PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واردات موتورسيكلت به كشور مشروط شد

نیما نادری
23-06-1390, 01:51 بعد از ظهر
هیأت وزیران شرایط جدیدی را برای واردات موتورسیکلت جهت استفاده در پیست موتورسواری مصوب کرد. به گزارش «اتو آنلاین» بر اساس مصوبه هیأت وزیران، ورود و ترخیص موتور سیکلت فقط جهت استفاده در پیست موتور سواری به شرط عدم تردد در شهرها، پس از اخذ گواهی از وزارت ورزش و جوانان بدون رعایت شرط دارا بودن نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش و با رعایت سایر مقررات مجاز است.
این مصوبه در جلسه مورخ 9 مردادماه هیأت وزیران بنا به پیشنهاد مورخ 4 تیرماه وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد تبصره 14 ماده واحده قانون چگونگی محاسبه و وصول حقوق گمرکی، سود بازرگانی و مالیات انواع خودرو و ماشین آلات راه سازی وارداتی و ساخت داخل و قطعات آنها (مصوب 1371) صادر شده است. منبع : فارس

reza KTM
23-06-1390, 01:57 بعد از ظهر
با همون مبلغ گمرک قبلی؟

ARSH
23-06-1390, 02:58 بعد از ظهر
آقا یه چی میگم نخندید
من نفهمیدم راستش
متن های کتابی رو نمیفهمم ببخشید
الان یعنی موتور دیگه نمیشه وارد کرد تو خیابونا سوار شد ؟
یکم ساده تر میشه بگید مرسی

Kenji
23-06-1390, 03:10 بعد از ظهر
فدراسیون می تونه هرجور موتوری رو برای استفاده در پیست وارد کنه

adnice
23-06-1390, 05:46 بعد از ظهر
نوشته با رعایت پرداخت سود و حق گمرکی اینم که قبلا میشد :wow:

Kenji
23-06-1390, 10:33 بعد از ظهر
به این هیئت دولت باید گفت، شما ها اگه ممکنه کم اختلاس بکنید، تصویب قانون موتورسواری پیش کش

nOviA
23-06-1390, 11:09 بعد از ظهر
قبلا فقط خود هیئت میتونست موتور بیاره. الان فکر میکنم با این قانون جدید هر شخصی زیر نظر هیئت میتونه خودش موتور بیاره و براش برگ سبز بگیره. البته بعد از پرداخت گمرکی و ...
فکر میکنم اونهایی هم که موتور اماراتی دارن بتونن براش برگ سبز بگیرن.

Mohammad
24-06-1390, 12:11 قبل از ظهر
من ioms رو نگاه کردم، هنوز مجوزش صادر نشده، اما احتمالا به زودی بشه ثبت سفارش کرد.

nOviA
24-06-1390, 02:42 قبل از ظهر
ioms
؟؟ ؟؟

Mohammad
24-06-1390, 07:33 قبل از ظهر
سایت ثبت سفارش وزارت بازرگانی.

nOviA
24-06-1390, 02:09 بعد از ظهر
با این حساب فکر میکنم جانباز ها بتونن با قیمتی بسیار کمتر گمرکی رو پرداخت کنن درسته؟؟؟

Kami
24-06-1390, 02:14 بعد از ظهر
با این حساب فکر میکنم جانباز ها بتونن با قیمتی بسیار کمتر گمرکی رو پرداخت کنن درسته؟؟؟
شک نکن . همین الانشم خیلی امکانات دارن
یه روز خوب میاد

ap_peiki
24-06-1390, 02:41 بعد از ظهر
شک نکن . همین الانشم خیلی امکانات دارن
یه روز خوب میاد
حقشونه البته بعزیاشون که واقعا جانبازن
اونام یه روز خوب داشتن ولی بخاطر دفاع از مملکتشون غید اون روزای خوبا زدن و دل رو زدن به دریا و الان یه عمره که همه روزاشون جهنمه این کارا حداقل کاریه که این مملکته بی صاحب صلار میتونه براشون انجام بده .

Kenji
24-06-1390, 03:24 بعد از ظهر
از بحث اصلی خارج نشیم.

kheyri
24-06-1390, 05:53 بعد از ظهر
يكي كه تو گمرك هست بپرسه ببينه ادم عادي ميتونه موتور بياره.
بعد يه چيز ديگه اين عكس اسبه تو همه پستا يه جوري:wall3:
يه چيز ديگه طبق اين قانون 750 معافه :riz481:

Babak
25-06-1390, 11:11 قبل از ظهر
می تونه بیاره باید بره توی سایت یازرگانی ثبت سفارش کنی اونم همیشه قسمته خودرو وموتورش بسته است:icon_pf _52_:

yamaha yzf r6
14-07-1390, 08:12 بعد از ظهر
من که متوجه نشدم واردات موتورسیکلت ورزشی با چه تعرفه ای خواهد بود .لحظه شماری میکنم تا واردات آزاد بشه یه 600 بندازیم تو پیست.:wow:

BKING
16-07-1390, 07:08 بعد از ظهر
يكي كه تو گمرك هست بپرسه ببينه ادم عادي ميتونه موتور بياره.
بعد يه چيز ديگه اين عكس اسبه تو همه پستا يه جوري:wall3:
يه چيز ديگه طبق اين قانون 750 معافه :riz481:

بیشتر توضیح بده 750 از چی معافه ؟

yamaha yzf r6
27-07-1390, 10:25 بعد از ظهر
چه مصوبه مضحکی. به شرط عدم تردد در شهرها یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟همچین میگن فقط جهت استفاده در پیست انگار که توی هر شهری یه پیست مدرن موتور ریس دارند. راست میگن در ابتدا بیان زیر ساختها رو بسازند یه پیست درست و درمون مطابق با استانداردهای روز دنیا بسازندتا اون بنده خدای موتورسوار کم تجربه یا بی تجربه نیاد تو خیابونهای شهر به غیر از خودش چهار نفر دیگه رو به کشتن بده حتما این پیست آزادی رو میگن پیست! حالا حساب کنید به تعداد زیادی موتور بیاد توی اون پیست نیم کیلومتری البته مثلا پیست فقط ملت میان موتورهاشون رو جک میزنند میشینند اونجا همدیگه رو تماشا میکنند.کدوم پیست بابا.:icon_pf _99_:

RIDER
28-07-1390, 01:33 قبل از ظهر
آی داغ دل مارو تازه کردی الان یه پیست کارتینگو آفرود ماشین دارن تو رشت میسازن خدا کنه موتورم راه بدن اواخره ساختشه

moein.bb
28-07-1390, 11:38 قبل از ظهر
من از یکی از شرکت ها ترخیص کالا پرسیدم گفت باید نامه از سازمان ورزش و جوانان بیارم و ظاهرا حدود 70 درصد باید هزینه کنی یعنی موتور 10 تومنی 17 تومن میفته
حالا مساله اینه که نامه رو از سازمان تهران باید گرفت یا مراکر استان هم میشه و اصلا میدن یا نه؟

yamaha yzf r6
28-07-1390, 02:25 بعد از ظهر
یعنی چی 70% تعرفه خودشون که گفته بودند 6% جهت استفاده ورزشی !! ای خدای من به داد ما برس:i'm ok:
چرا باید از داشتن موتورسیکلتهای روز دنیا محروم باشیم .یعنی میشه یه روز شاهد آزاد سازی موتورسنگین باشیم؟؟؟

yamaha yzf r6
01-08-1390, 10:57 بعد از ظهر
آقا هر کی خبری جدید در رابطه با این موضوع داره خبر بده .:24:

masoud69
12-09-1393, 05:02 بعد از ظهر
سلام دوستان
این متن رو تازه دیدم کی خبر داره جریان چیه؟
از:دفتر واردات

باسلام و احترام
به پيوست تصوير نامه شماره 2848-90210 مورخ 26/5/90 اداره كل مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت به انضمام تصوير تصويب نامه شماره 104053/ت46929ﻫ مورخ 20/5/90 هيات محترم وزيران موضوع واردات موتورسيكلت نو جهت استفاده صرفا در پيست موتورسواري ارسال مي گردد. لازم به ذكر است ترخيص موتورسيكلتهاي وارداتي از محل مصوبه مزبور منوط به رعايت ضوابط ثبت سفارش در وزارت بازرگاني و اخذ گواهي و مجوز ترخيص از وزارت ورزش و جوانان و ارائه مجوزهاي استاندارد، بهينه سازي سوخت و محيط زيست مي باشد. ضمنا ترخيص موتورسيكلتهاي مزبور با حجم موتور بالاي 250 سي سي منوط به اخذ مجوز شوراي امنيت ملي مي باشد. خواهشمند است دستور فرمائيد ضمن رعايت موارد فوق در هنگام صدور پروانه گمركي عبارت « اين پروانه جهت شماره گذاري فاقد اعتبار بوده و موتورسيكلتهاي مزبور صرفا جهت استفاده در پيست قابل استفاده مي باشند» در روي پروانه بصورت خوانا درج گردد و مراتب بصورت جداگانه به پليس راهور ناجا منعكس گردد. اضافه مي نمايد ترخيص موتورسيكلت از محل مصوبه مزبور صرفا از گمركات تخصصي خودرو امكان پذير مي باشد.
فرود عسگري
مدير كل دفنر واردات
لینک ([Only registered and activated users can see links])
با این شرایط خودمون میتونیم ترخیص کنیم یا باید بدیم ترخیص کار یا شرکت برامون ترخیص کنه
ممنون

vahidshah
12-09-1393, 05:35 بعد از ظهر
خو ب هرچی باشه یه قدم مثبته و میتونه لاقل بدرد کسان یبخوره
مثلا دوستان از گمرک بعضی شهرهای عکس کلی موتور سنگین نو گذاشته بودن که دارن تو حیاط گمرک خاک میخورن/فکر میکنم اونهارو کسی از کشور خارجی خریداری کرده بود ه به طور قانونی وارد کرده اما بدلیل قواتین سخت و یا نبود بند خاصی نتونسته از گمرک ایران ترخیض کنه و مونده.و فکر میکنم عات هم این بود که اونو شخص وارد کرده گرچه قانونی و با رعایت ضوابط اما باید توسط شرکت ی که مجوز قانونی داشت ترخیص میشد که نمیشده .و کسی اگه موتور خاصی میخواست که هیچ شرکتی مثلا کویر وارد کنندش نبود.راه دیگه ای نداست مگر اینکه یجوری اون شرکت راضی بشه بیاره اما الان /مزایا اینه که اولا شخص میتونه موتور مورد نظرشو خودشم با گرفتن اون مجوز های استفاده پیست بیاره دوما هم که لازم نیست که واسه یه موتوری کسی معطل بمونه که شرکتی که مجوز داره واردش کنه و میتونه خودش استین بالا بزنه خودشم چه استینایی!!و سوما هم که اگه شرکت های وارد کننده بخاطر رقیب نداشتن بخان بعد از وارد کردن وسیله .علاوه بر هزینه گمرک و موتور قیمت زیادی زبه بهونه زحمات و هزینه های حمل و نقل بکشن روش اونخ وارد کننده ها ی شخصی میتونن قیمت بهتری بدن و شرکت های مجبور شن کم کنن قیمتو

masoud69
13-09-1393, 06:53 قبل از ظهر
سلام
یعنی با شرایط بالا من اول باید موتور وارد کنم بمونه توی گمرک بعد باید این مراحل رو (
ثبت سفارش در وزارت بازرگاني و اخذ گواهي و مجوز ترخيص از وزارت ورزش و جوانان و ارائه مجوزهاي استاندارد، بهينه سازي سوخت و محيط زيست مي باشد. ضمنا ترخيص موتورسيكلتهاي مزبور با حجم موتور بالاي 250 سي سي منوط به اخذ مجوز شوراي امنيت ملي مي باشد.

انجام بدم
یا اینکه میتونم مراحل زیر رو انجام بدم
بعد موتورم رو بگیرم یا اینکه نه باید برم اول ثبت سفارش انجام بدم و اخذ گواهی . مجوز ترخیص
وزارت ورزش و محیط زیست و شورای امنیت ملی بگیرم اونوقت برم موتور وارد کنم
کسی از دوستان تا الان این شرایط رو انجام داده اخه خیلی عجیبه یعنی هرکسی موتور داره الان اول
این شرایط رو گذرونده یا اینکه همش کشکه
خیلی تعجب کردم