PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Kawasaki KH 250

حسن موتوری
10-10-1393, 05:33 بعد از ظهر
با اجازه ی رفقا
سال تولید : 1978 میلادی معادل 1357 شمسی
موتور : 249 سی سی ، دو زمانه ، سه سیلندر ، هواخنک
نحوه ی روشن شدن : هندلی
حد اکثر قدرت : 28 اسب بخار در دور 7500
سیستم انتقال قدرت : زنجیری
گیربکس : 5 سرعته
ترمز جلو : تک دیسکی 250 میلیمتری
ترمز عقب : کاسه ای 180 میلی متری
وزن خشک : 16 کیلوگرم
ظرفیت باک : 14 لیتر
تاپ اسپید : 140 کیلومتر بر ساعت
عکسهایی از موتور:

[Only registered and activated users can see links]

هرکی هرتجربه و اطلاعاتی از این موتور داره بزاره تا بقیه هم استفاده کنن.

Hesam Kabiri
10-10-1393, 06:48 بعد از ظهر
وزن خشک : 16 کیلوگرم !!!!

با وجود اینکه سه سیلندر و دو زمانه هست اصلا بابه میل نیست !! البته اینا فقط رویه کاغذ گقته میشه و تویه عمل تفاوت هایی داره اما به نظره من x7 نسبت به این شاهکاره

ghool
10-10-1393, 06:49 بعد از ظهر
دمت گرم عکسای قشنگیه
تا حالا این موتورو ندیده بودم اصلا تا حالا موتور 3سیلندر ندیده بودم اونم دوزمانه فکر کنم اون سیلندر وسطیه پدرش دربیاد!

salahshor
13-10-1393, 01:14 قبل از ظهر
کاوازاکی از همون قدیم تو کار جیگرر بوده
ببین چقدر هماهنگه اجزاش

hosseinm
13-10-1393, 10:58 قبل از ظهر
با سلام
ان سیلندر وسطی کارش حرکت دادن موتور نیست شما الان موتور 1 سیلندر فرض کن پایین که میره بالارو با زور لنگ میل لنگ یا بخاطر حرکت اهنربا بر میگرده. حالا تو این موتور سیلندر چپ و راست کار سیلندر اصلی تو 1 سیلندرو میکنه و سیلندر وسط کار برگردوندن پیستون چپ و راست به بالا رو انجام میده.
اگه تا حالا کلیپی از این نوع موتورها دیده باشید درجا خیلی بد کار میکند انگار که تنظیم نیست و یک و دو میزند ولی وقتی گاز میدی قضیه کامل عوض میشه خیلی تمیز کار میکند.
کلا کاواساکی از اول خیلی موتورهای بد قلق ولی پرشتابی رو میساخت شما فرض کنید تو دهه 70 از سیلندر نیکاسیل استفاده میکرد مثلا داخل کاواساکی z1 که الان که اینقدر علم پیشرفت کرده چند ساله موتورای دیگه سیلندرهای کروم رو گذاشتن کنار و نیکاسیل استفاده میکنند. مثلا کاواساکی z1 که 1000 هست سال 76 اولیش ساخته شده, شاهکار به تمام معنا تو امریکا و اروپا که هارلی کارکرده رو به 1500$ میدن این موتورو زیر 10000$ گیر نیماری بخری هر کی داره نمی فروشه. چه صدایی و چه استلیل و حرکتی انجینش یک شاهکار به تمام معناست.
این یک کلیپ از همین 1000

و در مورد اینکه دوستمون گفتن GT250 x7 شاهکاره در مقابل این عرض کنم که این مربوط به سال 1968 تا 1980 هست و تکنولوژی قدیمی دارد در حالی که x7 که تو ایران معروف هست اولین مدل اون مربوط به 1978 و بیشترشون مربوط به 1981 هست و مقایسه این دو کار درستی نیست چون هم دوره نیستند و جدای از اینها تا یکی از این سه سیلندرها نباشه تا سوارش بشیم و با x7 مقایسه کنیم نباید قاطع نظر بدیم. اما طرح بده قدیمی تری داره که تو کلاس خودش زیباست.

ghool
13-10-1393, 02:21 بعد از ظهر
سلام
من گفتم موتور 3سیلندر 2زمانه ندیدم و اینکه این سیلندر پیستون وسط اصطحلاکش نسبت به دو تا دیگه سیلندر پیستونها بیشتره چون بیشتر داغ میکنه
این حرفتون قبول دارم که موتورهای 3سیلندر چون سیلندر وسطی جفت نداره در نتیجه ضربه های پیستون جفت بیشتر از پیستونهای تک به میلنگه و تو کارکردش تاثیر داره و مثل موتور 4 یا 6 یا 8 و...نیست برای همین موتورهای 3سیلندر جدید البته 4زمانه پیستون وسطش بزرگتر از 2تا پیستونهای کناریش هست ولی دیگه سیلندر وسط کارش حرکت دادن موتور نباشه حرف خنده داریه !

hosseinm
13-10-1393, 02:47 بعد از ظهر
سلام
من در مورد سه سیلندر هایی که پیستون وسط بزرگ هست اطلاع چندانی ندارم ولی نظر شما که این سیلندر وسط برای حرکت ساخته شده یا کمک در باگشت پیستون های اصلی و طبعا به نرمی موتور هم اضافه میکند چون پیستونها با نیروی لنگ برگشت نمیخورند ولی اگه میخواهید نظر درستی بدهید حداقل ویکی پدیا را نگاه کنید و فلسفه این پیستون وسط را بخوانید بعد اگر خنده دار بود بیاید عنوان کنید اگر هم نه بیایید پستتان را ویرایش کنید و باعث نشر اطلاعات غیر اصولی نشوید.
من اینرو پیدا کردم که دلیل این 3 سیلندر بودن رو بحث کردن.
خلاصه اینرو نتیجه گرفتن برای 3 سیلندر با 2 لنگ که احتمالا این موتور هم همینطور هست ولی 3 سیلندر با 3 لنگ هم وجود داره که با زاویه 120 درجه نسبت به هم هستند و یک جور شش سیلندر های قدیم رو تداعی میکنه.
شبیه سازی 4 سیلندر با 2 لنگ در میلنگ برای مهیا کردن قدرت یکنواخت تر

ghool
14-10-1393, 02:50 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اونی که شما داری میگی مربوط به طراحی میلنگ میشه و ربطی به پیستون نداره پیستون نیروی رو به پایین تولید میکنه و منتقل میکنه به میلنگ پس پیستون ها و انفجار تو محفظه احتراق نیروی تولید کننده موتوره و وظیفه جذب این نیرو و تبدیلش به نیروی دورانی به عهده میلنگه حالا بحث طراحی میلنگ جداست که چه جوری نیروی تولیدی را منظم کنه دوست عزیز اون طراح هیچ وقت نمیاد یک سیلندر اضافه که یعنی اصطحلاک بیشتر هزینه تولیدبیشتر مصرف سوخت بیشتر و.. رو اضافه کنه فقط برای اینکه موتور نرم تر کار کنه امید وارم منظورمو فهمیده باشی این رفرنس که گذاشتی هم مثل تاپیک خودمونه توش بحث شده قطعیت نداره و اینکه تا جایی که من خوندم در مورد اینکه پیستون وسط کارش حرکت موتور نیست ندیدم
احتمالا شما اشتباه خوندی
شما میگی ---چون پیستونها با نیروی لنگ برگشت نمیخورند---پس با چه نیرویی برگشت میخورن یعنی موتور تک سیلندر نباید کار کنه!!چون پیستون برگشت نداره ! شما تاحالا شاتون میلنگ از نزدیک دیدی!!یعنی موتور2سیلندر با یک لنگ (یک گژنپین برای هر دو شاتون یعنی هر دو پیستون باهم بالا و پایین میرن) نباید کار کنه؟!

hosseinm
14-10-1393, 04:09 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اونی که شما داری میگی مربوط به طراحی میلنگ میشه و ربطی به پیستون نداره پیستون نیروی رو به پایین تولید میکنه و منتقل میکنه به میلنگ پس پیستون ها و انفجار تو محفظه احتراق نیروی تولید کننده موتوره و وظیفه جذب این نیرو و تبدیلش به نیروی دورانی به عهده میلنگه حالا بحث طراحی میلنگ جداست که چه جوری نیروی تولیدی را منظم کنه دوست عزیز اون طراح هیچ وقت نمیاد یک سیلندر اضافه که یعنی اصطحلاک بیشتر هزینه تولیدبیشتر مصرف سوخت بیشتر و.. رو اضافه کنه فقط برای اینکه موتور نرم تر کار کنه امید وارم منظورمو فهمیده باشی این رفرنس که گذاشتی هم مثل تاپیک خودمونه توش بحث شده قطعیت نداره و اینکه تا جایی که من خوندم در مورد اینکه پیستون وسط کارش حرکت موتور نیست ندیدم
احتمالا شما اشتباه خوندی
شما میگی ---چون پیستونها با نیروی لنگ برگشت نمیخورند---پس با چه نیرویی برگشت میخورن یعنی موتور تک سیلندر نباید کار کنه!!چون پیستون برگشت نداره ! شما تاحالا شاتون میلنگ از نزدیک دیدی!!یعنی موتور2سیلندر با یک لنگ (یک گژنپین برای هر دو شاتون یعنی هر دو پیستون باهم بالا و پایین میرن) نباید کار کنه؟!

من نمیخوام نظم انجمن رو بهم بزنم ولی:

فقط مدیر این انجمن بیاد بگه پس تعداد سیلندر ربطی به نرم کارکردن و اینا نداره پس 1000 یک سیلندر با1000, 2 سیلندر و1000, 4 سیلندر قدرت و گشتاورش یکی هست به گفته شما؟
هر کی اطلاعات غلط داده 1 ماه از فروم اخراج بشه, تا ندانسته صحبتی نکنه.

ghool
14-10-1393, 06:17 بعد از ظهر
عزیز من دوست من
جواب منو ندادی من دقیقا جملات خودت رو نوشتم و شما دار ی یه چیز دیگه میگی
من که نگفتم تعداد سیلندر ربطی به کارکرد نداره اتفاقا هرچه سیلندر بیشتر باشه موتور نرمتر کار میکنه اصلا برا همین گفتم که جدیدا موتورهای 3سیلندر پیستون وسطش بزرگتره تا همپای دوتای دیگه ضربه بزنه و موتور نرمتر کار کنه من که نگفتم موتور 1سیلندر با 2 سیلندر یا بیشتر یکیه!!!!
شما گفتی پیستون وسط تو موتور 3 سیلندر کارش حرکت دادن موتور نیست -- پیستونها با نیروی لنگ برگشت نمیخورند--
من با دلیل برات توضیح دادم که این طور نیست و برای اینکه مطالب اشتباه و نادرست تو تاپیک نوشته نشه همین باز شما هرجور که دوستداری فکر کن دوست عزیز برام مهم نیست

hosseinm
14-10-1393, 07:43 بعد از ظهر
عزیز من دوست من
جواب منو ندادی من دقیقا جملات خودت رو نوشتم و شما دار ی یه چیز دیگه میگی
من که نگفتم تعداد سیلندر ربطی به کارکرد نداره اتفاقا هرچه سیلندر بیشتر باشه موتور نرمتر کار میکنه اصلا برا همین گفتم که جدیدا موتورهای 3سیلندر پیستون وسطش بزرگتره تا همپای دوتای دیگه ضربه بزنه و موتور نرمتر کار کنه من که نگفتم موتور 1سیلندر با 2 سیلندر یا بیشتر یکیه!!!!
شما گفتی پیستون وسط تو موتور 3 سیلندر کارش حرکت دادن موتور نیست -- پیستونها با نیروی لنگ برگشت نمیخورند--
من با دلیل برات توضیح دادم که این طور نیست و برای اینکه مطالب اشتباه و نادرست تو تاپیک نوشته نشه همین باز شما هرجور که دوستداری فکر کن دوست عزیز برام مهم نیست

هنوز هم میگم سیلندر سوم به دلیل اصلی اینکه کمک به برگشت پیستونهای دیگه باشه اضافه شده و به دلیل حرکت دادن موتور اضافه نشده, اونجوری 4 سیلندر میکردن یا به حجم سیلندرهای دیگه اضافه میکردن و اون فرومی که شما میگی عین فروم ماست, برید رنکینگ جهانی اون رو نگاه کنید و رنکینگ فروم ما رو هم نگاه کنید رنکینگ اون سایت در امریکا 9 و در جهان 30 هست و فروم ما رنکینگ 3970 در ایران و 140000 رو در دنیا داره اونجا تمام خبره های موتور دنیا جمعا, نه مثل فروم ما هر کی چراغ راهنمای سی جی رو عوض کرده خودشو تحلیلگر ساخت اینجین میبینه. اینم لینک رنیکینگها که با مدرک باشه
[Only registered and activated users can see links] .gine_balanced
در ضمن قول میدم 20 خط از اونرو نخوندید, چون دقیقا اشاره کرده چرا سیلندر سوم اضافه شده.

و اصلا چند سیلندری به این دلیل اضافه شده که نقش نیروی لنگ رو کمرنگ بکنه و حجم موتور در چند سیلندر به همین دلیل تقسیم شده. شما یکم مطالعه در مورد تاریخچه طراحی انجین انجام بده.
که انجین های 6 سیلندر دقیقا همین 3 سیلندر دوگانه هستند. سه نقطه انتقال نیرو به میل لنگ.
انجین های 4 سیلندر هم بعضی ها مثل دو تا 2 سیلندر هستند یعنی 2 نقطه انتقال, و بعضی ها 4 نقطه انتقال دارند که پایه ساخت 8 سیلندرها و 12 سیلندر ها هستند.
و برای تکمیل موضوع بهترین انجین جهان انجین دایره ای هست که در هواپیماهای ملخی قدیم استفاده میشد و 8 یا بیشتر سیلندر بر روی یک دایره سوار بودند و بیشتر از 8 نقطه انتقال داشتند که این گشتاور وحشتناک و استحلاک بسیار پایینی را به ارمغان می اورد.
ولی متاسفانه در بین عوام علم جایگاهی ندارد و این بحث ها سعی باطل هست, اما برای ان 1% امیدوارم که مفید باشد.

said khansar
14-10-1393, 08:12 بعد از ظهر
یعنی شمامیگید تویکی ازسیلندرهاعمل انفجاررخ نمیده یا میده !

hosseinm
14-10-1393, 08:43 بعد از ظهر
یعنی شمامیگید تویکی ازسیلندرهاعمل انفجاررخ نمیده یا میده !

صد در صد تو همه سیلندر ها عمل احتراق صورت میگیره و سیلندر وسط به حرکت هم کمک میکنه.
بحث اینه که فلسفه این سیلندر وسط چی هست, به چه دلیل این سیلندر اضافه شده, چرا دو سیلندر یا 4 سیلندر نیست؟
مثلا الان 250 سی سی هست چرا 2 تا سیلندر 125 در نظر گرفته نشده و جواب من این هست که بخاطر گشتاور و توازن قدرت دو نقطه در میل لنگ نیرو رو دریافت می کند احتمالا اگر 3 نقطه نباشد که سیلندر 2 این وظیفه رو بر عهده دارد ولی احتمالش هست که 3 نقطه با زاویه 120 نیرو رو دریافت کند که شبیه به موتور 6 سیلندر ماشین عمل می کند.
در هر صورت جواب من اینست که فلسفه اضافه کردن این سیلندر سوم اینست که توازن قدرت رو به همران بیاورد و به نیروی بازگشت پیستون های دیگر کمک کند. که نرمی موتور و پایداری قدرت رو به همراه دارد نه فقط برای حرکت اضافه شود که در انصورت حجم این سیلندر بین دو سیلندر دیگر تقسیم میشد.
مثلا 8 سیلندری که فقط 2 نقطه نیرو در میلنگ داشته باشد مانند دو تا 4 سیلندر هست و فقط 4 سیلندر اضافه برای حرکت و قدرت بیشتر اضافه شده و هیچ مفهوم مهندسی دیگری را با خودش ندارد.
حال شما 4 سیلندر معمولی که 2 نقطه انتقال نیرو به میل لنگ دارد را فرض کنید و 4 سیلندری که 4 نقطه انتقال نیرو یعنی هر سیلندر بصورت جداگانه احتراق دارد و هیچ احتراق موازی وجود ندارد زاویه بین نقطه های انتقال نیرو در میل لنگ 90 درجه هست و در نوع ساده 180 درجه .
حال از نظر این دوست ما ایندو هیچ فرقی ندارند
در حالی که بسیار در زمینه گشتاور متفاوت هستند. خیلی فاحش. وقتی یک نابغه دکتری میگیرد و صنعت را متحول میکند این ایده ها را می دهد. این مدل موتور که طرح جدیدی هم دارد پایداری قدرت به مراتب بیشتری را به همراه میاورد مخصوصا در ماشین الات سنگین و لوازم افرود بسیار این تغییر به چشم خواهد امد چون به نیرو در هر لحظه نیاز هست در حالی که در سواری معمولی وقتی یک نیرویی وارد میشود چون خودرو در کفی حرکت میکند ان نیرو پایداری نسبی دارد و گشتاور زیادی لازم ندارد و این طرح شاید مزیتی نداشته باشد ولی برای کارهای سنگین کاملا تاثیر گذار خواهد بود.

said khansar
14-10-1393, 09:49 بعد از ظهر
باتشکرازجوابتون!شمانوشتید کی ازسیلندرهااصلن بدلیل حرکت دادن موتوراضافه نشده اصلن امکان نداره این حرف شمامگه میشه یه سیلندروموتورباشه ولی روحرکت موتورتاثیرنداشته باشه!شمایکی ازشمعهای موتور3سیلندریاهمین خودروی ام وی ام3سیلندریاماتیس یکی ازشمعهارودربیارببین چطورراه میره(انگاری موتورریپ میزنه)!ذلیل اینکه اومدن دوزمانه250روتک سیلندرنزدن بخاطرشتاب فوق العادست چون تویبارچرخیدن میل لنگ3بارعمل احتراق انجام میشه ولی اگه تک سیلندرباشه یباراین کارصورت میگیره!یه مثال ساده میزنم:3نفریه ماشینوحل بدن وینفرپیدابشه اندازه سه نفرزورداشته باشه وماشینوحل بده کدوم زودترخسته میشن؟خوب معلومه همون ینفرشرکت کاوازاکی دقیقن همین کاروکرده جبران تاخیرسیکل کاری=شتاب فوق العاده!

- - - Updated - - -

باتشکرازپاسختون!شماگفتین یکی ازسیلندرهابدلیل حرکت دادن اضافه موتوراضافه نشده اگه منظورت ازموتور=خودموتورسیکلته یاخودموتورحرف شمااصلن درست نیست!شماکافیه یکی ازشمعهای موتور3سیلندریاخودروهای سه سیلندر ام وی ام یادووماتیس رودربیاری تاببینی چه توحرکت خودرووموتورتاثیرداره!موتو 3سیلندردوزمانه بایبارچرخش میل لنگ سه بارعمل احتراق انجام میشه این یعنی توهمه حالت میل لنگ قدرت وجودداره وتوموتورتک سیلندردوزمانه 1بارعمل احتراق انجام میشه یعنی توهرچرخش میل لنگ یبارقدرت الی انجام میشه!مثال ساده بزنم سه نفر دارن یک ماشینوحل میدن یکنفرهست که اندازه این سه نفرزورداره وبه تنهایی ماشینوحل میده خوب اونی که تکنفره زودترخسته میشه واونایی که سه نفرنددیرترخسته میشن چرا؟چون انرژی بینشون تقسیم شده!حالاچراشرکت کاوازاکی اومده این موتوروجای یک سیلندر3سیلندرساخته؟جواب کاملن واضحه ازبین بردن تاخیرسیکل کاری مساویست باشتاب فوق العاده وتقسیم نیروی محرکه موتوربه3سیلندر!

- - - Updated - - -

باتشکرازپاسختون!شماگفتین اضافه کردن یکی ازسیلندرها بدلیل حرکت دادن اضافه موتورتعبیه نشده این حرف چه تعوری چه عملی درست نیست چراشمایکی ازوایرهای شمع موتور3سیلندریاماشینهای سه سیلندررودربیارچه روموتورچه روحرکت موتوریاماشین تاثیرمیزاره!بایک بارچرخش میل لنگ موتورهای دوزمانه تک سیلندریک بارعمل احتراق انجام میشه وبایکبارچرخش میل لنگ موتورهای دوزمانه سه سیلندر3بارعمل احتراق انجام میشه یهنی توهر120درجه میل لنگ یبارعمل احتراق انجام میشه!مثال میزنم سه نفریه ماشینی روهول میدن ینفرهم هست اندازه این سه نفرزورداره وماشینوهول میده صددرصداونی که ینفره ماشینوبازورهول میده وزودترخسته میشه!حالاچراشرکت کاوازاکی اومده جای یک سیلندراز3سیلندراستفاده کرده؟جواب مشخصه ازبین بردن تاخیرسیکل کاری وتقسیم قوای محرکه=شتاب بیشتروراندمان کاری بیشتر!

- - - Updated - - -

باتشکرازپاسختون!شماگفتین اضافه کردن یکی ازسیلندرها بدلیل حرکت دادن اضافه موتورتعبیه نشده این حرف چه تعوری چه عملی درست نیست چراشمایکی ازوایرهای شمع موتور3سیلندریاماشینهای سه سیلندررودربیارچه روموتورچه روحرکت موتوریاماشین تاثیرمیزاره!بایک بارچرخش میل لنگ موتورهای دوزمانه تک سیلندریک بارعمل احتراق انجام میشه وبایکبارچرخش میل لنگ موتورهای دوزمانه سه سیلندر3بارعمل احتراق انجام میشه یهنی توهر120درجه میل لنگ یبارعمل احتراق انجام میشه!مثال میزنم سه نفریه ماشینی روهول میدن ینفرهم هست اندازه این سه نفرزورداره وماشینوهول میده صددرصداونی که ینفره ماشینوبازورهول میده وزودترخسته میشه!حالاچراشرکت کاوازاکی اومده جای یک سیلندراز3سیلندراستفاده کرده؟جواب مشخصه ازبین بردن تاخیرسیکل کاری وتقسیم قوای محرکه=شتاب بیشتروراندمان کاری بیشتر!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

این پست ماچرانمایش داده نمیشه

کاوه
14-10-1393, 09:57 بعد از ظهر
من در این مورد از یکی از دوستانم که مهندس مکانیک هست سوال کردم
ایشون گفتند که در اصل اینچنین انجین هایی پایه و اساس کارشون برای گرفتن توان بیشتر و نرم کارکردن هست
و در واقع قصد اینه که خطای سیلندر های دیگر رو برطرف کنه و به کار دیگر سیلندر ها کمک کرده باشه و شرایط رو مطلوب تر کنه

ghool
14-10-1393, 10:00 بعد از ظهر
سلام  
شما کتاب طراحی اجزا ماشین و طراحی موتور  رشته مکانیک رو بخونی متوجه منظورم میشی 
اولا من در مورد فلسفه این موتور صحبت نکردم  دوما موردی که شما میگی در اصطلاح علمی کوپل نیرو یا زوج نیروست ینی دوتا نیروی رودر رو که باعث دوران میشه  که این برعهده ممیلنگه نه برعهده پیستون و توازن نیروهای کوپل در موتورهای پیستونی از طریق طرااحی دقیق لنگ ها و نیروی برگشت پیستون رخ میده تا موتور بتونه در tdcو bdcتوازن داشته باشه

said khansar
14-10-1393, 10:24 بعد از ظهر
باتشکرازجوابت حسین اقا!شماگفتی یکی ازسیلندرهاتاثیری توحرکت موتورنداره این گفته شماچوه تئوری چه عملی درست نیست وکانلن اشتباهه!اگه اون یک سیلندرتوحرکت موتورتاثیرنداشت صددرصدموتوروتک سیلندرمیساخت یادوسیلندر!اماچرا3سیلندر!م تورتک سیلندر2زمانه بایکبارچرخش میل لنگ یک بارعمل احتراقوانجام میده وموتورسه سیلندردوزمانه تویکبارچرخش میل لنگ 3بارعمل احتراقوانجام میده یعنی توهر120درجه چرخش میل لنگ!مثال میزنم سه نفرهستن دارن یه ماشینوهول میدن ویکنفری هست اندازه این سه نفرزورداره وماشینوهول میده اونی که تنهاست باتاخیروبازورکاروانجام میده وزودترخسته میشه!هدف شرکت کاوازاکی ازاین کارفقطیک چیزبوده تقسیم نیرو وبالابردن شتاب وازبین بردن تاخیرسیکل کاری!

ghool
14-10-1393, 10:25 بعد از ظهر
//صد در صد تو همه سیلندر ها عمل احتراق صورت میگیره و سیلندر وسط به حرکت هم کمک میکنه.
بحث اینه که فلسفه این سیلندر وسط چی هست, به چه دلیل این سیلندر اضافه شده, چرا دو سیلندر یا 4 سیلندر نیست؟
مثلا الان 250 سی سی هست چرا 2 تا سیلندر 125 در نظر گرفته نشده و جواب من این هست که بخاطر گشتاور و توازن قدرت دو نقطه در میل لنگ نیرو رو دریافت می کند احتمالا اگر 3 نقطه نباشد که سیلندر 2 این وظیفه رو بر عهده دارد ولی احتمالش هست که 3 نقطه با زاویه 120 نیرو رو دریافت کند که شبیه به موتور 6 سیلندر ماشین عمل می کند.
در هر صورت جواب من اینست که فلسفه اضافه کردن این سیلندر سوم اینست که توازن قدرت رو به همران بیاورد و به نیروی بازگشت پیستون های دیگر کمک کند. که نرمی موتور و پایداری قدرت رو به همراه دارد نه فقط برای حرکت اضافه شود که در انصورت حجم این سیلندر بین دو سیلندر دیگر تقسیم میشد//

مثل اینکه بالاخره متوجه اشتباهت شدی چون چیزی که الان داری میگی با قبل فرق میکنه و منم این حرفاتو قبول دارم 

said khansar
14-10-1393, 10:40 بعد از ظهر
صد در صد تو همه سیلندر ها عمل احتراق صورت میگیره و سیلندر وسط به حرکت هم کمک میکنه.
در هر صورت جواب من اینست که فلسفه اضافه کردن این سیلندر سوم اینست که توازن قدرت رو به همران بیاورد و به نیروی بازگشت پیستون های دیگر کمک کند. که نرمی موتور و پایداری قدرت رو به همراه دارد نه فقط برای حرکت اضافه شود که در انصورت حجم این سیلندر بین دو سیلندر دیگر تقسیم میشد.
مثلا 8 سیلندری که فقط 2 نقطه نیرو در میلنگ داشته باشد مانند دو تا 4 سیلندر هست و فقط 4 سیلندر اضافه برای حرکت و قدرت بیشتر اضافه شده و هیچ مفهوم مهندسی دیگری را با خودش ندارد.
حال شما 4 سیلندر معمولی که 2 نقطه انتقال نیرو به میل لنگ دارد را فرض کنید و 4 سیلندری که 4 نقطه انتقال نیرو یعنی هر سیلندر بصورت جداگانه احتراق دارد و هیچ احتراق موازی وجود ندارد زاویه بین نقطه های انتقال نیرو در میل لنگ 90 درجه هست و در نوع ساده 180 درجه .
در حالی که بسیار در زمینه گشتاور متفاوت هستند. خیلی فاحش. وقتی یک نابغه دکتری میگیرد و صنعت را متحول میکند این ایده ها را می دهد. این مدل موتور که طرح جدیدی هم دارد پایداری قدرت به مراتب بیشتری را به همراه میاورد مخصوصا در ماشین الات سنگین و لوازم افرود بسیار این تغییر به چشم خواهد امد چون به نیرو در هر لحظه نیاز هست در حالی که در سواری معمولی وقتی یک نیرویی وارد میشود چون خودرو در کفی حرکت میکند ان نیرو پایداری نسبی دارد و گشتاور زیادی لازم ندارد و این طرح شاید مزیتی نداشته باشد ولی برای کارهای سنگین کاملا تاثیر گذار خواهد بود.باتشکرازجوابتون!شماگفت ین یکی ارسیلندرهاتاثیری توحرکت موتورنداره این گفته شماچه تئوری چه عملی درست نیست وکاملن اشتباهه!اگه شرکت کاوازاکی اون یه سیلندر تاثیرنداشت یاموتوروتک سیلندرمیساخت یا2سیلندراماچرا3سیلندر؟یک موتورتک سیلندردوزمانه بایکبارچرخش میل لنگ یک بارعمل احتراقوانجام میده ویک موتور3سیلندردوزمانه بایکبارچرخش میل لنگ3بارعمل احتراقوانجام میده!مثال میزنم سه نفرودرنظربگیرکه یک ماشینی روهول میدن ویکنفری هست اندازه3نفرزورداره وماشینوهول میده خوب صددرصداونی که تنهاست زودترازاون سه نفرخسته میشه وکندترهول میده!شرکت کاوازاکی اومده دقیقن همین کاروکرده یعنی ازبین بردن تاخیرسیکل کاری تقسیم نیروی محرکه وبالابردن شتاب وداشتن قدرت درتمام لحظات کارکردموتور!

- - - Updated - - -

در حالی که بسیار در زمینه گشتاور متفاوت هستند. خیلی فاحش. وقتی یک نابغه دکتری میگیرد و صنعت را متحول میکند این ایده ها را می دهد. این مدل موتور که طرح جدیدی هم دارد پایداری قدرت به مراتب بیشتری را به همراه میاورد مخصوصا در ماشین الات سنگین و لوازم افرود بسیار این تغییر به چشم خواهد امد چون به نیرو در هر لحظه نیاز هست در حالی که در سواری معمولی وقتی یک نیرویی وارد میشود چون خودرو در کفی حرکت میکند ان نیرو پایداری نسبی دارد و گشتاور زیادی لازم ندارد و این طرح شاید مزیتی نداشته باشد ولی برای کارهای سنگین کاملا تاثیر گذار خواهد بود.باتشکرازجوابتون!شماگفت ین یکی ارسیلندرهاتاثیری توحرکت موتورنداره این گفته شماچه تئوری چه عملی درست نیست وکاملن اشتباهه!اگه شرکت کاوازاکی اون یه سیلندر تاثیرنداشت یاموتوروتک سیلندرمیساخت یا2سیلندراماچرا3سیلندر؟یک موتورتک سیلندردوزمانه بایکبارچرخش میل لنگ یک بارعمل احتراقوانجام میده ویک موتور3سیلندردوزمانه بایکبارچرخش میل لنگ3بارعمل احتراقوانجام میده!مثال میزنم سه نفرودرنظربگیرکه یک ماشینی روهول میدن ویکنفری هست اندازه3نفرزورداره وماشینوهول میده خوب صددرصداونی که تنهاست زودترازاون سه نفرخسته میشه وکندترهول میده!شرکت کاوازاکی اومده دقیقن همین کاروکرده یعنی ازبین بردن تاخیرسیکل کاری تقسیم نیروی محرکه وبالابردن شتاب وداشتن قدرت درتمام لحظات کارکردموتور!

ghool
14-10-1393, 11:20 بعد از ظهر
این میلنگ این موتره
زاویه لنگ هاش به نظر 120درجست

hosseinm
14-10-1393, 11:49 بعد از ظهر
این میلنگ این موتره

خوب فکر کنم میل لنگ با زاویه های 120 درجه هست و حالا همه میدونیم چرا 3 تا سیلندر داره.
همه ما برای روشن شدن حقیقت اینجا دست به کیبوردیم, و حقیقت هم این هست که این کار با فلسفه گشتاور بالاتر و تداوم قدرت و پخش بودن انتقال نیرو به سه قسمت میل لنگ ساخته شده. حالا فارسی هر چی که اسمش هست, ببینید که چقدر میل لنگ برای تعداد سیلندر ها مهم هست, و وقتی من بحث شکل میل لنگ و انتقال نیرو لنگ رو به میان اوردم به این خاطر هست که شکل میل لنگه هست که تعداد و شکل و حجم سیلندر ها رو شکل میده. حالا راحت میتونیم درک کنیم که وقتی یک پیستون جرقه میزنه و حرکت رو به پایین رو شروع میکنه درسته که موتورو حرکت میده ولی به بالا اومدن و حرکت دورانی میل لنگ کمک شایانی میکنه و فلسفه این طراحی همین هست وگرنه میتونست واسه هر سه سیلندر یک نقطه لنگ درنظر بگیره.
امیدوارم که مفید باشه.

- - - Updated - - -

این میلنگ این موتره

خوب فکر کنم میل لنگ با زاویه های 120 درجه هست و حالا همه میدونیم چرا 3 تا سیلندر داره.
همه ما برای روشن شدن حقیقت اینجا دست به کیبوردیم, و حقیقت هم این هست که این کار با فلسفه گشتاور بالاتر و تداوم قدرت و پخش بودن انتقال نیرو به سه قسمت میل لنگ ساخته شده. حالا فارسی هر چی که اسمش هست, ببینید که چقدر میل لنگ برای تعداد سیلندر ها مهم هست, و وقتی من بحث شکل میل لنگ و انتقال نیرو لنگ رو به میان اوردم به این خاطر هست که شکل میل لنگه هست که تعداد و شکل و حجم سیلندر ها رو شکل میده. حالا راحت میتونیم درک کنیم که وقتی یک پیستون جرقه میزنه و حرکت رو به پایین رو شروع میکنه درسته که موتورو حرکت میده ولی به بالا اومدن و حرکت دورانی میل لنگ کمک شایانی میکنه و فلسفه این طراحی همین هست وگرنه میتونست واسه هر سه سیلندر یک نقطه لنگ درنظر بگیره.
امیدوارم که مفید باشه.

ghool
14-10-1393, 11:58 بعد از ظهر
سلام
ممنون که متوجه شدین
فکر کنم شما متولد فروردین باشی درسته ؟:bunnyearsmiley:
اینم موتور ماتیزه![Only registered and activated users can see links]