PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تازه کار

hosein esf
24-06-1390, 05:25 بعد از ظهر
سلام عزیزان من چند روزیه رفتم توفکر موتور خریدن اطلاعات قبلی هم ندارم میخواستم از شما ها که خیلی وقته سوار موتور میشین بپرسم که من الان که میخوام هز صفر شروع کنم چیکار کنم ؟

Kenji
24-06-1390, 05:30 بعد از ظهر
بودجت چقدره؟

به چه موتور هایی علاقه داری؟

دوچرخه سوار شدی؟ :دی :29:

ap_peiki
24-06-1390, 05:36 بعد از ظهر
سلام شما باید این تاپیک رو تو قسمت مشاوره فروش میزدید . بعد از انتقال مفصل بحث میکنیم

Kenji
24-06-1390, 06:16 بعد از ظهر
منتقلید

nopo
24-06-1390, 10:16 بعد از ظهر
با سی جی شروع کن

nOviA
25-06-1390, 01:47 قبل از ظهر
تا چقدر میخواین هزینه کنید برای موتور؟
دوچرخه رو فکر میکنم همه سوار شده باشن.
چند سالتونه؟

برای شروع حتی میتونید موتور 250 سی سی هم سوار شید. همه چیز بستگی به خودتون داره.

قاصد
25-06-1390, 05:05 قبل از ظهر
من با نو پو موافقم اول از سبک شروع کن سی جی برای اینکه دستت راه بیفته عالیه اگرم خدایی نکرده چیزی بشه وسایلش ارزونه راحت هم راه میافتی :biggrin:

hosein esf
25-06-1390, 10:44 قبل از ظهر
سلام اره دوچرخه سواریم عالیه 5سال بطور مداوم سوار میشدم برام زیاد هزینه مطرح نیس به نظرم اگه الان از یک بی کلاج شروع کنم و بعد برم سراغ سی سی بالاتر

Kami
25-06-1390, 10:46 قبل از ظهر
سلام اره دوچرخه سواریم عالیه 5سال بطور مداوم سوار میشدم برام زیاد هزینه مطرح نیس به نظرم اگه الان از یک بی کلاج شروع کنم و بعد برم سراغ سی سی بالاتر
موتور بی کلاچ اگه سوار شی به موتور های با کلاچ عادت نمیکنی . بهتره از پالس یا اپاچی شروع کنی

nazamm
25-06-1390, 10:49 قبل از ظهر
سلام اره دوچرخه سواریم عالیه 5سال بطور مداوم سوار میشدم برام زیاد هزینه مطرح نیس به نظرم اگه الان از یک بی کلاج شروع کنم و بعد برم سراغ سی سی بالاترژ

موتور بی کلاج سوار شی هیچ وقت موتور سوار نمیشی

از من میشنوی با وسپا شروع کن

Babak
25-06-1390, 10:59 قبل از ظهر
برای شروع فقط سی جی مثله شروع ماشین که همه با پیکان شروع می کردن موتور هم از سی جی شروع بشه بهتره.این یه قانونه نا نوشته است:i'm ok:

nOviA
25-06-1390, 12:38 بعد از ظهر
نه بابک جان اصلا اینطوری نیست. ذهنشو درگیر نکنید. با هر موتوری که دوست داری تا حجم 250 میتونی شروع کنی.

ARSH
25-06-1390, 01:25 بعد از ظهر
پالس - آپاچی

nopo
25-06-1390, 11:35 بعد از ظهر
پالس - آپاچی
میخوای خودشو به کشتن بده؟!!:minzdr::i'm ok:

Kenji
25-06-1390, 11:56 بعد از ظهر
حاجی من از آپاچی شروع کردم.

1 بار همون اول خوردم زمین. خلاص. بگیر خیالت راحت

ARSH
26-06-1390, 01:10 قبل از ظهر
میخوای خودشو به کشتن بده؟!!:minzdr::i'm ok:

نه زیادم این آپاچی و این موتورا چیزه شاخی نیستن ( توهین نشه به آپاچی داران و پالس دارن منظورم از شاخ نیستن اینه که برای شروع کار شاخ نیستن که رام نشده باشن وگرنه تو کلاس خودشون جزو موتور های عالی هستن )

سی جی رو میخواد مثلا 500 ت بخره بعد 2 ماه سوار شه 200 ت ضرر بده یا 150ت ضرر بده معقولانه نیست دو ماه 150 ت ضرر مثلا
از همین الان یه موتوری بگیره لا اقل 2 سال بهش بدون دردسر با بنزین و روغن کار بده و با همونم شروع کنه
بعد موتورای هندی میشه گقت تقویت شده سی جی هستن با ظاهری جدید دیگه ( بازم توهین نمیکنم نظریه خودمه شایدم اشتباه میکنم )
اگه به من بود و پول ملاکم نبود با 250 و 400 و 600 شروع میکردم ! البته باید از خودش ببینه یعنی یه نگاه به خودش بندازه ببینه پشته 600 یا 250 یا هرچی میشینه دو نفر دیدن نگن طرف ... دسته لا اقل استیل نشستن پشت موتور رو داشته باشه ( چه رو سی جی چه رو سی بی ار)
آدم نباید از سختی ها و ترس ها فرار کنه ! باید با سر بره تو شکمشون ( از آپاچی و پالس نترسه بره سوارشون شه و جا بیوفته براش )
ولی بازم میگم نظره خودمه شاید درست نباشه
اگه اشتباه . مذحکه عذر میخوام

nOviA
26-06-1390, 01:35 قبل از ظهر
ببینید در کل سواری موتور ها تو دسته های مختلف با هم فرق داره.
من خودم اول از cg شروع کردم. 3 ماه دستم بود. تو این 3 ماه حتی با سی جی موتورو تا 45 درجه میخوابوندم تو پیچ ها. میخوام بگم با این موتور سعی کردم تا میتونم تو تمام شرایط تجربه بدست بیارم.اصلا هم از زمین خودرن نمی ترسیدم.بر عکس، خیلی دوست داشتم بخورم زمین تا ببینم موتور تا چه حدی منو نگه میداره! که البته با دربی همون هفته ی اول خوردم زمین و پیچ موتور و مقدار گاز تا حدود زیادی دستم اومد.
بعد از سی جی سوار دربی شدم. سی جی یک موتور استاندارد شهری به حساب میاد. دربی یک موتور اسپرت شهری هستش. سواری این 2 زمین تا آسمون با هم فرق داشت. وقتی سوار دربی شدم انگار تاحالا سوار موتور نشده بودم! وقتی از دربی سوار cbr600 شدم برام خیلی راحت بود روندنش چون هر2 تو یک دسته بودن.
نمیخوام بگم اول برو یه موتور 600 سی سی بخر. تو هیج جای دنیا برای یک تازه کار یه موتور 0 تا 100 حدود 3 ثانیه ای رو پیشنهاد نمیکنن. ببین تو چه سبک موتوری دوست داری و میخوای یاد بگیری.
اگر به موتور های استاندارد مثل سی جی و آپاچی و پالس و cb400 و cb1300 و اینجور موتور ها علاقه داری از همینا شروع کن(البته برای شروع کار حجم زیر 250 سی سی)
اگر به موتور اسپرت مثل دربی و مگلی و هیوسانگ و cbr های هوندا و این جور موتورها علاقه داری حتما از یک موتور اسپرت شروع کن( برای شروع حجم زیر 250 سی سی)
موفق باشی

alip
26-06-1390, 01:48 قبل از ظهر
برادر
به نظر من یه کم هم برو تو خودت وببین تو وجودت حس رام کردن تا چه حد موتوریو داری این خیلی مهمه
ممکنه منیکه میخوام ازصفر شروع کنم سی جی هم برام زیادباشه اما دوست دیگه ای بتونه با موتور خیلی قویتری شروع کنه و اینو شما باید اول از خودت بپرسی
انشاالله که نهایتا هرچی که خریدی باهاش حال کنیو بتونی هرچه زودتر رامش کنی وقلقشو بدست بیاری

amir74
08-07-1390, 07:41 بعد از ظهر
سلام دوستان ببخشید قیمت شوکا 250 تر تمیز زیادم کار نکرده مدل اخرای 89 یعنی 2 3 ماه قبل از 90 چنده؟(نو نیست دسته 2 :gigglesmile:)
مایع خنک و هوا خنکشو نمی دونم

Alireza
08-07-1390, 10:07 بعد از ظهر
دوست عزیز تو تاپیک مربوطه این سوال رو بکنید به این تاپیک ربطی نداره این موضوع