PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : tubeles

imported_mohsen
22-10-1391, 09:58 بعد از ظهر
سلام میخواستم بدونم لاستیک موتور رو چجوری تیوبلس میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟:-?

Ali
22-10-1391, 10:10 بعد از ظهر
لاستیک رو تیوبلس نمیکنند یعنی لاستیک معمولی تبدیل به لاستیک تیوبلس نمیشه باید لاستیک رو با نمونه ی تیوبلس تعویض کنید البته بعضی رینگها هم قابلیت لاستیک تیوبلس را ندارند

imported_Ali.k
22-10-1391, 10:23 بعد از ظهر
علیک سلام
داداش من قبلا یه طرح ویو داشتم تیوبلسش کردم و واقعا راحت شدم از دست پنچریو کم بادی
کار خاصی نداره فقط مراحلشو میگم به علاوه چندتا نکته که خیلی مهمه
برای تیوبلس کردن اول شما باید موادشو تهیه کنی، برو لوازم یدکی موتور سیکلت بگو مواد تیوبلس بده که شامل دو بسته خورده لاستیک + دو بطری حدودا 1-لیتری چسب مخصوص + دو عدد نوار لاستیک که درون طوقه جا میگیره.
اینارو قیمتشو من الان نمیدونم چند شده ولی حدود 20-30 تومن شد
بعد چرخهای موتورتو در بیار ببر آپاراتی خوب، حتما حواست باشه یه جایی ببر که طرف وارد باشه و این کار رو قبلا انجام داده باشه ( میتونی از لوازم یدکیا بپرسی )
بده به آپاراتی تا واست درست کنه ولی قبلش بگو یه چک کنه ببینه که لاستیک هات از داخل خورده نشده و مناسبه؟ و اینکه خود رینگ موتورت کج نیست؟ اینا مهمه نباید رینگ انحنا داشته باشه
دیگه خود آپاراتی بلده واست سه سوت درست میکنه
اما مراحل کارایی که انجام میده که خودتم میتونی انجام بدی ولی چون وارد نیستی آپاراتی انجام بده بهتره :
اول لاستیک با تیوپ رو در بیار و نوار لاستیکی رو بنداز داخل طوقه طوری که کامل کف طوقه بچسبه
دوم دو تا سطل ماست داشته باش برای هر چرخ یه سطل نیازه، توی سطل تمام چسب رو خالی کن ( یه بطری ) و بعد یه بسته لاستیک خورده هارو باز کن بریز توی سطل و با یه تیکه چوب هم بزن کامل،حسابی هم بزن تا مخلوط شن
سوم لاستیک رو بنداز رو رینگ و یه گوشه لاستیک رو فشار بده تا جا داشته باشه چسب هارو خالی کنی توش، بعد چسب هارو خالی کن توش و چرخ رو روی زمین بچرخون تا چسب به تمام نقاط لاستیک و رینگ بره، به مدت پنج دقیقه این کار رو بکن تا چسب یکم سفت بشه و بذارش کنارو چرخ دوم رو هم همین کار رو بکن
و در آخر دوباره دوسه دور بچرخون تا چسب ها یه جا خشک نشن، در آخر بادشون کن حسابی، و روی موتورت ببند
ولی نکاتی که مهمه اینه که وقتی رو موتورت بستی تا دو روز توی چاله چوله ها ننداز، ترک سوار نکن و مهم تر از همه وقتی موتورت توی خونس هر چند ساعت یه تکونش بده تا یه جا ثابت نباشه
به همین راحتی :->

سوالی داشتی در خدمتم داداش

- - - Updated - - -

لاستیک رو تیوبلس نمیکنند یعنی لاستیک معمولی تبدیل به لاستیک تیوبلس نمیشه باید لاستیک رو با نمونه ی تیوبلس تعویض کنید البته بعضی رینگها هم قابلیت لاستیک تیوبلس را ندارند

چرا داداش علی تیوبلس میشن من خودم کردم

imported_shahram
22-10-1391, 10:44 بعد از ظهر
برای تی.بلس باید لاستیکو عوض کرد.
یا رینگ شو معمولا تیوپلس نیتن باید رینروهم عوض کنی.

imported_Ali.k
23-10-1391, 09:18 قبل از ظهر
برای تی.بلس باید لاستیکو عوض کرد.
یا رینگ شو معمولا تیوپلس نیتن باید رینروهم عوض کنی.

داداش من خودم طرح ویو داشتم نه لاستیکش مال تیوبلس بود و نه رینگش مختص تیوبلس
من خودم این کار رو کردم و لوازمشم همه لوازم یدکیا دارن

amir.cdi
23-10-1391, 10:40 قبل از ظهر
دادا اون جوری که ماتویب لس میکنیم فکر کنم یکم فرق داره ولی باز میگم شاید بدرد تون خورد.

ما سوزن والفو باز میکنیم شیلنگ باد ماشینو میزنیم سه جای والف شیر با دمیبندیم
بعد کاستیکو جا میندازیم (با بدبختی)
بعد کمی بنزین یا الکل میریزیم تو لاستیک یهو اتیش میزنیم تو تاستیک میترکه لاستیک با ضرب میاد میچشبه دور رییینگ بعد سری باد باز میکنیم میاد پشاتش نمیزاره لاستیک از رینگ جدا بشه
120 psi باد میزنیمو بعد اب میریزیم روش تا جایش ببینیم باد نمیده نداد 24 تا پیچو میبندیم:((
اماده حرکت .

imported_shahram
23-10-1391, 03:26 بعد از ظهر
امیر جان خطرناک هستش.

amir.cdi
23-10-1391, 05:28 بعد از ظهر
اره چون لاستاک به اون بزرگی نیم متر از رو زمین بلند میشه دورو ورش باشی داغونت میکنه