PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات کاربراتور و تنظیمات مربوط

mohamadhunter
26-06-1390, 02:07 قبل از ظهر
سلام بر تمام دوستان من یه موتور تندره جوانان 150 cc دارم که طرحه موتور های سنگینه که شرکته پیشرو زده
موتور من بد روشن میشه کمکی به نظره من مشکل از کاربراتورش هست
کاربیراتش غیره عادیه یه بار بازش کردم نتونستم ساساتشو وصل کنم یه فنز بود دیگه جا نرفت ولی یه جوری سره همش کردم که فلا روشن بشه
بغله کاربیراتش یه پمپ داره که وقتی روشن نمیشه دستی فشارش بدی که بنزین وارده کاربیرات بشه
خلاصتا با بدبختی روشن میشه
دیروز استارتشو درست کردم باید اول از اون پمپ بغله کاربیراته بنزین وارده کاربیرات کنم که راحت روشن بشه بعد استارت رو میزنم عادی روشن نمیشه باید گاز هم بدم به موتور بد که گرم شد میشه عینه باقلوا
به نظره شما مشکل از کجاست؟
من از گمرکم قیمته کاربیراته نو رو پرسید گفتن 5-12 هزارتومان به نظره شما برم یه کاربیراته نو بگیرم یا این کاریراتا به درد نمیخوره؟
مشکله دومه من اینه که بعد دنده جا میره یه دفه گیر میکنه و جا نمیره یعنی از 2 به 3 نمیره
البته کلاج رو تا ته میگیرم
لطفا راهنماببم کنید ممنون

مشخصات فني :

مشخصات انجين : تك سيلندر - هوا خنك - چهارزمانه - دو اگزوز
ميزان مصرف بهينه سوخت : 2/4 ليتر در هر 100 كيلومتر
حداكثر سرعت : 110 كيلومتر در ساعت
نوع سيستم استارت : برقي - هندلي
سيستم دنده : 5 دنده
سيستم ترمز جلو : ديسكي
سيستم ترمز عقب : لنتي
ابعاد ( ميليمتر )‌ : 1100 ميليمتر ارتفاع * 840 ميليمتر عرض * 2010 ميليمتر طول
لاستيك جلو : 18 - 3.00
لاستيك عقب : 18 - 90 * 120

شفیع
26-06-1390, 12:14 بعد از ظهر
سلام بر تمام دوستان من یه موتور تندره جوانان 150 cc دارم که طرحه موتور های سنگینه که شرکته پیشرو زده
موتور من بد روشن میشه کمکی به نظره من مشکل از کاربراتورش هست
کاربیراتش غیره عادیه یه بار بازش کردم نتونستم ساساتشو وصل کنم یه فنز بود دیگه جا نرفت ولی یه جوری سره همش کردم که فلا روشن بشه
بغله کاربیراتش یه پمپ داره که وقتی روشن نمیشه دستی فشارش بدی که بنزین وارده کاربیرات بشه
خلاصتا با بدبختی روشن میشه
دیروز استارتشو درست کردم باید اول از اون پمپ بغله کاربیراته بنزین وارده کاربیرات کنم که راحت روشن بشه بعد استارت رو میزنم عادی روشن نمیشه باید گاز هم بدم به موتور بد که گرم شد میشه عینه باقلوا
به نظره شما مشکل از کجاست؟
من از گمرکم قیمته کاربیراته نو رو پرسید گفتن 5-12 هزارتومان به نظره شما برم یه کاربیراته نو بگیرم یا این کاریراتا به درد نمیخوره؟
مشکله دومه من اینه که بعد دنده جا میره یه دفه گیر میکنه و جا نمیره یعنی از 2 به 3 نمیره
البته کلاج رو تا ته میگیرم
لطفا راهنماببم کنید ممنون

مشخصات فني :

مشخصات انجين : تك سيلندر - هوا خنك - چهارزمانه - دو اگزوز
ميزان مصرف بهينه سوخت : 2/4 ليتر در هر 100 كيلومتر
حداكثر سرعت : 110 كيلومتر در ساعت
نوع سيستم استارت : برقي - هندلي
سيستم دنده : 5 دنده
سيستم ترمز جلو : ديسكي
سيستم ترمز عقب : لنتي
ابعاد ( ميليمتر )‌ : 1100 ميليمتر ارتفاع * 840 ميليمتر عرض * 2010 ميليمتر طول
لاستيك جلو : 18 - 3.00
لاستيك عقب : 18 - 90 * 120

آقا محمد،
بد روشن شدن موتور فقط نمی تونه با کاربراتور مربوط باشه دلایل مختلفی باید داشته باشه،
البته اون نوع کاربراتوری که شما گفتی فکر کنم بدون چه مدلی باشه، ولی بهتره یه عکس ازش نشون بدین،
توصیه نمی کنم کاربراتور نو بخرین ولی اگر خواستین بخرین کاربراتور قدیمی تونو من خریدارم، کاربراتور یک قطعه مصرفی نیست، قابل تعمیره، البته نا حدی، و اگر قطعاتش خراب نشده باشه مثلا فنر نشکسته باشه یا گم نشده باشه ...
اگر قصد خرید کاربراتور هم دارید بهتره لنگه ی همین کاربراتور رو بخرید، مدل های ارزون توی بازار زیاده اصلا طرفش نرید.
ولی تا جای ممکن بهتره کاربراتور رو عوض نکنید.
امکان داره کاربراتورتون تنظیم نباشه، اول از همه بهتره سوزن ورودی بنزین رو بررسی کنید کم یا زیاد کنید و تاثیرشو ببینید، برای آزمایش بهتره کلا فیلتر هوا رو باز کنید تا از جهت فیلتر هوا هم مطمئن شید !

در مورد دنده، نشانه ی خوبی نیست، مشکل از گیربکسه، انجین باید باز شه، واسه یکی از دنده ها مشکلی پیش اومده.

mohamadhunter
26-06-1390, 05:51 بعد از ظهر
ممنون عزیز
سوزن ورودی بنزین کجاست؟(همونه که از اون شیره که برای زاپاسه به کاربیرات وصله؟)
یا منظورتون سوزنه کاربیرات هست که از بالا بهش وصله؟

شرمنده پیچ کارتر کناره دنده کجاست اخه یکی ننوشته بود بازش کن توریشو با مسواک تمیز کن و روغن 40 بریز روش میشه توپ
اخه موتور زیاد کار نکرده 9000 تا بیشتر کار نکرده
در ضمن استارت که جلوی موتوره به دزدگیر ربط داره
اخه استارتش کار میکنه ولی دزدگیرش نه
ممنون

شفیع
26-06-1390, 08:55 بعد از ظهر
ممنون عزیز
سوزن ورودی بنزین کجاست؟(همونه که از اون شیره که برای زاپاسه به کاربیرات وصله؟)
یا منظورتون سوزنه کاربیرات هست که از بالا بهش وصله؟

شرمنده پیچ کارتر کناره دنده کجاست اخه یکی ننوشته بود بازش کن توریشو با مسواک تمیز کن و روغن 40 بریز روش میشه توپ
اخه موتور زیاد کار نکرده 9000 تا بیشتر کار نکرده
در ضمن استارت که جلوی موتوره به دزدگیر ربط داره
اخه استارتش کار میکنه ولی دزدگیرش نه
ممنون

آره همون سوزنی که از بالای کاربراتور واردش می شه، البته اگر خیلی فنی نیستی، بهتره با احتیاط بازش کنی و تنظیمشو تغییر بدی.
منظورت در مورد پیچ کارتر چیه ؟
یعنی جاشو می خوای بدونی ؟
همون پیچ بزرگیه که تقریبا زیر محور اصلی دنده قرار داره، و منظور از توری همون فیلتر روغنه که موقع هر بار تعویض روغن باید تمیز شه
در مورد استارت منظورتو متوجه نشدم یعنی دزدگیر خراب شده ؟
بستگی داره موتور چی باشه، بعضی از موتورا وقتی دزد گیر رو روشن می کنی استارت و به کل برق رو قطع می کنه، ولی با خراب شدن دزدگیر معمولا استارت چیزیش نمی شه.

بهتره از کاربراتور موتور یه عکس بذاری ببینم چیه !

mohamadhunter
26-06-1390, 09:48 بعد از ظهر
باشه دادا ممنون یه عکس میزارم
الان دزدگیر کار نمیکنه ولی استارت کار میکنه(از روی دزدگیر چیزی عمل نمیکنه فقط موتور رو خاموش میکنم بوق بوق میکنه:)

فکر کنم استارتشم خراب شده :)

02109002
02-08-1390, 11:24 بعد از ظهر
سلام به دوستان
محمد اقا من فکر میکنم مشکل از ریموت دزدگیر یا سیم دزدگیر ( منظور سیمی است که از دزدگیر برای اتصال به استارت وصل می شه ) باشه اینا رو هم چک کن

GP3
21-08-1390, 06:03 بعد از ظهر
به نظر من موتورت رو دستکاری نکن ببر نشون یه تعمیر کار بده میزنی یه جایش رو ناکار میکنی اون وقت خرجت شاید چند برابر بشه:sleep:

Mousa
23-02-1391, 10:00 بعد از ظهر
با سلام

در تاپیکهایی که مطرح کردم و همینطور تاپیکهایی زیادی از دیگر دوستان زیاد این رو به چشم دیدم که موتورسواران عزیز با ریپ زدن (مربوط به کاربراتور) و یا احتراق ناقص و یا دیگر مشکلات که مربوط به کاربراتور هست مواجح هستند و در پاسخ به آنها دوستان اهل فن گاه مشکل اونهارو به تنظیم نبودن کاربراتور متوجه کردند
حال میخوام از دوستان محترم شیوه فنی و اصولی تنظیم کاربراتور با توجه به حجم انجین و چگونگی ترکیب سوخت و بنزین با چه نسبتی رو فقط بصورت حرفه ای توضیح بدن.
با تشکر

amir74
23-02-1391, 10:02 بعد از ظهر
بسیار عالی میشه اگه توضیح بدن

Mousa
23-02-1391, 10:04 بعد از ظهر
ببخشید تصحیح میکنم
نسبت ترکیب هوا و سوخت و ...

محمدرضا دبیرزاده
23-02-1391, 10:25 بعد از ظهر
کاربراتور چه موتوری ؟ هندا 125؟
از نظر من کاربراتور هندا تنظیم خواصی نداره (125) ... فقط مقدار مصرفه که چن درجه تنظیم داره ... کم مصرف کنه ... گاز میخوره ... زیاد مصرف کنه .. گاز درجا شدید بدی یه مقدار دود مشکی میده بیرون ... یا دستت رو جلو اگزوز بگیری ... از بوش کاملا" مشخصه خام میسوزونه
یه درجه تنظیم دیگم داره .... کاسه زیر کاربراتور ..... وقتی فلوت میکنه ( درست نوشتم ؟) یا بنزین زیادی میاد تو کاربراتو از شیلنگ زیر کاسه میاد بیرون ... که تنظیمش میکنن ... که اونم یا جرم گرفته ... یا کلا" سوزنش مشکل پیدا کرده و باید تعویض شه
بقیه ی قطعات رو عوض میکنن ... مث همین سوزن کاربراتور ... پیستونش ... یا قطعات دیگش ...
چیزه خاص دیگه ای نداره ... بیشتر اوقات مشکل از جاهای دیگن ... مث سوپاپ ها ... یا جرم گرفتن شیر بنزین ... یا برق موتور ...
خیلی کم اتفاق میفته کاربراتور مشکل پیدا کنه
.....
من حرفه ای نیستم ... ولی نتونستم جلو خودمو بگیرم ننویسم :icon_pf _99_:

masterfire777
26-02-1391, 07:26 قبل از ظهر
با سلام من باز یک مشکل پیدا کردم البته با کاربراتور .... تمام قطعات کاربراتم رو عوض کردم ( منظورم اون قطعات داخل کاربرات ) .. حالا وقتی می خوام موتور رو روشن کنم روشن نمیشه با ساسات روشن می کنم بعدا که می خوام از ساسات در بیارم خاموش می شه .

کلا رو ساسات خوب روشن می شه همین که از ساسات در میاد خاموش میشه .... ممنون می شم در این مورد کمکم کنید ........... با تشکر از دوستان :8:

02109002
26-02-1391, 07:55 قبل از ظهر
دوست عزیز :

کاربراتور تنظیماتی داره که اگه دقیق نباشه هر کدام مشکلی رو در پی داره

شما قطعاتی رو در داخل عوض کردین ولی کاربراتور را تنظیم نکردید برا همین بنزین نمیکشه

وقتی بنزین نمیکشه موتور با ساسات کار میکنه ولی به محض اینکه ساسات رو میخوابونی موتور خاموش میشه

شما بهتره موتور رو ببرین تعمیرگاه تا براتون تنظیمش کنه

mostafa71
26-02-1391, 12:05 بعد از ظهر
وقتی می خوام موتور رو روشن کنم روشن نمیشه با ساسات روشن می کنم بعدا که می خوام از ساسات در بیارم خاموش می شه .

نسبت ترکیب سوخت با اکسیژن مناسب نیست

با تنظیم پیچ هوا و مصرف موتور میتونید کاربراتو تنظیم کنید

نیما نادری
28-02-1391, 02:37 بعد از ظهر
وقتی شما از ساسات استفاده میکنی با بستن مدخل ورودی هوا به انجین , میزان هوا رو کاهش و خواه ناخواه میزان سوخت رو افزایش میدی

پس نتیجه اینه که موتور شما برای روشن شدن سوخت کافی نداره و شما با کم کردن هوا به سوخت بیشتری میرسی و روشن میشه

پیچ تنظیمی که مربوط به تعیین نسبت بنزین به هواست تنظیم خاصی داره و در هر آب و هوا و ارتفاعی میشه تنظیمش کرد

یکی از بیشترین تاثیرات در عملکرد کاربراتور رو ژیگلورهای کوچک و بزرگ و نیدل یا همون سوزن کاربرات دارن یعنی

غیر از این سه قسمت دیگه چیز خاصی نیست

اگر خار نیدل روی درجات بالا باشه یعنی سوزن خیلی پایین رفته و موتور موقع استارت زدن و همچنین سواری زیر 4000 دور بیجونه و ریپ میزنه

اگر از 4000 دور تا 6000 دور مشکل داره ژیلگلور کوچک یا کثیفه و یا سایزش مناسب نیست

و در نهایت در دورهای بالای 7000 ژیگلور بزرگ وارد عمل میشه که اگر شناور تنظیم نباشه و سوخت به این ژیگلور نرسه یا مسدود باشه

یا سایزش مناسب نباشه موتور تو دورهای بالا ریپ میزنه

مهارت در تنظیم هر چهار فاکتور یعنی پیچ تنظیم و ژیگلور کوچک و بزرگ و نیدل و شناور با هم باعث میشه گاز خوردن موتور خیلی نرم و قوی و بدون سکته

باشه همه این موارد در صورتیه که فیلتر هوای شما یا مسیر عبور هوا مسدود یا مخدوش نباشه

در مورد روشن نشدن بدون ساسات حتی تو تابستون (البته استارت اول صبح چون بعد از گرم شدن باید روشن بشه ) احتمالا موقعیت سوزن پایین هست

باید بیاد بالا و تست کنید .

ضمنا بررس کنید که از رابط بین کاربرات و سر سیلندر به هیچ عنوان هوا داخل نشه و خود رابط هم سوارخ یا ترک نداشته باشه

mili_007
15-03-1391, 05:11 بعد از ظهر
دوستان علت فلوت کردن (سرریزشدن بنزین) کاربرات چیه؟ موتور من بعد از ریپ زدن ، کاربرات فلوت میکنه و بعد خالی شدن کاربرات دوباره روشن میشه. مشکل از چیه؟

K.I.A
15-03-1391, 05:15 بعد از ظهر
هوا تو این مورد نقش داره /هوا تنظیم نیست و احتمالا اب هم بهش نفوذ کرده /پیچ تخلیه رو موتور روشن باز کن و بعد 10 ثانیه ببند
و بعد هوارو تنظیم کن و مسیر هوارو کامل چک کن مکش ضعیفه.

speed and accelerations
21-04-1391, 08:24 بعد از ظهر
با سلام شما چه لوازمي روي كاربراتور عوض كرده ايد بوش وسوزن از چه نوعي بوده بوش لبه دار بوده يا لبه كوتاه اگه ژيگلور را عوض كردي چك كن ببين شماره چند بوده احتمال داره ژيگلور شماره پايينتر بسته باشي به همين خاطر بنزين كم ميكشه از بوش و سوزن هم ميتونه باشه بستگي به طول سوزن و زاويه ي مخروط سوزن داره كه مدار سوخت را ضعيف ميكنه و وقتي موتور ميخواهد از مدار سلو خارج شود و وارد مدار انتقالي بشود با كمبود سوخت مواجه ميشود

mra680
22-04-1391, 01:22 قبل از ظهر
دوستان علت فلوت کردن (سرریزشدن بنزین) کاربرات چیه؟ موتور من بعد از ریپ زدن ، کاربرات فلوت میکنه و بعد خالی شدن کاربرات دوباره روشن میشه. مشکل از چیه؟
سلام
فلوت كردن يا بيش از حدنياز به كاربراتور بنزين رسيدن
هميشه بايد روي بنزين داخل پياله كاربراتور فشار اتمسفر يا جو باشه تا با خلع آني سيلندر سوخت از مكان پر فشار به كم فشار حركت كنه
يا شناور كاربراتور خراب شده
يا پيچش تنظيم بايد بازديد بشه
يا لولاي حركتي شناور خراب شده
يا مسير هوا به داخل پياله مسدود شده
موفق باشيد

skaria
25-04-1391, 04:55 بعد از ظهر
دوستان من میخوام کاربرات پالس 135 رو تنطیم کنم سمت چپ موتور یه پیج هست که تو دور آرام موتور تاثیر داره میخواستم نحوه تنطیم دقیقش رو بدونم من تا آخر بستم بعد 3 دور باز کردم و انقدر شل و سفتش کردم تا دور موتور رفت رو حداکثر بعد پیچ گاز رو کم کردم تا دور موتور از 1 یکم بالاتر بره حالا نمیدونم این روش صجیح است یا نه از کجا بدونم نسبت هوا و سوخت کم و زیاد نیست ؟! اگه کسی اطلاعات کاملی داره ممنون میشم راهتمایی کنه
از همه بچه های گل پرشین موتور تشکر میکنم .

Rafizadeh
17-08-1391, 04:50 قبل از ظهر
همونطوری که در این عکس میبینید یه سوزن هست که به دسته گاز وصل هست و هر چی بیشتر گاز بدین بیشتر میاد بیرون.
25239

حالا اگه توجه کرده باشین این سوزن چند تا رزوه داره روش که یه صحفه ی اهنی هست که میشه تنظیم کرد سوزن بالا یا پایین باشه

25240

حالا کسی میدونه که این صحفه ی اهنی که ستاره زدم روش باید رو رزوه های بالا یا پایین باید باشه؟؟ متشکر میشم کمک کنید.

25241

ایلیا
17-08-1391, 05:52 قبل از ظهر
تا جایی که من میدونم، وقتی ژیگلور گشاد میکنه، یه دندونه سوزنو میدن پایین که اون خوردگی رو جبران کنه. البته به شرطی که خود سوزن سالم باشه. بعضی از تعمیرکارهای حرفه‌ای هم با بالا و پایین کردنش و هماهنگ کردن اون با پیچ هوا، مصرف سوخت رو کاهش یا افزایش میدن.

02109002
17-08-1391, 05:58 قبل از ظهر
دوست عزیز

سوزن کاربراتور 5 شیار واسه قرار دادن اون صفحه ی فلزی داره که به مصرف بنزین مربوط میشه

با قرار دادن اون صفحه در شیار های بالا یا انتهائی سوزن مصرف بنزین کاهش و عکس این عمل موجب افزودن مصرف بنزین خواهد شد

تاپیک ادغام شد

پایدار باشید

mehdidavodi
30-08-1391, 03:14 قبل از ظهر
در مورد سرويس كاربراتور تي وي اس راكز براي سرويس و تميز كردنش و تنظيم مقدار هوا و بنزين دوستان كمكم كنين ؛ دوس دارم خودم انجامش بدم اگه زحمتي نيست لطف كنين با عكس باشه خيلي سپاسگذارم :flower4::flower4:

Magma
06-09-1391, 07:43 قبل از ظهر
سلام. دوستان من ژیگلور اصلی کاربراتو باز کردم.۹۸بود بجاش۱۱۵انداختم، موتور خیلی راحتتر روشن میشه و راحتترم دور میگیره. اما تو دور بالا ریپ میزنه. مشکل از چیه؟ حالا که ژیگلور گشاد کردم باید بنزین بیشتر تو پیاله باشه؟ اون. پیچ اصلیه ژیگلور که در طولش سوراخ داره. حتما باید تا ته بسته باشه؟ میشه آوردش پایین؟

Rafizadeh
06-09-1391, 11:28 بعد از ظهر
سلام
یه نفر میشه کمک کنه؟؟؟؟

من موتورم روی دور سلو کار میکنه همین که میخوام گاز بدم خاموش میشه. یا بایذ خیلی اروم گاز بدم تا خاموش نشه. کسی میدونه مال چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:grouphugg:

Magma
07-09-1391, 03:05 قبل از ظهر
موتورت به اندازه گرم شده؟ منم موتور سردو یهو گاز بدم خاموش میشه.

نیما نادری
07-09-1391, 05:43 قبل از ظهر
دوستان وقتی موتور به گاز دادن اینقدر حساس میشه که تا دست به گاز میرنی زرتی خاموش میشه کاربرات تنظیم نیست و باید سوخت دور آرام بیشتر بشه ....توجه داشته باشید ژیگلور بزرگ فقط در سه چهارم انتهای گاز یعنی وقتی نیدل یا همون سوزن با گاز دادن شما بالا میره و به تاق میرسه وارد بازی میشه و هی بزرگ کردنش فایده نداره....اگر واشر زیر ژیگلور بزرگ یا main jet رو یادتون بره ببندید موتور به صورت ناگهانی مثلا از دور موتور 7000 به بعد اصلا گار نمیخوره و خفه میکنه دوستانی که موتورشون سخت روشن میشه یا زرتی خاموش میشه باید بعد از تمیز کردن کاربرات فلنچ بین کاربرات و سرسیلندر رو چک کنن اگر ترک داشته باشه و هوا بده تمام تنظیمات شما تبدیل کشک برای آش رشته میشه ....اون منطقه باید وکیوم باشه و اصلا هوا از جایی درز نکنه اگر مرتب بود میتونن یک چاک اون صفحه سوزن رو بیارن پایین نتیجتا سوزن یکم میاد بالا موتور نرم تر کار میکنه دیگه خاموش نمیشه مصرف سوخت بیشتر میشه کلا خیلی حال میده ضمنا پیچ ترکیب سوخت و هوا باید و باید دقیق تنظیم بشه (همون ریز زرده ) هواکش موتور حتما تمیز و بررسی بشه و همچین ایرباکس و اتصالات نباید تاب خورده باشن و حسابی گشاد باشن !!! فیلتر بنزین و شیلنگ حتما چک بشه قبل اتصال شلنگ به کاربرات اول شیر بنزین باز بشه تا کمی بنزین از شلنگ خارج بشه تا مجاری تمیز بشه بعد به کاربرات وصل کنید خطر کم کردن بیش از حد سوخت خیلی زیاده باعث داغ شدن انجین و بعضا ذوب شدن پیستون میشه چون بنزین خنک کننده محفظه احتراق هست و کم بودش ....خلاصه خیلی داغ میشه در عوض زیاد بودنش هیچی نمیشه فقط جیبت خالی میشه !!!البته زیاد بودنش اگر لازم باشه و موتور خوب کار کنه نوش جونش بزار بخوره ....دوشواری نبود دیگه

- - - Updated - - -

دوستان وقتی موتور به گاز دادن اینقدر حساس میشه که تا دست به گاز میرنی زرتی خاموش میشه کاربرات تنظیم نیست و باید سوخت دور آرام بیشتر بشه ....توجه داشته باشید ژیگلور بزرگ فقط در سه چهارم انتهای گاز یعنی وقتی نیدل یا همون سوزن با گاز دادن شما بالا میره و به تاق میرسه وارد بازی میشه و هی بزرگ کردنش فایده نداره....اگر واشر زیر ژیگلور بزرگ یا main jet رو یادتون بره ببندید موتور به صورت ناگهانی مثلا از دور موتور 7000 به بعد اصلا گار نمیخوره و خفه میکنه دوستانی که موتورشون سخت روشن میشه یا زرتی خاموش میشه باید بعد از تمیز کردن کاربرات فلنچ بین کاربرات و سرسیلندر رو چک کنن اگر ترک داشته باشه و هوا بده تمام تنظیمات شما تبدیل کشک برای آش رشته میشه ....اون منطقه باید وکیوم باشه و اصلا هوا از جایی درز نکنه اگر مرتب بود میتونن یک چاک اون صفحه سوزن رو بیارن پایین نتیجتا سوزن یکم میاد بالا موتور نرم تر کار میکنه دیگه خاموش نمیشه مصرف سوخت بیشتر میشه کلا خیلی حال میده ضمنا پیچ ترکیب سوخت و هوا باید و باید دقیق تنظیم بشه (همون ریز زرده ) هواکش موتور حتما تمیز و بررسی بشه و همچین ایرباکس و اتصالات نباید تاب خورده باشن و حسابی گشاد باشن !!! فیلتر بنزین و شیلنگ حتما چک بشه قبل اتصال شلنگ به کاربرات اول شیر بنزین باز بشه تا کمی بنزین از شلنگ خارج بشه تا مجاری تمیز بشه بعد به کاربرات وصل کنید خطر کم کردن بیش از حد سوخت خیلی زیاده باعث داغ شدن انجین و بعضا ذوب شدن پیستون میشه چون بنزین خنک کننده محفظه احتراق هست و کم بودش ....خلاصه خیلی داغ میشه در عوض زیاد بودنش هیچی نمیشه فقط جیبت خالی میشه !!!البته زیاد بودنش اگر لازم باشه و موتور خوب کار کنه نوش جونش بزار بخوره ....تنه ژیگلور رو بالا پایین نمیکنن وقتی تو دور بالا موتور مشکل داره و میدونین از اندازه بنزین تو پیاله هست باید شناور رو طوری تنظیم کنید که نه پیاله لبریز بشه و فلوت بکنه نه بنزین آنقدر بره پایین که به ژیگلورها نرسه دوشواری نبود دیگه

daniyaltjm
08-11-1391, 07:33 بعد از ظهر
این پیچی که زیر کاربراتور و یک شیلنگ بهش وصله کارش چیه و چقدر باید باز یا بسته باشه؟

amir.cdi
08-11-1391, 07:42 بعد از ظهر
اون باید کاملا بسته باشه و اسمشم پیچ تخلیه کاربرات هست .
بعضی وقت ها که میخواین کاربرات تمیز کنید اونو باز میکنید بنزین داخل کاسه کاربرات از توش خارج میشه .
اون شلنگ هم وسله به یک استوانه داخل کاسه کاربرات که وقتی قطع کن خراب بشه بنزین از حد مجاز بالا تر بیاد از تو ای اون خارج میشه که به اون میگن فلوت کردن

- - - Updated - - -

تعمیر فلوت کردن:

اول شناور خارج میکنیم و داخل اب می گذاریم اگر داخل اب فرو رفت شناور خراب و باید شناور جدید تهیه شود.
روش خارج کردن شناور کاربرات:
1: 3تا پیچه کاسه کار براتو باز میکنید. مطابق شکل:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

2: پیم شناور خارج میکنید:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

3:شناور جدا میشود:

اگر شناور سالم بود.
قطع کن بنزین رو چک میکنیم که سالم باشد.

بعد از چک کردن اینا 100% فلوت کاربرات حل میشود.

daniyaltjm
09-11-1391, 03:32 بعد از ظهر
خوب اگه تا آخر سفت بشه .... چطوری وقتی فلوت کرد از شیلنگ خارج بشه (چون شما میگید پیچ باید تا آخر سفت باشه)؟؟؟؟

mra680
09-11-1391, 10:44 بعد از ظهر
خوب اگه تا آخر سفت بشه .... چطوری وقتی فلوت کرد از شیلنگ خارج بشه (چون شما میگید پیچ باید تا آخر سفت باشه)؟؟؟؟
درود دوست من
مسیر جداگانه داره
اون پیچ فقط مختص تخلیه پیاله کاربراتور هست و کار دیگه ای انجام نمیده
بیشترین مورد استفادش وقتی هست که بنزین زمان زیادی داخل پیاله مونده و از موتور استفاده نکردن . . . برای تخلیه بنزین
موفق باشین

kki
09-11-1391, 11:27 بعد از ظهر
بعضی از مواقع سر این سوزن هم اگه کثافت بگیره بنزین از لوله خارج میشه.:4chsmu1:

[Only registered and activated users can see links]

amir.cdi
10-11-1391, 10:42 قبل از ظهر
خب این سوزن نیست قطع کن بنزین اگه کثافت بگیره بنزینو قطع نمیکنه باعث بالا اومدن و سر رفتن بنزین از تو کاسه کاربرات میشه

keyvanjj
04-12-1391, 01:11 قبل از ظهر
دوستان اگه رو یه موتور 150 سی سی کاربرات یه موتور 250 بندازی کلا" چه تاثیراتی داره؟
یه کاربرات 200 یا 250 با قیمت مناسب کسی میتونه معرفی کنه برام؟ ممنون

Sadegh.galaxy
13-02-1394, 02:32 بعد از ظهر
سلام .دوهفته بعداز این که کاربراتور وباز بست وتمیزکردم. موتور شروع کرد به بدکارکردن وبعدش خاموش شدو حال به سختی روشنش کردم،،ولی گازکه میدم دوسه بارجاخالی میده تا پرگازشه،ولی به تهش نمیرسه،فقط یکی به من بگه پیچ گار و پیچ هوارو چند دورسفت کنم،خواهشا!!!مشکلش ازهمین دوتا پیچ باید باشه،اون دریچه پایین کاربرات که سه تاپیچ داره،اونم بازکردم که یه فنر و یه لاستیک گرد بود که فنر نگهش میداشت،اون لاستیک باید سرجاش چسبیده باشه یا دربیاد؟؟؟؟؟؟

یاس علیدادی
12-04-1394, 02:27 قبل از ظهر
ضمنا بررس کنید که از رابط بین کاربرات و سر سیلندر به هیچ عنوان هوا داخل نشه و خود رابط هم سوارخ یا ترک نداشته باشه

سلام استاد نادری.بنده و چند تا تعمیرکار یک هفته دنبال مشکل روشن نشدن موتورم بودیم(البته با ساسات روشن میشد و همین مه ساسات رو پایین میزدیم خاموش میکرد)

مشکل از رابط کاربرات بود که سوراخ ریزی داشت.با چسب هل سوراخ رو پر کردم الان با تک استارت روشن میشه

alireza315
05-05-1394, 04:26 بعد از ظهر
با سلام
من یه موتور 150 سی سی صفر خریدم و تا الان هم 1400 کیلومتر کار کرده و مشکلی که داره اینه که سیلندر موتور زیادی داغ میکنه و وقتی هم داغ میشه موتور خاموش میشه حتی مثلا وقتی تو حرکتم و کلاج رو میگیرم باز خاموش میشه . موتور وقتی سرده مشکلی نداره حتی یک ساعت هم درجا کار میکنه مشکلی نیست ولی مقتی داغ میشه پیچ کاربرات رو هم که تا آخر باز کنی باز خاموش میکنه
موتور رو تا به حالا دو بار برای سرویس بردم درست نشده
اگر شما دوستان راهی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
یا علی ...

mohammadvaiper
05-05-1394, 11:59 بعد از ظهر
کاربرات سالمه..مشکل از شمعه که داغ میشه از کار میفته

mojtaba x7
19-08-1394, 05:37 بعد از ظهر
سلام بروبچ من موتورم هنداcdi125هست وقتی موتورو روشن میکنم درجا خوب کارمیکنه ولی وقتی راه میوفتم تو دنده دو یا سه باسرعت حدود30-40تا که میرم موتور انگارتندکارمیکنه وکند کند میزنه ولی تو دور بالا خوبه کاربراتورمم شستم سوزن گازشم عوض کردم با پیستون گازش ولی فک کنم پیچ هواشو دستکاری کردم ..مشکل میتونه از پیچ هوا باشه یا چیز دیگه ای؟

mogrem
19-08-1394, 06:10 بعد از ظهر
مشکل از پیچ تنظیم هوا هستش اگه نمیتونی بده تعمیرگاه برات تنظیم کنه هر چی بیشتر دستکاری کنی بیشتر از تنظیم خارج میشه

alivw71
05-08-1396, 10:57 بعد از ظهر
سلام و درود
امروز متوجه شدم از یه شلنگ که به ته کاربرات وصله و اویزونه بنزین میاد بیرون مشکلش چیه این؟ موتور 100 کیلومتر بیشتر کار نکرده کلا 1 هفته هست گرفتم

hamid3369
06-08-1396, 11:04 قبل از ظهر
سلام
میخوام یک اموزش در مورد تنضیم کاربراتور رو ارائه بدم
مشکل صدای عطسه انفجاری از اگزوز هنگام رها کردن ..اکثر تعمیر کارها میان شمع و فیلتر هوا و یک سری خرج های اضافه مثل بوبین و ترانزیستور رو بر دوش راکب میزارن درصورتی راه حلش یک چیز دیگه است
پیچ هوایی گه زیر کاربراتور هست دارای به ترتیب پیچ +فنر+واشر فلزی+اورینگ لاستیکی باید پیچ رو باز کنین کاملا با دست به فنر بزنین که بازی نکنه بالا پایین نیاد زیر رو کنین بهترین حالت بزارینش نباید موقعی که نصب میکنی بازی کنه اول فنر رو میزاری بعد واشر فلزی بعد اورینگ لاستیکی قشنگ محکم نصب کنین رو پیچ بعد خیلی اورم پیچ رو تا اخر ببندید با ماژیک یک علامت بزارین روی یکی از لبه های پیچ 2 دور ساعت گردی بچرخونین باز کنین به طور کامل 12 ساعته باید یک سفتی هنگام باز کردن احساس کنین موتور رو روشن کنین گوش بدین به صدای موتور که یک نواخت باشه دورش روی 1000 یا همون 1 باشه بالانس کار کار کنه موقعی هم موتور جوش میاره گرم کرده باید روی 1400 باشه 1.4 در صورت صحیح تنظیم کرن دیگه صدای انفجار رو نخواهید شنید
نکات
1اگر هنگام دور گیری موتور گاز دادن صدای ترقه بیاد پشت سر هم مربوط به فیلر شمع پلاتینش بازه باید تنظیم بشه یا تعویض میتونه از برق باشه
2 تا حد امکان از دست کاری کردن موتورتون پرهیز کنین در صورتی که سالمه

mojixon64
26-01-1397, 01:29 قبل از ظهر
با سلام خدمت بچه ها
یه موتور یاماها زیئل 250 سی سی چهار سیلندر دارم- وقتی روشنش میکردم سلو راحت کار میکرد بدون گاز دادن- تا گاز میدادی گاز نمیخورد- باید دنده یک مینداختی هلش میدادی بعد موتور جون میگرفت- یه مسافتی هم که میرفت کوتاه- کم میاورد و میخوابید- دیگه هرچی استارت میزدم روشن نمیشد- خلاصه یه تعمیرکاری بود میگفت قبلا این موتور پیشش بوده و اشکال از کاربراتوره- یه کاربراتور دست دوم سفارش دادم آوردن - وصل کردم ولی الان همون یه ذره هم که روشن میشد دیگه روشن نمیشه- یه قطعه هست ما بین شیر بنزین و کاربراتور- نمیدونم پمپه چیه- وقتی سوئیچ روشن میکنم کرکر میکنه رگباری صدا میده و چند ثانیه بعدش صداش میره- دوستان راهنمایی کنید چیکار کنم ؟ خیلی خیلی گیر کردم تو روشن کردنه این موتور.

mojixon64
05-02-1397, 01:22 قبل از ظهر
با سلام خدمت همگی
موتور یاماها زیئل 250 سی سی چهارسیلندر
کاربراتشو بستیم -پمپش خراب شده بود یه پمپ دیگه بهش وصل کردیم سوئیچ رو که روشن میکنیم پمپ که بنزین میفرسته به کاربراتور بنزین از خروجی بالا که به هواکش متصل میشه میزنه بیرون. الان شیلنگ مستقیم از باک وصل کردم به کاربراتور و موتور تا حدودی نرمال کار میکنه ولی گاز که خیلی کم بشه گاهی دیگه گاز نمیخوره-فک کنم بخاطر نرسیدن بنزین باشه. دوستان و اساتید مشکل از چیه ؟ چرا بنزین از بالای کاربراتور میزنه بیرون ؟چیکار باید بکنم ؟ ممنون از همگی.یا حق

majiziba
17-02-1397, 12:44 بعد از ظهر
سلام یه نگاهی هم به شناور کاربرات بنداز من حدس میزنم مشکل از اونه خبرشو بهمون بدید ممنون

- - - Updated - - -

همونطوری که در این عکس میبینید یه سوزن هست که به دسته گاز وصل هست و هر چی بیشتر گاز بدین بیشتر میاد بیرون.
25239

حالا اگه توجه کرده باشین این سوزن چند تا رزوه داره روش که یه صحفه ی اهنی هست که میشه تنظیم کرد سوزن بالا یا پایین باشه

25240

حالا کسی میدونه که این صحفه ی اهنی که ستاره زدم روش باید رو رزوه های بالا یا پایین باید باشه؟؟ متشکر میشم کمک کنید.

25241
به طور معمول باید روی وسط باشه تو فصل سرما یکم مصرفذرو میبرن بالا یعنی یه دور اون خار رو میاری پایین که سوزن بیشتر باز بشه هیچوقت به طمع مصرف کم یا مصرف بالاتر برای بیشتر شدن قدرت موتور اونارو تا اخر نپیچون که کلی ضرر داره براموتور اولیش شمع خراب میشه و ...
همیشه وسط باشه

وحیدشهبازی
17-03-1397, 10:01 بعد از ظهر
سلام دوستان خسته نباشید
کاربراتور موتورمو بازکردم ی سرویس کردم دیافراگمشم عوض کردم
ولی موتور تو دور پایین به ریپ زدن افتاده
بنظرتون مشکل ازکجاشه؟ممنون

Amir.hossein
04-04-1397, 01:00 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان گرامی . بنده چند ماهی میشه که یه مگلی ۲۵۰ خریدم . امروز باکش رو باز کرده بودم و شلنگ های بنزینش رو که پوسیده شده بود عوض کردم . ولی بعد از این تعویض موتور دیگه مثل قبل کار نکرد . تو دور موتور بالا ریپ میزنه . انگار که هوا یا بنزین بهش نمیرسه . وقتی ساساتو میبندم روشن میشه و خود به خود گاز میخوره . وقتی ساساتو باز کنم ۱ ثانیه روشن میشه و سریع خاموش میشه . به هیچ کدوم از پیچ های تنظیمات هم دست نزدم . لطف کنید راهنمایی کنید . واقعا ذهنم رو درگیر کرده . تا قبل از امروز با تگ استارت روشن میشد .

Dani.qeshmi
04-04-1397, 09:51 قبل از ظهر
سلام کسی دیده کاربراتور ان اس صدا بده؟

Amir.hossein
04-04-1397, 01:35 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گرامی . بنده چند ماهی میشه که یه مگلی ۲۵۰ خریدم . امروز باکش رو باز کرده بودم و شلنگ های بنزینش رو که پوسیده شده بود عوض کردم . ولی بعد از این تعویض موتور دیگه مثل قبل کار نکرد . تو دور موتور بالا ریپ میزنه . انگار که هوا یا بنزین بهش نمیرسه . وقتی ساساتو میبندم روشن میشه و خود به خود گاز میخوره . وقتی ساساتو باز کنم ۱ ثانیه روشن میشه و سریع خاموش میشه . به هیچ کدوم از پیچ های تنظیمات هم دست نزدم . لطف کنید راهنمایی کنید . واقعا ذهنم رو درگیر کرده . تا قبل از امروز با تگ استارت روشن میشد .

سلام یه نگاهی هم به شناور کاربرات بنداز من حدس میزنم مشکل از اونه خبرشو بهمون بدید ممنون

- - - Updated - - -

به طور معمول باید روی وسط باشه تو فصل سرما یکم مصرفذرو میبرن بالا یعنی یه دور اون خار رو میاری پایین که سوزن بیشتر باز بشه هیچوقت به طمع مصرف کم یا مصرف بالاتر برای بیشتر شدن قدرت موتور اونارو تا اخر نپیچون که کلی ضرر داره براموتور اولیش شمع خراب میشه و ...
همیشه وسط باشه

لطف میکنید کامنت منم پاسخ بدید ؟

Hesam_4444
09-04-1397, 11:55 قبل از ظهر
سلام خدمت شما دوستان
من یه موتور براوو دارم که وقتی ایست میکنم و‌موتور خاموش میکنم بنزین فلوت میکنه از اشنایان هم پرسیدم گفتن که شناور کاربراتت خرابه خواستم بدونم درسته یا نه؟