PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Megelli 250R & مگلی 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

نیما نادری
17-04-1390, 11:54 قبل از ظهر
اقای نادری چرا انقدر قیمتهای نمایندگی بالاست نظری ندارم
مثلا کاربرات مگلی 280000 تومان ( با این پول میشه بهترین کاربرات موتور 1000 رو خرید موتور هزار 4 تا کاربراتور داره 4 تاش 280.000؟
یا باطری مگلی میگن 80000 تومان ولی تو گمرک حدود 30000 تومان هست باطری مگلی یواسا هست که 100 تومن قیمت داره تو بازار همه چی هست ولی دلیل خراب شدن باتری های مگلی نادانیه نصاب باتری هست
با این فرق که باطری که از گمرک میخری میتونی روی موتور 1000 هم استفاده کنی جواب میده عمرشم خیلی بیشتره ممکنه رو خاور هم بشه بست این دلیل نمیشه !!!
فکر نمیکنید به این دلیله که فقط یک نفر لوازم مگلی رو پخش میکنه ؟؟عوامل زیاده یکیش همینه ..دلال پروری !!!
ایا شرکت قصد نداره به صورت انبوه این لوازمو وارد بازار کنه ؟؟ اطلاعی ندارم چه میکنن

MCP
17-04-1390, 12:07 بعد از ظهر
یه شرحی در مورد نحوه نادانی نصاب بنویسید! چه اشتباهی باعث این خرابی ها شده ؟

نیما نادری
17-04-1390, 12:14 بعد از ظهر
باتری بعد از ریختن آب اسید باید حداقل یک ساعت استراحت کنه تا تمام صفحات داخلیش با اسید واکنش شیمیایی بده و فعال بشن

اگر دقت کنید بعد از ریختن اسید تا ساعتی صدای جلز ولز از داخل باتری میاد

بعد درب باتری رو سیلد میکنید و با شارژر باتری به میزان قید شده روی باتری شارژ میکنید بعد میبندید روی موتور (12 ولت رو باید کامل بده میتونید با مولتی متر قبل از بستن چک کنید )

این بهترین حالت هست و بدون شک باتری ها به این شکل مهیا نمیشن و بعضی از باتری ها بعد از مدتی خداحافظی میکنن

shahitam
17-04-1390, 02:03 بعد از ظهر
سلام اقای نادری در مورد باتری های زله ای نظرتون چی هست؟ که چطورن نصبشون رو موتور

Milad.
17-04-1390, 03:56 بعد از ظهر
ما که نفهمیدیم شما موتور ساده دوست داری یا اینکه هی میخایی تغییرش بدی؟؟ :297::gigglesmile::25r30wi:
اگه ساده دوست داری این سوالا دیگه چیه ؟؟:vahidrk::25r30wi:
اگر میخای تغییرش بدی پس با کی موافقی ؟؟:vahidrk::crazy:

---------- Post added at 05:20 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

به هر حال جواب تمام سوالات تو پستهای قبلی هست

منظورم از ساده خز بازیایی بود که بعضیها رو موتورشون به اجرا میزارن نه لاستیک و اگزوز و شمع!

یعنی 200 صفخه رو بشینم بخونم؟؟!!

لاستیک پهن تا 140 بزاری زیاد تاثیری پیدا نمیکنه تو شتاب
اگزوز خوب و معتبر واسه مگلی هنوز نیست ولی چیزی که بخورونی از 200 تومن هست تا 1 میلیون که صبر کن خودمون قراره اگزوز بیاریم

لاستیک فابریک مگلی سایزش چنده؟و چه سایزی رو میشه جاش گذاشت؟

تو کویر چندتا اگزوز دیدم که میگفت از 300-400 شروع میشن قیمتاش.اونا به نظرتون خوب جواب نمیدن؟

اگه بگم 1% از موتورم شانس اوردم دروغ گفتم! دیشب سیم گازم پاره شد.البته فکر میکنم تقصیر دسته گازم بود که با کوپه

هندی عوض کرده بودم.

دوستان دیروز به چرخ جلوی یه دونه از این موتور 200ccهای ایرانی دقت کردم ترمزش دو دیسکه بود!مگلی با یه دیسک میتونه تو

ترمز خوب عمل کنه؟

roozbeh rv
17-04-1390, 09:58 بعد از ظهر
وحید کدوم بگیرم؟! 4تاش بخرم؟!:biggrin:
قیمت ها بگو
سمت شرق از کجا بگیرم اصل باشه چینی ندن! از کجا بفهمم اصل یا چینی؟!
یه سمع خریدنم داستانی دارهااا:2i8d4ao:
بهداد جان الان شمع فابریک رو موتورت هست ؟
لطفا نتیجه عوض شددنشو بهمون بگ داداش

قاصد
18-04-1390, 06:52 قبل از ظهر
اقا سینا سلام مگلی ساخت کدوم کشوره و اگر میشه یک بیوگرافی ازش بنویس مثل سرعت شتاب قدرت وقتی که داغ میکنه و...

reza0reza
18-04-1390, 07:07 قبل از ظهر
آقا ما از این موتور شانس نیاوردیم از اولشم خوب به ما رکاب نداد همش خراب بود. دیروز داشتم تو بلوار که یکمی شیب داشت یعنی کل بلوار 3 دقیقه هم نمیشه با دنده 3 می اومدم برم خونه که احساس کردم زیر پدال تعویض دنده لیز شد 2 دقیقه بعد که رسیدم خونه از شانس بد ما ادیدم از پشت خورشیدی کوچیکه که زنجیر رو می چرخونه از پشتش روغن می پاشه بیرون خیلی زیاد بعدش خاموش کردم. نمی دونم از چی میتونه باشه؟ دوستان یه کمکی کنید. داش نیما به دادم برس.:wall3::bargh:

---------- Post added at 08:07 AM ---------- Previous post was at 08:06 AM ----------

دانیال جان در مورد خطهای موتور طرح بدی نیست ولی فکر کنم با خط مشکی بهتر بشه البته بازم به سلیقه افراد بر می گرده داداش گلم.:20::20:

danial-sdt
18-04-1390, 08:10 قبل از ظهر
دونم از چی میتونه باشه؟ دوستان یه کمکی کنید.دانیال جان در مورد خطهای موتور طرح بدی نیست ولی فکر کنم با خط مشکی بهتر بشه البته بازم به سلیقه افراد بر می گرده داداش گلم.
احتمال زیاد از کاسه نمدش هست خورشیدی رو باز کن کاسه نمدشو در بیار میتونی از میدان قزوین نمونشو بخری
در مورد خطها کاملا درست میگی این جور چیزا کاملا سلیقه ای هست:afro:

BEHDAD
18-04-1390, 09:15 قبل از ظهر
بهداد جان الان شمع فابریک رو موتورت هست ؟
لطفا نتیجه عوض شددنشو بهمون بگ داداش

مخلص اقا روزبه گل:2gwb921:
عوض کردم حتما میگم:wall3:
یه سری به گالری عکس امام زاده داود بزن:29:

Alireza
18-04-1390, 10:53 قبل از ظهر
اقا سینا سلام مگلی ساخت کدوم کشوره و اگر میشه یک بیوگرافی ازش بنویس مثل سرعت شتاب قدرت وقتی که داغ میکنه و...
اقا سینا تشریف ندارن
ساخته چین هستش
واسه سوالاتتونم همین تاپیک رو یه مرور جزیی کنید

danial-sdt
18-04-1390, 01:09 بعد از ظهر
ای بابا هی میگن جینیه :wall3::wall3::98:
اقا طراحی انگلیس تولید چین زیر نظر شرکت انگلیسی بعدشم منتاژ ایران زیر نظر شرکت چینی وقتی هم تحویل میگیری باید یکمی تغییرات بدی دیگه میشه بهترین موتور ساخت دست بشر ( چی شد !!:i'm ok:)
چند تا کشور بزرگ دست به دست هم دادن تا این موتور خوب رو درست کنند ( واقعا عالی نیست ؟؟ )

---------- Post added at 02:09 PM ---------- Previous post was at 01:59 PM ----------

باباش انگلیسیه مامانش چینیه خودشم تو ایران به دنیا اومده
به همین دلیل خیلی خوشگله

mhpcbw
18-04-1390, 05:40 بعد از ظهر
میشه یکی از دوستان اطلاعات در مورد نصب لامپ زنون و مشخصاتش بده:hippie7: چه نوع لامپی بگیرم و اینکه ذوب نمیکنه کاسه چراغ رو...

danial-sdt
18-04-1390, 06:33 بعد از ظهر
میشه یکی از دوستان اطلاعات در مورد نصب لامپ زنون و مشخصاتش بده:hippie7: چه نوع لامپی بگیرم و اینکه ذوب نمیکنه کاسه چراغ رو...
توی کتابچه موتور گفته که لامپهای قوی تر از فابریکش نندازید
من خودم میخاستم زنون بندازم جرعت نکردم ممکنه قاب چراغو اب کنه
اگر انداختی جوابشو برای ما هم بزار
قربانت

Babak
18-04-1390, 08:15 بعد از ظهر
زنون بی خیال خطر داره مخصوصا در تصادف ممکنه که خودتم برق بگیره:bargh:

MPCO
18-04-1390, 08:31 بعد از ظهر
آقا من حدود 6 ماه که زنونا 12000kانداختم و اصلا هم مشگلی ندارم مخصوصا آب کردن کاسه جراغ،چون زنون 35 وات بیشتر نیست ولی لامپ خودش 50 وات هست که خیلی داغ میکنه ....اگه خواستین میتونید بندازید

error58
18-04-1390, 08:58 بعد از ظهر
جناب mpco اين 12000k يعني چي؟ هر دو لامپو عوض كردي؟ چند گرفتي؟ واسه نصب مشكلي نداره ، يعني لامپي هست كه تو همون جاي لامپ قبلي بشه انداخت؟ممنون

Alireza
18-04-1390, 09:09 بعد از ظهر
یعنی 12 هزار کلوین نور صورتی

mhpcbw
19-04-1390, 12:40 قبل از ظهر
پس فقط دو سوال میمونه! زنون رو چند گرفتی و برای کدوم یکی از چراغ ها گذاشتیش؟:hippie7:

reza0reza
19-04-1390, 11:19 قبل از ظهر
آقا من این خورشیدی کوچک رو چطوری باز کنم؟ قاب محافظ خورشیدی رو باز کردم بعدش قفل زنجیرم باز کردم وزنجیرو در آوردم ولی هرچی زور زدم خورشیدی باز نشد. اون پیچش خیلی سفته و با خورشیدی می چرخه. البته پشت خورشیدی دیدم یه چیز ژلاتینی مانند به رنگ نارنجی مایل به قهوه ای اومده چسبیده به خورشیدی فکر کنم همون کاسه نمد یا واشر نمیدونم من با پیچ گوشتی هلش دادم داخل بازم روغن ریختم داخل کارتر روشن کردم دیگه روغن نمی داد ولی فکر کنم باید چسب بزنم اونو چون تو فشار احتمال در امومدن اون واشر هستش. حالا یه راهنمایی بفرمایید چطوری خورشدی رو باز کنم یا اینکه می تونم همنطوری که هل دادم واشرو از پشتش چسب بزنم فکر کنم چسب مزدا باید باشه آقا نیما راهنمایی فرمودن.:28:

BEHDAD
19-04-1390, 05:21 بعد از ظهر
رضا چسب فایده نداره
کاسه نمد باز می پره بیرون
حتما باز کن کاسه نمد عوض کن که میدون قزوین پیدا میشه
واسه باز کردنشم زنجیر بنداز موتور بزار دنده دیگه نمیچرخه و 100% اچار بکس مناسب و فیت بنداز که اگه رد کنه گرد کنه شر میشه!
زور هم نزن سعی کن با ضربه زدن باز کنی چون در اثر گردشش خودش سفت شده
اگه فنی باشی منظورم از ضربه میفهمی
نیم دور باز شد دیگه....
راستی به چپ گرد یا راست گرد بودن توجه کن اشتباهی سفت ترش نکنی (نمیدونم کدوم وری باز میشه)

danial-sdt
19-04-1390, 05:39 بعد از ظهر
باید همزمان که مهره شل میکنی با یک چکش از پشت اچار به اچار ضربه بزنی تا خودشو ول کنه اگه بلد باشی زور زیاد نمیخاد راهت باز میشه

---------- Post added at 06:39 PM ---------- Previous post was at 06:38 PM ----------

احتمال زیاد زیر مهره یک خار کوچکم داره مثل خار فولی سر میلنگ ماشین

MPCO
19-04-1390, 11:33 بعد از ظهر
آقا من پاسخ با نقل قول نمی تونم بدم ،نمی دونم چرا
همون طوری که علیرضا گفت یعنی 12000 کلون نوری،من فقط تو نور پایین انداختم چون بیشتر از نور پایین استفاده می کنم ،شما باید یا h7 یا h3 بگیرید تا بهش بخوره مثل فابریکش که کاسارو دست کاری کنید،من h7 انداختم و 35 هزار تومان خریدم و واقعا راضی هستم و مشگلی هم تا الان نداشتم

Kenji
19-04-1390, 11:55 بعد از ظهر
آقا من پاسخ با نقل قول نمی تونم بدم ،نمی دونم چرا
همون طوری که علیرضا گفت یعنی 12000 کلون نوری،من فقط تو نور پایین انداختم چون بیشتر از نور پایین استفاده می کنم ،شما باید یا h7 یا h3 بگیرید تا بهش بخوره مثل فابریکش که کاسارو دست کاری کنید،من h7 انداختم و 35 هزار تومان خریدم و واقعا راضی هستم و مشگلی هم تا الان نداشتم

35 هزار تومن پول رایج مملکت؟ با نصب؟

mehran
20-04-1390, 09:08 قبل از ظهر
آقا من کاربراترو عوض کردم کی* حین ژاپن انداختم تو ۳ دندهٔ اول تفاوتش واقعا زیاده ولی* از ۳ به بعد آنچنان فرقی* نکرده خودم فکر کن از صفحه*ام باشه ولی* گفتم بازم یه مشورت بکنم. به نظر شما مشکل از کجاست؟

Ali
20-04-1390, 09:25 قبل از ظهر
آقا من کاربراترو عوض کردم کی* حین ژاپن انداختم تو ۳ دندهٔ اول تفاوتش واقعا زیاده ولی* از ۳ به بعد آنچنان فرقی* نکرده خودم فکر کن از صفحه*ام باشه ولی* گفتم بازم یه مشورت بکنم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
چند میلیمتری؟ هزینش چقدر شد؟

danial-sdt
20-04-1390, 09:26 قبل از ظهر
فکر کن از صفحه*ام باشه
بستگی داره موتورت چند تا کار کرده تا اونجا که من میدونم صفحه مگلی مشکلی نداره مگر زیاد کار کرده باشه

MPCO
20-04-1390, 09:41 بعد از ظهر
35 هزار تومن پول رایج مملکت؟ با نصب؟
اره دیگه 35 خریدم خودم نصب کردم

Kenji
20-04-1390, 11:34 بعد از ظهر
اره دیگه 35 خریدم خودم نصب کردم

بالا گرفتی.

mhpcbw
20-04-1390, 11:50 بعد از ظهر
بچه ها امروز مامور بیسواد نیرو انتظامی:crazy: بندر به من گیر داد که موتور اگزوزش دستکاری شده و باید بره پارکینگ کلی چرت تو پرت گفتم و حالیشون کردم تا بیخیال شد تاحالا یه بارم راهنمایی رانندگی گیر نداده:hanghead:...رئیسشونم که اومد هیچی حالیش نبود یه مش عقده ای بودن زورشون گرفته بود:2i8d4ao:.. میگم تاحالا به شما واسه صدا گیر ندادن! چیکار کنم آقا که یه موقع این بیسوادا نبرن پارکینگ...راهنمایی رانندگی نامه ای چیزی نمیده! یا اینکه چی بگم بهشون!؟:hippie7:

danial-sdt
21-04-1390, 08:44 قبل از ظهر
به من تا به حال گیر ندادن البته بگم وقتی راهنمایی یا نیرو انتظامی میبینم کمتر گاز میدم که زیاد جلب توجه نکنه
کاری نمیشه کرد تنها راهش اینه که با موبایلت یک فیلم از یک مگلی صفر که تو مغازه هست بگیری هر وقت گرفتنت بهشون نشون بدی تا ثابت بشه که بابا این موتور از اولشم همین جوریه

reza0reza
21-04-1390, 09:28 قبل از ظهر
می تونی شماره کویر رو تو گوشیت داشته باشی اگه گیر دادن زنگ بزنی خودشون از شرکتش بپرسن که صداش زیاد فابریکی.

امیرحسین
21-04-1390, 10:30 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان

منم یک فروند مگلی زرد دارم.
ااین تاپیکو سه روزه دارم میخونم تا تموم شد :clap:

بعضی از دوستان اطلاعات خیلی خوبی رو در اختیار بقیه گذاشتن که جای تقدیر داره

امیدوارم بتونیم از اطلا عات هم به نحو احسن استفاده کنیم

این عکس موتورهای من:
2154

به عنوان اولین سوال خواستم بدونم کسی تا حالا به فکر نرمتر کردن مختصر مگلی بوده ؟
تا جایی که میدونم کمکهای موتور مثل ماشین نیست و راحت باز و سرویس میشه پس باید مثل کمک لوازمی ماشین بشه روغن رقیقتر ریخت. اگه نظر فنی دارین ممنون میشم مطرح کنین

danial-sdt
21-04-1390, 11:20 قبل از ظهر
به عنوان اولین سوال خواستم بدونم کسی تا حالا به فکر نرمتر کردن مختصر مگلی بوده ؟
تا جایی که میدونم کمکهای موتور مثل ماشین نیست و راحت باز و سرویس میشه پس باید مثل کمک لوازمی ماشین بشه روغن رقیقتر ریخت. اگه نظر فنی دارین ممنون میشم مطرح کنین
کمکهای این موتور خاصه داخل کمک عقب گاز نیتروژن داره ( گازیه )
این موتور طراحی شده برای جاده های صاف و سرعت بالا
احتمالش هست که شما بتونید کمکهای جلو رو نرمتر کنید اما وقتی دو ترک سوار میشید یا از رود سرعتگیر ها رد میشید فلاپ زیر موتور به زمین میگیره ( تجربش داشتم )
کمکهای این نوع موتورها جوری طراحی شده که اگر تو سرعت بالا تو چاله یا چیزی افتادید زمین نخورید ( قرار طالقان پیش امد )
بهتر است که دست کاری نشه
تنها کاری که برای نرمتر کردن موتور میشه کرد اینه که اچارکشی انجام بدید:hippie7:

danial-sdt
21-04-1390, 11:28 قبل از ظهر
نحوه تعویض روغن و تمیز کردن فیلتر روغن موتور مگلی 250
داخل عکسها توضیحات کامل داده شده

امیرحسین
21-04-1390, 12:22 بعد از ظهر
ممنون دانیال

معمولا کسی رو سوار نمیکنم و نگران گیر کردن به زمین نیستم

نرم شدن رو در حد جزیی میخوام

کسی میتونه آموزش باز کردن و تعویض روغن کمک رو بذاره ؟

راستی موتور من از سریهای قدیمی هست . چه چیزاییش با سری جدید فرق میکنه ؟

برای فرمون میشه کاری کرد که یکم بیاد بالاتر ؟

danial-sdt
21-04-1390, 01:26 بعد از ظهر
برای فرمون میشه کاری کرد که یکم بیاد بالاتر ؟
نه فرمون بالا نمیاد
برای نرمتر شدن کمک باید کمی روغن کمک جلو رو کم کنی ( بازم میگم که این کار توصیه نمیشه )
برای کم کردن روغن فکر کنم زیر کمک جایی که چرخ بسته میشه یک پیچ تخلیه باشه

MCP
21-04-1390, 02:43 بعد از ظهر
البته کمک عقب رو می تونید به راحتی نرم یا سفت کنید. تو همین تاپیک عکس و نحوه کار رو گذاشته بودم.

danial-sdt
21-04-1390, 03:32 بعد از ظهر
البته کمک عقب رو می تونید به راحتی نرم یا سفت کنید. تو همین تاپیک عکس و نحوه کار رو گذاشته بودم.
درسته با پیچوندن دو تا مهره بالای کمک
دقت کنید چون دوتا مهره روی هم بسته شده تا بر اثر ارزش باز نشود

امیرحسین
21-04-1390, 04:18 بعد از ظهر
با این کار ارتفاع هم تغییر نمیکنه ؟

danial-sdt
21-04-1390, 04:25 بعد از ظهر
با این کار ارتفاع هم تغییر نمیکنه ؟
نه تو ارتفاع هیچ تاثیری نداره فقط فنر جای بیشتری برای بازی کردن پیدا میکنه
اگر وزنت زیاد باشه یا دو ترک سوار بشین اگزوز موتور میگیره به گلگیر عقب و اب میکنه

امیرحسین
21-04-1390, 07:22 بعد از ظهر
نه فرمون بالا نمیاد
برای نرمتر شدن کمک باید کمی روغن کمک جلو رو کم کنی ( بازم میگم که این کار توصیه نمیشه )
برای کم کردن روغن فکر کنم زیر کمک جایی که چرخ بسته میشه یک پیچ تخلیه باشه

به نظر من کم کردن روغن کار اصولی نیست . ویسکوزینه روغن باید عوض بشه

کسی تا حالا کمک تعمیر کرده به منم یاد بده ؟

Kenji
21-04-1390, 09:43 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان

منم یک فروند مگلی زرد دارم.
ااین تاپیکو سه روزه دارم میخونم تا تموم شد :clap:

بعضی از دوستان اطلاعات خیلی خوبی رو در اختیار بقیه گذاشتن که جای تقدیر داره

امیدوارم بتونیم از اطلا عات هم به نحو احسن استفاده کنیم

این عکس موتورهای من:
2154

سلام امیرحسین عزیز و خوش اومدی

مبارک باشه موتورت. خیلی خوب خریدی. پیگیری می کردم.

امیرحسین
21-04-1390, 11:19 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز
لطف داری
شرمنده که اسمتو نمیدونم

Kenji
21-04-1390, 11:37 بعد از ظهر
کنجی هستم. چرخش برات بچرخه و تو قرار ها ببینیمت

BEHDAD
22-04-1390, 01:04 بعد از ظهر
امیر حسین خوش امدی:thanks:*
واسه کمک به دردسر اچار خوردن پیچ ها نمی ارزه! انگه تصادفی تعمیری میزنن موقع فروش*:25:
زرد نداشتیم که جور شد
به تاپیک قرار ملاقات سر بزن شاید اومدی شمال
مگلی منم cbr این فرومه که اگه زیارتت کردیم میبنی*:4chsmu1:

امیرحسین
22-04-1390, 01:57 بعد از ظهر
ممنون بهداد جان

اشکال نداره بزار انگ بزنن . به یکی میدم که فنی موتور براش مهم باشه

الان فلپهای موتور بازه و مدل نیکد شده . اینجوریشم خوشگله :

2182

راستی من گواهینامه ندارم و فکر مسافرت رو از سرم بیرون کردم وگرنه حتما باهاتون میومدم

danial-sdt
22-04-1390, 08:10 بعد از ظهر
امیر حسین خوش اومدی:khosh: خوشحالم که یک مگلی سوار دیگه به جمع ما اضافه شد
به امید روزی که دنیارو تسخیر کنیم:25r30wi:
چیه؟؟!! بقیه موتور سوارا ترسیدن!!!؟؟؟:11::25r30wi::25r30wi::25r30w i::25r30wi::25r30wi:

MPCO
22-04-1390, 10:09 بعد از ظهر
بالا گرفتی.
زنون من زنون نسل 2 هست که خیلی کیتش کوچیک هست ودر زمن به جای 8 آمپر 5 آمپر هست بالا بودن قیمت به ایت دلیل هست

امیرحسین
23-04-1390, 01:29 قبل از ظهر
ممنون دانیال بابت خوش آمدگویی

کسی فیلم از مگلی با کاربرات keihin fcr mx 37mm نداره ؟ میخوام بدونم با این کاربرات چقدر وحشی تر میشه ؟

MCP
23-04-1390, 09:46 قبل از ظهر
اخیرا وقتی گاز رو ول میکنم ، اگه موتور توی دور باشه ، اگزوز صدای تق تق ( انفجار ) میده ...
البته مشکلی با موضوع ندارم ، ولی می خوام بدونم این نشانه ی اتفاق خاصی در موتور هست ؟ اشکالی داره ؟

danial-sdt
23-04-1390, 09:54 قبل از ظهر
اخیرا وقتی گاز رو ول میکنم ، اگه موتور توی دور باشه ، اگزوز صدای تق تق ( انفجار ) میده ...
البته مشکلی با موضوع ندارم ، ولی می خوام بدونم این نشانه ی اتفاق خاصی در موتور هست ؟ اشکالی داره ؟
معمولا اگر دهنه شمع کم باشه این مشکل به وچود میاد
یا اینکه مصرف موتور بالاست
اگه شمع سوزنی ننداختی دهنه شمع موتورو چک کن اندازه باشه
مشکل خاصی به وجود نمیاد فقط کمی به اگزور به علت اون افجاری که داره سدمه میزنه باعث میشه توری داخلش بریزه

---------- Post added at 11:54 AM ---------- Previous post was at 11:51 AM ----------

ممنون دانیال بابت خوش آمدگویی

کسی فیلم از مگلی با کاربرات keihin fcr mx 37mm نداره ؟ میخوام بدونم با این کاربرات چقدر وحشی تر میشه ؟
وحشی تر شدنش تو فیلم مشخص نمیشه باید سوارش باشی تا بفهمی
دیروز یک مگلی رو تو تعمیر گاه دیدم که کاربرات عوض کرده بود خود مکانیک میگفت وحشی تر شده ولی بهتره این کارو نکنی چون به موتور سدمه میرسونه

Milad.
23-04-1390, 10:34 قبل از ظهر

واسه منم همین اتفاق میوفته.مخصوصا وقتی دور موتور زیاد پر میکنم بک فایر میزنه.امروز احتمالا موتورو میبرم اچارکشی میپرسم ازش چرا اینطوره.

Masoud
23-04-1390, 11:30 قبل از ظهر
واسه منم همین اتفاق میوفته.مخصوصا وقتی دور موتور زیاد پر میکنم بک فایر میزنه.امروز احتمالا موتورو میبرم اچارکشی میپرسم ازش چرا اینطوره.
ميلاد ديدم ديروز دادا ولي به فكر اون جرياني كه گفتم باش حيـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــفه

---------- Post added at 12:30 PM ---------- Previous post was at 12:06 PM ----------

اين به خاطر خام سوختن بنزين يا به قول دانيال جان كاربراته كه بنزين زياد تر وارد مي شه يا همون مشكل شمع البته خدمت اساتيد جسارت نباشه...

Milad.
23-04-1390, 11:40 قبل از ظهر
ميلاد ديدم ديروز دادا ولي به فكر اون جرياني كه گفتم باش حيـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــفه

---------- post added at 12:30 pm ---------- previous post was at 12:06 pm ----------

اين به خاطر خام سوختن بنزين يا به قول دانيال جان كاربراته كه بنزين زياد تر وارد مي شه يا همون مشكل شمع البته خدمت اساتيد جسارت نباشه...

تازه جدیدا کم شده!قبلا خیلی خفن تر بود:d اره زنگ زدم تعمیرکاری که اقا دانیال معرفی کرده بودن.شنبه میبرم کاراشو میکنم.

امیرحسین
23-04-1390, 11:56 قبل از ظهر
موتور منم بعد از سرویس صدای انفجار میده و خُر خُر میکنه !
باید مال تنظیم کاربرات باشه. کاربرات مگلی چندتا پیچ تنظیم داره ؟

دانیال جان چه مشکلی پیش میاد ؟

ashkan_power
23-04-1390, 12:17 بعد از ظهر
سلام ، دورموتور من از 2 بالاتر نمیره
چیکار باید کرد ؟

danial-sdt
23-04-1390, 12:41 بعد از ظهر
موتور منم بعد از سرویس صدای انفجار میده و خُر خُر میکنه !
باید مال تنظیم کاربرات باشه. کاربرات مگلی چندتا پیچ تنظیم داره ؟

دانیال جان چه مشکلی پیش میاد ؟
توصیه میکنم اگر به تنظیم کاربرات وارد نیستی دست بهش نزنی
من تا به حال جرعت نکردم خودم بهش دست بزنم
یعنی مشکلی نداشته که بخام دستکاریش کننم فقط یکی دو بار خبره کار یک جزیی تنظیمش کرده که بهتر راه بره
موقعی که بردی تنظیم به شمعشم دست زده ؟؟ شمعش عوض شده ؟؟ چه شمعی روشه ؟؟

---------- Post added at 02:41 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

سلام ، دورموتور من از 2 بالاتر نمیره
چیکار باید کرد ؟
یعنی چی ؟؟
2 به بالا ریپ میزنه یا اثلا گاز نمیخوره
اگه ریپ میزنه باید تنظیم بشه
اگه بیشتر از 2 گاز نمیخوره سیم گازت زیر باک گیر کرده ( موقعی که باکو بازو بسته کردی )

امیرحسین
23-04-1390, 03:02 بعد از ظهر
میدونم کاربرات تنظیم شده ولی شمع دست نخورده
میخوام براش شمع ایریدیوم بگیرم

در مورد کاربرات کسی تجربه تنظیم داره بگه چی به چیه ؟

امیرحسین
24-04-1390, 02:50 قبل از ظهر
اینم خریدای امروز :

21882189

ashkan_power
24-04-1390, 10:41 قبل از ظهر
مشکل موتور من از امپره دورموتوره که گاز میدم از 2 بالاتر نمیره ، دادم الکتریکی گفت سالمه...
احتمالن از سنسورشه ....
کسی اطلاعاتی داره ؟ :297:

MPCO
24-04-1390, 12:51 بعد از ظهر
اعتماد بفس بالا در کنار رفقا!!!!!!!!!!!!
جالب اینجا بود دوستان به خاطر من 120 بیشتر نمی رفتن..............ولی خودمونمااااا مگلی cbr 1000 دارم
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
و جالب تر اینه که باهاشون هم انداختم..........:thanks::4chsmu1::4chsmu1: :clap:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Masoud
25-04-1390, 09:10 قبل از ظهر
ايول اعتماده به نفس...........................
ولي داداش مگلي مگه چيش كمتره ؟؟؟؟:hanghead:
فقط يه ذره cc پايين تره كه اونم تو موتور مهم نيست اصل هيبته كه داره....
:29:

mhpcbw
25-04-1390, 10:54 قبل از ظهر
من جمعه با مگلی پیست بندر رفتم...بچه ها کلی حال کردن با موتور ، جاتون خالی با یه 1400 سوزوکی و 1200 یاماها هم یه تست شتابی زدیم..خداییش همه حال کردن با شتاب مگلی !:hippie7: در حد 250 عالیه:4chsmu1:

MPCO
26-04-1390, 08:45 بعد از ظهر
ايول اعتماده به نفس...........................
ولي داداش مگلي مگه چيش كمتره ؟؟؟؟:hanghead:
فقط يه ذره cc پايين تره كه اونم تو موتور مهم نيست اصل هيبته كه داره....
:29:
نه من نگفتم که مشگلی هست منظور این بود که با این موتورها همسفر شدم تا پیست بدم باهم البته به پیشنهادمن برگشتیم پاسداران هفت چنار آب میوه زدیم،تازه تو راه هم کلی باهم حال کردیم هی باهم انداختیم(مخصوصا cbr 1000 2010 قرمز که تو عکس هست|)که هی من عقب میموندم ولی خدا وکیلی این قرور نیست از شتاب 0 تا 100 پشت به پشتشون میرفتم با فاصله خلیل کم

reza0reza
27-04-1390, 07:46 قبل از ظهر
دوستان کاسه نمد پشت خورشیدی جلو رو عوض کردم. دیگه روغن نمیده.:thanks:ولی نمیدونم موتور چه مشکلی داره دوباره اولین بار که استارت می زنم دور موتور به 4000 که می رسه دور موتور می افته پایین و خاموش میشه. دوباره رکتی فایرم فکر کنم سوخته باشه چون از سر فیش های اتصال که کنار زین زیر فلاپ عقب هست روغن می ده نمیدونم چه مرگشه اعصاب نذاشته واسم.:23:اینم چندتا عکس از تعویض کاسه نمد2235
2236 2237 22382239

bird
27-04-1390, 11:05 قبل از ظهر
درود دوستان من یکسال مگلی خریدم ۳۰۰۰ تا بیشتر راه نرفته تا حالا هم نزدیک ۲.۵ غیر پول خودش واسم خرج برداشته متاسفانه اگه مشکلی واسش پیش بیاد نه قطعه داره نه کیفیت خود شرکت کویر هم که رفتم همشون جز پیچیوندن هدف دیگه ای ندارند حتی خدمت غول آخر رئیسشون هم رفتم اونم فقط فر دادمون به پیچ های بعدی هیچ مسئولیتی هم در مقابل بی کیفیتی این موتور ندارند. یه لنت ندارند اون هفته با سرعت ۱۴۰ تا یه موتور ترکید یعنی قفل کرد و طبق گفته شاهدین فقط شانس اوردم زنده موندم. نمیدونم چه کار کنم . میخوام از این کویر موتور شکایت کنم آخه موتوری که ۳۰۰۰ تا بیشتر کار نکرده که نباید در عرض یکسال اینجوری بشه اونم منی که صبح تا شب سر کارم و عین دردونه ها تو پارکینگ لالا بوده یکی از دوستان یه لطفی کنه یه راهنمایی درست به ما بگه حسابی از دستشون شاکیم:vardane:. در ضمن این سایت اصلی این موتور زپرتی که البته اینجور که پیداست اصل و نصبش واسه انگلیس اما در واقع این چیزی که دست ما هست چینی هستSportbikes - Designed in Europe | Megelli 125cc Sportbike Motorbike ([Only registered and activated users can see links]) من منتظر نظرات و راهنمایی مفید دوستان هستم. یا حق

Alireza
27-04-1390, 11:39 قبل از ظهر
بفروش بره

bird
27-04-1390, 12:00 بعد از ظهر
بفروش بره

آخه رئیس به این راحتی نیست که الان ۳ تومن هم به زور از من بخرنش اخه این آشغالی که تحویل میدن اینهمه هم توی تبلیغاتشون روغن مالیش میکنن باید پاسخگو باشند. من میخوام بدونم به صورت قانونی اگه بخوام ازشون شکایت کنم چه کار باید انجام بدم ممنونتون میشم یه راهنمایی اساسی بفرمایید.

Kenji
27-04-1390, 12:09 بعد از ظهر
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تشریف ببرید و شکایت کنید

جدیدا رسیدگی می کنن

MCP
27-04-1390, 01:22 بعد از ظهر
درود دوستان من یکسال مگلی خریدم ۳۰۰۰ تا بیشتر راه نرفته تا حالا هم نزدیک ۲.۵ غیر پول خودش واسم خرج برداشته متاسفانه اگه مشکلی واسش پیش بیاد نه قطعه داره نه کیفیت خود شرکت کویر هم که رفتم همشون جز پیچیوندن هدف دیگه ای ندارند حتی خدمت غول آخر رئیسشون هم رفتم اونم فقط فر دادمون به پیچ های بعدی هیچ مسئولیتی هم در مقابل بی کیفیتی این موتور ندارند. یه لنت ندارند اون هفته با سرعت ۱۴۰ تا یه موتور ترکید یعنی قفل کرد و طبق گفته شاهدین فقط شانس اوردم زنده موندم. نمیدونم چه کار کنم . میخوام از این کویر موتور شکایت کنم آخه موتوری که ۳۰۰۰ تا بیشتر کار نکرده که نباید در عرض یکسال اینجوری بشه اونم منی که صبح تا شب سر کارم و عین دردونه ها تو پارکینگ لالا بوده یکی از دوستان یه لطفی کنه یه راهنمایی درست به ما بگه حسابی از دستشون شاکیم:vardane:. در ضمن این سایت اصلی این موتور زپرتی که البته اینجور که پیداست اصل و نصبش واسه انگلیس اما در واقع این چیزی که دست ما هست چینی هستsportbikes - designed in europe | megelli 125cc sportbike motorbike ([Only registered and activated users can see links]) من منتظر نظرات و راهنمایی مفید دوستان هستم. یا حق

شما کاربر weldman در تیونینگ تاک نیستی ؟ آخه مثل پست های اونجا مواردی رو مطرح میکنی که زیاد معقول و منطقی نیستند...

شما چه خرجی برای موتور صفر کردی که 2.5 میلیون هزینه داشته ؟

الان مشکل دقیقا چیه ؟ اینکه موتور تو 140 تا قفل کرده به قول شما ؟ یا اینکه بعد از ترکوندن موتور لوازمش رو پیدا نمی کنید ؟
موتوری که بهش رسیدگی نشه ، هر بلایی ممکنه سرش بیاد .
تا جایی که من میدونم هر چیزی از مگلی موجود نباشه ، لنت رو دارند!
اما نبود لوازم چیز جدیدی نیست. از همون اول هر جنسی رو میخرید باید این مسائل رو بررسی کنید. کسی که x6 میخره انتظار نداره وسط جاده چالوس بتونه لنت و تسمه و پیچ و مهره اش رو پیدا کنه. اونی هم که این مسائل براش مهمه میره پراید میخره...

کلا این جور پست ها خیلی جالب هستند! البته برای اونهایی که پیچش مو را می بینند!

bird
27-04-1390, 01:46 بعد از ظهر
مسلما من اگر قصد فروشش رو هم داشته باشم باید درستش کنم. اما مسئله اینجاست یه لنتش
را هم ندارند. :waiting:

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

شما کاربر weldman در تیونینگ تاک نیستی ؟ آخه مثل پست های اونجا مواردی رو مطرح میکنی که زیاد معقول و منطقی نیستند...

شما چه خرجی برای موتور صفر کردی که 2.5 میلیون هزینه داشته ؟

الان مشکل دقیقا چیه ؟ اینکه موتور تو 140 تا قفل کرده به قول شما ؟ یا اینکه بعد از ترکوندن موتور لوازمش رو پیدا نمی کنید ؟
موتوری که بهش رسیدگی نشه ، هر بلایی ممکنه سرش بیاد .
تا جایی که من میدونم هر چیزی از مگلی موجود نباشه ، لنت رو دارند!
اما نبود لوازم چیز جدیدی نیست. از همون اول هر جنسی رو میخرید باید این مسائل رو بررسی کنید. کسی که x6 میخره انتظار نداره وسط جاده چالوس بتونه لنت و تسمه و پیچ و مهره اش رو پیدا کنه. اونی هم که این مسائل براش مهمه میره پراید میخره...

کلا این جور پست ها خیلی جالب هستند! البته برای اونهایی که پیچش مو را می بینند!

جناب من اینجا جهت کل کل کردن با شما یا امثال شما نیومدم و این نوع تفکر شما جای تاسف داره. در ضمن اینجا سازمان سنجش نیست جهت سنجش عقل و شعور و این نهایت ادب و اندیشه شما رو می رسونه.
اما هزینه ها طی یکسال اخیر : تعویض کاربرات › تعویض کمک وسط - تعویض کیلومتر جلو - تعویض چراغ عقب › نداشتن کیفیت لنت هر دو هفته یکی یا گاهی هم بود هفته ای یکی - ضعیف بودنت لنت های عقب . سنگین بودن شاصتی موتور- صدای گوش خراش غیر معمول اگزوز عقب - ضعیف بودن لوله رابط کاربرات - ضعیف و بد کیفیت بودن سوئیچ قطع و وصل موتور. از معایب این موتر به ظاهر زیبا که خوب کافی یه نیم ساعت یا یه ربعی سوار بشید تا متوجه بشید درد زیادی هست که در عضلات ران بخصوص ترک نشیان دچارش می شوند.
در ضمن دوست گرامی اینجا جای غلو کردن نیست .یه سایت که با مطالعه پستهای دیگر عزیزان تصمیم به ثبت نام گرفتم تا شاید در این باره بهم راهنمایی بشه. من مسلما اول نگران جان خودم هستم و بعد جان کسانی که به عشق سرعت و زیبایی و علاقه به موتورسواری جنسی رو خرید می کنند اتفاقی که هفته گذشته برای من پیش امد فقط یه شانس دوباره بود که با اهمال در کیفیت یه وسیله نزدیک بود جانی که برای هر کدام از ما بسیار با ارزش هست رو از دست بدم. ترجیح میدم مفید بمیرم تا بخاطر بی کیفیتی وسیله ای که قراره ازش لذت ببرم. یه نکته دیگه من به این گربه قرمز بیشتر از دیگر موتورام رسیدگی میکردم.
یا حق

reza0reza
27-04-1390, 04:54 بعد از ظهر
آقا کلا این موتور شانسی هستش واسه یکی خوب مونتاژ میشه و همچیش خوبه و مشکلی نداره واسه یکی هم بد مونتاژ میشه. من چی بگم موتور صفر رو تحویل گرفتم 50 تا هم با هاش راه نرفتم رکتی فایرش خراب بود از اول و شارژ نمی کرد باطری رو - دور موتور از 4000 بالاتر نمی رفت - کاسه نمد پشت خورشیدی جلو که عکساشم گذاشتم خراب شد و خودم تعویض کردم رکتی فایر هم عوض کردم دوباره فکر کنم خراب شده - ترمز عقب موتور کلاً نمیگیره مثل این می مونه که پاتو بکشی زمین تا موتور وایسته. ولی چه کنم به کی بگم. موتور جذابی هستش با صدا و استایلش حال می کنم. ولی باید دل بزنم به دریا ببرم پیش یه اوستا کار که یه دستی به سر و گوشش بکشه.:mad_majidonline:

BEHDAD
27-04-1390, 04:56 بعد از ظهر
دوسته عزیز اول ورودت خوش امد میگم:grouphugg::thanks:
بعد اینکه موتور بی کیفیت پر ایراد هست شکی نیست من خودم مخالف این موتور بودم و هستم!:25r30wi:
به نوعی اشغال ترین 250 از نظر کیفیت در برابر نینجا هیوسامگ و دایلیم که با هم مقایسه میشن!
اما اگه اچار بدست یکم فنی باشه باهاش حال میکنی
میگن پیشگیری بهتر از درمانه!:25:
کاش نمیخریدی اما حالا که خریدی کوتاهی کردی اینجوری شده!:i'm sorry:
رزوه اول میدونستم دارم چی میخرم هروز چکش میکنم
*از سفت کردن پیچاش گرفته تا سوکتای برقی و اب و روغن و مدارا کردن با موتور در حد توانش کار کشیدن (برای جلو گیری از ترکیدگی موتور)
*در مورد لنتم واسه منم شاید قفل میکرد اما پیچ سیلندر ترمز سفت کردم لنتشم درست جا زدم کنار لنتم به گفته یه حرفه ای دور تا دور سنگ گرفتم گیر نکنه.... *و 1000 کار دیگه که روش کردم میکنم باخیال راحت میرم بیرورن ازش سواری میگرم نمیزارم مشکلی پیش بیاره! دارم باهاش حال میکنم!:27:
*میگن اشغال طلای سیاهه!!! باید علم استفاد بازیافت ذباله داشته باشیم!!!!!!!!!!!!!!! این موتورم واسه بعضی ها اشغال واسه بعضی ها طلا!*
باید چموش تر ازین موتور باشی و پوزش به خاک بمالی یه وقت کار دستت نده!:s (9):
بفروش پالس بگیر یه عمر راحت باش:32:
*در اخر پوزش از همه عاشقان مگلی! نظر من اینه که گفتم*:acigar:

MCP
27-04-1390, 05:14 بعد از ظهر
جناب من اینجا جهت کل کل کردن با شما یا امثال شما نیومدم و این نوع تفکر شما جای تاسف داره. در ضمن اینجا سازمان سنجش نیست جهت سنجش عقل و شعور و این نهایت ادب و اندیشه شما رو می رسونه.
اما هزینه ها طی یکسال اخیر : تعویض کاربرات › تعویض کمک وسط - تعویض کیلومتر جلو - تعویض چراغ عقب › نداشتن کیفیت لنت هر دو هفته یکی یا گاهی هم بود هفته ای یکی - ضعیف بودنت لنت های عقب . سنگین بودن شاصتی موتور- صدای گوش خراش غیر معمول اگزوز عقب - ضعیف بودن لوله رابط کاربرات - ضعیف و بد کیفیت بودن سوئیچ قطع و وصل موتور. از معایب این موتر به ظاهر زیبا که خوب کافی یه نیم ساعت یا یه ربعی سوار بشید تا متوجه بشید درد زیادی هست که در عضلات ران بخصوص ترک نشیان دچارش می شوند.
در ضمن دوست گرامی اینجا جای غلو کردن نیست .یه سایت که با مطالعه پستهای دیگر عزیزان تصمیم به ثبت نام گرفتم تا شاید در این باره بهم راهنمایی بشه. من مسلما اول نگران جان خودم هستم و بعد جان کسانی که به عشق سرعت و زیبایی و علاقه به موتورسواری جنسی رو خرید می کنند اتفاقی که هفته گذشته برای من پیش امد فقط یه شانس دوباره بود که با اهمال در کیفیت یه وسیله نزدیک بود جانی که برای هر کدام از ما بسیار با ارزش هست رو از دست بدم. ترجیح میدم مفید بمیرم تا بخاطر بی کیفیتی وسیله ای که قراره ازش لذت ببرم. یه نکته دیگه من به این گربه قرمز بیشتر از دیگر موتورام رسیدگی میکردم.
یا حق

کدوم نوع تفکر جای تاسف داشت برات ؟ حداقل برای من واضحه که داری دروغ میگی ، حالا چرا رو نمیدونم ، چه نفعی برات داره ؟ سایر کاربران هم بجای پر و بال دادن به چنین مباحثی بهتره کمی در مورد مسائل فنی دقت کنند و ببینند اصلا حرف های طرف با واقعیت جور در میاد یا نه...
من نمیگم موتور عالی هست و مشکل خدمات پس از فروش نداره و ... اما حرف های این کاربر فقط توهم شخصی است!

شما که میگی هر دوهفته یکبار و بعضی اوقات هم هفته ای یکبار لنت عوض میکنی ، چطور مدعی هستی که لنت موتور موجود نیست!!!!!!

کاربراتور + کمک وسط + کیلومتر جلو + چراغ عقب میشه 2.5 میلیون ؟ احتمالا قیمت خود موتور با این اوصاف باید حدود 12 میلیون باشه!

نحوه نشستن روی موتور رو به قول خودت تو یک ربع اول میشه احساس کرد. بهتر نبود اول تست میکردی بعد می خریدی ؟ حالا بعد از یکسال یادت اومده مطرح کنی ؟

سنگین بودن شاسی موتور ؟ منظورت آلومینیوم t6 ؟ میخواستی از چوب بسازند ؟

چهار تا مطلب تو فروم ها خوندی و اومدی پشت هم ردیف کردی!؟

سنگین بودن شاصتی موتور- صدای گوش خراش غیر معمول اگزوز عقب - ضعیف بودن لوله رابط کاربرات - ضعیف و بد کیفیت بودن سوئیچ قطع و وصل موتور. از معایب این موتر به ظاهر زیبا که خوب کافی یه نیم ساعت یا یه ربعی سوار بشید تا متوجه بشید درد زیادی هست که در عضلات ران بخصوص ترک نشیان دچارش می شوند.
اینها هم جزو هزینه ها بودن ؟ یعنی بهشون فکر هم میکنی جزو هزینه محسوب میشه!؟!!

danial-sdt
27-04-1390, 05:45 بعد از ظهر
این هم برای کسایی که دوست ندارن ترک موتورشون کسی بشینه
2246

0

danial-sdt
27-04-1390, 05:45 بعد از ظهر
eroor58 اینم کاری که میخواهی رو موتور انجام بدی اینجوری میشه داداش2247

error58
28-04-1390, 12:57 قبل از ظهر
خيلي خوشگل شده. فقط بايد چراغ كوچيكهاي كنارو قطع كرد.

ashkan_power
28-04-1390, 01:31 قبل از ظهر
بابا یکی کمک این امپره دور موتور من کار نمیکنه !!
یعنی از 2 بالاتر نمیره...!!:au:

Masoud
28-04-1390, 08:05 قبل از ظهر
مسلما من اگر قصد فروشش رو هم داشته باشم باید درستش کنم. اما مسئله اینجاست یه لنتش
را هم ندارند. :waiting:

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

یا حق
سلام داداش خوش اومدي به جمع ما پرشين موتوري ها اميدوارم كلي اطلاعات و راهنمايي تو اين انجمن نصيبت بشه ....:thanks::flower4:

ولي من نمي دونم چرا تو كتم نمي ره مگلي موتور بديه....
من خودم ليفان دارم و همه مي گن چينيه ولي موتور و هر روز چك مي كنم و خدا رو شكر گوش شيطون كر تا حالا به مشكل سختي نخوردم فقط يه بار گلگير موتور به علت درگيري با نيرو هاي محترم موتور گير شكست و رفتم تو خود شركت انقدر داد و بيداد كردم تا بعد از يك ماه كلا بازار و پر كردن از لوازمه ليفان حتي بيشتر از خود موتور هاي وارد شده و من راحت شدم......:4chsmu1:
بعدش شما كه اين همه قطعه باس موتور خريدي مثل كمك فنر و ++++.... اينا هم لوازمه ديگه مگه اينكه فابريكيشو نندازي و ماله موتور ديگه باشه كه فكر نكنم باشه.....
من يكي ديگه از دوستانم هم كه اينجا هست به موتورش نرسيده و خ.ر موتور و گ....ده و هيچي از موتور نمونده فقط شاسي و باك...:gigglesmile:
بازم خوش اومدي............

reza0reza
28-04-1390, 09:15 قبل از ظهر
آقا حالا ما واسه این ترمز عقب چکار کنم. وقتی ترمز می گیرم درست وای نمیسته احتمال داره لنتم شیشه کرده باشه. یا سیلندر خرابه - آخه وقتی پامو از رو پدال بر می دارم لنت از دیسک جدا نمیشه .

error58
28-04-1390, 10:17 قبل از ظهر
آقا حالا ما واسه این ترمز عقب چکار کنم. وقتی ترمز می گیرم درست وای نمیسته احتمال داره لنتم شیشه کرده باشه. یا سیلندر خرابه - آخه وقتی پامو از رو پدال بر می دارم لنت از دیسک جدا نمیشه .
چند تا چيز بايد چك بشه:
ببين پدال ترمز گير نداشته باشه .
لنتهارو چك كن ببين درست جا خورده يا نه و در صورت امكان در بيار و يه سمباده بزن و دوباره با دقت جا بزن.
وقتي لنتهارو درآوردي پيستون ترمز رو (استوانه اي كه موقع ترمز به لنت فشار مياره)فشار بده ببين راحت عقب جلو ميره يانه.

امیرحسین
28-04-1390, 11:09 قبل از ظهر
سلام

فلاپها رو نمیتونم ببندم
سوراخ میله جانبی روبروی پیچ نیست .

شما فلپ رو چطوری تنظیم میکنین ؟

danial-sdt
28-04-1390, 11:12 قبل از ظهر
سلام

فلاپها رو نمیتونم ببندم
سوراخ میله جانبی روبروی پیچ نیست .

شما فلپ رو چطوری تنظیم میکنین ؟
کدوم سوراخ سوراخ زیاد داره من زیاد سوراخ شناس نیستم:297::gigglesmile::gigglesmile:
باید همه پیچهارو ببندی ولی شل بعدش که همه تو سوراخ رفت دونه دونه سفت کنی:fingersmiley:

mhpcbw
28-04-1390, 11:44 قبل از ظهر
2253
:hippie7:

danial-sdt
28-04-1390, 11:53 قبل از ظهر
نوشته های روی فلاپش خیلی قشنگ شده :smilies(113):
خودت دادی طراحی کردن ؟؟

mhpcbw
28-04-1390, 12:20 بعد از ظهر
نوشته های روی فلاپش خیلی قشنگ شده :smilies(113):
خودت دادی طراحی کردن ؟؟
اره کاره ساده ای هست...همتون میتونید راحت انجام بدین.پرینتر های مخصوص برش برچسب هست بهش میگن کاتر پلاتر .فعلا دارم روی یه طرحی کار میکنم که کلا موتور رو عوض کنه تبدیل کنه به موتور race
مثل این
2254

bird
28-04-1390, 04:28 بعد از ظهر
کدوم نوع تفکر جای تاسف داشت برات ؟ حداقل برای من واضحه که داری دروغ میگی ، حالا چرا رو نمیدونم ، چه نفعی برات داره ؟ سایر کاربران هم بجای پر و بال دادن به چنین مباحثی بهتره کمی در مورد مسائل فنی دقت کنند و ببینند اصلا حرف های طرف با واقعیت جور در میاد یا نه...
من نمیگم موتور عالی هست و مشکل خدمات پس از فروش نداره و ... اما حرف های این کاربر فقط توهم شخصی است!

شما که میگی هر دوهفته یکبار و بعضی اوقات هم هفته ای یکبار لنت عوض میکنی ، چطور مدعی هستی که لنت موتور موجود نیست!!!!!!

کاربراتور + کمک وسط + کیلومتر جلو + چراغ عقب میشه 2.5 میلیون ؟ احتمالا قیمت خود موتور با این اوصاف باید حدود 12 میلیون باشه!

نحوه نشستن روی موتور رو به قول خودت تو یک ربع اول میشه احساس کرد. بهتر نبود اول تست میکردی بعد می خریدی ؟ حالا بعد از یکسال یادت اومده مطرح کنی ؟

سنگین بودن شاسی موتور ؟ منظورت آلومینیوم t6 ؟ میخواستی از چوب بسازند ؟

چهار تا مطلب تو فروم ها خوندی و اومدی پشت هم ردیف کردی!؟

اینها هم جزو هزینه ها بودن ؟ یعنی بهشون فکر هم میکنی جزو هزینه محسوب میشه!؟!!

کاری نداره آدرس میدم ببین دروغ گو قراردادن چقدر شرم اور جوون!!!!
ادم عاقلی مثل شما که تفکیک رو بلده میتونه تشخیص بده بعد از چند جمله شبیه هم در مورد یه موضوع اگه موضوع تغییر کرد بی شک نویسنده مطلب تو عجله نوشتن از هم جدا نکرده چرا که من قصدم این بود هم پاسخ شما را داده باشم و هم از معایبی که این مدت داشته بگم. تو این زمینه عذرخواهی میکنم.
اما سعی کنید ادب و آرامش بیشتری در مقابل دیگران به خرج بدید این جمله کافر همه را به کیش خود پندارد امیدوارم در مورد شما صدق نکنه.!
یه محصول اونم از یه شرکت مثلا معتبر وقتی ارائه میشه باید همیشه قطعاتش هم در دسترس باشه بخصوص که موقع فروش حسابی آب بهش می بندند. کلی ازش تعریف میشه.

باز هم متاسفم از این نوع دیدگاه و طرز صحبت کردنت جوان!!! "اما حرف های این کاربر فقط توهم شخصی است!" " چهار تا مطلب تو فروم ها خوندی و اومدی پشت هم ردیف کردی!؟ " این جملات واسه شمایی مهم که بیشتر وقتت تو فروم ها میگذره ... ولی هر وقت خواستی بفرما با یکی دو تا از دوستان این سایت بیایید یه نگاه به این دردسر قرمز ما بندازید ...
یا حق

danial-sdt
28-04-1390, 04:33 بعد از ظهر
این بحث هارو همینجا تمومش کنید
دیگه در این مورد بحث نکنید:jelf:

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

.فعلا دارم روی یه طرحی کار میکنم که کلا موتور رو عوض کنه تبدیل کنه به موتور race
مثل این
05.jpg
اگه رو بقل دستیش کار کنی خیلی بهتره بیشتر جواب میده:2khtar:

bird
28-04-1390, 04:42 بعد از ظهر
سلام داداش خوش اومدي به جمع ما پرشين موتوري ها اميدوارم كلي اطلاعات و راهنمايي تو اين انجمن نصيبت بشه ....:thanks::flower4:

ولي من نمي دونم چرا تو كتم نمي ره مگلي موتور بديه....
من خودم ليفان دارم و همه مي گن چينيه ولي موتور و هر روز چك مي كنم و خدا رو شكر گوش شيطون كر تا حالا به مشكل سختي نخوردم فقط يه بار گلگير موتور به علت درگيري با نيرو هاي محترم موتور گير شكست و رفتم تو خود شركت انقدر داد و بيداد كردم تا بعد از يك ماه كلا بازار و پر كردن از لوازمه ليفان حتي بيشتر از خود موتور هاي وارد شده و من راحت شدم......:4chsmu1:
بعدش شما كه اين همه قطعه باس موتور خريدي مثل كمك فنر و ++++.... اينا هم لوازمه ديگه مگه اينكه فابريكيشو نندازي و ماله موتور ديگه باشه كه فكر نكنم باشه.....
من يكي ديگه از دوستانم هم كه اينجا هست به موتورش نرسيده و خ.ر موتور و گ....ده و هيچي از موتور نمونده فقط شاسي و باك...:gigglesmile:
بازم خوش اومدي............

درود و تشکر دادا
بیشتر همین آخریا که پی درست درمون کردنشم پیدا نمیشه. در ضمن چقدر باید بابت یه موتور چار پنج تومنی هزینه آدم بکنه دِ آخه!!! فرصت داشتی خوشحال میشم بیای تعمیرگاهی که گذاشتمش حال و روزش رو ببینی باور کن هواشو خیلی داشتم اما فرت فرت رو دستم خرج گذاشته . من خودم تو ایران خودرو کار میکنم چند وقت پیش یه سری موتور داد بیرون که نرفته کلی ازش خریدارا شاکی شدن اینام تو این زمینه نامردی نکردن و همه رو برگردوندن یه سری تغییرات اساسی توش دادن یه سری از مهندسین رو نقصاش مثل ادم کار کردن و دوباره وارد بازار کردن که خوب مثل اینکه خریداراش این بار دیگه راضی بودن. حرف من اینه کویر موتور باید مسئولیت محصولی رو که ارائه میده بپذیره نه اینکه ۵ تومن یکم کمتر پولش رو بدی بعد اندازه نصفشم خرجش کنی... اینکه داغ کردمم سر همین بحث و الا اگه ازش خوشم نیومده بود که نمیخریدمش. هر چند باید بیشتر پرس و جو میکردم ولی خوب در کل وظیفه فروشنده است محصولی رو که بابتش انقدر مانور میده حداقل تو قطعات درست پشتیبانی کنه... به هر حال ممنون که وقت گذاشتی

danial-sdt
28-04-1390, 04:51 بعد از ظهر
فرصت داشتی خوشحال میشم بیای تعمیرگاهی که گذاشتمش حال و روزش رو ببینی باور کن
برای من pm ( پیام خصوصی بده تا یک جا معرفی کنم خیلی زود و با خرج کم موتورو درست کنه
این تعمیر کاری که میگی شاید بلد نیست
تا اونجا که من میدونم همش موتورت خراب میشه میبری تعمیرگاه
موتور ساز اگه کارشو بلد باشه بجز اینکه یک مشکلی رو یک بار تعمیر میکنه مشکلات دیگه موتور که هنوز به چشم نمیاد رو هم میفهمه
فکر کنم مشکل شما تعمیر کار موتورت باشه تا خود موتور

---------- Post added at 05:51 PM ---------- Previous post was at 05:48 PM ----------

اگر اینجوری که موتور شما خراب میشه همه مگلی ها خراب میشد پس برای ما تا به حال باید 4 بار اتیش میگرفت

امیرحسین
29-04-1390, 01:55 قبل از ظهر
کدوم سوراخ سوراخ زیاد داره من زیاد سوراخ شناس نیستم:297::gigglesmile::gigglesmile:
باید همه پیچهارو ببندی ولی شل بعدش که همه تو سوراخ رفت دونه دونه سفت کنی:fingersmiley:

منظورم این سوراخه دانیال
2261

پیچی که توی عکس پایین مشخص کردم باید از داخلش عبور کنه بعد با مهره بسته بشه . درسته ؟

2262

من فلپ پایین و وسط و بالای یک طرف رو اول به هم پیچ کردم .بعد اون پیچ بزرگ پایین رو میبندم که موقعیت دهی بشه . از بالا هم لبه فلپ رو روی کنسول چراغها تنظیم میکنم ولی سوراخ اون میله که نشون دادم روبروی پیچ قرار نمیگیره !!!

danial-sdt
29-04-1390, 11:10 قبل از ظهر
باید اول فلاپهارو از بالا به پایین ببندی
یعنی نباید فلاپها به هم وصل باشن از هم جداشون کن فلاپ بالا رو ببند پیچهاشو سفت نکن بعد پایینی و در اخر همه پیچهارو سفت کن درست میشه:29:

error58
29-04-1390, 03:22 بعد از ظهر
منظورم این سوراخه دانیال
2261

!!!
بايد فلاپارو ببندي و بعد اون سوراخ دياق رو با دست فشار بدي و تنظيم كني. به كم فشار بدي خم ميشه و مياد سر جاش. واسه منم اين مشكلو داست اينجوري رديفش كردمو الان تو باز و بسته كردن مشكلي نداره.

Farzad
29-04-1390, 04:08 بعد از ظهر
منظورم این سوراخه دانیال
2261

پیچی که توی عکس پایین مشخص کردم باید از داخلش عبور کنه بعد با مهره بسته بشه . درسته ؟

2262

من فلپ پایین و وسط و بالای یک طرف رو اول به هم پیچ کردم .بعد اون پیچ بزرگ پایین رو میبندم که موقعیت دهی بشه . از بالا هم لبه فلپ رو روی کنسول چراغها تنظیم میکنم ولی سوراخ اون میله که نشون دادم روبروی پیچ قرار نمیگیره !!!

بله ماله همون جا هست که با فلش نشون دادید پشتش هم مهره میخوره شما یه واشر هم بنداز خودت پشت مهرش.پیچش هم از پیچ های معمولی بلند تره یه مقدار.
راستی بچه ها من یه 20 30 تا پیچ مگلی دارم هرکی پیچ هاش افتاده یه ندا بده من دارم

danial-sdt
29-04-1390, 04:25 بعد از ظهر
راستی بچه ها من یه 20 30 تا پیچ مگلی دارم هرکی پیچ هاش افتاده یه ندا بده من دارم
من چند تا میخوام
گم نشده ولی برای بعد ها
چنده ؟؟؟ صلواتیه ؟؟ یا نماز داره ؟؟:4chsmu1:

mhpcbw
30-04-1390, 01:01 قبل از ظهر
2267
2268
هدیه به عاشقان مگلی :hippie7:

امیرحسین
30-04-1390, 05:02 قبل از ظهر
ممنون دوستان
فردا میوفتم به جونش ببینم با زبون خوش بسته میشه یا نه

فرزاد جان از پیچهای گلگیر جلو که روی کمک بسته میشه هم داری ؟ منم میخوام

pedram_2007_m
30-04-1390, 04:22 بعد از ظهر
یه سوال داشتم قیمت مگلی ۲۵۰ و مگلی ۱۲۵ چنده ؟؟

Amir
30-04-1390, 05:37 بعد از ظهر
ye soal dashtam gheymate megli 250 va megli 125 chande ??

لطفا فارسی تایپ کنید (اگه امکانش رو ندارید از لینک پایین سایت برای فارسی نویسی استفاده کنید)

در ایران فقط مگلی 250 موجود هست که همون 125 تیون شده هست قیمت حدود 5 تومن , دقیقش رو زنگ بزنید شرکت کویر بپرسید

امیرحسین
31-04-1390, 02:40 قبل از ظهر
دفترچه راهنمای انگلیسی مگلی 250r

2271

Download - Megelli-250r-Owner-s-Manual.pdf - Persiangig ([Only registered and activated users can see links])

کیفیتش یکم پایینه ولی میشه ازش استفاده کرد

امیرحسین
31-04-1390, 12:55 بعد از ظهر
تفاوتهای ظاهری در مدل قدیمی و جدید مگلی:

2272

m3hiran
01-05-1390, 01:03 قبل از ظهر
کاتالوگش ماله مدل بدون رادیات هست ؟ چون مال من که هیچی از رادیات نگفته

MCP
01-05-1390, 04:36 بعد از ظهر
تفاوتهای ظاهری در مدل قدیمی و جدید مگلی:

2272

گلگیر چرخ عقب هم عوض شده - اهرم ساسات هم تغییر کرده

امیرحسین
01-05-1390, 04:56 بعد از ظهر
کاتالوگش ماله مدل بدون رادیات هست ؟ چون مال من که هیچی از رادیات نگفته

آقا 250 بدون رادیات آب که تولید نشده

گلگیر چرخ عقب هم عوض شده - اهرم ساسات هم تغییر کرده

بیزحمت عکس این دو مورد رو بزارید مقایسه کنیم

MCP
01-05-1390, 06:40 بعد از ظهر
این عکس از گلگیر ...
[Only registered and activated users can see links]

متاسفانه از ساسات مدل قدیمی ندارم

Kami
01-05-1390, 07:09 بعد از ظهر
دوستان مگلی سوار نظرتون در مورد پیچ های رنگی چیه؟ فکر کنم جلوه بهتری به موتور بده
2281

امیرحسین
01-05-1390, 08:36 بعد از ظهر
ساسات قدیمی :

2291

MCP
01-05-1390, 10:42 بعد از ظهر
ساسات قدیمی :

2291

این هم ساسات جدید :

ARSH
02-05-1390, 12:34 قبل از ظهر
زنگ سبزش خیلی زیباست سری جدید ها سبز هستن دیگه ؟ قیمت سری های جدید چند هست ؟ شرکت این هارو به صورت اقساط یا همون چک نمیده ؟ بعد اینکه شرمنده یه سوال میپرسم بهم نخندین ... تلفظ اسمش Megeli هستش یا Megli یا Magli ممنون بعد یه چیزه دیگه به نظره من پیچ مشکی به هر جا و رنگی میاد از نظره ظاهر به نظره من پیچ فقط مشکی ... سری جدیدش خیلی قشنگه واقعا ...

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:33 AM ----------

در ضمن به زحمت یه فایل رکورد کنن بچه های که این موتور رو دارن ببینیم صداش چطوره ... مرسی

Kenji
02-05-1390, 12:37 قبل از ظهر
صداش واقعا بلنده. بعضی ها می پسندن بعضی ها نه

Megelli درسته

امیرحسین
02-05-1390, 02:15 قبل از ظهر
زنگ سبزش خیلی زیباست سری جدید ها سبز هستن دیگه ؟ قیمت سری های جدید چند هست ؟ شرکت این هارو به صورت اقساط یا همون چک نمیده ؟ بعد اینکه شرمنده یه سوال میپرسم بهم نخندین ... تلفظ اسمش Megeli هستش یا Megli یا Magli ممنون بعد یه چیزه دیگه به نظره من پیچ مشکی به هر جا و رنگی میاد از نظره ظاهر به نظره من پیچ فقط مشکی ... سری جدیدش خیلی قشنگه واقعا ...

---------- Post added at 01:34 AM ---------- Previous post was at 01:33 AM ----------

در ضمن به زحمت یه فایل رکورد کنن بچه های که این موتور رو دارن ببینیم صداش چطوره ... مرسی

سری جدیداش رنگهای دیگه هم داره . مشکی ، سفید، قرمز . زرد
فیلم صدای اگزوزش رو قبلا توی همین تاپیک گذاشتن . اگه پیدا نکردید بگین براتون بزارم

---------- Post added at 03:15 AM ---------- Previous post was at 03:07 AM ----------

صداش واقعا بلنده. بعضی ها می پسندن بعضی ها نه

Megelli درسته

آقا برای صدای زیادش چیکار میشه کرد ؟ من میخوام صداش کم بشه ولی نفسش گرفته نشه

ARSH
02-05-1390, 02:36 قبل از ظهر
Kenji ممنون جناب . آقا امیر حسین داشی این تاپیک خیلی صفحاتش زیاده اگه لطف کنی یه بار دیگه به بنده لینک بدی ممنونت میشم بازم تشکر میکنم . رنگ سبزش که واقعا قشنگ بوده بقیه رنگ ها رو ندیدم یعنی کلا تا به حال از نزدیک ندیدم تو قزوین نیست اصلا ....

امیرحسین
02-05-1390, 02:49 قبل از ظهر
بفرمایید : Megelli 250R - صفحه 157 ([Only registered and activated users can see links])

Farzad
05-05-1390, 08:32 بعد از ظهر
نه صلواتیه رو چشم . تو قرار بعدی میام میدم

mehran
09-05-1390, 09:48 قبل از ظهر
جاتون خالی* پنجشنبه یهو هوس کردم برم شمال از جاده هراز رفتم چه حالی* داد:30: رسیدم دریا کنار یه چیز جالب نظرمو خیلی* جلب کرد اونم تاثیر فشار هوا رو کاربراتور بود.من کاربراترو که عوض کردم تقریبا پشتش بازه:hanghead: و لولهٔ هوا روش خوب فیکس نشده.اگه نیش گاز یا کم گاز باهاش میرفتم موتور ریپ میزد که نشون میداد هوا بیشتر از بنزین میرسه.ولی* وقتی* تخت می*کردم چه حالی* میداد.شتابش نسبت به تهران خیلی* بیشتر شده بود.پس از این به بد موتور سوار*ی فقط لبه دریا.چه شمال چه جنوب :icon_pf _100_:

Masoud
09-05-1390, 11:21 قبل از ظهر
سری جدیداش رنگهای دیگه هم داره . مشکی ، سفید، قرمز . زرد
فیلم صدای اگزوزش رو قبلا توی همین تاپیک گذاشتن . اگه پیدا نکردید بگین براتون بزارم

---------- Post added at 03:15 AM ---------- Previous post was at 03:07 AM ----------

آقا برای صدای زیادش چیکار میشه کرد ؟ من میخوام صداش کم بشه ولی نفسش گرفته نشه
داداش بايد اگزوز بندازي با عليرضا راجعبش صحبت كن اگزوز شتاب و خيلي بيشتر مي كنه چون خروج راحت باعث افزايش راندمان مي شه

nOviA
17-05-1390, 02:43 بعد از ظهر
تست فنی مگلی 250
در کلاس 250 سی سی اسپرت،مگلی بیشترین سهم را در بین موتورسیکلت های موجود به خود اختصاص داده است.اما آیا آنگونه که این موتور به فروش میرسد توانسته از پس نیاز مشتری ها بر بیاید؟! آیا در قبال خرید یک موتور اسپرت و به روز کیفیت و گارانتی آن تضمین می شود؟!... و از این قبیل سوال هایی که ذهن همه ی ما را به خود مشغول کرده است.
انجین این موتورسیکلت تک سیلندر، 249 سی سی،آب خنک کن با 2 سوپاپ در سیلندر(در سایت کویرموتور 4 سوپاپ ذکر شده که اشتباه است)،کاربراتوری و نسبت تراکم 11.5 به یک دارد که قدرتی حدود 26 اسب در 8500 دور و گشتاور 20 نیوتون متر در 5250 دور در دقیقه تولید میکند.برای یک موتورسیکلت 250 سی سی اونم تک سیلندر با وزنی حدود 130 کیلوگرم این قدرت مناسب است.شتاب مگلی اولین چیزی هستش که شمارو به طرف خودش جذب میکند.در بین 250 سی سی های موجود در ایران بهترین شتاب را دارد و از 0 تا 100 را در کمتر از 7 ثانیه می رود.مگلی در حالت استاندارد میتواند به سرعتی حدود 167 کیلومتر در ساعت برسد.این اعداد و ارقام ممکن است همه کسی را به طرف خودش جذب کند اما واقعیت چیز دیگریست.قطعات این موتورسیکلت در چین تحت لیسانس انگلستان تولید می شود و در ایران توسط کویرموتور مونتاژ می گردد.کیفیت منتاژ به قدری پایین است که شما همزمان با خرید موتورسیکلت باید به فکر خرید مجموعه ی کامل پیچ و مهره ی این موتورسیکلت هم باشید.اگر نمی خواهید پیچ و مهره بخرید باید همیشه از آنها مواظبت کنید.بله این موتورسیکلت به طرز عجیبی نیاز به مراقبت دارد.این مراقبت تنها مربوط به پیچ و مهره ها نیست،بلکه تمامی اجزای موتورسیکلت نیاز به مراقبت دارند.این طور نیست که شما بتوانید همیشه شتاب 7 ثانیه ای و سرعت حدود 170 کیلومتر بر ساعت رو تجربه کنید مگر اینکه مرتب به آن برسید.مانند تمامی موتورسیکلت های منتاژ داخل،مگلی هم نیاز به آچار کشی و تنظیم کاربراتور دارد. عجیب است که با پرداخت مبلغی حدود 5 میلیون و 200 هزار تومان و خرید یک موتور اسپرت که قابلیت ریس را داراست هنوز باید موتورسیکلت را بعد از خرید تنظیم کاربراتور و آچار کشی،آن هم به طور اساسی کرد.البته این مساله فقط مربوط به مگلی نمی شود.تمامی تولیدات داخل کشور و کویرموتور این مشکل را دارند.اوایل در زمان تحویل موتورسیکلت شرکت کویرموتور هیچ گونه گارانتی ای برای محصولات خود نداشت و اما اخیرا با گران کردن محصول خود مثل اینکه مگلی را تا 1000 کیلومتر گارانتی کرده است.الیته این مساله منوط به پیگیری شما بعد از خرید موتورسیکلت را دارد زیرا ممکن است شرکت از گارانتی سرباز زند.در زمینه ی موتورسیکلت گارانتی هنوز که هنوز است و آنطور که باید و شاید در کشور ما باب نشده است و این مساله ای بسیار عجیب به نظر می رسد زیرا در زمینه وسایل نقلیه فقط و فقط موتورسیکلت به این وضع دچار شده است و تمامی اتومبیل ها و کامیون ها و ... گارانتی می شوند.دولت باید یک فکر اساسی در این مورد بکند و مطمعنان این خواست تمامی مردم کشور است.
لاستیک های مگلی در جلو و عقب به ترنیب با سایز های 100 و 130 میلیمتر با مارک Vee Rubber ساخت کشور تایلند به هیچ وجه عملکرد مطلوبی را از خود نشان نمی دهند.عملکرد آن حتی از حد معمولی هم پایین تر است به طوری که در رنگ های جاده مخصوصا زمانی که هوا بارانی باشد خیلی راحت سر می خورد.این کیفیت بد لاستیک روی ترمز های مگلی هم تاثیر منفی گذاشته است به طوری که لاستیک عقب در ترمز گیری سریع تر از حالت عادی سر می خورد.دسته های موتورسیکلت بسیار پایین قرار دارد و محل قرار گیری راکب بالاست.این مساله باعث شده که بیشتر وزن راکب بر روی مچ ها بیوفتد و در مسیر های طولانی بسیار خسته کننده باشد به طوری که مچ های دست خواب می روند و لرزش موتور هم آن را تشدید می کند.اما به محض اینکه در مسیر های پیچ در پیچ میروید قضیه کاملا برعکس می شود.اگر اهل بدن دادن به موتورسیکلت هستید،مگلی بهترین گزینه برای شماست.دسته های پایین و محل قرار گیری راکب در بالا از خصوصیت موتورسیکلت های اسپرت دوکاتی هستش که در مگلی هم استفاده شده است.اگر از کیفیت بد لاستیک ها صرف نظر کنیم هندلینک مگلی از نقاط قوت این موتوسیکت به حساب می آید.چپ و راست کردن باهاش راحت و در یک پیچ با زاویه ی تند شمارو ناامید نمی کند.البته اگر مگلی را با همین لاستیک ها در نظر بگیریم کمترین امتیاز رو خواهد گرفت.
واکنش انجین در دورهای پایین بسیار خوب است.به محض اینکه دسته ی گاز را می چرخوانید موتور به جلو پرتاپ می شود.شتاب ثانویه هم خوب است اما با بالا رفتن دور موتور این حس را القا میکند که الان است که انجین بترکد! انجین مگلی در دور بالا همانند دیگر موتورهای 250 سی سی روان گاز نمی خورد.البته روان گاز نخوردن مگلی در دورهای بالا اصلا به این معنا نیست که شتاب پایینی دارد.قدرت مگلی بعد از تست Dyno 20.5 اسب اعلام شده است.در واقع این قدرتی است که به چرخ عقب میرسد و با قدرتی که انجین به تنهایی تولید میکند به دلایلی متفاوت است.تعویض دنده ها سریع و به خوبی و بدون وقفه انجام می گیرد.
کیفیت قطعات مگلی در بین موتورسیکلت های 250 سی سی موجود در کشور در پایین سطح قرار می گیرد.اگر به دنبال موتوری با کیفیت و کم خرج هستید به هیچ وجه مگلی رو به شما توصیه نمیکنم.اما اگر به دنبال موتوری با شتاب و سرعت بالا هستید و کیفیت برایتان مهم نیست مگلی خواسته شما را براورده می کند.
ترک این موتور راحت است اما در جاده های ناهموار و پستی و بلندی ها کمک های عقب کمی سفت به نظر می رسد.ترمز های جلو عملکرد خوبی از خود نشان می دهند اما با توجه به شتاب و سرعت بالای مگلی و کیفیت پایین لاستیک ها اینطور نیست که هرجا اراده کنید ترمز بگیرید و موتورسیکلت رو از حرکت بازدارید.ظرفیت باک حدود 15 لیتر است که با توجه به مصرف حدود 4 لیتر در 100 کیلومتر مناسب به نظر میرسد.البته مصرف سوخت مگلی کاملا منوط به تنظیم درست کاربراتور و نحوه ی رانندگی شما دارد.به طوری که ممکن است این مصرف به حدود 7 لیتر در 100 کیلومتر هم برسد.
ظاهر مگلی از دیگر نقاط قوتش است.صدای اگزوز زیاد گیرا نیست اما در حد یک موتور 250 سی سی،تک سیلندر خوب است.بعد از خرید مگلی باید کیلومتر شمار زیبای این موتورسیکلت را تنظیم کنید که سرعت را دقیق نشان بدهد.
در پایان از آقایان وحید علوی خواه و سید دانیال طالبیان که موتورهای خود را در اختیار هفته نامه خودروامروز قرار دادند و سایت پرشن موتور جهت هماهنگی سپاس گذاریم.

نقاط قوت: شتاب بالا،سرعت نهایی مناسب، زیبایی، هندلینک خوب در صورت تعویض لاستیک، وزن مناسب
نقاط ضعف: کیفیت پایین،مصرف بالا،نداشتن درجه ی آمپر رادیاتور،کمک فنر های سفت،خستگی راکب در مسیر های طولانی

مشخصات فنی مگلی 250: انجین تک سیلندر با حجم دقیق 249.6 سی سی با 2سوپاپ در سر سیلندر
قدرت:26 اسب در 8500 دور در دقیقه
گشتاور:20 نیوتون متر در 5250 دور در دقیقه
0 تا 100: 7 ثانیه
حداکثر سرعت:167 کیلومتر در ساعت
وزن خشک:135 کیلوگرم
سیستم خنک کاری:آب خنک کن با 2 پمپ روغن برای انجین
جعبه دنده:6 سرعته

این تست در هفته نامه ی خودرو امروز چاپ شد.

نیما نادری
17-05-1390, 04:19 بعد از ظهر
دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی

فقط بعضی مطالب رو باید یکم دقیق تر عنوان میکردین تا مخاطب با خوندن اون مطلب , صحت کل مطلب شما رو متزلزل نبینه ... یکیش دو سوپاپ بودن مگلی هست و تاکیید هم کردید که 4 سوپاپ غلطه و دیگه جایی رو برای عذر آوردن و غلط تایپی نگذاشتید ....

یا در مورد لاستیک ..همه موتورهای دنیا یا بهتر بگم لاستیکهای دنیا رو خط عابری که خیس باشه سر میخوره .... کسی هست مخالف باشه (با سند)؟

یا در مورد تاپ اسپید 167 کیلومتر ... گردش میکنم 170 کیلومتر !!! یکم زیاد نیست

مثلا مگلی کلا گارانتی نداره و هر قطعه ای رو بگی ..میگن نه اینجاش نیست ولی اگر اونجاش بود حالا شاید مدیریت موافقت میکردن که مدیریت هم نیستن برو 1 ماه دیگه بیا !!! یا میگن ما که حرفی نداریم داداش , فقط قطعات تو گمرکه و نداریم حالا ببین شرمندگیو میتونی به جای جا نمره ببندی عقب موتورت !!!

یا مثلا گفتین مصرف 4 لیتر سوخت مناسبه ولی نقاط ضعف موتور مصرف بالا رو مجدد لحاض کردید

مثلا اصلا در مورد شاسی و پاشاخ عقب همچنین کمک های موتور صحبت نکردید !!!

موفق باشید

nOviA
17-05-1390, 04:44 بعد از ظهر
1-فقط بعضی مطالب رو باید یکم دقیق تر عنوان میکردین تا مخاطب با خوندن اون مطلب , صحت کل مطلب شما رو متزلزل نبینه ... یکیش دو سوپاپ بودن مگلی هست و تاکیید هم کردید که 4 سوپاپ غلطه و دیگه جایی رو برای عذر آوردن و غلط تایپی نگذاشتید ....

2-یا در مورد لاستیک ..همه موتورهای دنیا یا بهتر بگم لاستیکهای دنیا رو خط عابری که خیس باشه سر میخوره .... کسی هست مخالف باشه (با سند)؟

3-یا در مورد تاپ اسپید 167 کیلومتر ... گردش میکنم 170 کیلومتر !!! یکم زیاد نیست

4-مثلا مگلی کلا گارانتی نداره و هر قطعه ای رو بگی ..میگن نه اینجاش نیست ولی اگر اونجاش بود حالا شاید مدیریت موافقت میکردن که مدیریت هم نیستن برو 1 ماه دیگه بیا !!! یا میگن ما که حرفی نداریم داداش , فقط قطعات تو گمرکه و نداریم حالا ببین شرمندگیو میتونی به جای جا نمره ببندی عقب موتورت !!!

5-یا مثلا گفتین مصرف 4 لیتر سوخت مناسبه ولی نقاط ضعف موتور مصرف بالا رو مجدد لحاض کردید

6-مثلا اصلا در مورد شاسی و پاشاخ عقب همچنین کمک های موتور صحبت نکردید !!!

7-موفق باشید

1- [Only registered and activated users can see links]
([Only registered and activated users can see links])

([Only registered and activated users can see links])مطمعنن از سایت کویر معتبر تر هستن.مگه اینکه بگین کویر 4سوپاپشو تولید می کنه...! مثل دربی که معلوم نیست 160 سی سیه یا 125 که در مقاله ی بعدی حتما در مورد این مطلب مفصل بحث خواهم کرد.

2-شما به واژه ی خیلی راحت دقت نکردی دوست عزیز. نوشتم خیلی راحت سر میخوره. لاستیک دربی و دایلیم راحت سر نمی خوره. مگلی رو وقتی صاف حرکت می کنی گیج میزنه چه برسه بخوای بپیچی وقتی بارون میاد.

3-این تاپ اسپیدی هستش که بچهای همین سایت باهاش زدن. البته قراموش کردم سرعت مجاز 120کیلومتر رو اضافه کنم.

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

4-من که نفهمیدم شما چی میگی. قطعه نیست دیگه...! فکر میکنم منظورت همین بود.

5-مصرف 4 در پایین ترین دور موتور،بله مناسبه. اما برای یک موتور اسپرت وقتی پر گاز حرکت میکنی مصرف میره رو 6 7 که از نقاط ضعف موتور به حساب میاد.

6-مقاله رو دوباره بهتر بخونید صحبت شده.

7-ممنون

نیما نادری
17-05-1390, 04:51 بعد از ظهر
من خودم تا وقتی شرکت بودم اطلاعات فنی موتورها رو خودم توسایت اصلاح میکردم الان نمیدونم چه خر تو خری شده ولی مگلی 4 سوپاپه از کامرو خواهش میکنم عکس سرسیلندر موتوری که برای تعمیر باز کردیم رو با شرح مبسوط آپ کنن

خوب کسی که مقاله مگلی شمارو میخونه لزوما خبری از دایلیم و دربی نداره ... دایلیم که سهله شما دوکاتی بیار رو خط عابر آب بریز رد شو سر میخوره ...مگلی هایی که من سوار شدم در جاده خشک به هیچ عنوان سر نمیخورن

این خاصیت لاستیک های نرم وی رابر هست حتی در مدل های آفرودش

به نظر من تاپ اسپید بچه های سایت رو نباید به عنوان تاپ اسپید محصول به انتشار رسوند این در حالیه که خود کمپانیه مگلی فکر میکنم 148 کیلومتر رو در دفترچه نوشته و تکنسین چینیش رو که برای اولین بار یکسال پیش تو ایران دیدم و پرسیدم گفت 160 تا روی ترک رکورد زدیم !!!

شما قید کردی مصرف موتور 4 لیتره ...درسته ؟ دیگه دور بالا و پایین نداره ... شما تا حالا تو هیچ تستی خوندی مصرف موتور سیکلتو با تبصره و ماده قید کنن ...یک عدد عنوان میشه و تمام خیلی حال بدن میگن تو اتوبان فلان سیکل ترکیبی فلان

من قصدم راهنماییت بود و گرنه با یکبار خوندن اینا دستگیرم شد دوباره بخونم شاید خیلی خوب نباشه !!!

nOviA
17-05-1390, 05:02 بعد از ظهر
بله عکس هارو بزارن ما هم ببینیم.

کسی که مقاله رو میخونه و قبلی هارو خونده میدونه که دارم موتور های پلاک شده ی داخل رو آزمایش میکنم.البته در چند جای دیگه از هفته نامه هم این مساله ذکر شده...حتی در پرسش و پاسخ ها.آقای نادری عزیز شما چرا متوجه واژه ی به راحتی نمیشید؟ من که نمیگم دوکاتی سر نمیخوره. اما به راحتی سر نمیخوره. شما یه جوری حرف میزنید انگار تو عمرتون فقط مگلی سوار شدید. طرفداری بی جا هم حدی داره.
من با مگلی خواستم موتورو مثل دربی و دایلیم بخوابونم داشتم میخوردم زمین. لاستیک ها نسبت به موتور های هم رده ی خودش ضعف داره چه بخواین قبول کنید چه نخواین.

مگلی کیا نمونه ی یک مگلی کاملا تنظیم شده بود. 167 تارو جلوی خودم رفت! منم با دربی داشتم 140 تا میرفتم.

نیما نادری
17-05-1390, 05:07 بعد از ظهر
منو طرفداری ؟ اونم الان که تو شرکت نیستم ؟...خواهش میکنم اشتباه نکن !!! ok به راحتی سر میخوره قبول

nOviA
17-05-1390, 05:18 بعد از ظهر
1-خوب کسی که مقاله مگلی شمارو میخونه لزوما خبری از دایلیم و دربی نداره ... دایلیم که سهله شما دوکاتی بیار رو خط عابر آب بریز رد شو سر میخوره ...مگلی هایی که من سوار شدم در جاده خشک به هیچ عنوان سر نمیخورن

2-شما قید کردی مصرف موتور 4 لیتره ...درسته ؟ دیگه دور بالا و پایین نداره ... شما تا حالا تو هیچ تستی خوندی مصرف موتور سیکلتو با تبصره و ماده قید کنن ...یک عدد عنوان میشه و تمام خیلی حال بدن میگن تو اتوبان فلان سیکل ترکیبی فلان

3-من قصدم راهنماییت بود و گرنه با یکبار خوندن اینا دستگیرم شد دوباره بخونم شاید خیلی خوب نباشه !!!

1-لزومی نداره خبری داشته باشه. در هر صورت لاستیک هاش برای یک موتور اسپرت با این شتاب مناسب نیست و این مساله تاکید شده.

2-متن اصلی:ظرفیت باک حدود 15 لیتر است که با توجه به مصرف حدود 4 لیتر در 100 کیلومتر مناسب به نظر میرسد.البته مصرف سوخت مگلی کاملا منوط به تنظیم درست کاربراتور و نحوه ی رانندگی شما دارد.به طوری که ممکن است این مصرف به حدود 7 لیتر در 100 کیلومتر هم برسد.

2-تو تست کارخونه ای بله حرف شما درسته. برای فروش بهتر یک عدد عنوان میشه و تمام. اما تست فنی کاملا متفاوته. خواننده باید بدونه که دور بالا و پایین چقدر تو مصرف سوخت تفاوت داره واگر نه من چرا اصلا در مورد این مطلب باید صحبت کنم وقتی کاخونه یک عددی رو اعلام کرده؟!

3-ممنون از راهنماییتون. اما لطفا سر سری چیزی رو نخونید.

---------- Post added at 07:18 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

منو طرفداری ؟ اونم الان که تو شرکت نیستم ؟...خواهش میکنم اشتباه نکن !!! ok به راحتی سر میخوره قبول
ببینید اگر شما از این موتورسیکلت یک استفاده ی کاملا معمولی دارید،هر لاستیکی(حتی لاستیک سی جی) هم روش بندازید برای شما این موتور سر نخواهد خورد. امیدوارم متوجه منظورم شده باشید. من قصدم روشن شدن مطلب هستش نه دلخوری دوستان:grouphug:

Red Hat
17-05-1390, 05:28 بعد از ظهر
تا جایی که من میدونم مگلی 4 سوپاپ هست.

دوستان و مدیران عزیز یکم مهربون تر باشید.

danial-sdt
17-05-1390, 05:37 بعد از ظهر
با 2 سوپاپ در سیلندر(در سایت کویرموتور 4 سوپاپ ذکر شده که اشتباه است)

ظرفیت باک حدود 15 لیتر است
اقا نویا سلام عرض میکنم از بابت مقاله ای که نوشتید ممنونم یک سری مشکلات وجود داشت که فقط برای اگاهی بیشتر لازم به ذکر بود
در مورد باک موتور ظرفیت باک موتور در کتابچه حدود 12 لیتر ولی در عمل 10 لیتر است
این موتور همونجوری که من هم انتظارشو نداشتم و به تازگی متوجه شدم 4 سوپاپ هست و به همین دلیل از شتاب بسیار بالایی در موتور های 250 برخوردار است
این هم عکس سر سیلند مگلی که از سایت تیونینگ تالک گرفته شده

nOviA
17-05-1390, 05:53 بعد از ظهر
در مورد صحت مطلب تحقیق میکنم اگر درست بود در مقاله های بعدی اصلاح میشه(دایلیم که رفته واسه چاپ،شاید تست دربی)

eshgh_namordeh
17-05-1390, 05:54 بعد از ظهر
سفر شمال که با بچه ها رفتیم سوار مگلی شدیم تاپ اسپیدش هم با موتورم اندازه گرفتم
حقیقت این بود که واقعا سی جی 125 بیشتر از مگلی تعادل داره من خودم با سی جی همش تخت گاز میرم اما با مگلی جرات نکردم بیشتر از 70 تا برم واقعا موتور تو هوا بود اصلا تعدل نداشت ، فرمون هم که زیاد میچرخوندم دستم بین فلاپ و فرمون گیر کرد له شد به بچه ها گفتم دستم گیر میکنه گفتن اره باید دستت را عقبتر بگیری گیر نکنه خلاصه اسمش را گذاشتم سرطان
حداکثر سرعت که توی کفی میرفت 140 تا بیشتر نبود ، توی شتاب هم با نینجا تقریبا یکی بود اما نینجا کمی بیشتر بود دنده یک مگلی از نینجا کوتاهتر بود سریعتر باید دو را میدادن اما شتابش خوب بود تعجب کردم این موتور با این همه معایب این شتاب را داره
سر پیچها لاستیکش واقعا سر میخورد خیلی بیشتر از دایلیم و هیو و نینجا میشه گفت نمیشه اصلا سر پیچ این موتور را خوب خوابوند
بوقتی هم روی موتور میشینی که کاملا ریسی هست روی موتور خوابیده هستی و دقیقا سر راکب با بادگیر فلاپ موتور مماسه که در صورت برخورد با یک مانع سر آسیب میبینه ، تعجب مبکنم این موتور به درد فواصل طولانی اصلا نمیخوره چون همیشه خوابیده روی موتور هستی کمر درد میگیری . به درد ریس هم نمیخوره چون سر پیچها لیز میخوره به درد شهر هم نمیخوره چون همه 250 ها تو ترافیک داغ میشن پس این موتور به چه دردی میخوره ؟
تازه از خرابیهاش و مصرف بالای بنزینش نداشتن آمپرهای بنزین و آب و ........ گذشتیم
در کل آقایون مردم ایها الناس نخریددددد

danial-sdt
17-05-1390, 05:54 بعد از ظهر
در مورد صحت مطلب تحقیق میکنم اگر درست بود در مقاله های بعدی اصلاح میشه(دایلیم که رفته واسه چاپ،شاید تست دربی)
در کل تمام مطالبی که گفتی دقیق است و از اینکه مطالب را به این صراحت گفتید ممنونم

MCP
17-05-1390, 05:58 بعد از ظهر
این یک عکس از سرسیلندر مگلی : 4 سوپاپ مشهود !

متاسفانه مقاله توسط افرادی متعصب و با دانش فنی معلوم! نوشته شده و ... که با خوندن 4 صفحه وب ، می خواد مقاله بنویسه ، مقایسه کنه و حرف کسی رو هم قبول نداره ،
خوب انتظار بیشتری نباید داشت !!

Kami
17-05-1390, 06:08 بعد از ظهر
در مورد مگلی باید بگم که من خودم داشتم. سر پیچ ها فکر خم کردنش رو ام نکردم . و تو کفی از 140 بیشتر نرفت . دید اینه ها کم بودن . اگزوز یه بست داره که از جاش در اومده بود . بغل باک 2 تا پلاستیک مشکی داره که بعد 3 روز یکیشون در اومد . پیج هاش از همون لحظه اول شل بود . و اما کسایی که دوست دارن مثل به پسر خوب باهاش برن تا سر کوچه برگردن کاملا مناسبه . امیدوارم به کسی بر نخوره اما واقعیته

MCP
17-05-1390, 06:10 بعد از ظهر
حقیقت این بود که واقعا سی جی 125 بیشتر از مگلی تعادل داره من خودم با سی جی همش تخت گاز میرم اما با مگلی جرات نکردم بیشتر از 70 تا برم واقعا موتور تو هوا بود اصلا تعدل نداشت ، فرمون هم که زیاد میچرخوندم دستم بین فلاپ و فرمون گیر کرد له شد به بچه ها گفتم دستم گیر میکنه گفتن اره باید دستت را عقبتر بگیری گیر نکنه خلاصه اسمش را گذاشتم سرطان
حداکثر سرعت که توی کفی میرفت 140 تا بیشتر نبود ، توی شتاب هم با نینجا تقریبا یکی بود اما نینجا کمی بیشتر بود دنده یک مگلی از نینجا کوتاهتر بود سریعتر باید دو را میدادن اما شتابش خوب بود تعجب کردم این موتور با این همه معایب این شتاب را داره
سر پیچها لاستیکش واقعا سر میخورد خیلی بیشتر از دایلیم و هیو و نینجا میشه گفت نمیشه اصلا سر پیچ این موتور را خوب خوابوند
بوقتی هم روی موتور میشینی که کاملا ریسی هست روی موتور خوابیده هستی و دقیقا سر راکب با بادگیر فلاپ موتور مماسه که در صورت برخورد با یک مانع سر آسیب میبینه ، تعجب مبکنم این موتور به درد فواصل طولانی اصلا نمیخوره چون همیشه خوابیده روی موتور هستی کمر درد میگیری . به درد ریس هم نمیخوره چون سر پیچها لیز میخوره به درد شهر هم نمیخوره چون همه 250 ها تو ترافیک داغ میشن پس این موتور به چه دردی میخوره ؟
تازه از خرابیهاش و مصرف بالای بنزینش نداشتن آمپرهای بنزین و آب و ........ گذشتیم

در اینکه کسی نخره موافقم! هر چی تو خیابون کمتر باشه ، بهتره! آقایون نخرید لطفا!
در مورد جمله های قرمز هم بطور کل صحت ندارند . اگر قصد خرید دارید به این مسائل توجه نکنید چون مشکلات موردی و شخصی هستند و در دنیای واقعی وجود ندارند. هندلینگ مگلی فوق العاده است و حتی رانندگی در شهر و ترافیک نیز با آن لذت بخش خواهد بود. و سرعت عادی با این موتور 100 تا 120 است.
لاستیک های مگلی ریس یوده و هیچگونه عاجی ندارد. بنابراین از آن اتظار معجزه در جاده های خیس و لیز نداشته باشید.
سرعت مگلی همانطور که در دفترچه ذکر شده +140 است. بنابراین به عشق سرعت 190 تا این موتور را نخرید!

این ها رو می نویسم نه برای کل کل و تعصب . فقط برای افرادی که به قصد خرید یا اطلاع از مشخصات این موتور به این تاپیک مراجعه می کنند ، گمراه نشوند.
شاید تعداد منتقدین و ایرادگیرندگان حرفه ای خیلی زیاد است ، اما توجه کنید که هیچکدام مگلی ندارند! اگر هم داشته ، موتور رو انداخته ، یعد میاد اینجا مینویسه گیرباکس شکست!!!!!

نمونه ایراد های اساسی مگلی !! :

... تو کفی از 140 بیشتر نرفت . دید اینه ها کم بودن . اگزوز یه بست داره که از جاش در اومده بود . بغل باک 2 تا پلاستیک مشکی داره که بعد 3 روز یکیشون در اومد . پیج هاش از همون لحظه اول شل بود ....

خوشبختانه اکثر اعضا تجربه تحویل گرفتن ماشین صفر کیلومتر رو از کارخانه های وطنی داشته اند! و .... دوباره به ایراد های مهم و اساسی مگلی دقت کنید!!

nOviA
17-05-1390, 06:11 بعد از ظهر
ممنون از دانیال عزیز.

نظر شما هم محترمه جناب mcp. در مورد سوپاپ گفتم که،اگر درست باشه اصلاح میشه. اشتباهات جرئی همیشه در هر مقاله ای پیش میاد. اینکه چطور نیمه ی خالی لیوان دیده میشه مهمه.

لازم به ذکره که این تسط در یک روز آفتابی همراه با دانیال و وحید و امیر حسین انجام شد که با نظرات تمامی دوستان به چاپ دراومد. همینجا جا داره از این دوستان تشکر کنم.

در مقاله سعی شده واقعیت ها نشان داده بشه به دور از هرگونه تعصب. جاهای که تعریفی بوده رو تعریف کردم. جاهای که بد بوده رو هم بد گفتم.

شفیع
17-05-1390, 06:14 بعد از ظهر

واقعا مگلی این همه بدی داره !؟
اگر واقعا اینطوره پس بهتره اعضای انجمن رو بیشتر روشن کنی تا کسی پولشو الکی دور نریزه.
قدرتش چطوره ؟ موقع شتاب گیری می شه جلوی موتور رو بلند کرد ؟

Kami
17-05-1390, 06:20 بعد از ظهر
خوشبختانه اکثر اعضا تجربه تحویل گرفتن ماشین صفر کیلومتر رو از کارخانه های وطنی داشته اند! و .... دوباره به ایراد های مهم و اساسی مگلی دقت کنید!!
وقتی 4 نفر تجربه جالبی نمیکنن از مگلی دلیل نمیشه چون شما راضی هستی موتور خوبی باشه . در ضمن ماشین خیلی فرق داره با موتور . چرا هیوسانگ مثل مگی پیچ و مهره هاش نمیریزه؟

nOviA
17-05-1390, 06:26 بعد از ظهر
1-هندلینگ مگلی فوق العاده است و حتی رانندگی در شهر و ترافیک نیز با آن لذت بخش خواهد بود. و سرعت عادی با این موتور 100 تا 120 است.
2-لاستیک های مگلی ریس یوده و هیچگونه عاجی ندارد. بنابراین از آن اتظار معجزه در جاده های خیس و لیز نداشته باشید.

میخواستم تو مقاله بنویسم فوقولعاده...اما وقتی یاد دربی افتادم دیدم اگه الان بنویسم فوقولعاده برای دربی باید چی بنویسم؟! واسه همین مگلی رو نوشتم خوب(البته تو مقاله اضافه کردم که با لاستیک خودش پایین ترین امتیاز رو خواهد گرفت) که دربی رو بنویسم فوقولعاده.

2-کجا ذکر شده که لاستیک مگلی ریسه؟ فکر میکنم منظورتون همون اسپرته نه ریس. در مورد لاستیک ها و لیز خوردن یا نخوردن اونها تو بارون و شهر و ریس این تاپیک رو بخونبن اطلاعات جدیدی بدست میارین. [Only registered and activated users can see links]

Kenji
17-05-1390, 06:27 بعد از ظهر
متاسفانه تعصب نسبت به موتوری که زیرپامون هست ممکنه باعث بشه واقعیت ها رو نبینیم یا نخوایم بگیم. کار درستی نیست

MCP
17-05-1390, 06:38 بعد از ظهر
nOviA ([Only registered and activated users can see links]) این 2 تا پست شما منطقی و محترمانه بود ، اگر همینطور ادامه داشته باشه ، من هم پاسخ هایتان به همین منوال خواهم نوشت. چون همیشه سعی می کنم با هر کس مثل خودش رفتار کنم.
شما این رو بپذیر که نوشتن مقاله درباره یک موتور و مشورت با افرادی که حتی اطلاعات فنی مناسبی ندارند و فقط ... صحیح نبوده. این مسئله باعث میشه از نظر من نوعی ، کل اطلاعات عرضه شده در مقاله به نظر مصنوعی و پر از اشتباه بیاد و بقول خودت فقط نیمه خالی رو ببینیم. در مقالات بعدی دقت بیشتری نمائید . شما برای همه می نویسید نه برای 5 نفر از دوستانتان.
یکی از اصول مقاله فنی ، کشف خصوصیات و امتیاز دهی با آنان بدون توجه به رقباست. بدون هیچ حس و علاقه و دور اندیشی و پیش داوری..
با تذکر برای تحقیق و دقت بسیار بیشتر ، آرزوی موفقیت برای شما را دارم.

سعی کردم و خواهم کرد که فعالیتم در این فروم را به حداقل برسانم.
هر وقت هر کسی رو در بلک لیست قرار دادم ، چند روز بعد با تعجب دیدم که از بلک لیست در اومده! چون مدیر شده!
هر کسی که کمترین اطلاعات فنی رو داره ، مدیر شده!
هر کسی که 5 روز پیش بدترین کلمات و نحوه نگارش رو داشته ، مدیر شده!
( البته مدیر خوب هم هست اینجا ، که براش آرزوی صبر دارم! )
از اونور تک توک افرادی که 4 تا مطلب کاردرست می نوشتند ، فراری شدند اینقدر که بهشون بد و بیراه گفتن و حرف هاشون رو بدون سند و مدرک باطل اعلام کردند!

دیگه باید هر روز با همه مدیران در گیر شد ..همه هم که با هم یکی ، یعنی یکی بگه فلان ، بقیه مثل اکو تکرار می کنند الی آخر! فروم مدیریت کیفیت نداره! شده شبیه کره شمالی! یا همین کشور خودمون!
من که حوصله ندارم.

nOviA
17-05-1390, 06:54 بعد از ظهر
nOviA ([Only registered and activated users can see links]) این 2 تا پست شما منطقی و محترمانه بود ، اگر همینطور ادامه داشته باشه ، من هم پاسخ هایتان به همین منوال خواهم نوشت. چون همیشه سعی می کنم با هر کس مثل خودش رفتار کنم.
شما این رو بپذیر که نوشتن مقاله درباره یک موتور و مشورت با افرادی که حتی اطلاعات فنی مناسبی ندارند و فقط ... صحیح نبوده. این مسئله باعث میشه از نظر من نوعی ، کل اطلاعات عرضه شده در مقاله به نظر مصنوعی و پر از اشتباه بیاد و بقول خودت فقط نیمه خالی رو ببینیم. در مقالات بعدی دقت بیشتری نمائید . شما برای همه می نویسید نه برای 5 نفر از دوستانتان.
یکی از اصول مقاله فنی ، کشف خصوصیات و امتیاز دهی با آنان بدون توجه به رقباست. بدون هیچ حس و علاقه و دور اندیشی و پیش داوری..
****:آرزوی موفقیت برای شما را دارم.
من که فقط مقاله رو نوشتم....نمیدونم چی شد شما یه دفعه قاطی کردین:297:

به نظر مصنوعی و پر از اشتباه میاد چون خواننده های ایرانی عادت ندارن یک مطلبی رو با حوصله و کامل بخونن،مخصوصا زمانی که از اون مقاله بدشون میاد. البته منظورم به کس خاصی نیست. این مطلب رو سردبیر که تجربه ی بالایی در این زمینه دارن به من گفتن،منم لازم دیدم انتقال بدم.
دقیقا من در این مقاله مگلی رو با هیچ موتوری مقایسه نکردم و به تنهایی به تست فنی این موتور پرداختم بدون تعصب،که مورد تایید اکثر دوستانی که مگلی دارند قرار گرفت.

در هرصورت فکر میکنم دیگه ادامه ندیم بهتر باشه.

*****:ممنون

nOviA
17-05-1390, 06:59 بعد از ظهر
اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید با مدریت(Amir) سایت مطرح کنید و در این تاپیک اسپم نکنید. با تشکر

Babak
17-05-1390, 09:02 بعد از ظهر
حاضرم شرط ببندم اونجوری کم من با دایلیم سره پیچ با باری که ترکه موتورمه می خوابونم مگلی بدونه باره ترک بخوابونه میره قاطی باقالیا شک ندارم:sleep:

Amir.Tehrani
17-05-1390, 09:35 بعد از ظهر
دوستان این مشکل لغزندگی مگلی به نظر من به خاطره وزنه کمش هم هست .
همیشه پایین بودن وزن مفید نیست ... من قبلا XCD 125 داشتم ... چندتا تصادف بد به خاطره از دست دادن تعادل موتور تو پیچ ها داشتم :minzdr: . با تعویض دو بار لاستیک هم به جایی نرسیدم !
در آخر هم نمایندگی توجیهم کرد که وزن موتور خیلی کمه و چون خودم هم کم وزنم موتور چسبندگی لازم رو نداره چه با لاستیک پهن چه با لاستیک خودش !

نیما نادری
17-05-1390, 10:47 بعد از ظهر
ببنید دوستان مقاله چاپ کردن هنر نیست !!! اول این موضوع روشن بشه . مقاله باید حاوی مطالبی باشه که منتقد آگاه نتونه سوتی در بیاره و منتقد نا آگاه هم به خودش زحمت ضایع شدن رو نده ...یعنی قوی و پر قدرت و از موضع آگاهی باشه ...

من میگم انجین 4 سوپاپه , شما لینک عهد قل قل میرزا رو میزاری برای من !؟ منبعت اینه !! طرف عکس گذاشته 4 تا سوپاپ مثل برج پیزا سیخه ...میگی بررسی کنم صحتشو !!!

به جای دادن لینک سایت های قیقاژی 4 تا نقد موتور تو 4 تا سایت خارجی بخون اول با نحوه نگارش آشنا بشی ..ببینی چجوری خواننده جذب نوشته میشه

شاسی به اون خفنیه موتورو ندیدی رفتی مصرف سوخت موتور اسپورت رو نوشتی؟ بین 4 تا 7 لیتر بسته به نوع راندن !!! حجم باکو اشتباه زدی به من میگی سرسری نخون !!!

تو کدوم تستی مصرف موتور اسپورت رو اینجوری نوشتن آخه ... حداقل از اونا کپی برداری صحیح کن ...میخوای متفاوت باشی ؟ باشه ....ولی مدلش این نیست . سه نفر آدم جمع شدین حقایق یک موتورو در حضور خودتون سه تا منتشر کنین ؟ میدونی تستر موتور باید چه تیپ آدمی باشه ؟ کدومتون اون مشخصات رو دارید ؟

منبع وقتی اینترنت و سایت کویرو گوگل ترنسلیتور باشه دیگه شاخ بازی نداره ...حتی نگفتی کی تولید شده ..طرح آیندشون چیه ووو در وب گردی اینارم میشه پیدا کرد !!

ببین برادر من هم سوتی دارم زیاد ولی وقتی در میاد با یک سری جملات و کلمات کوتاه میشه خیلی دوستانه حلش کرد و به نفع خود شماست چون اسم شما پای اون نوشته هاست نه ما . ما میتونیم سکوت کنیم و شما !!!

لاستیک مگلی یک لاستیک اسپورت یا ریس یا هر چه هست از همه موتورهای مشابه خطوط کمتری داره ....من تو کل عمرم فقط مگلی سوار شدم و لاستیکاش رو هم خوب نگاه کردم !!!

طراحی اگزوز ندیدی ...تکنولوژیه انجینو ندیدی.... سیستم خنک کننده رو نتونستی بشکافی ....طراحی عجیب دوشاخ عقب رو نتونستی هلاجی کنی ... ادبیات جملاتت داغونه و هیچ حسی به آدم نمیده ... یک انشا در مورد مگلی

نوشتی اونم پر غلط ....ببین برادر قبلا هم اینو شنیدی : همه چیز رو همه کس میدونن ... پس دلیلی نداره از اون بالاها به بقیه نگاه کنی شما خیلی چیزارو نمیدونی منم بدتر از شما !!!

از منو و شما با تجربه تر آدم هست که چیزی نمیگه حالا میکروفن دست شماست ازش درست بهره برداری کن

پس وقتی یکی یک چیزی بهت پیشنهاد میده به جای داغ کردن عمل کن چون 4 تا دیگم بهش اضافه میشه و دیگه عقب نشینی نمیشه کرد

من که اولش معمولی بهت گفتم ...حالام این مدلی میگم ...دیگم نمیگم

نیما نادری
17-05-1390, 10:59 بعد از ظهر
ای بابا اینجام که آره !!!

nazamm
17-05-1390, 11:27 بعد از ظهر
بهتر این موضوع مد نظر دوستان باشه که نظرات شخصی که از یک نوع موتور در شرایط غیر آزمایشگاهی (خارج از محیط استاندارد درج شده در کاتالوگ انجین) و انجام تست های مربوط
به قدرت سرعت شتاب و توازن نیروی ثقل در موتور و ارائه انها دلیل محکم و علمی برای یک مقاله علمی نیست.

این موضوع در مورد هر مبحث علمی صادق است.

Masoud
18-05-1390, 12:00 قبل از ظهر
یاد بگیرید.........
موتور هم nadareh

nOviA
18-05-1390, 02:54 قبل از ظهر
1-ببنید دوستان مقاله چاپ کردن هنر نیست !!! اول این موضوع روشن بشه . مقاله باید حاوی مطالبی باشه که منتقد آگاه نتونه سوتی در بیاره و منتقد نا آگاه هم به خودش زحمت ضایع شدن رو نده ...یعنی قوی و پر قدرت و از موضع آگاهی باشه ...

2-من میگم انجین 4 سوپاپه , شما لینک عهد قل قل میرزا رو میزاری برای من !؟ منبعت اینه !! طرف عکس گذاشته 4 تا سوپاپ مثل برج پیزا سیخه ...میگی بررسی کنم صحتشو !!!

3-به جای دادن لینک سایت های قیقاژی 4 تا نقد موتور تو 4 تا سایت خارجی بخون اول با نحوه نگارش آشنا بشی ..ببینی چجوری خواننده جذب نوشته میشه

4-شاسی به اون خفنیه موتورو ندیدی رفتی مصرف سوخت موتور اسپورت رو نوشتی؟ بین 4 تا 7 لیتر بسته به نوع راندن !!! حجم باکو اشتباه زدی به من میگی سرسری نخون !!!

5-تو کدوم تستی مصرف موتور اسپورت رو اینجوری نوشتن آخه ... حداقل از اونا کپی برداری صحیح کن ...میخوای متفاوت باشی ؟ باشه ....ولی مدلش این نیست . سه نفر آدم جمع شدین حقایق یک موتورو در حضور خودتون سه تا منتشر کنین ؟ میدونی تستر موتور باید چه تیپ آدمی باشه ؟ کدومتون اون مشخصات رو دارید ؟

6-منبع وقتی اینترنت و سایت کویرو گوگل ترنسلیتور باشه دیگه شاخ بازی نداره ...حتی نگفتی کی تولید شده ..طرح آیندشون چیه ووو در وب گردی اینارم میشه پیدا کرد !!

7-ببین برادر من هم سوتی دارم زیاد ولی وقتی در میاد با یک سری جملات و کلمات کوتاه میشه خیلی دوستانه حلش کرد و به نفع خود شماست چون اسم شما پای اون نوشته هاست نه ما . ما میتونیم سکوت کنیم و شما !!!

8-لاستیک مگلی یک لاستیک اسپورت یا ریس یا هر چه هست از همه موتورهای مشابه خطوط کمتری داره ....من تو کل عمرم فقط مگلی سوار شدم و لاستیکاش رو هم خوب نگاه کردم !!!

9-طراحی اگزوز ندیدی ...تکنولوژیه انجینو ندیدی.... سیستم خنک کننده رو نتونستی بشکافی ....طراحی عجیب دوشاخ عقب رو نتونستی هلاجی کنی ... ادبیات جملاتت داغونه و هیچ حسی به آدم نمیده ... یک انشا در مورد مگلی

نوشتی اونم پر غلط ....ببین برادر قبلا هم اینو شنیدی : همه چیز رو همه کس میدونن ... پس دلیلی نداره از اون بالاها به بقیه نگاه کنی شما خیلی چیزارو نمیدونی منم بدتر از شما !!!

از منو و شما با تجربه تر آدم هست که چیزی نمیگه حالا میکروفن دست شماست ازش درست بهره برداری کن

10-پس وقتی یکی یک چیزی بهت پیشنهاد میده به جای داغ کردن عمل کن چون 4 تا دیگم بهش اضافه میشه و دیگه عقب نشینی نمیشه کرد

من که اولش معمولی بهت گفتم ...حالام این مدلی میگم ...دیگم نمیگم

1-مگه کسی گفت هنره؟! اینطور صحبت کردن مشخصه از کجا نشات میگیره. ببینید چیه که حتی شما یا هرکس دیگه هم میتونست جای من باشه. کسی نگفت هنره و نیست. اگه به مقاله من میگین سوتی برو مقاله های مجله ماشین در مورد موتور و ماشین با اون همه سابقه رو بخون تا بفهمین سوتی یعنی چی. مقاله به جز یکی 2تا اشتباه کوچیک کاملا،کامله و از موضع آگاهی بوده چون همرو خودم کاملا تست کردم. از خوابوندن موتور بگیر تا تست ترمز و شتاب. شما بیا تست کن موتورو بخوابون ببینم با مگلی میخوری زمین یا نه. من داشتم میخوردم زمین برای یه تستی که پول زیادی هم بهم نمیدن به خاطر درست بودن تست داشتم 4میلیون به خودم ضرر میزدم اون وقت شما میای اینارو تحویل من میدی؟!

2-لینک ها برای سال 2010 و 2009 بود دوست عزیز. قل قل میرزا چیه. عصبانی نشید لطفا چون اون عکس مربوط به یک سایت غیر تخصصی بود حتما باید بررسی بشه. هنوزم رو حرفم هستم.

3-خواننده اگه بخواد با بحث های متفرقه و اغراق آمیز مثل کاری که تو مجله ماشین میشه جذب شه،میخوام 100سال جذب نشه. من این موتور رو برای روندن موشکافی کردم و الکی نیومدم بنویسم واااای چه فلاپ قشنگی تاحالا تو عمرم ندیدم و از این شرو ورا! من مجله ماشین رو برای همین 1 ساله که نمیخونم و نحوه ی نگارش من طوریه که اگه چیزی خوب باشه مینویسم خوبه....نمیگم عالیه و 4تا تشبیه بیارم که خواننده جذب شه. اگه عالی باشه حتما ذکر میشه. اگر شما نویسنده شدی به شیوه ی خودتون عمل کنین ممنون

4-وقتی میگم سر سری نخونین برای اینه که اگه یک راننده ی حرفه ای باشید،وقتی میگم توانایی پیچیدن این موتور شمارو نا امید نمیکنه خواننده ی آگاه متوجه میشه که منظورم به شاسی موتوره. کسی هم که اگاه نیست تو خوابوندن موتور و پیچیدن متوجه میشه که مگلی خوب میپیچه و منتظر این نیست که من بگم شاسیش خوبه چون اصلا سر در نمیاره از شاسی دوست عزیز.

5-من متوجه نمیشم برای نوشتن حقیقت چرا باید اینقدر جواب پس بدم؟! لطفا در صحبت هاتون به کسی توهین نکنید. کسی هم به شما توهین نکرده. اگر به قول خودتون آدرنالین خونتون رفته بالا پست ندید و بزارید فرداش این کارو انجام بدین. ممنون

6-من متوجه بعضی از حرف های شما نمیشم...شاخ بازی یعنی چی؟! اگه شما اینطور فکر کردین بهتون پیشنهاد میکنم طرز فکرتون رو عوض کنید و از این جبهه بیرون بیاین. کویر تولید کرده که ذکر شده....طرح آیندشونم هرچی باشه کویر توش دخالت نداره و کسی هم که الان میخواد بخره براش مهم نیست این چیزا.

7-کار من سوتی نیست. اگه دیدتون همون سوپاپ و ظرفیت باکه باید بگم که دیدتون رو گسترش بدین. چنتا ایراد بنی اسرائیلی گرفتن به یک مقاله چیزی از ارزش اون رو کم نمیکنه.

8-من کاری به خطوطش ندارم و اصلا حرفی از خطوطش نزدم. کیفیت لاستیک پایینه. بازم میگم مقاله رو درست بخونید. اگه شما جای من بودی میخواستی همینو تو مقالت بنویسی؟ لاستیکشو نگاه کردم خوب بود؟!!!!؟!؟!؟!!؟!؟!؟

9-اون چیزایی که یک خواننده برای خرید باید بدونه نوشته شده در مورد همه این مسائل. مقاله ی علمی برای دانشمندانی مثل شما که چاپ نکردم. برای عام جامعه چاپ شده. ادبیات نوشته شاید جذاب نباشه اما به واقعیت خیلی بیشتر از مقاله هایی که صرفا فقط نوشته هاش جذابه نزدیک تره.

10-پیشنهاد اگر واقعا پیشنهاد باشه فقط 1 بار مطرح میشه چون طرفی که پیشنهاد میده میدونه که به اون اصلا هیچ ربطی نداره. وقتی چند بار مطرح میشه میشه کوبیدن یک چیزی که شما از آن خوشت نمیاد. حالا یا من یا نوشته یا....اگر پیشنهاد دادن شما اینطوریه ترجیح میدم شما به من پیشنهاد ندین.اگرم از من یا مقاله ها خوشتون نمیاد کسی شمارو وادار به خوندن نکرده. ممنون.

nOviA
18-05-1390, 03:05 قبل از ظهر
این متن اصلی تست مگلی هستش که مورد تایید تمام سردبیران این هفته نامه قرار گرفته و مطمعنان خیلی با تجربه تر از منو شما هستن تو نگارش و جذب خواننده.

من برای هرچه بهتر بودن این مقاله و با استفاده از تجربیات موتور سواریم در موتور های مختلف تمام تلاشم رو کردم که واقعیت رو نمایش بدم. اگر در مشخصات اشتباهاتی مثل سوپاپ و ظرفیت باک(2 3 لیتر) بوده،سعی میکنم در مقاله های بعدی این اشتباهات کمتر و کمتر بشه.در آزمایش رانندگی هم چیزی کم نمیزارم.
اگه بازم پیشنهاد یا انتقاد سازنده ای هست در خدمتم.

nOviA
18-05-1390, 03:12 قبل از ظهر
بهتر این موضوع مد نظر دوستان باشه که نظرات شخصی که از یک نوع موتور در شرایط غیر آزمایشگاهی (خارج از محیط استاندارد درج شده در کاتالوگ انجین) و انجام تست های مربوط
به قدرت سرعت شتاب و توازن نیروی ثقل در موتور و ارائه انها دلیل محکم و علمی برای یک مقاله علمی نیست.

ممنون از تظرتون. اما این مقاله به هیچ وجه مقاله ی علمی به حساب نمیاد.

nOviA
18-05-1390, 04:01 قبل از ظهر
دوستان این مشکل لغزندگی مگلی به نظر من به خاطره وزنه کمش هم هست .
همیشه پایین بودن وزن مفید نیست ...
اگه با همون لاستیک وزن بیشتری داشته باشه شاید بهتر شه و حرف شما درسته.
اما اینم در نظر بگیرین که در مسابقات motor gp موتور ها با کمترین وزن و بیشترین قدرت، بیشترین چسبندگی رو دارند(به خاطر لاستیک ها و شاسی و کمک ها و بیشتر لاستیک ها)

Kenji
18-05-1390, 01:50 بعد از ظهر
جالبه اختیار "تشکر" زدن خودمون هم دیگه نداریم و به دوستان برمی خوره. داریم صحبت علمی می کنیم. هر کس می تونه نظرش رو با "تشکر" بیان کنه. مافیا و باند بازی که راه ننداختیم.

دوستان فکر می کنن الان تو میدون جنگن و ....

AMIR MOHAMMAD n
18-05-1390, 02:20 بعد از ظهر
اما اینم در نظر بگیرین که در مسابقات motor gp موتور ها با کمترین وزن و بیشترین قدرت، بیشترین چسبندگی رو دارند(به خاطر لاستیک ها و شاسی و کمک ها و بیشتر لاستیک ها)

پس این میون راننده تو مهار کردن موتور کشکه؟

تو مسابقات motogp جدای از لاستیک خوب و شاسی عالی و این چیزا یه سیستم ترکشن کنترل یا کنترل کشش که خودتون میدونید چیه وجود داره که تو زمین نخوردن تو پیچ ها خیلی موثره ولی نه به اندازه ی مهارت راننده.

nOviA
18-05-1390, 02:25 بعد از ظهر
اینجا جاش نیست اما سیستم ترکشن همیشه تو پیچ ها عمل نمیکنه چون نیازی بهش نیست. اگه خوب دقت کرده باشین ترکشن زمانی عمل میکنه که دقیقا چرخ عقب داره بیشتر از چرخ جلو میپیچه و انگار الانه که لیز بخوره. واسه همین تو بعضی پیچها چرخ عقب تو جاده خط میندازه.

AMIR MOHAMMAD n
18-05-1390, 02:36 بعد از ظهر
بله شما درست میگین
من فقط همین یه وظیفه شو گفتم که به ماجرا ربط داشت وگرنه ترکشن خیلی کارای دیگه متناسب با شرایط آب و هوا و موتور و ... انجام میده.

Kami
18-05-1390, 02:40 بعد از ظهر
بحث منحرف نشه دوستان :laie_14:

mhpcbw
18-05-1390, 03:42 بعد از ظهر
نظرات و مقاله جالبی بود... اینم نظر من
1- در مورد خابوندن باید بگم تقریبا همینطوره!! چندین بار من شخصا نزدیک بود سر پیچ لیز بخورم...البته شایدم از رانندگی بد من بود..بهرحال واسه من چندین بار پیش اومده بود
2- در مورد تجربه موتور خودم!
--> مگلی من راحت 130 تا رو میره ! از 120 به بالا صداش در میاد! مثل اینکه موتور بعضی از دوستان از همون 100 تا!:hippie7:
--> پیچاش شل نیست و نمیافته! چند بارم بازو بست کردم ولی بازم نیافتاد! :s (9):
--> مشکل موتوری حاد هم واسش پیش نیومده! روزای اول تنها مسئله لوله خرطومی و زنجیر سفت کن بود!:28:
--> مثل ساعت کار میکنه تو این هوای شرجی! کلی هم گازش دادم :29:

3-موتور سواری برای مدت طولانی کمی خسته کننده است ولی خیلی لذت بخش هست.

ممنون

Alireza
18-05-1390, 05:43 بعد از ظهر
یه سری پست ها رو پاک کردم
باره اخره که میگم دیگه ادامه ندین
یعنی چی افتادین به جون هم؟

nazamm
18-05-1390, 08:44 بعد از ظهر
ممنون از تظرتون. اما این مقاله به هیچ وجه مقاله ی علمی به حساب نمیاد.

البته لازم به ذکر بگم فقط ریاظیات فیزیک و .... علمی محسوب نمیشن

در حال حاظر ارائه نظر کارشناسانه در مورد ساخته ی دست بشر خواه موتور ماشین یا .... در قالب یک متن مدون به نام مقاله یک مبحث علمی محسوب می شود.

Farzad
18-05-1390, 11:24 بعد از ظهر
مگلی 4 سوپاپ هست و باکش هم بین 11 تا 12 هست محمد جان.بقیه موارد تقریبا نزدیک به واقعیته.موتور موتور ناز نازییه همین و بس .... !

ممنون از مقاله ای که نوشتی امیدوارم روز به روز موفق تر باشی

netazad
18-05-1390, 11:24 بعد از ظهر
جنابناظم انجمن واقعا باید تاسف خورد با نوشتن همچین مقاله ای! و بیش از آن برخوردتان با آقای نادری!

موتور ریس را در خیابان تست میکنند! قبول میکنند آیا بدون لباس؟ بنده موتور را تا سایش زانو گاهی حتی باسن با سرعتی در حدود ۸۵ کیلومتر میخوابانم اما موتور از جاش کنده نمی شود و بخاطر اتفاقا وزن کمش قدرت گاز خوردن این موتور از دیگر موتور ها در انتهای قوس پیچ باور نکردنی است!
با دستکش اسکی موتور سواری میکنند!

این موتور اصلا و ابدا شهری نیست! این چه استایلی است که روی موتور نشسته اید مگر سوار سی جی شده اید! دستهای به این صافی! مشخص است چرا موچ درد میگیرید!

۲ سوپاپ :) این دیگر انتهایش بود!

بماند که من موتور سوار هستم یا نه! دوره دیدم یا نه! مقام دارم یا نه! اما حرفهای آقای نادری تماما صحیح بود اگر هم لحنش بد است ربطی به نادرستی نظرش ندارد!

Kami
18-05-1390, 11:28 بعد از ظهر
یه بحثی بود دیگه ادامه ندید عزیزان من :spam:

Farzad
18-05-1390, 11:29 بعد از ظهر
جنابناظم انجمن واقعا باید تاسف خورد با نوشتن همچین مقاله ای! و بیش از آن برخوردتان با آقای نادری!

موتور ریس را در خیابان تست میکنند! قبول میکنند آیا بدون لباس؟ بنده موتور را تا سایش زانو گاهی حتی باسن با سرعتی در حدود ۸۵ کیلومتر میخوابانم اما موتور از جاش کنده نمی شود و بخاطر اتفاقا وزن کمش قدرت گاز خوردن این موتور از دیگر موتور ها در انتهای قوس پیچ باور نکردنی است!

این موتور اصلا و ابدا شهری نیست! این چه استایلی است که روی موتور نشسته اید مگر سوار سی جی شده اید! دستهای به این صافی! مشخص است چرا موچ درد میگیرید!

۲ سوپاپ :) این دیگر انتهایش بود!

بماند که من موتور سوار هستم یا نه! دوره دیدم یا نه! مقام دارم یا نه! اما حرفهای آقای نادری تماما صحیح بود اگر هم لحنش بد است ربطی به نادرستی نظرش ندارد!

خودتو کنترل کن شما نمیخواد بیای از کسی دفاع کنی ! بهتره پشت موتورای دیگه ای که هم رده هستن بشینی بعد بگی تا زانو خم میکنم ! عجب ....!!!

netazad
18-05-1390, 11:40 بعد از ظهر
شما که بلدید لالای بخوانید چرا خودتان خوابتان نمی برد! کسی شما را خطاب قرار داد! پس همانطور که میفرمائید شماهم لازم نیست از کسی دفاع کنی!
شما با هر موتوری میتوانید تا زانو خم کنید، مگر بلد باشید وزنتان را کجا بندازید و زانو را تا چه از از موتور جدا کنید!

Amir
18-05-1390, 11:41 بعد از ظهر

چرا انقد طلبکارانه نگاه می کنید

من کاری ندارم محمد اینجا مدیره تو اون مجله کار خودش رو میکنه , امکانات نیست , احساس کردید تا حالا این موضوع رو؟ وقتی میری مقله بنویسی طرف کاری نداره تو چقد پول داری یا تو کی هستی ؟ فقط میگه من ازت مقاله میخوام

خودتو بذار جای مقاله نویس , واسه یه صفحه مقاله چیکار میکنی؟ میری 3دست لباس موتور سواری میخری؟ میری 3تا از بهترین رانننده های دنیا رو میاری؟ میر تو پیست قطر تست میکنی؟

دوست من امکانات واقعا نیست اینو درک کنید

سوپاپ این دیگر انتهایش بود!

میشه به من جواب بدید این فروم واسه چی زده شده؟ اگه همه همه چیز رو میدونستیم پس چه نیازی به همچین فرومی بود؟

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

شما که بلدید لالای بخوانید چرا خودتان خوابتان نمی برد! کسی شما را خطاب قرار داد! پس همانطور که میفرمائید شماهم لازم نیست از کسی دفاع کنی!

وقتی فروم برای همه بازه , هرکسی اجازه نظر دادن داره ,

Farzad
18-05-1390, 11:48 بعد از ظهر
من فک نمی کنم از کسی دفاع کرده باشم ! من نظرمو دادم . هم من اشتباه میکنم هم شما هم محمد هم نیما همه هم رفیقیم . دلیل نمیشه واسه اشتباهی که میشه کل مطلب رو نادیده گرفت .
مطمعن باش هم نیما رفیقمه هم محمد. اما حقیقت همیشه بهتر از اینه که تعصب رو بگیم.همه میدونن این موتور قابلیت همچین کاری رو نداره .مگه اینکه شما معجزه کنی که بازم به معجزه اعتقاد ندارم !

netazad
18-05-1390, 11:50 بعد از ظهر
چرا انقد طلبکارانه نگاه می کنید

من کاری ندارم محمد اینجا مدیره تو اون مجله کار خودش رو میکنه , امکانات نیست , احساس کردید تا حالا این موضوع رو؟ وقتی میری مقله بنویسی طرف کاری نداره تو چقد پول داری یا تو کی هستی ؟ فقط میگه من ازت مقاله میخوام

خودتو بذار جای مقاله نویس , واسه یه صفحه مقاله چیکار میکنی؟ میری 3دست لباس موتور سواری میخری؟ میری 3تا از بهترین رانننده های دنیا رو میاری؟ میر تو پیست قطر تست میکنی؟

دوست من امکانات واقعا نیست اینو درک کنید

اگر نیست پس مقاله اینچنین نباید بنویسند! دلیل از این قانع کننده تر نبود! پس باید قبول کنند اشتباه فاحش خود را! کسی که ۵ میلیون پول موتور میدهد ۴۰۰ هزار تومان پول لباس هم میتواند بدهد! تو را بخدا توجیح بی اساس نفرمائید!

میشه به من جواب بدید این فروم واسه چی زده شده؟ اگه همه همه چیز رو میدونستیم پس چه نیازی به همچین فرومی بود!

کسی که برای نشریه ای مقاله اینچنین مینویسد و با جدیت تمام میفرماید سایت کویر اشتباه زده ۴ سوپاپ ربطی به بود و نبود این تایپیک نیست که اگر باشد که در همین تایپیک هم گفته شده ۴ سوپاپ این چه مطلب بود شما فرمودید!

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:40 AM ----------

وقتی فروم برای همه بازه , هرکسی اجازه نظر دادن داره ,

بنده هم معترض نیستم جناب فرزاد خان وقتی میفرماید لازم نیست بنده از کسی دفاع کنی در جواب ایشان عرض کردم!

Amir
18-05-1390, 11:54 بعد از ظهر
اگر نیست پس مقاله اینچنین نباید بنویسند!

این چه حرفیه؟ پس چون امکانات نیست هیچی کاری نکنه دیگه؟

سایت کلوب رو میشناسید؟ برید بپرسید روزای اول چه مشکلاتی داشتند , بعد الان به کجا رسیدند , اگه اینطوره پس هیچکی نباید کاری کنه دیگه

کسی که ۵ میلیون پول موتور میدهد ۴ هزار تومان پول لباس هم میتواند بدهد! تو را بخدا توجیح بی اساس نفرمائید!

الان تی شرت 4 تومن هست که لباس موتور 4 تومن باشه؟

کسی که برای نشریه ای مقاله اینچنین مینویسد و با جدیت تمام میفرماید سایت کویر اشتباه زده ۴ سوپاپ ربطی به بود و نبود این تایپیک نیست که اگر باشد که در همین تایپیک هم گفته شده ۴ سوپاپ این چه مطلب بود شما فرمودید!

دقیقا داریم بحث می کنیم که بهم همین مسائل رو یاد بدیم و یاد بگیریم

Kenji
19-05-1390, 12:09 قبل از ظهر
از بعد از این پست هر پستی که در مورد صرفا موضوعات "مقاله نویسی" یا "مقاله ی نویا" باشه پاک می شه و برخورد می شه. حتی شما.

بحث ها صرفا پیرامون مگلی 250 آر

reza0reza
23-05-1390, 08:54 قبل از ظهر
دوستان این خطر عقب موتورم که بصورت شبرنگ افتاده از کجا بخرم در ضمن فکر کنم دوباره رکتی فایرم خراب شده نمی دونم چه مرگشه. از داخل اون فیش ها روغن می زنه بیرون البته وقتی که می رم یه دوری مزنم بر می گردم چند قطره از فیشی که سه سیم رنگ زرد داره روغن می ده. کسی نمی دونه واسه چی؟ کسی آدرس و شماره کمالی رو داره یا چشمی رو؟

Kami
23-05-1390, 01:15 بعد از ظهر
دوستان این خطر عقب موتورم که بصورت شبرنگ افتاده از کجا بخرم
بهترین راه اینه او قسمت عقب موتورو از بین ببری . به نظرم مثل دوچرخه میشه با اون شبرنگ

pedi_93
23-05-1390, 03:20 بعد از ظهر
سلام عرض میکنم خدمت همگی. من از دو روز پیش تمام اینترنت رو جستجو کردم تا یه سری اطلاعات راجع به مگلی کسب کردم. من یه p.k دارم که گذاشتمش نمایشگاه واسه فروش و میخوام یه مگلی قرمز مدل 89 که 4/600 تا کارکرده بخرم به قیمت 3/600 - 3/700.

راستش دو دل شدم که بخرم یا نه ؟ چون که مگلی مشکلاتی مثل کاربراتور و نور پایین و ترمز و اگزوز و کمک اینا داره.
حالا با چه هزینه ای میشه یجورایی موتور رو سرپا کرد ؟ (راستش من خیلی فشار نمیارم به موتور و هفته ای هم نهابتا 3-4 بار میرم دور دور. )
بنظر اساتید محترم که مگلی دارن و داشتن من اینو بخرم یا نه ؟
اینم عکساشه :::

2689 2690

Kenji
23-05-1390, 04:02 بعد از ظهر
اگه بیشتر پول نمی تونی بدی همین و 3500 بخر. بعد از چک کامل فنی.

اگه بیشتر می تونی بدی چند تا مورد هستی

کی 300 تا کارکرده 4200 می ده فرقی با صفر نداره

Kami
23-05-1390, 04:11 بعد از ظهر
بله اگر پول بیشتر میتونید بدید دوستمون علیرضا یدونه 300 کارکرد رو 4200 میده . اما اگه میخوای 3 میلیون 500 پول بدی واسه 4600 تا کارکرده . به نظرم پالس 220 صفرش بهتره

pedi_93
24-05-1390, 02:39 قبل از ظهر
ممنون از راهنمایی دوستان. راستش پول ندارم و فقط مگلی چشمم رو گرفته وگرنه ماشین سوار میشم. حالا یه سوال دیگه : مدیر باشگاه عزیز منظورتون از چک کامل فنی چی هستش؟
چون خودم از موتور سر در نمیارم به تعمیرکار مگلی بگم چی رو واسم چک کنه؟ ( کاربرات؟ - آچار کشی ها ؟ .... )

راستش این چند روزه خیلی گیج شدم که کلا مگلی بخرم یا نه ؟ چون حوصله تعمیرگاه خیلی ندارم و پولشم ندارم !! :icon_pf _99_:

Kenji
24-05-1390, 02:53 قبل از ظهر
اگه حوصله و پول تعمیر گاه رفتن و دس به آچار شدن نداری یا نخر یا می خری لااقل یه کم کارکرد سالم بخر.

اینجوری پس فردا زبونم لال نمی گی عجب آدمایی بودن به من نگفتن مگلی چیه و .... :27:

به تعمیرکار بگی می خوام بخرم یه چک کلی می خوام همه کار خودش می کنه

pedi_93
24-05-1390, 02:58 قبل از ظهر
kenji جان ممنون از راهنماییت. ولی من خیلی به موتور فشار نمیارم و هفته ای نهایت 3-4 بار با 40-50 تا سرعت میخوام از صدای اگزوز لذت ببرم. همین !!
یعنی اینطوری بازم ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟!! :retarded:

چون من شهرستانم یه سری چیزا شنیدم از گمرک . اینا/ چجور جاییه؟ مگلی کار کرده میفروشن ؟!! :3ztzsjm:

Kenji
24-05-1390, 03:28 قبل از ظهر
اگه می خوای بری گمرک مگلی بگیری که .... کلا نرو. بیخیالش شو.

اما اگه می خوای از دست بخری، فک نمی کنم با مصرف کمت اگه فشار نیاری بهش برسی مگلی داغون شده نگیری مشکلی پیش بیاد.

ARSH
24-05-1390, 04:25 قبل از ظهر
زفقا رنگ سبزشو کسی داره ؟ اگه داره لطفا چند تا عکس بزاره طلبه سبزش شدم ولی تا حالا واضح ندیدم !

ویرایش :

دوستان نمیخواد جای دیگه گیر آوردم دیدم شرمنده بابت اسپم
ممنون

eshghe motor
24-05-1390, 12:05 بعد از ظهر
بنظر شما مگلی کدوم رنگش تکه؟

Kami
24-05-1390, 12:08 بعد از ظهر
سفید صدفی

pedi_93
24-05-1390, 12:55 بعد از ظهر
بنظر شما مگلی کدوم رنگش تکه؟

سفیدش ماهه ... ماه !! :22:

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

اگه می خوای بری گمرک مگلی بگیری که .... کلا نرو. بیخیالش شو.

اما اگه می خوای از دست بخری، فک نمی کنم با مصرف کمت اگه فشار نیاری بهش برسی مگلی داغون شده نگیری مشکلی پیش بیاد.

مرسی یه دنیا ... پس 3/500 واسه 4/600 نا کارکرد کیلومتر مناسبه بنظر شما > یا گرونه ؟!

Kenji
24-05-1390, 12:55 بعد از ظهر
اگه سالم باشه آره فقط چکش کن

Babak
24-05-1390, 01:27 بعد از ظهر
pedi_93اون موتوری که عکس شو لینک کردی ماله بهداد نیست؟
:clap:

pedi_93
24-05-1390, 02:23 بعد از ظهر
pedi_93اون موتوری که عکس شو لینک کردی ماله بهداد نیست؟
:clap:

بابک: نه ... فکر نکنم ... اسمشو گفته آرمین.

kenji: ممنون بابت راهنمایی تون :happy4:

eshghe motor
24-05-1390, 02:34 بعد از ظهر
دوستان ببخشید میشه از مگلی سفید بیشتر عکس بزارین

suzuki savar
24-05-1390, 02:44 بعد از ظهر
سلام ببخشید یه سوال؟ فرمان مگلی کارکردش مثل سوزوکی 1000 هست؟

Kami
24-05-1390, 02:45 بعد از ظهر
دوستان ببخشید میشه از مگلی سفید بیشتر عکس بزارین
27202721

suzuki savar
24-05-1390, 02:49 بعد از ظهر
**** جان این عکس خودته؟

Kami
24-05-1390, 02:52 بعد از ظهر
اره یه هفته داشتمش به علت اینکه موتور خوبی نبود فروختمش

suzuki savar
24-05-1390, 02:56 بعد از ظهر
مشکلش چی بود؟

Kami
24-05-1390, 03:04 بعد از ظهر
چندین صفحه قبل در موردش توضیح داده شده

suzuki savar
24-05-1390, 03:09 بعد از ظهر
فرمان مگلی چه جوریه یعنی کاملا مثل کیپس های بالای 250 هست؟

pedi_93
24-05-1390, 04:05 بعد از ظهر
دوستان من اینارو در مورد سری قدیم فهمیدم که :

کاربراتور های مناسبی روش گذاشته نشده
سیستم برقش که مشکل داره و چراغ جلو میسوزه
cdi اراد داره. (راستی چیه و چنده cdi؟)

ریپ زدن توی دور بالا و خاموش شدن و دیر روشن شدن
موقع ترمز گرفتن چرخ عقب صدای بدی میده

اینارو کلا آدم بخواد عوض کنه و خوبشو بخره چند درمیاد ؟!!

نیما نادری
24-05-1390, 06:35 بعد از ظهر
همش قابل بررسی و اصلاح هست

سیستم ترمز عقب جدید رو میتونی از شرکت کامل بخری و ببندی

کاربراتور هم تا 900 هزار تومن میتونی ببندی

cdi مجانی از شرکت بگیر

Kami
24-05-1390, 07:22 بعد از ظهر
کاربراتور هم تا 900 هزار تومن میتونی ببندی
900 هزار تومان نیما جان ادم میزاره یه دایلیم میخره

suzuki savar
24-05-1390, 07:27 بعد از ظهر
شما زیبایی واگزوز مگلی را با دایلیم مقایسه میکنی؟:wall3:

تا شقایق هست زندگی باید کرد

Kami
24-05-1390, 07:28 بعد از ظهر
شما زیبایی واگزوز مگلی را با دایلیم مقایسه میکنی؟:wall3:
به نظرم دایلیم رنگ مشکی و قرمزش خیلی ابهتش از مگلی بیشتره

Kenji
24-05-1390, 07:32 بعد از ظهر
دوست عزیز سوزوکی سوار/ لطف کنید پست های اسپم ارسال نکنید.

suzuki savar
24-05-1390, 09:11 بعد از ظهر
ببخشید واقعا.دیگه عکس جدید از مگلی ندارید؟ اگه میشه بزارین

pedi_93
25-05-1390, 12:23 قبل از ظهر
ممنون نیما جان از اطلاعاتت. شرکت همون خیابون ولی عصره؟ یا خیابون قلمستان؛ خیابون مدرس ؟ (سند ببرم حله دیگه" cdi میدن بهم؟ )
کاربرات خیلی گرونه ها !! آدم منصرف میشه. (ایراد قدیمی هاش چیه؟ میشه باهاش سر کرد؟)

ببخشید ترمز جدید چنده؟ (فرقش با قدیمی ها اینه که فقط صدا نمیده؟)

شرمنده من همش سوال میکنم :i'm sorry:

Kami
25-05-1390, 12:28 قبل از ظهر
ببخشید ترمز جدید چنده؟ (فرقش با قدیمی ها اینه که فقط صدا نمیده؟)
ترمز جدید با قدیمش یکیه هر 2 ضعیف هستن

Alireza
25-05-1390, 12:30 قبل از ظهر
محل شرکت همون خیابون ولیعصره نرسیده به مطهری

suzuki savar
25-05-1390, 09:08 قبل از ظهر
مگلی رو از کجاش باید فهمید سری جدیده یا قدیم؟

Kami
25-05-1390, 09:21 قبل از ظهر
مگلی رو از کجاش باید فهمید سری جدیده یا قدیم؟
رنگ راهنما سفید نیست . فلاپ موتور مارکش مشکیه . پلاستیکی که باهاش گاز میدی عوض شده . زنجیرش عوض شده و ...

reza0reza
25-05-1390, 11:23 قبل از ظهر
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮐﺴﯽ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﺮﺍﺏ ﺷﺪﻥ ﻣﺠﺪﺩ ﺭﮐﺘﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻣﻦ ﻧﻈﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﯽ*ﺗﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﺧﻪ ﺑﺎﺯﻡ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﻮﺗﻮﺭﻡ ۳۰۰۰ ﯾﺎ ۴۰۰۰ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﮐﭗ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭﺧﺎﻣﻮﺵ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﺩﺍﺧﻞ ﻓﯿﺶ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺭﮐﺘﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﺭﻭﻏﻦ ﻣﯿﺪﻩ ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﻏﻦ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﯿﺎﺩ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﺶ ﺍﺗﺼﺎﻝ .

Duran
25-05-1390, 11:35 قبل از ظهر
طرفای میدون قزوین بودم یه سر به کمالی زدم . قیمت سرسیلندر کامل با متعلقات 250 و سیلندر 200 داد. البته گفت اصفهان موجوده

suzuki savar
25-05-1390, 12:49 بعد از ظهر
مگلی رو میشه سفارشی کرد؟مثلا مدل جدیدش راهنماسفید باشه؟

Babak
25-05-1390, 01:50 بعد از ظهر
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮐﺴﯽ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﺮﺍﺏ ﺷﺪﻥ ﻣﺠﺪﺩ ﺭﮐﺘﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻣﻦ ﻧﻈﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﯽ*ﺗﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﺧﻪ ﺑﺎﺯﻡ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﻮﺗﻮﺭﻡ ۳۰۰۰ ﯾﺎ ۴۰۰۰ ﻣﯿﺮﺳﻪ ﮐﭗ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭﺧﺎﻣﻮﺵ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﺩﺍﺧﻞ ﻓﯿﺶ ﺍﺗﺼﺎﻝ ﺭﮐﺘﯽ ﻓﺎﯾﺮ ﺭﻭﻏﻦ ﻣﯿﺪﻩ ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﻏﻦ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﯿﺎﺩ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﺶ ﺍﺗﺼﺎﻝ .

علت خرابیشو نمی دونم ولی روغن توش هست برای خنک کردن که وقتی خیلی داغ میشه روغنه آب میشه میزنه بیرون

Kenji
25-05-1390, 02:53 بعد از ظهر
مگلی رو میشه سفارشی کرد؟مثلا مدل جدیدش راهنماسفید باشه؟

این چه سوالیه می پرسی

معلومه که میشه

behrooz
26-05-1390, 05:50 قبل از ظهر
سلام منم اشنا دارم گمرک همه جوره حالیشه میگه انجینش انگلیسی مونتاژ چینه

---------- Post added at 06:50 AM ---------- Previous post was at 06:44 AM ----------

داداش به نظر شما مگلی میرزه بخریش چون میخام بخرم هرکی یه چیزی تحویلمون میده

Kenji
26-05-1390, 06:06 قبل از ظهر
221 صفحه معدل چیزی حدود 2210 پست رو مطالعه کنید. اگر وقت نمی کنید چند صفحه ی آخر رو مطالعه کنید متوجه می شید.

آشنای گمرک شما درست نمی گه. طراحی مگلی برای بریتانیا هست و در چین ساخته و مونتاژ می شه.

نیما نادری
26-05-1390, 09:08 قبل از ظهر
طرفای میدون قزوین بودم یه سر به کمالی زدم . قیمت سرسیلندر کامل با متعلقات 250 و سیلندر 200 داد. البته گفت اصفهان موجوده

ببخشید این که گفتین یعنی چی ؟

suzuki savar
26-05-1390, 10:36 قبل از ظهر
با سلام .من می خوام یه مگلی مدل جدید خشک بخرم رنگ سفید می شه بهم بگین با سفارشی کردن چه چیز های جدیدی میشه روش گذاشت؟:297:

Alireza
26-05-1390, 11:02 قبل از ظهر
مگه داری از بنز میخری که سفارشی واست بزنن؟ به نظرم داری مسخره بازی در میاری این پست هاتو به این سبک ادامه بدی مجبورم بنت کنم

suzuki savar
26-05-1390, 11:14 قبل از ظهر
کنجی نوشت که میشه راهنما سفید سفارش داد فکر کردم جاهای دیگشم میشه .به هرحال ببخشید:i'm sorry:

Kami
26-05-1390, 11:27 قبل از ظهر
باید خودت بخری بندازی رو موتور . سفارشی کردن واسه ماشینه

Babak
26-05-1390, 11:31 قبل از ظهر
کویر لوازم درست حسابی موقعبی که لازم داری بهت نمیده بهد حالا سفارشی ام بزنه:297:

suzuki savar
26-05-1390, 01:34 بعد از ظهر
آقا دمتون گرم شرمده اونایی که مگلی دارن میشه یه چند تا عکس جدید از زاویه های مختلف بزارن؟

Masoud
26-05-1390, 03:35 بعد از ظهر
برو بچ این اگزوز و تو این صفحه ببینید......

m3hiran
26-05-1390, 06:26 بعد از ظهر
اره مگلی سفارشی :دی
اگزوز akrapovic
چراغ زنون
لنت brombo
کمکهای r1
کاربرات crf
و کلی امکانات دیگر :دی
کویر بیاد قطعات بده کلی حال داده حالا سفارشی کردن پیش کشش

Kenji
26-05-1390, 06:36 بعد از ظهر
چی میگید

به خدا می شه سفارشی کرد مگلی رو

انواع و اقسام برچسب و استیکر رو می شه بهش زد

انواع و اقسام صداها رو می شه ازش بیرون کشید با دستکاری اگزوزش

لاستیک هاش رو می شه تعویض کرد!!!! می دونید یعنی چی؟

لامپ زنون که دیگه تهه شاخه

باطریش رو می شه تغییر داد و هزاران سفارشی کردن های دیگه!

چی از خدا میخواید دیگه؟

Masoud
26-05-1390, 06:43 بعد از ظهر
اره مگلی سفارشی :دی
اگزوز akrapovic
چراغ زنون
لنت brombo
کمکهای r1
کاربرات crf
و کلی امکانات دیگر :دی
کویر بیاد قطعات بده کلی حال داده حالا سفارشی کردن پیش کشش
ما هیچ کاری به کویر نداریم دوست من ...........
اینا چیزای اضافه بر سازمانیه که حتی یه سری شو بهش می خورونیم باورت نمیشه باسه 2-3 مورد که خودم دیدم باسه مگلی بچه ها رو معرفی کنم0............:2khtar::mad_majidonline:

pedi_93
26-05-1390, 07:00 بعد از ظهر
سلام منم اشنا دارم گمرک همه جوره حالیشه میگه انجینش انگلیسی مونتاژ چینه

---------- Post added at 06:50 AM ---------- Previous post was at 06:44 AM ----------

داداش به نظر شما مگلی میرزه بخریش چون میخام بخرم هرکی یه چیزی تحویلمون میده

بهروز جان منم مثل خودت ... خیلی ها خیلی چیزا راجبش میگن ولی من با توجه به کاکردی که از موتور میخوام مگلی واسم مناسبه چون خیلی فشار به موتور نمیارم. شما هم اگه موتور رو تا سر حد مرگ بهش فشار نیاری چیزی نمیشه. اینایی هم که میبینی میگن چینیه و فلان درسته ولی من به این نتیجه رسیدم که هرچیزی رو اگه درست ازش استفاده کنی چیزی نمیشه.

من تصمیم دارم یدونه کارکرده ی قرمزشو بخرم ... شما هم تصمیم با خودت. ببین از موتور چه انتظاری داری ... :interview:

suzuki savar
26-05-1390, 07:04 بعد از ظهر
تو رو خدا اگه میشه چند تا عکس یا کلیپ جدید ازمگلی بزارین خواهشن:wall3:

behrooz
27-05-1390, 07:34 قبل از ظهر
اره داداش حرفت درسته البته هرچی پول بدی آش میخوریا وگرنه من کلیپ نینجا رو دیدم هیورو رو کفی گرفته پس دلیل این نیست که هیو بدرد نمیخوره هر موتوری مزایایه خودشو داره

clik
27-05-1390, 12:05 بعد از ظهر
سلام بر همه مگلی سوارها منم یکی گرفتم البته کارکرده یه سئوال جراغای این موتور جریانش چیه من وقتی روشن میکنم دوتا کوجولوها روشن میشن که نورشون کمه وقتی هم نور بالا میزنم دوتاش باهم روشن نمیشه یعنی 1 کی از نور بالاها روشن میشه مال شما هم اینجوریه ؟

Kami
27-05-1390, 12:18 بعد از ظهر
موتور 2 تا چراغ داره . یکیش نور پایین یکیش نور بالا و جفتشون با هام روشن نمیشن

clik
27-05-1390, 12:52 بعد از ظهر
نور پایین دوتاش روشن میشه ولی نور بالا دوتاش همزمان روشن نمیشه

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:30 PM ----------

نور پایین دوتاش باهم روشن میشه ولی خود نور بالا دوتا چراغ باهم روشن نمیشه چرا؟

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

نور پایین دوتاش باهم روشن میشه ولی خود نور بالا دوتا چراغ باهم روشن نمیشه چرا؟

clik
28-05-1390, 01:04 قبل از ظهر
2769 اينم چند تا عكس از مگلي نازنينم277027702770

behrooz
28-05-1390, 01:16 قبل از ظهر
داداش قیمته کارکردش چجوریاس میرزه

clik
28-05-1390, 01:26 قبل از ظهر
2774l مگلي

clik
28-05-1390, 01:30 قبل از ظهر
آقا ميخام اين موتورمو بفروشم با اينكه تازه گرفتمش خيلي ازش راضي هستم واقعا تكه دليل فروشمم واقعا به پول نياز دارم در ضمن موتور تو تبريز هستش كسي خواست pm بده
د ر مورد سوال دوستمون: بستگي داره اگه تميزشو گير بياري چرا كه ارزش نداشته باشه من كه راضيم. :gigglesmile:

Amir
28-05-1390, 01:31 قبل از ظهر
آقا ميخام اين موتورمو بفروشم با اينكه تازه گرفتمش خيلي ازش راضي هستم واقعا تكه دليل فروشمم واقعا به پول نياز دارم در ضمن موتور تو تبريز هستش كسي خواست pm بده

اگه قصد فروش دارید تو انجمن بازارچه تاپیک بزنید

Kenji
28-05-1390, 01:34 قبل از ظهر
و اینکه کلیک جان از گذاشتن اون عکس تاپ اسپید خدایی نکرده منظورت این نبوده که مگلیت 200 تا اسپید زده؟

behrooz
28-05-1390, 01:40 قبل از ظهر
قیمتش چجوریاس

Alireza
28-05-1390, 01:54 قبل از ظهر
بحث در مورد خرید و فروش جاش اینجا نیست
مایل بودین پی ام بدین به هم یا هم که تو بازارچه

mehran
28-05-1390, 01:59 قبل از ظهر
و اینکه کلیک جان از گذاشتن اون عکس تاپ اسپید خدایی نکرده منظورت این نبوده که مگلیت 200 تا اسپید زده؟
نه احتمالا فقط میخواسته سلامت کیلومتر شمارو همراه با درست بودن تنظیماش نشون بده:hanghead:

نیما نادری
28-05-1390, 11:19 قبل از ظهر
2780278127822783278427852786megelli 250 rr 2012

Kami
28-05-1390, 11:36 قبل از ظهر
اقای نادری معمولا چقد طول میکشه تا یه موتور با سری جدید به ایران برسه؟

نیما نادری
28-05-1390, 11:40 قبل از ظهر
این مگلی فکر کنم تو ماه آینده در دسترس باشه

Ali
28-05-1390, 12:29 بعد از ظهر
این مگلی کی میخواد انژکتوری بشه؟

---------- Post added at 01:29 PM ---------- Previous post was at 01:27 PM ----------

2780278127822783278427852786megelli 250 rr 2012دور موتور 1000 تا کم شده؟

m3hiran
29-05-1390, 03:27 بعد از ظهر
نیما جان چه فرق هایی کرده ؟

نیما نادری
29-05-1390, 04:30 بعد از ظهر
تعویض کرپی بالا و فرمان

تعویض کمک با مدل معکوس

تعویض کیلومتر شمار

حذف قاب دور کیلومتر

ashkan_power
29-05-1390, 08:22 بعد از ظهر
بچه ها کسی میدونه امپر کیلومتر شمار مگلی از کجا میشه خرید ؟ ( چه کارکرده باشه چه اک )
لطفآ کمک کنید...

ap_peiki
30-05-1390, 12:52 قبل از ظهر
تعویض کرپی بالا و فرمان

تعویض کمک با مدل معکوس

تعویض کیلومتر شمار

حذف قاب دور کیلومتر
مارکش با کمک شوکا آب خنک یکیه

AMIR MOHAMMAD n
30-05-1390, 12:45 بعد از ظهر
یه سؤالی برام پیش اومد:
مدل معکوس یعنی چی؟

ap_peiki
30-05-1390, 09:13 بعد از ظهر
یعنی به جای اینکه بالایی بره تو پایینی
پایینی میره تو بالای

نیما نادری
30-05-1390, 11:35 بعد از ظهر
یعنی به جای اینکه بالایی بره تو پایینی
پایینی میره تو بالای

:smilies(113):ایول خیلی باحال بود

بله مارک کمکش تو چین خیلی معروفه و کمکهای تنظیم شونده آفرودی هم تو محصولاتش هست

جانسون
01-06-1390, 02:36 قبل از ظهر
عجب غولی شوده....
مرسی نیما جان ک اطلات میدیو عکس میزاری....

اگه تست شد بیشتر برا مون از بهتر شدنش بگی بسیار متشکرم

reza0reza
02-06-1390, 11:02 قبل از ظهر
بچه ها اگه هوا بیش از اندازه از داخل ایرباکس توسط کاربراتور مکش بشه امکان داره تو دور موتور بالای 8000 ریپ بزنه. می خواستم این دفعه روی رکتی فایر موتورم یه فن بذارم شاید دیگه داغ نکنه و روغن پس نده. حالا من موندم نمی فهمم که این دور موتورم که از 4000 با لاتر نمیره مگر اینکه آروم آروم نمه گاز رو از 5000 یا 6000 ردش کنم بعدش درست می شه و راحت گاز می خوره ، از رکتی فایر باشه یا نه آخه من شیر بنزین هوندایی مهره درشت انداخته بودم ولی دوباره با شیر بنزین فابریک مگلی عوض کردم امکان داره از اون باشه؟ یا همون رکتی فایره؟ یا مورد دیگه ای هست دوستان یه پیشنهادی ، نظری ، حرکتی ؟ (مرسی) :grouphugg:آقا امکان داره از تعویض شمع یا تغیر تو فیلتر هوام باشه یا امکان داره از تعویض روغن باشه که دور موتورم به 4000 که می رسه کپ می کنه؟