PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات فرمان، جلوبندی، کمک فنر جلو (هندلینگ)

شفیع
29-06-1390, 02:22 بعد از ظهر
یکی از از شایع ترین مشکلات مرتبط با فرمان، مشکل خورد شدن ساییده شده و گشاد شدن توپی فرمان و بولبوریگ هاست.
از نشانه های این آسیب، معمولا در هنگام عبور از مسیر های پر چاله چوله، و همچنین موقعی که یهو ترمز جلو میگیرید، احساس می شه، معمولا فرمان صدای ترَق ترَق بدی می ده و بد جور رو اعصاب راکب راه می ره،
این صدا زمانی به وجود میاد که بولبورینگ ها سایید ه شده باشن و یا پیچ گردنی فرمان شل شده و از حالت تنظیم خارج شده باشه.
ولی اگر پیچ گردنی بیش از حد سفت شده باشه و یا بولبورینگ ها داخل مغزی فرمان شکسته باشن، این مشکل به وضوح در عملکرد فرمان محسوسه، فرمان تیکه تیکه و به سختی تغییر جهت میده و حتی امکان داره قفل کنه،
پس بهتره به محض اینکه احساس کردید همچین مشکلی برای فرمان موتورتون پیش اومده، پیگیری کنین و بی خیال از کنارش رد نشین.
برای باز کردن جلوبندی موتور بهتره اون موتورو یک جا ثابت نگه دارید تا بتونین عمل جراحی رو انجام بدید،
این روش یکی از روش های ثابت کردن موتوره، خیلی راحت موتور می برین روی یه سکوی کوچیک، دور گردنش طناب می ندازین و می بندینش به سقف، و یهو زیر پاشو خالی می کنین، (روش اعدامی) مخترع این روش آقا مجید بود !
بعدش می تونید با خیال راحت، هر چی که می بینید باز کنید، کمک فنر و فرمان ...

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

بعد از باز کردن توپی اصلی فرمان دو بلبورینگ بالا و پایین فرمان رو خوب بررسی کنید، در صورت لق زدن فرمان این بولبورینگ ها باید فرسوده شده باشن،
بولبورینگ های فرسوده رو عوض کنید و محل قرار گیری بولبورینگ رو خوب تمیز و از نو گریس کاری کنید.

بعد از تعویض بولبورینگ ها فقط حواستون باشه بولبورینگ ها رو غرق گریس کنید و توپی فرمان رو خیلی سفت نکنید که باعث می شه بولبورینگ ها خورده شن یا فرمان خیلی سفت می شه که در نتیجه هندلینگ از بین میره.
سئوالی بود در خدمتم.

Alireza
29-06-1390, 08:31 بعد از ظهر
مرسی شفیع عزیز با وجود مطلب های شما کمک بزرگی به موتور سوار ها میشه

شفیع
29-06-1390, 08:36 بعد از ظهر
یکی دیگه از عواملی که در عملکرد فرمان (هندلینگ) تاثیر داره، عملکرد درست کمک فنر هاست،
در صورتی که کمک فنر ها ضربه نخورده باشن، کاسه نمد هاشون بعد چند سال خاصیت خودشونو از دست میدن و روغن داخل کمک فنر میزنه بیرون، به مرور زمان از روغن مورد نیاز کمک فنر ها کم می شه، و اصطلاح کمک خشک می شه و باعث می شه اون طور که باید عمل نکنه.
فرمونو که باز کردم گفتم یه حالی هم یه کمک فنرا بدم، از کارخونه تا حالا باز نشده بود، نه روغن درست و حسابی داشت نه کاسه نمد ها عمری واسشون مونده بود.

تمام اجزای تشکیل دهنده یک کمک فنر ساده (غیر معکوس)
[Only registered and activated users can see links]

اینم از کاسه نمد

یک نکته مهم در تعمیر کمک فنر ها باید دقت کرد، درسته کمک فنر ها قطعه ای در خودرو و موتورسیکلت هستن که فشار های زیادی رو تحمل می کنن ولی از جهاتی دیگه خیلی حساس و ظریف هستن، موقع تعمیر کمک فنر ها یلی دقت داشته باشین و با ظرافت عمل کنین تا هیچ کدوم از قطعات ضربه نخوره و یا خش بر نداره، کوچکترین خش یا آسیبی کل عملکرد یک کمک فنر رو مختل می کنه، ضرر های مالی زیادی می تونه به صاحب موتور یا ماشین بزنه،
کاسه نمد فرسوده رو با احتیاط خارج می کنید و کل قطعات رو با بنزین تمیز می کنید، و بعد از اینکه کاملا خشک شد، همه قطعات رو دوباره سر هم می کنیم.

بعد از بستن تمام قطعات، از قسمت دریچه کمک فنر یعنی همون پیچی که بالای کمک فنر هست، روغن هیدرولیک رو می ریزیم.

میزان این روغن بستگی به نیاز شما داره،
هرچه روغن هیرولیک بیشتر باشه، یعنی مقدار هوای موجود در کمک فنر کمتر می شه، که باعث می شه کمک فنر سفت تر عمل کنه
و هر چه مقدار روغن هیدرولیک کمتر باشه کمک ها نرم تر عمل می کنه البته کم بودن حدی داره، اگر روغن بیش از حد کم باشه، کمک فنر ها نا منظم عمل می کنه، سفت یا شل می شه.

میزان حداقلی رو در یک کمک فنر می شه با یه آزمایشی متوجه شد،
کمک فنر خشک رو ایستاده نگهدارید، لوله وسطی رو تا جایی که راه داره بکشید بالا، بعد روغن هیدرولیک رو بریزید، صدای قل قل شنیده می شه، یعنی روغن داره میره به قسمت انتهایی کمک فنر، وقتی مطمئ شدید که مقدار کافی هست، کمک فنر رو در همون حالت حداکثری ارتفاع نگهدارید و حدود یک سانتیمتر بالا پایینش کنید، دقیقا عین اینکه کمک فنر روی سطح جاده داره عمل می کنه، در این حالت اگر صدای قل قل آب یا حباب مانند شنیدید یعنی مقدار روغنی که ریختید کم بوده، ولی اگر هیچ صدایی شنیده نشد و کمک فنر عین یه سرنگ پر عمل کرد یعنی روغن به اندازه کافی داره، البته خیلی نباید زیاد باشه، زیاد بدون روغن باعث سفت شدن کمک فنر می شه. روغن باید به اندازه کافی باشه نه زیاد نه کم.

شفیع
30-06-1390, 09:38 قبل از ظهر
و در پایان کار
گفتم حالا که فرمان و کمک فنرو درست کردم یه لاستیک آفرودی هم بندازم روش.
و این شد

reza KTM
31-06-1390, 02:16 قبل از ظهر
من کمک وسط روانم رو که موتور ساز باز کرد دید اصلا کمک بازی نمیکنه و مثله اینکه کمی باد توش داره که خالی شده بود بعد رفت توش باد زد درست شد وخیلی خیلی نرم کار میکرد که یک روز نگزشته بود که الان داره صدای جیر جیر میده
مشکل از کجاست آیا باید کمک وسط روغن کاری بشه ؟ اگر بله کجاش ؟

شفیع
31-06-1390, 10:13 قبل از ظهر
من کمک وسط روانم رو که موتور ساز باز کرد دید اصلا کمک بازی نمیکنه و مثله اینکه کمی باد توش داره که خالی شده بود بعد رفت توش باد زد درست شد وخیلی خیلی نرم کار میکرد که یک روز نگزشته بود که الان داره صدای جیر جیر میده
مشکل از کجاست آیا باید کمک وسط روغن کاری بشه ؟ اگر بله کجاش ؟

کمک هایی که مشکلی واسشون پیش بیاد و خوب کار نکنن، با تعمیر و روغن کاریو باد زدن، نباید انتظار داشت دوباره عین روز اول کار کنن، چون حتما یه دلیلی داشته باد خالی کرده ... معمولا بر اثر فرسوده شدن و نفوذ آب و گلو لای واشر ها و کاسه نمد ها عمرشون تموم می شه و باد و روغن نشت می دن، ولی اگر کمک فنر کامل بازشه و لوازمش عوض شه می تونه بهتر باشه.
این صدای جیر جیری که گفتی نباید خیلی مهم باشه، به خاطر تعییر شکل قرار گیری کمک فنر هست، تا حالا که باد نداشته در یک وضعیتی قرار داشت که واشر ها در اون قسمت کاملا گشاد شده بود و صدایی شنیده نمی شد، حالا که باد داره کمک تغییر شکل داده و به یه قسمت دیگه از واشر ها و کاسه نمد ها داره فشار میاره، این صدا احتمالا برای همونه، با روغن کاری می شه این صدا رو حذف کرد، معمولا این صدا از میله ی وسطی کمک هست. اگر هم قصد روغن کاری داری از روغن سبک استفاده کن مثلا روغن 10 یا 20 روغن های سنگین تر خاصیت نفوذ پذیری کمتری دارن و احتمال ماسیدنشون هم بیشتره.

reza KTM
31-06-1390, 02:14 بعد از ظهر
کمک هایی که مشکلی واسشون پیش بیاد و خوب کار نکنن، با تعمیر و روغن کاریو باد زدن، نباید انتظار داشت دوباره عین روز اول کار کنن، چون حتما یه دلیلی داشته باد خالی کرده ... معمولا بر اثر فرسوده شدن و نفوذ آب و گلو لای واشر ها و کاسه نمد ها عمرشون تموم می شه و باد و روغن نشت می دن، ولی اگر کمک فنر کامل بازشه و لوازمش عوض شه می تونه بهتر باشه.
این صدای جیر جیری که گفتی نباید خیلی مهم باشه، به خاطر تعییر شکل قرار گیری کمک فنر هست، تا حالا که باد نداشته در یک وضعیتی قرار داشت که واشر ها در اون قسمت کاملا گشاد شده بود و صدایی شنیده نمی شد، حالا که باد داره کمک تغییر شکل داده و به یه قسمت دیگه از واشر ها و کاسه نمد ها داره فشار میاره، این صدا احتمالا برای همونه، با روغن کاری می شه این صدا رو حذف کرد، معمولا این صدا از میله ی وسطی کمک هست. اگر هم قصد روغن کاری داری از روغن سبک استفاده کن مثلا روغن 10 یا 20 روغن های سنگین تر خاصیت نفوذ پذیری کمتری دارن و احتمال ماسیدنشون هم بیشتره.
اگه روغن نزنم امکان داره خودش درست شه؟
ولی کمک هاش سالمه چون عین اولش شده فقط باد نداشت قبلا

شفیع
31-06-1390, 02:41 بعد از ظهر
اگه روغن نزنم امکان داره خودش درست شه؟
ولی کمک هاش سالمه چون عین اولش شده فقط باد نداشت قبلا

بله آقا رضا،
واسه منم یه مدت صدا می داد، بی خیالش شدم خودش درست شد، گاهی اوقات روغن کاری ممکنه کارو خراب تر کنه، روغن کاری در جاهایی که گرد گیر نداشته باشه باعث می شه روغن موجود در مجاورت هوا و گرد و خاک موجود در هوا ترکیب شه و مثل چسب ببنده و همین سفت شدن روغن+گرد و خاک باعث خرابی کاسه نمد می شه!

vahidshah
17-01-1391, 09:17 بعد از ظهر
یه آموزش هم واسه کمک جلو های معکوس هم بذارید.روش هواگیریشون

s.mm
18-01-1391, 01:32 قبل از ظهر
بعضی از پست های ارزشمند موندن اون پایین و دارن خاک می خورن ما هم که اصلا ندیدیمشون ولی بعضی وقتا یکی یه چی جدید می نویسه و ناگهان کشف میشه! من توی عید که موتورمو گرفتن بی انصافا قصد داشتم جلوبندی رو حال اساسی بدم که ...:wall3:
خیلی هم تو فکر این بودم که باید چه روغنی توش بریزم اصلا هم یاد روغن هیدرولیک نبودم که با این تصاویر دوزاریم افتاد.

کمک خیلی بزرگی بود...دمت گرم شفیع جان

divoone
18-01-1391, 11:04 قبل از ظهر
سلام
طریقه باز و بسته کردن کمک های جلو (معکوس).
البته با اجازه از اقای شفیع.
بعد از عوض کردن پکینگ ها پیچ بالای کمک رو نبندید. فقط خارشو بزنید جا که مغزی نیفته پایین بعد از کنارش روغن بریزید.
برای ریختن روغن هم از یه سرنگ بزرگ استفاده کنید که میزان روغن توی هردو کمک یه اندازه باشه.
و از روغن هیدرولیک استفاده کنید.
10826
10827

10828
10829
10830
10831
10832
10833
10834
10835
10836
10837
10838

fatehnet
01-02-1391, 02:59 قبل از ظهر
سلام
اگر لطف کنین در مورد کمک های جلوی موتور ویو رادیسون 125 محصور کویر موتور توضیح بدین
مشکلش اینه که وقتی از یه دست انداز ساده رد می شم بصورت وحشتناکی فرمون میلرزه و ضربه شدید میزنه
سیستم تعلیق جلوش هم :

سیستم تعلیق

تعلیق جلو:
کمک دوشاخ تلسکوپی

می خوام ببینم قابل تعمیر هستن؟
کجا ببرم تعمیرشون کنم ؟

خلاصه بصورت اسیدی و نافذ راهنمایی کنین ممنون میشم
فوری فوری فوری

آرش 1313
02-02-1391, 11:11 قبل از ظهر
سلام خدمت مدير عزيز
من تازه با سايتتون آشنا شدم و از اونجايي كه علاقه زيادي به يادگيري اين مسايل دارم سريع عضو شدم تا يه سوالاتي رو بپرسم
1- كمك فنرهاي هونداهاي سي جي قديم كه فنر بيرون تلسكوپ هست رو هم توضيح جامع و كاملي بديد
2- من از جندتا تعميركار و موتورساز پرسيدم در مورد روغن كمك جلو! بعضياشون گفتن بايد حتما هيدروليك باشه! بعضيا گفتن فرقي نداره چه روغني باشه! بعضيام گفتن همون روغن موتوره!! فقط بايد شل ترش كني مثلا با بنزين قاطيش كن! يكي هم گفت اصلا نبايد هيدروليك باشه چون روغن هيدروليك كاسه نمدشو خراب ميكنه!!
خلاصه ماكه گيج شديم يه بزرگوار تير خلاص و بزنه و مارو راحت كنه بگيد كدومش درسته؟؟
ممنون از زحماتتون

divoone
02-02-1391, 11:33 قبل از ظهر
سلام.
در مورد سوال دوم میشه گفت دلایل استفاده از روغن هیدرولیک و استفاده نکردن از روغن موتور ایناس
دارا بودن مواد ضد کف
تحمل درجه حرارت بالا
دارا نبودن مواد حلال

البته بهترین روغن همان روغن کمک فنر هست که دقیقا با همین نام عرضه میشه (Suspension Oil)
در هر صورت تغییر دما هم بروی روغن معمولی تاثیر داره و هم بروی روغن هیدرولیک. البته هیدرولیک کمتر متاثر میشه. اما روغن های فوق الذکر کمترین تاثیر پذیری رو دارند.

اما این تمام مطلب نیست غلظت روغن استفاده شده هم برای خودش داستانی داره بسته به نوع مسیر. که دوستان به این موضوعات واردترند و انشاالله از نظراتشون دریغ نمی کنن.

agharezab
09-03-1391, 09:26 قبل از ظهر
سلام،
آقا تورو خدا عکس فرمون سی جی رو هم بزارین،من بازش کردم الان نمیتونم ببندمش،طریقه ی جازدن کاسه نمد و بلبرینگ رو هم بگزارین ممنون از شماها. خیلی مهمه واسم

masoud36
03-12-1391, 12:09 بعد از ظهر
واسه سی جی(طرح قدیم) رو هم بزار

- - - Updated - - -

واسه سی جی چطوریه

bs7
15-12-1392, 01:12 بعد از ظهر
اگه میشه طرز کار کمک های جلو رو توضیح بدید

پرسه
08-03-1393, 07:05 بعد از ظهر
سلام دوستان میگم پیچ گلویی زیر دوشاخ فرمون موتورم هی شل میشه صفتش میکنم فرمون صفت میشه؟چاره چیه؟توی پیچوندن فرمون هم بعضی وقتا تارق صدا میده فرمون میده؟ راه حل ممون و چیکار کنم که این جوری نشه اخه زمستون همین جوری بود بردمش تعمیرگاه درستش کرد اما دوباره اینجوری شد
ببخشید باید کمک جلو حتما در بیاد؟

mohammadvaiper
08-03-1393, 08:29 بعد از ظهر
فرمون موتور من ولش کنی به سمت راست میره
همچنین تو پیچ یکم فرمون گرفتن به راست سختره راحت از دست در میره علتش چیه؟

farshad 54
08-03-1393, 10:17 بعد از ظهر
بده جلو بندی موتور رو بیارن پائین و یه سرویسش کنن + تعویض روغن کمک ها

اگر درست نشد احتمالا موتورت از جلو تصادف داشته

m-s-d
18-03-1393, 07:45 بعد از ظهر
سلام:26: بر دوستان فنی پرشین موتور
دوستان فنی روغن کمک رو بدون باز کردن کل کمک میشه از این قسمت که تو عکس مشخص کردم خالی کنم و بعد با روغن جدید پرش کنم؟

دوستان چقدر باید روغن بریزم؟ چند سی سی یا همون سانتی متر مکعب؟:4:

Gladiator
19-03-1393, 01:44 بعد از ظهر
سلام:26: بر دوستان فنی پرشین موتور
دوستان فنی روغن کمک رو بدون باز کردن کل کمک میشه از این قسمت که تو عکس مشخص کردم خالی کنم و بعد با روغن جدید پرش کنم؟

دوستان چقدر باید روغن بریزم؟ چند سی سی یا همون سانتی متر مکعب؟:4:

بله از همونجا میشه ، شما یه مقدار روغن بریز توش ، بعد بالای کمکو تا ته فشار بده تو ، اگه کم باشه چیزی ازش سرریز نمیشه ، اگه زیاد باشه خودش ازش لبریز میشه ، در کل یکم بیشتر بریز که بعد از فشار دادن خودش سرریز کنه ، وقتی سرریز کرد نذار کمک برگرده بالا ، تو همون حالت پیچشو سفت کن و ببندش بعدش ولش کن خودش یواش میاد بالا

- - - Updated - - -

سلام دوستان میگم پیچ گلویی زیر دوشاخ فرمون موتورم هی شل میشه صفتش میکنم فرمون صفت میشه؟چاره چیه؟توی پیچوندن فرمون هم بعضی وقتا تارق صدا میده فرمون میده؟ راه حل ممون و چیکار کنم که این جوری نشه اخه زمستون همین جوری بود بردمش تعمیرگاه درستش کرد اما دوباره اینجوری شد
ببخشید باید کمک جلو حتما در بیاد؟

صدا دادنش بخاطر اینه که بلبرینگا یا ساچمه های فرمونت خشک شده ، باید کرپی فرمون کامل باز بشه و بلبرینگای فرمونت خوب گریسکاری بشه

m-s-d
19-03-1393, 02:12 بعد از ظهر
من تو یه کلیپ در سایت اجنبی دیدم که داخل کمک کراس 340 سی سی فکرکنم گفت باید روغن ریخت! آخه اگه مقدار روغن در دو کمک یکسان نباشه عملکردشون یکسان نمیشه که!ونوقت با این روشی که شما گفتین سخته اخه!!!!:297:

K.I.A
20-03-1393, 09:55 قبل از ظهر
کمک تا جایی که جا داره فشرده کنید و بعد 200 سی سی روغن بریزید و کمی بازی کنید باز جا داره فک کنم حدود 50 دیگه جا بشه و سر ریز کنید
معمولا روی تنه کمک حجم روغنو میزنه چون باهم متفاوتن

m-s-d
20-03-1393, 12:02 بعد از ظهر
کمک تا جایی که جا داره فشرده کنید و بعد 200 سی سی روغن بریزید و کمی بازی کنید باز جا داره فک کنم حدود 50 دیگه جا بشه و سر ریز کنید
معمولا روی تنه کمک حجم روغنو میزنه چون باهم متفاوتن

ممنونم مهندس K.I.A
عزیز
راستش حدود 210cc در کمک ها روغن بود که من اول تا 250 و بعد تا 270 ریختم.متاسفانه باید همونجا نگه می داشتم ولی شیطونه گفت بازم جا داره بریز منم گول خوردم و تا 300cc ریختم
اما موقع بازی دادن کمک وقتی به انتهاش می رسید یکم روغن از کنار پیچ بزرگه که یکم بسته بودم می داد بیرون و این کارو خراب کرد.یکم اینکارو کردم تا مقدار اضافی اگه داشته باشه بده بیرون
ولی زیاد نتونستم و همون طور بستمش.البته موقع بستن تا جایی که می تونستم فشار دادم و بستم تا هوا داخلش نمونه(حالا نمی دونم کار خوبی بوده یا نه؟)
دوستان به نظرتون اگه روغن زیاد باشه کاسه نمد احتمالا به فنا بره؟؟؟

AMIR-250
20-03-1393, 12:31 بعد از ظهر
من کمک های جلو را باز کردم
کمک سمت چپ که ترمز روشه خیلی سفت بود
خود کمک و باز کردم یهو هوا با فشار ازش زد بیرون یه مقدارم روغن پاشید بیرون
بعدش بستمش نرم شده بود
ولی نمیدونم حالا باز کنم جفتشونو روغن بریزم توش یا نه؟؟؟

m-s-d
20-03-1393, 12:49 بعد از ظهر
من کمک های جلو را باز کردم
کمک سمت چپ که ترمز روشه خیلی سفت بود
خود کمک و باز کردم یهو هوا با فشار ازش زد بیرون یه مقدارم روغن پاشید بیرون
بعدش بستمش نرم شده بود
ولی نمیدونم حالا باز کنم جفتشونو روغن بریزم توش یا نه؟؟؟
از اون روغن داخل کمک که کارخونه ریخته فک نکم جایی بشه پیداش کرد.کمک های موتور من سه سال بود باز نشده بودند و کمبود روغن داخلشون احساس میشد!
من از روغن هیدرولیک با درجه گرانروی 10 استفاده کردم.در ضمن مقدارو ترسیدم و می خوام برشگردونم به 270 یا 275 سی سی
من فکر نکنم لازم باشه.مگه چقدر روغنش بیرون ریخت!حتما مقدار اضافه اش بوده.بازم منتظر باشید تا دوستان فنی نظر بدند.هوا از کمک من هم خارج شد موقع باز کردنش.نمی دونم چرا اینطور میشه.تو کمک فنر عقب هم همینطوریه!

AMIR-250
20-03-1393, 08:09 بعد از ظهر
دیدم کمک ها خشک بودن گفتم باز کنم ردیفشون کنم
سمت چپی سفت بود و باز کردم اونجوری شد
سمت راستم که کلن نرم بود
قبل از باز کردن جلوی موتور بالا بود
بعد از اینکه باز کردم جلوی موتور خوابید
گلگیر بدجوری تکون میخوره و سر صدا میکنه
ترمزشم خیلی بد میگیره
اشتباه کردم دست زدم
نمیدونم چرا اینجوری شد؟

m-s-d
20-03-1393, 09:05 بعد از ظهر
دیدم کمک ها خشک بودن گفتم باز کنم ردیفشون کنم
سمت چپی سفت بود و باز کردم اونجوری شد
سمت راستم که کلن نرم بود
قبل از باز کردن جلوی موتور بالا بود
بعد از اینکه باز کردم جلوی موتور خوابید
گلگیر بدجوری تکون میخوره و سر صدا میکنه
ترمزشم خیلی بد میگیره
اشتباه کردم دست زدم
نمیدونم چرا اینجوری شد؟
آقا موقع باز کردن کمک رو از موتور جدا کرده بودید یا همون روی موتور بازش کردید؟
پیچ های گلگیرو نیگاه کردید؟سفته؟

AMIR-250
20-03-1393, 09:43 بعد از ظهر
کاملا جدا کردم

سفته

m-s-d
20-03-1393, 10:38 بعد از ظهر
کاملا جدا کردم

سفته
خوابیدن موتور فکر نکنم ربطی به روغن داشته باشه.روغن کارش اینه که فنر به صورت ارام ارام بالا یا پایین بره
برای گلگیر به نظر من بین پیچ هاش از واشر لاستیکی استفاده کن
ترمز رو هم می تونه از شلنگش باشه مثلا شلنگ در جایی خم شده باشه یا شاید هم دیسک یا لنت ها روغنی شده باشه که اون موقع هم خوب یا اصلا نمی گیره در غیر اینصورت باید هوا گیری بشه
آقا موقع باز کردن کمک رو عمود گرفته بودید؟

AMIR-250
21-03-1393, 01:46 بعد از ظهر
این مشکلاتی که میگم یه ساعته درست شده
تو این فرآیند باز کردن کمک و میل فرمون و ...
که نمیشه هم گلگیر مشکل پیدا کرده باشه هم ترمز
موقه ترمز کاملا میلرزه جلو موتور
موقه حرکت و دست انداز هم گلگیر میلرزه

مشکل اینجاست که یکی از کمک ها سفت تر بود
همون که گفتم هوای پر فشار توش بود

حالا که خالی شده جلو موتور خوابیده
ینی خیلی اومده پایین

نمیدونم چیکار کنم که دوباره بشه مثل اولش

AMIR-250
29-03-1393, 04:47 بعد از ظهر
من هنوزم مشكل خوابيدن كمك فنر هاي جلو رو دارم
نميدونم اون هوايي كه توش بود چي بود داستانش

روغن هيدروليك پايه 1 كاسپين واسه كمك مناسبه؟

monazzah
19-04-1393, 07:19 قبل از ظهر
من کمک هامو باز کردم که روغنشو عوض کنم چقدر روغن بریزم توش؟

Hesam Kabiri
19-04-1393, 09:11 قبل از ظهر
یه سوال فنی موتوره من وقتی رو جکه 2 پا میذارمش و جلو باندی موتورو میگیرم تکون میخوره ، لقه :hanghead: مشکلش چیه ؟

در حین رانندگی هم موتور بدجوری تکون میخوره :2gwb921: به هیچ عنوان نمیتونم با سرعت بالا پیچ بزنم اصلا نمیشه ...

لطفا راهنماییم کنید :10:

monazzah
19-04-1393, 09:13 قبل از ظهر
لقی از گردنه یا کمک؟

Hesam Kabiri
19-04-1393, 09:48 قبل از ظهر
گردنه

monazzah
19-04-1393, 10:07 قبل از ظهر
گردنه

مثل صفحه اول همین تاپیک گردن موتورو باز کن احتمالا ساچمه خورد کردی دادا

Hesam Kabiri
19-04-1393, 10:10 قبل از ظهر
آخه من تا حالا این کارو نکردم ولی چیزی که ویه تصاویر دیدم ساده بود و میشد انجامش داد

مشکلم اینه باز کنم بعد جلوبندی بریزه کفه پارکینگ :bargh: :4chsmu1:

m-s-d
19-04-1393, 10:59 قبل از ظهر

جناب monazzah نمی دونم به اینی که می گم به کارتون بیاد یا نه
من طی دو مرتبه این کارو کردم اول روغن داخل کمک رو اندازه گرفتم بعد در بار اول هر بار حدود 20cc اضافه می کردم و تا نصف می بستم و تا ته فشار می دادم که ببینم روغن میده بیرون یا نه که بار اول یکم زیاد ریخته بودم
بار دوم دوباره خالی کردم و بعد از خالی شدن کامل دوباره چون عیارش دستم اومده بود مقدار مناسب رو ریختم و امتحانش هم کردم و به تا ته فشار دادم تو همون حالت بستمش
الان خیلی راضیم
راستی اون دوتا موتور تون فکر کنم توی دفترچه شون باید نوشته باشه

رفتم داروخانه سرنگ بزرگ بگیرم خانومه برگشت گفت:«می دونم دیگه واسه بنزین می خوایی»:1:

Gladiator
19-04-1393, 11:04 قبل از ظهر

داداش تو هر کدوم 200 سی سی بریز بعدش کمکارو تا ته جمع کن ، ببین اگه از بالا روغن سر ریز نکرد بازم اضافه کن و باز تا ته جمعشون کن ، اینقدر اینکارو انجام بده تا سرریز کنه بعدش هواگیری کن ببند حله

AbolfazlKHAAN
19-04-1393, 08:35 بعد از ظهر
من از یکی از تعمیرکارای موتور پرسیدم که گفت برای هوندا cg 125 بین 130 تا 140 سی سی روغن هیدرولیک احتیاجه .

monazzah
21-04-1393, 06:56 قبل از ظهر
داداش تو هر کدوم 200 سی سی بریز بعدش کمکارو تا ته جمع کن ، ببین اگه از بالا روغن سر ریز نکرد بازم اضافه کن و باز تا ته جمعشون کن ، اینقدر اینکارو انجام بده تا سرریز کنه بعدش هواگیری کن ببند حله

ممنون دادا از مکانیکم پرسیدم گفت تو هرکدون نیم لیتر

Gladiator
21-04-1393, 09:13 قبل از ظهر
ممنون دادا از مکانیکم پرسیدم گفت تو هرکدون نیم لیتر

من هم چون مقدار دقیقشو نمیدونستم گفتم بریزی فشار بدی ببینی سرریز میکنه یا نه تا

monazzah
21-04-1393, 10:33 قبل از ظهر
من هم چون مقدار دقیقشو نمیدونستم گفتم بریزی فشار بدی ببینی سرریز میکنه یا نه تا

خیلی بهتر شده قبلا ها سر پیچ تو پیست موتور فرمون می زد اما الان عالی شده

kordiss
25-04-1393, 08:55 بعد از ظهر
اموزش کمک فنر cg125 هم بزارید احتیاج دارم کمک رو باز کردم افتاده اونجا با تشکر از اساتید سایت:wall3:

- - - Updated - - -

ببخشید مقدار دقیق روغن کمک cg125 رو هم بگین ممنمون:26:

m-s-d
25-04-1393, 11:12 بعد از ظهر
ببخشید مقدار دقیق روغن کمک cg125 رو هم بگین ممنمون:26:

بنده خدابالا گفته دیگه چرا شما توجه نمی نمویی
AbolfazlKHAAN:

«من از یکی از تعمیرکارای موتور پرسیدم که گفت برای هوندا cg 125 بین 130 تا 140 سی سی روغن هیدرولیک احتیاجه .»

mehran-aria
07-05-1393, 02:07 بعد از ظهر
این عکس مال موتور خودم نیست ولی موتور از همین نوع هستش (rkv200)
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

کمک جلوی موتورم،سمت چپ از همون جایی که داخل عکس مشخص کردم روغن میده و وقتی ترمز میگیری یکمی هم همون قسمت تو جای خودش لقه
بردم تعمییرگاه،،گفت باید کمک کامل باز بشه عیب از کاسه نمد هاشه،اون قسمت مگه کاسه نمد داره؟
-موتور کم کارکرده دلیل اینکه کاسه نمد ها خراب شده چیه؟
-دلیل لق بودن چیه با اینکه پیچ زیرش کامل محکمه؟

moein 007
07-05-1393, 02:18 بعد از ظهر
دلیل اینه کاسه نمد خراب میشه یا ضربه شدید و ناگهانی هست یا اینکه گرد و غبار میره لای کمک و کاسه نمد یا کمک رو خش میکنه یا کاسه نمد رو خراب میکنه

kordiss
19-08-1393, 12:20 قبل از ظهر
سلام خسته نباشین من کمک عفبم وقتی رو دست انداز میرم حتی با سرعت کم ضربه شدیدی میزند میخواستم ببینم مشکل چیه نیاز به تعوویض کمک عقب هست؟اگرهست گازی بیشنهاد میشه یا معمولی ؟بازم ممنون :297:

BKING
19-08-1393, 12:38 قبل از ظهر
سلام خسته نباشین من کمک عفبم وقتی رو دست انداز میرم حتی با سرعت کم ضربه شدیدی میزند میخواستم ببینم مشکل چیه نیاز به تعوویض کمک عقب هست؟اگرهست گازی بیشنهاد میشه یا معمولی ؟بازم ممنون :297:
کمک عقبت الان فابریک هست؟

kordiss
19-08-1393, 01:57 قبل از ظهر
کمک عقبت الان فابریک هست؟

ممنون جواب دادید کمک خودم گازی بود از اینها که روی موتور زیگما بود موتورم 89 هست یک ماه اول که خریدم عوضش کردم کمکش رو معمولی انداختم تا الان . عقبش صدا بدی میده همراه با ضربه موتور برادرم رو که سوار میشم روی همون دست انداز نرم رد میشه مال من اذیت میکنه نظرتون رو بگید و راهنمایی کنین ممنون میشم

stoncold
19-08-1393, 02:12 قبل از ظهر
ممنون جواب دادید کمک خودم گازی بود از اینها که روی موتور زیگما بود موتورم 89 هست یک ماه اول که خریدم عوضش کردم کمکش رو معمولی انداختم تا الان . عقبش صدا بدی میده همراه با ضربه موتور برادرم رو که سوار میشم روی همون دست انداز نرم رد میشه مال من اذیت میکنه نظرتون رو بگید و راهنمایی کنین ممنون میشم
داش ببین منظورت از ضربه زدن اینه میچسبه به شاسی کمک؟
اگه روغنی کاس هنمدت خراب شده روغن زده بیرون کمک میچسبه به ته ضربه میزنه
اگه فنری معمولیه فنرات ضعیف شده
اگه گازیه یا بادیه نشتی داره
اینکه واضحه

BKING
19-08-1393, 06:29 قبل از ظهر
داش ببین منظورت از ضربه زدن اینه میچسبه به شاسی کمک؟
اگه روغنی کاس هنمدت خراب شده روغن زده بیرون کمک میچسبه به ته ضربه میزنه
اگه فنری معمولیه فنرات ضعیف شده
اگه گازیه یا بادیه نشتی داره
اینکه واضحه
این دوستمون جواب کامل رو گفتن

kordiss
19-08-1393, 10:16 قبل از ظهر
بس نیاز به تعویض داره .چه کمکی رو بیشنهاپ میدین گازی یا معمولی مارکش رو هم بگین با تشکر

soleymani
19-08-1393, 10:42 قبل از ظهر
رينگ من فكر كنم يكمي تاب داره
و زير دست مي لرزه
هزينه صاف كردنش چقدره؟
گاراژ اصفهاني ها انجام ميده؟

adelkamani
04-09-1393, 01:00 بعد از ظهر
ببخشید یه کمک فوری میخام
نحوه هواگیری کمک جلو موتو cg125 رو بگین
ممنون میشم سریع جواب بدین

BKING
04-09-1393, 01:05 بعد از ظهر
ببخشید یه کمک فوری میخام

کار سختیه نمی شه با نوشتن توضیح داد

02109002
04-09-1393, 05:04 بعد از ظهر
ببخشید یه کمک فوری میخام
درود ...

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی :icon_pf _101_:

قبلا" آموزش داده شده است

لینک :

پایدار باشید

هرماس125
21-11-1393, 09:55 بعد از ظهر
سلام به دوستان من تزه واردم ب همین دلیلی دوستان لطف کنند و اموزش تصویری باز کردن فرمان cdiی کله چراغ گرد رو بزارن لطفا کارم گیره فرمونم بد جور لق میزنه:icon_pf _99_:

Hamed0320
29-12-1393, 12:35 قبل از ظهر
ميخواستم ببينم كمك موتورم مشكل داره يا نه وقتي كه ثابت وايسادم كمك خيلي عالي كار ميكنه ولي ولي كه حركت ميكنم يه سنك كوجيك هم كه باشه خيلي سفت ميشه من فك ميكنم بايد هوا***ي بشه رفتم سوال كردم تعميركاه ميكه١٥تومن خوبه ب نظرتون ايا مشكلش اينه يا جيزه ديكه موتورم هم طرح ويو هستش

vahidshah
29-12-1393, 12:57 قبل از ظهر
موتور منم کمک جلوش وقتی رو پایس بخوبی کار میکنه اما موقع رانندگی کمی سفته /البته واسه من طبیعیه چون اولا که ارتفاع کمک جلو رو یکم بالا اوردم و باعث کاهش تیزی زاویه کمک های جلو شده و دوما اینکه روغن 20/50 ریختم توش که سفت شده .اینا رو مشخصن و مشکلی نیست

مشکل اصلی تو افرود های مثلا یجا نسبتا سنگلاخه میخای از پایین با سرعت بری یا از بالا میای پایین کمک جلو کار میکنه ها اما نه به نرمی.و مثلا رو سنگ یهو کار میکنه یهو اونجور که باید نه و شوک میده کلا واسه هموین نمیتونم با اطمینان دور بگیرم واسه شیب زدن.یا پایین اومدن هم سخت شده و یهو میبینی تیکه تیکه ایز میخوره از رو سنگها چون اونجورکه باید کار نمیکنه
بنظرتون علاوه بر سفتی روغن میتونه از فنر های داخل کمک باشه یا اینکه مثلا یه کمک روغنش کم باشه یا یا زیاد یا سفت تر؟! که فکر نکنم این اخری دخیل باشه چون تو بعضی کراس ها انگار پیچ تنظیم سفتی رو یه کمکه و چون باهم کار میکنن یکی سفت میشه با شل و باهم کار میکنن /کمک جلو دوچرخه منم همینطوره و فقط سمت راستی تنظیم داره و حتما اینم مشکل خاصی نداشته که استفاده میشه

m-s-d
29-12-1393, 10:56 قبل از ظهر
موتور منم کمک جلوش وقتی رو پایس بخوبی کار میکنه اما موقع رانندگی کمی سفته /البته واسه من طبیعیه چون اولا که ارتفاع کمک جلو رو یکم بالا اوردم و باعث کاهش تیزی زاویه کمک های جلو شده و دوما اینکه روغن 20/50 ریختم توش که سفت شده .اینا رو مشخصن و مشکلی نیست

مشکل اصلی تو افرود های مثلا یجا نسبتا سنگلاخه میخای از پایین با سرعت بری یا از بالا میای پایین کمک جلو کار میکنه ها اما نه به نرمی.و مثلا رو سنگ یهو کار میکنه یهو اونجور که باید نه و شوک میده کلا واسه هموین نمیتونم با اطمینان دور بگیرم واسه شیب زدن.یا پایین اومدن هم سخت شده و یهو میبینی تیکه تیکه ایز میخوره از رو سنگها چون اونجورکه باید کار نمیکنه
بنظرتون علاوه بر سفتی روغن میتونه از فنر های داخل کمک باشه یا اینکه مثلا یه کمک روغنش کم باشه یا یا زیاد یا سفت تر؟! که فکر نکنم این اخری دخیل باشه چون تو بعضی کراس ها انگار پیچ تنظیم سفتی رو یه کمکه و چون باهم کار میکنن یکی سفت میشه با شل و باهم کار میکنن /کمک جلو دوچرخه منم همینطوره و فقط سمت راستی تنظیم داره و حتما اینم مشکل خاصی نداشته که استفاده میشه
سلام .در داخل کمک معمولا از روغن مخصوص فنر استفاده میشه و در هرنوع کمک مقدار معیی داره .اینطور که معلومه از روغن موتور استفاده کردید که این می تونه علتش باشه.چون کمک سازها که به روغن فنر دسترسی ندارند بجاش از روغن فرمان یا روغن هیدرولیک درجه 10 استفاده می کنند.به نظر من روغن کامل تخلیه کنید و با نوع هیدرولیک (قرمز رنگ)عوض نمایید.

Hamed0320
29-12-1393, 04:00 بعد از ظهر
كسي جواب مارو نميده؟

Hamed0320
02-01-1394, 12:56 قبل از ظهر
سلام ميشه روشه بستنشم دونه به دونه قطعات رو ميزارين عكس بگيرين واسم بزاين ممنون

Sadegh.galaxy
11-01-1394, 04:36 قبل از ظهر
من یه سی جی دارم واسه سال۸۱تا حالا هم به شدت ازش کارکشیده شده ،ولی تا الان کمکاش باز نشدن....مشکل خاصی نیست ولی تعادل موتور یه ذره بده...خودم تاحدودی دست به آچارم،ولی تاحالا کمک باز نکردم...به احتمال زیاد کاسه نمد و روغن میخواد...اینا بهترین نوعش چه قیمته؟؟ممنون.

mehrabanahmad
10-04-1394, 08:27 بعد از ظهر
سلام . من اپاچی180 دارم وقتی تو جاده میرم عقب موتور اینطرف و اونزرف میره .میخواستم بدونم دوستان مشکلو میدونن راهنمایی کنند؟

- - - Updated - - -

سلام . من اپاچی180 دارم وقتی تو جاده میرم عقب موتور اینطرف و اونزرف میره .میخواستم بدونم دوستان مشکلو میدونن راهنمایی کنند؟

melody
29-05-1394, 09:32 قبل از ظهر
سلام من موترم CG125 تو جاده عقب موتورم و فرمانم اینطرف اونطرف میره فرمان موتورم سفت میچرخه کاسه ساچمه عوض کردم تغیر نکرده باید چکارش کنم لطفا کمکم کنید با تشکر

arshiac457
02-06-1394, 11:55 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان میخواستم بدونم چطور میشه کمک جلو ویو رو تنظیم کرد زیرش پیچ داره اما تا باز کردم شروع کرد ب روغن دادن حس میکنم سر کمک هم پیچ داشته باشه اما از اونجایی که باز کزدن گلگیر و دسترسی به سر کمک با باز کردن چرخ امکان پذیره گفتم اول بپرسم بعد دست به کار شم با تشکر

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

kaveh_am
02-06-1394, 07:38 بعد از ظهر
سلام من موترم CG125 تو جاده عقب موتورم و فرمانم اینطرف اونطرف میره فرمان موتورم سفت میچرخه کاسه ساچمه عوض کردم تغیر نکرده باید چکارش کنم لطفا کمکم کنید با تشکر
مشکل از همون سخت چرخیدن فرمونه...
مهره بالا رو زیادی سفت نکردید؟سمت ساچمه ها رو درست انداحتید؟

rrezaa
17-06-1394, 11:59 بعد از ظهر
دوستان تو هر کمک چند لیتر با روغن ریخت؟

Komando
19-06-1394, 07:34 بعد از ظهر
سلام.من پارسال کمک جلو ساده تریل مثل( روان QM)قیمت گرفتم گفت 80 تومن بعد دو ماه پیشم کمک معکوس قیمت گرفتم 180 تومن.ولی تو یه تایپیک دیدم یکی گفته بود کمک معکوس روان 900 تومن از نمایندگی!!!!!!!!!!!!!!!!حالا من موندم جریان چیه؟؟؟ کسی میدونه؟؟؟؟:297:

Komando
29-06-1394, 07:52 بعد از ظهر
کسی نبود جواب ما رو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Komando
13-08-1394, 08:24 قبل از ظهر
:297: مگه میشه کسی ندونه.!!!!!!!!!!!!:au::au::au::au::au::au:

Gladiator
13-08-1394, 09:37 قبل از ظهر
معکوس روان باید 400 تومن باشه حدودا

ghool
13-08-1394, 08:28 بعد از ظهر
دوستان تو هر کمک چند لیتر با روغن ریخت؟

حدودا جفتش باهم یک لیتر هم نمیشه!البته بستگی به کمک هم داره

mohammad127
27-10-1394, 09:13 قبل از ظهر
سلام
طریقه باز و بسته کردن کمک های جلو (معکوس).

سلام از آموزشی که گذاشتید بسیار ممنونم من چند روزه که این موتور رو خریدم
که اگر اشتباه نکنم کمک هاش باید از نوع معکوس باشن که جام شدن بردم بیرون برای سرویس گغت هر کمکی 70 تومن میگیرم حالا با استفاده از آموزش های شما میخواستم این کار رو خودم انجام بدم میخواستم اگر براتون امکان داره ابزارهایی که نیاز هست رو بهم بگید و آیا اگه خودم اقدام به باز کردن کمک ها کنم یه وقت از این بد تر نمیشه؟

behi3169
31-03-1395, 01:26 قبل از ظهر
بسیار متشکرم از راهنمایی خوبه شما

Seyed.mahdi
14-04-1395, 09:38 بعد از ظهر
سلامموتور بنده پالس 135 چند وقتیه در ناحیه فرمان صدای ررررررررر میده به طور مُمتد. صدا از فلاپ و کنسول ها نیست. بیشتر هم در سرعت بالا این صدا میاد یا بیشتر میشه.مشکل چیه؟

camayo
20-04-1395, 11:42 قبل از ظهر
سلام دوستان موتورم بلبرینگ کاسه فرمان خورد کرده بود خودم تعویضش کردم . فقط چندتا نکته خواستم راهنمایی کنید
اول اینکه کاسه که داخل لوله فرمان هست به سختی درش اوردم و به سختی کاسه جدید (هم بالا هم پایین ) رو انداختم و ضربه زدم تا رفت جاش خواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد براش که ضربه زدم؟ البته یه لوله کذاشتم کناره هاشو گرفت با چکش به لوله ضربه زدم تا به زور رفت سر جاش .
دوم اینکه پیچی که زیر سکان میخوره که اولین پیچ منظورمه باید چقد سفت بشه ؟ و همین طور پیچی که رو اون میخوره چطور ؟ موتورم cdi125

arshiac457
02-08-1395, 12:48 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان دوستان روان من از قسمت رویی پلاستیک وسط کمک همون که دوتا پیچ داره روش نشتی وحشتناک روغن داره دوبار بردم واسه تعمیر و کاسه نمدش سالم بود اما همچنان از پایین ترین قسمت نارنجی جایی که به پلاستیک وسط میرسه روغن میده راستی تو کمک معکوس چجوری روغن میریزن بدون باز کردن؟؟ میشه

مهدی کریمی
16-08-1395, 10:28 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان
من تقریبا سه هفته پیش یه دست کمک جلو نو برا هوندا 125 خریدم و روی موتور بستم ولی الان سه چهار روزه که دوباره مثل اون قبلیا که رو موتورم بود بازم میکوبه و خشک کار میکنه و انگار نه انگار که نو بودن!!!به نظر شما بخاطر چی میتونه اینجوری شده باشه؟!ممنون میشم اگه جواب بدید

Alicross300@gmail.co
03-02-1396, 02:19 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید لطفا در مورد تعویض کمک جلوی هندا125رو توضیح بدین

رهرو
24-04-1396, 03:12 بعد از ظهر
سلام
اين لينك خرابه لطفا پيگيري كنيد

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی :icon_pf _101_:

قبلا" آموزش داده شده است

لینک :

پایدار باشید[/QUOTE]

gongbok
28-06-1396, 04:41 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
آیا میشه کمک های کنار رو برداشت و کمک وسط برای موتور گذاشت؟

محمدرضا092
30-06-1396, 09:05 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان من کمک جلوی موتورم بخاطر توجه نکردن خودم روغن ترمز کشید بالا یعنی رو ساقای کمکم روغن ترمزم میریخته کمک دراثر کار کردن روغن ترمز کشیده به خود بعد این موضوع شروع شد روغن ریزی آیا این روغن ریزی از کمک میتونه دلیلش همین روغن ترمزه باشه واین مدت طولانی بی خیالش شدم الان دیگه روغن نمیده حرکت رفت وبرگشتی هم داره ولی صدای جیر جیر میده درحال رفت وبرگشت روغنش ته کشیده درسته؟؟کاسه نمدشو باید عوض کرد یافقد روغن بریزم توش؟؟

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان من کمک جلوی موتورم بخاطر توجه نکردن خودم روغن ترمز کشید بالا یعنی رو ساقای کمکم روغن ترمزم میریخته کمک دراثر کار کردن روغن ترمز کشیده به خود بعد این موضوع شروع شد روغن ریزی آیا این روغن ریزی از کمک میتونه دلیلش همین روغن ترمزه باشه واین مدت طولانی بی خیالش شدم الان دیگه روغن نمیده حرکت رفت وبرگشتی هم داره ولی صدای جیر جیر میده درحال رفت وبرگشت روغنش ته کشیده درسته؟؟کاسه نمدشو باید عوض کرد یافقد روغن بریزم توش؟؟ وچقدر بریزم؟؟ مدل موتورمم دایچی 250هست کمک معکوس ممنون از راهنماییاتون

overboy
30-07-1396, 07:12 بعد از ظهر
چطوری میشه کمک جلو و فرمان پالس 200 رو باز کرد ؟:29:

hamid3369
30-07-1396, 07:18 بعد از ظهر
چطوری میشه کمک جلو و فرمان پالس 200 رو باز کرد ؟:29:
چرا میخوای باز کنی

behnam.khanhajlo
02-08-1396, 10:17 بعد از ظهر
سلام .دوستان من موتور بنلی تکسیلندر صفر خریدم روز هایه اول فرمان رو ول میکردم موتور نمیکشید ولی الان به راست میکشه کرپی رو شل کردم سفت کردم خوب شد ولی باز این طوری شد .میشه راهنماییم کنید

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

alivw71
02-08-1396, 10:32 بعد از ظهر
سلام .دوستان من موتور بنلی تکسیلندر صفر خریدم روز هایه اول فرمان رو ول میکردم موتور نمیکشید ولی الان به راست میکشه کرپی رو شل کردم سفت کردم خوب شد ولی باز این طوری شد .میشه راهنماییم کنید

سلام و درود
ببرید نمایندگی تا بررسی کنه ؛ چرخ عقب اگه تراز نباشه موتور تو سرعت پایین به چپ یا راست منحرف میشه
موتور صفر رو دستکاری نکنید چون بعدا نمایندگی از گارانتی خارج میکنه یا قبول نمیکنه

behnam.khanhajlo
03-08-1396, 02:25 قبل از ظهر
ممنونم از شما

behnam.khanhajlo
20-08-1396, 12:09 بعد از ظهر
دوستان سلام کسی در مورد ریست کردن ecuبنلی تک سیلندر اطلاعاتی داره

behnam.khanhajlo
20-08-1396, 12:11 بعد از ظهر
سلام .دوستان در باره ریست کردن ecu بنلی تک سیلندر کسی اطلاعاتی داره

he3am
02-11-1396, 01:53 بعد از ظهر
سلام به همه ،،من یه هندا تازه گرفتم کمکش سفت بود خواستم کمی نرمتر شه بازش کردم ،بعداز روغن
ریختن همچنان سفت بود ،دوباره بازش کردم یکم بهتر شدولی راه نیفتاد که نیفتاد، پیچاشوباز میکنم خیلی سفت بالا پایین] میشه بنظرتون مشکل از کجاست؟؟

speed and accelerations
23-02-1397, 09:11 قبل از ظهر
سلام .
پیچ ال داخل میل کمک جلو cdi125 را با چه وسیله ای میشه نگه داشت که ثابت بشه و نچرخه و بعد بشه پیچ ال داخل پاچه کمک را باز کرد

Mory47
23-04-1397, 08:25 بعد از ظهر
سلام فرمان موتورم بازی میکنه ثابت نیست لق میزنه مشکل ازکجاست؟

mohammad shafaghi
08-08-1397, 11:59 قبل از ظهر
سلام موتور من هوندا 125 هستش ترمز جلو که میگیرم فرمون میکشه مشکلش چیه تشکر

- - - Updated - - -

فرمون مشکلی نداره فقط ترمز جلو میگیرم به سمت راست میکشه ممکن از ساچمه فرمون باشه

m-s-d
09-08-1397, 02:45 بعد از ظهر
سلام موتور من هوندا 125 هستش ترمز جلو که میگیرم فرمون میکشه مشکلش چیه تشکر

- - - Updated - - -

فرمون مشکلی نداره فقط ترمز جلو میگیرم به سمت راست میکشه ممکن از ساچمه فرمون باشه
می تونه از کمک فنر سمت راست هم باشه

saeid mohamadi
04-01-1398, 10:41 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور تریل دارم کمک جلو معکوس هست کمک نیاز به هوا گیری داره و روغن کسی میتونه راهنماییم کنه که چقدر روغن تو هر کمک بریزم و چطور هوا گیری کنم مال cg رو قبلا درست کردم ولی کمک معکوس رو تا حالا باز نکردم ایا نیازه کمک رو در بیارم ممنون از شما

پرنس
07-01-1398, 06:55 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید. ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون. سؤال:منددرب گیربکس موتورم(جترو 125 بی کلاج) میباشد را باز کردم. الان که میخوام جا بزنم متوجه نشدم که اهرمی که روی ته شفت میخوره و کار تعویض دنده رو انجام میده به چه صورت قرار گرفته بود. البته جازدم ولی دنده ها فقط چرخشی فعالند و اگه بخوام یه دنده خلاص کنم نمیشه باید بترتیب تا چهار بزنم و بعد خلاص بشه. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.. با تشکر فراوان

Masoud.ahwaz
06-03-1398, 09:52 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان فنی عزیز ببخشید من یک هوندا مدل رایکا ۱۲۵دارم مدل۹۱ الان یک مدته که فرمون هی صدا میده یا اینکه صدا میده زمستون هفت تیکه مدل راپیدو براش سوار کردم البته خودم کارای متورم انجام میدم الان اگر مهره وسط صفت کنم فرمون خشک میشه و اینکه راه حلی هست از این مشکل کلا خلاص بشم البته رینگ جلو تاب داره

Cheetah
20-01-1399, 06:06 بعد از ظهر
دوستان یکی از کمکهای جلوی موتورم روغن میزنه
قبلا یک بار تعمیر کردن، خوب شد دوباره دو سه ماه میشه روغن میزنه
بنظر شما بازم تعمیر ببرمش؟ یا اینکه نو بخرم؟ :297:
تکی میفروشن یا حتما باید جفت خرید؟
قیمتشو کسی داره؟ :[Only registered and activated users can see links]

mohamad.gh
20-01-1399, 10:16 بعد از ظهر

کمک خراب باشه ، تعویض لازمه در غیر اینصورت همون کاسه‌ نمد عوض کن کفایت میکنه ، خوب کمکو برسی کن ببین ی موقع خط ننداخته؟ پیش مکانیک آشنا ببر
خواستی روغن کمکارو عوض کنی 15W یا 20W بریز
آماره فروشش رو ندارم

Afshin007
21-01-1399, 05:56 قبل از ظهر

قطعا عوض کن کمکو وگرنه باز دوباره بعد چند وقت واست داستان میشه ///

Cheetah
22-01-1399, 12:22 قبل از ظهر
بردم مکانیکی خودم، گفتم میخوام عوض کنم
گفت اوکی باید جفت تعویض کنی
قیمت گرفتم جفت تلسکوپی معکوس
نهصد و سی هزار تومن!!! :mad_majidonline:
مجبور شدم تعمیرکنم، تا ببینم چی میشه تو هفته های آینده
مکانیکم گفت اگه بازم روغن زد باید بندازیشون دور بری همون نو رو بخری :10:

- - - Updated - - -

قطعا عوض کن کمکو وگرنه باز دوباره بعد چند وقت واست داستان میشه ///

آقا پول خون باباشونو میخوان واسه دو تا کمک موتور از آدم بگیرن :s (9):
انتظار این قیمت رو نداشتم انصافا از کمک ماشین گرونتره فکر کنم!

alireza17808
06-05-1399, 06:07 بعد از ظهر
سلام و عرض خسته نباشید ب همگی
دیروز متاسفانه با سرعت بیست سی تا شاخ ب شاخ شدم با ی موتوریه
الان فرمونم ی مشکلی داره..
لاستیک درحالی ک صافه فرمون میچرخه ب سمت راست موتور..
وقتی هم فشار میدم ب جدول صاف میشه چند متر ک میرم دوباره همون میشه...
اطفا منو راهنمایی کنید...:297:

2hm
11-05-1399, 12:50 بعد از ظهر
سلام و عرض خسته نباشید ب همگی
دیروز متاسفانه با سرعت بیست سی تا شاخ ب شاخ شدم با ی موتوریه
الان فرمونم ی مشکلی داره..
لاستیک درحالی ک صافه فرمون میچرخه ب سمت راست موتور..
وقتی هم فشار میدم ب جدول صاف میشه چند متر ک میرم دوباره همون میشه...
اطفا منو راهنمایی کنید...:297:

سلام
کمک راستت انحراف پیدا کرده.اگه خودت بلدی بازش کن از رو موتور یا بلد نیستی برو مکانیک باز کنه ببر تراشکاری صافش میکنن.البته اگه از کناراش روغن نزده.
اگه زیاد انحراف داشته باشه به مرور زمان فشار میاره کرپی بالا ترک بر میداره.

vali854
11-05-1399, 02:06 بعد از ظهر
سلام و درود
ببرید نمایندگی تا بررسی کنه ؛ چرخ عقب اگه تراز نباشه موتور تو سرعت پایین به چپ یا راست منحرف میشه
موتور صفر رو دستکاری نکنید چون بعدا نمایندگی از گارانتی خارج میکنه یا قبول نمیکنه

سلام. من فیدل 3 صفر خریدم . وارد پارکینک (سنگ مرمری صیقلی است) که می شم در سرعت کم صدای قیج لاستیک می اد . پس احتمالا چرخ در راستای بدنه ممکنه نباشه ؟ تعمیرگاه ها با سیستم این تراز را انجام میدن یا چشمی ؟

Alireza Farzin
11-05-1399, 04:01 بعد از ظهر
سلام. من فیدل 3 صفر خریدم . وارد پارکینک (سنگ مرمری صیقلی است) که می شم در سرعت کم صدای قیج لاستیک می اد . پس احتمالا چرخ در راستای بدنه ممکنه نباشه ؟ تعمیرگاه ها با سیستم این تراز را انجام میدن یا چشمی ؟

سلام,

لاستیک های موتور نو هست و روی سنگ مرمر تمیز این صدای قیج رو میکنه, مثل کفش ورزشی نو تو زمین والیبال یا بدمینتون,

بعد از یه مدت که لاستیکها الوده به دوده شدن دیگه این صدا رو نمیکنن که اونموقع باید مراقب سُر خوردنشون باشی,

به احتمال خیلی خیلی کم ممکنه احتیاج به تراز داشته باشی,.....من که میگم موتورت مشکلی نداره,

بزار نمایندگی یه نگاهی بهش بندازه,

alireza17808
17-05-1399, 03:28 بعد از ظهر
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون..:grouphug:
همینطوری بود دقیقا اما کمک سمت چپ یکم کج شده بود اونم چون ضربه خورده بود پایینش
برای این ک فرمون رو شل کنم و در جهت درست صافش کنم راهی دارین؟
اون مشکل درست شد لاستیک صافه اما فرمون یکم ب سمت راست متمایل هستش..
ینی همونجوری مونده یکم ب راست میخاستم صافش کنم..

- - - Updated - - -

ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون..:grouphug:
همینطوری بود دقیقا اما کمک سمت چپ یکم کج شده بود اونم چون ضربه خورده بود پایینش
برای این ک فرمون رو شل کنم و در جهت درست صافش کنم راهی دارین؟
اون مشکل درست شد لاستیک صافه اما فرمون یکم ب سمت راست متمایل هستش..
ینی همونجوری مونده یکم ب راست میخاستم صافش کنم..

Mokhtar-Jetro
20-07-1399, 07:14 بعد از ظهر
سلام به همگی این اولین پست من هست. اگر مطلب مهم و حرفه ای نیست ببخشید.
دو ماهی بود که موتور لرزش به سمت چپ و راست داشت به شدت گیج میزد و موقع سواری من کاملاً لرزش رو روی فرمون توی دستم حس می کردم به خاطر همین احساس می کردم مشکل باید از چرخ جلو از سه شاخ یا از چیزی شبیه این باشه کم کم باد عقب موتور خالی شد و متوجه شدم که چرخ عقب مشکل داره اتفاقاً وقتی تیوب عقب رو در آوردم متوجه شدم که تیوب تا خورده. علتش هم این بود که لاستیک‌موتور یک شماره بزرگتر گرفته بودم اما متناسب این رینگ و لاستیک، جدید تیوپ مناسب و هم اندازه تو بازار پیدا نکرده بودم به همین دلیل یک شماره بزرگتر گرفته بودم و همین باعث شده بود که تیوب داخل لاستیک تا بخورد و جرم داخل لاستیک در طول روده همگن نباشد به همین علت موتور گیج میزد
وقتی که تیوپ را عوض کردم لرزش موتور هم از بین رفت به خاطر همین گفتم شاید این نکته برای دوستانی که موتورشون دچار لرزش میشه مهم باشه . اینکه گاهی اثر مشکل در قسمت عقب موتور روی قسمت جلوی موتور ظاهر میشه.