PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت كشنده موتورسيكلت براى عقب اتومبيل

alip
22-06-1390, 02:52 قبل از ظهر
سلام دوستان
بطور قطع خيلى از دوستان هم موتور دارن و هم ماشين
اكه دوستانى كشنده براى موتورشون در عقب ماشينشون ساختن لطفا عكس بزارين وراهنمايى كنين وطريقه ساختشو بكين دوستانى هم هستن كه كزشته از زوق زاتى تجربه فنى دارن كه خواهش ميكنم راهنمايى كنن
من توى نت دو مدل كشنده ديدم
1-كشنده هايى كه جرخ عقب موتور روى زميينه
2-كشنده هايى كه موتور رو كلا از زمين جدا ميكنه...كه اين مدل هم باز به دو شكله:يكى كشنده با جرخه(مثل كشنده روى ماشين اقاى بهرامى) و يه مدلم هست كه موتور به بشت ماشين فيكس ميشه(عمود بر ماشين در عقب)
استيد لطف كنيدوراهنمايى كنيد
ضمنا كشنده اى كه هر جه كم هزينه تر باشه مد نظر هست

alip
22-06-1390, 02:56 قبل از ظهر
عكس يدك كش كه موتورو كلا اززمين جدا ميكنه و موتور عمود بر ماشين هست رو جايى بيدا نكردم اكه دوستان دارن لطفا بزارن كه ازش استفاده كنيم جون من بيشتر دنبال اونم وميخوام بشت نيسان باترول جاسازيش كنم
ممنون

شفیع
22-06-1390, 06:52 قبل از ظهر
علی جان، اتفاقا منم دنبالشم، البته یه نقشه هایی تو سرم هست،
اینطور که من تحقیق کردم، مدل های زیادی وجود داره، و البته اکثر موتور سوار ها اونطور که خودشون می خوان و با خلاقیت خودشون یدک کش واشه موتورشون طراحی می کنن.
منم دنبال یه یدک کش واسه خودروهای سواری می گردم (پیکان، پراید، پژو، ال90)
تحقیقاتم کامل شد و یا وقتی درستش کردم حتما اینجا مطرح می کنم.

soroush adventure
22-06-1390, 08:58 بعد از ظهر
اتفاقا همین هفته پیش من و کامرو یه یدک کش کاردرست ساختیم که با بقیه یدک کش ها کمی فرق داره و توسط یک 4شاخ به ماشین متصل میشه که مزایایی نصبت به مدلهای مشابه داره.
از مراحل ساخت عکس هم تهیه کردیم و منتظر بودیم که مراحل اخرش هم طی بشه که عکس+ توضیحات + نقشه دقیق رو تو سایت ارائه کنیم.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

---------- Post added at 09:58 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

این یدک کش رو هم کامرو ساخته[Only registered and activated users can see links]

شفیع
22-06-1390, 09:43 بعد از ظهر
سروش جان،
بد جور مشتاقم ببینم چی درست کردی،
منم طرح هایی زدم.

Majicpride
22-06-1390, 10:01 بعد از ظهر
سلام دوستان
یکی از ساده ترین و کاربردی ترین راهای یدک کشیدن موتور سیکلت با خودرو این روشیه که الان میخوام معرفی کنم

(کشوندن موتور به دنبال خودرو)

شما با استفاده از یه فرز و یه دستگاه جوش و چند تیکه قوطی و میله گرد میتونیین شاسیه ساده ای رو بسازید که به راحتی قابل اتصال به خودرو بوده و تواناییه حمل یک موتور رو داشته باشه

قسمت انتهاییه اکثر خودروهای سواری یه شاسیه جذب شده در بدنه داره که میشه از اون به عنوان محل اتصال یدک کش به خودرو استفاده کرد
این قسمت به اندازه کافی برای تحمل بار و فشار وارده محکم بوده و سوراخ کردن و تغییر در اون تاثیری رو عملکرد خودرو نخواهد داشت

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

با سوراخ کردن اون زیر شاسی ماشین میشه محلی برای عبور پیچ اتصال یدک کش ایجاد کرد

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

فریم کلیه یدک کش خیلی سادست و تنها نیاز به محلی برای نشستن و گیر کردنه چرخ جلوی موتور داره، که اندازه اون باید با موتوری که میخوایین حمل کنید مچ باشه تا توش لق نزده و یا پایین نیوفته
برای محکم کاری میشه محلی برای اتصال یدک کش به شاسیه موتور هم تعبیه کرد، مثلا چنگک یا زاییده ای که به راحتی تو شاسی گیر کنه و یا با پیچ و مهره باز و بسته بشه

باقیه محکم کاری ها دیگه بستگی به سلیقه افراد و وزن بار وارده به اون داره که با قطور تر کردنه قوطیهای مورد استفاده میشه استحکام اونو افزایش داد
حتی میشه محل هایی رو برای مهار موتور با طناب و یا کش در نظر گرفت

به کمک عقب پراید دقت کنید، با توجه به نرمیه بیش از حدی که کمک عقب پراید داره میشه دید که بیش از حد پایین نیومده و این یعنی این روش بار زیادی رو بر خودرو متحمل نمیکنه و اصل سنگینی و وزن موتور بر روی چرخ عقب اعمال میشه و به زمین انتقال پیدا میکنه

تنها نکته مورد توجه خلاص کردنه زنجیره موتور و در آوردنه اونه که تا حدودی از رسیدن آسیب به گیربکس موتور جلوگیری میکنه،( البته الزامی نیست ولی بهتره انجام شه)
برای رعایت نکات ایمنی هم میشه با ساخت چراغ قرمز سیاری که به چراغ ترمز ها و یا چراغ عقب های ماشین وصله دیده شدن موتور رو در هنگام ترددهای شبانه بهتر کرد
هزینه ای که این روش داره بسیار کمتر از روشهای دیگست و میشه با تغییری تو ساختاره فریم اصلیتون تا دو موتور رو هم به راحتی یدک کشید

soroush adventure
22-06-1390, 10:27 بعد از ظهر
در یدک کشهای معمولی وقتی ماشین به طرفین میچرخه موتور به دلیل زاویه دوشاخ جلو به پهلو میخابه ولی در این طرح جدید تو هر حالتی موتور نسبت به زمین عمود میمونه که موجب دوام شاسی ماشین و یدککش و سهولت در رانندگی میشه

alip
25-06-1390, 05:09 بعد از ظهر
ممنون ا. همه دوستانی که تجربشونو به اشتراک گذاشتن
البته من بدنبال یدک کشی هستم که موتور به حالت عمود بر ماشین قرار میگیره و موتور کلا از زمین جدا میشه و ارتفاع بالا اومدن اون تقریبا همسطح سپر عقب ماشین هست
بازم ممنون

alip
28-06-1390, 04:00 قبل از ظهر
بالاخره پیدا کردم .......اینم یدک کشی که من مد نظرم هست و خیلی چوست دارم برای پشت نیسان پاترول بسازم البته اگه دقت کنین ارتفاعش با سپر عقب ماشین یکی نیست و اگه باشه خیلی بهتره چون تو مسیرای خاکی ممکنه خیلی زود با زمین تماس پیدا کنه

دوستان راجع به ساختش کمک کنید
شفیع جون یا علی بیا وسط3274
درضمن منبع عکس از سایت تی تی هست

alip
28-06-1390, 04:20 قبل از ظهر
3275اینم تمام رخ

شفیع
28-06-1390, 08:24 قبل از ظهر
آره قبلا این شکلیشو دیده بدوم، به نظرم بهترین نوع یدکشه، البته برای هر خودرویی نمی شه استفاده کرد، کل وزن موتور میاد رو ماشین، خودرو های سواری نمی تونن همچین وزنی رو تحمل کنن، ولی برای پاترول عالیه.
اینم همین طور که معلومه از همون شاسی های عقب ماشین استفاده کرده، عین همون یدک کشی که آقا مجید اون بالا عکسشو گذاشته،
علی جان، ولی باز هم صبر کن از دوستان یه پرس و جویی کنم،
آقا مجید (Majicpride ([Only registered and activated users can see links])) در این زمینه تجربه دارن.

Majicpride
29-06-1390, 08:50 بعد از ظهر
سلام علی جان
خوبی داداش؟
کاری نداره، میشه درستش کرد، فقط یه عکس از سپر عقب و قسمت انتهایی و زیریه شاسیه پاترولت برامون میذاری ببینیم چه جوریاست؟
تا تصوری از محل نصب موتور نداشته باشیم هرچی بگیم باده هواست

alip
30-06-1390, 05:11 قبل از ظهر
سلام علی جانخوبی داداش؟کاری نداره، میشه درستش کرد، فقط یه عکس از سپر عقب و قسمت انتهایی و زیریه شاسیه پاترولت برامون میذاری ببینیم چه جوریاست؟تا تصوری از محل نصب موتور نداشته باشیم هرچی بگیم باده هواست ممنون از لطف و کمکی که میخوای بکنی دوست عزیزدر اولین فرصت عکسایی که خواستی میگیرم و آپ میکنم واز حس قشنگی که برای همکاری داری واقعا ممنونم

امیرهمایون
02-07-1390, 04:25 قبل از ظهر
از کار شما همچنین دست و دلبازی ات در ارایه طرحی نو آورانه که شاید یکی دو هفته وقتت را گرفته باشد سپاسگزارم. من نیز در میانه ساخت یک یدک کش موتور تریل هستم و امیدوارم یک هفته دیگر آن را ارایه دهم. البته دو نکته از طرح شما گرفتم و آرزو دارم در برابر نکته هایی برای شما داشته باشم. درود بر ذهن نوآور و سرشت بخشنده ی ایرانی ات. با احترام امیرهمایون.

---------- Post added at 04:25 AM ---------- Previous post was at 04:22 AM ----------

majicpriideباز هم از شما سپاسگزارم. امیرهمایون

قاصد
02-07-1390, 08:53 قبل از ظهر
3275اینم تمام رخ

علی اقا سلام داداش من تهرانم ولی خدایی اگر نزدیکه هم بودیم پایه بودم که کمکت کنم زیاد فنی نیستم ولی فکر کنم با یک تیراهن یا قوطی و چندتا لوله داربستی 3 یا 4 بشه ردیفش کرد البت اینا احتمالا با ورق 2 اینکارو کردن که لازمه صبر و حوصله بیشتریه
اگر کاری میتونم برات بکنم بگو داداش

Kami
02-07-1390, 09:47 قبل از ظهر
3275اینم تمام رخ
خوبه اما از عقب تصادف بشه باید بای بای کنی با موتور
دید ماشین رو ام میگیره
بهترین کار اینه سوارش شی بری تا مقصد

soroush adventure
02-07-1390, 10:10 قبل از ظهر
بالاخره پیدا کردم .......اینم یدک کشی که من مد نظرم هست و خیلی چوست دارم برای پشت نیسان پاترول بسازم البته اگه دقت کنین ارتفاعش با سپر عقب ماشین یکی نیست و اگه باشه خیلی بهتره چون تو مسیرای خاکی ممکنه خیلی زود با زمین تماس پیدا کنه

دوستان راجع به ساختش کمک کنید
شفیع جون یا علی بیا وسط3274
درضمن منبع عکس از سایت تی تی هست

این یدک کش ماله دوستم اقای سروش هست. اگه بخوای میتونم نقشه دقیقش رو ازشون بگیرم. ولی ظاهرا این طرح مشکلاتی رو براشون بوجود اورده که باعث شده این یدک رو کنار بزارن و سراغ یه طرح جدیدتر برن. این طرح جدیدشون واقعا قابل تحسینه

شفیع
02-07-1390, 03:16 بعد از ظهر
این یدک کش ماله دوستم اقای سروش هست. اگه بخوای میتونم نقشه دقیقش رو ازشون بگیرم. ولی ظاهرا این طرح مشکلاتی رو براشون بوجود اورده که باعث شده این یدک رو کنار بزارن و سراغ یه طرح جدیدتر برن. این طرح جدیدشون واقعا قابل تحسینه

با تشکر از آقا سروش عزیز،
شما خودتون مشغول ساخت یه یدک کش بودید، مشتاقیم بدونیم کارتون به کجا رسیده،
اگر بشه یه طرحی که امتحانشو پس داده و نقاط ضعف کم تری داره در این جا ارائه بشه تا همه بتونن استفاده کنن، خیلی می تونه به تمام اعضایی که نیازمند همچین وسیله هستن، کمک کنه !

soroush adventure
02-07-1390, 08:36 بعد از ظهر
قطعا یک نقشه خوب میتونه به خیلی از علاقه مندان کمک کنه . و این کار رو بزودی انجام میدم.
ساخت اون یدک کش هم 1 هفته هست که تموم شده و منتظریم که امین کارای رنگ کاری و بقیه خرده کاریش رو انجام بده . بعد از اون عکسها و توضیحاتش رو میزارم

alip
03-07-1390, 04:24 قبل از ظهر
علی اقا سلام داداش من تهرانم ولی خدایی اگر نزدیکه هم بودیم پایه بودم که کمکت کنم زیاد فنی نیستم ولی فکر کنم با یک تیراهن یا قوطی و چندتا لوله داربستی 3 یا 4 بشه ردیفش کرد البت اینا احتمالا با ورق 2 اینکارو کردن که لازمه صبر و حوصله بیشتریه اگر کاری میتونم برات بکنم بگو داداش منم خدمتت سلام میکنم و بی نهایت ازت سپاسگزارم ...دوست عزیزم همین که میگی :اگه نزدیکت بودم کمکت میکردم )برای من یه دنیا ارزش داره و انگار که واقعا تو ساختش کمکم کردی اینو واقعا میگم خیلی آقایی داداشم بازم ممنونم

---------- Post added at 04:24 AM ---------- Previous post was at 04:17 AM ----------

این یدک کش ماله دوستم اقای سروش هست. اگه بخوای میتونم نقشه دقیقش رو ازشون بگیرم. ولی ظاهرا این طرح مشکلاتی رو براشون بوجود اورده که باعث شده این یدک رو کنار بزارن و سراغ یه طرح جدیدتر برن. این طرح جدیدشون واقعا قابل تحسینهسروش جان ممنون میشم اگه نقشه شو برام بگیری و مشکلی هم که برای دوستت بوجود آورده ازش بپرسی و اینجا مطرحش کنی بسیار بسیار ممنون

شفیع
05-07-1390, 01:04 قبل از ظهر
یه نوع کشنده موتور ریسی
البته به نظرم کشنده های ساخت دست هم وطنای خودمون از این خیلی پیشرفته تره.

[Only registered and activated users can see links]

s.mm
07-07-1390, 03:38 قبل از ظهر
یه نوع کشنده موتور ریسی
البته به نظرم کشنده های ساخت دست هم وطنای خودمون از این خیلی پیشرفته تره.

اگر این کشنده این موتور رو بتونه نگه داره واقعاً از عجایبه! این که هیچی نداره! با این تصویر مشخص شد بچه های این کلوب کارشون چقد درسته...
در مورد اونی هم که آقای alip گذاشتن به نظر من خیلی خوب ساخته شده ولی از هر طرف ماشین 40 سانت زده بیرون این جوری می تونه استاندارد محسوب بشه؟

یه سایت تخصصی مربوط به یدک کش های موتورسیکلت و ماشین:

3481

3482

alip
07-07-1390, 03:52 قبل از ظهر
اگر این کشنده این موتور رو بتونه نگه داره واقعاً از عجایبه! این که هیچی نداره! با این تصویر مشخص شد بچه های این کلوب کارشون چقد درسته...در مورد اونی هم که آقای alip گذاشتن به نظر من خیلی خوب ساخته شده ولی از هر طرف ماشین 40 سانت زده بیرون این جوری می تونه استاندارد محسوب بشه؟ یه سایت تخصصی مربوط به یدک کش های موتورسیکلت و ماشین:[Only registered and activated users can see links]ع زیز ممنون از عکسات من دقیقا تو فکر ساخت این مدل یدک کش هستم و اینم بگم که آره داداش چرا که نه؟این یدک کش خیلی خوب میتونه موتورو نگه داره و میتونیم اتصال اصلیشو از شاسی و از زیر سپر به بیرون هدایت کنیم و فسمتی که چرخهای موتور روی اون قرار میگیره رو به اون اتصالی که از شاسی ماشین میاد رو وصل کنیم

s.mm
07-07-1390, 04:12 قبل از ظهر
s.mmعزیز ممنون از عکسات من دقیقا تو فکر ساخت این مدل یدک کش هستم و اینم بگم که آره داداش چرا که نه؟این یدک کش خیلی خوب میتونه موتورو نگه داره و میتونیم اتصال اصلیشو از شاسی و از زیر سپر به بیرون هدایت کنیم و فسمتی که چرخهای موتور روی اون قرار میگیره رو به اون اتصالی که از شاسی ماشین میاد رو وصل کنیم

خواهش،البته منظور بنده اون مدل کشنده ریسی بالا بود وگر نه اگه منظور شما اون مدلیه که بنده عکسش رو گذاشتم همچنین شما خودتون گذاشتید(پاجرو؟) به نظرم فنی ترین نوع کشنده تک موتوره همونه فقط اون پاجرویی که شما عکسشو گذاشتید موتور از دو طرفش زده بود بیرون که خب تو رانندگی مشکل ایجاد می کنه... ولی فکر کنم چاره ای نباشه توی همین دو تا عکسی که من گذاشتم هم موتور بیرون می زنه ولی اینا از یه طرف تنظیمش کردن یعنی فقط از یه طرف بیرون میزنه این جوری راننده تکلیفش رو بهتر میفهمه،ولی با وجود این ایراد این طرح از مدلای دیگه بهتره و فکر کنم فقط از پشت ماشینایی مثل کامیون و کاروانه که بیرون نمی زنه مثل این:

بنابر این همینه که هست دیگه!

به هر حال امیدوارم اون چیزی رو که دوس دارید بسازید و عکساشم بزارید اینجا ما ببینیم لذت ببریم!

شفیع
07-07-1390, 11:28 بعد از ظهر
اینم یه مدل دیگه از یدک کش، البته یدک کش که نمی شه گفت، خودروی حمل موتورسیکلت
یاد بگیرین، طرف اونقدر عاشق موتورش بوده حاضر شده ماشینشو فدای موتورش کنه !

S!L3NT
07-07-1390, 11:54 بعد از ظهر
این موتور چیه ؟

و این یکی چند سی سیه ؟ کاوازاکیه دیگه ؟

soroush adventure
08-07-1390, 09:38 قبل از ظهر
دوست عزیز این تایپیک مربوط به یدک کشه نه حجم موتور ! سوالتون رو تو جای مربوطه مطرح کنید

alip
08-07-1390, 10:09 بعد از ظهر
حجم موتور که هیچ طرحهای و مدلای کشنده ها هم داره از موضوع خارج میشه

amir74
14-03-1391, 10:43 بعد از ظهر
سلام دوستان
از اسم تاپیک معلومه که واسه چی هست تاپیک
هرکس طرحی نقشه ای و یا کاری در این رابطه انجام داده اینجا بگه تا مت دوستان استفاده کنیم
در مورد موتور ریس مثل مگلی کسی نظر داره چطوری با ماشین حملش کنیم

K.I.A
14-03-1391, 10:57 بعد از ظهر
از اونجایی که ایرانیا بسیار نیرومندن و بعد از انجام کار فکر میکنن تاپیک خوبیه که کمی هم فکر کنن!
به هیچ وجه با خودرو موتور سیکلتو بکسل نکنید به هزار دلیل.خیلی خطر ناکه و.....
برای حمل فقط وانت اونم ترجیحا دوگانه سوز نباشه تا کپسول گاز فضای پشت وانتو اشغال نکرده باشه /
سعی کنید از وانت مزدا تک کابین و بعد نیسان و بعد پیکانو استفاده کنید/
برای حمل 3 نفر کمتر نباشید برای احتیاط بیشتر /
برای بلند کردن موتور از جاهای مخصوص بگیرید و از فلاپ و اینه و چراغو لوازم شل و ول نگیرید ....از دو شاخ و جا پایی و... بگیرید/
بلند کردن مگللی :
ابتدا یکی پشت وانت میره و دو نفر پایین و با بلند کردن چرخ جلو بر بروی پش وانت مرحله اول تموم میشه
مرحلهدوم بلند کردن پشت موتوره بدونه اینکه زیر موتور فلاپاش نگیره به وانتعینه بلند کردن جلو هست با کمی دقت بیشتر
میتونید اگه جا دست نداشتید ویا موتور سنگین بود برای بلند کردن جلوش دو نفر با طناب و یا چوبی که لای رینگ چرخ جلو هست بلندش کنید ...این کار امتحان شدست تو چند مورد!
و کلا تو بلند کردن یکی باید مامور تعادل موتور از ناحیه ی مناسب و نگه داشتن ترمز جلو برای مراحل مورد نیازه بلند کردن باشه/

amir74
15-03-1391, 08:43 قبل از ظهر
خیلی ممنون
یه راه دیگه ای هم هست که یه جایی رو پیدا کنید که سکو مانند باشه وانت بره لب سکو و موتور هم باهاش برید بالای سکو و راهت برید تو وانت مثل راه صاف
وانت 2گانه سوز همینش بده باید یه چرخشو بندازی رو منبع و با تناب ببستی تکون نخوره ولی باید دید فلاپ پایین می گیره یا نه؟ چون موتوراش دراز تر از شاسی هست بازم دردسرش بیشتره ما شوکارو راحت بالاپایین می کردیم ولی یچیزی مثل مگلی هم سنگین تره هم ارتفاعش کمتره هم دراز تره هم حساس تره

nopo
15-03-1391, 08:45 قبل از ظهر
آقا آموزش ساخت يدك كش يا كفي يا نمونه ساده تر كه پشت ماشين مي بندند واسه كراس يا تريل نداريد؟
ياچند تا عكس از نمونه هاش هم باشه ميشه راحت ساخت

amir74
15-03-1391, 08:59 قبل از ظهر
چرا هست خیلی هم عالیه تو یه سایت دیگه هست می زارم عکساشو

محمدرضا دبیرزاده
15-03-1391, 09:33 قبل از ظهر
من با وانت جابه جا میکنه ... وانت دارم ... ولی کلا" کار اشتباهیه ... بکسل کردن موتور ....

nopo
15-03-1391, 09:34 قبل از ظهر
چرا هست خیلی هم عالیه تو یه سایت دیگه هست می زارم عکساشو

ذكر منبع يادت نره

amir74
15-03-1391, 01:02 بعد از ظهر
یکی از ساده ترین و کاربردی ترین راههای حمل موتور سیکلت، یدک کشیدن اون با خودروست
شما با استفاده از یه فرز و یه دستگاه جوش و چند تیکه قوطی و میله گرد میتونیین شاسیه ساده ای رو بسازید که به راحتی قابل اتصال به خودرو بوده و تواناییه حمل یک موتور ( و یا حتی دو موتور ) رو داشته باشه

قسمت انتهاییه اکثر خودروهای سواری یه شاسیه جذب شده در بدنه داره که میشه از اون به عنوان محل اتصال یدک کش به خودرو استفاده کرد
این قسمت به اندازه کافی برای تحمل بار و فشار وارده محکم بوده و سوراخ کردن و تغییر در اون تاثیری رو عملکرد خودرو نخواهد داشت

15976

15977

با سوراخ کردن اون قسمت از ماشین میشه محلی برای عبور پیچ اتصال یدک کش ایجاد کرد
البته تو خودرویی مثل پراید دو قلاب بکس وجود داره که میشه بدون سوراخ کردنه شاسی و تغییرات دیگه ازین دو قلاب برای اتصال یدک کش استفاده کرد
15978
به انتهای لوله دقت کنید ، بعد از بارگیری موتور رو شاسیه یدک کش اون قسمتی که با مربع کوچکتر نشون داده شده به سمت بالا اومده و محکم با زیر شاسی درگیر میشه

فریم کلیه یدک کش خیلی سادست و تنها نیاز به محلی برای نشستن و گیر کردنه چرخ جلوی موتور داره، که اندازه اون باید با موتوری که میخوایین حمل کنید مچ باشه تا توش لق نزده و یا پایین نیوفته
برای محکم کاری میشه محلی برای اتصال یدک کش به شاسیه موتور هم تعبیه کرد، مثلا چنگک یا زاییده ای که به راحتی تو شاسی گیر کنه و یا با پیچ و مهره باز و بسته بشه

15979

باقیه محکم کاری ها دیگه بستگی به سلیقه افراد و وزن بار وارده به اون داره که با قطور تر کردنه قوطیهای مورد استفاده میشه استحکام اونو افزایش داد
حتی میشه محل هایی رو برای مهار موتور با طناب، زنجیر، تسمه، سیم بکسل و یا کش در نظر گرفت
15980

به کمک عقب پراید دقت کنید، با توجه به نرمیه بیش از حدی که کمک عقب پراید داره میشه دید که بیش از حد پایین نیومده و این یعنی این روش بار زیادی رو بر خودرو متحمل نمیکنه و اصل سنگینی و وزن موتور بر روی چرخ عقب اعمال میشه و به زمین انتقال پیدا میکنه
15981

تنها نکته مورد توجه خلاص کردنه زنجیره موتور و در آوردنه اونه که تا حدودی از آسیب رسیدن به گیربکس موتور جلوگیری میکنه،( البته الزامی نیست ولی بهتره انجام شه)
برای رعایت نکات ایمنی هم میشه با ساخت چراغ قرمز سیاری که به چراغ ترمز ها و یا چراغ عقب های ماشین وصله دیده شدن موتور رو در هنگام ترددهای شبانه بهتر کرد
هزینه ای که این روش داره بسیار کمتر از روشهای دیگست و میشه با تغییری تو ساختاره فریم اصلیتون تا دو موتور رو هم به راحتی یدک کشید
یکی دیگه از مزیت های این طرح عدم کج شدن موتور سره پیچ هاست که نه تنها حمل و نقل رو ایمن تر میکنه بلکه از برهم خوردن تعادل ماشین هم جلوگیری میکنه

مسلما راه های دیگه ای نیز وجود داره که از جمله اونها میشه به ساخت گاری و حمل موتور بر روی اون اشاره کرد که با نظرات شما میشه به نقاظ ضعف و قدرت هر یک ازین راهها پی برد
موفق باشید

منبع:tuningtalk.com

به نظر من هم نباید موتور رو بکسل کرد چون به عقب موتور خیلی فشار میاد

amin lj
17-03-1391, 03:37 بعد از ظهر
با سواری فکر نکنم بشه ما فقط یه بار یه موتور هفتاد سی سی رو تونستیم با ماشین بیاریم تازه چرخ جلوی موتور و کفی صندل عقب رو در آوردیم البته با 405 بود فکر نکنم با پراید بشه

مصطفی
11-06-1391, 08:38 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخام یدک کش بسازم از نوعی که چرخ عقب رو زمین باشه
کسی عکسی.طرحی چیزی نداره؟
کسایی که دارن برا مسافتهای طولانی مثلا 600کیلومتر جواب میده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سجاد gh
25-10-1391, 11:21 بعد از ظهر
سلام دوستان

اگه کسی در مورد یدک کش و ساخت اون اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه؟:laie_14:

درضمن طوری باشه که کلا موتور بالا باشه

اگه با عکس باشه که دیگه خیلی خیلی دمتون گرم

رضا استکی
25-10-1391, 11:27 بعد از ظهر
سجاد جان اگه میخوای موتور کلا بالا باشه هزینش یه مقدار بالاتر در میاد موردی نداره؟بریم سر مبحث تهیه لوازم و .....؟؟؟:6:

سجاد gh
25-10-1391, 11:30 بعد از ظهر
سجاد جان اگه میخوای موتور کلا بالا باشه هزینش یه مقدار بالاتر در میاد موردی نداره؟بریم سر مبحث تهیه لوازم و .....؟؟؟:6:

:mad_majidonline:از همین حالا منو ترسوندی

حالا برو ببینم باید چیکار کنیم شروع کن

رضا استکی
25-10-1391, 11:48 بعد از ظهر
مرحله به مرحله میریم جلو
1-خرید موتور کراس (که شما داری)
2-خرید یک دستگاه پی کاپ یا کاپرا یا.....
3-گذاشتن کراس بر قسمت بار ماشین مربوطه
طریقه اموزش تصویری بوسیله عکس
26825

:happy4::happy4::22::25r30wi::25r30wi:

مزاج کردم برادر یه وقت ناراحت نشی که اگه ناراحت بشی ناراحت میشم

سجاد gh
25-10-1391, 11:59 بعد از ظهر
:mad_majidonline::mad_majidonline:راست میگفتی اینجوری خیلی خرج داره
بابا دمت گرم ولی خیلی قشنگه

ولی من ماشین سواری دارم چیکار کنم
منظورم این بود دیگه باسواری باید چیکار کرد که یدک کش روش ببندم

رضا استکی
26-10-1391, 12:04 قبل از ظهر
باید سواری رو بفروشی کاپرا بخری:happy4:

سجاد gh
26-10-1391, 12:08 قبل از ظهر
باید سواری رو بفروشی کاپرا بخری:happy4:

موتورو ردش میکنم که حدود 22 میل قیمت داره
شاااااااااااااااااید دیگه بتونم یه کاپرا مدل پاین گیر بیارم

02109002
26-10-1391, 12:12 بعد از ظهر
جناب سجاد gh ([Only registered and activated users can see links])

در تاپیک زدن دقت بیشتری داشته باشید

تاپیک تکراری ، بخش نامناسب

قبل از ایجاد تاپیک با جستجو از عدم وجود تاپیک مد نظر خود اطلاع یابید

منتقل شد

amin23
29-10-1392, 08:21 بعد از ظهر
سلام به همگی دارم یک یدک کش میسازم که بشه با ماشین سواری کشیدش گفتم عکس بگیرم بزارم شاید به کار دوستان بیاد کسی نظری داره خوشحال میشم بگه. 3558035581

معمار
02-11-1392, 08:02 بعد از ظهر
دوستان پشت هیچ وانت دو کابینی موتور جا نمیشه مگه مثله پست 42 یا مثله این عکس پایین
که هامر H 3 T هست هم جا نیمیشه

سوال ؟؟؟
پلیس گیر نمیده اگه درب پشت وانت باز باشه ؟

ARSH
02-11-1392, 11:28 بعد از ظهر
سلام به همگی دارم یک یدک کش میسازم که بشه با ماشین سواری کشیدش گفتم عکس بگیرم بزارم شاید به کار دوستان بیاد کسی نظری داره خوشحال میشم بگه. 3558035581

خیلی عالیه رفیق
جفت چرخ موتور از زمین جداست درسته ؟ درستش هم همینه !
منم دارم ماشین میگیرم تو فکرمه درست میکنم خوب شد عکس گذاشتی یه نمونه دیدم
من میخوام جفت چرخ از زمین جدا شه چون اگه موتور به صورت خر کش آدم ببره داغون میشه هر سری باید زنجیر رو جدا کرد و برد و اینطوری اصلا به درد نمیخوره درستش اینه 2 چرخ از زمین جدا باشه
یدک کش چراغ خطر داشته باشه

من میخوام دو تا موتور رو بتونه حمل کنه دو تا کنار هم
نقشه ای چیزی داری که به دردم بخوره ؟
دمت گرم

shahriar95
02-11-1392, 11:54 بعد از ظهر
اختصاصی واسه امید:
شرمنده نقشش نبود. ولی نقشه کشیدنش کاری نداره. جا واسه چراغش بزار بعد ببر پیش باتری ساز واست درستش میکنه.
دمت گرم.

ARSH
03-11-1392, 12:01 قبل از ظهر
شهریار داداش این آبیه خداست !
یعنی همینو میرم تو کارش بدون کوچیکترین تغیری این فوق العادست
ممنون عالی بود همینو میخواستم دقیقا همین یعنی اصلا همین ت فکرم بود

hosseinpalang
03-11-1392, 12:45 قبل از ظهر
کسی در مورد اینا که فقط چرخ جلو رو میندازند روش نداره عکس یا طریقه ی ساخت

cottlas
03-11-1392, 04:42 بعد از ظهر
سلام این کشنده ها یک مشکل بزرگ دارن و اون اینکه خودشون یک پارکینگ اختصاصی میخوان کشنده باید طوری باشه که دست کم تو انباری جا بشه:sad:

Sgr_mehdi
10-06-1393, 03:21 بعد از ظهر
سلام
کسی موتونه 1 تریلر بسازه که مثله این موتورای که بقلش 1 جا میزارن نفر دوم بشینه موتور رو روش بزرایم ؟

تو این مایه ها
واسه ما ها که ماشین نداریم ولی 2تا موتور داریم

کیاوش
25-10-1393, 01:53 بعد از ظهر
آقا یه سوال فنی:4chsmu1::من دنبال یدک کش برای موتورم،ینی مثلا یه موتور کراس رو بایه موتور شهری یا تریل ببرمش تا پیست
می خواستم نظر شمارو بدونم
اگه میشه کمکم کنین.
البته یه راه هایی بلدم
منتها می خواستم نظر شمارو هم بدونم.

mahdi_afshar
24-11-1393, 02:26 قبل از ظهر
کجا میتونم یه کشنده موتورسیکلت واسه خودم بسازم.میتونید راهنمایی کنید. متشکرم

tak3az
25-11-1393, 04:41 بعد از ظهر
کجا میتونم یه کشنده موتورسیکلت واسه خودم بسازم.میتونید راهنمایی کنید. متشکرم

کشنده دوچرخه هستا ولی موتور سیکلت نیست
اینم عکس
ولی واسه اینکه بتونی موتور رو با موتور بکشی از عکس زیر استفاده کن
چون خیلی خوب طراحی شده و اینکه موتور رو خیلی خوب میبنده
یا عکس زیر
ولی خب راه اسون ترش اینکه شما بری ی مزدا بخری :D

ali_r
19-02-1394, 12:05 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

tak3az
19-02-1394, 07:08 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

با سلام با توحه به تصویر وقتی موتور قرار بگیره رو کشنده اصلا پلاک ماشین پیدا نیست و راهنمایی رانندگی گیر نمیده؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

با سلام با توحه به تصویر وقتی موتور قرار بگیره رو کشنده اصلا پلاک ماشین پیدا نیست و راهنمایی رانندگی گیر نمیده؟

kaveh_am
01-03-1394, 02:08 بعد از ظهر
ممممممممممم
به نظرتون نمیشه یه جوری درستش کرد که چرخ عقب بره رو رک و چرخ جلو بیاد رو زمین؟
اینجوری زنجیر باز کردن و پارکینگ برای یدکش و اینا هم نمیخواد....

hegzz
01-03-1394, 04:29 بعد از ظهر

سلام کاوه جان! اینو گذاشتم یکم بخندیم با اجازت !! امان از بی کاری !! :gigglesmile:
توی پست های قبلی یه عکس بود که موتور رو افقی در راستای سپر ماشین بسته بودن،
اگه استحکام بالایی داشته باشه فک کنم یکی از راحت ترین مدل های یدک کش باشه
یکم فقط دید عقب رو ممکنه بگیره
باید دید میشه روی همه ماشینی بست یا نه...

kaveh_am
23-07-1394, 11:54 بعد از ظهر

سلام کاوه جان! اینو گذاشتم یکم بخندیم با اجازت !! امان از بی کاری !! :gigglesmile:
توی پست های قبلی یه عکس بود که موتور رو افقی در راستای سپر ماشین بسته بودن،
اگه استحکام بالایی داشته باشه فک کنم یکی از راحت ترین مدل های یدک کش باشه
یکم فقط دید عقب رو ممکنه بگیره
باید دید میشه روی همه ماشینی بست یا نه...
همه پستا رو نخوندی دیگه...یه پست بود توشته بود اگر چرخ عقب رو زمین باشه به گیربکس فشار میاد...

- - - Updated - - -

منم یدکشم رو ساختم
_600_500 تومن اینا آب خورد
200 آهناش شد
100 گلگیر
200 چرخاش
یه شبرنگ برای پشتش مونده...حالا نمیدوم راهنمای رانندگی از چیزیش ایراد میگیره یا نه..

ARSH
24-07-1394, 08:20 قبل از ظهر
موتور رو چطوری سوار میکنید روش ؟

تو سرعت بالا تعادل یدک کش چطوره اقا کاوه ؟

kaveh_am
24-07-1394, 02:07 بعد از ظهر
موتور رو چطوری سوار میکنید روش ؟

تو سرعت بالا تعادل یدک کش چطوره اقا کاوه ؟
یه پل براش میسازم میزارم لبه یدک با اون میبرم بالا...
الان موتور رو عقبش رو بلند کردم گذاشتم بالا بعد جلوش رو بلند کردم... موتورم مینیه 125 سی سی هست 70 کیلو هست میشه یه نفری بلندش کرد..
دیروز تو شهر تست کردم 70 تا بیشتر نرفتم باهاش...
از نظر چپ کردن.یدکشش چپ نمیکنه چون اونی که باهاش بستمش به ماشین محدودیت حرکتی ایجاد میکنه و یه ورش بخواد بیاد بالا بیشتر از 20 سانت نمیاد...
2 تا مشکل داره...یکیش این که دنده عقب نمیشه رفت(فکر کنم من بلد نیستم) دومیشم این که راهنما و چراغ ترمز نداره(طبق قوانین راهنمای رانندگی باید داشته باشه) ولی فکر کنم به هم زدن سیمکشی ماشین خیلی کاره ناجوری باشه نه؟

ARSH
24-07-1394, 08:45 بعد از ظهر
نه با یدک کلا نمیشه دنده عقب رفت میپیچه

منظورم تو جاده 120 تاس تو اتوبان حس میکنم چون 4 تا چرخ داره ضربه هارو دفع نکنه و پرت کنه بالا تو جاده یه بار تست کنید اینطور نباشه
اون جریان برق ماشین رو دست زدن و این که قوانین راهنمایی اینا موردی نداره ما همینطوری میبندیم پشت ماشین اینور اونور میکنیم گیر نیستن تازه موتورای ما جلوی پلاک ماشینم میگیره ( یدک تکچرخ عقب رو زمین )
چند تا شبرنگ دوچرخه پشتش بچسبونید ( شبرنگ دمبی عقب کاواساکی جی تی او )

m-s-d
24-07-1394, 08:45 بعد از ظهر
بــه بــه. موتور جدید مبارکه!اسمش چیه؟ کدوم کمپانی؟

یدکشم مبارکه.فقط چون خودش ترمز نداره و یه اهرمی که چرخ موتور بهش گیر کنه، در ترمز ناگهانی کمی خطرناک میشه آ.مواظب باشید.

kaveh_am
24-07-1394, 10:57 بعد از ظهر
بــه بــه. موتور جدید مبارکه!اسمش چیه؟ کدوم کمپانی؟

یدکشم مبارکه.فقط چون خودش ترمز نداره و یه اهرمی که چرخ موتور بهش گیر کنه، در ترمز ناگهانی کمی خطرناک میشه آ.مواظب باشید.
مرسی.یعنی تو ترمز شدید ممکنه کج بشه بیاد به بغل ماشین؟
سایان
شرکت متین هست(ولی تو سایت خودش نیست..)
2.5 خریدمش
امروز آب بندیش تموم شده بود باهاش رفتم کوه از اونیکی خیلی قوی تره...و سنگین تر...
یه سری تغیرات هم دادم سرعتش رو از 67 اورد رو 80 خورشیدی زنجیر عوض کردم
سایز چرخا رو هم تغییر دادم

نه با یدک کلا نمیشه دنده عقب رفت میپیچه

منظورم تو جاده 120 تاس تو اتوبان حس میکنم چون 4 تا چرخ داره ضربه هارو دفع نکنه و پرت کنه بالا تو جاده یه بار تست کنید اینطور نباشه
اون جریان برق ماشین رو دست زدن و این که قوانین راهنمایی اینا موردی نداره ما همینطوری میبندیم پشت ماشین اینور اونور میکنیم گیر نیستن تازه موتورای ما جلوی پلاک ماشینم میگیره ( یدک تکچرخ عقب رو زمین )
چند تا شبرنگ دوچرخه پشتش بچسبونید ( شبرنگ دمبی عقب کاواساکی جی تی او )
تو هموت شهر هم پرت کردن رو داره...به تعداد چرخ مربوط میشه؟
یدکش خالی که خیلی پرت میشد ولی موتور رو بستیم بهتر شد...ولی بازم بپر بپر رو داره....شاید باد لاستیکا رو کم کنیم بهتر شه.....
ممنون از راهنمای تون

m-s-d
25-07-1394, 02:27 بعد از ظهر
در کل با یدک کش یواش برین بهتره چون سیستم تعلیق و ترمز نداره کمی خطرناکه
اما خورشیدی عوض کردین باعث نمیشه فشار بیشتری به انجین وارد بشه مخصوصا در شیب ها؟

kaveh_am
25-07-1394, 02:44 بعد از ظهر
در کل با یدک کش یواش برین بهتره چون سیستم تعلیق و ترمز نداره کمی خطرناکه
اما خورشیدی عوض کردین باعث نمیشه فشار بیشتری به انجین وارد بشه مخصوصا در شیب ها؟
فکر کنم موتوره چون آموزشی هست و برای بچه هاست سرعتش رو محدود کردن نتونه تند بره...زیرگذر رو باهشا میرفتم نصفش رو نرفته دنده 4 رو پر میکرد....
والا با دوچرخه از این تند تر میرفتم...
با دنده یکش 2 متر میرفتی پر بود...
عوض کردم خیلی بهتر شده....دیروز تو شیب کارش زیاد به یک نرسید با همون 2 میرفت بالا
125 سی سی باید 80 تا رو بره دیگه...البته اون 80 تا رو هم با کیلی لرزش اینا رفت وگرنه من 80 تا باهاش نمیریم...صداش هم خیلی ناجوره..

kaveh_am
21-08-1394, 09:58 بعد از ظهر
این رو من نساختم تو دیوار یکی اگهی زده بود که میسازه ازش خریدم.یدک که خودم ساختم 25 دیقه طول میکشه تا بیارم بیرون و نصب کنم و موتورا رو ببندم روش...برای تمرین وسط هفته خیلیه اینیکی 10 دقیقه طول میکشه....
شماره کسی که ساخت اینجاست.
کرج هست خیلی هم آدم گلیه.....قیمتشم به نظرم خیلی خوبه برای یه موتور 250 تومن(بدون بندش)
من بند جغجغهای گرفتم براش دیگه لازم نسیت موتور رو بلند کنی بند رو سفت کنی خودش میاد بالا....
مشکلی که الان هست اینه که جون موتور ما مینی بود ابعاد رو تغییر دادن و سبدش خیلی به زمین نزدیک شده و تو سرعتگیر میگیره به زمین..باید ببرم اون اتصال صبدش رو بلند تر کنه...
مشکل بعدی اینکه یدکش خوب میپیچه ولی این سر پیچ موتورا میخوابن و اگر پیچ تیز باشه چرخ عقب میخوابه میکشه رو زمین...
با یدک میشه یکم عقبی رفت با این اصلا نیمشه...
سمت چپی هم یکم کج وایستاده فکر کنم لقی سبدش زیاده از اونه باید درستش کنم...
+206 صندوق دار عقبش جای محکم نداره یه قطعه ساختن گذاشتن توش این رو پیچ کردن به اونا...این تیکش فکر خیلی خوبی بود...
کلا خوفه
و در آخر لعنت بر پلیس عقدهای که دهن من یکی رو صاف کرده و برای تمرینام باید 90 دیقه زانندگی کنم تا پای کوه برم و برگرم

kaveh_am
27-08-1394, 10:29 قبل از ظهر
پریروز تست شد.700 کیلومتر رفت و برگشت .کرچ تا لاهیجان از جاده رشت.
پلیش گیر نداد.
با 2 تا موتور(میشه 120 کیلو) بپر بپرش خیلی کمه.سر پیچ هم مشکلی نداشت.
تو دور زدن و دوربرگردون هم خیلی خوب جواب میده...دنده عقب هم یکیم میره(با دشواری خیلی زیاد)
اگر کمک فنر داشت خیلی عالی میشد ولی احتمالا ارتفاش رو زیاد میکنه و سر پیچ مشکل ایجاد میکنه.
برای بستن موتور ها به جای قلاب و جغجغه بهتره از کارابین بزرگ با جغجغه استفاده بشه چون یک بار قلاب عقب در اومد ولی چون موتور خیلی محکم میره تو چالش و جلوشم بسته بود سرجاش موند.
مصرف بنزین اصلا زیاد نشد(100 دی 6 !!!!)
با سرعت 80 کیلومتر میرفتیم چون دنده 5 ماشین یکم سختش بود.ولی 110 رو هم برای مدت کوتاه رفتم...
تو شروع حرکت به ماشین فشار میاد و سخت راه میفته.ماشینش قوی نسیت خو..
سربالای با دنده یک هم داشتیم که خوب رفت...
همینننن

yosef_bad
11-12-1394, 10:41 قبل از ظهر

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

yosef_bad
11-12-1394, 10:46 قبل از ظهر
خواستم این تیپیکو یه گرد گیری بکنم
😄😄😄😄😄😄😄
نمیدونم چرا هیچ کدوم از ارابه هه به دلم نمینشس
بجز این مدل که نیاز به تغییر داره باز
کاهش طول ... تغییر مکان تایر تکیه گاه....نشیمنگاه چرخهای موتور

kaveh_am
11-12-1394, 06:29 بعد از ظهر
خواستم این تیپیکو یه گرد گیری بکنم
���������������� ���������������� ��������
نمیدونم چرا هیچ کدوم از ارابه هه به دلم نمینشس
بجز این مدل که نیاز به تغییر داره باز
کاهش طول ... تغییر مکان تایر تکیه گاه....نشیمنگاه چرخهای موتور

شاسی ماشین باید قوی باشه که بتونه اون وزن رو تحمل کنه که تو ماشینای ما نمیشه...(البته پراید جاش خیلی خوبه...)206 صندوقدار و تیبا که من دارم اصلا جالب نیستن...
فشار بعدی رو شاسی اینه که باید موتور رو صاف نگر داره و اجاره خم شدن به موتور نده که سر اولین پیچ از بقل نیفته...(اصلا نمیدونم چجوری مهارش کرده)چون وسایلی که برای اینکار استفاده میشه همشون تا حدی اجازه خم شدن رو مید...
اصلا چجوری موتور رو گذاشته اون بالا؟!
ولی خوب قشنگیش قشنگه...

Arman-GT
18-12-1394, 08:58 بعد از ظهر
سلام دوستان

من هم یدک کش خودم رو دارم میسازم یعنی ساختم فردا تموم میشه
تا جایی که تونستم سعی کردم اصولی باشه و استاندارد مثل محورها که بیرون نزن از ماشین ، چراغ گداشتم ، پلاک ، طول یدک کش زیاد نیست و غیره
تموم بشه عکس میزارم خودم که ازش راضیم چون خوب داره پیش میره

فقط و فقط یه مشکل بزرگ دارم این که آیا تردد باهاش هیچ ممنوعیتی نداره توی آزادراه و بزرگراه ؟ چون 800 کیلومتر می خوام باهاش طی بکنم
و هیچ راجب قانونش نمیدونم چون به اینش فکر نکرده بودم ولی دیدم همه میگن نمیزارن بری توی جاده
خلاصه هیچ چیز دست پر کن و دهن پر کنی ندارم خواهشن راهنمایی کنیدر

توی این سبک دارم میسازم:

kaveh_am
18-12-1394, 09:34 بعد از ظهر
قوانین مربوط به یدک و نیم یدک رو تو قوانین راهنمای رانندگی مطالعه کنید...اگر رعایت کنید مشکل نداره..
کلی بخوام بگم...
گلگیر.چراغ ترمز.چراغ راهنما.پلاک.زنجیر یدکی برای ایمنی بیشتر.توازن از نظر تقسیم وزنی. همیننن بقیش رو یادم نیست...
یه قانون هم داریم که خیلی شیک و مجلسی...تشخیص بدن چیزی که ساختی ایمن نیست میره پارکینگگگگگ!!!
قوانین ما همینتوریه یه جوری نوشتن هروقت خاستن بتونن بگیرنت...

- - - Updated - - -

هاااااا یه سری شبرنگ در ارتفاع مناسب با رنگ قرمز...

- - - Updated - - -

هاااااا یه سری شبرنگ در ارتفاع مناسب با رنگ قرمز...

Arman-GT
19-12-1394, 08:46 بعد از ظهر
تو روح قانوناشون هیچ چیشون درست نیست
نمیدونم به این گیر بدن یا نه
اینم یدک من:

kaveh_am
19-12-1394, 09:20 بعد از ظهر
مبارکه...چقدر خرج ورداشت؟با چی میبندیش به ماشین؟چی میره تو اون میله؟
کم پیش میاد مامور به ورزشکارا گیر بده...

باید سر پیچ امتحان کنی تنها مشکلی که میتونه پیش بیاد چپ کردن هست....

یه چیزی که من تو کار بهش بر خوردم این بود که اول طول لوله وصل شونده به ماشین رو کم گرفته بودم و موقع دور زدنهای خیلی تیز و دنده عقب مشکل برخورد به ماشین رو داشت...بعد تغییر دارم و بلندش کردم اینه 18 چرخ میپیچه :D

Arman-GT
19-12-1394, 11:37 بعد از ظهر
کلا با همه خرجاش 1 تومن شده تا الان یکم دیگه خرج داره
یکمه پیشم شبرنگ و پلاک رو وصل کردم و مال بند رو رنگ کردم کار دیگه ای نداره سیم کشیش مونده فقط
با باربند جغجغه ای که هنوز پیدا نکردم طول 2 متر رو اکثر جاها 10 متر دارن و جغجغه هاشون بزرگه
کدوم میله؟
سر پیچ ها اصلا نمیگیره به ماشین جادرجا فرمون رو تا ته چرخوندم دور زدم اصلا تماس نداشت به ماشین
رو ماشین نصب کنم عکس میزآرم بعد سیم کشی
همچنان ترسم ار پلیسه فردا میزارم راه از خوزستان دزفول میام به سمت تهران امیدوارم گیر ندن وگرنه از روشون رد میشم

kaveh_am
20-12-1394, 12:24 قبل از ظهر
نه منظورم بند ها نبود... قسمتی بود که نیم یدکتون رو به ماشین وصل میکنه...اتصال بین ماشین و نیم بدک...
این قسمتش کوتاه بود

Arman-GT
20-12-1394, 11:06 قبل از ظهر
براش مالبند ساختم گیره به یدک کش ماشین گیر هم نداره به ماشین
اینم از اتمام کار دیگه کار دیگه ای نداره

Arman-GT
21-12-1394, 12:19 بعد از ظهر
آقا ما با این 700 کیلومتر اومدیم تهران البته خالی!! وزنش بین 100 تا 150 کیلو میشه بپر بپرش زیاد بود تو دست انداز ها نمیدونم به خاطر خالی بودنش بوده یا نه؟! یه جاهایی یهو بلند میشه آدم سفید میشد
یه جاهایی هم که جاده اوکی بود تا 130 تا هم رفتم ولی اکثرن 110 تا می اومدم
صدا هم زیاد داشت اگر عکس سوم تو پست قبلی رو ببینید میبینید بین یدک و مالبند فوم گذاشتم ولی باز فضاش زیاده که باید با واشر پرش کنم چون جای دیگه ای نداره صدا بده همش جوش و یا پیچه

kaveh_am
21-12-1394, 05:01 بعد از ظهر
بپر بپر برای هومنه که وزن روش نیست...باد لاستیک ها رو کمتر کنی بهتر میشه..
صداش به احتمال زیاد از برخورد پیچ مالبند به سوراح داخلش باشه...(چون بپر بپر زیاد داشتی صداش هم بیشتر شده...)
اگر از اون نباشه باید امتحان کنی ببینی ید ک رو از رو زمین بلند میکنی چرخش تا چند سانت میاد بالا...برای رد کردن سرعت گیر باید حداقل 30 سانت جا بازی داشته باشه....

Arman-GT
21-12-1394, 11:55 بعد از ظهر
لاستیک پراید تیوپلسه چند تا بادش باشه خوبه؟
با موتور تو شهر تست میکنم اگر اوکی بود میرم تو جاده

yosef_bad
12-02-1395, 07:38 بعد از ظهر
سلام دوستان
دوستانی که موتور رو با پراید توسط یدک حمل میکنن (چرخ عقب رو زمین )
لطفا چند تا عکس از محل اتصال یدک به شاسی ماشین اپلود کنین ....
ممنون

kaveh_am
02-03-1395, 10:33 بعد از ظهر

اونسری 700 تا رفته بودم...اینسری.. از کرح رفتم کردکوی از اونجا رفتیم تا لاهیجان و از لاهیجان تا کرج..میشه 1210 کیلومتر...
لاهیجان تا کرج رو خیلی خوب 4ساعته زدم...ولی راه گرگان تا لاهیجان پر از سرعت گیره...هیچکدوم هم رنگ نشده...دهنمون صاف شد....
نتیجه گیری....
4 چرخ ساختن خوب نیست جون تو پیچیدن چرخای جلو باید لیز بخورن(تریلی هم موقع پپیچیدن 4 تا چرخ جلوش میپیچه... وگرنه عمرا بتونه پیچ بزنه.....)
به علت همین سابیدگی لاستیک زودتر خراب میشه....(یه بار پنچر کردیم و جک زدیم تیوپ عوض مردیم)
به علت فشار یکی از جوشا ترک خورده بود که جوشش دادیم...
چرخ فرغون کوچیکه برای همین تو سرعت گیر کوچیک باید خیلی آروم رفت....
یه سرعت گیرم ندیدیم که باعث شد یدکشمون 1 متر پرواز کنه...,ولی چیزیش نشد....

درکل...به نظرم 2 چرخ بسازید(البته امتهان نکردم)...فنر دار بسازید.. با چرخ بزرگتر بسازید...

من که میخوام برگردم رو همون سیستم خرکش کردن که چرخ عقب رو زمینه....یه چرخ عقب اضافیم میبرم که اگر پنچر کردم همونجا عوض کنم(اونسری از قزوین تا کرج رو پنچر اومدم!!!

ali.motahari
04-03-1395, 07:31 بعد از ظهر
این رو من نساختم تو دیوار یکی اگهی زده بود که میسازه ازش خریدم.یدک که خودم ساختم 25 دیقه طول میکشه تا بیارم بیرون و نصب کنم و موتورا رو ببندم روش...برای تمرین وسط هفته خیلیه اینیکی 10 دقیقه طول میکشه....
شماره کسی که ساخت اینجاست.
کرج هست خیلی هم آدم گلیه.....قیمتشم به نظرم خیلی خوبه برای یه موتور 250 تومن(بدون بندش)
من بند جغجغهای گرفتم براش دیگه لازم نسیت موتور رو بلند کنی بند رو سفت کنی خودش میاد بالا....
مشکلی که الان هست اینه که جون موتور ما مینی بود ابعاد رو تغییر دادن و سبدش خیلی به زمین نزدیک شده و تو سرعتگیر میگیره به زمین..باید ببرم اون اتصال صبدش رو بلند تر کنه...
مشکل بعدی اینکه یدکش خوب میپیچه ولی این سر پیچ موتورا میخوابن و اگر پیچ تیز باشه چرخ عقب میخوابه میکشه رو زمین...
با یدک میشه یکم عقبی رفت با این اصلا نیمشه...
سمت چپی هم یکم کج وایستاده فکر کنم لقی سبدش زیاده از اونه باید درستش کنم...
+206 صندوق دار عقبش جای محکم نداره یه قطعه ساختن گذاشتن توش این رو پیچ کردن به اونا...این تیکش فکر خیلی خوبی بود...
کلا خوفه
و در آخر لعنت بر پلیس عقدهای که دهن من یکی رو صاف کرده و برای تمرینام باید 90 دیقه زانندگی کنم تا پای کوه برم و برگرم

داداش معمولا تو شهر ماکه اینطوری میبندن زنجرشو باز میکنن و دلیلشم دقیق نمیدونم ولی کاره خوبیه فقط چرخ عقب میخرخه و دیگ نیرویی وارد موتور خاموش نمیشه
این 4 چرخیا ک بروبچ درست کردن خیلی خشک و خطرناکه سرپیچا و تو دست اندازا ک طولشم الکی بلند شده
فکر کنم واسه هر محور باید دوتا فنر بزارن

- - - Updated - - -

داداش معمولا تو شهر ماکه اینطوری میبندن زنجرشو باز میکنن و دلیلشم دقیق نمیدونم ولی کاره خوبیه فقط چرخ عقب میخرخه و دیگ نیرویی وارد موتور خاموش نمیشه
این 4 چرخیا ک بروبچ درست کردن خیلی خشک و خطرناکه سرپیچا و تو دست اندازا ک طولشم الکی بلند شده
دلیل دقیق و علمی زنجیر باز کردنو کسی نمیدونه بگه بما؟

y.sohbati
04-03-1395, 09:48 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

باز کردن زنجیر دلیل خاصی نداره .. فقط هرز گردی که تو گیربکس ایجاد میشه رو دیگه نداره و همینطور سرو صدای زنجیر که تو حرکت ایجاد میشه ...برای مسافت کم بازم نکردی مشکلی نداره . . در کل باز کردنش بهتره شفت هرز گرد گیربکس بیکار میشه

y.sohbati
04-03-1395, 09:52 بعد از ظهر
[IMG][Only registered and activated users can see links]

y.sohbati
04-03-1395, 09:53 بعد از ظهر

y.sohbati
04-03-1395, 09:55 بعد از ظهر

y.sohbati
04-03-1395, 09:55 بعد از ظهر
اینم خودم درست کردم .. تستشم کردم عالی بود

y.sohbati
04-03-1395, 09:56 بعد از ظهر

zendehkar
05-03-1399, 09:56 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سلام برای این هست که در حین یدک کردن ممکنه به هر دلیل بیشتر تو دست انداز ها موتور نره تو دنده و با اون سرعت بالا فکر کن یک دفعه بره دنده یک گیربکس به فنا می‌ره!