PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا میدانید .....

صفحه ها : 1 [2]

amir.cdi
01-02-1392, 02:32 بعد از ظهر
آیا ميدانستيد تخته نرد چگونه و توسط چه کسي ابداع شد و چه فلسفه زيبا و عبرت آموزي در پس آن نهان است؟(هانیه)
تخته نرد توسط بزرگمهر ابداع شد و اما داستان پيدايشش:
در زمان پادشاهي انوشيروان خسرو پسر قباد، پادشاه هند «ديورسام بزرگ» براي سنجش خرد و دانايي ايرانيان و اثبات برتري خود شطرنجي را که مهره هاي آن از زمرد و ياقوت سرخ بود، به همراه هدايايي نفيس به دربار ايران فرستاد و «تخت ريتوس» دانا را نيز گماردهء انجام اين کار ساخت. او در نامه‌اي به پادشاه ايران نوشت: «از آنجا که شما شاهنشاه ما هستيد، دانايان شما نيز بايد از دانايان ما برتر باشند.. پس يا روش و شيوهء آنچه را که به نزد شما فرستاده‌ايم (شطرنج) بازگوييد و يا پس از اين ساو و باج براي ما بفرستيد». شاه ايران پس از خواندن نامه چهل روز زمان خواست و هيچ يک از دانايان در اين چند روز چاره و روش آن را نيافت، تا اينکه روز چهلم بزرگمهر كه جوانترين وزير انوشيروان بود به پا خاست و گفت: «اين شطرنج را چون ميدان جنگ ساخته‌اند كه دو طرف با مهره هاي خود با هم مي‌جنگند و هر كدام خرد و دوراندي
شي بيشتري داشته باشد، پيروز مي‌شود.» و رازهاي کامل بازي شطرنج و روش چيدن مهره ها را گفت. شاهنشاه سه بار بر او درود فرستاد و دوازده هزار سکه به او پاداش داد. پس از آن «تخت ريتوس» با بزرگمهر به بازي پرداخت. بزرگمهر سه بار بر تخت ريتوس پيروز شد. روز بعد بزرگمهر تخت ريتوس را به نزد خود خواند و وسيلهء بازي ديگري را نشان داد و گفت: اگر شما اين را پاسخ داديد ما باجگزار شما مي شويم و اگر نتوانستيد بايد باجگزار ما باشيد.» ديورسام چهل روز زمان خواست، اما هيچ يک از دانايان آن سرزمين نتوانستند «وين اردشير» را چاره گشايي کنند و به اين ترتيب شاه هندوستان پذيرفت كه باجگزار ايران باشد.
تخته نرد : کره زمين
30 مهره : نشان گر 30 شبانه روز يک ماه
24 خانه : نشانگر 24ساعت شبانه روز
4 قسمت زمين : 4 فصل سال
5 دست بازي: 5 وقت يک شبانه روز
2 رنگ سياه و سپيد : شب و روز
هر طرف زمين 12 خانه دارد : 12 ماه سال
زمين بازي : آسمان
تاس: ستاره بخت و اقبال
گردش تاس ها : گردش ايام
مهره ها: انسان ها
گردش مهره در زمين: حرکت انسان ها (زندگي )
برداشتن مهره در پايان هر بازي : مرگ انسان ها
اعداد تاس :
1 : يکتايي و خداپرستي
2 : آسمان و زمين
3 : پندار نيک ؛ گفتار نيک ، کردار نيک
4 : شمال ، جنوب، شرق، غرب
5: خورشيد ؛ ماه ، ستاره ، آتش ، رعد
6 : شش روز آفرينش

nazamm
20-05-1392, 03:20 بعد از ظهر
تو شهربازی بودیم بلوتوثمو روشن کردم دیدم یه عالمه شماره اومد.
به یکیشون که اسمشو نوشته بود یاشار اس ام اس دادم: منم دوستت دارم عزیزم
طرف زنگ زد جواب ندادم! اس ام اس داد: تو کدوم یکیشونی؟
فهمیدم منو با یکی دیگه اشتباه گرفته
گفتم همونی که داشتی با چشمات میخوردیش
چندتا سوال پرسید منم از خودش اطلاعات میگرفتم و جوابشو میدادم
مثلا میگفت چندسالته گفتم هنوز یاد نگرفتی سن خانومارو نپرسی. به نظرت چند بهم میخوره گفت 23 گفتم نه 21 سالمه
خلاصه نزدیک یک ساعت پیام میداد منم جوابشو میدادم دیگه آخر شب بود حوصلشو نداشتم گفتم شارژم تموم شد شب بخیر. یدفه دیدم دوتومن شارژ به خطم انتقال داده و نوشته ببخشید اگه کمه عزیزم
شب گذشت فرداش منم سرم شلوغ بود و هزارتا کار داشتم. اینم بدجور پیله کرده بود. هرچی بهش میگم به پیر به پیغمبر من پسرم مگه باور میکنه! حتی باهاش صحبت کردم میگفت نه تو خودش نیستی گوشی رو بده به خودش
گفتم بخدا من خودم داشتم جوابتو میدادم شمارتو از رو بلوتوثت برداشتم
گفت: من کار ندارم اصلا پسر باش. اونی که دیشب با من حرف میزد هرکی هست من دوسش دارم . . .

حالا بیا درستش کن ...!!!!

- - - Updated - - -

جزوه امتحاني چيست؟؟؟؟
.
.
.
.
.
.
جسمي است سمي که در اولين تماس با دست
يا حتي نگاه کردن در کوتاه ترين زمان ممکن،
انسان را به خوابي عميق فرو ميبرد !!!!!!!!

!NAVID!
20-05-1392, 03:22 بعد از ظهر
جزوه امتحاني چيست؟؟؟؟
.
.
.
.
.
.
جسمي است سمي که در اولين تماس با دست
يا حتي نگاه کردن در کوتاه ترين زمان ممکن،
انسان را به خوابي عميق فرو ميبرد !!!!!!!!

حتی از بالش هم نرم تره

nazamm
21-05-1392, 12:11 بعد از ظهر
آيا ميدانيد؟
همه سیگاری ها؛ یه نفر رو میشناسن که روزی دو پاکت سیگار میکشه؛ الانم 80 سالشه!

خارجی ها قبل از امتحان:
موفق باشی رفیق
...
ایرانی ها قبل از امتحان:
برسونی ها
کافیه سیم جارو برقی رو جمع کنی ! اون موقع است که آشغالا یکی یکی خودشونو بهت نشون بدن!

- - - Updated - - -

استاد میگه چرا سمت راست کلاس همیشه شلوغ تر از سمته چپه ، گفتیم چون وایرلس اینور بهتر آنتن میده... اصن دچار یاس فلسفی شد این بشر...!! ----
بعضی وقتها عقل آدم یه چیز میگه و دلش یه چیز دیگه
اصلاً هر دو شون غلط کردن آدم باید ببینه زنش چی میگه...!!!

nazamm
21-05-1392, 01:05 بعد از ظهر
انیمیشن با عنوان one minute fly یک دقیقه پرواز یا مگس یک دقیقه ای زندگی کوتاه یک مگس را نشان می دهد که ۶۰ ثانیه زمان برای زندگی دارد و کارهای زیادی برای انجام دادن، بسیار ساده و زیباست حتما ببینید گاهی لازم داریم از حال و هوای حرفه ای لحظه ای خارج شویم…

اگر ما هم هر سال زندگی را یک ثانیه فرض کنیم و کل زندگی را ۶۰ ثانیه … میبینیم که مثلا ۵ – ۶ ثانیه تا بیای بجنبی به خودت، ۱۹ ثانیه آن به درس خواندن … ۲ ثانیه به سربازی … ۵ ثانیه برای کسب تجربه کاری، چندین ثانیه برای رسیدن به یک ثبات … بیش از ۵ تا ۱۰ ثانیه برای به ثمر رساندن یک کار خوب یا یک اثر خوب … و ناگهان میبینی که ۶۰ ثانیه تمام شد و هنوز تیک خیلی از کارها مانده است …

زندگی کوتاه است، قواعد را بشکن

به آرامی آغاز به مردن میکنی!
اگر سفر نکنی اگر کتاب نخوانی اگر به اصوات زندگی گوش ندهی. اگر از خودت
قدر دانی نکنی به آرامی آغاز به مردن میکنی.. زمانی که خود باوری را در
خود بکشی: وقتی نگذاری دیگران به تو کمک کنند.!
به آرامی آغاز به مردن میکنی… اگر برده عادات خود شوی اگر همیشه از یک
راه تکراری بروی اگر روزمرگی رو تغییر ندهی اگر رنگای متفاوت به تن
نکنی اگر با افراد ناشناس صحبت نکنی تو به آرامی آغاز به مردن میکنی..
اگر از شور و حرارت از احساسات سر کش و از چیزهایی که چشمانت را به درخشش
وا میدارد و ضربان قلبت را تند تر میکند دوری کنی تو به ارامی آغاز به
مردن میکنی!
اگر برای مطمئن در نا مطمئن خطر نکنی اگر ورای رویاها نروی اگر به
خودت اجازه ندهی حداقل برای یک بار در تمام زندگیت ورای مصلحت اندیشی
بروی!
امروز زندگیب را آغاز کن! امروز مخاطره کن امروز کاری کن! نگذار به آرامی
بمیری شادی را فراموش نکن

خيلي باحال بود لينكشو گذاشتم

[Only registered and activated users can see links]

nazamm
21-05-1392, 01:35 بعد از ظهر
وقتي دخترا برن سربازي

nazamm
21-05-1392, 02:10 بعد از ظهر
4- قرص کامل پشه کش تو اتاقم دود کردم
به طوری که اجسام از فاصله 5/23 میلیمتری قابل رویت نیستن،
بازم پشه میاد زیر گوشم صدای هیلیکوفتر درمیاره!
یاد جان سخت 4 افتادم

16- باید به بعضی ها گفت
حیف اون کیلوبایت هایی که واسه باز کردن پروفایل تو هدر رفت!

yasharazary
21-05-1392, 02:17 بعد از ظهر
بعضیام هستن باید بهشون بگی :

نیستی الحمد الله ؟؟ !!!

nazamm
29-05-1392, 12:49 بعد از ظهر
فرزندان متولد دهه های ۴۰ و۵۰ و اوایل دهه ۶۰ در ایران
ما بچه های کارتون های سیاه و سفید بودیم
کارتونهایی که بچه یتیم ها ، قهرمانهایش بودند

ما پولهایمان را می ریختیم توی قلک هایی به شکل نارنجک،
و می فرستادیم جبهه

دهه های فجر، مدرسه هایمان را تزئین می کردیم
توی روزنامه دیواری هایمان ، امام را دوست داشتیم
آدمهای لباس سبز ریش بلند ،قهرمان هایمان بودند
آنروزها، هیچکدامشان شکمهای قلمبه نداشتند.. وهنگامی که این قهرمانان، عراقی های شکم قلمبه را توی فیلمهای سینما می کشتند ،برایشان سوت می زدیم
شهید که می آوردند، از ته دل زار زار گریه می کردیم
اسرا که برگشتند، شاد شاد خندیدیم
ما از آژیر قرمز می ترسیدیم
ما به شیشه خانه هایمان نوار چسب می زدیم از ترس شکستن دیوار صوتی
ما توی زیر زمین می خوابیدیم از ترس موشک های صدام

ما چیپس نداشتیم که بخوریم
حتی آتاری نداشتیم که بازی کنیم

ما ویدیو نداشتیم
ماهواره نداشتیم

ما را رستوران نمی بردند که بدانیم همبرگر، کرم کارامل
و جوجه کباب چه شکلی است

- - - Updated - - -

بيكار بودين كشمش باد كنيد بفروشيد

- - - Updated - - -

مردها دلشان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند. فقط همین.

دنیای غمگین یک مرد

یک وقت هایی فکر میکنم مرد بودن چقدر می تواند غمگین باشد.
هیچ کس از دنیای مردانه نمی گوید.
هیچ کس از حقوق مردان دفاع نمیکند.
هیچ انجمنی با پسوند"... مردان" خاص نمی شود.
مردها نمادی مثل رنگ صورتی ندارند.
این روزها همه یک بلندگو دست گرفته اند و از حقوق و دردها و دنیای زنان می گویند. در حالی که حق و درد و دنیای هر زنی یکی از همین مردها است.
یکی از همین مردهایی که دوستتان دارند.
وقتی میخواهند حرف خاصی بزنند هول می شوند. حتی همان مردهایی که دوستتان داشتند ولی رفتند...

شما هم برای خودتان خوشید! مثلا از مردی که صبح تا شب دارد برای درآمد بیشتر و برای فراهم کردن یک زندگی خوب برایتان که عشقشان باشید به قولی سگ دو می زند، توقع دارید که شبش بیاید زیر پنجره مان ویولون بزند و از مردی که زیر پنجره مان ویولون می زند توقع دارید که عضو ارشد هیات مدیره ی شرکت واردات رادیاتور باشد.

توقع دارید همزمان دوستتان داشته باشند، زندگی تان را تامین کنند، صبور باشند و دل داریتان بدهند، خوب کار کنند و همیشه بوی خوب بدهند و زود به زود سلمانی بروند و غذاهای بد مزه شما را با اشتیاق بخورند و با ما مهمانی هایی که دوست دارید بیایند و هر کسی را که ما دوست دارید دوست داشته باشند و دوست های دوران مجردی شان را فراموش کنند و نان استاپ توی جمع قربان صدقه تان بروند و حتی یک نخ هم سیگار نکشند!

مردها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بیایید قبول کنید. مرد ها صبرشان از شما بیشتر است.
وقت هایی که داد میزنند وقت هایی هم که توی خیابان دست به یقه می شوند وقت هایی که چک شان پاس نمیشود وقت هایی که جواب اس ام اس شب به خیر را نمی دهند وقت هایی که عرق کرده اند وقت هایی که کفش شان کثیف است تمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین.

و شما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستتان دارند و شما همیشه فکر میکنید که نکند من را برای خودم نمیخواهد برای زیبایی ام میخواهد، نکند من را برای شب هایش میخواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم میخواهد؟ در حالی که دوستتان دارند؛ ساده و منطقی... مردها همه دنیای شان همین طوری است. ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای شما.

کمی آرامش در ازای همه فشارها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن شما تحمل میکنند.
کمی آرامش در ازای قصر رویایی که طلب میکنیم ...
بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مردها از خوشبختی خیلی ساده است:

معمار
30-05-1392, 10:45 بعد از ظهر
ایا میدانید لذتی که در کشتن پشه هست در شکار ببر بنگال نیست:297:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

nazamm
15-06-1392, 11:12 بعد از ظهر
درسي از سهرا ب

سخت آشفته و غمگین بودم
به خودم می گفتم: بچه ها تنبل و بد اخلاقند

دست کم میگیرند

درس ومشق خود را…

باید امروز یکی را بزنم، اخم کنم

و نخندم اصلا

تا بترسند از من

و حسابی ببرند…

خط کشی آوردم،

درهوا چرخاندم...

چشم ها در پی چوب، هرطرف می غلطید

مشق ها را بگذارید جلو، زود، معطل نکنید !

اولی کامل بود،

دومی بدخط بود

بر سرش داد زدم...

سومی می لرزید...

خوب، گیر آوردم !!!
صید در دام افتاد
و به چنگ آمد زود...
دفتر مشق حسن گم شده بود
این طرف،
آنطرف، نیمکتش را می گشت
تو کجایی بچه؟؟؟
بله آقا، اینجا
همچنان می لرزید...
” پاک تنبل شده ای بچه بد ”
" به خدا دفتر من گم شده آقا، همه شاهد هستند"
” ما نوشتیم آقا ”
بازکن دستت را...
خط کشم بالا رفت، خواستم برکف دستش بزنم
او تقلا می کرد

چون نگاهش کردم

ناله سختی کرد...
گوشه ی صورت او قرمز شد
هق هقی کردو سپس ساکت شد...
همچنان می گریید...
مثل شخصی آرام، بی خروش و ناله

ناگهان حمدالله، درکنارم خم شد
زیر یک میز،کنار دیوار،
دفتری پیدا کرد ……

گفت : آقا ایناهاش،
دفتر مشق حسن
چون نگاهش کردم، عالی و خوش خط بود

غرق در شرم و خجالت گشتم

جای آن چوب ستم، بردلم آتش زده بود

سرخی گونه او، به کبودی گروید …..
صبح فردا دیدم

که حسن با پدرش، و یکی مرد دگر

سوی من می آیند...
خجل و دل نگران،
منتظر ماندم من

تا که حرفی بزنند

شکوه ای یا گله ای،
یا که دعوا شاید

سخت در اندیشه ی آنان بودم

پدرش بعدِ سلام،

گفت : لطفی بکنید،
و حسن را بسپارید به ما ”
گفتمش، چی شده آقا رحمان ؟؟؟

گفت : این خنگ خدا

وقتی از مدرسه برمی گشته

به زمین افتاده
بچه ی سر به هوا،
یا که دعوا کرده

قصه ای ساخته است

زیر ابرو وکنارچشمش،
متورم شده است

درد سختی دارد،
می بریمش دکتر
با اجازه آقا …….

چشمم افتاد به چشم کودک...

غرق اندوه و تاثرگشتم

منِ شرمنده معلم بودم

لیک آن کودک خرد وکوچک

این چنین درس بزرگی می داد

بی کتاب ودفتر ….

من چه کوچک بودم

او چه اندازه بزرگ

به پدر نیز نگفت

آنچه من از سرخشم، به سرش آوردم

عیب کار ازخود من بود و نمیدانستم

من از آن روز معلم شده ام ….

او به من یاد بداد درس زیبایی را...

که به هنگامه ی خشم

نه به دل تصمیمی

نه به لب دستوری

نه کنم تنبیهی

یا چرا اصلا من
عصبانی باشم

با محبت شاید،
گرهی بگشایم

با خشونت هرگز...

با خشونت هرگز...

با خشونت هرگز...

- - - Updated - - -

کاریکاتورهای مفهومی

MG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IM

G]
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

nazamm
20-06-1392, 09:32 بعد از ظهر
اگر انسان ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده شان بود، الان کره زمین تعریف دیگری داشت.

انیشتین

nazamm
21-06-1392, 10:29 بعد از ظهر
دیدنی های جذاب دبی

- - - Updated - - -

آیا میدانید، گاج مخفف چیست؟ گاج = گاگولا اینجا جمعن !

آیا میدانید، فیس و افاده ی منشی دکترا از خود دکترا بیشتره ؟

آیا میدانید، هر کاری یواشکیش جذابیتش بیشتره ؟ حالا هر کاری !

آیا میدانید، که هندزفری و گره عاشق ترین زوج در تمام جهان هستن !؟

آیا میدانید، با شمردن حلقه های تن ماهی میتوان به سن کنسرو پی برد!؟

آیا میدانید، تعداد زوج یا فرد بودن آدمهای کره ی زمین به من بستگی داره !؟

آیا میدانید، بعضی وقتا یه زنِ حسود میتونه 10 برابر FBI تحقیقات انجام بده !؟

آیا میدانید، بزرگترین مرکز پرورش مار در سطح خاورمیانه ، آستین بنده است !؟

آیا میدانید، خرچنگها تو عروسیاشون نمیتونن دست بزنن فقط بشکن ریز میزنن !؟

آیا میدانید، به نوشابه ی نارنجی میگن زرد به نوشابه ی بیرنگ هم میگن سفید !؟

آیا میدانید، همیشه سطح مسابقات از نظر کسی که قهرمان شده بسیار بالا بوده !؟

آیا میدانید، یک اتاق مرتب نشانه ای از کامپیوتر خراب یا اینترنتی قطع شده میباشد !؟

آیا میدانید، بیشترین زمانایی دلتون هوسای مختلف میکنه یخچال از همیشه خالی تره !؟

آیا میدانید، سر هر موضوعی که تو خونه دعوا میشه نتیجه اینه که تو زیاد میری اینترنت !؟

آیا میدانید، تو فیلم های ترسناک طرف میخواد فرار کنه هیچ وقت ماشینش روشن نمیشه !؟
آیا میدانید، مهمون غریبه که میاد آدم کار کردنش گل میکنه و هی میره تو اشپزخونه دنبال کار !؟

آیا میدانید، همه ی بدبختیامون مال خودمونه ، به شادی ها که میرسه میگن بیاید قسمت کنیم !؟

آیا میدانید، استرس و رقابتی که واسه انتخاب واحد هست واسه خود قبولی تو دانشگاه نیست !؟

آیا میدانید، که تحقیقات نشان داده است که مرد خوب همان مرد بد یست که هنوز لو نرفته است !؟

آیا میدانید، هرچی مهمونی رسمی تره ، میزان خارش جاهای حساس هم به مراتب بیشتر میشه !؟

آیا میدانید، چهره کسایی که تو صف دستشویی عمومی هستن جز جذابترین چهره ها شناخته شده ؟
آیا میدانید، که درسی رو که از ترس افتادن حذف میکنی ، همه با ۱۷-۱۸-۱۹-۲۰ حتی ۲۱ پاسش میکنن ؟

آیا میدانید، که تو فیلمای ایرانی یارو گروگانگیره همیشه میگه پلیس همراتون نباشه و همیشه هم هست ؟

آیا میدانید، یکی از هیجان انگیزترین لحظه ها زمانیه که داری جعبه یه وسیله دیجیتالی جدید رو باز میکنی !؟

آیا میدانید، که تو خونه تنهایین ، از شیر حموم گرفته تا یخ ساز یخچال دست به دست هم میدن تا بترسی ؟

آیا میدانید، که دکمه “enter†کیبورد هم پیر و فرسوده می شود و اصطلاحا به آن “پیرینتر†گفته می شود !؟
آیا میدانید، تو مدرسه و دانشگاه همیشه کلاسای دیگه زودتر از کلاسی که ما توشیم تعطیل میشن ؟ چرا ؟

آیا میدانید، موقع خواب دوست نداری بخوابی ، موقع بیدار شدن هم دوست داری همه چیزتو بدی ولی بیدار نشی ؟

آیا میدانید، کل پسرای ایرانی از ۱۴ سالگی از باباشون پول نگرفتن ؟ همشونم دستشون تو جیبه خودشون بوده ؟

آیا میدانید، همیشه یکی از خط ریش ها از اون یکی بهتر در میاد ؟ همین قضیه در مورد ابروی دخترها هم صدق میکنه

آیا میدانید، وقتی که بیکاری ، بی حوصله ای ، تنهایی هیچکی اس نمیده اما وقتی که سرت شلوغه ، تصادف کردی ، پشت فرمونی ، تو حمومی ، داری خرید میکنی هزار تا اس میاد واست ؟

آیا میدانید، که تو خونه کلا کسی کاریت نداره ،اما یه دقیقه میای با هندزفری آهنگ گوش کنی بقالی سر کوچتونم ۵ بار صدات زده ؟

- - - Updated - - -

چگونگی اندازه گیری حیوانات در باغ وحش

mehran
23-06-1392, 11:22 قبل از ظهر
دوستان تو ارسال پستاتون دقت كنيد لطفا.يه سري مسايل جاش توي اين فروم نيست.

nazamm
24-06-1392, 08:57 بعد از ظهر
دوستان تو ارسال پستاتون دقت كنيد لطفا.يه سري مسايل جاش توي اين فروم نيست.

اینجا تاپیک مباحث آزاده لزومی نداره شما همه پست هارو مطالعه کنید.
:hippie7:

- - - Updated - - -

دیالوگ های ماندگار

شجاع و محكم باش كه خداوند شجاعان را دوست دارد
هميشه حقيقت را بگو حتي اگر منجر به مرگت شود
حافظ درماندگان باش و مرتكب خطا نشو

Kingdom of Heaven پادشاهی از بهشت 2005

کاني سامنر: فکر کنم اين کار اشتباس.
پاول: چيزي به اسم کار اشتباه وجود نداره. کارها دو دستن: اونايي که انجام ميدي، و اونهايي که انجام نميدي.

بی وفا unfaithful 2002

ماتیلدا : من به اندازه کافی رشد کردم ، فقط سنم بالا میره
لئون :ولی من سنم به اندازه کافی بالا رفته ، حالا باید رشد کنم

1994 The professional حرفه ای

ویلی : یعنی همه چی تمومه
دکتر : من یه دست بازی کردم
ویلی : نه تو یه دسته خوبو باختی

ویل هانتینگ نابغه Good Will Hunting 1997

ahoora
24-06-1392, 09:13 بعد از ظهر
آیا میدانستید که ...؟
.
.
.
.
.
.
من هم نمیدونم زیاد ناراحت نباشید.:297:

nazamm
24-06-1392, 09:24 بعد از ظهر
لپ تاپ های ابتدایی

IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IMG

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])]

nazamm
25-06-1392, 10:44 قبل از ظهر
.ﯾﮏ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻣﺮد ﺑﻮدن ﭼﻘﺪر ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﺑﺎﺷﺪ .ﻫﯿﭻ ﮐﺲ از دﻧﯿﺎی ﻣﺮداﻧﻪ ﻧﻤﯽ ﮔﻮﯾﺪ .ﻫﯿﭻ ﮐﺲ از ﺣﻘﻮق ﻣﺮدان دﻓﺎع ﻧﻤﯿﮑﻨﺪ .ﻫﯿﭻ اﻧﺠﻤﻨﯽ ﺑﺎ ﭘﺴﻮﻧﺪ"... ﻣﺮدان" ﺧﺎص ﻧﻤﯽ ﺷﻮد .ﻣﺮدﻫﺎ ﻧﻤﺎدی ﻣﺜﻞ رﻧﮓ ﺻﻮرﺗﯽ ﻧﺪارﻧﺪ اﯾﻦ روزﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﯾﮏ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ دﺳﺖ ﮔﺮﻓﺘﻪ اﻧﺪ و از ﺣﻘﻮق و دردﻫﺎ و دﻧﯿﺎی زﻧﺎن ﻣﯽ .ﮔﻮﯾﻨﺪ. در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺣﻖ و درد و دﻧﯿﺎی ﻫﺮ زﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﻫﻤﯿﻦ ﻣﺮدﻫﺎ اﺳﺖ .ﯾﮑﯽ از ﻫﻤﯿﻦ ﻣﺮدﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ دوﺳﺘﺘﺎن دارﻧﺪ وﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺣﺮف ﺧﺎﺻﯽ ﺑﺰﻧﻨﺪ ﻫﻮل ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. ﺣﺘﯽ ﻫﻤﺎن ﻣﺮدﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ...دوﺳﺘﺘﺎن داﺷﺘﻨﺪ وﻟﯽ رﻓﺘﻨﺪ .ﯾﮑﯽ از ﻫﻤﯿﻦ ﻣﺮدﻫﺎی ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺧﺴﺘﻪ .از ﻫﻤﯿﻦ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ از 18 ﺳﺎﻟﮕﯽ دوﯾﺪن را ﺷﺮوع ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ. و ﻣﺪام ﺑﺎﯾﺪ ﻋﻘﺐ ﺑﺎﺷﻨﺪ .ﻣﺪام ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺮص رﺳﯿﺪن ﺑﻪ ﭼﯿﺰی را ﺑﺨﻮرﻧﺪ .ﺳﺮﺑﺎزی، ﮐﺎر، در آﻣﺪ، ﺗﺤﺼﯿﻞ... ﻫﻤﻪ از ﻣﺮدﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺗﻮﻗﻌﯽ دارﻧﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﮐﺮدﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﭘﻮﻟﺪار، ﺧﻮﺷﺘﯿﭗ، ﻗﺪ ﺑﻠﻨﺪ، ﺧﻮش اﺧﻼق، ﻗﻮی... و ﺧﺪا ﻧﮑﻨﺪ ...ﯾﮑﯽ از اﯾﻦ ﻫﺎ ﻧﺒﺎﺷﻨﺪ

ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﺮای ﺧﻮدﺗﺎن ﺧﻮﺷﯿﺪ! ﻣﺜﻼ از ﻣﺮدی ﮐﻪ ﺻﺒﺢ ﺗﺎ ﺷﺐ دارد ﺑﺮای درآﻣﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ و ﺑﺮای ﻓﺮاﻫﻢ ﮐﺮدن ﯾﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮب ﺑﺮاﯾﺘﺎن ﮐﻪ ﻋﺸﻘﺸﺎن ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺑﻪ ﻗﻮﻟﯽ ﺳﮓ دو ﻣﯽ زﻧﺪ، ﺗﻮﻗﻊ دارﯾﺪ ﮐﻪ ﺷﺒﺶ ﺑﯿﺎﯾﺪ زﯾﺮ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﻣﺎن وﯾﻮﻟﻮن ﺑﺰﻧﺪ و از ﻣﺮدی ﮐﻪ زﯾﺮ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﻣﺎن وﯾﻮﻟﻮن ﻣﯽ زﻧﺪ ﺗﻮﻗﻊ دارﯾﺪ ﮐﻪ ﻋﻀﻮ ارﺷﺪ ﻫﯿﺎت ﻣﺪﯾﺮﻩ ی ﺷﺮﮐﺖ واردات .رادﯾﺎﺗﻮر ﺑﺎﺷﺪ

ﺗﻮﻗﻊ دارﯾﺪ ﻫﻤﺰﻣﺎن دوﺳﺘﺘﺎن داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، زﻧﺪﮔﯽ ﺗﺎن را ﺗﺎﻣﯿﻦ ﮐﻨﻨﺪ، ﺻﺒﻮر ﺑﺎﺷﻨﺪ و دل دارﯾﺘﺎن ﺑﺪﻫﻨﺪ، ﺧﻮب ﮐﺎر ﮐﻨﻨﺪ و ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻮی ﺧﻮب ﺑﺪﻫﻨﺪ و زود ﺑﻪ زود ﺳﻠﻤﺎﻧﯽ ﺑﺮوﻧﺪ و ﻏﺬاﻫﺎی ﺑﺪ ﻣﺰﻩ ﺷﻤﺎ را ﺑﺎ اﺷﺘﯿﺎق ﺑﺨﻮرﻧﺪ و ﺑﺎ ﻣﺎ ﻣﻬﻤﺎﻧﯽ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ دوﺳﺖ دارﯾﺪ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ و ﻫﺮ ﮐﺴﯽ را ﮐﻪ ﻣﺎ دوﺳﺖ دارﯾﺪ دوﺳﺖ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و دوﺳﺖ ﻫﺎی دوران ﻣﺠﺮدی ﺷﺎن را ﻓﺮاﻣﻮش ﮐﻨﻨﺪ و ﻧﺎن اﺳﺘﺎپ ﺗﻮی ﺟﻤﻊ ﻗﺮﺑﺎن !ﺻﺪﻗﻪ ﺗﺎن ﺑﺮوﻧﺪ و ﻫﯿﭻ زن زﯾﺒﺎﺗﺮی را اﺻﻼ ﻧﺒﯿﻨﻨﺪ و ﺣﺘﯽ ﯾﮏ ﻧﺦ ﻫﻢ ﺳﯿﮕﺎر ﻧﮑﺸﻨﺪ

ﻣﺮدﻫﺎ دﻧﯿﺎی ﻏﻤﮕﯿﻦ ﺻﺒﻮراﻧﻪ ای دارﻧﺪ. ﺑﯿﺎﯾﯿﺪ ﻗﺒﻮل ﮐﻨﯿﺪ. ﻣﺮد ﻫﺎ ﺻﺒﺮﺷﺎن از ﺷﻤﺎ .ﺑﯿﺸﺘﺮ اﺳﺖ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ داد ﻣﯿﺰﻧﻨﺪ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺗﻮی ﺧﯿﺎﺑﺎن دﺳﺖ ﺑﻪ ﯾﻘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﭼﮏ ﺷﺎن ﭘﺎس ﻧﻤﯿﺸﻮد وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺟﻮاب اس ام اس ﺷﺐ ﺑﻪ ﺧﯿﺮ را ﻧﻤﯽ دﻫﻨﺪ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻋﺮق ﮐﺮدﻩ اﻧﺪ وﻗﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﮐﻔﺶ .ﺷﺎن ﮐﺜﯿﻒ اﺳﺖ ﺗﻤﺎم اﯾﻦ وﻗﺖ ﻫﺎ ﺧﺴﺘﻪ اﻧﺪ و ﮐﻤﯽ ﻏﻤﮕﯿﻦ

و ﺷﻤﺎ ﻣﻮﺟﻮدات ﮐﻮﭼﮏ ﺷﮕﻔﺖ اﻧﮕﯿﺰ ﻏﺮﻏﺮوی ﺑﯽ ﻃﺎﻗﺖ را دوﺳﺖ دارﻧﺪ. دوﺳﺘﺘﺎن دارﻧﺪ و ﺷﻤﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻧﮑﻨﺪ ﻣﻦ را ﺑﺮای ﺧﻮدم ﻧﻤﯿﺨﻮاﻫﺪ ﺑﺮای زﯾﺒﺎﯾﯽ ام ﻣﯿﺨﻮاﻫﺪ، ﻧﮑﻨﺪ ﻣﻦ را ﺑﺮای ﺷﺐ ﻫﺎﯾﺶ ﻣﯿﺨﻮاﻫﺪ؟ ﻧﮑﻨﺪ ﻣﻦ را ﺑﺮای ﭼﺎل روی ﻟﭙﻢ ﻣﯿﺨﻮاﻫﺪ؟ در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ دوﺳﺘﺘﺎن دارﻧﺪ؛ ﺳﺎدﻩ و ﻣﻨﻄﻘﯽ... ﻣﺮدﻫﺎ ﻫﻤﻪ دﻧﯿﺎی .ﺷﺎن ﻫﻤﯿﻦ ﻃﻮری اﺳﺖ. ﺳﺎدﻩ و ﻣﻨﻄﻘﯽ... درﺳﺖ ﺑﺮ ﻋﮑﺲ دﻧﯿﺎی ﺷﻤﺎ

ﺑﯿﺎﯾﯿﺪ ﺑﺲ ﮐﻨﯿﺪ. ﺑﯿﺎﯾﯿﺪ ﻣﯿﮑﺮوﻓﻮن ﻫﺎ و ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎی اﻋﺘﺮاﺿﯿﺘﺎن را ﮐﻨﺎر ﺑﮕﺬارﯾﺪ. ﻣﻦ .ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻣﺮدﻫﺎ، واﻗﻌﺎ ﻣﺮدﻫﺎ، آﻧﻘﺪرﻫﺎ ﮐﻪ دارﯾﺪ ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﯿﺪ ﺑﺪ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ

.ﻣﺮدﻫﺎ دﻟﺸﺎن زﻧﯽ ﻣﯿﺨﻮاﻫﺪ ﮐﻪ ﮐﻨﺎرش آراﻣﺶ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻓﻘﻂ ﻫﻤﯿﻦ

ﮐﻤﯽ آراﻣﺶ در ازای ﻫﻤﻪ ﻓﺸﺎرﻫﺎ و اﺳﺘﺮس ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺮای ﺧﻮﺷﺒﺨﺖ ﮐﺮدن ﺷﻤﺎ .ﺗﺤﻤﻞ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ... ﮐﻤﯽ آراﻣﺶ در ازای ﻗﺼﺮ روﯾﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻃﻠﺐ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﺑﺮ ﺧﻼف زﻧﺪﮔﯽ ﭘﺮ دﻏﺪﻏﻪ ای ﮐﻪ دارﻧﺪ، ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﺮدﻫﺎ از ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺎدﻩ :اﺳﺖ ﮐﻤﯽ آراﻣﺶ » ﻫﻤﯿﻦ »

nazamm
27-06-1392, 12:10 بعد از ظهر
بسته بندی های جالب

جا کفشی نایک
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IMپ

نوشیدنی انرژی زا

[IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IMG

مربا و قاشق
[IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

جعبه سیگار

بسته بندی پودر لباس شویی

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/I

جعبه ماکارانی

جا کفشی

آدامس
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])پ

nazamm
30-02-1393, 09:19 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

nazamm
30-02-1393, 09:54 بعد از ظهر
ﺩﯾﮕﻪ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﺣﻞ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻻﻏﺮﯼ ﺑﻪ ﺫﻫﻨﻢ
ﻣﯿﺮﺳﻪ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻣﺎﯾﻊ ﻇﺮﻓﺸﻮﯾﯽ ﭘﺮﯾﻠﻪ
ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﭼﺮﺑﯿﻬﺎ ﻧﻔﻮﺫ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭﺑﻪ ﺭﺍﺍﺍﺍﺣﺘﯽ ﺍﻭﻧﺎﺭﻭ
ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﻴﺒﺮﻩ

عمده مشکل عید دیدنی اینه که:
"رفت و برگشته"
اگه "حذفی" بود، خیلی بیشتر حال میداد!

تاریخ تمام شدن آذوقه آجیل عید:
بادام هندی: 29 اسفند
پسته: 2 فروردین
بادام: 4 فروردین
فندق: 5 فروردین
تخم کدو: 11 فروردین
تخمه ژاپنی: 13 فروردین
نخودچی: 24 آبان

هوا یه جوری شده یکی با بافت و شال گردن و کلاه و بوت میاد بیرون ، یکی با تیشرت و دمپای لا انگشتی !
هر ۲نفر هم رضایت کامل دارن …

شما آقایونی که ادعای پارک دوبل دارید،
فسنجون هم بلدین بپزین؟؟

آژانس هسته ای اگه نحوه استفاده از ترقه های چهارشنبه سوری رو از نزدیک ببینه ، دیگه اجازه غنی سازی گوگرد نوک کبریت رو هم بهمون نمیده !

صداى تلویزیون براى هیچ پدرى استاندارد خاصى نداره، هرچقدر هست باید یه خرده کمتر باشه

پسرخالم کلاس سوم دبستانه،
امروز ساعت هفت صبح بیدارش کردن بره مَدرسه،
با قاطعیت تمام سر همه خونواده داد زده:
ای بابا ولم کنید سه ساله دارم درس می خونم...
به کجا رسیدم! :|

اينا بچه نبيستن كه ... گرازن!!

نمیدونم چه رمزیه لامصب بعضیا میگن “عزیزم” انگار فحش دادن
ولی بعضیام هستن به آدم میگن “زهر مار” انگار دنیا رو به آدم دادن…

ﻓﺎﻣﯿﻞ ﺩﻭﺭ:
ﺍﯾﻨﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﮕﻦ ﭘﻮﻝ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﻧﻤﯿﺎﺭﻩ.
ﺁﻗﺎ ﺑﯿﺎﯾﺪ ﻭ ﻣﻨﻮ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﮐﻨﯿﺪ.
ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺑﻬﻢ ﭘﻮﻝ ﺑﺪﯾﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺧﺎﮎ ﺳﯿﺎﻩ ﺑﺸﯿﻨﻢ.
ﻧﺎﻣﺮﺩﻡ ﺍﮔﻪ ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﯽ ﮐﻨﻢ !

mata
02-03-1393, 11:51 قبل از ظهر
آیا میدانید؟؟؟
دانشمندان ایرانی اعلام کردند کسانی که در روز 10ساعت پشت میز می نشینند نسبت به کسانی که 7ساعت پشت میز می نشیندد حدود 3ساعت بیشتر پشت میز می نشینند...

مورد داشتیم ایرانیه رفته ترکیه موقع پذیرش هتل تو برگه درخواست اتاق جلوی قسمت s.e.x نوشته ممنون میشم..لطفا

کوروش
02-03-1393, 02:19 بعد از ظهر
ایا میدانید اونی که سوم میشه و برنز میگیره از اونی که دوم شده و نقره گرفته همیشه خوش حال تره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MANHUNT
02-03-1393, 05:12 بعد از ظهر
ایا میدانستید سوسکی که سرش جدا شده است تا سه روز زنده میماند!!!

- - - Updated - - -

آیا میدانستید که طولانی ترین لباس عروس دنیا به طول ۱۰ متر است ؟ آیا میدانستید که روز تولد شما حداقل با ۹ میلیون نفر دیگر یکی است ؟ آیا میدانستید که جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن شیشه و چاپگرهای لیزری را زنان اختراع کردند ؟ آیا میدانستید که تمامی خرس‌های قطبی چپ ‌دست هستند ؟ آیا میدانستید که فیل ها تنها جانورانی هستند که قادر به پریدن نیستند ؟ آیا میدانستید که بطور متوسط، مردم آنقدر از عنکبوتها میترسند که نمیتوانند آنها را بکشند ؟ آیا میدانستید که مورچه همیشه بر روی سمت راست بدن خود سقوط میکند ؟ آیا میدانستید که صندلی الکتریکی توسط یک دندانپزشک اختراع شد ؟ آیا میدانستید که استفاده از هدفون در هر ساعت باکتریهای موجود در گوش را تا ۷۰۰ برابر افزایش میدهد ؟ آیا میدانستید که نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است ؟ آیا میدانستید که زنان تقریبا ۲ برابر مردان چشمک می‌زنند ؟ آیا میدانستید که انسان‌های راست دست به طور میانگین ۹ سال بیش از چپ دست‌ها عمر می‌کنند ؟

ZirCgari
02-03-1393, 06:36 بعد از ظهر
آیا میدانید ایران رکورد دار در ضمینه تورم است؟

آیا میدانید ایران دارای بی کیفیت ترین و گرانترین اینترنت در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مصرف مواد مخدر است؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مرگ و میر و تلفات جاده ای در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مصرف سوخت در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران ب عنوان خطرناک ترین کشور برای رانندگی انتخاب شده است؟

و...

MANHUNT
03-03-1393, 07:57 بعد از ظهر
آیا میدانستید که لئوناردوداوینچی قیچی را اختراع کرد ؟ آیا میدانستید که هیچ کلمه ای در زبان انگلیسی با کلمه month هم قافیه نمی‌شود ؟ آیا میدانستید که مورچه ها بعد از مرگ در اثر سم پاشی به پهلوی راست می‌افتند ؟ آیا میدانستید که هر انسانی در طول زندگی‌اش به طور میانگین ۸ عنکبوت را در حال خواب می‌خورد ؟ آیا میدانستید که گربه ماهی بیش از ۲۷۰۰۰ عضو چشایی دارد ؟ آیا میدانستید که کشتی ملکه الیزابت دوم بابت هر گالون سوخت فقط ۱۵ متر حرکت می‌کند ؟ آیا میدانستید که بهترین سایت تفریحی و سرگرمی راد اس ام اس دات کام است ؟ آیا میدانستید که هر آمریکایی به طور میانگین ۲ کارت اعتباری دارد ؟ آیا میدانستید که حشراتی مانند مورچه و زنیور هم دیکتاتوری دارند ؟ آیا میدانستید که اگر اکسیژن هوا بیشتر بود حشرات بزرگتر و یک سنجاقک به اندازه یک شاهین میشد ؟ آیا میدانستید که سریع ترین جت دنیا دارای سرعت ۳۶۰۰ کیلومتر است ؟آیا میدانستید که خطر ابتلا به آنفلوانزای مرغی ۱ بر ۱۰۰ میلیون میباشد ؟ آیا میدانستید که دروان حاملگی کرگدن به ۴۹۰ روز است ؟ آیا میدانستید که پستانداران بغیر از انسان و میمون، رنگها را بدرستی تشخیص نمیدهند ؟ آیا میدانستید که مونالیزا فاقد ابرو میباشد زیرا در دوران رنسانس تراشیدن ابرو مد بوده است ؟ آیا میدانستید که تقریبا نیمی از کل نشریات جهان در دو کشور آمریکا و کانادا منتشر میگردند ؟ آیا میدانستید که نوشابه های زرد رنگ زیانبارتر از نوشابه های سیاه رنگ هستند ؟ آیا میدانستید که شش چپ اندکی از شش راست کوچکتر است تا فضای کافی برای قرارگیری قلب فراهم آید ؟ آیا میدانستید که هر چشم مگس دارای ۱۰ هزار عدسی میباشد ؟ آیا میدانستید که مقاومت موش صحرایی در برابر بی آبی بیشتر از شتر میباشد ؟

MANHUNT
04-03-1393, 07:23 بعد از ظهر
آیا میدانستید که جمعیت میمون های هند بالغ بر ۵۰ میلیون می باشد ؟ آیا میدانستید که تعداد چشمان عقربها به ۱۲ عدد میرسد ؟ آیا میدانستید که اثر سیب در بیـدار نـگـهـداشتن افـراد در شـب بـیشـتر از قـهــوه و کافئین است ؟ آیا میدانستید که فاصله سطح کره زمـیـن تـا مـرکز آن حدود ۶۳۷۰ کیلومتر است ؟ آیا میدانستید که اغلب ماتیکها حاوی فلسهای ماهی میباشند ؟ آیا میدانستید که دارچین بسیار کشنده است و اگر به صورت وریدی به انسان تزریق شود باعث مرگ میشود ؟ آیا میدانستید که فقط یک نفر از ۱ میلیارد نفر بیش از ۱۱۶ سال عمر می‌کند ؟ آیا میدانستید که عمومی ترین نام در دنیا محمد است ؟ آیا میدانستید که بلندترین زن دنیا ۲۳۶ سانتی متر قد دارد ؟ آیا میدانستید که در دنیا از هر ۵ نفر ۴ نفر موهایش تیره میباشد ؟ آیا میدانستید که خرس کوالا هرگز آب نمی‌نوشد و آب مورد نیاز خود را با خوردن برگ گیاهان تامین می‌کند ؟ آیا میدانستید که دریاچه بایکال کهنسالترین دریاچه دنیا است، قدمت آن به ۷۰ میلیون سال میرسد ؟ آیا میدانستید که اسکیمو‌ها هم از یخچال استفاده می‌کنند، منتها برای محافظت غذا در مقابل یخ زدن ؟ آیا میدانستید که در تایوان بشقاب‌های گندمی درست می‌شود و افراد بعد از خوردن غذا، بشقابشان را هم می‌خورند ؟ آیا میدانستید که دلفین‌ها هم مانند گرگ‌ها هنگام خواب یک چشمشان را باز می‌گذارند ؟ آیا میدانستید که حرف e بیشتر از تمام حروف انگلیسی، در کلمات بکار می‌رود در حالیکه حرف q کمترین کاربرد را دارد ؟ آیا میدانستید که یک گالن روغن سوخته، می‌تواند تقریبا یک میلیون گالن آب تمیز را آلوده کند ؟ آیا میدانستید که داغ ترین نقطه کره زمین در "دالول" اتیوپی است. در این منطقه در یک روز عادی دمای هوا در سایه به ۹۴ درجه فارنهایت می رسد ؟ آیا میدانستید که نظیر اثر انگشت اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است ؟ آیا میدانستید که حس بویای مورچه برابر با حس بویای سگ است ؟ آیا میدانستید که اعصابی که در بدن شما وجود دارد به اندازه فاصه زمین تا ماه است ؟ آیا میدانستید که در انگلیس قدیم قانون بود که شما نباید همسرتان رابا چیزی ضخیمتر از شصتتان بزنید ؟ آیا میدانستید که کتاب رکودهای گینس، رکورددار دزدیده شدن از کتابخانه های عمومی می باشد ؟ آیا میدانستید که وقتی به خورشید نگاه میکنید صحنه ۸ دقیقه قبل از آن را مشاهده میکنید ؟ آیا میدانستید که دوئل در پاراگوئه آزاد است به شرطی که طرفین خون خود را بر گردن بگیرند ؟ آیا میدانستید که هر بار که یک تمبر را میلیسید ۱۰٫۱ کالری انرژی مصرف می‌کنید ؟ آیا میدانستید که زمین در آغاز پیدایش خود ۲۰۰۰ بار بزرگتر از حجم کنونی خود را داشته است ؟

cottlas
04-03-1393, 11:40 بعد از ظهر
آیا میدانید اگر با سرعت نور دور درخت بدویید میتوانید باسن خود را بدون واسطه ببینید:gigglesmile:

MANHUNT
06-03-1393, 06:10 بعد از ظهر
آیا میدانید با هوش ترین زن دنیا ۵ فوق لیسانس دارد و ضریب هوشی او ۲۰۰ است و دنبال کار است
آیا میدانید اولين فردي که در اروپا اقامت گرفت يک زن ايراني بود و بعد مساله اقامت خارجي ها مطرح شد
آیا میدانید ايرانيان در انگليس ثروتمندترين قشر جامعه هستند حتي ثروتمندتر از ملکه اليزابت
آیا میدانید ايرانيان در آمريکا فرهيخته ترين افراد جامعه آمريکا هستند
آیا میدانید رئيس کامپيوتر ناسا يک ايراني هست
آیا میدانید حدود ۲۵۰ ايراني در ناسا محقق داريم
آیا میدانید کورش کبير بر جهان حکومت ميکرد به نوعي قدرت جهان در دست ايران بود
آیا میدانید سال ۲۰۰۱ در فرانسه سال ايران نام داشت
آیا میدانید اگر ۳ قاره آسيا و آمريکا و آفريقا را به هم وصل کنيم ايران در مرکز جهان است
آیا میدانید فرشته ها با سرعت نور حرکت میکنند و زمان بر آنها کند میشود
آیا میدانید انسان در سال ۳۰۰۰ قد متوسط ۲ متر و ۱۲۰ سال عمر و پوست قهوه ای خواهد داشت
آیا ميدانيد وزن ۱ قاشق چایخوری از سیاه چاله ها ۲ میلیارد تن است
آیا میدانید يك سياهچاله در كهكشان راه‌ شيري است که هر ثانيه ۱۰۰۰ بار دور خود مي‌چرخد
آیا میدانید ضریب هوشی انسان های معمولی بین ۸۵ تا ۱۰۵ است
آیا میدانید هر تار موی انسان میتواند تا وزن ۱۰۰ گرم رشد کند
آیا میدانید بلندترین موی سر دنیا ۶ متر است
آیا میدانید وزن موی سر هر فرد در طول عمرش با وزن ۲ فيل آفريقايي برابر است
آیا میدانید چشم انسان معادل یک دوربین ۱۳۵ مگا پیکسل است
آیا میدانید سریعترین عنکبوت دنیا دارای سرعت ۱۶ km در ساعت است که در افریقاست
آیا میدانید یک انسان نهایتا میتواند با سرعت ۳۵ km در ساعت بدود
آیا میدانید نوعی عنکبوت میتواند ۳۰۰ برابر وزنش را بلند کند
آیا میدانید طول موج نور مرئی بین ۷۰۰ - ۴۰۰ نانومتر است
آیا میدانید خورشید کوچکترین ستاره دنیا است
آیا میدانید وقتی به خورشید نگاه میکنید صحنه ۸ دقیقه قبل از آن را مشاهده میکنید

tanazjojo
07-03-1393, 12:16 قبل از ظهر
آیا میدانستید خانم ها حق گرفتن گواهینامه موتورسیکلت را ندارند؟ اونوقت دلمون خوشه تو مملکت ازاد زندگی میکنیم

Babak
07-03-1393, 08:09 بعد از ظهر
نبایدم خانم ها گواهینامه بگیرن.با این رانندگی شون

Sent from my ST26i using Tapatalk

MANHUNT
08-03-1393, 12:10 قبل از ظهر
آیا میدانید زمين در آغاز پيدايش خود ۲۰۰۰ بار بزرگتر از حجم کنونی خود را داشته است.
آیا میدانید مساحت سوراخ اوزون ۲۴ ميليون کيلومتر مربع یا به اندازه آمريکای شمالي است
آیا میدانید سالانه ۱.۳ ميليون متر مکعب چوب صرف چوبهای غذا خوری در چين ميشود
آیا میدانید در طوفان شن کوير بين ۶۰ تا ۲۰۰ ميليون تن شن جابجا ميشود
آیا میدانید ماموتها که ۱۰ هزار سال پيش منقرض شدند تا ۶ سالگي شير مادرشان را ميخوردند
آیا میدانید شیارهاى کف دست کمکی براى بهتر گرفتن اشیاء است
آیا میدانید جوانان هندی شادترین و ژاپنی افسرده ترین های جهانند
آیا میدانید لاشخورها قادر به ديدن يك موش كوچك از ارتفاع ۴ كيلومتري ميباشند
آیا میدانید مردم فيليپين به بيش از ۱۰۰۰ لهجه سخن ميگويند
آیا میدانید عمر مفید انسانها در کف دستشان نوشته شده است نگاه کنید ۱۸- ۸۱ = ۶۳
آیا میدانید مسن ترین انسان دنیا با ۱۴۲ سال سن الان در ایران زندگی میکند
آیا میدانید به گفته صندوق پول جهان ایران در تورم رتبه ۵ جهان است و تا چند سال دیگر ۱ خواهد شد
آیا میدانید ایران فلاتی به وسعت ۱/۶۴۸/۱۹۵ کیلومتر مربع است
آیا میدانید گرانترین کفش دنیا ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است
آیا میدانید گرانترین سینمای خانگی ۲۱۰ میلیون تومان است
آیا میدانید گرانترین بلندگوي جهان ۲۱۰ ميليون تومان قيمت دارد
آیا میدانید گرانترین ساعت دنیا سویسی بوده و ۱ میلیارد تومان است
آیا میدانید گرانترین ماشین دنیا یک الگانس که با الماس تزیین شده و بیش از ۱ میلیارد است
آیا میدانید فاصله بین مچ دست تا ارنج برابر با طول کف پا است
آیا میدانید مورچه ها هم شمردن بلدند و قدم هایشان را برای مسیر یابی میشمارند
آیا میدانید يك نانومتر يك ميليارديم متر يا حدوداً به طول ۱۰ اتم هيدروژن است
آیا میدانید مصرف زغال اخته از تنگی عروق خون جلوگیری میكند
آیا میدانید خورشید در مدار کهکشان شیری با سرعت ۹۰۰۰۰۰ کيلومتر در ساعت حرکت میکند
آیا میدانید ادرار گربه زیر نور سیاه می‌درخشد.
آیا میدانید دوئل در پاراگوئه آزاد است به شرطی که طرفین خون خود را بر گردن بگیرند
آیا میدانید هر بار که یک تمبر را میلیسید ۱۰.۱ کالری انرژی مصرف می‌کنید
آیا میدانید فورییه ۱۸۶۵ تنها زمانی بود که ماه کامل نشد
آیا میدانید کوتاهترین جمله کامل در زبان انگلیسی I am است
آیا میدانید این مطالب را از وبلاگ 3ghatrekhooon در بلاگفا مي خوانيد
آیا میدانید اگر یک ماهی قرمز را در یک اتاق تاریک قرار دهید، کم کم رنگش سفید می‌شود
آیا میدانید در مصر باستان افراد روحانی تمام موهای بدن خود را می‌کندند حتی ابروها و موژه‌ها
آیا میدانید کوتاه ترین جنگ در سال ۱۸۹۶ بین زانزیبار و انگلستان که ۳۸ دقیقه طول کشید
آیا میدانید ۷۰% نفت استخراجی خاورمیانه از کانال سوئز می گذرد
آیا میدانید قدمت سيلك كاشان در ايران به ۱۰ هزار سال پيش باز ميگردد و کهنترين قدمت را در جهان دارد
آیا میدانید بناي برج دوقولوي تجارت جهاني نيويورک توسط ۲ ايراني بنا شد
آیا میدانید مشاور وزير بازرگاني امريکا يک ايراني است
آیا میدانید نام قدیم یونان، هلاس برگرفته از هليوس خداي خورشيد بوده است
آیا میدانید فقط قورباغه های نر قور قور می کنند
آیا میدانید نام قدیمی اندونزی ، هندهلند بوده است

MANHUNT
13-03-1393, 10:27 بعد از ظهر
آیا میدانید کشور ایران هفدهمین کشور وسیع دنیاست
آیا میدانید مرد در قیاس با زن مى‌تواند حروف ريزترى را بخوانند. ولی شنوايى زن بهتر از مرد است
آیا میدانید ۲۸٪ قاره آمريکا دست نخورده است. اين ميزان در مورد آفريقاى شمالى ۳۸٪ است
آیا میدانید افراد باهوش داراى روى و مس بيشترى در موهايشان هستند
آیا میدانید جوانترين پدر و مادر جهان يک زوج ۸ و ۹ ساله بودند
آیا میدانید نخستين رمانى که توسط ماشين تايپ نوشته شد، تام ساير بود
آیا میدانید در ۷۵% از خانواده هاي آمريكايي زنان مسئول رسيدگي به امور مالي خونه هستند
آیا میدانید به طور ميانگين هر فرد ۱۱۴۰ بار در سال تلفن ميزند
آیا میدانید س.ك.س ۳۶۰ كالري از بدن رو در هر ساعت ميسوزاند
آیا میدانید در امریکا پول از كاغذ درست نشده بلكه از كتان ساخته شده
آیا میدانید والت ديسني از موش مي ترسيد
آیا میدانید اعلاميه استقلال آمريكا بر روي كاغذهاي ساخته شده با برگ حشيش نوشته شده
آیا میدانید اگه يه دونه كشمش رو داخل شامپاين تازه بيندازيد مدام بالا و پائين مي ره
آیا میدانید در سال ۱۹۹۶ ، ۳۱۵ مورد اشتباه در ديكشنري معروف Webster’s وجود داشت
آیا میدانید شكلات بر عصب و قلب سگ تاثير بد دارد، با کمی شكلات ميتوان يك سگ را کشت
آیا میدانید در كازينو هاي قماربازي las Vegas هيچ ساعتي وجود نداره
آیا میدانید اسم Wendy براي خانمها از كتاب peter pan بيرون آمده
آیا میدانید ۱ قطره ليكور عقرب را ديوانه مي كند و عقرب خودش را نيش مي زند و مي كشد
آیا میدانید در انگلیس قديم قانون بود كه شما نباید همسرتان رابا چيزي ضخيمتر از شصتتان بزنيد
آیا میدانید كتاب ركودهاي گينس، ركورددار دزديده شدن از كتابخانه هاي عمومي مي باشد
آیا میدانید فضانوردان نباید قبل از رفتن به فضا لوبيا بخورند. چون باد شكم لباس فضا را خراب میکنه
آیا میدانید مايع موجود در نارگيل نارس را مي توان بجاي پلاسماي خون استفاده كرد
آیا میدانید درخت بلوط تا قبل از پنجاه سالگي ميوه نمي دهد
آیا میدانید اولين محصولي كه بر روي آن باركد زده شد آدامس Wrigley بود
آیا میدانید تنها شاه دل در ميان شاههاي پاسور سبيل ندارد
آیا میدانید زهره تنها سياره اي است كه در جهت عقربه هاي ساعت بدور خودش مي چرخد
آیا میدانید بيشتر گرد و غبار موجود در منزل از پوست مرده اي است كه از بدن شما مي ريزد
آیا میدانید مرواريد در سركه حل مي شود
آیا میدانید بالا بردن گاو از پله ها امكان پذير است ،اما پائين آوردن انها از پله امكان ندارد
آیا میدانید كواك اردك تنها صدايي است كه بازتاب ندارد و هيچ كسي هم دليل آنرا نمي داند
آیا میدانید مسواك باید حداقل ۲ متر با دستشوئي فاصله داشته باشد
آیا میدانید عقربه بزرگ ساعت با سرعت ۰.۰۰۰۰۰۲۷۵ مايل بر ساعت حركت مي كند
آیا میدانید تا قبل از سال ۱۹۸۲ چيزي به اسم نوشابه رژيمي وجود نداشت

MANHUNT
16-03-1393, 11:13 بعد از ظهر
یا میدانید بعضي از قاليچه هاي ايراني ۵۰۰ سال طول مي كشد تا از بين بروند
آیا میدانید هر ساله در شب هالووين بيشتر از ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار شيريني فروخته مي شود
آیا میدانید براي اينكه ۷۰۰ گرم به وزن شما اضافه بشه بايد ۹ كيلو سيب زميني بخوريد
آیا میدانید كالبد شكافي انسانهاي جديد بسيار بيشتر از انسانهاي قديمي طول میکشد
آیا میدانید شيريني تنها مزه اي است كه جنين در رحم مادر هم مي فهمد
آیا میدانید زنبور عسل ۵ چشم دارد كه ۲ تا اصلي در بغل سر و ۳ تا بر روي سر اون قرار داره
آیا میدانید ۲۰ درصد آب شيرين جهان ميان آمريكا و كانادا قرار دارد
آیا میدانید بهترين شكارچي در خشكي خرس قطبي است
آیا میدانید خرس قطبي هنگامي كه روي دو پا مي‌ايستد حدود ۳ متر است
آیا میدانید در بين انواع خرس ، خرس پاندا بزرگترين جمجمه را دارد
آیا میدانید خرس با تمام سنگيني خود ميتواند با سرعت ۵۰ كيلومتر در ساعت بدود
آیا میدانید حس بويايي خرس تقريبا ۱۰۰ برابرقوي تر از انسان است
آیا میدانید خرس نوزاد ۶۰۰ بار از مادر خود كوچكتر است
آیا میدانید كوههاي آلپ در سال حدود يك سانتيمتر بلند ميشوند
آیا میدانید بيماري قند اولين عامل كوري در مردم جهان است
آیا میدانید گرده گل هرگز فاسد نميشود
آیا میدانید دانشمندان دريافته اند که مورچه همچون انسان صبح ها خميازه ميکشند
آیا میدانید ويروس عامل آنفلوآنزا بيش از ۲۰۰ نوع دارد
آیا میدانید هيتلر از مکانهاي بسته بسيار وحشت داشت
آیا میدانید فنلاند از ۱۷۹ هزار و ۵۸۵ جزيره تشكيل شده است
آیا میدانید زنبور از بوي عرق بدش ميايد و به كسي كه بدنش بو دهد يا عطر زده باشد حمله مي‌كند
آیا میدانید رنگ سفيد براي زنبور عسل آرامش دهنده و رنگ قهوه اي ناراحت كننده است
آیا میدانید انسان با خوردن ۲۰ نيش از زنبور عسل در آن واحد خواهد مرد
آیا میدانید بدن زنبور داران مي‌تواند بيش از ۱۰۰ نيش زنبور عسل را تحمل كنند
آیا میدانید زنبور بي نظمي را دوست ندارد،‌ اگر جلوي كندوي آنها بايستيد به شما حمله خواهند كرد
آیا میدانید سختي آب مشابه سختي بتن است
آیا میدانید رعد و برقي به طول ۶.۱ كيلومتر داراي برقی كافي براي روشن كردن ۱ ميليون لامپ است
آیا میدانید هنگام صحبت براي بيا ن هر كلمه ۷۲ ماهيچه به كار گرفته مي‌شود
آیا میدانید خون ميگوها آبي رنگ است، عنكبوتها خوني روشن و شفاف دارند
آیا میدانید دانه نوعي درخت غول پيكر از خانواده كاج فقط ۰.۰۰۵ گرم وزن دارد
آیا میدانید ۸۵% گياهان در اقيانوسها رشد ميكنند
آیا میدانید تنها چيزي كه در اسيد حل نمي‌شود الماس است و فقط خيلي زياد آن را از بين مي‌برد
آیا میدانید زرافه تازه متولد شده ۲ متر قد دارد
آیا میدانید در تقسيمات لشگری به ده هزار سرباز ، تومان گفته و فرمانده آنرا امير تومان مي نامند
آیا میدانید تقريبا ۱۱ ساعت و ۱ ربع بعد از ظهر شرعي اخر وقت نماز مغرب و عشا است
آیا میدانید از دست دادن تنها ۱٪ از اب بدن موجب تشنگی میشود
آیا میدانید شما به طور متوسط ۱۵۰۰۰ بار در روز پلک میزنید
آیا میدانید حدود ۱۳٪ مردم چپ دست هستند . این رقم در گذشته ۱۱ ٪ بود
آیا میدانید دو سوم وزن بدن از اب تشکیل شده که ۹۲٪ خون ۷۵٪ مغز ۷۵٪ عضلات از اب تشکیل شده اند
آیا میدانید خورشید ۳۳۰,۳۳۰ مرتبه بزرگتر از زمین است
آیا میدانید هر انسان میتواند ۱ دقیقه نفس خود را حبس کند و رکوردش در جهان ۸.۵ دقیقه است
آیا میدانید در ۱۵۰ سال گذشته قد افراد در کشور های صنعتی ۱۰ سانت رشد داشته است
آیا میدانید هر تكه كاغذ را نمي توان بيش از ۹ بار تا كرد
آیا میدانید ۷۵٪ جرم اتمفسردر ۱۰ كيلومتر ضخامت پائين جو قرار گرفته است.
آیا میدانید تغيير فاصله زمين و خورشيد تاثيری بر دما ندارد بلكه زوايه تابش خورشيد موثر است.
آیا میدانید تبخير از سطح خاك عمده ترين منبع هدررفت آب بصورت تبخير در ايران است.
آیا میدانید بر هر سانتي متر از سطح زمين ۱۰۵ كيلو گرم هوا وجود دارد.
آیا میدانید در فصل زمستان در مناطق سردسير ليمنوگراف از كار انداخته و از اشل استفاده مي كنند
آیا میدانید به ازاي هر ۱ ٪ افزايش نمك محلول در آب ۱ ٪ از شدت تبخير كاسته مي شود
آیا میدانید اگر تمام يخهاي قطبي ذوب شوند آب درياها ۱۴ متر بالا مي آيد.

MANHUNT
17-03-1393, 07:47 بعد از ظهر
آیا میدانید بيشترين قربانيان سيل زنان و سپس كودكان هستند.
آیا میدانید در سالهاي آتي جنگهائي بر سر آب در جهان رخ خواهد داد
آیا میدانید ارتفاع تبخير در ايران ۲ متر و ارتفاع متوسط بارندگي ۲۴ سانت است
آیا میدانید اعصابی که در بدن شما وجود دارند به اندازه فاصله زمین تا ماه است
آیا میدانید دراز ترین ناخن دست دنیا مربوط به زنی امریکایی است که هر ناخن او ۶ متر است
آیا میدانید در یک سانتی متر از پوست شما ۱۲ متر عصب و ۴ متر رگ و مویرگ وجود دارد
آیا میدانید رشد کودک در بهار بیشتر است
آیا میدانید در امریکا سالیانه ۸۵ میلیون تن کاغذ مصرف می شود
آیا میدانید اسب ماده ۳۰ واسب نر ۳۶ دندان دارد
آیا میدانید حس بویایی مورچه با حس بویایی سگ برابری می کند
آیا میدانید زمان لازم برای اینکه آب اقيانوسها ۱ دور در چرخه هيدرولوژيكي بچرخد ۳۰۰۰ سال است
آیا میدانید اين زمان براي يخهاي قطبي ۸۰۰۰ سال و براي آبهاي زير زميني ۵۰۰۰ سال مي باشد
آیا میدانید فقط ۰.۱ ٪ از ابهای زمین قابل استفاده برای اشامیدن است
آیا میدانید اقآیان روزانه ۴۰ تار مو وخانم ها ۷۰ تا موی خود را از دست می دهند
آیا میدانید وزن اسكلت انسان بالغ ۱۳ تا ۱۵ كيلوگرم است
آیا میدانید زرافه ميتواند با زبانش گوشهايش را تميز کند
آیا میدانید اسبها در مقابل گاز اشك آور مصون اند
آیا میدانید مساحت درياچه اروميه ۶ هزار کليومتر مربع و عميق ترين جای آن ۱۴ متر ميباشد
آیا میدانید نعناع ***که و تنگي نفس را شفا ميدهد .
آیا میدانید ۲۰۰ ويروس شناخته شده كه به دستگاه تنفس اثر و باعث سرماخوردگي مي‌شوند.
آیا میدانید دريای مديترانه بين ۳ قاره اروپا ، آسيا و آفريقا قرار دارد
آیا میدانید جرم زمين هشتاد و يک برابر ماه است
آیا میدانید انسان اوليه (ناندرتال ها) و اجداد اوليه انسان هر دو در يک زمان در اروپا بودند
آیا میدانید وزن کره زمين ۶ * ۱۰ به توان ۱۸ كيلوگرم كه با F = G * M۱ * M۲ / R۲ بدست امده
آیا میدانید نوزاد بیش از ۳۰۰ استخوان دارد که با رشد بعضي از آنها به يكديگر جوش مي خورند
آیا میدانید تقريباً يك سوم وزن يك زن و يك دوم وزن يك مرد را ماهيچه تشكيل مي دهد
آیا میدانید ۳۰ برابر جمعیتی که امروزه بر روی کره زمین است در زیر خاک مدفون اند
آیا میدانید با یک مداد می توان خطی به طول ۵۶ کیلومتر کشید
آیا میدانید عقرب ها تنها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیو تاثیری بر انها ندارند
آیا میدانید عقرب ها دو دشمن دارند که یکی از انها یک نوع سار و دیگری مگس است
آیا میدانید شیشه به ظاهر جامد به است ولی مایعی است که با سرعت بسیار کند حرکت میکند
آیا میدانید اولين راه شوسه و زير سازي شده در جهان توسط داريوش ساخته شد
آیا میدانید نور میتواند در یک ثانیه ۷.۵ دور دور زمین بچرخد
آیا میدانید اگر تمام رگهاي خوني را در يك خط بگذاريم تقريبا ۹۷,۰۰۰ كيلو متر مي شود.
آیا میدانید سرعت صوت در فولاد ۱۴ بار سريعتر از سرعت آن در هوا ست.
آیا میدانید وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند به اندازه ۲ ميليونيم ميليمتر خم ميشود
آیا میدانید فشار در مركز خورشيد تقريبا ۷۰۰ ميليون تن بر ۴,۵ متر مربع است.
آیا میدانید طول عمر مردم سويد و ژاپن از ديگر ملل جهان بيشتر است.
آیا میدانید داغ ترين نقطه زمين در دالول اتيوپي است که دماي هوا در سايه ۹۴ درجه است
آیا میدانید ۱ ليتر سركه درزمستان سنگين تر از تابستان است.
آیا میدانید ۶۰٪ از ماهواره های جهان نظامی و ۴۰٪ بقيه غير نظامی است.
آیا میدانید در هر ثانيه ۵۰۰۰ بيليون بيليون الکترون به صفحه TV برخورد ميکند تا تصویر را ایجاد کند
آیا میدانید یک بیلیون برابر با میلیون ضرب در میلیون است
آیا میدانید شانس شبيه بودن دو اثر انگشت ۱ به ۶۴ ميليارد است
آیا میدانید یک گالن روغن سوخته، می‌تواند تقریبا ۱ میلیون گالن آب تمیز را آلوده کند
آیا میدانید خوردن ۱ سیب اول صبح، بیشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگی می‌شود
آیا میدانید قدیمی‌ترین آدامسی که جویده شده، متعلق به ۹۰۰۰ سال پیش بوده است
آیا میدانید اسکیمو‌ها هم از یخچال استفاده می‌کنند، منتها برای محافظت غذا در مقابل یخ زدن
آیا میدانید جویدن آدامس هنگام خورد کردن پیاز، مانع از اشک‌ریزی شما می‌شود
آیا میدانید در ۴۰۰۰ سال قبل، هیچ حیوانی اهلی نبود
آیا میدانید به طور متوسط روزانه، ۱۲ نوزاد به خانواده‌های اشتباه داده می‌شوند
آیا میدانید هیچکس نمی‌داند چرا صدای اردک‌ها اکو نمی‌شود
آیا میدانید سس کچاپ در سال ۱۸۳۰ به عنوان یک دارو به فروش می‌رفته است
آیا میدانید لئو‌ناردو داوینچی ۱۰ سال طول کشید تا لب‌های مونالیزا را نقاشی کند
آیا میدانید وقتی پاهایت‌ را آرام بالا بیاوری و به پشت بخوابی، در ماسه فرو نمی‌روی
آیا میدانید Stewardesses طولانی ترین کلمه ایست که می‌توانید با دست چپ تایپش کنید
آیا میدانید اکثر افراد در کمتر از ۷ دقیقه خوابشان می‌برد!
آیا میدانید یک انسان ۸ ثانیه بعد از قطع گردن هنوز به هوش است
آیا میدانید سالی ۵۰۰ شهاب سنگ به زمین برخورد میکنند
آیا میدانید خورشید روزی ۱۲۶,۰۰۰ میلیارد اسب بخار انرژی به زمین می فرستد
آیا میدانید کوچکترین زمین فوتبال ساخته شده یک بیست هزارم یک تار مو است(نانو)
آیا میدانید با دویدن می توان مسافر زمان بود و کسری از ثانیه از دیگران بیشتر عمر کرد
آیا میدانید ۸۰% حرفهایی که در طول روز میزنیم باخودمان است
آیا میدانید در واشنگتن‌ بیشتر از مردمانش، تلفن وجود دارد.
آیا میدانید ۵۶% افرادی که دست چپ هستند، تایپیستند
آیا میدانید برای تولید ۱ لیتر بنزین ۲۳,۵ تن گیاه در گذشته مدفون شده است
آیا میدانید هر ۱ دقیقه نسل یک موجود زنده منقرض میشود

s.mm
19-03-1393, 02:12 قبل از ظهر
آیا میدانید ایران رکورد دار در ضمینه تورم است؟

آیا میدانید ایران دارای بی کیفیت ترین و گرانترین اینترنت در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مصرف مواد مخدر است؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مرگ و میر و تلفات جاده ای در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران رکورد دار مصرف سوخت در دنیاست؟

آیا میدانستید ایران ب عنوان خطرناک ترین کشور برای رانندگی انتخاب شده است؟

و...

آیا می دانستید هیچ فروم فارسی پیدا نمی شود که زیر سیگاری در آن عضو نباشد؟
آیا می دانستید تمام اعتماد به سقف این زیر سیگاری به لنز دوربینش است؟
آیا می دانستید زیر سیگاری ترامادول باز خیلی خفنی است؟ به طوری که ترای 50 میل را به 8 قسمت مساوی تقسیم میکند و ماهی یک قسمت را با -اجازه بزرگ تر ها- مصرف می کند؟
و اینکه آیا می دانستید زیر سیگاری را اگر ماچ کنید خون دماغ می شود؟

MANHUNT
19-03-1393, 05:38 بعد از ظهر
آیا میدانید داوینچی همزمان با یک دست مینوشت و با دست دیگر نقاشی میکشید
آیا میدانید گوش و بینی در تمام طول عمر رشد میکنند
آیا میدانید اب دریا بهترین ماسک صورت است
آیا میدانید در ساخت برج ایفل ۲,۵ میلیون پیچ و مهره به کار رفته است
آیا میدانید طول تمام رگهای بدن ما ۵۶۰ هزار کیلومتر است
آیا میدانید بینی انسان قادر به تشخیص ۱۰,۰۰۰ نوع بو مختلف است
آیا میدانید انرژی که خورشید در ۱ ثانیه تولید میکند برای مصرف ۱ میلیون سال زمین کافی است
آیا میدانید غیر ممکن است که بتوانید با چشمان باز، عطسه کنید
آیا میدانید ما در طول زندگیمان ۱۸ کیلو پوست می‌اندازیم
آیا میدانید رنگ مورد علاقه ۸۰% از آمریکایی‌ها، آبی می‌باشد!
آیا میدانید وقتی شخصی در سریلانکا سرش را از طرفی به طرف دیگر تکان می‌دهد، یعنی باشه
آیا میدانید در این دنیا تعداد جوجه‌ها از آدم‌ها بیشتر است
آیا میدانید دکمه # (فون) که روی کیبرد می‌باشد، «اُکتُسرپ» خوانده می‌شود
آیا میدانید نوارهای لاستیکی خیلی طول می‌کشد تا سرد شوند
آیا میدانید «Dreamt» تنها کلمه‌ایست که در زبان انگلیسی با mt تمام می‌شود
آیا میدانید «یویو» اولین بار به عنوان یک سلاح در فیلیپین استفاده می‌شد
آیا میدانید مغز در هنگام خواب فعالتر از وقتی‌ است که تلویزیون می‌بینید
آیا میدانید اگر مادران در زمان بارداری سیب به خصوص سبز استفاده کنند نوزادانشان زیبا میشوند
آیا میدانید مادران باردار از انگور و جوانه گندم و امگا۳ استفاده کنند بچه های انها تیز هوش میشوند
آیا میدانید خورشيد در هر يك ثانيه ۴,۲۰۰ هزار تن جرم خود را بصورت انرژي در فضا منتشر مي كند
آیا میدانید خورشيد فقط ۱ بر ۴۰,۰۰۰ جرم خود را از دست داده است.
آیا میدانید ايران ۱۰۱۸ شهر دارد
آیا میدانید پرآب ترين رود ايران كارون در خوزستان است
آیا میدانید بام ايران استان چهار محال بختياري است
آیا میدانید هر فردي در طول ۲۴ ساعت ۲۳ هزار بار نفس مي كشد
آیا میدانید تنها درياچه آب شيرين ايران درياچه پريشان در كازرون است
آیا میدانید بلندترين نقطه ايران قله دماوند است
آیا میدانید ۶۰ گاو قادر هستنددر عرض كمتر از ۱ روز ۱ تن شير توليد كنند!
آیا میدانید پروانه ها ۱۲۰۰ چشم دارند!
آیا میدانید گربه و سگ مي توانند راست دست يا چپ دست باشند.
آیا میدانید خرس ها ۴۲ دندان دارند
آیا میدانید لایه بیرونی پوست انسان هر ۲ هفته یکبار با سلولهای جدید تعویض میشود
آیا میدانید ابتلای یک نوزاد به دیابت از طرف مادر دیابتی ۱.۵ ٪ و از طرف پدر دیابتی ۶ میباشد
آیا میدانید بیشترین جراحیهای پلاستیک در اسپانیا انجام میشود
آیا ميدانيد بیشترین عمل زیبایی در ایران انجام میشود
آیا ميدانيد در بین ۹۱ کشور توسعه یافته جهان, ایران در فرار مغزها رتبه نخست را دارد
آیا ميدانيد ایران دارای بیشترین فرهنگ غلط در جهان است
آیا میدانید مردم فیلیپین به بیش از ۱۰۰۰ لهجه سخن میگویند
آیا میدانید كلمه شاهراه از راهی كه كورش بین سارد پایتخت كارون و پاسارگاد احداث كرد گرفته اند
آیا میدانید بیشترین روزنامه در چین به چاپ میرسد، روزانه ۱۰۰ میلیون یا ۱۰ ٪ روزنامه جهان
آیا میدانید خلیج فارس ۵۰۰ هزار سال قدمت دارد
آیا میدانید اردنی ها چاقترین مردمان دنیایند،۷۵٪ از خانم ها و ۶۰ ٪ آقایون اردنی چاق هستند
آیا میدانید اولین مردمانی كه نخ را كشف كردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند
آیا میدانید ۵۰ ٪ جمعیت جهان هیچگاه در طول حیات خود از تلفن استفاده نكرده است
آیا میدانید مزه سیب، پیاز و سیب زمینی یکی ست و بخاطر بوی آنهاست كه طعم متفاوتی دارند
آیا میدانید آدولف هیتلر گیاهخوار بوده است
آیا میدانید سالانه ۵۰۰ فیلم در امریكا و ۷۰۰ فیلم در هند ساخته میشود
آیا میدانید فیلها قادرند روزانه ۶۰ گالن آب و ۲۵۰ كیلوگرم یونجه مصرف كنند
آیا میدانید كانگوروها قادرند ۳ متر به بالا و ۸ متر به جلو بپرند
آیا میدانید بزرگترین مجسمه بودا در چین قرار دارد که بلندای آن ۴۱۶ و پهنای آن ۶۸ متر میباشد
آیا میدانید عطسه یك شخص بیمار ۵ هزار قطره ریز که حاوی ویروس است در فضا پخش میکند
آیا میدانید پیاز بعلت داشتن انسولین و اینولین برای مبتلای به مرض قند مفید است
آیا میدانید اصلاح صورت را اسکندر مد کرد؟ بطوری که هرگز اصلاح نکرده به میدان جنگ نمی رفت
آیا میدانید فیلها از بوی عسل بدشان می آید. حتی بوی عسل فیل ها را فراری می دهد
آیا میدانید خانومها بیشتر از آقایون مبتلا به بیماری دیابت میشوند
آیا میدانید رناندر طول عمرشان ۱۸ هزار ساعت بیشتر از آقایون تلفنی صحبت میکنند
آیا میدانید دلفین ها هر ۳ سال، فقط ۱ بچه بدنیا میاورند و عمر متوسط آنها ۴۰ سال میباشد
آیا میدانید انسان ۹ هزار سال پیش از میلاد برای اولین بار به کشاورزی پرداخت
آیا میدانید نوشیدن قهوه در طولانی مدت در فشار خون خانم‌ها تعادل ایجاد می‌كند
آیا میدانید كوكاكولا باعث ایجاد فشار خون‌ می‌شود
آیا میدانید سال ۱۷۹۰ جمعیت آمریکا ۴ میلیون بود و از این ۴ میلیون ۷۰۰ هزار نفر برده بودند
آیا میدانید زرتشت یعنی ستاره زرین!
آیا میدانید قطر شاهرگ گردن ۶ میلیمتر میباشد
آیا میدانید ناخن انگشت میانی سریعتر از دیگر انگشتها رشد میکند
آیا میدانید نروژ سومین کشور صادر کننده نفت میباشد
آیا میدانید با برداشتن تخمدانها عمر بیمار بطور متوسط ۸ سال کمتر میشود
آیا میدانید اسکنر ۴۸ سال پیش اختراع شده است
آیا میدانید ۱۰۰ سال پیش پزشکان آمریکایی میگفتند زنانی که باهوش هستند باردار نمی شوند
آیا میدانید ستاره دریایی فاقد مغز میباشد
آیا میدانید سالانه ۵۰۰۰ کارگر در معادن چین جان خود را از دست میدهند
آیا میدانید مروارید درون سركه ذوب میگردد
آیا ميدانيد ارزش مادی تمام عناصر بدن انسان کمتر از ۱۰۰۰ تومان است.
آیا ميدانيد ساعت اتمی ساخته اند که در ۴۰۰ میلیون سال یک ثانیه هم تغییر نمی کند
آیا ميدانيد بال زدن یک پروانه هم زمین را تکان میدهد
آیا ميدانيد ما مغزمان رو کنترل میکنیم یا مغزمان ما را؟
آیا ميدانيد ۲۰۰ میلیون موجود زنده روی زمین وجود دارد که انسان یکی از انها است

Sooli
21-03-1393, 01:36 بعد از ظهر
آیا میدانید وقتی این همه آیا میدانید مینویسید کسی به خودش زحمت خواندن آن ها را نمیدهد؟

MANHUNT
21-03-1393, 02:05 بعد از ظهر
آیا ميدانيد یک قطره اب دارای ۱۰۰ میلیارد اتم است
آیا ميدانيد ایران به ۲۰ کشور تسلیهات نظامی صادر میکند
آیا میدانید ۸۰ ٪ موجودات دنیا را حشرات تشکیل داده اند
آیا میدانید تنها حیوانی که نمی تواند شنا کند شتر است
آیا میدانید روباه همه چیز را خاکستری می بیند
آیا میدانید گربه قادر نیست مزه شیرین را تشخیص دهد
آیا میدانید یک گرم سم مار کبری می تواند ۱۵۰ نفر را بکشد
آیا میدانید حس چشایی نوعی پروانه بزرگ ۱۳ هزار بار دقیق تر از انسان است
آیا میدانید لاما شتر بدون کوهانی است که به هنگام عصبانیت بر صورت طرف مقابل تف می اندازد.
آیا میدانید قلب گنجشک ۱۰۰ بار در دقیقه می تپد. گنجشک ها روی زمین می پرند.
آیا میدانید فیل تنها حیوانی است که می تواند ایستادن روی سر و گردن را یاد بگیرد.
آیا میدانید یک موش کور ۱۴ سانتی می تواند در یک شب تونلی به طول ۹۱/۴ متر حفر کند.
آیا میدانید مرغ ها برای تخمگزاری احتیاجی به خروس ندارند. خروس فقط برای بارور کردن تخم است
آیا میدانید کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۸۶ هزار برابر وزن خود غذا می خورند.
آیا میدانید داركوب ها قادرند ۲۰ بار در ثانیه به تنه درخت ضربه بزنند
آیا میدانید زمان گردش سیاره عطارد بدور خود ۲ برابر زمان گردش آن بدور خورشید میباشد
آیا میدانید ۹۰ ٪ سم مارها از پروتئین تشكیل یافته است
آیا میدانید قلب میگو ها در سر آنها قرار دارد
آیا میدانید گونه ای از خرگوش قادر است ۱۲ ساعت پس از تولد جفت گیری كند
آیا میدانید سطح شهر مكزیك سالانه ۲۵ سانتیمتر نشست میكند
آیا میدانید موشهای صحرایی سالانه یک سوم ذخایر غذایی جهان را نابود میسازند
آیا میدانید بیشترین سرعت که انسان دست یافته ۴۰,۰۰۰ کیلومتربا سفینه آپالو ۱۰ است
آیا میدانید چین بیشتر از هر کشوری همسایه دارد، چین با ۱۳ کشور هم مرز است
آیا میدانید موریانه ها قادرند تا ۲ روز زیر آب زنده بمانند
آیا میدانید کبد انسان در ۳۰۰ تا ۵۰۰ روز نو میشود، یعنی اینکه از سلولهای جدیدی برخوردار میشود
آیا میدانید درازترین دم به سوسمار آبهای شور تعلق دارد که درازای آن به ۳ متر میرسد
آیا میدانید قدمت خالکوبی به بیش از ۵۰۰۰ سال میرسد
آیا میدانید اغلب مارها دارای ۶ ردیف دندان میباشند
آیا میدانید شمپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمیتوانند
آیا میدانید قلب والها تنها ۹ بار در دقیقه میتپد
آیا میدانید درازترین جانور یک نوع کرم خاکی است که درازای آن به بیش ۵۵ متر میرسد
آیا میدانید اولین كلیسای ساخت بشر یعنی كلیسای پطرس مقدس در انطاكیه ترکیه میباشد
آیا میدانید تقریبا ۶۵ ٪ وزن انسان را اکسیژن تشکیل میدهد.
آیا میدانید رشد تعداد ماشینها در جهان ۳ برابر رشد جمعیت انسانهاست.
آیا میدانید وزیر دفاع اسراییل و ریس حزب کارگر آن ایرانی الاصل میباشند.
آیا میدانید ایران زمان شاه دارای ورزیده ترین خلبانان دنیا بود و تیم اکرو جتش حرف اول را در دنیا میزد
آیا میدانید بیشترین آمار طلاق در جهان متعلق به ایران است
آیا میدانید كوكا كولا در اصل سبز رنگ است
آیا میدانید اسم قاره ها با همان حرفي كه آغاز ميشود پايان ميابد
آیا میدانید شما نميتوانيد با حبس نفستان خود كشي كنيد
آیا میدانید محال است آرنج دستتان را بليسيد
آیا میدانید خوك‌ها به دليل فيزيك بدني قادر به ديدن آسمان نيستند
آیا میدانید فندك قبل ازكبريت اختراع شد
آیا میدانید بیشتر سر دردهای معمولی از کم نوشیدن اب است
آیا میدانید زکریای رازی به غیر از الکل کاشف گوگرد هم هست
آیا میدانید رکورد ضربه زدن به توپ پیگ پنگ در مدت زمان ۶۰ ثانیه ۱۷۳ ضربه است
آیا میدانید مهمترین عامل افزایش طول عمر داشتن تناسب اندام به همراه وزنی مناسب است
آیا میدانید ۷۰ در صد جمعیت ایران زیر ۳۰ سال سن دارند و ایران جوانترین جمعیت دنیا را دارد
آیا میدانید خوردن کاهو مانع ریزش و سفید شدن موها میگردد
آیا میدانید برای جلو گیری از جوانه زدن سیب زمینی درون سبد ان یک عدد سیب قرار دهید
آیا میدانید اب دریا دارای طلاست و این مقدار در حدود ۴ گرم در هر میلیون تن اب است
آیا میدانید يک نوع وزغ وجود دارد که در بدن خود سم كافي براي كشتن ۲۲۰۰ انسان را دارد
آیا میدانید ۳۵۰ هزار نوع کفش دوزک در جهان وجود دارد
آیا میدانید وال برای شکار از صدای بسيار بلندی که دارد استفاده ميکند و طعمه را فلج يا ميکشد
آیا میدانید سريعترين قطار دنيا سرعت ۵۸۱ کليومتر دارد، اين نوع قطارها در ژاپن وجود دارند
آیا میدانید چشم انسان حدود ۱۳۵ ميليون سلول بينايي دارد
آیا میدانید مراسم موميایي کردن در مصر باستان ۷۰ روز به طول ميانجاميد
آیا میدانید صدايي بلندتر از زمانيکه سفينه ايي به فضا پرتاب ميشود در جهان وجود ندارد
آیا میدانید در قديم ارزش نمک بيش از طلا بوده ، از نمک برای نگهداری غذا استفاده ميشده است
آیا میدانید شکستگی استخوان ناشی از پوکی استخوان در زنان دو برابر مردان است
آیا میدانید در حدود ۹۷٪ از زنان چینی فاسد می باشند.
آیا میدانید توماس ادیسون از تاریکی وحشت داشت.
آیا میدانید چشم شتر مرغ از مغزش بزرگتر است.
آیا میدانید الفبای مردم هاوایی ۱۲ حرف دارد.
آیا میدانید مورچه ها نمیخوابد.
آیا میدانید اسکندر و ژولیوس سزار صرع داشتند
آیا میدانید ادامس توسط یک فرمانده جنگی اختراع شد.
آیا میدانید کد کشور روسیه ۰۰۷ است.
آیا میدانید ارتفاع برج ایفل در سرما و گرما بر اثر انقباض وانبساط ۱۶ ساتنی متر تغییر میکند.
آیا میدانید عقرب میتواند سه سال بدون غذا زندگی کند
آیا میدانید يک سوسک حمام مي‌تواند ۹ روز بدون سر زندگي کند تا اينکه از گرسنگي بميرد.

MANHUNT
22-03-1393, 06:35 بعد از ظهر
آیا ميدانيد وزن خورشید ۲ میلیارد میلیارد میلیارد تن است
آیا ميدانيد نعره یک نوع شیر تا ۳ کیلومتری شنیده میشود
آیا ميدانيد چشم جغد ۸۰ بار از چشم انسان قوی تر است
آیا میدانید ۵۰ ٪ جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده است
آیا میدانید مورچه در مایکروویو زنده میماند
آیا میدانید دود سیگار موجود در محیط بیشتر از مواد قندى در پوسیدگی دندان کودکان نقش دارد
آیا میدانید پروانه ها، چشم های مرکب دارند که تعداد آنها گاهی به ۱۸ هزار می رسد
آیا میدانید یک نوع پشه وجود دارد که در ثانیه ۱۰۰۰ بار بال میزند
آیا میدانید نمک از ۵ هزار سال پیش در سفره ما انسانها بوده است
آیا میدانید قانون تبديل ماده به انرژي انشتين چیست >> انرژي = جرم ضرب در مجذور سرعت نور
آیا میدانید كره زمين از ۱۰۲ عنصر بوجود آمده و اين ۱۰۲ عنصر در بدن انسان وجود دارد
آیا میدانید اگر در ۱ سال هيچ مگسی نمیرد حجم مگسهاي متولد شده با حجم زمين برابر ميشود
آیا میدانید تعداد چینی‌های که انگلیسی بلدند، از آمریکایی‌های که انگلیسی بلدند، بیشتر است
آیا ميدانید وزن كوه يخي متوسط الحجم ۲۰ ميليون تن است
آیا میدانید که در تهران روزانه ۲۷ نفر به خاطر الودگی هوا جان خود را از دست می دهند.
آیا میدانید قدمت انرژی تاریک در فضا به ۹ میلیارد سال میرسد
آیا میدانید انسان سالانه بيش از ۱۰ ميليون مرتبه پلک می زند
آیا میدانید ناخن‌های انگشتان دست، تقريبا چهار برابر ناخن‌های پا رشد می‌کنند
آیا میدانید دلفين‌ها هم مانند گرگ‌ها هنگام خواب يك چشمشان را باز می‌گذارند
آیا میدانید مغز انسان ۲ ٪ از وزن بدن است ولي ۲۵% اكسيژن دريافتي را به تنهايي مصرف ميكند
آیا میدانید بيشتر سردردهای معمولي از کم نوشيدن آب مي باشد.
آیا میدانید که یک چهارم خاک روسیه در سال پوشیده از برف است
آیا میدانید ابررسانا موادی که می‌تواند در حرارت پایین جریان را بدون مقاومت از خود عبور دهند
آیا میدانید ظروف پلاستيكي تقريبا ۵۰ هزار سال در برابر تجزيه و فساد مقاومند.
آیا میدانید در تمام وجود شما بيش از يك مشت گچ «كلسيم» وجود دارد.
آیا میدانید موش دو پای افريقائي از ميدان ديدی برابر ۳۶۰ درجه برخوردار است.
آیا میدانید زمان بارداري فيل به ۲ سال مي رسد.
آیا میدانید بيشترين ضربان قلب راقناريها با ۱۰۰۰ بار در دقيقه دارد.

- - - Updated - - -

آیا میدانید که ویتامین آفتاب چیست؟ ([Only registered and activated users can see links])

مطالعات انجام شده در انستیتو سلامت جورجیا در ایالات متحده امریکا، نشان داد که کمبود ویتامین D حتی در افراد سالم، موجب سخت و منقبض شدن دیواره شریان ها می شود. این بررسی ثابت کرد که کمبود این ویتامین در سلامت و عملکرد عروق اختلال ایجاد کرده و موجب بالا رفتن فشارخون و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی می شود. با افزایش سطح ویتامین D در بدن، سلامت عروق ارتقا یافته و فشارخون کاهش می یابد.

- - - Updated - - -

آیا میدانید که امواج مودم های وایرلس تا چه حد خطرناک هستند؟ ([Only registered and activated users can see links])
بعد از تبدیل شدن تمام امور روزمره زندگی به تکنولوژی و استفاده همیشگی افراد از کامپیوتر ، اینترنت و دیگر ابزار تکنولوژی شاید جای سوال برای عده زیادی از افراد باشد که آیا این دستگاه ها ضرری برای انسان دارند یا اینکه بی ضررند . به خصوص هنگامی که وجود کودکان یا سالمندان در میان باشد همه کمی حساس تر می شوند . اکثرا افرادی که نوزادهای تازه به دنیا آمده دارند سعی می کنند تا آنها را از امواج مودم و حتی مایکروویو دور نگه دارند اما به نظر شما این دستگاه ها واقعا چه مضراتی دارند؟

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛‌ بد نیست بدانید در کل امواج به دو دسته کلی تقسیم می شوند : امواجی که یونیزه می شوند یعنی قابل تجزیه و تبدیل شدن به یون را دارند و دسته دیگر امواج غیرقابل یونیزه شدن هستند .

دسته اول یعنی امواجی که یونیزه می شوند امواج خطرناکی هستند . این امواج می توانند به سلول های بدن نفوذ کرده و مولکول ها را بشکافند و حتی در DNA افراد هم تغییراتی ایجاد کنند . نمونه هایی از این امواج عبارتند از امواج فرابنش ، امواج هسته ای و رادیو اکتیو و پرتوهای UV خورشید .
همه ی شما بعد از بمباران های هسته ای که در نقاط مختلف دنیا اتفاق افتاد شاهد پیامد های نا گوار آن بوده اید اما نمونه ی قابل لمس تر آن که احتمالا اکثرا آن را تجربه کرده باشید آفتاب سوختگی بعد از قرار گرفتن زیاد زیر نور خورشید است . این اتفاق به این دلیل می افتد که پرتوهای مضر خورشید به مولکول های پوست شما نفوذ کرده و با ایجاد تغییراتی در DNA پوست شما جدا از تغییر رنگی که در پوست به وجود می آورند باعث بروز التهابات و گاها درد و سوزش زیاد می شوند .[Only registered and activated users can see links]

اما دسته دوم امواجی هستند که قابل یونیزه شدن نیستند و معمولا این امواج ضرر جدی برای افراد ندارند . در واقع این امواج بعد از برخورد با اجسام می شکنند و به گرما تبدیل می شوند اما کاری به ترکیب بافت شیء نداشته و ترکیبات ان را هم تغییر نمی دهند . اما به هر حال بی ضرر هم نیستند و در برخورد با اشیا تولید حرارت می کنند ولی این گرما بسیار ناچیز بوده طوری که اصلا احساس نمی شود . ضرر این امواج هم بسیار بسیار نا چیز بوده طوری که اصلا به حساب نمی آیند . اجاق های مایکرویو هم از اهمین امواج استفاده می کنند . شبکه های Wi-Fi هم روی فرکانس همین امواج هستند و آنها هم از همین نوع امواج استفاده می کنند .

در کل این نکته را هم اضافه می کنیم که علاوه بر فاکتور های فوق ، فرکانس و شدت این امواج هم مهم هستند . امواجی خطرناک به حساب می آیند که از فرکانس های بالا استفاده می کنند مثلا حداقل فرکانس باید ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ گیگا هرتز باشد تا آسیب جدی به اشیا وارد شود اما فرکانسی که مودم های وایرلس یا فر ها یا دیگر وسایل نزدیک ما از آنها استفاده می کنند فرکانس های بسیار سطح پایین ونا چیزی و در حدود ۲٫۴ گیگا هرتز یا نهایتا ۵ گیگا هرتز هستند .

با این وجود خود این فرکانس بالا هم به تنهایی نمی تواند مضر باشد و باید در کنار آن شدت آن هم زیاد باشد مثلا بد نیست بدانید فرکانس نور چیزی در حدود ۵۰۰٫۰۰۰ گیگا هرتز است و فرکانس امواج خورشید هم ۷۵۰٫۰۰۰ گیگا هرتز است اما دلیل اینکه هنوزهیچ انسانی به دلیل قرار گرفتن زیر نور خورشید نمرده است این است که این امواج شدت کمی داشته و همین ضعیف بودن آنها باعث می شود تا آنها تهدید جدی برای انسان ها نباشند . اجاق های مایکروویو هم با اینکه از فرکانس پایین استفاده می کنند اما شدت زیادی دارند ولی چون ۲ عامل را با هم ندارند نمی توانند ضرر زیادی داشته باشند و تمام امواج شدید آنها داخل محفظه اجاق بوده و از آن خارج نمی شود .

پس از این به بعد می توانید با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهید و از قدم زدن زیر نور خورشید هم لذت ببرید اما مواظب باشید تا مدت زیاد زیر نور خورشید به طور مستقیم و بدون استفاده از ابزار های محافظتی قرار نگیرید

MANHUNT
23-03-1393, 09:12 بعد از ظهر
ايا ميدانيد كه طرح نامحسوس اتوبان هميشه در كمين شما هست ميگي نه تو اتوبان داشتم لايي ميكشيدم يه زانتيا امد بغلم گفت:داري لايي ميكشي گفتم پ ن پ دارم غر ميدم گفت:گشت نامحسوس اتوبان بزن بغل تا شاباشتو بدم:riz481:

MANHUNT
25-03-1393, 11:25 بعد از ظهر
آیا میدانید : شن خیس از شن خشک سبک تر است.

آیا میدانید : حرف c هیچ وقت در املای اعداد انگلیسی بکار نمی رود.

آیا میدانید : بهترین زمان خواب از ساعت ۱۰ شب تا اذان صبح است.

آیا میدانید : عقاب معمولاً هنگام پرواز، مستقیم به خورشید می نگرد.

آیا میدانید : کهکشان راه شیری تقریبا صد میلیارد ستاره دارد.

آیا میدانید : ۸۵ درصد گیاهان در اقیانوس ها رشد می کند.

آیا میدانید : به اعدادی که بیش از نه رقم دارند، اعداد نجومی گویند.

آیا میدانید : نور خورشید تا عمق ۴۰۰ متری آب دریا نفوذ می کند.
آیا میدانید : کوه های آلپ در سال حدود یک سانتیمتر بلند می شوند.

آیا میدانید : اگر زنی به کوررنگی مبتلا باشد، فرزندان پسر او کوررنگ می شوند.

آیا میدانید : پرواز با کایت یک ورزش حرفه ای در تایلند است.

آیا میدانید :ایران برای اولین بار در جهان از ضایعات نخل خرما چوب مصنوعی می سازد.

آیا میدانید : ایران دومین تولیدکنندهٔ انجیر جهان است.

آیا میدانید : زرافه میتواند با زبانش گوشهایش را تمیز کند .

آیا میدانید : که خرس قطبی هنگامی که روی دو پا می ایستد حدود سه متر است .

آیا میدانید : یک میلیون سیاره به اندازه زمین در خورشید جای می گیرد.

آیا میدانید : بلندی شترمرغ به دو متر و نیم و وزنش به ۹۰ کیلو میرسد .

آیا میدانید : اگر تمام رگهای خونی را در یک خط بگذاریم تقریبا ۹۷۰۰۰ کیلومتر میشود .

آیا میدانید : قلب میگوها در سر آنها قرار دارد .

آیا میدانید : که کانگوروها قادرند ۳ متر به سمت بالا و ۸ متر به سمت جلو بپرند .

آیا میدانید : که هر هکتار جنگل قادر است بیش از پنج تن گوگرد و غبار هوا را جذب کند.

آیا میدانید : آقایان روزانه ۴۰ تار مو وخانم ها ۷۰ تا موی خود را از دست می دهند.

آیا میدانید : اسبها در مقابل گاز اشک آور مصون اند .

آیا میدانید : نعناع سسکه و تنگی نفس را شفا میدهد .

آیا میدانید : جرم زمین هشتاد و یک برابر ماه است.

آیا میدانید : نور میتواند در یک ثانیه ۷.۵ دور دور زمین بچرخد .

آیا می دانستید پرهزینه ترین شوخی دنیا توسط یک پلیس در سال۱۸۸۰م، در شهر «راکی» انجام شده است. او ناگهان خبر فعال شدن آتشفشان «پیکسویک» در نزدیکی شهر را به اطلاع مردم رساند و به علت فرار مردم حدود ۶۰میلیون دلار جريمه شد.

MANHUNT
01-04-1393, 10:07 قبل از ظهر
1- قرمزی درون کالباس از گوشت تاج خروس است.

2- ماده اولیه کالباس از سویاست که سودازا و مضر است و موجب کم حافظگی می شود.بنابر شواهد عینی زایدات گوشت و گوشت های غیر قابل استفاده برای ساخت سوسیس و کالباس استفاده می شود.

3- پیامبر اسلام (ص) فرموده اند گوشت گاو مرض است. روغن آن دارو و شیر آن شفا است.

4- گوشت گاو به گفته بو علی سینا عامل 16 بیماری مهلک می باشد که اولین آن سرطان و دومین آن مالیخولیا (اسکیزوفرنی) و سومی آن بواسیر می باشد. جنون گاوی ویروس و میکروب نیست بلکه پروتئین گاو است.

5- در شیر پاستوریزه فقط 2درصد چربی حذف شده و به جای هزینه پاستوریزاسیون ماده نگهدارنده بنزوات سدیم زده میشود که خطر ناک و سرطان زاست.

6- در شیر استرلیزه که امکان نگهداری 6 ماه خارج از یخچال را دارد غلظت بنزوات سدیم بیشتر است.

7- در ماکارونی 20درصد گنوتن صنعتی استفاده می شود که سرطان زاست. و در بسیاری کارخانه ها نان خشک کپک زده به جای آرد در ماکارونی استفاده می شود و ماکارونی یبوست زاست.

8- سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانس های علمی به عنوان سم کبد معرفی میشود.

9- در نان باگت برای متخلخل شدن از پودر های بکینگ یا جوش شیرین زیاد استفاده می شود که در گمرک ها با علامت مرگ وارد میشود.

10- نان های مصرفی بدلیل فاقد سبوس بودن از مهمترین قسمت ریز مغذی که گروه ویتامین های (ب) می باشد محرومند ونان باگت بدترین نانهاست.

11- ساندیس ها، نوشابه ها ،بیسکویت ها ، کیکها و...با قندهای مصنوعی چون ساخارین که 1000برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته میشودکه دشمن کبد و کلیه است.

12- رنگ های افزودنی در نوشابه ها ، ساندیس ها ، کیک ها ،آدامس ها همه سرطان زا هستند.

13- ماده مخدر به نام cola (پپسی کولا، کوکا کولا و...) در اکثر نوشابه ها وجود دارد که کافئین و کارامل از این دست هستند.
14- مسواک پلاستیکی رایج موجب از بین رفتن مینای دندان و خمیر حاوی فلوراید موجب پوسیدگی دندان می‌شود.

MANHUNT
02-04-1393, 11:45 بعد از ظهر
آیا می‌دانید دانشمندان دریافته‌اند كه مورچه همچون انسان صبح‌ها خمیازه می‌كشد؟آیا می‌دانید زنبور از بوی عرق بدش می‌آید و به كسی كه بدنش بو دهد یا عطرزده باشد حمله می‌كند؟
آیا می‌دانید شیرینی تنها مزه‌ای است كه جنین در رحم مادر هم می‌فهمد؟

اگر تمام رگ های خونی را در یک خط بگذاریم، تقریبا ۹۷ هزار کیلومتر می شود.

آیا می دانستید که انسان برای اولین بار در ۱۷۸۳ پرواز را تجربه کرد و توانست ۸ کیلومتر با بالن پرواز کند؟
آیا می دانستید که جمیعت جهان تا ۵۰ سال آینده از مرز ۹ میلیارد نفر خواهد گذشت؟
آیا می دانستید که گرمترین سیاره زهره می باشد این سیاره درجه حرارت ثابتی دارد که ۴۶۲ می باشد؟
آیا می دانستید که عمر خورشید ۵ میلیارد سال می باشد؟
آیا می دانستید که عمر کهکشان راه شیری ۱۰ میلیارد سال می باشد؟
آیا می دانستید که نقره صدها بار از مواد ضد عفونی قوی تر است و ۶۵۰ نوع میکروب را از بین می برد؟
آیا می دانستید که مساحت کره زمین ۵۱۵ میلیون کیلومتر است؟
آیا می دانستید که کهکشان راه شیری بیش از ۱۰۰ میلیون ستاره دارد؟
آیا می دانستید که حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است؟
آیا می دانستید که تنها غذایی که فاسد نمی شود عسل است؟
آیا می دانستید که پلک زدن زنان ۲ برار پلک زدن مردان است؟
آیا می دانستید که قدیمی ترین بنا در شمال توکیو است که ۵۰ هزار سال قدمت دارد؟
آیا می دانستید که روزانه ۱۴۰۰۰ نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند؟
آیا می دانستید که مقاوم ترین ماهیچه در بدن زبان است؟
آیا می دانستید که لایه پوستی که آرنج دست را پوشانده هر ۱۰ روز یک بار عوض می شود؟
آیا می دانستید که در هر قطره آب ۳۳ میلیارد الکترون وجود دارد؟
آیا می دانستید که مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را می گذارد؟

MANHUNT
05-04-1393, 02:33 بعد از ظهر
آیا می دانید : اگر سر پرگار گیج برود بیضی می‌کشد!؟ آیا می دانید : جاده چالوس از خود چالوس معروف تره!؟ آیا می دانید ([Only registered and activated users can see links]) : نه کوه به کوه می رسه ، نه آدم به آدم !؟
آیا می دانید : ته خیار سرشار از ویتامین حقیقت است ؟
آیا می دانید : روغن مار ۱۰۰% گیاهی به فروش میرسد !؟
آیا می دانید ([Only registered and activated users can see links]) : اگر تانک رو تو دنده روشن کنین، شلیک میکنه!؟
آیا می دانید : ته بستنی قیفی میهن تکه ای از بهشت است !؟
آیا می دانید : واژه “آی کیو” مخفف عبارت “اینترنشنال کودن” میباشد!؟
آیا می دانید : اگر هندزفری رو اتو هم بکشیم بعد دو دقیقه گره می خوره!؟
آیا می دانید : شبی که قهر کنی و شام نخوری درازترین شب سال است!؟
آیا می دانید : این روزا خریدن آدما راحت تر از خریدن گوشت و مرغ و برنجِ !؟
آیا می دانید : ۱ هفته رژیم حرفه ای شما با ۱ ساعت پرخوری بر می گرده !؟
آیا می دانید : دکمه آسانسورو پشت هم تند تند بزنی‌ آسانسور زودتر نمیاد!؟
آیا می دانید : فقط یه ایرانی میتونه هرچی افتاد زمین با فوت ضدعفونی کنه!؟
آیا می دانید : اگه تو مسیری هستی که ترافیک نیست ، قطعا اشتباه اومدی !؟

- - - Updated - - -

آیا می دانید ([Only registered and activated users can see links]) : ۶ روز اول بعد از تعطیلات آخر هفته همیشه سخت ترین روزهان !؟ آیا می دانید : از بس حقمونو خوردن که اگر بگیریمش فک میکنیم هدیه است !؟
آیا می دانید : شاترهای نون لواشی استعداد خوبی در استایل رپ خونی دارن !؟
آیا می دانید : والیبال نسخه شدیدتر بازی “نذارین بادکنک زمین بخوره” هستش !؟
آیا می دانید : تمام بانک های خصوصی ایران، نخستین بانک خصوصی ایران هستند!؟
آیا می دانید : خبرگزاری “مادر-خاله” سریع ترین و موثق ترین خبرگزاری بین فامیلیه!؟
آیا می دانید : همیشه توی تاکسی اون کسی که اون ته نشسته ، زودتر پیاده میشه!؟
آیا می دانید : لذت باز و بسته کردن در باطری کنترل از دیدن خود تلوزیون بیشتر میباشد !؟
آیا می دانید : دقیقا همون مسیجی ارسال نمی شه که ۲۰ دقیقه طول کشیده تایپش کنی !؟
آیا می دانید : در خانه ما شام به اندازه ای درست میشود که فردا ظهر هم ادامه اش رو بخوریم !؟
آیا می دانید : اگه دکمه صدای تلفونو بعد از رسیدن به حد اکثر ده بار بزنی صداش بیشتر نمیشه!؟
آیا می دانید : در ایران هنگام رد شدن از خیابان های یک طرفه اگر به دو طرف نگاه نکنید می میرید !؟
آیا می دانید : یادگاری های روی دیوار و صندلی کلاس های دانشگاه آموزنده تر از حرف های استاده !؟
آیا می دانید : انسان ها به جز کودکِ درون یک عدد خر درون دارند که گاهی زمام امور را به دست می‌گیرد !؟
آیا می دانید ([Only registered and activated users can see links]) : یه گند کاری هایی هست اینقد ضایعه که برا خودتم نمیتونی تعریف کنی چه برسه به دیگران!؟
آیا می دانید : با این کارتی که داری به جای گرفتن پول نقد هیچ غلط دیگری نمیتوانید بکنید چون توش پول ندارید!؟
آیا می دانید : با حذف جمله “خب دیگه چه خبر” از زبان پارسی ارزش سهام مخابرات با کاهش ۸۰ درصدی مواجه میشود!؟
آیا می دانید : برنامه نویس کسی است که مشکلی که از وجودش بی خبر بودید را به روشی که شما نمی‌دونید حل می‌کند!؟
آیا می دانید : احتمال دیده شدن اشخاص محترم در حالتی که شما انگشتت تا مچ تو دماغته به مراتب بیشتر از وقت های عادی میباشد !؟
آیا می دانید ([Only registered and activated users can see links]) : کسانی که در روز ۱۱ ساعت پشت میز می‌نشینند نسبت به کسانی که ۸ ساعت پشت میز می‌نشینند، ۳ ساعت بیشتر پشت میز می‌نشینند !؟

MANHUNT
06-04-1393, 03:20 بعد از ظهر
آیا می دانستید که گرانترین درخت کریسمس جهان در توکیو به 10 میلیون دلار به فروش گذاشته شده بودآیا می دانستید که 2 میلیارد نفر در جهان خواندن و نوشتن بلد نیستند که جمعیت دنیا ([Only registered and activated users can see links]) 6 میلیارد استآیا می دانستید که بینانگذار سلسله صفویه شاه اسماعیل و آخرین پادشاه این سلسله شاه عباس سوم بودآیا می دانستید که جرم زمین 81 برابر ماه استآیا می دانستید که به کمک رادار می توان سرعت ([Only registered and activated users can see links]) اجسام متحرک را مشخص نمودآیا می دانستید که لقب کشور آرژانتین ، کشور نقره استآیا می دانستید که گلابی مفرح بخش قلب و کبد هستآیا می دانستید که سلسله صفویه بین سال هاى 878 تا 1101 هجرى شمشی حاکم ایران بودندآیا می دانستید که لقب کشور کوبا ، کاسه شکر ([Only registered and activated users can see links]) استآیا می دانستید که نام قدیمی ویتنام ، آنام بودآیا می دانستید که اولین مردمانی که ذوب فلزات را در شهر سیلک در اطراف کاشان ([Only registered and activated users can see links]) آغاز کردند ایرانیان بودندآیا می دانستید که اولین مردمانی که حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پیش در جنوب ایران ایرانیان بودندآیا می دانستید که اولین مردمانی که شیشه را کشف کردند و از آن برای منازل استفاده کردند ایرانیان بودندآیا می دانستید که اولین مردمانی که به فرمان یکی از پادشاهان زن ([Only registered and activated users can see links]) ایرانی کشتی را ساختند ایرانیان بودندآیا می دانستید که اولین مردمانی که اگو یا فاضلاب را جهت تخلیه آب به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند

- - - Updated - - -

آیا می دانستید که آیا می دانید که 350000 نوع کفشدوزک در جهان وجود دارد
آیا می دانستید که آیا می دانید که رشد کودک در بهار بیشتر است
آیا می دانستید که آیا می دانید که حلزون می تواند 3 سال بخوابد
آیا می دانستید که آیا می دانید کهشن خیس از شن خشک سبک تر است
آیا می دانستید که آیا می دانید که ([Only registered and activated users can see links]) فقط قورباغه های نر قورقور می کنن
آیا می دانستید که آیا می دانید کهنام قدیمی کشور سویس هلوسیا بوده است
آیا می دانستید که آیا می دانید که سلسله ساسانیان بین سال هاى 224 تا 631 میلادى حکومت می کردند
آیا می دانستید که آیا می دانید که اولین کامپیوتر در سال 1942 در آمریکا ساخته شد
آیا می دانستید که آیا می دانید که زالو در یک دفعه 2 تا 3 سانتیمتر مکعب خون می مکد و بعد از آن 1 سال چیزى نمیخورد
آیا می دانستید که آیا می دانید که پودر سیب زمینی از خونریزی جلوگیری می کند
آیا می دانستید که ([Only registered and activated users can see links]) آیا می دانید که اگر به درخت نارگیل خوب رسیدگی شودسالیانه 100 عدد نارگیل می دهد
آیا می دانستید که آیا می دانید که مریخ تقریبا نصف کره زمین می باشد
آیا می دانستید که آیا می دانید که بچه هاى بین 3 تا 8 سال
نمی توانند بین تخیل و حقیقت مرزى را به درستی قائل باشند
آیا می دانستید که آیا می دانید که کنه که حشره اى ریز است
می تواند 1 سال تمام بدون غذا زنده بماند
آیا می دانستید که

MANHUNT
08-04-1393, 03:07 بعد از ظهر
یا می دانید رنگ چشم های پپ گواردیولا بلوطی کم رنگ است .

آیا می دانید دیوید بکهام تاکنون به دلیل فساد اخلاقی اش 3 بار با همسرش دعوا کرده و یک بار برای معذرت خواهی یک سرویس جواهرات صورتی به ارزش یک میلیون دلار به او داده است .

آیا می دانید ویکتور والدز دروازه بان اول بارسلونا در تظاهرات روز پنجشنبه علیه دولت شرکت داشته است.

آیا می دانید جراد پیکه با شکیرا نامزد کرده است درحالی که شکیرا یکی از طرفتاران شدید رئال مادرید است و حتی در زمان طعتیلی لالیگا در برنابئو کنسرت های خود را اجرا می کند .

آیا می دانید فرهاد مجیدی در سال 2010 با کسب 63473 رای به عنوان محبوب ترین بازیکن سال انتخاب شد و کریم باقری در این رتبه بندی جایگاه دوم را نصیب خود کرد، در حالی که لیونل مسی رده ی دهم را به خود اختصاص داد .

آیا می دانید تمام ورزشگاه نیوکمپ به مانیتور های لمسی مجهز است .

آیا می دانید لیونل مسی در حال حاضر یک لامبورگینی مشکی دارد .

آیا می دانید دیوید بکهام بالاخره در تابستان صاحب یک فرزند دختر می شوند . ویکتوریا و بکهام سه فرزند پسر دارند: بروکلین ۱۱ ساله ، رمئو ۸ ساله و کروز ۵ ساله .

آیا می دانید رافائل نادال از هواداران متعصب رئال مادرید است و ارتباط نزدیکی با ایکر کاسیاس دارد .

آیا می دانید کاکا به تازگی صاحب فرزند شده است .

آیا می دانید ژاوی به دلیل علاقه ی بیش از حد به فوتبال خیلی چیز ها را فراموش می کرده ، برای مثال یک بار سال نو را فراموش کرده بود و تا ساعت 12 شب که توسط مادرش پیدا شود مشغول بازی فوتبال بوده است ، نتیجه ی این بازی 51 بر 50 بوده است .

آیا می دانید لیونل مسی علاقه ی بسیاری به ساعت مچی دارد .

- - - Updated - - -

آیا میدانید برای نخستین بار در یک مسابقه فوتبال در سال 1878 از سوت استفاده شد . شرکت انگلیسی سازنده سوت های « آکمی » تاکنون حدود 180 میلیون سوت « آکمی تاندرر » را به فروش رسانده است .
---------------------------------------------------------------------------------------------
آیا میدانید در بازی های اولیه فوتبال ، داوری در کار نبود . زیرا بنیان گذاران این ورزش معتقد بودند که مردان هیچگاه به عمد مرتکب خطا و تقلب نمی شوند .
---------------------------------------------------------------------------------------------
آیا میدانید که تیم فوتبال هند به دلیل اینکه فیف اجازه نداد بازیکنانش پابرهنه بازی کنند ، از جام جهانی 1950 کناره گرفت .
آیا میدانید تیم های اروپایی همواره پای ثابت بازی های فینال جام جهانی بوده اند ، به جز دو فینال جام جهانی 1930 و 1950
آیا میدانید بازیکنان تیم پرتغال در جام ملت های اروپا ( یورو ) 2004 بیش از هر تیم دیگر فقط در شش بازی ، 2504 پاس کامل رد و بدل کردند
آیا میدانید در سال 1998 ، داور انگلیسی ، مارتی سیلوستر ، در خلال یک بازی از لیگ یکشنبه های « اندوور ودیستریکت » بعد از مشت زدن به یک بازیکن ، خودش را از بازی اخراج کرد .
آیا میدانید « گوردن بنکز » شش بار لقب بهترین دروازه بان سال فیفا را کسب کرده است .
--------------------------------------------------------------------------------------
آیا میدانید بین سال های 1966 تا 1977 ، « سپ مایر » رکورد حیرت انگیز 422 بازی پی در پی برای تیم بایرن مونیخ را برای خود به ثبت رساند .
--------------------------------------------------------------------------------------
آیا میدانید لوئیس فیگو به طور مشترک با زین الدین زیدان ، لیلین ترام و کارل پوبورسکی در 14 مسابقه از سری مسابقات جام ملت های اروپا بازی کرد .
آیا میدانید در نوامبر 2004 ، سوکراتس ( مهاجم برزیلی ) در سن 50 سالگی در لیگ نواحی شمالی انگلستان برای تیم « گارفورث تاون » بازی کرد .
آیا میدانید « دنیس برگ کمپ » به دلیل ترس از سفر با هواپیما بسیاری از مسابقات بین المللی و اروپایی تیم آرسنال را از داد .
آیا میدانید در سال 1990 « آندری شوچنکو » برای تیم زیر 14 سال کیف در یک تورنمنت جوانان در ولز بازی کرد . مهاجم ولزی ( ایان راش ) به شدت تحت تأثیر بازی آندری فرار گرفته بود و میخواست کفش های میخی اش را به او بدهد .
آیا میدانید « دیه گو مارادونا » در سال 1982 در مقابل دریافت 98/7 میلیون دلار به بارسلونا پیوست و سپس در سال 1984 در مقابل دریافت 66/9 میلیون دلار راهی ناپلی شد که هر دو مبلغ رکورد های جهانی در نقل و انتقالات به حساب می آمدند . پس از 9 سال بازی در ناپلی و دوره محدودی در سویا به آرژانتین بازگشت و در تیم های « نیوزاولد بویز » و « بوکاجونیورز » بازی کرد .
آیا میدانید « لوئیجی ریوا » ( ایتالیایی ) شوت های مهیبی داشت و یک مرتبه بازوی یک تماشاگر در اثر برخورد توپی که او شوت کرده بود ، شکست .
آیا میدانید همسر پیشین رونالدو برزیلی ( ملینا دومنگوز ) رکورد پیشین حفظ توپ در هوا را در سال 1995 شکست . او به مدت 9 ساعات و 6 دقیقه توپ را با 55178 ضربه پشت سر هم در هوا حفظ کرد .
آیا میدانید « پدر پله » یکبار در یک بازی با ضربه سر 5 گل به ثمر رساند . کار برجسته ای که هیچگاه از خود پله سر نزد . به هر حال ضربه سر او در فینال جام جهانی 1970 ، صدمین گل تیم ملی برزیل در جام جهانی شد .
آیا میدانید تیم فوتبال « چارلتون اتلتیک » در یکی از مسابقات خود در لیگ سال 1957 انگلستان در مقابل تیم « هادز فیلد تاون » برای مدت نیم ساعت ده نفره شد و با نتیجه 5 بر 1 عقب بود ، اما با یک بازگشت شگفت انگیز و با 4 گل از « جانی سامرز » با نتیجه 7 بر 6 تیم مقابل خود را شکست دادند .آیا میدانید آلکس فرگوسن فقط یکبار از سمتش برکنار شده است . در سال 1987 تیم اسکاتلندی « سنت میرن » او را به دلیل توهین و فحش و ناسزای غیر قابل گذشت به یک خانم ، کنار گذاشت .
آیا میدانید در سال 1970 مربی برزیل یعنی « ماریو زاگالو » ، با قهرمانی در جام جهانی ، نخستین فردی شد که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی ، جام جهانی را برده است . او در تیم های ملی برزیل فاتح جام های جهانی 1958 و 1962 بازی کرد .
آیا میدانید در فاصله ژانویه 1978 و ژانویه 1981 ، لیورپول با 85 مسابقه بدون باخت در خانه ، یک رکورد ماندگار از خود به جا گذاشت که همراه با 63 برد پی در پی و شگفت انگیز بود .
آیا میدانید دروازه بان اسپانیایی ، « سانتیاگو کانیزارس » ، به دلیل افتادن شیشه ی اودکلن روی پایش ، جام جهانی 2002 را از دست داد .
آیا میدانید « پله » در سال 1969 ، نخستین گل بین المللی و هزارمین گل دوران فوتبال حرفه ای خود را در استادیوم « ماراکانا »به ثمر رساند .
آیا میدانید پیراهن « پله » در جام جهانی 1970 ، در سال 2002 به مبلغی حدود 237000 دلار در مزایده ای به فروش رسید .
آیا میدانید حقوق رونالدینهو در سال 2006 در بارسلونا 31 میلیون دلار بوده است .
آیا میدانید در نوامبر سال 2004 ، مادر روبینیو ، ستاره برزیلی ، دزدیده و 41 روز بعد آزاد شد

- - - Updated - - -

آیا میدانید برای نخستین بار در یک مسابقه فوتبال در سال 1878 از سوت استفاده شد . شرکت انگلیسی سازنده سوت های « آکمی » تاکنون حدود 180 میلیون سوت « آکمی تاندرر » را به فروش رسانده است .
آیا میدانید در بازی های اولیه فوتبال ، داوری در کار نبود . زیرا بنیان گذاران این ورزش معتقد بودند که مردان هیچگاه به عمد مرتکب خطا و تقلب نمی شوند .
آیا میدانید که تیم فوتبال هند به دلیل اینکه فیف اجازه نداد بازیکنانش پابرهنه بازی کنند ، از جام جهانی 1950 کناره گرفت .
آیا میدانید تیم های اروپایی همواره پای ثابت بازی های فینال جام جهانی بوده اند ، به جز دو فینال جام جهانی 1930 و 1950
آیا میدانید بازیکنان تیم پرتغال در جام ملت های اروپا ( یورو ) 2004 بیش از هر تیم دیگر فقط در شش بازی ، 2504 پاس کامل رد و بدل کردند

MANHUNT
13-04-1393, 10:54 بعد از ظهر
صدای نهنگ آبی بلند ترین صدایی است که یک موجود زنده می تواند تولید کند.
ساس ها می توانند ۱۳۰ بار بلندتر از طول خود بپرند. یعنی در مقایسه، یک فرد ۱۷۰ سانتی اگر توانایی مانند ساس ها داشت باید می توانست حدود ۶۸۰ متر بالا بپرد!
دایناسور استگوساروس حدود ۹ متر طول داشت اما مغزش به بزرگی یک گردو بود.
وقتی ملکه زنبور عسل وارد کندو می شود، آواز خاصی را زمزمه می کند، به این منظور که زنبورهای کارگر را تحریک کرده تا اگر ملکه دیگری وجود دارد به خاطر وی بجنگند.
خرس های قطبی می توانند تا ۲۵ مایل در ساعت( معادل تقریبا ۴۰ کیلومتر در ساعت) دویده و تا ۶ پا (۱٫۸۲ متر) در ارتفاع بپرند و همچنین با توجه به جنس موی بدنشان، توسط دوربین های مادون قرمز قابل تشخیص نیستند.
موریانه ها وقتی به موسیقی هوی متال گوش می دهند چوب را با سرعت دو برابر می خورند.
آیا میدانستید که انسان در طی طول عمرش
دهانش سی هزار لیتر بزاق ترشح می کند؟
آیا میدانستید که برای تولید هر ۱۰۰۰ کیلوگرم کاغذ جدید
باید ۱۵ درخت جنگلی قطع شود؟
آیا میدانستید که قد فضانوردان هنگامی که در فضا هستن
د ۵ تا ۷ سانتی متر بلندتر می گردد؟
آیا میدانستید که قد فضانوردان هنگامی که در فضا هستن
د ۵ تا ۷ سانتی متر بلندتر می گردد؟
آیا میدانستید که کسانی که قرمز میپوشند
از اعتماد بیشتری نسبت به خود بر خوردارند ؟
آیا میدانستید که یک بار پلک بزنید
عقرب همین اندازه زمان نیاز دارد تا دشمنش را نیش بزند ؟
آیا میدانستید که ۲۲۵ میلیون سال طول می کش
د که کهکشان راه شیری یک بار دور خود بچرخد؟
آیا میدانستید که مهمترین عامل افزایش طول عمر
داشتن تناسب اندام بهمراه وزنی مناسب است؟
آیا میدانستید که کرم حلقوی ۱۲ روز زندگی می کند
و سگ ماهی دریاچه بیش از ۱۵۰ سال عمر دارد ؟
آیا میدانستید که آنهایی که زندگیشان را وقف مراقبت از دیگران می کنند
خود به کسی برای مراقبت نیاز دارند ؟
آیا میدانستید که در هر ثانیه خورشید پانصد و چهل میلیون تن هیدروژن
را به چهارصد و نود و پنج میلیون تن هلیم تبدیل می کند؟
آیا میدانستید که مساحت خلیج فارس تقریبا برابر با
مساحت استان کرمان است
خلیج فارس هشت هزار کیلومتر مربع بیشتر است؟
آیا میدانستید که اگر تار عنکبوت به اندازه ی مغز یک مداد به هم تنیده شود
می تواند سنگینی یک هواپیمای بزرگ بوینگ را تحمل کند؟

nazamm
09-06-1393, 08:58 قبل از ظهر

nazamm
10-06-1393, 11:07 قبل از ظهر
کلید ورود به اون دنیا ! :))

مار بیمار

- - - Updated - - -

به این میگن برق کار ترو تمیز !

حالا این وسط کی تقلب کرده !؟

جا لباسی تعمیرکارا
کدوم بیعشوری همچین دریچه ای درست کرده !؟
کالسکه ویژه آقایون !

- - - Updated - - -

nazamm
12-06-1393, 09:16 قبل از ظهر
۱. همه انسان‌ها آزاد بوده و از حقوق یکسان برخوردارند. همه انسان‌ها آزاد زاده شده‌اند، افکار و ایده‌های متفاوت دارند و با همه انسان‌ها باید به گونه‌ای یکسان رفتار شود.

۲. هیچ تمایزی بین انسان‌ها وجود ندارد، این حقوق متعلق به همه انسان‌ها صرفنظر از تفاوت‌های آنان، است.

۳. همه انسان‌ها حق زندگی کردن در آزادی و امنیت کامل دارند.

۴. از هیچ انسانی نباید بعنوان برده استفاده کرد. هیچکس حق برده کردن ما را ندارد و ما نیز نمی‌توانیم انسان دیگری را برده خود کنیم.

۵. هیچ ** نباید مورد شکنجه، بیرحمی و آزار قرار گیرد.

۶. همه انسان‌ها حق برابر برای استفاده از قانون را دارند.

۷. همه انسان‌ها تحت حمایت قانون هستند و قانون برای همه یکسان است. با همه باید با عدالت رفتار شود.

۸. همه انسان‌ها حق استفاده از دادگاه‌های قانونی را دارند. درصورت رفتار ناعادلانه می‌توانند از قانون درخواست حمایت کنند.

۹. هیچ احدی نباید مورد توقیف، حبس یا تبعید بدون دلیل منطقی قرار گیرد.

۱۰. هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی کامل و برابر به دادرسی آشکار و عادلانه توسط دادگاهی بیطرف و مستقل است تا در برابر هر گونه اتهام جزایی علیه وی، به حقوق و تکالیف وی رسیدگی کند.

۱۱. همه انسان‌ها تازمانیکه جرم آنها اثبات نشده است، پاک و بیگناه هستند. هیچکس را نباید قبل از اینکه جرمی از او ثابت شده باشد، مقصر دانست.
۱۲. همه انسان‌ها سزاوار داشتن حریم شخصی هستند. هیچکس نباید سعی در تخریب خوشنامی کسی کند. بدون دلیل مشخص و قانونی، هیچکس حق وارد شدن به خانه دیگری، باز کردن نامه‌های او یا آزار رساندن به او و خانواده‌اش را ندارد.

۱۳. همه انسان‌ها محق به داشتن آزادی جابجایی و رفتن به هر جایی درون مرزهای کشور خود هستند.

۱۴. هر انسانی سزاوار و محق به پناهجویی و برخورداری از پناهندگی در کشورهای پناه دهنده در برابر پیگرد قضایی است.

۱۵. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن یک ملیت است.

nazamm
30-08-1393, 10:14 بعد از ظهر
یک تیونر خلاق روسی این لیموزین رویایی را برای یک عروس داماد طراحی کرده است. گفته میشود این ماشین عروس قرار است به سایر زوج هایی که دلشان یک ماشین عروس خیلی خاص میخواد اجاره داده شود!

- - - Updated - - -

مردیکه 15 سال است در یک بویینگ 727 زندگی میکند!
مرد 64 ساله با خرید یک هواپیمای اسقاطی آن را به محل زندگی خود تبدیل کرده است.

"بروس کمپبل"بروس کمپبل مهندس الکترونیک، در سال 1999 یازنشسته شد و هواپیمای بوئینگ 727 را که در خارج از شهر پورتلند بود، برای جلوگیری از تبدیل شدن به آهن قراضه به خانه خود تبدیل کرد.

او این بوئینگ 724 را در زمینی در شهر هیلسبورو ایالت اورگون مستقر کرده است و آن را به یک خانه راحت برای زندگی مبدل ساخته است.

بروس می گوید: اواخر سال 97 یا اوایل 98 بود که تصمیم گرفتم یک هواپیما بخرم. مبلغ 100 هزار دلار برای خرید آن پول دادم. بدیهی است که قیمت خیلی گران بود. در عین حال مبلغ 120 هزار دلار نیز بابت تبدیل آن به خانه خرج کردم. هواپیما در سال 1999 و در شب هالووین به اینجا رسید. فردای آن روز خبر هواپیمای من از همه شبکه‌های تلویزیونی پخش شد که مرا متحیر کرد.

خانواده و دوستان بروس که از جریان خرید هواپیما اطلاع نداشتند خبر آن را از تلویزیون شنیدند. عکس های رویترز از این خانه عجیب را در زیر می بینید.

- - - Updated - - -

پولداری که فقط یک تی شرت می پوشد

در عمده تصاویر منتشره از این پولدار جوان، وی با یک تیشرت خاص دیده می شود تی شرتی که لقب مارک زاکربرگ ([Only registered and activated users can see links]) به خود گرفته است.

در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترین میلیاردر که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را ۱٬۵ میلیارد دلار تخمین زده‌است. هم اکنون وب‌گاه فوربس، دارایی‌های وی را ۶،۹ میلیارد دلار اعلام کرده‌است

nazamm
21-07-1394, 09:09 بعد از ظهر
تاوان حرف هایی که نمی توانیم بزنیم...
موهای سفیدی ست که لابلای موهایمان داریم ...
ولی به همه می گوییم ارثیست... !

وقتی ساعت‌ها می‌نشینی؛
و به حرفایی که هیچ وقت قرار نیست بگویی ....
فکر می‌کنی ....

اگر عقل امروزم را داشتم کارهای دیروزم را نمی کردم
ولی اگر کارهای دیروزم را نمی کردم عقل و تجربه امروزم را نداشتم !

رنجهایم را داخل کیسه ریختم و دم در گذاشتم
اما فرشتگان برایم باز فرستادند ....
معطر به عطر بهشتی؛
تا هرگز یادم نرود روزی همین رنجها بود که راه نجات را به من آموخت
همین رنجها بود که راه درست زیستن را به من هدیه داد ...

رنجهایم را بوسه میزنم و در صندوق گنجهایم میگذارم
گذر زمان جواهرشان میکند ...

از آنچه بر سرتان گذشته نهراسید
حتی فرار نکنید
بلکه دوستش بدارید
همان گذشته بود که امروز شما را ساخته
امروز را دریابید تا فردایی خوش بسازید.

fns4565
13-11-1394, 09:16 قبل از ظهر
سوغات تبریز چیست ([Only registered and activated users can see links])

در این مقاله قصد دارم، شما را با سوغات تبریز ([Only registered and activated users can see links]) ، شهر زیبایی ها آشنا کنم. تبریز یکی از شهرهای ایران با جاذبه های گردشگری زیادی است، که هر سال، پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد. آنچه از دیرباز با سفر ادغام شده آوردن ره آورد یا همان سوغاتی برای آشنایان است. خوشبختانه سوغاتی های شهر تبریز، تنوع زیادی دارد که میتوان صنایع دستی ، خوراکی و شیرینی های تبریز در سبد خرید مسافران متناسب با سلیقه شان یافت. که مسافران بعنوان سوغاتی شهر تبریز برای نزدیکانشان تهیه می کنند و هیچ کدام دست خالی به شهر خود بر نمی گردند. سوغات معروف تبریز آجیل، باقلوا، قرابیه، نوقا، راحت الحلقوم، لبنیات و پنیر لیقوان است.

از دیگر سوغاتی های تبریز ([Only registered and activated users can see links])، موارد زیر را میتوان نام برد:

اریس
لوز
راحت الحلقوم
شیرینی لطیفه
شیرینی کنجدی
شکلات تسبیحی
صابون مراغه
حلوا گردویی
عسل طبیعی کوهستان سهند

آجیل تبریز

یکی از خوشمزه ترین تنقلات تبریز، آجیل تبریز است. که مرغوبیت و شهرت جهانی دارد و از گذشته محموله هایی از آجیل تبریز، به خارج از ایران صادر می شد، قدمت این تجارت به دوران قاجاریان باز می گردد، و هنوز هم این صادرات رواج دارد. سنتی که از دیرباز پابرجاست، در هر عید یا جشنی، پای آجیل به خانه ی آذربایجانی ها باز می شود. حتی در مراسمات مذهبی هم استفاده می کنند. یکی دیگر از سنت های قدیمی در شهر تبریز، آراستن آجیل و خشکبار است که به همراه دیگر هدایا به خانه تازه عروس در شب چهارشنبه ی آخر سال، می برند. همچنین این رسم، شب یلدا در کل ایران اجرا می شود.

تبریز به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد اکثر اجزای خشکبار در آن جا کشت می شود. هلو، زردآلو، آلو، انگور و …در شهرستان های اطراف تبریز بخصوص مراغه، بعمل می آیند، که به هر دو روش صنعتی و سنتی خشک می شوند.

خوب می رسیم سر اصل مطلب، آجیل که کوچک و بزرگ شیفته ی آن هستند، آجیل تبریز انواع مختلفی دارد که مهمترینشان آجیل شب یلدا، چهار مغز، آجیل عید نوروز است. از این میان آجیل ها، چهار مغز تبریز شهرت و قدمت بسیاری دارد، که از ترکیب بادام کاغذی، بادام هندی، بادام و پسته بوداده درست می شود. بیشتر اجزای آجیل ها مانند بادام و فندوق و …. در استان آذربایجان کشت می شوند بجز پسته که بومی این خطه نیست و بهترین نوعش از دیگر استان ها تهیه می شود. آجیل دارای مواد معدنی، آنتی اکسیدان و پروتئین می باشد. مغزها بعنوان ماده ی اولیه آجیل مهتمرین منبع سلنیوم هستند که برای سلامت و ایمنی بدن ضروری هستند. پس از خرید آجیل تبریز چه برای خود و چه اقوام فراموش نکنید.

باقلوای تبریز

باقلوا نوعی شیرینی است که در ویترین قنادی اکثر شهرهای ایران به چشم می خورد. باقلوا شیرینی سنتی و مخصوص، کشورهای ترکی آسیای میانه می باشد که وارد دیگر کشور ها شده است. تبریز شهری معروف در زمینه تولید باقلوا، به سبک کشور ترکیه است.به همین دلیل باقلوای تبریز به باقلوای استانبولی معروف می باشد. این باقلوا طعم بسیار، دلنشینی دارد و از تبریز وارد دیگر شهر های ایران شده است. چنانچه قصد تهیه سوغاتی برای اقوام خود چه در داخل ایران و چه خارج از آن دارید باقلوای تبریز بهترین گزینه می باشد و مطمئنا استقبال ویژه ای از آن خواهد شد.

مواد اصلی برای تهیه باقلوا آرد، شکر، تخم مرغ، هل، … است. باقلوا انواع و شکل های مختلفی دارد از نظر ظاهر مربعی شکل، لوزی و لوله ای است و از نظر مزه دارای طعم های پسته ای، نارگیلی، بادامی می باشد. باقلوایی مرغوب است که کاملا طلایی شده باشد و شهدش آنقدر زیاد نباشد که هنگام برداشتن بریزد. بعنوان یک پیشنهاد ویژه اگر سفری به تبریز داشتید، سری به خیابان ولیعصرش بزنید از خرید باقلوا غافل نشوید.

قرابیه تبریز

قرابیه تبریز یکی دیگر از شیرینی های معروف تبریز است، سوغات تبریز ([Only registered and activated users can see links]) محسوب می شود. قرابیه کلوچه و نوعی شیرینی سنتی و گرانقیمت می باشد. این شیرینی خوشمزه در جشن ها و اعیاد جایگاه ویژه ای دارد. مواد اصلی برای تهیه آن آرد، شکر، وانیل، تخم مرغ و … می باشد. قرابیه با طعم پسته ای، بادامی، نارگیلی درست می شود که عمده محتویاتش را مغزها تشکیل می دهد.

نوقای تبریز

لوکا یا نوقای تبریز، شیرینی سنتی دیگر از این شهر است. نوقا شیرینی سنتی اروپای جنوبی و خاورمیانه است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. نوقا نوعی شیرینی هم خانواده گز اصفهان است بر اساس تعاریف که از نوقا می شود سوهان هم میتواند جزئی از خانواده ی آن باشد.

مواد اصلی نوقا سفیده ی تخم مرغ، شکر، گردو ، وانیلو … است.در بعضی از مدل های این شیرینی از نان میکادو استفاده می شود. با گذر از بازارهای تبریز این شیرینی خوشمزه را میتوانیم در طعم های وانیلی، کاکائویی، شکلاتی بیابیم. بدلیل شیرینی دلچسبی که دارد پیشنهاد می کنم در کنار آن از نوشیدن یک لیوان چای دبش فراموش نکنید.

لبنیات تبریز

لبنیات تبریز و استان آذربایجان شرقی زبانزد عام و خاص است. یکی از فوق العاده ترین سوغات تبریز ([Only registered and activated users can see links]) ، پنیر لیقوان می باشد. در بسیاری از فروشگاه ها شاید پنیری با نام لیقوان به چشمتان خورده باشد، اما طعم پنیر تهیه شده از تبریز بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که میبینیم. آب و هواب خوب تبریز باعث شده تا مراتع و چمن زارهای مناسبی برای پرورش دام در دره های لیقوان پدید آید و اهالی آن منطقه بجای تحویل شیر به کارخانه های تولید لبنیات، خودشان انواع لبنیات و پنیر را تولید کنند، به همین علت طعم پنیر لیقوان بسیار دلپذیر است. پنیر لقوان با نام پنیر تبریز یا پنیر سنتی تبریز شناخته شده است.

منبع : نشاط آوران

limootorsh
11-07-1396, 03:03 بعد از ظهر
دیدنی های تورنتو را میشناسید ؟ در تور تورنتو از چه جاهای دیدن کنیم ؟برج CN یکی از دیدنی های تورنتواین برج 553 متری که در جنوب شهر تورنتو واقع شده است سمبل شهر تورنتو است و از بالای آن میتوان منظره بسیار زیبایی از شهر و گاهی هم آبشار نیاگارا را دید.موزه رویال اونتاریو ‏یکی از دیدنی های تورنتواین موزه که به ROM معروف است مجموعه ای از نمایشگاه های دورهای مختلف از سرتاسر جهان را در خود جای داده است.گالری هنری اونتاریو ‏‏‎یکی از دیدنی های تورنتوگالری با ساختمانی مدرن و زیبا که در غرب تورنتو واقع شده است.
در این گالری نمایشگاه های مختلفی برگزار میشود که معروف ترین آنها کارهای هنری کانادایی ، آفریقایی ، اقیانوسیه و اروپایی است.‏Casa Loma ‏ ‏ ‏‏‎یکی از دیدنی های ترونتوقلعه قرون وسطایی کازالوما که برای یک مولتی میلیونر کانادایی به نام هنری پلات با 100 اتاق و ده ها حمام ساخته شده بود امروزه یکی ز موزه های معروف شهر تورنتو است.
دیدنی های تورنتو ([Only registered and activated users can see links]) چاپ مقاله ([Only registered and activated users can see links]) ثبت شرکت ([Only registered and activated users can see links]) ترخیص کالا ([Only registered and activated users can see links]) پارکت ([Only registered and activated users can see links]) کاغذ دیواری ([Only registered and activated users can see links]) تور ارزان ([Only registered and activated users can see links])باغ وحش تورنتو ‏‏ ‏‎یکی از دیدنی های تورنتواین باغ وحش بسیار بزرگ در red river و 40 کیلومتری شمال شرق مرکز شهر 100 ها نوع حیوان مختلف دارد که جذاب ترینشان پاندا هستند.
علاوه بر این باغ وحش به بخش های مختلفی تقسیم میشود که در هر بخش حیوانات یک منطقه قرار گرفته اندهای پارک ‏ یکی از دیدنی های تورنتویک باغ سریبز و بزرگ با 165 هکتار مساحت تفریح و گشت و گذار در این باغ رایگان است.‏Hockey Hall of Fame ‏‏‎یکی از دیدنی های تورنتوموزه ای برای دوست داران ورزش هاکی روی یخ با تالار مشاهیر ، نمایشگاه هایی درباره بازیکنان ، جوایز ، کاپ ها و ....[Only registered and activated users can see links]باغ ادواردز‏‏‎ یکی از دیدنیهای تورنتوباغ گلی در جنوب غربی تورنتو با انواع مختلف درختان و گل هامنطقه ‏Distillery یکی از دیدنی های تورنتو‏‎ این منطقه تفریح و خرید در یک منطقه تاریخ در تورنتو ساخته شده است .
گالری ها ، رستوران ها ، بوتیک و اسنودیوهای هنری زیادی در این منطقه واقع شده است.دهکده ‏Black Creek Pioneer ‏‏‏‎یکی از دیدنی های تورنتویک موزه رد فضای باز که در غرب دانشگاه یورک واقع شده است.
ساختمان های قرن 19می دهکده با دکوری به سبک سالهای 1860
اکثر ساختمان های یان دهکده از جای اصلیشان کنده شده اند و به این منطقه آورده شده اندمیدان دانداس ‏‎(Dundas Square)‎‏‏‏‎ یکی از دیدنی های تورنتومعروف ترین میدان تورنتو و محلی برای برگزاری رویدادها و نمایش های هنری مختلف و فستیوال های تابستانی .جزایر تورنتو ‏‎(Toronto Islands)‎‎‏‏‏‎ یکی از دیدنی های تورنتوجزایری کوچک و زنجیره ای که در کنار هم قرار گرفته اند و تنها محمع الجزایر غرب رودخانه اونتاریو هستند .
این جزایر دارای پارک موضوعی ، گروههای قایقرانی و سواحل شنی متعددی است.بازار سنت لورنس ‏‎ (Saint Laurent Market)‎‎‎‏‏‏‎یکی از دیدنی های تورنتوبازاری در منطقه تاریخی تورنتو با دو بخش شمالی و جنوبی .
بخش جنوبی محلی برای خرید خرید مواد غذایی ‏
در بازار شمالی در روزهای شنبه : بازار ‏کشاورزان برپاست و در روزهای یکشنبه بازار فروشندگان اجناس آنتیک و قدیمی است.

- - - Updated - - -

یزد اولین شهر خشتی دنیا و دومین شهر تاریخی بعد از ونیز ایتالیا است.
با این حال کمی در حق این شهر تاریخی شهری و جاذبه های بی نظیرش کم لطفی شده است شهری که خشت به خشتش تاریخ و معماری ایرانیان به رخ جهانیان میکشد . کمتر کسی جاذبه های یزد را به خوبی مشناسد و کمتر مقصد گردشگران در تور نوروز 96 بوده است.تور96 در این مقاله بهترین جاذبه های تاریخی یزد را معرفی میکند تا شاید شما مسافر تور یزد در تعطیلات نوروز باشید و این بی مهری از بین برود.باغ دولت آباد :

یزد بلوار دولت آباد، خیابان شهید رجایی

باغی زیبا که معماری ،عظمت و شکوهش افتخار ایران و ایرانی است .
باغی متعلق به دوران زندیه که اعتبار و شهرتش را بیشتر به خاطر عمارتش دارد بادگیری که با ارتفاع 33.8 بلندترین بادگیر دنیاست بادگیری 8 ضلعی که باد در تمام جهات در آن میپیچد و با برخورد آب به حوض آبی که در زیرش است فضا را خنک میکند و گرمای تابستان های یزد را به دست فراموشی میسپارد.
عمارت شامل: هشتی و بادگیر، بهشت آیین، تالار آیینه، سردر اصلی و سردر جنوبی است.طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) موکت ([Only registered and activated users can see links]) کفپوش لمینت ([Only registered and activated users can see links]) دیوار پوش ([Only registered and activated users can see links])

قصر آینه :

یزد خیابان کاشانی، روبروی بوستان هفت تیر

بنایی متعلق به دوران رضا شاه یعنی در سال 1320 با هدف مهمانسرا ساخته شد و در سال 1377 تبدیل به موزه شد .
کوشکی با زيربناي‌ 837 متر مربع‌ در باغي‌ به‌ وسعت‌ 8174 با معماری مرکب از معماری سنتی و اروپایی
شامل : اتاق‌هایی رو به استخر یا نشیمن بهاری، اتاق خواب، قسمت شاه نشین، حوضخانه و سرویس است. تزئینات اتاق‌ها شامل گچبری و نقاشی روی دیوار و آیینه کاری است با درها و پنجره‌هایی چوبی و مشبک با شیشه‌های رنگی است .
موزه شامل : 1) اشیاء روشنایی پی سوز شامل : نصبی، آویز، پایه دار، دستی 2) شمع سوز شامل : نصبی، آویز، پایه دار، دستی 3) نفت سوزها 4) گاز سوزها 5) برق سوزها 6) مجموعه آیینه‌ها 7) آثار وقفی مرحوم سید حسین حیدری (کلکسیونر یزدی)موزه آب :
یزد میدان امیرچخماق، ابتدای خیابان قیام
موزه آب یا همان عمارت کلاهدوز ها بیشتر شهرتش را به خاطر 5 طبقه بودن و کاریزی که از وسط آن میگذرد دارد.
اشیای موزه :بیش از ۲۰۰ شیء تاریخی از وسایل مرتبط با کندن کاریز ، مدارک برخی از قنات‎های اصلی یزد ،ابزار و دستگاه‎های اندازه‎گیری حجم آب، وسایل تامین روشنایی در قنات‎ها، اسناد و مدارک خرید و فروش آب، کتاب‎چه میر‎اب‎ها و اسناد پخش آب، ظروف نگهداری و حمل آب و بسیاری از لوازم و اشیای ارزشمند دیگر نگهداری می‎شود.مسجد جامع یزد :

یزد خیابان امام، خیابان مسجد جامع
مسجدی متعلق به قرن ششم .با مناره هایی به طول 52 متر که بلندترین مناره مساجد تاریخی دنیا هستند و گنبد و کاشی کاری و گچ بری هایی زیبا و بسیار منحصر به فرد که چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره میکند و هنر و معماری ایرانی را در یادها ثبت میکند.
مسجد جامع شامل یک ایوان مرتفع، دو شبستان، دو گرم خانه واقع در ضلع‌های شرقی و غربی شبستان‌ها، گنبدخانه، دو پایاب و یک صحن بزرگ به شکل مستطیل است که نشانگر معماری و طراحی ساخت جالب و زیبای ایران باستان است. شش ورودی برای داخل شدن به این مسجد بزرگ .مجموعه امیرچخماق :

یزد میدان میرچخماق

میر جلال الدین چقماق شامی با کمک همسرش فاطمه خاتون در دوره تیموریان مجموعه امیرجخماق شامل میدان‌گاهی و در اطراف آن آب انبار، خانقاه، مدرسه، کاروانسرا، چاه آب، بازار و از همه مهم تر مسجد امیر چقماق را بنا نهاد.زندان اسکندر (مدرسه ضیائیه):

یزد محله فهادان، کوچه رختشویخانه، کوچه حمام نو

در زمان حمله اسکندر این بنا زندان بود که بعدها در سال 631 به شیوه معماری مغولی بازسازی شد وبه مدرسه ضیائیه تغییر کاربری دادخانه لاری ها :
یزد، خیابان امام خمینی، محله فهادان، مجاور عمارت کلاه فرنگی
عمارتی قجری به سبک خانه های اعیانی يعني خانه اي است با دو قسمت اندروني و بيروني با مساحتی حدود 1700 متر و زير بنائي معادل 1200 متر مربع حياط در مرکز است و قسمت هاي اعيان نشين به صورت چهار فصل در پيرامون حياط. از قسمت شمالي به عنوان زمستانه و از قسمت جنوبي به عنوان تابستانه استفاده مي شد که شامل تالار و بادگير است. از ضلع شرقي که شامل اتاق آيينه مطبخ سرداب و ساير فضاهاست به عنوان پاييزه و از ضلع غربي به عنوان بهار خواب استفاده مي شد.
اين خانه اکنون محل « موزه اسناد و مدارک » است .آتشکده زرتشتیان :

یزد خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آتشکده

در سال 1313 توسط جمعی از زتشتیان با معماری الهام گرفته از معماری هخامنشان و با نماد فروهری در پیشانی میدرخشد.دخمه زرتشتیان (برج سکوت):

یزد 5 کیلومتری جنوب شرقی یزد، منطقه صفائیه، کوه دخمه

زرتشتیان بر طبق اعتقادات و آیینشان تا 40 سال پیش مردگان خود را در دخمه قرار میدادند تا طعمه لاشخورها شوند سپس استخوان های مردگان را در چاله ای که در وسط دخمه بود و به آن استودان میگفتن می انداختند و سپس طبق آینن دخمه را برای مردگان جدید تمیز میکردند.

- - - Updated - - -

راهنمای تور کیش ([Only registered and activated users can see links]) تور لحظه آخری ([Only registered and activated users can see links]) تور 96 ([Only registered and activated users can see links])

limootorsh
29-07-1396, 01:26 بعد از ظهر
اخذ ویزای برزیلویزای برزیل را چگونه اخذ کنیم؟ شرایط اخذ ویزای برزیل چست ؟مدارک لازم برای اخذ ویزای برزیل :

شناسنامه + ترجمه + کپی از تمام صفحات
گذرنامه امضا شده با حداقل 8 ماه اعتبار + کپی
سه عدد عکس رنگی + 3*4 + جدید + تمام رخ + زمینه سفید بدون روتوش
ارائه ضمانت بانکی + پرینت گردش حساب سه ماه آخر با حداقل 50 میلیون تومان موجودی به زبان انگلیسی
اصل و ترجمه سند مالکیت به همراه کپی به تعداد مسافران تحت تکلف
اصل و ترجمه مدارک شغلی به همراه کپی برای افراد تحت تکلف
_ برای مشاغل دولتی : حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی
_ برای مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه + آخرین روزنامه رسمی شرکت
_ پزشکان : پروانه مطب + پروانه دائم پزشکی + کارت نظام پزشکی + دانشنامه تحصیلی
_برای وکلا : پروانه وکالت
_برای بازنشسته ها: حکم بازنشستگی + آخرین فیش حقوقی
برای معلمان ، اساتید و اعضای هیئت علمی , دانشجویان و دانش آموزان : نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار با درج سمت + ترجمه
زنان متاهل و خانه دار ی که تنها سفر میکنند : اصل و ترجمه مدارک شغلی همسر + رضایت نامه همسر
افراد زیر 18 سال که بدون پدر سفر میکنند میبایست رضایت نامه محضری ارائه دهند.
بلیط رفت و برگشت +برگه رزرو هتل + بیمه مسافرتی + فرم تقاضای ویزا

البته فارغ از تمام این موارد، ارائه مدارکی نظیر: بلیط رفت و برگشت پروازی، رزرو قطعی هتل ها، بیمه مسافرتی و همچنین فرم تقاضای ویزا نیز برای اخذ ویزای برزیل باید در پرونده تکمیلی فرد متقاضی درج شده باشد.
ویزای برزیل ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) چاپ مقاله ([Only registered and activated users can see links]) ثبت شرکت ([Only registered and activated users can see links]) ترخیص کالا ([Only registered and activated users can see links]) پارکت ([Only registered and activated users can see links])مطالب مشابه : ویزای قبرس برای تور قبرس_ ویزای فرانسه برای تور فرانسه_ ویزای گرجستان برای تور گرجستاننکاتی برای گرفتن ویزای برزیل تضمینی :

2 ماه قبل از سفر نسبت به اخذ ویزای ویزای برزیل اقدام کنید.
پاسخ سفارت برزیل برای ویزا 2 تا 3 هفته یا حتی یک ماه ممکن است طول بکشد.
یک ماه قبل از سفر واکسن تب زرد بزنید.
مدارک ترجمه شده میبایست مهر دارالترحمه رسمی داشته باشد.

اعتبار ویزای توریستی برزیل چقدر است ؟ویزای توریستی برزیل 30 روز اعتبار دارد که میتوانید آن را تمدید کنید.برای گرفتن وقت سفارت برزیل به سفارت برزیل مراجعه کنید :سفارت برزیل در تهران + ویزا :

آدرس سفارت برزیل در تهران : تهران ، خيابان سرلشگر فلاحي (زعفرانيه)، خيابان بهار، نبش خيابان يکتا، پلاک 26
تلفن سفارت برزیل در تهران : 22753108 - 22753109 - 22753110 (021)
فکس سفارت برزیل در تهران : 22752009 (021)
ساعت کاری سفارت برزیل در تهران : يکشنبه تا چهارشنبه، ساعت 9 تا 14
سایت فارسی سفارت برزیل : [Only registered and activated users can see links]

limootorsh
29-07-1396, 02:26 بعد از ظهر
سفرنامه تور باکو اگر دنبال مقصدی برای سفر میگردید تور96 مقصد باکو را برای شما معرفی میکند :
پیش از آنکه سفرنامه راشروع کنیم نکاتی را از شهر باکو و سفر به باکو بیان میکنیم. هزینه : هزینه‌ تور باکو خیلی زیاد نیست و مناسب است و می‌توانید بدون این که نگران هزینه سفرتان باشید ،شهر زیبای باکو پایتخت آذربایجان را بگردید. پرواز : باکو شهری در همین نزدیکی است در نتیجه زمان پرواز به باکو بسیار کوتاه است به همین خاطر بلیط هواپیمای باکو نیز نسبتا ارزان است . هتل : اگر به دنبال یک هتل‌ معمولی با قیمت مناسبی هستید باید بگوییم که پیدا کردن این هتل در باکو کار سختی نیست . مسلم است که هر چه هتل لوکس تری بخواهید هزینه بیشتری نیز باید بپردازید اما در کل قیمت هتل ها در باکو مناسب است . غذا : قیمت غذا و خورد و خوراک در باکو متوسط است و غذاهای لذیذ و باب میل ما ایرانی ها در باکو به راحتی پیدا میشود .رفت و آمد : برای رفت و آمد در باکو میتوانید از مترو استفاده کنید که در سرتاسر شهر پوشش خوبی دارد و ارزانترین راه رفت و آمد است. بعد از مترو اتوبوس‌های شهری یکی دیگر از راه‌های رفت‌وآمد ارزان در باکو است. شیوه دیگر رفت و آمد استفاده از تاکسی است اما تاکسی نسبتا گران است و اگر تاکسی ها متوجه شوند شما توریست هستید هزینه بیشتری از شما میگیرند.آب و هوا :باکو هیچگاه به خاطر آب و هوایش مقصد گردشگری نبوده است . اما بد نیست بدانید بهترین زمان سفر به باکو چه زمانی است : زمستان ها سرد است.تابستان ها شرجی است.اما در بازه زمانی بهار تا اوایل مهر بهترین آب و هوا را دارد و نسیم ملایمی هم از خزر میوزد جشن نوروز هم که در بهار در باکو برگزار مشود سبب میشود که باکو مقصد مناسبی برای تور نوروز 96 باشد.سفرنامه آذربایجانشب اول: بعد از 55 دقیقه پرواز ساعت 15:30 دقیقه به قصد یک سفر سه روز و 4 شب به فرودگاه باکو رسیدیم و با ترانسفر فرودگاهی به همراه لیدر ها به سمت هتل رفتیم .هتلی که در تور باکو رزرو کرده بودیم هتل هالیدی 4 ستاره بود هتل نسبتا خوبی بود که ساخت اون به اواخر سال 2015 برمیگشت.اتاق ما یه اتاق دو تخته در طبقه 14م رو به دریا بود که حسابی تر و تمیز بود و ویوی خوبی داشت رفتار پرسنلش هم بسیار خوب بود بعد از اینکه در هتل مستقر شدیم و کمی استراحت کردیم برای یک گشت شبانه به خیابان های شهر رفتیم .باکو شهری بود با برج هایی بلند با نور پردازی هایی زیبا اکثر این برج ها یا مراکز تجاری بود یا هتل و رستوران و ...از دور برج های سه قلو هتل 5 ستاره فیر مونت باکو میدرخشید و منظره ی زیبایی به باکو میبخشید .
سفرنامه باکو ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) کاغذ دیواری ([Only registered and activated users can see links]) تور ارزان ([Only registered and activated users can see links]) تور لحظه آخری ([Only registered and activated users can see links]) تور 96 ([Only registered and activated users can see links])
بعد از کمی قدم زدن برای استراحت به هتل بازگشتیم.روز اول –شب دوم : بازدید از موزه حیدر علی اوف : موزه حیدر علی اوف یک موزه بزرگ و زیبا بود که ماکت تمام شهر رو توی این موزه از نزدیک دیدیمو با معماری شهر باکو آشنا شدیم. داخل موزه حیدرعلی اف به زیبایی همان بیرونش بود همه جا سفید و گرد.معماری ساختمان موزه بسیار جالب بود طوری که وقتی روی پله ها قدم بر میدارید انگار که ساختمان هم همزمان حرکت میکند.پله هایی پیچ در پیچ وسفید یک دست جوری که وقتی از بالای پله ها به پایین نگاه کردم انگار یه سرسره پیچ در پیچ سفید بود.[Only registered and activated users can see links]روز دوم –شب سوم :روز دوم باغ فخریه باکو : روز دوم به باغ فخریه باکو رفتیم باغ

limootorsh
29-07-1396, 03:34 بعد از ظهر
سفرنامه کویر مصر تور کویر مصربه بعضیا وقتی میگی مصر فکر میکنن راجب کشور مصر صحبت میکنیم نه منظور ما کویر شگفت انگیز مصر در دل استان اصفهان است.کویر مصر از آباد ترین کویرهای ایران است و زندگی روستایی در آن جریان دارد و امکانات اقامتی و تفریحی برای گردشگران در آن محیاست.
دستری :
تهران_مصر : از مسیر سمنان، دامغان، معلمان و جندق حدودا 700 کیلومتر است .
تهران_مصر : از راه قم، کاشان، نائین، خور حدودا 730 کیلومتر است.
زمان :
حدودا 9 ساعت تا کویر در راه هستید.سفرنامه :صبح زود با تور لحظه آخری کویر مصری که خریده بودم راهی کویر شگفت انگیز مصر شدیم . صبحانه رو قبل از سمنان در رستوران خوردیم . بعد از صرف صبحانه به سمت خور و بیابانک حرکت کردیم و به جندق اولین اقامتگاهمون رسیدیم.

از قلعه جندق بازدید کردیم و حسابی عکس گرفتیم و نهار مفصلی که تور(چلو گوشت ) تدارک دیده بود رو خوردیم و بعد از اون سوار بر اتوبوس بنز محلی شدیم تا به سمت کویر مصر بریم تا بر روی شن های روان پیاده روی کنیم
از جندق تا مصر 40 کیلومتر راه است.
طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) موکت ([Only registered and activated users can see links]) کفپوش لمینت ([Only registered and activated users can see links]) دیوار پوش ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links](7).jpg
بعد از رسیدن تپه ها رو یکی یکی پشت سر گذاشتیم تا به محل استقرار رسیدیم.و بر روی تپه ای برای لحظاتی در سکوت کویر فرو رفتیم و به غروب زیبای کویر خیره شدیم بعد از آن کمی در کویر موتور سواری کردیم.
شب هنگام به دور آتشی که لیدر روشن کرد حقه زدیم و نشستیم وبه صحبت و خاطره بازی گذشت.بعد از آن سوار بر اتوبوس به قلعه جندق بازگشتیم تا اولین روز کویریمان را به پایان ببریم.در قلعه جندق برای شام عدس پلو خوردیم و در قلعه مستقر شدیم.
تججربه خوابیدن رد این اتاق ها چیزی نبود که حالا حالا ها از یادمون بره.روز دوم :
روز دوم صبحانه رو خیلی زود خوردیم و به سمت روستای طبس به راه افتادیم در راه نهار رو در باغ مجنون طبس خوردیم و بعد از اون به سمت روستای خور برای بازدید از چشمه

- - - Updated - - -

طراحی سایت صرافی و طلا طراحی سایت صرافی امروزه از جمله سایت های پرترافیک می باشد که افراد بسیاری را به منظور کسب اطلاع از اخرین قیمت و قیمت لحظه ای دلار و ارزاهای دیگر و همچنین قیمت لحظه ای سکه و هر گرم از طلا را در طراحی سایت صرافی می توانید مشاهده نمایید. طراحی وب سایت صرافی و طلا طراحی وب سایت صرافی قابلیت خوانش لحظه ای و آنلاین قیمت ارزهای مختلف ، قیمت دلار وسکه را فراهم می آورد .در واقع برجسته ترین ویژگی در طراحی سایت صرافی درج اتوماتیک لحظه ای قیمت های مختلف که از دیگر سایت ها می آید خواهد بود. به واسط کدنویسی این فرصت ایجادد می گردد که قیمت ها از سایت مرجع و سورسی به صورت اتوماتیک خوانده شود و در طراحی سایت صرافی شما قرار گیرد. [Only registered and activated users can see links]طراحی سایت
طراحی سایت صرافی و طلا ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) طراحی سایت ([Only registered and activated users can see links]) مقاله isi ([Only registered and activated users can see links])

طراحی سایت صرافی چه قابلیت هایی را فراهم نموده است؟ طراحی سایت صرافی می بایست قیمت لحظه ای ارزهای مختلف و نیز سکه و طلا و یا قیمت نفت و دیگر موارد را داشته باشد. برخی افراد به واسط خرید ارز و سکه به سرمایه گذاری اقدام می نمایند و از این اطلاع از قیمت لحظه ای دلار ف ارزهای دیگر ، سکه و طلا برایشان مهم می باشد و یا همچنین طلا فروشی ها که فروش سکه و طلا را دارند به صورت لحظه ای قیمت را بررسی می نمایند و به فروش می رسانند. از این ترافیک بالایی از کاربران در طراحی سایت صرافی جمع می گردند و همین امر می تواند عاملی در جذب ترافیک برای شما گردد

story
25-08-1399, 06:56 بعد از ظهر
انیمیشن داستان اسباب بازی ها واقعا روایت جالبی داره! اگه عمیق تر به قصه انیمیشن نگاه کنیم چیزهای جالبی دست گیرمون می شه. عروسک هایی توی کارتون وجود داره که دقیقا عواطف و احساسات آدمیزاد رو دارند. کلانتر وودی که گل سر سبد اسباب بازی های پسر بچه است سوگلی توی استوری محسوب می شه. همیشه توجه ها به سمت اونه. حتی بقیه اسباب بازی ها هم پذیرفتن که وودی برای اندی یه چیز دیگه است. اما اندی تنوع طلبه. دنبال اسباب بازی های جدید میره و یه فضانورد به اسم بازلایتر رو به اسباب بازی هاش اضافه می کنه. یواش یواش بازلایتر جای وودی رو توی قلب اندی می گیره و سوگلی داستان اسباب بازی ([Only registered and activated users can see links]) ها می شه.
.
خوب معلومه وودی چه احساسی پیدا می کنه: حسادت و افسردگی. قطعا کلانتر وودی ([Only registered and activated users can see links]) از این که کسی که دوستش داره ولی اون دوستش نداره ناراحت و گوشه گیر می شه. اما عشقش به اندی باعث می شه تا این رقیب رو کنار بزنه. برای همین سعی می کنه واسه بازلایتر مشکلاتی به وجود بیاره تا شاید اون کنار بره و توجه اندی به وودی جلب بشه و اون دو تا دوباره مثل قبل دلباخته همدیگه بشن.
.
اما وودی به جای سیر و سیاحت توی توهمات و تخیلات خودش و رویاپردازی چشمش به واقعیت باز می شه. اون می پذیره که واقعیت اینه که اون فقط یه اسباب بازیه و کاری جز سرگرم کردن بچه ها نداره. برای همین سعی می کنه با باز لایتر توی استوری ([Only registered and activated users can see links]) کنار بیاد و شرایط رو همون جوری که هست بپذیره تا این جوری به آرامش برسه.
.
قصه خیلی از ما آدم ها هم مثل کلانتر وودی و بازلایتر ([Only registered and activated users can see links]) توی استوری (داستان اسباب بازی ها ) به اوج خودش می رسه. اما ما به جای کنار اومدن با واقعیت گوشه گیر می شیم، تو خودمون می ریم، اشکمون دم مشکمونه! آخر سر هم قلبمون از کسی که زمانی دوستش داشتیم، پر از کینه می شه! شاید مسخره باشه اما گاهی باید از عروسک ها الگو گرفت!

story
04-09-1399, 08:10 بعد از ظهر
یکی از مجموعه هایی که مجموعه دارها به اون علاقه زیادی دارند، مجموعه فانکوپاپ است. شرکت فانکو تا حالا بیش از 8000 فانکوپاپ از چهره ها و سلبریتی های دنیای ورزشی و سینمایی و حتی سیاست تولید کرده است. اما همه تولید های شرکت فانکو یک طرف، فانکوپاپ ([Only registered and activated users can see links]) ابرقهرمان ها یک طرف دیگه. کلکسیونرهای فانکوپاپ به جمع کردن شخصیت های ابرقهرمانی مانند فانکوپاپ مرد عنکبوتی ([Only registered and activated users can see links]) ، فانکوپاپ ثور، فانکوپاپ بتمن، فانکوپاپ ونوم ([Only registered and activated users can see links]) ، فانکوپاپ هالک، فانکوپاپ تانوس و فانکوپاپ آیرون من ([Only registered and activated users can see links]) خیلی علاقه مندند.
.
اما به خاطر تحریم ها واردات کالاهای اورجینال مخصوصا امریکایی به داخل کشور انجام نمی شه. از طرف دیگه به خاطر بالا رفتن قیمت دلار کالاهای اورجینال خیلی گرون هستند. قیمت یک فانکوپاپ اسپایدرمن ([Only registered and activated users can see links]) معادل حداقل 6 تا فانکوپاپ ارزان ([Only registered and activated users can see links]) های کپی High Copy است. این فانکوپاپ ها در عین این که ارزان هستند کیفیت خیلی خوبی هم دارند. فروشگاه اکشن فیگور و فانکوپاپ دالیدل تونسته فانکوپاپ های هایکپی ارزونی را موجود کنه که بهتون پیشنهاد می دهم که حتماً به سایت سر بزنید.
.