PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتورهای مونتاژ ایران از دروغ تا واقعیت

مهدی مریدا
25-06-1390, 05:47 بعد از ظهر
اگر تعصب را کنار بگذارید من می خواهم یک بحثی در مورد موتورهای مونتاژ ایران باز کنم .
به عنوان نمونه من پالس 220 را مثال می زنم که برابر مشخصات ارائه شده از سوی کمپانی سازنده ، قدرتی برابر با 22 اسب بخار و وزنی حدود 155 کیلوگرم دارد . این موتور در بهتر ین شرایط ( باد موافق و راکب با وزن متوسط ) می توان به حداکثر سرعت 150 کیلومتر در ساعت برسد که این هم سرعت لحظه ای بوده و سرعت کروز موتور حدود 115 الی 120 کیلوکتر است . حالا در مقابل به اعداد و ارقام پژو 405 ساخت ایران می پردازیم ( لطفا تحمل کنید توضیح می دهم ) وزنی حدود 1100 و قدرتی ( بنابر اظهار ایران خودرو 100 اسب بخار ) به نظر کارشناسان اهل فن 90 اسب هم نیست ، ارائه می دهد که می تواند به راحتی به سرعت 180 و یا 190 به صورت لحظه ای برسد و سرعت کروزی برابر با 160 را به راحتی می پیماید . حال ببینیم نسبت نیرو به وزن آن در مقابل پالس 220 چگونه است ( محاسبات تقریبی است ) اگر پژو به ازای هر 1100 کیلو 100 اسب و اگرنسبت نیر به وزن پالس 220 در مقیاس با آن قرار گیرد برای همین وزن قدرتی حدودا 150 اسب بخار ارائه میکند . اگر پژو را هم در قالب پالس بگذاریم اگر وزنش هم وزن پالس بود حداکثر 13 اسب بیشتر تولید نمی کرد . پس دلیل اینکه پالس نمی تواند به سرعت پژو برسد چیست ؟
جالب است که شتاب صفر تا صد پژو حدود 13 ثانیه و پالس 220 حدود 14 ثانیه است .
مطلب دیگر چرا هیوسانگ 250 با قدرتی 28 اسبی و وزن 175 کیلویی به سرعت 180 می رسد ولی پالس 220 نمی رسد ( با توجه به نسبت نیرو به وزن ) ؟
نمونه کامل یک موتورسیکلت پدر و مادر دار ( هوندا سی بی آر 150 با قدرت 17 اسبی و وزن 110 کیلویی ) به راحتی به سرعت 160 و یا 170 می رسد ؟
راز سرعت پایین این موتورها چیست ؟
من دو نظریه دارم :
1 – قدرتی خروجی پالس ( انواع پالس ، آپاچی و موتورسیکلتهای هم رده تولیدی ایران ) از ارقام ادعا شده کارخانه سازنده پایین تر است .
2- محدود کننده الکترونیکی جهت کاهش سرعت و شتاب در آنها وجود دارد.
3- شما بگید چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Kami
25-06-1390, 06:09 بعد از ظهر
منتقل شد به این بخش

---------- Post added at 07:09 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

ن دو نظریه دارم :
1 – قدرتی خروجی پالس ( انواع پالس ، آپاچی و موتورسیکلتهای هم رده تولیدی ایران ) از ارقام ادعا شده کارخانه سازنده پایین تر است .
در این مورد زیاد بحث شده . من پالس 220 هند رو مقایسه کردم هیچ فرقی تو تاپ اسپید نداشت
شتاب صفر تا صدشم به نظرم 10 ثانیس
درسته موتور های 1000 سی سی رو 299 قفل میکنن اما در مورد موتور هایی مثل پالس و هیوسانگ و ... محدود کننده ای نیست

Reza
25-06-1390, 07:35 بعد از ظهر
پالس 220 فقط 15 کیلو گرم از cb 400 سبکتره و اگر هم پالس 22 اسب باخار قدرت داشته باشه . که نداره.پس 120 هم براش خوبه:2gwb921:
با توجه به اینکه cb 400 که 53 اسب باخار قدرت داره خیلی زمان میبره که به 180 کیلومتر برسه:sarma:

مهدی مریدا
25-06-1390, 08:01 بعد از ظهر
من در مورد سی بی 400 اطلاعاتی ندارم ولی به نظر من ضرایب دنده اش طوری طراحی شده که حداکثر همین سرعت رو بره ، با توجه به ایهن قدرت اگر ضرایب دنده اش تغییر کنه 100% بیشتر از اینا راه می ره . بحث من سره اینه که من همه این موتورها را ( پالس 180 -200-220- آپاچی 160 -180 و ... ) رو سوار شدم . شما وقتی هیوسانگ و مگلی رو سوار می شود کاملا قدرت ادعایی کارخانه رو احساس می کنید ولی در پالس اینطور نیست . ضمن اینکه پالس 220 ممکنه در تست شتاب با فاصله چند متری تا سرعت 70 الی 80 به دنبال هیوسانگ بره ولی از اون به بعد در آینه هیوسانگ و یا مگلی نقطه می شه . یعنی جون می کنه تا به 150 تا برسه . من در دورهای بالا کاملا احساس کات آف رو در پالس لمس کردم . ضمنا در جایی شنیدم که سیستم برق پالس رو دستکاری می کنن شتابش دو برابر می شه . من که چنین موتوری رو که تقویت شده باشه ندیدم . ولی با عقل جور در می یاد .

شفیع
25-06-1390, 08:10 بعد از ظهر
اینجا بحث دقیقا چیه ؟ یعنی می خواید بگیر مشخصات پالس مونتاژ شده در ایران دورغه ؟ خوب حرفی ندارم، پالس یه نسخه مونتاژ شده از یه موتور هندیه، شما مشخصات و آمار های موتور پالس هندی رو مقایسه کردید، یعنی اسب بخار موتور پالس هندی با موتور پالس ایرانی متفاوته !؟

و اینکه، همچین سئوالی قبلا هم برای من پیش اومده بود، با کمی تحقیق متوجه شدم، معیار سرعت فقط به اسب بخار و وزن نیست ! به عواملی زیادی بستگی داره،
با این توضیحاتی که شما فرمودید،
اینطور می شه برداشت کرد،
دامپتراک ساخت شرکت هپکو
[Only registered and activated users can see links]

508 اسب بخار قدرت داره، یعنی باید یه چیزی حدود 600 کیلومتر در ساعت سرعت بره !!!

مهدی مریدا
25-06-1390, 08:20 بعد از ظهر
دوست عزیز اون دامپتراک که شما در موردش نوشتی و گفتی 500 اسب قدرتش هست ، شمار و به اشتباه انداخته .
1- اون موتور دیزله و ساخته شده برای تولید گشتاور و تورک بالا با یک گیربکس بسیار قوی و قدرتی .
2- مثلا لامبورگینی مورسیه لاگو که 560 اسب قدرتشه باید با دامپتراک مقتایسه بشه ؟! اون موتور قدرت و گشتاور خروجیش و گیربکسش و دور موتورش برای سرعت ساخته شده ولی اگر با همین قدرت بخواهین یک کامیونو باهاش بکسل کنید موتورش می ترکه . ولی مثلا بنز مایلر (26*24 ) با قدرت 240 اسب تا 30 تن بار رو به راحتی حمل می کنه .
3- لطفا موتور دیزل و راهسازی رو با پالس 220 مقایسه نکنین .
4- منظور من این نبود که این موتو تو هند قدرت بیشتری تولید می کنه کلا این موتورا از طرف کارخانه در مورد قدرت و شتابشون غلو می شه .

Reza
25-06-1390, 08:27 بعد از ظهر
همین دامپتراک ساخت شرکت هپکو یکی از دلایلی که 600 تا نمیره همون وزنش هست که فکر کنم یه 20 تن باشه و بعد هم مسئله ایرودینامیک :laie_14:

شفیع
25-06-1390, 08:45 بعد از ظهر
دوست عزیز اون دامپتراک که شما در موردش نوشتی و گفتی 500 اسب قدرتش هست ، شمار و به اشتباه انداخته .
1- اون موتور دیزله و ساخته شده برای تولید گشتاور و تورک بالا با یک گیربکس بسیار قوی و قدرتی .
2- مثلا لامبورگینی مورسیه لاگو که 560 اسب قدرتشه باید با دامپتراک مقتایسه بشه ؟! اون موتور قدرت و گشتاور خروجیش و گیربکسش و دور موتورش برای سرعت ساخته شده ولی اگر با همین قدرت بخواهین یک کامیونو باهاش بکسل کنید موتورش می ترکه . ولی مثلا بنز مایلر (26*24 ) با قدرت 240 اسب تا 30 تن بار رو به راحتی حمل می کنه .
3- لطفا موتور دیزل و راهسازی رو با پالس 220 مقایسه نکنین .
4- منظور من این نبود که این موتو تو هند قدرت بیشتری تولید می کنه کلا این موتورا از طرف کارخانه در مورد قدرت و شتابشون غلو می شه .

آفرین آقا مهدی، منم همینو می خواستم بگم،
اسب بخار دلیل بر میزان سرعت نیست، ضریب دنده ها، نوع گیربکس، تکنولوژی انجین، ...
و اینکه شما موضوع تاپیک رو موتور های مونتاژ ایران ... نوشتید، و از پالس و آمار غیر واقعیه این موتور گفتید، ولی بعدش خودتون گفتید:

بالاخره متوجه نشدم، بحث سر موتور های هندیه یا ایرانی !؟!
موتور های هندی آمار دروغ میدن یا موتور های ایرانی ؟

مهدی مریدا
25-06-1390, 09:56 بعد از ظهر
مگه هند با ایران چقدر فرق می کنه ؟ اونا به یه خود باوری در ساخت انجین و پلات فرم رسیدن ، مثل چین . ولی مشکل چین و هند اینه که هنوز در متالوژی مواد و ترکیب آلیاژها ضعیفن . به نظر من اگر محدود کننده ای هم در این موتورها باشه دلیلش اینه که با شتاب گیری سریع و یا سرعت بالا انجین نترکه . بحث من در مورد ایرانی و یا هندی بودن نیست ، بحث سر اینه که آدم 3 میلیون تومان پول می ده موتور 220 می خره و لی عملا نصف کارایی و عملکرد سی بی آر 150 هوندا رو هم نداره . چرا موتور 220 سی سی با ید 155 کیلو با باکی خالی وزن داشته باشه . ولی بی ام و 1000 آر آر آلمان با اون هیبت و قدرت و تکنولوژی زیر 220 کیلو وزنشه ؟ ما داریم پول یه موتورو می دیم که وزنش بسیار بالاست حداکثر وزن این موتور نباید بیش از 120 کیلو بشه . من حتی با وزن هیوسانگ هم مشکل دارم . یه موتور 250 روی شاسی 600 ! شاسی هیوسانگ 250 و 650 هیچ فرقی با هم ندارن .
به هر حال این عملکرد ضعیف از یه موتور 220 سی سی بعیده . چون ما تا حالا سی جی سوار می شدیم ، عملکرد پالس برامون حیرت آوره . من خودم 200 دارم اصلا از عملکردش راضی نیستم . با بیمه هم 2800 برام آب خورده . ولی به غیر از نرمی و روان بودن کارکرد ، از شتاب و سرعتش اصلا راضی نیستم . اما این یاماهایی که دارم مال 25 سال پیش یه بازسازیش کردم ، به چشم بر هم زدنی 200 تا رو مثل آب خورد پر می کنه . اصلا نمی فهمید کی 100 تا رو رد کرده . به خدا وزنش با پالسی که دارم هیچ فرقی نمی کنه ، شاید سبکتر هم باشه !

شفیع
25-06-1390, 10:14 بعد از ظهر
مگه هند با ایران چقدر فرق می کنه ؟ اونا به یه خود باوری در ساخت انجین و پلات فرم رسیدن ، مثل چین . ولی مشکل چین و هند اینه که هنوز در متالوژی مواد و ترکیب آلیاژها ضعیفن . به نظر من اگر محدود کننده ای هم در این موتورها باشه دلیلش اینه که با شتاب گیری سریع و یا سرعت بالا انجین نترکه . بحث من در مورد ایرانی و یا هندی بودن نیست ، بحث سر اینه که آدم 3 میلیون تومان پول می ده موتور 220 می خره و لی عملا نصف کارایی و عملکرد سی بی آر 150 هوندا رو هم نداره . چرا موتور 220 سی سی با ید 155 کیلو با باکی خالی وزن داشته باشه . ولی بی ام و 1000 آر آر آلمان با اون هیبت و قدرت و تکنولوژی زیر 220 کیلو وزنشه ؟ ما داریم پول یه موتورو می دیم که وزنش بسیار بالاست حداکثر وزن این موتور نباید بیش از 120 کیلو بشه . من حتی با وزن هیوسانگ هم مشکل دارم . یه موتور 250 روی شاسی 600 ! شاسی هیوسانگ 250 و 650 هیچ فرقی با هم ندارن .
به هر حال این عملکرد ضعیف از یه موتور 220 سی سی بعیده . چون ما تا حالا سی جی سوار می شدیم ، عملکرد پالس برامون حیرت آوره . من خودم 200 دارم اصلا از عملکردش راضی نیستم . با بیمه هم 2800 برام آب خورده . ولی به غیر از نرمی و روان بودن کارکرد ، از شتاب و سرعتش اصلا راضی نیستم . اما این یاماهایی که دارم مال 25 سال پیش یه بازسازیش کردم ، به چشم بر هم زدنی 200 تا رو مثل آب خورد پر می کنه . اصلا نمی فهمید کی 100 تا رو رد کرده . به خدا وزنش با پالسی که دارم هیچ فرقی نمی کنه ، شاید سبکتر هم باشه !

آقا مهدی، شما اول تکلیف خودتو معلوم کن، اسم تاپیک رو (موتور های مونتاژ ایران) نامگذاری کردید ولی بعدش می گید
بحث من در مورد ایرانی و یا هندی بودن نیست
دوست من، بحث در مورد این مطلبی که الان فرمودید خیلی گسترده ست، یکی به همون دلایلی که اون بالا گفتم
اسب بخار دلیل بر میزان سرعت نیست، ضریب دنده ها، نوع گیربکس، تکنولوژی انجین، ... و کیفیت تولید و مونتاژ تمام این ها در سرعت یک موتورسیکلت تاثر داره !
و اینکه این موتوری که شما فرمودید دارید، یاماها ( 25 ساله) آیا این موتور دو زمانه ست یا 4 زمانه !؟
هر مدل موتوری یک مزیت داره، من هم دیدم موتور های قدیمی قدرت بالایی داشتن، ولی آسایش و نرمی نداشتن، و شاید بشه گفت در عصر جدید، به آسایش و امنیت بیشتر دقت شده، و یا بهتره بگیم تخصصی تر به کاربرد موتور ها نگاه شده.
دوست من، اگر واقعا علاقه مند به موتور های شدیمی هستید بهتون پیشنهاد می کنم هیچ موتور جدیدی نگیرید، برای اینکه اصلا قابل مقایسه نیستند و باعث می شه به کل نا امیدی تمام وجودتون رو فرا بگیره !
من خودم موتور های هوندا 125 قدیمی رو دیدم با قیمت 600 هزار تومن که 125 کیلومتر در ساعت راه میرن این در صوریتیه که موتور های 5 میلیونی وجود دارن حداکثر سرعتشون 125 کیلومتر در ساعته
ولی باید ببینید دنبال چی هستید، آیا ملاکتون از موتور خوب فقط سرعته !؟

Kenji
25-06-1390, 10:32 بعد از ظهر
علم مکانیک، داینامیک، استاتیک، فیزیک ایستا، کوانتوم، حالت جامد زیر سوال رفت تو این تاپیک کلا

شفیع
25-06-1390, 10:49 بعد از ظهر
علم مکانیک، داینامیک، استاتیک، فیزیک ایستا، کوانتوم، حالت جامد زیر سوال رفت تو این تاپیک کلا

بله،
در مورد همچین مسائلی نباید تعصبی و عجولانه عمل کرد !
تناقض در مباحث و همچنین معلوم نشدن هدف بحث در این تاپیک به وفور یافت می شه،
این تاپیک یا باید تغییر نام داده شه یا بسته شه !

مهدی مریدا
26-06-1390, 02:11 بعد از ظهر
هر موضوعی که مذاق شما خوش نیاد باید بسته شه ؟!
آقا من کلا از بابت این تاپیک عذرخواهی می کنم . سعی می کنم دیگه تکرار نشه !

Babak
26-06-1390, 02:19 بعد از ظهر
دیروز تو یه کانال داشت در مورده یه کی از مدل های اسپرت نیسان حف میزد.خوده طرف میگفت که کمپانی گفته 0 تا 100 این ماشین 6.5 ثانیه هست.
اونی که تست میکرد توی پیست تست کرد چند بار وبه زمانه 8.5 ثانیه رسید.
زنگ زد به نیسان اون ها گفتن تو شرایط آزمایشگاهی و روی غلطک به این عدد رسیدن.

nightwolf_suzuki
26-06-1390, 02:25 بعد از ظهر
اگر تعصب را کنار بگذارید من می خواهم یک بحثی در مورد موتورهای مونتاژ ایران باز کنم .
به عنوان نمونه من پالس 220 را مثال می زنم که برابر مشخصات ارائه شده از سوی کمپانی سازنده ، قدرتی برابر با 22 اسب بخار و وزنی حدود 155 کیلوگرم دارد . این موتور در بهتر ین شرایط ( باد موافق و راکب با وزن متوسط ) می توان به حداکثر سرعت 150 کیلومتر در ساعت برسد که این هم سرعت لحظه ای بوده و سرعت کروز موتور حدود 115 الی 120 کیلوکتر است . حالا در مقابل به اعداد و ارقام پژو 405 ساخت ایران می پردازیم ( لطفا تحمل کنید توضیح می دهم ) وزنی حدود 1100 و قدرتی ( بنابر اظهار ایران خودرو 100 اسب بخار ) به نظر کارشناسان اهل فن 90 اسب هم نیست ، ارائه می دهد که می تواند به راحتی به سرعت 180 و یا 190 به صورت لحظه ای برسد و سرعت کروزی برابر با 160 را به راحتی می پیماید . حال ببینیم نسبت نیرو به وزن آن در مقابل پالس 220 چگونه است ( محاسبات تقریبی است ) اگر پژو به ازای هر 1100 کیلو 100 اسب و اگرنسبت نیر به وزن پالس 220 در مقیاس با آن قرار گیرد برای همین وزن قدرتی حدودا 150 اسب بخار ارائه میکند . اگر پژو را هم در قالب پالس بگذاریم اگر وزنش هم وزن پالس بود حداکثر 13 اسب بیشتر تولید نمی کرد . پس دلیل اینکه پالس نمی تواند به سرعت پژو برسد چیست ؟
جالب است که شتاب صفر تا صد پژو حدود 13 ثانیه و پالس 220 حدود 14 ثانیه است .
مطلب دیگر چرا هیوسانگ 250 با قدرتی 28 اسبی و وزن 175 کیلویی به سرعت 180 می رسد ولی پالس 220 نمی رسد ( با توجه به نسبت نیرو به وزن ) ؟
نمونه کامل یک موتورسیکلت پدر و مادر دار ( هوندا سی بی آر 150 با قدرت 17 اسبی و وزن 110 کیلویی ) به راحتی به سرعت 160 و یا 170 می رسد ؟
راز سرعت پایین این موتورها چیست ؟
من دو نظریه دارم :
3- شما بگید چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من بی طرف میگم کارخانه ها که کمی اغراق در جنس تولیدی دارند
اما اینکه پالس و اپاچی و ... به این سرعت نمیرسند ضعف موتور یا مونتاژ بد کارخانه نیست داداش
ضعف هواکش و ترانزیستور و زنجیر و خورشیدی و نحوه انتقال قدرت به چرخ هستش...
توضیح :
اولا شاسی پالس کشش سرعت 140 به بالا رو نداره، من خودم دیدم شاسی پالس بارها شکسته...
دوما اگر هواکش موتور درست کار نکنه به هر دلیل(کوچک بودن سوراخ های هواکش، کثیف بودن، تراز نبودن) دور موتور بالا میره و سرعت بالا نمیره
اگر ترانزیستور درست کار نکنه و ضعیف باشه دور موتور بالا نمیره...
اگر تعداد زنجیر دقیق نباشه(زیاد و کم باشه،البته تعداد زنجیر بسته به قدرت موتور باید زیاد و کم بشه) سرعت رو به شدت پایین میاره
اگر جنس خورشیدی از المینیوم نباشه گرم میشه و انبساط پیدا میکنه و از سرعت کم میکنه
و دلایل دیگه که حال گفتنش رو ندارم...
امیدوارم متوجه سرعت نگرفتن موتور ها رو شده باشی

من و یکی از دوستام داریم یه موتور 200 سی سی سوزوکی البته باز هم تقویت شده رو روی بدنه پولسار سوار میکنیم
البته شاسی رو به طرز فوق العاده ای تقویت کردیم...
اولین بار که ازمایش کردیم 170 رفت و هیچ فشاری به موتور نیومد که چند روز بعد ترانزیستور سوزوندیم...
اگر ضعف ترانزیستور رو بر طرف کنیم شاید به سرعت ثابت 180 بتونیم برسونیمش...البته شاید...هنوزم مشخص نیست و از جیب ما فقط داره پول میره

nOviA
26-06-1390, 03:31 بعد از ظهر
مهدی جان پالس 220 یک موتور استاندارد شهری هست. برای شهر ساخته شده نه برای مسابقه و گازیدن. وزن بالاش هم برای همین مساله هستش. برای امنیت بیشتر. قدرتش هم رو داینو فکر میکنم 17 18 اسب باشه.

تو سرعت ضرایب دنده های گیرباکس و آیرودینامیک موتور و راکب مهم ترین مساله هستش.

مثلا همین هوندا 150 یا دربی 160 با اینکه حجمشون از پالس 220 کمتره اما شتابی یکسان دارند. چون دربی و هوندا موتور های اسپرت و پالس موتور استاندارد هستش. هر3 برای شهر هستش اما لذت های مختلفی دارن که شما با توجه به سلیقه ی خودتون باید یکی رو انتخاب کنید.
حالا اگه انتخاب تو کشور ما کمه و قیمت ها بسیار متفاوت بحثش فرق میکنه.

مهدی مریدا
26-06-1390, 04:06 بعد از ظهر
کاملا با نظر شما دوست عزیز و همینطور ( گرگ شب ) موافقم ، خوشحالم که نظرات منطقی و مثبتی در مورد عنوان این تاپیک از سوی شما دو دوست عزیز مطرح شد .
ولی از آقای کنجی و شفیع دلخورم . نمی دونم چرا بعضی ها توی این سایت تا حوصله جواب دادن به عنوان تاپیک رو ندارن و یا به مذاقشون خوش نمی یاد شروع می کنن به مسخره کردن و تهدید به بستن تاپیک . اگه این سایت یه محیط دوستانه است باید نظر همه در اون محترم باشه و الا آقایون یه سایت درست کنن و هیچ کس حق عضو شدن نداشته باشه ، هی بشینن همدیگرو مسخره کننو سرکار بذارن !
من به خاطر همین مسائل چند ماه بود دلخور بودم و به این سایت سر نزده بودم . حالا هم که برگشتم بازم می بینم همون دیکتاتوری قدیمی در این سایت حکمفرماست !! امیدوارم در این زمینه مسئولین سایت یه تجدید نظری بکنن.

nOviA
26-06-1390, 04:13 بعد از ظهر
البته مهدی جان بحث تاپیک ربطی به عنوان تاپیک نداشت.منم که اولش خوندم فکر کردم در مورد موتورهای مونتاژ ایران میخواد بحث بشه.اما بعد از چنتا پست مشخص شد که بحث برای تاپ اسپید و شتاب و انتخاب موتور هستش.
در هر صورت مدیران لطفا برای عوض شدن اسم تاپیک و بسته شدن و ... مسائل مربوط به مدیران فقط در تاپیک مدیران بحث کنن که سوء تفاهم نشه ممنون.

مهدی مریدا
26-06-1390, 04:20 بعد از ظهر
بازم با نظرت موافقم .

شفیع
26-06-1390, 09:07 بعد از ظهر
هر موضوعی که مذاق شما خوش نیاد باید بسته شه ؟!
آقا من کلا از بابت این تاپیک عذرخواهی می کنم . سعی می کنم دیگه تکرار نشه !

آقا مهدی فکر کنم سوءتفاهم شده :11:
دوستان همه می دونن، من علاقه ی زیادی به کامل جواب دادن دارم، و از اینکه کسی ازم بپرسه خوشحال می شم،
منظورم از از بستن، اصلا خدا نکرده بی احترامی به شخصه شما نبوده، یک بار دیگه نوشته های من رو از اول بخونید، توی تمام نوشته هام چندین بار گفتم موضوعی که نامگذاری کردید ربطی به بحث نداره، و این باعث گیج شدن و بی اعتمادی خوانندگان در آینده می شه.
من چند بار بهتون گفتم:
بالاخره متوجه نشدم، بحث سر موتور های هندیه یا ایرانی !؟! ...
ولی باز شما منظور رو متوجه نشدید و یا نشندیده گرفتید و باز هم بحث جدیدی رو شروع کردید، به خاطر همین خواستم که موضوع تغییر نام داده شه و یا این موضوع بسته شه و موضوعی و با نام بحث مورد نظر شما باز شه، که گویا ناخواسته باعث سوءبرداشت شدم.
و البته هنوز هم از مدیر محترم این بخش درخواست دارم نام تاپیک رو به نامی که مرتبط با مباحثه هست تغییر بده.
مهدی جان، من تصمیم داشتم به طور کامل به صورت فنی جواب بدم، به همین خاطر ازتون چند سئوال پرسیدم تا بتونم نتیجه گیری کنم، ولی شما اصلا جواب ندادید :sad:
اگر ناخواسته باعث رنجشت شدم، امیدوارم عذرخواهی حقیر رو بپذیری.