PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر آفرود جواهردشت به جواهرده (مسیریابی)

شفیع
14-06-1390, 01:35 قبل از ظهر
سلام،
از این که چند روزی در خدمتتون نبودم عذر می خوام، مشغول این سفر و طبعات اون بودم.
چند روز پیش تصمیم گرفتیم (من و آقا مجید) یه سفری داشته باشیم به منطقه ییلاقی جواهردشت، جواهردشت یکی از مناطق بسیار زیبا و معروفه، خیلی ها می شناسنش و جزء یکی از مناطق مهم آفرودی موتورسواری محسوب می شه.
ما تصمیم گرفتیم یه سفر کوچیکی به این منطقه داشته باشیم به منظور شناخت بهتر و دقیق تر منطقه، مسیر بسیار زیبا و متنوع بود، رسیدیم به خود روستا، روستای بسیار زیاد و خوش آب و هوا ...
اینم عکسشه:
[Only registered and activated users can see links]

به دلایلی نشد دو موتوری بریم و تصمیم بر این شد دوستانه (دو ترکه) مسیر رو طی کنیم،

اینم آقا مجید به همراه یه گراز پیر

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

و رسیدیم به جواهردشت

و نمی دونم چی شد یهو ... تصمیم گرفتیم از منطقه جواهردشت بریم به سمت جواهرده !
مسیر جواهردشت به جواهرده اصلا جاده ای وجود نداره، فقط کوه و یه آفرود خشن، توی مبحث (سفر آفرودی در جنگل های رامسر) ([Only registered and activated users can see links]) در مورد این مسیر بحث شده بود،
این مسیر، مسیریه که هر ساله گروه های موتور سواری حرفه ای خیلی از این مسیر تردد می کنن. البته حرفه ای نه ما ! حالا ما یهو همچین فکری به سرمون زد که این مسیر رو بریم،
لوازم مورد نیاز برای این مسیر: تجهیزات، راهنما، موتور خوب، آمادگی جسمانی، ...
الان که فکر می کنم می بینم ما هیچکدوم از اینا رو نداشتیم :4chsmu1: موتور که قربونش برم، خودتون می بینید با اون لاستیکای ... راه رو هم نمی دونستیم، گفتیم بریم واسه مسیریابی که وقتی دفعه ی بعد بچه های پرشین رو آوردیم حداقل به عنوان راهنما بتونیم خدمت کنیم.

اینم از نهارمون،
لوازم مورد نیاز برای تهیه رب گوجه: گوجه به تعداد نیاز، یک عدد موتورسیکلت به همراه راکب+مسیر آفرودی (سنگلاخ) خانم های خانه دار دقت داشته باشید هر چه قدر مسیر صعب العبور تر و خشن تر باشه، کیفیت رب گوجه تولید شده بالاتره

سعی می کنم خلاصه کنم، هنوز بازو هام به خاطر تکون تکون خوردنا بالا و پایین پریدنا درد می کنه، 7 ساعت موتور سواری در یک مسیر کوهستانی، شیب، سخره، چمن، گل و لای، ... انرژیمونو بد جور گرفت، حالا بماند که چند بار موتور لابلای سخره ها گیر کردو جون کنیدم تا درش بیاریم، افتادن ها، زخم و زیلی شدو شکستن کلاه ایمنی دیگه جای خود دارد و اینکه گم کردن مسیر توی کوه و شب کردن هم به مشکلات قبلی اضاف کنین، ... تا تهشو خودتون بخونید.
به خاطر موقعیتی که در اون لحظه داشتیم نمی شد به فکر عکس گرفتن بود، مخصوصا جاهای حساس، یک لحظه غفلت ممکن بود یک عمر پشیمانی به با بیاره،
سعی کردم چند تا عکس و چند قطعه کوچیک فیلم از لحظات ایمن تر، واسه پرشین موتور آماده کنم.
البته خودم توی عکسا نیستم، چون بیشتر یا پشت دوربین بودم یا پشت موتور

همرا فایل های پیوست چند تا فایل زیپ شده ضمیمه کردم، (چند قطعه فیلم)

Alireza
14-06-1390, 02:05 قبل از ظهر
بسیار زیبا ادم این منظره ها رو میبینه کیف میکنه همیشه عاشق جنگل بودم
عجب روستای قشنگیه چه لذتی میبرن ساکنینش

reza KTM
14-06-1390, 01:29 بعد از ظهر
من عاشق این صحنه هاییم که ابرا زیر پاتن یعنی همچین بهشتی هم تو کشور ما هست و من نمیدونم کاشکی یه موتور داشتم منم میومدم اونجاها

شفیع
14-06-1390, 01:42 بعد از ظهر
انشالله، یه سفر با بچه های پرشین موتور دوباره این مسیرو میریم :4chsmu1:

nopo
14-06-1390, 02:57 بعد از ظهر
من مشهدم بزار ببینم باقطار باری میتونم موتور رو بیارم یا نه

soroush adventure
14-06-1390, 03:12 بعد از ظهر
خیلی ممنون از عکسها و گزارش زیباتون مدتهاست که میخام این مسیر رو برم ولی هنوز قسمت نشده.
بالاخره از جواهردشت به جواهر ده رسیدین ؟
میشه راجع به مسیر جواهرده به قله سماموس هم یه تحقیقی بکنید ؟

شفیع
15-06-1390, 12:02 قبل از ظهر
خیلی ممنون از عکسها و گزارش زیباتون مدتهاست که میخام این مسیر رو برم ولی هنوز قسمت نشده.
بالاخره از جواهردشت به جواهر ده رسیدین ؟
میشه راجع به مسیر جواهرده به قله سماموس هم یه تحقیقی بکنید ؟

سروش جان، بله رسیدیم :4chsmu1:
بعد از سفر با چند نفر که صحبت کردم، می گفتن مسیر جواهردشت به جواهرده خیلی بده و کم تر با موتور از اون مسیر میرن، ولی مسیر جواهردشت به سماموس بهتره. البته من که هنوز نرفتم، ولی خوب، تا یه جاهایی مسیرش مشترکه. خلاصه هر چی بود ما توی سفر مسیری رو رفتیم که کم تر کسی بی مشکل این مسیر رو رفته !
راستش خودم هم خیلی تمایل دارم این مسیر رو برم، ولی فعلا با این موتوری که من دارم، شرایطش فراهم نیست، خیلی دلم می خواد با بچه های پرشین یه برنامه ای بذاریم و این مسیر رو بریم، انشالله برنامه جورشه بریم.

ARSH
15-06-1390, 01:24 قبل از ظهر
عالی !

AMIR MOHAMMAD n
15-06-1390, 07:54 قبل از ظهر
عجب عکسایی.

ما اینجا دوروبرمون همش بیابونه.شما شمال چه کیفی میکنید.

Kami
15-06-1390, 11:17 قبل از ظهر
تهران که اصلا همچین جاهایی نداره وگرنه یدون روان میخریدم :98:

roozbeh rv
15-06-1390, 01:17 بعد از ظهر
اقا دمتون گرم کلی با عکساتون حال کردم

شفیع
15-06-1390, 09:40 بعد از ظهر
تهران که اصلا همچین جاهایی نداره وگرنه یدون روان میخریدم :98:

معمولا همین طوره، افراد با توجه به موقعیت محل سکونتشون نوع موتورشونو انتخاب می کنن و همون می شه علاقه شون،
مثلا من، اصلا تو کلم نمی ره که خدا نکرده بخوام یه زمانی یه موتور شهری (ریسی) بگیرم، هر چی فکر می کنم می بینم واقعا موتور های بی استفاده ای هستن،
این طرز فکر بر می گرده به موقعیت محل سکونت، وگرنه هر موتوری در جای خودش کاربردی داره.
شما و اکثر بچه های کلان شهر ها موتور های جاده ای رو انتخاب می کنین و می پسندین.
البته، اینطور که من تحقیق کردم و از دوستان و اطرافیان دیدم و شنیدم، شاید روان موتور مناسبی برای این چنین مسیر هایی نباشه، به نظرم شوکا گزینه ی بهتریه!

Mohammad aghili
16-06-1390, 01:23 بعد از ظهر
آقا ترکوندی
خیلی لذت بردم ، هم از منظره و هم از عکسها

یه عکاس آفرودی میتونه یه لحظاتی رو ثبت کنه که هیچ کس قادر به فکر کردن در موردش هم نیست
اینو آقا سروش خوب میدونه

آخ آخ
بذار روان بگیرم
یه آفرودهایی میرم
یه عکسایی میگیرم

اتفاقا من 3 سال پیش جواهر ده اومدم ، خیلی جایه خجسته ایه
فعلا
یاعلی

nopo
16-06-1390, 03:50 بعد از ظهر
آقا ترکوندی
خیلی لذت بردم ، هم از منظره و هم از عکسها

یه عکاس آفرودی میتونه یه لحظاتی رو ثبت کنه که هیچ کس قادر به فکر کردن در موردش هم نیست
اینو آقا سروش خوب میدونه

آخ آخ
بذار روان بگیرم
یه آفرودهایی میرم
یه عکسایی میگیرم

اتفاقا من 3 سال پیش جواهر ده اومدم ، خیلی جایه خجسته ایه
فعلا
یاعلی

مثل من که همه از عکسای آفرودیم لذت می برند!!!:retarded:

شفیع
16-06-1390, 08:43 بعد از ظهر
مثل من که همه از عکسای آفرودیم لذت می برند!!!:retarded:

برای ثبت عکس های آفرودی نیاز به یه شخص دومی هست، که در مواقع سخت و پر خطر هیچ کمکی به شما نکنه و فقط دور وایسته نگات کنه و عکس بگیره!
در همین سفر آفرودی اخیر، آقا مجید هم شاهدن، بعضی جاها بود اگر واقعا شخص دوم به عنوان کمک در کنارم واینمیستاد من الان در خدمتتون نبودم، الان شب هفتم بود.
در چنین شرایطی دیگه نمی شه انتظار داشت عکس های آفرودی خوب ثبت شه.

nopo
17-06-1390, 08:38 قبل از ظهر
برای ثبت عکس های آفرودی نیاز به یه شخص دومی هست، که در مواقع سخت و پر خطر هیچ کمکی به شما نکنه و فقط دور وایسته نگات کنه و عکس بگیره!
در همین سفر آفرودی اخیر، آقا مجید هم شاهدن، بعضی جاها بود اگر واقعا شخص دوم به عنوان کمک در کنارم واینمیستاد من الان در خدمتتون نبودم، الان شب هفتم بود.
در چنین شرایطی دیگه نمی شه انتظار داشت عکس های آفرودی خوب ثبت شه.
راست میگی همیشه همینطور وای میسته بر و بر منو نگاه میکنه!!!!:interview:
توی آخرین برنامه نزدیک بود 3بار بمیرم!!:riz284:

شفیع
17-06-1390, 09:35 قبل از ظهر
راست میگی همیشه همینطور وای میسته بر و بر منو نگاه میکنه!!!!:interview:
توی آخرین برنامه نزدیک بود 3بار بمیرم!!:riz284:

در همین سفر به نظر خودم نتونستم اونطور که باید، عکس های خوب از آفرود بگیرم چون واقعا در موقعیت بدی قرار داشتیم،
به همین خاطر مجبور شدم بعضی از جاها حداقل با استفاده از موبایل چند قطعه کوتاه فیلم بگیرم
البته فیلم ها هم خودم نگرفتم، موبایل رو بستم روی موتور و حرکت کردم. سبک جالبی شد!

gilanian_1000
12-07-1390, 12:39 قبل از ظهر
منم این مسیر رو با 125 اومدم اگه دقت داشته باشی بعد روستا مخصوص کراس وموتور های شاسی بلنده ولی من با هوندا رفتم

شفیع
12-07-1390, 01:20 قبل از ظهر
منم این مسیر رو با 125 اومدم اگه دقت داشته باشی بعد روستا مخصوص کراس وموتور های شاسی بلنده ولی من با هوندا رفتم

بله، دیدم، خیلی سخره داره، با موتور هوندا 125 خیلی سخته، البته هوندا 125 یکی از برتری هاش اینه که میزان قدرتش نسبت به وزرن خیلی بیشتره، درسته کراس ارتفاش بیشتره ولی سنگین تر و بزرگ تره، ولی هوندا 125 سبک تر و کوچیک تر هست به همین از هوندا 125 هیچ کاری بعید نیست !