PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سیکلت های الکتریکی به تهران می آیند...

کوروش
24-08-1393, 06:05 بعد از ظهر
پای موتور سیکلت های الکتریکی به تهران باز می شود و ثبت نام آنها در این هفته آغاز خواهد شد. خرید این موتور ها، دریافت تسهیلات صفر درصد کارمزد بانک شهر را در بر دارد.

مسعود چهره رازی از مسئولان پروژه موتور های برقی شرکت کنترل کیفیت هوا به دیجیاتو گفت: ثبت نام موتور سیکلت های الکتریکی، فردا یا دوشنبه از طریق سایت لیزینگ شهر (وابسته به بانک شهر) آغاز می شود.

وی در مورد قیمت این وسایل الکتریکی توضیح داد: قیمت این موتور ها در سایت اعلام می شود. اما نکته مهم این است که قیمت بر اساس مدل های مختلف و شرکت های ارائه کننده متفاوت است.

چهره رازی با اشاره به تسهیلات ارائه شده توسط لیزینگ بانک شهر اعلام کرد: ۸۰ درصد قیمت این موتور سیکلت ها تا سقف ۷ میلیون تومان، به ثبت نام کنندگان موتور های مذکور، وام ارائه خواهد شد.

او در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر زمان تحویل این وسایل نقلیه الکتریکی بیان کرد: زمان تحویل به شرکت های ارائه کننده بستگی دارد و در قرارداد ذکر می شود. اگر شرکتی از این زمان تاخیر داشته باشد باید طبق قرارداد به خریدار جریمه پرداخت کند.

بنا بر اعلام این مسئول شرکت کنترل کیفیت هوا، تامین زیرساخت های شارژ باتری این موتور سیکلت ها از منطقه ۱۲ به صورت آزمایشی آغاز شده و به تدریج در دیگر مناطق نیز امکانات مورد نیاز نصب خواهد شد.

هفته گذشته نیز حسین افشین، مدیر پروژه موتورهای برقی و حمل و نقل هیبرید شرکت کنترل کیفت هوا از ثبت نام این موتور ها در هفته جاری خبر داد و گفت: این وسایل به اصطلاح موتور های بی باک هستند. بسیاری از موتورهایی که برای بررسی آمده بودند استانداردهای لازم را نداشتند.

وی افزود: ما سخت‌گیرانه نگاه کردیم چرا که معتقدیم تکنولوژی که برای اولین بار قرار است وارد کشور شود، باید موفق باشد و اینطور نباشد که موتور برقی وارد تهران شود و بعد همه بگویند این مشکلات را دارد و شما نمی دانستید. بنابراین موتورهایی که تاییدیه گرفتند کیفیت بالایی دارند.

افشین ادامه داد: از بین ۲۰ موتور پیشنهادی ۶ مدل که متعلق به ۴ شرکت بود برای ارائه به مردم انتخاب شدند.

او اظهار کرد: منطقه ۱۲ تهران به عنوان منطقه پایلوت برای نصب زیرساخت های مورد نیاز برای استفاده از موتور برقی در نظر گرفته شده است. در این منطقه ایستگاه های شارژ موتورهای برقی و پارکینگ به صورت رایگان در اختیار راکبان و صاحبان این وسایل نقلیه الکتریکی قرار می گیرد.

به گفته حسین افشین، موتورهایی که وارد ایران شده اند، موتورهای با کیفیتی هستند و به همین دلیل است که قیمت نهایی آنها از قیمت موتورهای بنزینی بیشتر و بین ۷ تا ۱۱ میلیون برآورد شده است.

کاهش آلودگی هوا تا ۳۰ درصد، کاهش ریز گرد های هوا تا ۱۵ درصد، کاهش آلودگی صوتی، کاهش هزینه های انرژی برای صاحبان و جایگزینی با اتومبیل های تک سر نشین را می توان به عنوان مزایای این طرح دانست.

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، منع تردد موتورهای بنزینی را در بخش هایی از منطقه ۱۲ در زمان اجرای طرح، ایجاد ایستگاه های شارژ باتری هوشمند به صورت رایگان در پارکینگ های مترو و همچنین منع تردد موتور های بنزینی در محدود طرح ترافیک از نوزدهمین ماه عملیاتی شدن این طرح را جزو سیاست های موتور سیکلت های الکتریکی می داند.

موتور سیکلت های الکتریکی یا بی باک، یکی از وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست است و در جلوگیری از آلودگی هوا نقش مفیدی را بازی می کنند.
منبع digiato.com
[Only registered and activated users can see links]

BKING
25-08-1393, 09:11 قبل از ظهر
7 تومن که زیاده !!!!!

moein 007
25-08-1393, 10:08 قبل از ظهر
7 تومن که زیاده !!!!!

نه داداش اگه شما میخوای بخر اینجا ایرانه یادته اول پالس220 و هیوسانگ اومده بودن پالس2ملیون بود هیوسانگ8ملیون حالا برو قیمت ها رو ببین واقغا شاخ در میاری حالا هم اگه هفت تومن زیاده دو روز دیگه میشه17تومن تازه از پول بنزین هم راحت میشی الان که 1000تومنه ولی تا چند وقت دیگه میره بالا

BKING
25-08-1393, 10:12 قبل از ظهر
نه داداش اگه شما میخوای بخر اینجا ایرانه یادته اول پالس220 و هیوسانگ اومده بودن پالس2ملیون بود هیوسانگ8ملیون حالا برو قیمت ها رو ببین واقغا شاخ در میاری حالا هم اگه هفت تومن زیاده دو روز دیگه میشه17تومن تازه از پول بنزین هم راحت میشی الان که 1000تومنه ولی تا چند وقت دیگه میره بالا

عوضش باید بگردی پریز پیدا کنی حدود سه ساعت اونجا وایسی تا موتورت شارژ بشه

بعد وسط راه برق تموم کنی دیگه کسی نیست بهت برق بده

اونوقت می فهمی که بنزینی که در عرض 5 دقیقه می ریزی تو باک چیه

درضمن این موتورها سرعت و شتاب خوبی ندارن

کاوه
25-08-1393, 10:35 قبل از ظهر
حالا حالا ها زمان میبره تا اینجور موتورا بخوان جایگاه پیدا کنن
تنها سیاستی که میشه موتور های الکتریکی رو جا انداخت برای استفاده عموم اینه که بتونن موتورهایی عرضه کنن که قیمتشون کمتر از موتوهای بنزینی باشه
اونموقع ممکنه استقبال بشه
البته به نظرم موتوهای هیبرید خیلی کاربردی تر میتونه باشه

moein 007
25-08-1393, 12:19 بعد از ظهر
عوضش باید بگردی پریز پیدا کنی حدود سه ساعت اونجا وایسی تا موتورت شارژ بشه

بعد وسط راه برق تموم کنی دیگه کسی نیست بهت برق بده

اونوقت می فهمی که بنزینی که در عرض 5 دقیقه می ریزی تو باک چیه

درضمن این موتورها سرعت و شتاب خوبی ندارن
راس میگی ها تا حالا اینجوری به قضیه نگاه نکرده بودم ولی قیمتش میره بالا حالا ببینید اصلا گرون شدن در ایران امر کاملا طبیعیه و اگه نره بالا جای تعجب داره

said khansar
25-08-1393, 12:46 بعد از ظهر
ازهمه مهمتربحث تامین قطعات هستش!چه ظاهری چه فنی لوازمش خیلی سخت گیربیاد!

abolfazls
25-08-1393, 01:32 بعد از ظهر
حالا حالا ها زمان میبره تا اینجور موتورا بخوان جایگاه پیدا کنن
تنها سیاستی که میشه موتور های الکتریکی رو جا انداخت برای استفاده عموم اینه که بتونن موتورهایی عرضه کنن که قیمتشون کمتر از موتوهای بنزینی باشه
اونموقع ممکنه استقبال بشه
البته به نظرم موتوهای هیبرید خیلی کاربردی تر میتونه باشه

موتور الكتريكى كه هيچى نداره جز يه موتور براشلس و چند تا باطرى ٧ تا ١١ ميليون قيمتشه !!!! بعد ببين اگه بخواد هيبريد بياد قيمتش چند خواهد شد !!!!؟؟؟؟؟ حتما ٣٠ تا ٤٠ ميليون !!!!! خودت كه بهتر ميدونى تو انجينهاى هيبريدى چه تكنولوژى جديدى به كار رفته !!!

معمار
25-08-1393, 01:40 بعد از ظهر
زمینه استفاده موتور الکتریکی تو ایران خیلییییی کمه
از جمله نبود جایگاه برای شارژکردن
حالا درسته هر شب باید بزنیش شارژ
ولی یه وقت دیدی یادت رفت و اومدی بیرون و دیدی شارژ نداری میخای چه کار کنی
و نبود تعمیرکار هم اضافه کنید

hadimtv
25-08-1393, 09:47 بعد از ظهر
سلام موتور الکتریکی بستگی به کیفیتی که داره و نوع باطری که استفاده می کنند...اگه لیتیوم باشه گرونه این نوع باطری ..معمولا با یک شارژ کامل 150 کیلومتر بیشتر میرن برای داخل شهر خیلی عالیه...در دور نما صرفه اقتصادی داره...حساب کنید ماهی چقدر پول بنزین میدید...بعد می فهمید خوبه یا نه... دیگه هر ماه پول روغن...صفحه کلاج غیر کم کن بازم...اقا روغنم کم شد موتور گیر پاچ وووو....در کل خوبه....بازده بیشتری هم داره....با تشکر

digitalcanon
25-08-1393, 10:58 بعد از ظهر
برای موتورهای بنزینی که تا حجم 249 سی سی ازاد هست حالا برای این موتورها چه سیاستی پیش خواهند گرفت . موتورهای برقی هستند که صفر تا 100 کمتر از 4 ثانیه و حداکثر سرعت بالاتر از 160 کیلومتر . برای مثال zero sr که اگه تو youtube هم ببینید با هوندا هورنت 600 و سوزوکی بیکینگ 1300 تست شتاب میزاره و از هورنت 600 جلو تره البته مسلما فقط تو شتاب . این در جواب اون دوستمون که گفت موتورهای برقی شتاب بالایی ندارند

BKING
25-08-1393, 11:09 بعد از ظهر
برای موتورهای بنزینی که تا حجم 249 سی سی ازاد هست حالا برای این موتورها چه سیاستی پیش خواهند گرفت . موتورهای برقی هستند که صفر تا 100 کمتر از 4 ثانیه و حداکثر سرعت 160 کیلومتر و حتی بیشتر هم دارند . برای مثال zero sr
قطعا zero sr قیمت بالایی داره
و با اینکه سرعت و شتاب خوبی داره هرگز طعم موتور بنزینی رو نخواهد داشت
چون موتور بنزین صدا و لذت خاص خودش رو داره

digitalcanon
25-08-1393, 11:20 بعد از ظهر
هرچی باشه از موتور تک سیلندر یا 2 سیلندر 249 سی سی . نرمتر و دلنشینتر خواهد بود . بله من خودم عاشق صدای 4 سیلندرم حتی اگه 125 سی سی باشه .

salahshor
25-08-1393, 11:22 بعد از ظهر
اگه شرایطش خوب باشه دسته جمعی بریم ثبت نام کنیم !!فقط اسکوتر نباشه ک متنفرم ازش و موتور 7 تومنی قطعا یه چی تو همین مایه ها خواهد بود .مطمنن این نوع موتورها بایس باطری هاشون بیشتر عمر میکنه نسبت ب خودروی برقی چون حرارتشون در مقابل عبور جریان هوا تا حدودی دفع میشه

digitalcanon
25-08-1393, 11:43 بعد از ظهر
موتورهای انتخابی صدرصد موتورهایی هستند که نهایت سرعت زیر 100 کیلومتر خواهند داشت .

- - - Updated - - -

اقا غلط کردم zero sr قیمتش 17هزار دلار به بالاست . بیخیال 55 میلیون بدونه گمرکی و حمل و عوارض . خوب بیاد ایران میشه 120 میلیون پول یه z1000 برگ سبز

salahshor
26-08-1393, 12:07 قبل از ظهر
هورنت بیارن چی میارزه ؟!!!

sepehr ninja
26-08-1393, 12:09 قبل از ظهر
اینا کاری که توش نفع مردم باشه نمیکنند فقط دنبال پولشن وگرنه همین اتوبوس برقیا که بود ( بچه محلا در جریانن ) چی شد ؟ همشو بستند کردند سنگ فرش

گرفتن اینا هم کاملا اشتباهه یکی از مهمترینش اینه که نمیتونی بزنی تو پریز خونه بعد بری باهاش دور بزنی همون برقشو مطمعنا مطمعنا خدا تومن میگیرن...

سرعت 60تا میره مدل خوباش که 14 تومنه 100 تا !!!! اکثا هم چینیه بعضیاش ژاپنی خلاصه خیلی خوبه....

salahshor
26-08-1393, 12:14 قبل از ظهر
بعله صدر در صد همینطوره
منم اگه گفتم بریم بخریم برا وام 2 درصدش بود والا موتور برقی کی میخره اخه

محمدمحسن
26-08-1393, 12:37 قبل از ظهر

اگر اینجوری که این جدول ذکر کرده صحت داشته باشه واقعا عالیه . اما به گفته ها و این جدول نمیشه بسنده

کرد تا سوار نشیم زیر پامون نباشه معایبش معلوم نمیشه .

Ali
26-08-1393, 01:07 قبل از ظهر
گشتاور 180 نیوتن.متر؟؟؟! :297:

abolfazls
26-08-1393, 11:22 قبل از ظهر
گشتاور 180 نیوتن.متر؟؟؟! :297:

از موتورهاى الكتريكى براشلس به خاطر گشتاور خوبش استفاده ميشه
ولى موتورهاى براش چون نسبت به انرژى كه مصرف ميكنند اصلا بازه خوبى ندارن به خاطر همينه كه از موتورهاى براشلس استفاده ميشه

hasanhasani
10-01-1394, 12:17 قبل از ظهر
سلام به همه اساتید.
نظرات همه رو خوندم حالا من نظرات خودم و میگم البته یه تجربه عملی هم دارم از این موتورها:
1-دوستان اکثرا بدون اطلاعات عین گوفی تو گالیور آیه یاس میخونن.مثلا دوستمون میگه یه باطری داره چرا انقد گرونه.داداش گلم برو تو دنیا بچرخ قیمت کن همون یه باطری رو ببین چنده.
2-لوازم این موتورا چیز خاصی نیست که گیر نیاد فقط باطریش مهمه که باید از هر کمپانی که میخرین مطمئن باشین توان تهیه باطری رو داره و قیمت رو چند میگه.والا چرخ و فلاپ و این شر و ورا که ریخته تو بازار
3-بحث صدا رو دوستان داشتن من با یکی از این کمپانی ها صحبت کردم که ادعا داشت تنها تولید کننده این موتورا تو ایرانه و میگفت ما کیت صدا هم روش میزاریم چون مسائل ایمنی داره
4-شما تو شهر خداییش با چه سرعتی حرکت میکنین؟آیا میشه بیشتر از70 تا رفت؟حالا دوستان انتظار دارن این موتور تا 200 کیلومتر سرعت بره
5-شبی 4 ساعت به برق زدن موتور انقد سخته؟یعنی شما گوشی موبایل و لپ تاپ و اینا رو به برق نمیزنید و انتظار دارید گوشی موبایل و به پریز بزنید و باهاش تو شهر بچرخین و حرف بزنین؟جل الخالق
6-من یدونه ازینا رو سوار شدم البته محصول آزمایشی شرکت ایرانی بود.همه چیش عین هوندا 125 بود و تو باکش باطری رو تعبیه کرده بودن.خداییش تا گاز دادم شاشیدم به خودم شتابش مافوق تصور بود حس رانندگی باهاش مبهم بود.فقط صدای باد بود و با شتاب تا سرعت 90 تا دو ترک رفت.البته من پرسیدم گفتند این مدل 3000واته و این شرکت اصلا 3000وات تولید نکرده بود همشون کمتر از این حرفا بودن.جالبه اینا تو لیزینگم نرفتن و توضیح دادن که شهرداری به شرکت ها میگه قیمتاتون و بیشتر اعلام کنین منم میگم وام بدون بهره میدم تا بهرم توش در بیاد ایناهم قبول نکرده بودن.قیمت این موتورم پرسیدم گفتن سفارش 3000دستگاهش و داریم از قرار هر عدد6/5 میلیون

ali_r
10-01-1394, 10:14 قبل از ظهر
.خداییش تا گاز دادم شاشیدم به خودم شتابش مافوق تصور بود حس رانندگی باهاش مبهم بود.

کلی خندیدیم کسی هم نفهمه موضوع تاپیک چیه طرف پیش خودش فکر میکنه از هایابوسا تعریف میکنی تو سوار این به خودت بشاشی باید سر اون یکی موتور ها که برینی...

فلات دوست
10-01-1394, 12:08 بعد از ظهر
سلام به همه اساتید.
نظرات همه رو خوندم حالا من نظرات خودم و میگم البته یه تجربه عملی هم دارم از این موتورها:
1-دوستان اکثرا بدون اطلاعات عین گوفی تو گالیور آیه یاس میخونن.مثلا دوستمون میگه یه باطری داره چرا انقد گرونه.داداش گلم برو تو دنیا بچرخ قیمت کن همون یه باطری رو ببین چنده.همه مثل شما مایه دار نیستن که دنیا رو بخاطر یه باطری بگردن
2-لوازم این موتورا چیز خاصی نیست که گیر نیاد فقط باطریش مهمه که باید از هر کمپانی که میخرین مطمئن باشین توان تهیه باطری رو داره و قیمت رو چند میگه.والا چرخ و فلاپ و این شر و ورا که ریخته تو بازار. همون باطریش رو پیدا نکنی موتور میشه آهن پاره و همون شروور ها هم که میگین یه ذره نخونه میرینه تو موتورت
3-بحث صدا رو دوستان داشتن من با یکی از این کمپانی ها صحبت کردم که ادعا داشت تنها تولید کننده این موتورا تو ایرانه و میگفت ما کیت صدا هم روش میزاریم چون مسائل ایمنی داره صدا یه چیز سلیقه ای هستش
4-شما تو شهر خداییش با چه سرعتی حرکت میکنین؟آیا میشه بیشتر از70 تا رفت؟حالا دوستان انتظار دارن این موتور تا 200 کیلومتر سرعت بره مگه از شهر نمی خواهی بیایی بیرون ؟؟؟؟// مسیر طولانی رو با چند تا میری؟؟؟؟؟؟؟؟ بعدشم بچه های سایت سرعت 170 تا رو رفتن و تاحالا کسی نشاشیده
5-شبی 4 ساعت به برق زدن موتور انقد سخته؟یعنی شما گوشی موبایل و لپ تاپ و اینا رو به برق نمیزنید و انتظار دارید گوشی موبایل و به پریز بزنید و باهاش تو شهر بچرخین و حرف بزنین؟جل الخالق گوشی که حداقل 2 روز شارژ نگه نداره رو میندازن سطل زباله
6-من یدونه ازینا رو سوار شدم البته محصول آزمایشی شرکت ایرانی بود.همه چیش عین هوندا 125 بود و تو باکش باطری رو تعبیه کرده بودن.خداییش تا گاز دادم شاشیدم به خودم شتابش مافوق تصور بود حس رانندگی باهاش مبهم بود.فقط صدای باد بود و با شتاب تا سرعت 90 تا دو ترک رفت.البته من پرسیدم گفتند این مدل 3000واته و این شرکت اصلا 3000وات تولید نکرده بود همشون کمتر از این حرفا بودن.جالبه اینا تو لیزینگم نرفتن و توضیح دادن که شهرداری به شرکت ها میگه قیمتاتون و بیشتر اعلام کنین منم میگم وام بدون بهره میدم تا بهرم توش در بیاد ایناهم قبول نکرده بودن.قیمت این موتورم پرسیدم گفتن سفارش 3000دستگاهش و داریم از قرار هر عدد6/5 میلیون . محصول آزمایشی رو معمولا نمی فروشن و برا نمایش میزارن ، 90 تا رو سه ترک هم میشه با سی جی لگن رفت و نشاشید. مدت زمان کارکردن هم شرطه ، شما میری بیرون شهر و مقصد شارژت تموم میشه ، با چی میخواهی شارژش کنی ؟ همش خونه نیستی که بزنی به پریز. شهرداری نمیتونه به شرکت بگه قیمت ببر بالا مگه شهر هرته ، مملکت صاحب داره ، سازمان بازرسی و .... هستن

این موتورها رو اگه ارگانهای دولتی حمایت نکنن و امکانات و وسایلش زیاد نشه به نظرم بین مردم جا نمیفته
باطری چیزی نیست که به چشم ببینی مثل بنزین ، نشانگر داره که میگه شارژ داره ولی به یه دلیلی یهو شارژش خالی میشه ، حالا شما تفریح بیرون شهر رفته باش ببین اعصابت و تفریحت چی میشه

farshad 54
10-01-1394, 01:20 بعد از ظهر
دوستان

ریلکس باشید این چه نوع صحبت کردنه ؟

موتورهای برقی گشتاور بسیار بالایی دارن و شتابشون از موتورهای بنزینی بالاتره چون حداکثر گشتاور رو از همون لحظه شروع حرکت در اختیارتون میذارن و نیازی به این ندارن که به دور موتور خاصی برسن

ولی این دلیل نمیشه کسی که مثلا قبلا موتورهای پر شتاب رو سوار شده باشه با سوار شدن روی این موتورهای برقی به خودش ب.....شه یا ب.....نه

دوستمون یه خورده اغراق کردن - ولی در کل درست میگن موتورهای برقی شتاب اولیه بالایی دارن البته نه همه موتورهای برقی

فلات دوست
11-01-1394, 06:55 قبل از ظهر
دوستان

ریلکس باشید این چه نوع صحبت کردنه ؟

موتورهای برقی گشتاور بسیار بالایی دارن و شتابشون از موتورهای بنزینی بالاتره چون حداکثر گشتاور رو از همون لحظه شروع حرکت در اختیارتون میذارن و نیازی به این ندارن که به دور موتور خاصی برسن

ولی این دلیل نمیشه کسی که مثلا قبلا موتورهای پر شتاب رو سوار شده باشه با سوار شدن روی این موتورهای برقی به خودش ب.....شه یا ب.....نه

دوستمون یه خورده اغراق کردن - ولی در کل درست میگن موتورهای برقی شتاب اولیه بالایی دارن البته نه همه موتورهای برقی

میگفت شتاب اولیه بیشتره نه اینکه به تمسخر بگیره
:icon_pf (95):