PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زخمی که نمی بینیم

nazamm
04-06-1390, 11:57 بعد از ظهر
می دانید؟ خشونت همیشه یک چشم کبود و دندان شکسته و دماغ خونی نیست. خشونت، تحقیر، آزار گاهی یک نگاه است. نگاه مردی به یقه ی پایین آمده ی لباس زنی وقتی که دولا شده و چایی تعارف می کند. نگاه برادری است به خواهرش وقتی در مهمانی بلند خندیده. نگاهی که ما نمی بیینیم. که نمی دانیم ادامه اش وقتی چشم های ما در مجلس نیستند چیست. ترسی است که ارام آرام در طول زمان بر جان زن نشسته

خشونت بی کلام، بی تماس بدنی، مردی است که در را که باز می کند زن ناگهان مضطرب می شود، غمگین می شود. نمی داند چرا. در حضور مرد انگار کلافه باشد. انگار خودش نباشد. انگار بترسد که خوب نیست. که کم است. که باید لاغرتر باشد چاق تر باشد زیباتر باشد خوشحال تر باشد سنگین تر باشد سکسی تر باشد خانه دارتر باشد عاقل تر باشد. خشونت آن چیزی است که زن نیست و فکر میکند باید باشد. خشونت آن نقابی است که زن می زند به صورتش تا خودش نباشد تا برای مرد کافی باشد. مرد می تواند زن را له کند بدون اینکه حتی لمس اش کند. بدون اینکه حتی بخواهد لهش کند. این ارث مردان است که از پدران پدرانشان بهشان رسیده

خشونت، آزار، تحقیر امتداد همان "مادر ج ن ده ها، ج ن ده ها، خواهر ج ن ده ها، مادرش را فلان ها، عمه اش را بیسار"هایی است که به شوخی و جدی به هم و به دیگران می گوییم. خشونت، آزار، تحقیر همان "زن صفت، مثل زن گریه می کردی"هایی است که بچه هایمان از خیلی کودکی یاد می گیرند

nazamm
06-06-1390, 10:08 بعد از ظهر
خشونت، آزار، تحقیر، پله های بعدی نردبانی هستند که پله ی اولش با فلانی و بیساری معاشرت نکن چون... فلان لباس را نپوش چون...است. چون هایی که اسمشان می شود "عشق". عشق هایی که می شوند ابزار کنترل. که منتهی می شوند به زنانی بی اعتماد به نفس، بی قدرت، غمگین، تحقیر شده، ترسان، وابسته، تهدید به ترک شده و شاید کتک خورده که فکر می کنند همه ی زخم هایشان از عشق است. که مرد عاشق زخم می زند و زخم بالاخره خوب می شودخشونت، آزار، تحقیر، پله های بعدی نردبانی هستند که پله ی اولش با فلانی و بیساری معاشرت نکن چون... فلان لباس را نپوش چون...است. چون هایی که اسمشان می شود "عشق". عشق هایی که می شوند ابزار کنترل. که منتهی می شوند به زنانی بی اعتماد به نفس، بی قدرت، غمگین، تحقیر شده، ترسان، وابسته، تهدید به ترک شده و شاید کتک خورده که فکر می کنند همه ی زخم هایشان از عشق است. که مرد عاشق زخم می زند و زخم بالاخره خوب می شود

خشونت زنی است که زیر نفس های آغشته به بوی الکل مردش تظاهر به لذت می کند و فکر می کند قاعده ی بازی همین است. خشونت توجیه آزار روحی، کلامی، جسمی، جنسی مردی است که مست است. مستی انگار عذر موجهی باشد برای ناموجه ترین رفتارها.

می دانید؟ کتک بدترین نوع خشونت علیه زنان نیست. کبودی و زخم و شکستگی خوب می شوند. قدرت و شادابی و باور به خویشی که از زن در طول ماهها و سالها گرفته می شود گاهی هیچ وقت، هیچ وقت، ترمیم نمی شود

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

دوستان عزیز اگه این تاپیک قرار دادم به خاطر اینکه یه کم از این فضای مرد سالاری که بینمون وجو داره فاصله بگیریم

به هر حال همه ما یه روزی قراره نقش یک مکمل رو ایفا کنیم و به دور از حواشی زندگی برای ماثر بودن تلاش کنیم

شاید الان همه هواسمون به تفریحات و لذت های شخصی باشه اما به وقتش همه قراره لیدر یک زندگی باشیم

دوستان اگه نظری در مورد این مبحث دارن قرار بدن

با تشکر nazamm

reza KTM
07-06-1390, 12:24 قبل از ظهر
انقدر بدم میاد از قول پسرا صحبت میکنی ( به وقتش همه قراره لیدر یک زندگی باشیم )
گرفتی ما رو ها
من میگم lady boy بقیه ناراحت میشن
بالا ادای دخترا رو در میاری آخرش از قول پسرا میگی
چرا فکر میکنی مردا اینجورین؟
کی گفته به زن ها اهمیت داده نمیشه و محور اصلی مرده؟
والا الان هر کتابی رو باز میکنی نوشته چجور به زنت محبت کنی تا بعد نگه من ارضا نشدم میرم سراغ یه مرد دیگه
کمی طرز فکرت رو عوض کن
چند ساله فمنیسم راه انداختن از اون ور دیدن مردا دارن ضرر میکنن امانیسم (اگه اشتباه نکنم) راه انداختن از حقوق مردا دفاع میکن
هر کسی باید خودش بدونه چجوری باید به جنس مخالفش برخورد کنه یه موقع مثل باید یه مرد رو خر کرد وکاری که میخوای رو انجام داد یه موقع باید داد زد و برعکس

Mohammad
07-06-1390, 12:39 قبل از ظهر
خشونتی که بیان شد، بهتره بهش بگیم انحرافات روحی اخلاقی فکری مردان. پس واژه خشونت بهش اتلاق نمی شه. در مورد سالار بودن یک جنسیت خاص، کلا این نظریه یک ایدئولوژی منحته. عدم آموزش روابط زن و مرد باعث این نوع رفتار های بربریت میشه. از نگاه دیگه یک زن بیسواد باعث به وجود اومدن یک مرد دگم میشه، اگر زن بلد باشه کاری کنه که مردش توی تمام دنیا فقط اونرو انتخاب کنه موفقه.
به هر حال جذابیت یک زن چیزی نیست که مختص ایران باشه، خط سینه یک زن در تمام دنیا جذابه، چه وقتی توی ایران کسی چایی تعارف کنه چه آنگلا مرکل ۶۰ ساله که به خاطر لباسش سرزنش شد. دلیل اصلی این همه مصیبت فقط یک چیزه، عدم درک علایق جنسیت مقابل، من خانوم ها رو می شناسم، پس همشون بهم احترام میذارن اگه اونها هم مرد رو بشناسن بهشون احترامم گذاشته میشه، اگه کسی با کسی ارتباط داره و از لحاظ فرهنگی تطابق ندارن ایراد از انتخابه نه جنسیت

شفیع
07-06-1390, 01:14 قبل از ظهر
من از اولش مخالف این بحث بودم و گفتم ولی گویا مدیران محترم اهیمتی نمی دن.
نوشته ها یک طرفه نوشته شده و عقاید شخصیه نویسنده ست.
از آقایون همینجا شروع می کنیم، کدومتون با ناموستون اینطوری برخورد می کنین !؟
این نوشته ها شعور خواننده و هر مرد ایرانی رو زیر سئوال می بره، هممون مردیم و زن و خواهر و مادر داریم !
اگر به نظرات خوانندگان توجه کنین متوجه میشین. :waiting:

RIDER
07-06-1390, 02:44 قبل از ظهر
ببینین در هر جامعه ای خوبو بد هست این چیزی ننزم گفت میدرو کرده آدولف هیتلر زنرو کرده یرقان.اینجوریام که میگی نیست این چیزا که گفتی الان از ۱۰۰درصد حساب کنیم۲۰درصد وجود داره اونم اکثرا نواحی دور افتاده.مردو زن هردو مکمل همند اگرم چیزی میگیم در این رابطه جنبه طنز حداقلش برای من داره من به همه ی جنسیت ها احترام میزارم ولی وقتی کسی برای خودش احترام قاعل نیست نمیشه بهش احمیت داد.الان آمار تلاقو تو ایرا ببینین وحشتناکه ۷۰درصدش بخاطر مهریه تخیلی و زیادی خواهی دخترای امروزی که درست تربیت نشدن و بیشترش بخاطر فرهنگای خواستگاری مزخرف بین خانواده هاست معمولانم این زندگیا به ۴ماه نمیکشه.نباید بگیم ایران باید بگیم جهان چون فقط تو ایران نیست که به زن ظلم میشه یا زنا زیاده خواهن.
از نظر من بیشترای دخترای امروزی نمیتونن شرایت پسرای امروزیو درک کنن.زن وقتی زنه که تو همه مراحل زندگی با شوهرش باشه نه اینکه از مارک یخچال خوشش نیاد بره خونه باباش مهریه بزاره اجراو طلاق الان اکثرا اینجورین.هیچکدوم از دو طرف انتظارات همدیگرو درک نمیکنن.پسررو میبینی زندگی خودشو و خانوادشو واسه رسیدن به ینفر نابود میکنه یهو میبینی به یه ماه نکشیده دارن از هم جدا میشن.کلا این بحثا پیچیدست و باید بیشتر در موردش بحث کردو به نتیجه رسید

Mohammad
07-06-1390, 02:49 قبل از ظهر
واضح ترین تابلویی که ذهن من از یک زن میسازه اینه: اگه یک زن ۱۰۰ تا سوراخ داشته باشه، ۹۹ تاش رو پول پر میکنه.
تامیم نوشته های بالا به کاربران فوروم واقعا ناپسند بود.

nazamm
07-06-1390, 11:25 بعد از ظهر
ممنون از دوستان که در بحث شرکت کردن

دوست عزیز محمد

رد کردن جاذبه زمین توسط مخالفین نیوتن هرگز به لغو جاذبه نیانجامید

در ثانی بحث ایجاد شده به کاربرای فروم مربوط نشده بلکه یک بحث کاملا آزاد در مورد نسل آدمیزاده

تعصب بی موردی در مورد این موضوع جایی نداره

قراره یه کم از تک محوری خارج بشیم و خیلی انسانی به این بحث نگاه کنیم
قطعا نه تمام موارد ذکر شده در بالا بلکه مواردی از اون رو ما نیز در روابط اطرافمون بین اقوام یا دوستان حالا
به نوعی دیگه دیدیم.

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

کلیت در مورد مسائل اجتماعی مثل این میمونه که بگید همه مهربونن یا همه خائنن!!!!

این یک بح اجتماعی

خوشحال میشم با این دید نظر بدید

Mohammad
08-06-1390, 12:07 قبل از ظهر
نظر من همونی بود که گفتم، در ضمن اینجا تریبون یونسکو نیست و ما هم حامیان زنان بزه دیده از چنگال بربرهای بنگال نیستیم. بحث اجتماعی بیان یک ناهنجاری به صورت مو شکافی هست، من هیچ جرم شناسی خاصی در مطلب بی محتوای پست اول و دوم ندیدم. انتشار رنجنامه یک خانوم به معنای بحث نیست. این مطالب، مطالب وبلاگی هست نه فورومی.
در وبلاگ شما تعدادی خواننده ثابت داری، سلسله ای از مطالب رو می ذاری و قطعا این مطلب پی نوشت یا حسب یک مطلب آشنا از یک نویسنده برای تعداد مشخصی بازدید کننده وبلاگش بوده.
در ثانی بیان این دست مطالب جایی که طرف مناقشه که بانوان باشند، حضور ندارن هیچ سودی نداره.
در مورد جاذبه زن، فمنیسم متحجر ایرانی، فکر می کنه مردان ایرانی چشم چرون یا زن باره هستند.
اگر یک کشور اروپایی تشریف ببرید با همین آرایشی که در ایران می کنید، قطعا با صنف تن فروشان اشتباه گرفته می شوید.
تجربه ارزان تر فیلم مالنا است.
تجربه ارزان تر فیلم Boys don't cry
در کل احتیاجی به ادامه این میز گرد نبست، اگر خانوم های حاضر در بحث به تعداد آقایون بودن نتیجه بخش بود.
واقعیت اینه که به زن، نه در شرق و نه در غرب، احترام گذاشته نمیشه، از مدل روی مجله FHM تا پوشیه بند سعودی، هیچ فرقی نمی کنه.
همه هم این رو میدونن، اما من با کی باید بحث کنم؟

nazamm
08-06-1390, 12:25 قبل از ظهر
تفاوتی که برای وبلاگ و یک فروم بحث آزاد مطرح میکنید یک نظر کاملا شخصی

مرد های زن باره و چشم چرون ایرانی!!! شما این جمله و اصطلاحو به حساب توهین به کاربرا نمیزارید و یک بحث اجتماعی توهین میدونید!!!!

اینجا نه تریبونه نه ما سیاست گذار های جامعه مدنی

اینجا یک مبحث آزاد انسانی که قرار تفکرات ما رو نسبت به زن ها تغییر بده اینجا نمی خوایم دنیا رو عوض کنیم

و نه هیچ جای دیگه میشه این کارو کرد

همین که نگرش ما انسانی باشه کافیه

در آخر لازم توضیح بدم فمینیسم مجموعهٔ گسترده‌ای از نظریات اجتماعی، جنبش‌های سیاسی، و بینش‌های فلسفی است که عمدتاً به وسیلهٔ زنان برانگیخته شده‌ یا از زنان الهام گرفته‌ شده، مخصوصاً در زمینهٔ شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی آن‌ها. به عنوان یک جنبش اجتماعی، فمینیسم بیش‌ترین تمرکز خود را معطوف به تحدید نابرابری‌های جنسیتی و پیش‌برد حقوق، علایق و مسایل زنان کرده‌است. که عملا در تمام جوامع هست و غیر قابل انکاره

به هر حال مشکل پوشش و تفاوت فرهنگی نیست ( خواه بیکینی یا پوشیه) مشکل دیدگاه ماست

Mohammad
08-06-1390, 12:33 قبل از ظهر
من مردم، پس در مورد همجنسم قضاوت می کنم.
هر وقت دنیا رو گشتی بیا با من بحث کن.

nazamm
08-06-1390, 12:38 قبل از ظهر
من مردم، پس در مورد همجنسم قضاوت می کنم.
هر وقت دنیا رو گشتی بیا با من بحث کن.

شما قضاوت در مورد همچین موضوع مهمی و بسپارید به دست کاردونش

لزومی به بحث با شما نمیبینم

همیشه از صحنه بحث اینجوری جا خالی میدید

خیلی تابلو بود:121fs725372: اما اشکالی نداره

Mohammad
08-06-1390, 01:07 قبل از ظهر
جا خالیه چی؟
آسمون دنیا همه جا همین رنگه.
هر چقدر مرد ها مقصرن، زن ها هم مقصرن.
اما، بحث باز توی این تاپیک فقط باعث در خطر فیلتر شدن سایته، چون نمیشه به اصل موضوع پرداخت.
در هر حال من خودم همیشه طرفدار حقوق پایمال شده زنان هستم، اما نه به روشی که مرد به زن اتکا کنه.
چون اون موقع زن، یک موجودی غیر طبیعی میشه. مرد باید و باید هوای زن رو داشته باشه.
چه آشنا چه غیر آشنا.
حیف نمی شه گفت بقیش رو.

شفیع
08-06-1390, 04:03 قبل از ظهر
قراره یه کم از تک محوری خارج بشیم و خیلی انسانی به این بحث نگاه کنیم

منظورتون چیه ؟ یعنی قراره بلا نسبت دوستانیعنی تا حالا نگاه حیوانی به بحث داشتیم !؟
قضاوت های یک طرفه و خود خواهانه، بی احترامی و شکسته شدن تابو های اجتماعی جنسی
یک طوری از حقوق زن حرف می زنید انگار اینجا عربستانه که زن بی اجازه ی مرد حق آب خوردن نداشته باشه، حق رانندگی نداشته باشه حتی کشورش اونو آدم حساب نکنه و حق رای دادن نداشته باشه،
یا اینجا انگلیسه که بالاترین آمار خشونت های همسر آزاری (زن) رو در جهان داشته باشه، یا شاید هم مثل چین زناشونو بسته بندی می کنن می فروشن به کشور های همسایه، یا شاید هم مثل امریکا جایگاه زن در حد یه دستمال توالته، یک کالای مصرفی !
داداش من اینجا ایرانه ! می فهمی !؟ یه نگاه به همسایه هامون بنداز ؟ ببین دنیا چه خبره ؟
اگر هم قراره حرفی از اقلیت ها زده شده این وظیفه ی نویسنده ست که به صورت فله ای و در هم شعور کل مرد ها و یا زن های یک سرزمین رو زیر سئوال نبره
اگر هم نظرات شخصی مخاطب براتو اهمیت نداره، می تونید نوشته هاتونو پیش خودتون و برای خودت نگه دارید.

RIDER
08-06-1390, 08:23 قبل از ظهر
همینه دیگه میگن وقتی آدمو جو حقوق بشری بگیره دیگه خودشم نمیدونه چیداره میگه الان این دوستمونم دچار این مشکله خودش نمیدونه با حرفاش چه مطلبیو برسونه چی بنویسه که مطلبو برسونه چی بنویسه که درست باشه.من با تمام نظر های آقا محمد موافقم ولی ننزم داره بیشتر بجای اینکه بحثو باز کنه میپیچونه و بیشتر گره میزنه .نه من میخوام کل کل کنم نه کسه دیگه ما همه با هم دیگه دوستیم بهتره سر مساعلی که گفتم با یکی دوتا پست نمیشه حلش کرد و به نتیجه رسید همدیگرو نرنجونیم.درکل بیخیال این بحثا شین بهتره چون تا به نتیجه برسیم کلی از بحثای تخصصی سایت عقب میفتیم چون اینقدره بحثش گسترده هست که وقت گیر باشه

ARSH
08-06-1390, 10:26 قبل از ظهر
این حرفا واسه دوره فردین و بهروز وثوقه الان والا همه کاره مملکت زن هستنو بیشترین احترام داره بهشون گذاشته میشه

حالا تو جامعه میبینی چهار تا فردینی باقی مونده دیگه دلیلی نمیشه همه فردینی باشن که نمیگم نیست ! هست اما اینجور که من تو پست اول خوندم نیست و این میتونه افکاره یه زنه انقلابی باشه!!!!!

خلاصه این حرفا دورش گذشته الان همه چی برابره نمیگم بیشتر نمیگم کمتر همه این حرفا بر میگرده به اعتقاد و دین که دینی که فعلا به زور تو کله ما چپوندن و ما هم هرچی تو کتاباشون بوده از قدیم فکر میکنیم هنوز هست
چون من و تو اینقدر بدبختی تو مملکتمون هست که بهش فکر کنیم و دنبال گیر دادن به زنمون نباشیم

Amir
08-06-1390, 10:59 قبل از ظهر
خلاصه این حرفا دورش گذشته الان همه چی برابره نمیگم بیشتر نمیگم کمتر همه این حرفا بر میگرده به اعتقاد و دین که دینی که فعلا به زور تو کله ما چپوندن و ما هم هرچی تو کتاباشون بوده از قدیم فکر میکنیم هنوز هست

حتی شک نکن که برابر نیست, کلا تو جامعه ما زن همیشه یه موجود وابسته تعریف شده

چون من و تو اینقدر بدبختی تو مملکتمون هست که بهش فکر کنیم و دنبال گیر دادن به زنمون نباشیم

این یه روشیه که خیلی از جاهای دنیا در نظرش می گیرند که فکر شما خدایی نکرده درگیره چیزای دیگه (!) نشه

AMIR MOHAMMAD n
08-06-1390, 11:31 قبل از ظهر
حتی شک نکن که برابر نیست, کلا تو جامعه ما زن همیشه یه موجود وابسته تعریف شده

فکر کنم دوتا مثال کافی باشه و هر کسی باب طبع خودش نتیجه بگیره:
2500 سال پیش وقتی که اسکندر تخت جمشید رو فتح کرد یه زن نابکار اومد زیرپاش نشست و مستش کرد و حرفایی در مورد خفت هایی که رومیان از ایرانیان کشیده بودند گفت و خلاصه خرش کرد و اونم در اون حالت دستور داد که اونجارو آتش بزنن مردم رو بکشن و خیلی از فجایع دیگرو... .

در زمان سلطنت ناصرالدین شاه ،یک زن در امور سیاسی ایران حضور داشت.مهد علیاء مادر ناصرالدین شاه.به دلایلی و با نفوذ های مادرانه باعث کشته شدن امیرکبیر شد.امیر کبیر را همه میشناسندواگر در زمان ناصرالدین شاه نبود، معلوم نبود اکنون ایران بر عرصه ی وجود بود یا نبود(چه قافیه ای).

این تازه دو مورد و بسیار مورد دیگر... .

Amir
08-06-1390, 11:51 قبل از ظهر
مثال تاریخی چیز خوبی نیست دوست من

قائم مقام فراهانی زمان محمد شاه صدراعظم ایران بود و توسط اطرافیان شاه کشته شد که همگی مرد بودند , پس باید بگیم همه مردا جنسشوت خرابه

یمثلا , اسم این خانوم یادم نیست ولی تو اروپا با شوهرش که پادشاه اون زمان بوده جر و بحث می کنه که از مدم مالیات نگیره و شوهره قرار میذاره که اگه زنش لخت شد رفت تو شهر دور زد این کارو انجام بده که زنش این کار وانجام میده

Alireza
08-06-1390, 11:52 قبل از ظهر
در کل من همیشه هم گفتم تو اکثر موارد زن ها تاریخ رو عوض کردن

AMIR MOHAMMAD n
08-06-1390, 11:57 قبل از ظهر
مثال تاریخی چرا فایده نداره؟

من اعتقاد دارم که زنها از اول تاریخ تا حالا اون شخصیت و خباثت توی وجودشون بوده الانم هست.میتونی توی اطرافیانت ،دخترایی که میبینی و ... مشاهده کنی.

اونیم که میگی اون خانوم اینکار رو کرده قبول دارم توی تاریخ زنای بزرگی هم داشتیم که یک در هزار زن خوب و بدرد بخور از آب در میان.در ضمن عجب شوهر بی غیرتی داشته.

reza KTM
08-06-1390, 02:52 بعد از ظهر
تاریخ همیشه تکرار میشه اینو مطمئن باشید
ولی این حرف ها که هیچ وقت به جایی نمیرسه فقط باعث کدورت بین بچه ها میشه و فیلتر شدن سایت
کاربر nazam دوست lady boy من خواهشا از این پست ها که باعث میشه سایت به هم بریزه نزنید و همه سعی کنیم به موضوع اصلی سایت که موتوره بپردازیم
خدا رو شکر روز به روز داره سایت پرطرف دار تر میشه حیفه از بین بره

نیما نادری
08-06-1390, 03:16 بعد از ظهر
دوستان جنس مونث همیشه مورد بی احترامی و سرکوب قرار گرفته و الان هم میگیره ... دیگه این موضوع در جوامع فعلی مثل روز روشنه

خودتو جای یک بیوه زن یا متعلقه و سرپرست خانواره مجرد بزار و با این طرز فکر از منزل خارج شو و در راسته خ ولیعصر قدم بزن و روی صندلی پارک ساعی تنها بشین تا خستگی در کنی و از پیاده روی سمت مقابل

برگرد به خونت اون موقع میبینی کجای کار خرابه !!!

شفیع
08-06-1390, 09:35 بعد از ظهر
دوستان جنس مونث همیشه مورد بی احترامی و سرکوب قرار گرفته و الان هم میگیره ... دیگه این موضوع در جوامع فعلی مثل روز روشنه

خودتو جای یک بیوه زن یا متعلقه و سرپرست خانواره مجرد بزار و با این طرز فکر از منزل خارج شو و در راسته خ ولیعصر قدم بزن و روی صندلی پارک ساعی تنها بشین تا خستگی در کنی و از پیاده روی سمت مقابل

آقا نیما،
مثالتون کاملا درست،
خوب آیا با این آماری که شما فرمودید می شه گفت 90% مرد های ایرانی کثیف هستن !؟ البته با در نظر گرفتن این نکته که من و شما هم جزء این 90% ممکنه باشیم !
بی احترامی به زن در هر جامعه ای کم و بیش هست. ولی وقتی من به عینه می بینم، نه فقط من حتما و 100% همه ی دوستان به این موضوع برخوردن، توی دانشگاه جون بکن خودتو پاره کن تمام کار هاتو به موقع تحویل استاد بده، این صورتیه که همکلاسیه دختر همش به فکر صاف کاریو نقاشی بدنه ست، آخر ترم تو می شی 15 همکلاسی دختر میره جلوی استاد، یه عشوه ی کوچولو = 18
دو ترمه دارم این معضل اجتماعی رو به چشم می بینم ! قصد نداشتم از مشکلات بگم، و چندید بار گفتم بحث رو تمومش کنید ولی گویا اینجا گوش شنوا وجود نداره! هنوز هم می گم تا این وحدتمون بهم نریخته تمومش کنید
پسر دانشگاشو با بدبختی تموم می کنه تازه راهیه سربازی می شه این در صورتیه که همکلاسی دختر همزمان با تو دانشگاه رو تموم می کنه و به لطف و کرم دولت خدمتگزار و احترام به بانوان جامعه، همکلاسی دختر فقط به خاطر احترام گذاشتن به حقوق زنان میره توی فلان بانکو اداره استخدام رسمی می شه و یه نیش خند هم بهت میزه، پسر بدبخت دو سال میره سربازی بعد سربازی معلومات چندانی از دوران دانشگاش یادش نمیاد، آزمون های استخدامی رو یکی پس از دیگیری رد می شه، بعد همین پسر وقتی میره خواستگاری دختر بهش میگن، تو کار نداری، دختر ما مدرک دانشگاهی داره استخدام رسیمه، تو چی داری !؟ اینطوری سطح توقعات بالا میره ! چرا هر سال در تمام دانشگاه های سراسر کشور دختر ها 60% سمیه دارن و پسر ها 40% !؟ کسی هست جواب بده !؟ (حتی امسال) خوب معلومه با این کار تعادل در جامعه بهم می خوره، سطح توقعات بالا میره، طلاق ... این موضوع که دیگه ثابت شدست ! همه میدونن و هر روز و شب از رسانه ها این مشکل رو بیان می کنن. و فقط و فقط به خاطر اینکه آتو دست غربیا ندن مجبورن مقام زن رو بالاتر ببرن.
وزیر زن می دونین یعنی چی ؟ یعنی یک فرصت شغلی برای یک آقا که وظیفش سرپرستیه خانوادست از بین رفت !
من اگر جای مدیریت محترم بودم همینجا کل تاپیک رو می بستم تا بحث بیشتر از این ادامه پیدا نکنه.
من هم نمی گم بی احترامی نیست بله هست و متقابله، و فعلا بهترین جایگاه زن رو در کل دنیا خواهر و مادر من و شما دارن.

reza KTM
08-06-1390, 11:38 بعد از ظهر
در تکمیل حرف شفیع من تو تایلند دیدم زنه پا به پای مرده سیمان مینداخت رو دوشش از ساختمون میبرد بالا
حمالی میکرد مثل خر
شاید بگید خیلی خوبه زن سوار موتور شه و خیلی کارای دیگه بکنه ولی خانوما به فکر عواقبش هم باشید
تساوی زن و مرد یعنی همون حمالی هایی که تو تایلند من دیدم زنا میکنند
بابا زنا تو اینجا دارن پادشاهی میکنند
زن شخصیتش مدیریت خانه هست و مرد مدیریت بیرون خانه
تساوی خوب نیست باید هر کی سر جای خودش باشه
امیر خواهشا این پست رو ببند

شفیع
08-06-1390, 11:55 بعد از ظهر
با تشکر از آقا رضا.
آقا رضا یه نکته ای رو گفت، یاد حرف یک استادی افتادم که چند وقت پیش داشتم به حرفاش گوش می دادم، لازم دونستم بگم

تساوی زن و مرد هیچ وقت خوب نیست، یعنی اصلا نباید زن و مرد با هم مساوی باشن، بلکه بین زن و مرد باید تعادل باشه نه تساوی !!!
این همون نکته ایه که غربی ها عَلَمش کردن و می کوبن رو سر جهان سومی ها، فقط بحث های تساوی زن و مرد رو مطرح می کنن بدون اینکه جایگاه جنس مونث و مذکر رو در نظر گرفته باشن،
در صوتی که ما ایرانی ها چند هزار ساله زن و مرد رو مکمل و متعادل کننده ی دو جنس می دونیم، ولی متاسفانه یه عده کسانی که خودشونو به اصطلاح روشن فکر می دونن، تا حرف زن و حقوق زن می شه دادشون به گوش فلک می رسه که آهااااای ما تساوی زن و مرد می خوایم. تساوی زن و مرد یعنی همون راهی که خیلی از کشور های دیگه رفتند و سرشون به سنگ خورده !

بابا زنا تو اینجا دارن پادشاهی میکنند
بابا جون این زنا که می گن، موجودات عجیب غریبی یا بیگانه ای نیستن، منظور از زنا همین خواهر و مادر من و شماست، تک تکتون فقط کافیه یک روز مادراتونو زیر نظر بگیرید، یعنی واقعا وضعیت بدی دارن ؟ یعنی هر روز باباهامون مادرامونو با کمربند سیاه و کبود می کنن؟ (بیماری روحی روانی، شکنجه شدن، ...) زن توی ایران داره پادشاهی می کنه. بهتره دنیای اطرافمونو نبینیم ! می دونین چرا ؟ واسه اینکه ما باید دنیای اطرافمونو نگاه کنیم، دیدن با نگاه کردن فرق داره !
برای چندمین بار درخواست بستن این تاپیک رو دارم.

RIDER
09-06-1390, 03:26 قبل از ظهر
به نظر منم باید پاکشه این تاپیک کاربر ننزم داره رونده سایتو رفاقت کاربرارو و امنیت سایتو با این تاپیکاش به خطر میندازه.درسته اینجا بخش بحث و گفت و گو آزاده ولی تا حدی که از محور اصلی سایت یعنی فروم تخصصی و علمی موتورسیکلت خارج نشیم.شما داری این بخشو میکنی فعالیت حقوق بشر که اصلا ربطی به سایت نداره.من خواهش میکنم پاک کنین مدیران عزیز این تاپیک شر میشه.ترخدا این بحثای فیسبوکیو ننزم از اونجا به سایت کپی و پیست نکن دردسر میشه بزار ما ها به اهدافمون برسیم شما به فیسبوکت:wall3:

nazamm
09-06-1390, 10:38 قبل از ظهر
به نظر منم باید پاکشه این تاپیک کاربر ننزم داره رونده سایتو رفاقت کاربرارو و امنیت سایتو با این تاپیکاش به خطر میندازه.درسته اینجا بخش بحث و گفت و گو آزاده ولی تا حدی که از محور اصلی سایت یعنی فروم تخصصی و علمی موتورسیکلت خارج نشیم.شما داری این بخشو میکنی فعالیت حقوق بشر که اصلا ربطی به سایت نداره.من خواهش میکنم پاک کنین مدیران عزیز این تاپیک شر میشه.ترخدا این بحثای فیسبوکیو ننزم از اونجا به سایت کپی و پیست نکن دردسر میشه بزار ما ها به اهدافمون برسیم شما به فیسبوکت:wall3:

کاربر عزیز فقط کافی همچین موضوعی تو فیس بوک سرچ کنید می بینید هیج کپی برداری صورت نگرفته

جهت اطلاع شما و دوستان عرض کنم من علاقه فیس بوک ندارم

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 11:26 AM ----------

با تشکر از آقا رضا.
آقا رضا یه نکته ای رو گفت، یاد حرف یک استادی افتادم که چند وقت پیش داشتم به حرفاش گوش می دادم، لازم دونستم بگم

تساوی زن و مرد هیچ وقت خوب نیست، یعنی اصلا نباید زن و مرد با هم مساوی باشن، بلکه بین زن و مرد باید تعادل باشه نه تساوی !!!
این همون نکته ایه که غربی ها عَلَمش کردن و می کوبن رو سر جهان سومی ها، فقط بحث های تساوی زن و مرد رو مطرح می کنن بدون اینکه جایگاه جنس مونث و مذکر رو در نظر گرفته باشن،
در صوتی که ما ایرانی ها چند هزار ساله زن و مرد رو مکمل و متعادل کننده ی دو جنس می دونیم، ولی متاسفانه یه عده کسانی که خودشونو به اصطلاح روشن فکر می دونن، تا حرف زن و حقوق زن می شه دادشون به گوش فلک می رسه که آهااااای ما تساوی زن و مرد می خوایم. تساوی زن و مرد یعنی همون راهی که خیلی از کشور های دیگه رفتند و سرشون به سنگ خورده !

بابا جون این زنا که می گن، موجودات عجیب غریبی یا بیگانه ای نیستن، منظور از زنا همین خواهر و مادر من و شماست، تک تکتون فقط کافیه یک روز مادراتونو زیر نظر بگیرید، یعنی واقعا وضعیت بدی دارن ؟ یعنی هر روز باباهامون مادرامونو با کمربند سیاه و کبود می کنن؟ (بیماری روحی روانی، شکنجه شدن، ...) زن توی ایران داره پادشاهی می کنه. بهتره دنیای اطرافمونو نبینیم ! می دونین چرا ؟ واسه اینکه ما باید دنیای اطرافمونو نگاه کنیم، دیدن با نگاه کردن فرق داره !
برای چندمین بار درخواست بستن این تاپیک رو دارم.

اعلام نظرات در فروم آزاد کاملا آزاد اما دلیلی به این تعصب و یکطرفه به قاضی رفتن نمی بینم

این
یک بحث کاملا تفریحی

این همه جبهه نگیرید

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

آقا نیما،
مثالتون کاملا درست،
خوب آیا با این آماری که شما فرمودید می شه گفت 90% مرد های ایرانی کثیف هستن !؟ البته با در نظر گرفتن این نکته که من و شما هم جزء این 90% ممکنه باشیم !
بی احترامی به زن در هر جامعه ای کم و بیش هست. ولی وقتی من به عینه می بینم، نه فقط من حتما و 100% همه ی دوستان به این موضوع برخوردن، توی دانشگاه جون بکن خودتو پاره کن تمام کار هاتو به موقع تحویل استاد بده، این صورتیه که همکلاسیه دختر همش به فکر صاف کاریو نقاشی بدنه ست، آخر ترم تو می شی 15 همکلاسی دختر میره جلوی استاد، یه عشوه ی کوچولو = 18
دو ترمه دارم این معضل اجتماعی رو به چشم می بینم ! قصد نداشتم از مشکلات بگم، و چندید بار گفتم بحث رو تمومش کنید ولی گویا اینجا گوش شنوا وجود نداره! هنوز هم می گم تا این وحدتمون بهم نریخته تمومش کنید
پسر دانشگاشو با بدبختی تموم می کنه تازه راهیه سربازی می شه این در صورتیه که همکلاسی دختر همزمان با تو دانشگاه رو تموم می کنه و به لطف و کرم دولت خدمتگزار و احترام به بانوان جامعه، همکلاسی دختر فقط به خاطر احترام گذاشتن به حقوق زنان میره توی فلان بانکو اداره استخدام رسمی می شه و یه نیش خند هم بهت میزه، پسر بدبخت دو سال میره سربازی بعد سربازی معلومات چندانی از دوران دانشگاش یادش نمیاد، آزمون های استخدامی رو یکی پس از دیگیری رد می شه، بعد همین پسر وقتی میره خواستگاری دختر بهش میگن، تو کار نداری، دختر ما مدرک دانشگاهی داره استخدام رسیمه، تو چی داری !؟ اینطوری سطح توقعات بالا میره ! چرا هر سال در تمام دانشگاه های سراسر کشور دختر ها 60% سمیه دارن و پسر ها 40% !؟ کسی هست جواب بده !؟ (حتی امسال) خوب معلومه با این کار تعادل در جامعه بهم می خوره، سطح توقعات بالا میره، طلاق ... این موضوع که دیگه ثابت شدست ! همه میدونن و هر روز و شب از رسانه ها این مشکل رو بیان می کنن. و فقط و فقط به خاطر اینکه آتو دست غربیا ندن مجبورن مقام زن رو بالاتر ببرن.
وزیر زن می دونین یعنی چی ؟ یعنی یک فرصت شغلی برای یک آقا که وظیفش سرپرستیه خانوادست از بین رفت !
من اگر جای مدیریت محترم بودم همینجا کل تاپیک رو می بستم تا بحث بیشتر از این ادامه پیدا نکنه.
من هم نمی گم بی احترامی نیست بله هست و متقابله، و فعلا بهترین جایگاه زن رو در کل دنیا خواهر و مادر من و شما دارن.

دوست عزیز منطقی فکر کنید استادی که به شما 15 و به اون دختر 18 داد مرد بود یا زن؟!!!

ایرادات خودمون گردن هر موجودی خواه زن یا ... نندازیم

شما جای او ن استاد بودید چه تصمیمی می گرفتید؟؟

---------- Post added at 11:31 AM ---------- Previous post was at 11:30 AM ----------

مشکل دید ما به اونهاست در صورتی که یه مرد مطلقه تنهاست مثل یک زن مطلقه.

اما نگاه مون متفاوت

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

همینه دیگه میگن وقتی آدمو جو حقوق بشری بگیره دیگه خودشم نمیدونه چیداره میگه الان این دوستمونم دچار این مشکله خودش نمیدونه با حرفاش چه مطلبیو برسونه چی بنویسه که مطلبو برسونه چی بنویسه که درست باشه.من با تمام نظر های آقا محمد موافقم ولی ننزم داره بیشتر بجای اینکه بحثو باز کنه میپیچونه و بیشتر گره میزنه .نه من میخوام کل کل کنم نه کسه دیگه ما همه با هم دیگه دوستیم بهتره سر مساعلی که گفتم با یکی دوتا پست نمیشه حلش کرد و به نتیجه رسید همدیگرو نرنجونیم.درکل بیخیال این بحثا شین بهتره چون تا به نتیجه برسیم کلی از بحثای تخصصی سایت عقب میفتیم چون اینقدره بحثش گسترده هست که وقت گیر باشه

این یک تاپیک در مبحث آزاده پس ایرادی به طرح کردنش وارد نیست

فکر نمیکنیم لزومی باشه دنبالش کنید می تونید به علایق شخصیتون موتور برسید

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:33 AM ----------

از دوستان که در بحث شرکت کردن (خواه با دید فرهنگی و خواه با ...) تشکر میکنم

در خصوص موضوع های ایجاد شده لازم یه توضیح کوچیک بدم:

مباحث مطرح شده به هیچ عنوان برای زیر سوال بردن مردان یا زنان مطرح نمیشه.
اینجا نظرات بیان میشه تا همه با طرز فکر هم اشنا بشیم و ببنیم کدوم ارجح تره.
جنجال و نزاعی در کار نیست هدف ایجاد دتفرقه بین دوستان عزیزم نیست فقط یه تفنن با فکره

همیشه نباید به تاپیک ها خندید و با دید فان به اونها نگاه کرد یه کم تفکر در مورد غیر از مباحث موتوری لازمه

هم فضا عوض میشه و هم بیشتر با دوستانمون و طرز نگاهشون آشنا میشیم

در پایان اگه در این تاپیک حرفی زده شد کسیو ناراحت کرد عذر می خوام

:grouphugg:

شفیع
09-06-1390, 11:06 قبل از ظهر
یک بحث کاملا تفریحی

جالبه !؟ نه !
اینکه ما بیایم یه عده ای رو بهشون اتهام دروغ ببندیم، بعد بگیم هه هه هه ناراحت شدی !؟ فقط برای تفریح و خنده بود !
دوست من، پدر و برادر هم برای من عین خواهر و مادر مقدسن و قابل احترام، شما با این بحثتون کل مرد ها رو بردین زیر سئوال کل مرد ها شامل پدر و برادرم هم می شه،
از دوستان و اساتید محترم معذرت می خوام، یه جمله ای می گم (فقط برای مثال) خودتون تصمیم بگیرید درسته یا نه:
(تمام تهرانیا موجودات کثیفی هستن چون توی شهر کثیفی زندگی می کنن، شهری که اعتیاد و جرم و جنایت توش خیلی بیشتر از شهر های دیگه ست، شهری که هواش آلوده ترین هوای شهر های ایران رو داره ...) به نظرتون این جمله درسته ؟ و بعدش بگم هه هه هه فقط برای تفریح و خنده بود اینجا ما اومدیم گفتگوی آزادانه داشته باشیم پس هر چیزی که دلمون خواست باید بگیم.

این یک تاپیک در مبحث آزاده پس ایرادی به طرح کردنش وارد نیست

ایرادات خودمون گردن هر موجودی خواه زن یا ... نندازیم

دقیقا می خواستم شما هم به این نتیجه برسید !
ایرادات خودمونو گردن هر موجودی نندازیم، دقیقا همین کاری که شما توی بحثتون انجام دادید. ممنون از بابت این نتیجه گیری.