PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه ی بین دایلیم 250 و پالس 200ns

کیاوش
28-09-1393, 09:31 بعد از ظهر
سلام به دوستان میخواستم اگه میشه این دو موتور رو با هم مقایسه کنید
از نظر شتاب،سرعت،کیفیت،مسافرت و...

ZirCgari
28-09-1393, 09:44 بعد از ظهر
سلام

دایلیم

خدافض

- - - Updated - - -

سلام

دایلیم

خدافض

sepehr ninja
28-09-1393, 11:58 بعد از ظهر
قابل مقایسه نیست اصلا دایلیم رو با هیوسانگ و نینجا مقایسه میکنند نه پالس 200 !! شتاب دایلیم کیفیت دایلیم مسافرت که فقط دایلیم!!!!!

MR.Halakoohi
16-10-1393, 12:47 قبل از ظهر
با سلام
آقا این دایلیم بدجوری رفته تو مخمون:wall3:
انصافا" میخوام ببینم میرزه ان اسو بدم بره یه دایلیم صفر بردارم؟

dadash amir
20-10-1393, 07:48 بعد از ظهر
جفتشونم که میگن به لرزه یا یا صدا میوفته ما موندیم با 10 12 ملیون چی بخریم پلاک

sepehr ninja
20-10-1393, 08:21 بعد از ظهر
جفتشونم که میگن به لرزه یا یا صدا میوفته ما موندیم با 10 12 ملیون چی بخریم پلاک

دایلیم در صورت آچار کشی و رسیدگی هیچ لرزشی نداره خصوصا در دور موتور بالا

hamid123
20-10-1393, 08:59 بعد از ظهر
قابل مقایسه نیست اصلا دایلیم رو با هیوسانگ و نینجا مقایسه میکنند نه پالس 200 !! شتاب دایلیم کیفیت دایلیم مسافرت که فقط دایلیم!!!!!

دوست عزیز شتاب دایلیم از NS بهتره :wow::wow:
دایلیم تو شتاب به 220 نمیرسه چه برسه به NS ولی سرعت نهایی دایلیم بیشتره از نظر کیفیت ساخت فک نکنم NS چیزی از دایلیم کم داشته باشه ولی از نظر مسافرت کردن این دو موتور کلاسشون فرق داره برای سفر دایلیم راحتره و برای شهر NS .تا الان با پالس NS ده هزار کیلومتر رانندگی کردم فقط یه اچار کشی بردم و یک هفته پیش لنت عقبو عوض کردم.خداییش خیلی بی دردسره.

sepehr ninja
20-10-1393, 10:54 بعد از ظهر
دایلیم تو شتاب به 220 نمیرسه چه برسه به NS ولی سرعت نهایی دایلیم بیشتره از نظر کیفیت ساخت فک نکنم NS چیزی از دایلیم کم داشته باشه ولی از نظر مسافرت کردن این دو موتور کلاسشون فرق داره برای سفر دایلیم راحتره و برای شهر NS .تا الان با پالس NS ده هزار کیلومتر رانندگی کردم فقط یه اچار کشی بردم و یک هفته پیش لنت عقبو عوض کردم.خداییش خیلی بی دردسره.

شتاب دایلیم به خاطره اگزوز فابریکش یا بهتر بگم صدا خفه کنش هست من تایگر انداختم از نینجا 300 چند متر عقب تر بود فقط... پالس که جای خودشو داره !
الان هم منبع رو برداشتم چند روزیه دیگه فکر نمیکنم بشه گرفتش تو شتاب حالا دوستانی که تو مسیر من هستند در جریانند من هر روز با دایلیم میرم سر کارم و میام

ns نهایت دیگه موتور بترکه 145 تا میره خود شرکت که میگه 135 من با دایلیم بیشتر از 2 ساعت بالای 150 رفتم تو جاده راحت ! اگه ns واقعا میره اینجوری و کم نمیاره که هیچی وگرنه قابل مقایسه نیست ns یک دیسک داره برای چرخ جلو دایلیم 2 تا ... و دیگر خصوصیات ns به دوک بیشتر میخوره مقایسه تا دایلیم

و اینکه nsکاربراته دایلیم انژکتور

Reza-M
20-10-1393, 11:03 بعد از ظهر
این دو نوع موتور با هم قابل مقایسه نیستن، پالس ns که به قدرت دایلیم نمیرسه. اما یه عیب بزرگ داره دایلیم اونم قیافشه که اصلآ جالب نیست.

farshad 54
20-10-1393, 11:20 بعد از ظهر
از لحاظ قدرت دایلیم و ns هر دو 23 اسب قدرت دارن .

از لحاظ شتاب اولیه ns با توجه به شاتون کوتاه ترش و وزن کمترش از دایلیم بهتر عمل میکنه و تا سرعت 90 الی 100 کیلومتر میتونه از دایلیم جلو بیفته ولی تو سرعت بالای 100 کیلومتر دایلیم فاصله رو جبران و خودشو از ns جدا میکنه

و جلو میوفته

دایلیم یه موتور اسپرت تورینگ هست و ns یه موتور استریت و تو یه کلاس نیستن که بشه مقایسشون کرد ولی از لحاظ اینکه بخواهیم یه مقایسه کلی بکنیم فقط واسه اینکه اگر کسی بخواد یکی از این دو موتور رو انتخاب کنه

فقط برمیگرده به نوع استفاده شما از موتور و توقعاتی که از موتور دارید .

دایلیم 250 هست و فلاپ دار و برای کسانی که میخوان یه موتور متفاوت سوار بشن و زیاد هم از موتور کار نکشن و موتوری سوار بشن که حالت ریس داشته باشه و هم مثل موتورهای ریس خستشون نکنه و باهاش بزنن به

جاده و مسافت های طولانی برن میتونه گزینه خوبی باشه

ns یه موتور استریت خوش قیافس که میتونه به عنوان موتوری که هر روز ازش استفاده میکنید با توجه به شتاب اولیه خوب و هندلینگ مناسب و وزن خوب تو شهر کار شمارو به خوبی راه بندازه اگر چه میتونید باهاش مسافت های

طولانی و خارج شهر هم برید ولی خب اونجا به خوبی دایلیم نیست .

با دایلیم هم میتونید تو شهر بچرخید ولی خب اونجا به خوبی ns نیست

hamid123
20-10-1393, 11:30 بعد از ظهر
خلاصه ما در خدمت هستیم برای اثبات حرفمون .موتوری که سرعت نهاییش به گفته کویر 155 کیلومتر بر ساعت شما 2 ساعت 150 کیلومتر یه سره رفتی اونم با کیلومتر دایلیم که واقعا سرعتو خیلی دقیق اعلام میکنه .این صحبت برای موتور های 400 سی سی نه موتور 1 سیلندر.داداش شما با هر وسیله ای بخوای 2 ساعت با ماکسیمم سرعت حرکت کنی حتما اسیب میرسه بهش مگر اینکه مخصوص ریس باشه که هزینه ی نگهداریش میره بالا.در مورد ترمزای NS که به قول شما تک دیسکه واقعا قوی عمل میکنه .شما منبع موتورو برداشتی بعد شتابش عالی شده؟ یک منبع اگزوز خوب خودش کمک به شتاب میکنه .چون من رو ماشین امتحان کردم .

r.hasani7023
21-10-1393, 12:11 قبل از ظهر
جالبه تاپیک مقایسه مزنین تمام بحث سرعت یه ذره درباره کیفیت تو طولانی مدت و..... چیزا دیگه بگین این چند وقت که تحقیق کردم .
پالس ان اس : کیفیت خوب البته هنوز موتوری ندیدیم 40000 یا 50000 کارکرد داسته باشه . شتاب خوب .برای کارای روز مره خوب . هزینه نگه داری پایین چون فلاپ نداره خیلی پایین تر .
دایلیم : کیفیت بالاتر شتاب کمتر سرعت بهتر. جذاب تر بالاخره فلاپ داره حس باحال تری داری . برای مسافرت خوب . هزینه نگه داری بالاتر کنارش یه سی جی داشته باشه خیلی خوبه بیشتر به درد اتوبان میخوره راحت تره .ترمز بهتر پایداری بهتر . من خودم اگه بشه دایلیم برمیدارم همه مکانیک ها گفتن گاز بیخود نده حواست به روغن آّ باشه موتور خوبیه فقط اگه خدایی نکرده بخوری زمین ....... . ایمنی بهتر . بالاخره حال کردن با موتور هزینه داره عین این میمونه همه میگن هیو نخر هزینش خیلی بالاس بالاخره گنده تر حس باحال تری داری ادرنالین مینه بالاااااااااااااا
در کل من تجربه ای که دیدم هر وسیله نقلیه ای بخای وقت ازش کار بکشی بعد یه مدت بیچارت میکنه .خودم اپاچی دیدم 60000کارکرد انجین پلمپ طرف میگفت روغن به موقع گاز بیخود ندادم.
:34:

امید قربانی
15-06-1394, 09:04 قبل از ظهر
با سلام

آقا شک نکن دایلیم تیپ 2 از هر نظر ار ns پر ایراد بهنره

- - - Updated - - -

با سلام

دوست عزیز ns اصلا تحمل فشار رو نداره ولی دایلیم تویه سرعت تازه جون میگیره و هیچ لرزشی نداره در ضمن به خاطر ضعیف بودن انگشتی های ns اصلا ارزش نداره که آدم پولشو به این موتور بده . کلا بعد از 10 هزارتا راه رفتن ns دیگه میشه لگن
یه چیزه دیگه هم که هست هندی ها یه ایرادی دارن الکی شمع به موتور اضافه میکنن اونم به موتوری که تحمل دمای اضافه رو نداره اصلا اگه این کار خوب بود برند های مطرح دنیا این کارو میکردن به هر حال اصلا قابل مقایسه با دایلیم نیست

arshiac457
14-07-1394, 11:52 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان اگه میشه راجع ب استهلاک هردو موتور و خرج لوازم مصرفیشون هم یه صحبتی بکنید بعدم راجع ب شمع نمیشه قطعی نظر داد محصولات ktm چهار شمعن و خوب فقط مشکل گواهینامه داره دایلیم ک باید 3سال از صدورش بگذره بخاطر بالا 200بودن

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

kia51
14-07-1394, 07:03 بعد از ظهر
سلام،خوبه اگه مقایسه بین این دو موتور توسط اونهایی که آشنایی دارن انجام بشه، چون توقیمت تا 12 تومن مورد دیگه ای تو بازار موجود نیست و خیلی ها که میتونن 9 تومن برای ns بپردازند 12 هم میتونن برای دایلیم پرداخت کنن ، الان این سوال برای بعضی ها هست که بالاخره کدوم رو بردارند ، پس اگه اطلاعات دارین تو تایپیک لطفا شرکت کنید تا انشااله استفاده بشه ، در ضمن این جمله هم که این دو موتور تو یک کلاس نیستند پس نمیشه آنها رو با هم مقایسه کرد دیگه واقعا کلیشه ای شده ، تو مملکتی که تعداد موتورهایی که میشه انتخاب کرد به تعداد انگشتهای دودست هم نیست حالا تو یه کلاس نبودن رو به بزرگی خودتان ببخشید.

فلات دوست
15-07-1394, 07:44 قبل از ظهر
سلام،خوبه اگه مقایسه بین این دو موتور توسط اونهایی که آشنایی دارن انجام بشه، چون توقیمت تا 12 تومن مورد دیگه ای تو بازار موجود نیست و خیلی ها که میتونن 9 تومن برای ns بپردازند 12 هم میتونن برای دایلیم پرداخت کنن ، الان این سوال برای بعضی ها هست که بالاخره کدوم رو بردارند ، پس اگه اطلاعات دارین تو تایپیک لطفا شرکت کنید تا انشااله استفاده بشه ، در ضمن این جمله هم که این دو موتور تو یک کلاس نیستند پس نمیشه آنها رو با هم مقایسه کرد دیگه واقعا کلیشه ای شده ، تو مملکتی که تعداد موتورهایی که میشه انتخاب کرد به تعداد انگشتهای دودست هم نیست حالا تو یه کلاس نبودن رو به بزرگی خودتان ببخشید.

سلام
اگه اهل ب گاز ب گاز ، مخصوصا تخته گاز در مسافت طولانی نیستین ، به نظر من ان اس بهتره
ان اس بدلیل کوتاهی شاتون در تخته گاز طولانی انجینش کم میاره و فاتحه. تجربه اش رو داریم

arshiac457
15-07-1394, 11:19 قبل از ظهر
دوستان با توجه ب قیمت های فعلی بازار و هم قیمت بودن یه ان اس 94 با دایلیم 91 چه نظری دارید موتور حداقل روزی50 کیلومتر و بیشتر باید تو جاده باشه اگه دوستایی که ان اس و دایلیم مدل پایین دارن بیان و از استهلاک و اداهای موتوراشون تو کارکرد زیاد بگن این تاپیک یکی از بهترین تاپیکای مقایسه میشه

arshiac457
15-07-1394, 11:23 قبل از ظهر
البته به شخصه فکر میکنم دایلیم لذت رانندگی محشری داشته باشه با اینکه سوارش نشدم هنوز

Alireza.BMW
15-07-1394, 02:52 بعد از ظهر
همونطور که بارها توی پستام گفتم... ان اس شاتونش کوتاهه پس شتاب عالی داره ولی سرعت نباید باهاش رفت و گاز گاز بی موردم ممنوع یه مورد دیگم این که این موتور متاسفانه یاتاقان هستش که حساس ترشم میکنه...ان اس برای کسای هستش که میخان از سواری نرم و هندلینگ خوب این موتور لذت ببرن و سرعت بالا و گاز گاز نکنن
.
دایلیم این مورد ها رو نداره فقط توی شتاب اولیه ضعیفه چون سنگینه هیکلش...کلا موتور بی آزاریه معمولا...اما تا وقتی لوازمش باشه بعله ولی الان که لوازم بدنش اصلا پیدا نمیشه شما اگه خدایی نکرده بخورید زمین باید اینقد بگردید تازه استوکشو یه جا داشته باشه اونم به قیمت بالا بخرید و لوازم موتوریش هم باید دنبالش بگردی بخری اونم با قیمت بالا پس توجیهی برای خرید نداره دایلیم بخرید باید با ضرر بالایی بفروشید چون لوازم نداره کسی نمیخره ازتون

kia51
15-07-1394, 03:37 بعد از ظهر
یعنی چی که دایلیم لوازمش پیدا نمیشه ، اگه درست باشه که اصلا نمی ارزه ، ولی آخه این موتور هنوز رو خط تولیده اونوقت لوازمش کمیابه ؟ یعنی کویر موتورهای در حال تولیدش رو هم از نظر قطعه ساپورت نمیکنه ؟
اگه اینطور باشه که باید فاتحه شرکت کویر رو خوند. راستی چرا دایلیم تو این چند سال نتونسته جایگاه خودش رو باز کنه ؟ با این که واقعا موتور نرم وراحت و کم استهلاکیه ( البته به گفته دوستان) برا من سوال اینه که اگه یه دایلیم مثلا تصادف بکنه لوازم بدنه اش رو کویر تامین میکنه یا نه؟

sajaddrift
14-10-1394, 01:31 قبل از ظهر
سلام کیا جان همونطور که دوستان گفتن کویر خیلی بد محصولاتیو که وارد میکنرو پشتیبانی میکنه ,واز همه بد تر اینه که اگرم لوازمشو پیدا کنی با قیمت خیلی گزافی باید خریداری کنی داداش , زمان فروش هم افت شدید قیمتی داره چون اون موتور طلبه خاص خودشو داره ,ولی تو ان اس این مشکلات نیست , اگر ان اس بخری فیلتر روغن فلزی روش بندازی روغنشو به موقع عوض کنی هیچ وقت تو هیچ شرایطی باهاش دچار مشکل نمیشی چون تمام ضعف این موتور تو ایران سر فیلتر روغن کاغذیشه که باعث میشه فشار روغن تو دورای بالا افت شدید کنه و به قطعات داخلی آسیب بزنه ,من مشکل اصلی ان اسو تو سایت معتبره motor beam خوندم لطفا به دوستان دیگه هم اطلاع بدین.

keyvanj
06-11-1394, 08:08 بعد از ظهر
دایلیم حس رانندگی بسیار متفاوتی از موتوری مثل ان اس داره
دایلیم موتوری سنگین 170 کیلویی پر قدرت و دارای امنیت بالایی هست و در اتوبان یا مسیری که جلوت باز باشه میچسبه به زمین و به خوبی حس سرعت و قدرتت رو ارضا میکنه .
ان اس موتور تیز و فرز،شهری ، پر قدرت در سرعت های پایین و امنیت متوسطی داره. در خیابون های داخل شهر و ترافیک کمتر از دایلیم خسته کننده است . تحمیل فشار با زمان طولانی به احتمال خیلی بالاتری نسبت به دایلیم موجب آسیب دیدگی های اساسی به انجین میشه.

در نتیجه
اگر استفاده شما بیشتر محدود به داخل شهر و خیابان ها و ترافیکه ان اس موتور مناسب تر و راحت تر و به نوبه خودش زیبا هست

اما اگر شیفته قدرت و سرعت هستی و مثلا" روندن موتور با سرعت 140/150 تا تو اتوبان برات جذابه ان اس در مقابل دایلیم هیچ حرفی برای گفتن نداره

میثم ش
10-02-1395, 11:19 قبل از ظهر
بد نبود به این تاپیک پالس ۲۲۰ هم اضافه میکردید. موتوری که از این دو گزینه مطرح شده ارزان تر و کیفیت و دوام قابل قبولی هم دارد.