجا نتیجه تست رو قرار میدم.
بازم تشکر فراوان

IRgragh
29-10-1393, 05:33 بعد از ظهر
سلام مجدد
آقای عباسی گل همونطور که تشخیص دادیم دو تا سوکت جفت سیم > بلندگو ، فیش سونی >میکروفن ، دو تا تک سیم> برق ، سوکت سه سیمه> کلید سه حالته بود
بعد از تست و بررسی همه اینارو پیدا کردم و خوشبختانه سیم کشی موتور هم سالم بود و با وصل کردن یک بلند گوی دزدگیر به یکی از سوکت های دو سیمه و زدن کلید سه حالته روی فرمان یک طرف صدای دییییید ماشین های پلیس رو میداد . و طرف دیگه دوتا حالت داشت یکی حالت آمبولانس و یکی حالت آزیر تند
البته فقط دستگاه قرمز رو تست کردم و دستگاه مشکی هم به تشخیص شما صد در صد برای چراغ گردان هست.
ممنون و تشکر دوست عزیزم

mehdiabbasi1359
05-11-1393, 01:16 قبل از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

تشکر از لطف شما دوست عزیزم. اگر فیش سونی مذکور مربوط به میکروفن باشد، بس این دستگاه یک پری آمپلی فایر هم دارد که اگر اینطور باشد که به

احتمال زیاد هست و اگر آن کانکتور 2سیمه باقی مانده مربوط به بلندگو باشد بس این دستگاه، قطع کننده آژیر در هنگام استفاده از میکروفن را ندارد و

در اینصورت باید صدای بلندگوی آمپلی فایر از آژیر بلندتر باشد.

در مورد دستگاه استورب هم بررسی کنید که آیا ولتاژ خروجی روی آن ثبت شده است یا نه؟ اگر نه با یک ولت متر با رنج 700یا 1000ولت ولتاژ خروجی را

اندازه گیری کنید که چقدر است تا بنده عرض کنم که چه استفاده های میتوانید از آن بکنید.

موفق باشید

IRgragh
05-11-1393, 01:11 بعد از ظهر
سلام خدمت اقای عباسی گل
همونطور که گفتم و تست کردم بله اون دو تا سوکت دو سیمه بلندگو هستند و فیش سونی هم میکروفن و سوکت سه سیمه هم همونطور که تشخیص داده بودید به یک کلید سه حالته روی فرمان متصل میشه و اون دو تا تک سیم هم مثبت و منفی بودند.
فعلا که دسترسی به ولت متر ندارم .حالا قبل از اینکه با ولت متر تست کنم لطف کنید یه مختصر راجع به کارایی هایی که داره توضیح بدید ؟
ممنون از لطف شما

mehdiabbasi1359
06-11-1393, 01:38 قبل از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم همانطور که در پست های قبلی عرض شد کار این دستگاه تبدیل برق 12ولت به حدود 300یا400ولت است که برای چراغ گردان یا چراغ هشداری

که با این ولتاژ کار میکند و چراغ روشنایی قوی که آن هم با ولتاژ ذکر شده کار میکند، استفاده میشود.

این دستگاه چند خروجی دارد که میتوانید به آن چند مصرف کننده متصل کنید. اگر ولتاژ خروجی آن بیشتر از 250ولت باشد نمیتوانید مصرف کننده هایی که با

ولتاژ 220ولت کار میکنند بصورت مستقیم به آن متصل کنید و باید به نحوی ولتاژ خروجی دستگاه را کاهش داد البته بعضی از مصرف کننده ها با رنج ولتاژی

250ولت تا 400ولت کار میکنند و البته قابل ذکر است که وات یا آمپر مصرف کننده نباید بیشتر از توان دستگاه باشد.

موفق باشید

IRgragh
06-11-1393, 02:19 بعد از ظهر
تشکر از دوست عزیزم که جواب میدید
تو اولین فرصت باید ببرم پیش یه باطری ساز که ولت خروجیش رو بگیرم

s.mm
06-11-1393, 10:49 بعد از ظهر
داداش یه عکس از موتور و قلوگی هاش هم بزار ببینیم

ممنون

IRgragh
06-11-1393, 11:01 بعد از ظهر
سلام
چشم داداش فردا میزارم
عکس خود موتور تو تاپیک آمیکو گلسار 180 هم هست یه عکسشو اینجا میزارم بقیشو اونجا میتونی ببینی

ادامه عکسارو میتونی اینجا ببینی

عکس از قلوگی ها هم فردا میزارم.

IRgragh
10-11-1393, 04:10 بعد از ظهر
سلام داداش گلم به کل فراموش کرده بودم عکس از قلوگی بزارم شرمنده اینم عکساش

- - - Updated - - -

اینجا هم کلید هارو مشخص کردم اون پایین که علامت سوال گذاشتم نمیدونم چیه و کاربردش چیه.
اون سمت چپی هم که علامت نزدم واسه چراغ جلو هستش و بغلیش هم دکمه استارت