PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث مربوط به شاسی ( تنه) موتور سیکلت

Duran
02-06-1390, 07:34 بعد از ظهر
در قسمت تیونینگ جای مناسبی برای این تاپیک پیدا نکردم و به همین دلیل این بحث رو در اینجا شروع میکنیم .
خیلی از دوستان که در حال حاضر از موتورهای اندرو چینی استفاده میکنند که با توجه به طراحی / جنس و آلیاژ / و نوع و کیفیت جوشکاری و اتصالات حتما بارها شنیده اند که نباید انتظار انجام حرکتهای بیش از حد مهیج رو با این موتورها داشته باشند (از جمله پرشهای با ارتفاع نسبتا بلند ) و این گونه حرکات برای موتور سیکلتهاشان میتواند بسیار خطرناک باشد از جمله تاب برداشتن / ایجاد ترک / شکستن یا کنده شدن قسمتهای مختلف تنه و سیستم تغلیق .
از طرفی دارندگان این دسته از موتور سیکلتها بسیار علاقمند به انجام اینگونه اعمال با موتورهای خود هستند که بنظرم با بهینه سازی میتوان به قابلیتهای بهتری در این راستا دست یافت .
در زیر عکسهای تنه و تعلیق چند موتور سیکلت معروف رو قرار میدم تا دوستانی که مایل به بهینه سازی این قسمت از موتور سیکلتشون هستن بتونن از الگو های مناسبی استفاده کنند .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

این هم نمونه ای از یک موتور اندرو چینی

شفیع
02-06-1390, 08:09 بعد از ظهر
این بحث در واقع مربوط به مباحث فنی می شه نیازی نبود در قسمت بحث های متفرقه باز شه !

موتور های جدید یا پدر مادر دار، اتصال قسمت دم (زین) با پیچ هست ولی موتور های چینی یا قدیمی تر با جوش، علت چی می تونه باشه !؟
البته می شه روی تک تک این اتصالات بحث و گفتگو کرد.
Duran جان بهتر بود خودتون هم توضیحاتی در مورد این عکس هایی که نمایش دادید می دادید !

ap_peiki
02-06-1390, 08:41 بعد از ظهر
دومی مربوط به شاسی شوکا آب خنکه

Duran
03-06-1390, 01:00 بعد از ظهر
دومی مربوط به شاسی شوکا آب خنکه

یه بار اقلا به عکس شوکا آب خنک نگاه میکردی بعد مطلب مینوشتی . مثل قصه قیمت 4500 دلاریه ؟
عکس دوم متعلق به تنه و تعلیق عقب ktm هست ( Central tube frame made of chrome molybdenum steel tubing ) که برای هر خم و جوشی هزار جور طراحی و تست انجام شده و جنس آلیاژش با لوله آب فرق داره ها

2906

برادر من اینجا میخوایم بحث فنی کنیم پارازیت نیا قربونت.

شفیع
03-06-1390, 01:09 بعد از ظهر
روی آلیاژ این دو موتور (ktm و شوکا) جای بحثی نیست، ولی شوکا هم سیستم تعلیقش شباهت های زیادی به سبکی داره که ktm کار کرده.

Duran
03-06-1390, 01:21 بعد از ظهر
روی آلیاژ این دو موتور (ktm و شوکا) جای بحثی نیست، ولی شوکا هم سیستم تعلیقش شباهت های زیادی به سبکی داره که ktm کار کرده.
همونطور که در ابتدا هم ذکر کردم غرض از گنجاندن این عکسها هم اتفاقا شباهتها هست که طرف بتونه با توجه به نمونه اصلی تصمیم بگیره که چطور میتونه شاسی و تعلیق موتور چینی رو بهینه کنه . در مورد آلیاژ مطمئنا کاری نمیشه کرد اما بنظر میاد در نقاط اتصال شیوه های متفاوتی برای تقویت رو میشه در نظر گرفت . البته دوستمون در نوشتشون گفته که عکس دوم متعلق به شوکا هست و نه اینکه شوکا شبیه به این تنه هست .

شفیع
03-06-1390, 01:27 بعد از ظهر
روی آلیاژ این دو موتور (ktm و شوکا) جای بحثی نیست، ولی شوکا هم سیستم تعلیقش شباهت های زیادی به سبکب داره که ktm کار کرده.

و یک نکته ای رو لازم دونستم بگم،

خیلی از دوستان در این انجمن و یا انجمن های دیگه دیدم، میان چپ و راست طراحی (فریم) فلان موتور سیکلت چینی و یا ایرانی رو می کوبن، برای مثال همین موتور چینی که اون بالا توی تصاویر بهش اشاره شد (آخرین عکس، تریل رادیسون) و همش می گن موتور چینی فلانه ... ولی یک نکته رو فراموش کردن، موتور های چینی رو شاید بشه گفت از لحاظ نوع آلیاژ می شه مورد انتقاد قرار داد نه نوع طراحی، اکثر موتور های چینی البته اکثر که چه عرض کنم تقریبا همشون، یک نسخه کپی شده از مدل های موتور های دیگه محسوب می شن.
مثلا همین موتور های (روان، شوکا، رادیسون) دیدم که به فلان قسمتش موتور رادیسون ایراد می گیرن و دلیلش رو هم به خاطر چینی بودن می دونن ولی گویا یادشون رفته طراحی موتور تریل رادیسون رو شرکت هوندا انجام داده، یا روان رو سوزوکی ... و فقط در چین دوباره تولید شده حالا با آلیاژ ضعیف تر که همین آلیاژ ضعیف تر باعث شده بعضی ها به کل طراحی شرکت هوندا یا سوزوکی رو زیر سئوال ببرن. البته این رو قبول دارم شرکت های معروف هم ضعف هایی در طراحی داشتن و دارن و در مدل های جدید تر همیشه اصلاحاتی انجام میدن.
ولی اینکه ما به صورت مستقیم و 100% (در تصویر بالا) طراحی موتور هوندا ایکس آر رو چینی معرفی کنیم عادلانه و منطقی نیست.
و این بحث رو می شه در مورد اکثر موتور هایی که در ایران هستن بیان کرد.

شفیع
03-06-1390, 01:51 بعد از ظهر
با توجه به پیشرفت علم، در حال حاضر دیگه کم تر شرکتی برای طراحی و ساخت شاسی موتور هاشون میرن دنبال آلیاژی به نام آهن، اکثر موتور های جدید از (کربن، آلومینیوم و یا فولاد) استفاده می کنن، ولی شرکت های چینی همیشه از آهن استفاده می کنن :297:
البته همین شاسی های آهنی رو هم تا حدودی می شه تقویت کرد، ولی در ایران کم تر کسی به فکر تقویت شاسی موتورسیکلت می افته و اکثرشون با تغییر موتورسیکلت از یه شاسی قوی تر بهره می برن.

اگر کسی که به فکر تقویت شاسی افتاد کار غیر ممکنی نیست، یک نمونه اش توی عکس پایین نشون داده شده، نقاطی که می شه تقویت کرد رو نشون داده.

dkmos
03-06-1390, 01:53 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
ادامه این مطلب رو زودتر بنویسن. من خودم یه روان دارم که بازو کمک عقب اون شکست و چندبار جوشش دادم. ولی دوباره شکست. (کل این داستان رو تو تاپیک عکس های قرار ملاقات اصفهان 90/3/13 ([Only registered and activated users can see links])گفنم. اصلا کل این سایت دیگه با مشکل من آشنا شدن!)خلاصه اینقدر اینور واونور زدم فخود شرکت خرتاز موتور هم قطعه رو بهم نمیداد. تا اینکه رفتم از تو اوراقی ها پیداش کردم و بستم.
طرف میگفت75هزار چون ژاپونیه! منم چون دیگه واقعا گیر بودم وموتور سه ماهی خوابیده بود آخر س 65هزار دادمش و خودمو خلاص کردم.

اگه زودتر گفته بودین شاید راه بهتری براش پیدا میکردیم.

شفیع
03-06-1390, 02:02 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
ادامه این مطلب رو زودتر بنویسن. من خودم یه روان دارم که بازو کمک عقب اون شکست و چندبار جوشش دادم. ولی دوباره شکست. (کل این داستان رو تو تاپیک عکس های قرار ملاقات اصفهان 90/3/13 ([Only registered and activated users can see links])

گفنم. اصلا کل این سایت دیگه با مشکل من آشنا شدن!)خلاصه اینقدر اینور واونور زدم فخود شرکت خرتاز موتور هم قطعه رو بهم نمیداد. تا اینکه رفتم از تو اوراقی ها پیداش کردم و بستم.
طرف میگفت75هزار چون ژاپونیه! منم چون دیگه واقعا گیر بودم وموتور سه ماهی خوابیده بود آخر س 65هزار دادمش و خودمو خلاص کردم.

بله من در جریان مشکلات شما هستم،
دوست من، به جای اینکه هر دفعه ببریش جوش می دادی یا 75 هزار تومن خرج کنی، یک راهه دیگه رو آزمایش می کردی:
یک بار اون قطعه رو می بردی پیش یه تراشکار خوب و بهش می گفتی: آقاجون، عزیز من، این قطعه رو می بینی؟ شکسته! نمی خوام جوشش بدی، عین همین قطعه رو با آلیاژ خوب واسم بساز.
اگر خیلی می خواست ازت بگیره، حداکثر 20 تومن
این کارو کرده بودی ؟ تراشکارا کارشون همینه.

Duran
03-06-1390, 03:00 بعد از ظهر
چند نکته :

اولا ممنونم از دوستان عزیزی که دارن بطور مصور و از طرفی فنی بحث رو پیش میبرن که بشه ازش استفاده عملی کرد.

دوم شرمنده که نرم افزار گرافیکی روی کامپیوتر نصب نیست که بتونم بعضی موارد رو گرافیکی نمایش بدم که ایشالله بزودی سعی میکنم فتوشاپ نصب کنم .

سوم از روال انجمن قدردانی میکنم که خلاف رویه برخی انجمنها بروز مشکلات فلان برند در اینجا حذف نمیشه و این مهمترین مزیت برای مصرف کننده ها هست.

چهارم عکس رادیسون 250 که گذاشتم متعلق به موتور خودم هست که فرصت کارکردن زیاد روش نداشتم اما قبلا که رادیسون 200 داشتم فرصت شده بود چند تا مورد بهینه سازی کنم که سر فرصت عرض خواهم کرد.

و اما در مورد دوست عزیزمون که مشکل شکستن قطعه رو داشتند:

سلام دوست عزیز
ادامه این مطلب رو زودتر بنویسن. من خودم یه روان دارم که بازو کمک عقب اون شکست و چندبار جوشش دادم. ولی دوباره شکست. (کل این داستان رو تو تاپیک عکس های قرار ملاقات اصفهان 90/3/13 ([Only registered and activated users can see links])

گفنم. اصلا کل این سایت دیگه با مشکل من آشنا شدن!)خلاصه اینقدر اینور واونور زدم فخود شرکت خرتاز موتور هم قطعه رو بهم نمیداد. تا اینکه رفتم از تو اوراقی ها پیداش کردم و بستم.

2908

شما در اصفهان بهترین تراشکارها و پیشرفته ترین دستگاهها رو دارید و نصف دستگاههای نورد طلاسازهای کل کشور که بسیار دقیق و حساس هستند داره در کارگاهای تراشکاری اصفهان تولید میشه .

این نوع قطعات رو براحتی با CNC براتون همونجا میزنن فقط کننده باید آلیاژ مناسب استفاده کنه .
در مناطق دیگه اگه CNC در دسترس نباشه یا خیلی گرون باشه با دستگاه تراش و فرز براحتی این قطعه رو میشه زد اما با روش ریخته گری هم کار در میاد و بعدش باید تمیزکاری بشه البته توصیه نمیکنم چون ریخته گری برای این قطعه که محل وارد اومدن انرژیهای زیادی روش هست با روش سنتی زیاد مناسب نیست و ریخته گری تحت فشار مناسب هست که برای یه قطعه تقریبا شدنی نیست پس برمیگردیم به انتخاب اول که cnc هست اما موقع خرید جنس کار یه مشورت با کسانی که آلومینیومهای آلیاژی دارن بکنید که مناسبترینش رو بتونید بگیرید خوبیه اون جنس این هست که ریخته گریشون تحت فشار بوده و بسیار مقاومتر خواهد بود .

Duran
03-06-1390, 03:31 بعد از ظهر
این هم تنه یه هوندا XR 250-1994 که میتونه مورد مقایسه جهت بهینه سازی تنه بسیاری از موتور سیکلتهای اندرو چینی باشه

2909

تنه های بهینه شده بوسیله شرکت لیزر

dkmos
03-06-1390, 05:42 بعد از ظهر
نقل قول نوشته اصلی توسط dkmos نمایش پست ها
سلام دوست عزیز
ادامه این مطلب رو زودتر بنویسن. من خودم یه روان دارم که بازو کمک عقب اون شکست و چندبار جوشش دادم. ولی دوباره شکست. (کل این داستان رو تو تاپیک عکس های قرار ملاقات اصفهان 90/3/13

بله من در جریان مشکلات شما هستم،
دوست من، به جای اینکه هر دفعه ببریش جوش می دادی یا 75 هزار تومن خرج کنی، یک راهه دیگه رو آزمایش می کردی:
یک بار اون قطعه رو می بردی پیش یه تراشکار خوب و بهش می گفتی: آقاجون، عزیز من، این قطعه رو می بینی؟ شکسته! نمی خوام جوشش بدی، عین همین قطعه رو با آلیاژ خوب واسم بساز.
اگر خیلی می خواست ازت بگیره، حداکثر 20 تومن
این کارو کرده بودی ؟ تراشکارا کارشون همینه.

سلام عزیز
شما جوری میگی که انگار من اینکارو نکردم، سه ماه بود موتورم خوابیده بود.ت. این سه ماه تا خود تهرون هم اومدم براش.
خلاصه قطعه ای که من خریدم اینه...
بازوی کمک ... ([Only registered and activated users can see links])

ببخشید اگه بحث منحرف شد.

Sination
03-06-1390, 07:23 بعد از ظهر
شاسی پیشرو 250 رو هم مورد بحث قرار بدید ممنون میشم :afro:

Duran
03-06-1390, 08:38 بعد از ظهر
سلام عزیز
شما جوری میگی که انگار من اینکارو نکردم، سه ماه بود موتورم خوابیده بود.ت. این سه ماه تا خود تهرون هم اومدم براش.
خلاصه قطعه ای که من خریدم اینه...
بازوی کمک ... ([Only registered and activated users can see links])

ببخشید اگه بحث منحرف شد.

عزیزی شما
قدمتون در تهران سر چشم ما بود که تشریف آوردید ولی این شهر ما خیلی بی در و پیکره و بی حساب کتاب .
اولا حرکت شما در باب تهیه قطعه آماده منطقی ترین آپشن بوده .
دوما مسئله ای که دوستان باید مد نظرداشته باشن این هست که آپگرید (بهینه سازی ) قطعات بدون در نظر گرفتن مشخصات طراحی و آلیاژ قسمتهای درگیر چنین مسایلی رو پیش میاره ( شرکت تکتاز بدون در نظرگرفتن آستانه تحمل قطعه ای که شما درگیرش بودین نسبت به تعویض کمکهای گازی اقدام کرده )که البته جنابعالی به عنوان مصرف کننده باید از کمپانی شاکی باشید که بدون محاسبات اقدام به این عمل کرده (کاری که شرکتهای چینی به وفور انجام میدن ).
اما شما دوست عزیزم احتمالا در مراجعه به تهران به علت کمی غریب بودن سورس هاتون زیاد مناسب نبوده که کاملا منطقی هم هست چرا که قاعده کار این نیست که مصرف کننده مهندس طراح یا سازنده قطعه باشه .

روی هم رفته انشالله که کلا دیگه این قبیل مشکلات براتون پیش نیاد اما اگر خدای ناکرده چنین مسایلی پیش اومد یه پیغام بگذارید تا جایئیکه آشنائی دارم در تهران آدرس تقدیم میکنم .

---------- Post added at 09:38 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

سینا جان عکس از تنه لطفا یا نیمرخ کلی موتور سیکلت

dkmos
03-06-1390, 11:07 بعد از ظهر
عزیزی شما
قدمتون در تهران سر چشم ما بود که تشریف آوردید ولی این شهر ما خیلی بی در و پیکره و بی حساب کتاب .
اولا حرکت شما در باب تهیه قطعه آماده منطقی ترین آپشن بوده .
دوما مسئله ای که دوستان باید مد نظرداشته باشن این هست که آپگرید (بهینه سازی ) قطعات بدون در نظر گرفتن مشخصات طراحی و آلیاژ قسمتهای درگیر چنین مسایلی رو پیش میاره ( شرکت تکتاز بدون در نظرگرفتن آستانه تحمل قطعه ای که شما درگیرش بودین نسبت به تعویض کمکهای گازی اقدام کرده )که البته جنابعالی به عنوان مصرف کننده باید از کمپانی شاکی باشید که بدون محاسبات اقدام به این عمل کرده (کاری که شرکتهای چینی به وفور انجام میدن ).
اما شما دوست عزیزم احتمالا در مراجعه به تهران به علت کمی غریب بودن سورس هاتون زیاد مناسب نبوده که کاملا منطقی هم هست چرا که قاعده کار این نیست که مصرف کننده مهندس طراح یا سازنده قطعه باشه .

روی هم رفته انشالله که کلا دیگه این قبیل مشکلات براتون پیش نیاد اما اگر خدای ناکرده چنین مسایلی پیش اومد یه پیغام بگذارید تا جایئیکه آشنائی دارم در تهران آدرس تقدیم میکنم .

خراب محبت داداش
البته من اومدم گمرک نمایندگی خرتاز!پیش آقای ... .چون تلفنی زنگ زدم شرکت،خدمات پس از فروش؛اونجا آقای ... قولشو دادن که یه دونه به اسم من بفرستن به نمایندگی تو میدون رازی. خلاصه آقایی که شما باشی تهش اینقدر بالا و پایین کردن مارو که بیخیال شرکت و خدمات!!! پس از فروش شدم. تو هیچ نمایندگی هم -چه تهران و چه جاهای دیگه- این یک قلم نبود. البته من در زمینه تامین این قطعه به چند تا از بزرگواران این سایت هم سپردم. بندگان خدا تو زحمت افتادن ولی نتونستن جور کنن. حقیقتشو بخواین این جایی که رفتم با دوسه تا واسطه بود. یعنی جایی بود که موتورهای سرقتی رو اوراق میکرن و قطعه اونو میفروختن.
من بردم یه جایی که با cnc قالب صورتت رو تو فلز در میاره. گفتش کار ما نیست-شایدم منو پیچونده-در نهایت اگر هم میخواستن برام با تراشکاری اینو در بیارن، بایستی با پرس بوش های اونم جا میزدم که بازم جون فرسوده بود به تمیزی اینی که بستم در نمیومد. حالا درسته یکم قیمتو بالا داد ولی حسنش اینه که هر سه تا بوش اون کاملا سالمه و خیالم راحت.

راستی این قطعه رو بستم ارتفاع موتور یکم بیشتر شده. شایدم اینجور بنظر میاد. آخه این مدت که موتور تو خونه خوابیده بود با یه موتور جترو110 بی کلاچ! سر میکردم.:crazy:

بازم ببخشید روده درازی کردم در محضر اساتید.
یا علی

شفیع
04-06-1390, 12:28 قبل از ظهر

فکر کنم منظور شما همون تریل رادیسونه که شرکت پیشرو تولید می کرد.
رادیسون رو کویر مونتاژ می کرد و پیشرو همین موتور با نام زیپ استار گلد مونتاژ می کرد، من هر دوشونو داشتم، کویر موتورشو شهری تر درست کرده و پیشرو آفرودی تر تولید می کرد. از لحاظ ساشی تفاوت چندانی با هم ندارن.
همین طور که اون بالا دیدید (رادیسون و هوندا ایکس آر ...) شباهت های زیادی با هم دارن. تریل پیشرو هم همینه. البته بهتره شما عکسی از مدل مورد نظرتون نشون بدین تا ببینیم آیا همونه !

Duran
04-06-1390, 05:15 قبل از ظهر
خاطرم هست دو سال پیش هم در شهران برای یه تریل چینی احسان هم چنین اتفاقی افتاده بود . وقتی این اتفاق داره برای تعلیق عقب یکی دو مدل از موتور سیکلتهای چینی میفته نشون میده که دوستان باید تقویت این قسمت رو مد نظر قرار بدن . بچه های روان سوار البته آپشن تعویض قطعه با دی آر رو دارند البته بنا به فرمایش دوست عزیزمون گویا نمایندگی تکتاز در تامین این قطعه تاخیر داره .
دوستان برای تهیه برخی اقلام اوراق فروشای انبار نفت رو هم میتونن در نظر داشته باشن .

شفیع
05-06-1390, 01:33 قبل از ظهر
یه نمونه شاسی دیگه پیدا کردم،
جالبه، به نظر شما اون قسمتی که توی عکس نشون داده شده می تونه وزن و ضربات احتمالی رو تحمل کنه !؟

ap_peiki
05-06-1390, 01:56 قبل از ظهر
به جز قسمت پایینی شاسی همه چیش یکیه این باکش که باز بشه واضح تره

soroush adventure
05-06-1390, 09:26 قبل از ظهر
فکر کنم منظور شما همون تریل رادیسونه که شرکت پیشرو تولید می کرد.

این پیشرویی که سینا خریده جدید اومده با رادیسون فرق میکنه. ولی سینا اگه میخاستی با موتور سفر افرود بری کاش روان میگرفتی

nopo
05-06-1390, 11:51 قبل از ظهر
در مورد پیشرو و روان و گلد ورادیسون و غیره زیاد صحبت شده لطفا کمی درمورد تنه شوکا وفلات 250 تحلیل بدید وتوزیح بدید
ممنون!:mypersianforum (531

شفیع
05-06-1390, 12:22 بعد از ظهر
در مورد پیشرو و روان و گلد ورادیسون و غیره زیاد صحبت شده لطفا کمی درمورد تنه شوکا وفلات 250 تحلیل بدید وتوزیح بدید
ممنون!:mypersianforum (531

بعضی از تنه ها هستن از لحاظ طراحی تقریبا امتحان خودشونو پس دادن، و از تجربه روی چند شاسی یک همچین ساشیی تولید شده، اینطور که من در مورد شوکا مطلب خوندم و دارندگان شوکا از آزمایشاتشون گفتن، شاسی موتور شوکا باید طوری باشه که بتونه نیرو های وارد شده به خاطر پرش رو تحمل کنه.
در مورد فلات هنوز قسمت نشده دقیق ساشیشو بررسی کنم، اگر عکسی ازش دارید نمایش بدید.

nopo
05-06-1390, 01:52 بعد از ظهر
هر وقت موتور رو لخت کردم میزارم!!

شفیع
09-06-1390, 01:29 بعد از ظهر
اینم عکس همون موتوریه که صفحه قبل عکس شاسیشو نشون داده بودم.

g838698
20-10-1390, 05:07 بعد از ظهر
سلام
یه راهنما یی در مورد تقویت این شاسی میخواسم و این که کدوم قسمت ضعیف تر و کدوم قسمت قوی تره
در مورد جوش دادنشونم یه توضیحی بدید اخه قسمتی که با فلش مشخص شده ترک کوچیکی افتاده
شاسی تریل 200 احسان هست (طرح هیوسانگ )
5650
مرسی از همگی

nopo
20-10-1390, 05:15 بعد از ظهر
سلام
یه راهنما یی در مورد تقویت این شاسی میخواسم و این که کدوم قسمت ضعیف تر و کدوم قسمت قوی تره
در مورد جوش دادنشونم یه توضیحی بدید اخه قسمتی که با فلش مشخص شده ترک کوچیکی افتاده
5650

مرسی از همگی

حالا چرا اونجا؟

تقویتش رو که نمی دونم
ولی دور تا دور جایی که مویه کرده رو جوش بده وگر نه زیاد میشه و در نهایت می شکنه!!(خدانکنه)

توصیه:
فعلا تک چرخ و پرش نزن
دو پشته هم کوه نرو

g838698
20-10-1390, 09:46 بعد از ظهر
حالا چرا اونجا؟تقویتش رو که نمی دونمولی دور تا دور جایی که مویه کرده رو جوش بده وگر نه زیاد میشه و در نهایت می شکنه!!(خدانکنه)توصیه:فعلا تک چرخ و پرش نزندو پشته هم کوه نرواگه باش تک چرخ زده بودم دلم نمیسوختمیگن با جوش لوله گاز باید جوشش دادشما چیزی در این مورد نمیدونید؟راسی ممنون از جواب

شفیع
20-10-1390, 10:15 بعد از ظهر
سلام
5650
مرسی از همگی

جوش خالی خیلی دوام نداره، اگر واسش یه لقمه بذاری خیلی قوی تر می شه، یعنی لوله ای، آهنی، تسمه ای، بذار کنارش بعد جوش بده،
البته حالا که شاسی رو لخت کردی، به نظرم از چند تا هیوسانگ دار بپرس منقاط ضعف شاسی اسین تریل کجاست ؟ و جاهای دیگه شو تقویت کن.

g838698
21-10-1390, 12:25 قبل از ظهر
مرسی اقا شفیعفردا شروع میکنم ببینم چیکار میتونم بکنم

g838698
28-10-1390, 10:44 قبل از ظهر
مرسی از همتون دمه همتونم گرم
اقا جوشش دادم اینم عکساش
6035

آقا مهدی
19-12-1391, 05:54 بعد از ظهر
سلام
شاسی آلیاژ بهتره یا اهن؟ منظورم اینه کدوماشون دوام بیشتری دارند

((((((((((((((((((((((((((((یه موتور میخام بگیرم چینی شاسیش آلیاژه))))))))))))))

mohammadhossein
19-12-1391, 06:20 بعد از ظهر
خوب بستگی ب آلیاژش داره اگه بتونی اسم آلیاژشو پیدا کنی میشه مقایسه کرد
البته شاسی همه موتور های تو بازار آلیاژ st37 هست ولی چون یه الیاژ پرکاربرد تو صنعت خودرو و موتور سیکلته و شاسی همه موتورا و حتی ماشینا از این آلیاژه عوام بهش میگن آهن
برخی موتور ریس های حرفه ای شاسی شون آلیاژهای خاصی از آلومینیوم هست که هم خیلی سبکه و هم خیلی مستحکم ولی به غیر از این نوع موتورها اکثر موتورها شاسیشون همون ST37 هست و برای بالا بردن استحکام شاسی در برخی موتورها مثل موتورهای آفرود از ورق های ضخیم تر برای تولید شاسی استفاده میشود چون استفاده از فولادهای آلیازی با استحکام بالا خیلی هزینه را زیاد میکند
و معمولا این که میگن شاسی این موتور آلیاژه فقط برا تبلیغاته:3:

02109002
20-12-1391, 09:58 قبل از ظهر
تاپیک های مشابه ادغام شد

آقا مهدی صفحات اول تاپیک را نیز مطالعه نمائید

موفق باشید

hesam.ah
04-09-1392, 08:38 بعد از ظهر
سلام به تمام دوستان عزیزم...
اقا دنبال یه پالس تصادفی که شاسیش بد نخورده باشه یا یه شاسی خالی پالس هستم...
پسر دایی گرام بنده 2 هفته پیش یدونه پالس از نمایندگی پیروزی میگیره و جوو میگیردش 130 تا باهاش میاد و خلاصه یه پراید از بغل میزنه هم پای اینو خورد میکنه و هم شاسی رو از وسط نصف میکنه...
بررسی های ما نشون داد که موتور سالمه و حدودا 200 خرج داره اما شاسی قابل جوش دادن نیست...
این شد که من موتور رو کلا 500 از دایی عزیزم خریدم و الان دنبال یه شاسی هستم...البته کارت و پلاک داشته باشه که بریم محضر و به نامم بکنه تا ما بیاریم شاسیشو لوازم رو نصب کنیم که حدودا هم 200 هزینه جا به جایی میگیرن الانم بابت هر روز که موتور پارکینگه دارن 1500 فک کنم میگیرن...
پس کلا الان من چیکار میتونم بکنم؟؟؟
این شاسی رو میتونم از کجا گیر بیارم؟
حدود قیمتش...
من خریدارم...
اگرم کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم یه راهنماییم بکن [Only registered and activated users can see links]

Amir R1
18-12-1392, 10:57 قبل از ظهر
دوست عزیز شما کدام شهری؟

ata313
09-11-1397, 08:15 قبل از ظهر
سلام. رفقا من یه احسان ۲۰۰ طرح هیوسانگ دارم. همه میگن مواظب شاسی باش نشکنه. برای تقویت شاسی چیکار کنم ؟ کجا باید اهن جوش بدم ؟

Erfancaferace
06-01-1400, 03:12 قبل از ظهر
شاسی مال موتورسنگینه
بله دقیقا همونجا تحمل وزن رو انجام میده و بیشتر تریل های ایرانی از همون قسمت میشکنه من موتور پیشرو جی وای داشتم از همونجا شکسته بود جوش داده بودن