PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به چند نکته موقع تعویض روغن توجه کنید.

amir.cdi
02-06-1391, 08:15 بعد از ظهر
1:اگه داخل روغن موتور هنگام تعوبض براده اهن دیده شد حتما موتور در حال کچل کردن چرخ دنده ها است.

2:اگر موتور روشن بوده یه 30 دقیقه صبر کنید بعد روغن تخلیه کنید چون روغن در حال چرخش بوده و با کمی صبر کردن روغن ته نشین میشه و بهتر تخلیه میشه.

3:اگر دیدی روغن دارای اشغال و براده زیاد هست حتما روغن جدید رو ریختید بعد از 1یا 2روز دوباره تعویض کنید تا براده های مانده تخلیه شود.

4:اگر در تعویض باز براده دیده شد حتما موتور باید باز و تعمیر شود.

5:حتما روغن تخلیه شده از موتور را در یک ظرف درجه دار ریخته شود تا ببینید موتور روغن کم کرده یا نه.

imported_siasina
15-04-1393, 07:32 بعد از ظهر
سلام بر همه دوستان
خدمت عزیزان عرض کنم که من موتورم نامی مدل 81 هست و تازه خریدمش.
مشکلی نداشت تا اینکه دیروز روغنشو خودم عوض کردم. روغن قبلیشو که خالی کردم به یه لیوان هم نرسید و خیلی کم بود. روغن بهران توش ریختم و حدود یه ذره مونده به اینکه یه لیترش تموم شه گج رو تست کردم و دیگه نزدیکای ماکسیمم بود. و پیچ رو بستم.
حالا توی دور بالا دود آبی میده و کمی پرت پرت میکنه! (توی دور پایین و در جا دود نمیده یا شاید من نمیبینم)
مشکل از کجاس به نظرتون؟
اگه میگید روغن سوزی داره، پس چرا قبلا هیچ دود نمیکرد؟
(قابل ذکره که اولش بعد از حدود یه ربع کار،حالت خفی براش پیش اومد و خاموش شد و هیچ جوره دیگه روشن نشد. اما بعد از دو سه ساعت که خوابید، راحت روشن شد.)
نظرتون چیه؟

VAHID
15-04-1393, 07:38 بعد از ظهر
ممکنه موتور کمپرس داشته باشه
و روغن سوزی به مقدار کم که ذره ذره بیشتر میشه
به هر حال سیلندر موتور باید باز بشه تا وضعیتش معلوم بشه

salar.gorgani
15-04-1393, 11:22 بعد از ظهر
دیگه ایجور چیزا جزو معایب خیلی جدیه انجینه سریعا باید به یه تعمیر کار حرفه ای نشون بدی

nixon
17-04-1393, 08:28 قبل از ظهر
در مورد روغن سوزی بهتره بزاری بیشتر به روغن سوزی بیافته بعد ببری واسه سیلندر تراشی.چون ممکنه دوباره به روغن سوزی بیافته (تجربه شخصی)

masoud36
25-08-1393, 11:34 بعد از ظهر
نه داداش بعضي اوقات براده ها مربوط ميشه به واشر بين دنده ها تو گيربكس و خوردگي شون

- - - Updated - - -

1:اگه داخل روغن موتور هنگام تعوبض براده اهن دیده شد حتما موتور در حال کچل کردن چرخ دنده ها است.

2:اگر موتور روشن بوده یه 30 دقیقه صبر کنید بعد روغن تخلیه کنید چون روغن در حال چرخش بوده و با کمی صبر کردن روغن ته نشین میشه و بهتر تخلیه میشه.

3:اگر دیدی روغن دارای اشغال و براده زیاد هست حتما روغن جدید رو ریختید بعد از 1یا 2روز دوباره تعویض کنید تا براده های مانده تخلیه شود.

4:اگر در تعویض باز براده دیده شد حتما موتور باید باز و تعمیر شود.

5:حتما روغن تخلیه شده از موتور را در یک ظرف درجه دار ریخته شود تا ببینید موتور روغن کم کرده یا نه.
نه داداش بعضي اوقات براده ها مربوط ميشه به واشر بين دنده ها تو گيربكس و خوردگي شون

- - - Updated - - -

سلام بر همه دوستان
خدمت عزیزان عرض کنم که من موتورم نامی مدل 81 هست و تازه خریدمش.
مشکلی نداشت تا اینکه دیروز روغنشو خودم عوض کردم. روغن قبلیشو که خالی کردم به یه لیوان هم نرسید و خیلی کم بود. روغن بهران توش ریختم و حدود یه ذره مونده به اینکه یه لیترش تموم شه گج رو تست کردم و دیگه نزدیکای ماکسیمم بود. و پیچ رو بستم.
حالا توی دور بالا دود آبی میده و کمی پرت پرت میکنه! (توی دور پایین و در جا دود نمیده یا شاید من نمیبینم)
مشکل از کجاس به نظرتون؟
اگه میگید روغن سوزی داره، پس چرا قبلا هیچ دود نمیکرد؟
(قابل ذکره که اولش بعد از حدود یه ربع کار،حالت خفی براش پیش اومد و خاموش شد و هیچ جوره دیگه روشن نشد. اما بعد از دو سه ساعت که خوابید، راحت روشن شد.)
نظرتون چیه؟
قبلا كه موتورتون با روغن كم كارميكرده روغن خيلي داغ ميشده وباعث شده لاستيك هاي سر سوپاپت خاصيتشونو از دست بدن و تو دور بالا روغنو بدن تو سيلندر

Hasan.A
27-08-1393, 08:11 بعد از ظهر
سلام میشه بعد از خالی کردن روغن انجین . داخل انجینو با بنزین شست وبعدا توش روغن ریخت؟

said khansar
27-08-1393, 08:22 بعد از ظهر
میشه باگازوییلم میشه اینکاروکردولی به کاسه نمدهاکمی اسیب میرسونه!

moein 007
27-08-1393, 11:00 بعد از ظهر
سلام میشه بعد از خالی کردن روغن انجین . داخل انجینو با بنزین شست وبعدا توش روغن ریخت؟

دوست عزیز کار نشد نداره ولی خوب این کار لازم نیست که شما بکنی میدونی اگه کمی بنزین بمونه تو انجین و شما رو غن بریزی اون روغن میشه مثل آب شما میخوای به موتورت حال بدی یه مکمل روغن بریز اگه کثیفی داشته باشه خودش تمیز میشه

Hasan.A
30-08-1393, 09:58 قبل از ظهر
دوست عزیز کار نشد نداره ولی خوب این کار لازم نیست که شما بکنی میدونی اگه کمی بنزین بمونه تو انجین و شما رو غن بریزی اون روغن میشه مثل آب شما میخوای به موتورت حال بدی یه مکمل روغن بریز اگه کثیفی داشته باشه خودش تمیز میشه
اگه بزارم بنزین خوب خشک بشه چی؟آخه بنزین بخار میشه

Hasan.A
02-09-1393, 10:03 قبل از ظهر
اون مکمل روغن تا حانشنیدم میشه یکم توضیح بدید:297:

hosseinm
02-09-1393, 07:47 بعد از ظهر
سلام
اگه تعویض روغنی های خوب برید 1 مایعی مثل روغن هست که تقریبا نیم لیتری هست و اون رو باید قبل از تعویض روغن داخل موتور بریزید 10-15 دقیقه کار کنه بعد که روغن رو تخلیه میکنید
اولا که تمام انجین رو شسته و هرچی رسوب هست رو میاره داخل روغن
دوما هم اگر بین یاطاقان/یاتاقان ها و دنده ها هر چی هست رو تخلیه میکنه و میاره تو روغن
سوما روغن کاملا خالی میشه!
بعدش که روغن نو رو ریختید تفاوت رو حس خواهید کرد.
ایرانیش که اسمش رو یادم نمیاد و کیفیت خوبی هم داره 8 هزار تومان هست.
واقعا عالی هست

Hasan.A
03-09-1393, 09:28 قبل از ظهر
سلام
اگه تعویض روغنی های خوب برید 1 مایعی مثل روغن هست که تقریبا نیم لیتری هست و اون رو باید قبل از تعویض روغن داخل موتور بریزید 10-15 دقیقه کار کنه بعد که روغن رو تخلیه میکنید
اولا که تمام انجین رو شسته و هرچی رسوب هست رو میاره داخل روغن
دوما هم اگر بین یاطاقان/یاتاقان ها و دنده ها هر چی هست رو تخلیه میکنه و میاره تو روغن
سوما روغن کاملا خالی میشه!
بعدش که روغن نو رو ریختید تفاوت رو حس خواهید کرد.
ایرانیش که اسمش رو یادم نمیاد و کیفیت خوبی هم داره 8 هزار تومان هست.
واقعا عالی هست
سلام داداش اگه اونو پیدا نکردم میشه یه روغن ارزون بریزم 10دیقه روشن باشه بعد روغن اصلی رو بریزم؟بعدم نیم لیتر کم نیست؟

Gladiator
03-09-1393, 10:58 قبل از ظهر
تو انجین به هیچ وجه بنزین نریزین که تمام کاسه نمدهارو خراب میکنه ، برای شستشوی انجین از گازویل یا مخلوط 50 50اون با روغن موتور استفاده کنید

Hasan.A
04-09-1393, 05:25 بعد از ظهر
تو انجین به هیچ وجه بنزین نریزین که تمام کاسه نمدهارو خراب میکنه ، برای شستشوی انجین از گازویل یا مخلوط 50 50اون با روغن موتور استفاده کنید
گازوییل روبا روغن داخل انجین بریزم وبعداز چند دیقه خالی کنم ؟یا اینکه موتور رو بزارم درجا کارکنه؟

Gladiator
04-09-1393, 05:57 بعد از ظهر
گازوییل روبا روغن داخل انجین بریزم وبعداز چند دیقه خالی کنم ؟یا اینکه موتور رو بزارم درجا کارکنه؟

بذار چند دقیقه درجا کار کنه ٰ بعدش تخلیش کن
مگه موتورت چقدر راه رفته؟اگه کارکردش بالا نیست نیازی به شستشوی انجین نداری

Hasan.A
05-09-1393, 11:50 قبل از ظهر
حدود4000تا

Gladiator
05-09-1393, 12:57 بعد از ظهر
نیاز به شستشو نداره ، شما روغنتو به موقع عوض کن حالاحالاها تو انجینت تمیز میمونه ، من موتور با کارکرد 130000 تارو باز کردم تو انجینشو ( گیربکش ) دیدم انقدر تمیز بود انگار همین الان از تو کمپانی اومده بیرون ، چون به موقع روغنش تعویض میشده و با موتور درست رفتار شده بود

dani.fh12
28-09-1393, 02:08 قبل از ظهر
از آقای Gladiator به جهت پاسخ دقیق و روشنشان تشکر میکنم

hosseinm
28-09-1393, 01:02 بعد از ظهر
سلام داداش اگه اونو پیدا نکردم میشه یه روغن ارزون بریزم 10دقیقه روشن باشه بعد روغن اصلی رو بریزم؟بعدم نیم لیتر کم نیست؟

سلام
ببخشید دیر جواب دادم.
گازوییل هم بد نیست ولی ممکنه واسه صفحه ها خوب نباشه, اگه زیاد استفاده نکنی ایرادی نداره ولی اونی که من گفتم نیم لیتره کامل قاطی روغن مشه و اونو شل و نچسب می کنه, مثل زد روغن میمونه یک چیز دیگست و فراوان هست شما هر تعویض روغنی درست حسابی بری داره.

- - - Updated - - -

سلام داداش اگه اونو پیدا نکردم میشه یه روغن ارزون بریزم 10دقیقه روشن باشه بعد روغن اصلی رو بریزم؟بعدم نیم لیتر کم نیست؟

سلام
ببخشید دیر جواب دادم.
گازوییل هم بد نیست ولی ممکنه واسه صفحه ها خوب نباشه, اگه زیاد استفاده نکنی ایرادی نداره ولی اونی که من گفتم نیم لیتره کامل قاطی روغن مشه و اونو شل و نچسب می کنه, مثل زد روغن میمونه یک چیز دیگست و فراوان هست شما هر تعویض روغنی درست حسابی بری داره.

erfan.557
29-09-1393, 01:10 قبل از ظهر
دوستان اون مایعی که میگین اسمش موتورفلاش هست و بیشتر برای ماشین استفاده میشه طریقه ی استفادشم اینجوریه که شما روغن موتورو خالی میکنی و یه روغن معمولی میریزی و میزاری موتور گرم شه بعد موتور فلاشو میریزی تو موتور بعد از 20-30 دقیقه خالی میکنین.
چند نکته بابت این موضوع:
1.فقط دور موتورو بالا نبرین بزارین درجا کارکنه.
2.سعی کنین از موتورفلاش خوب مثه گانک استفاده کنین.
3.تا وقتی انجین جرم نگرفته نیازی به شستو شو ندار استفاده ی زیاد کاسه نمد هارو میخوره.
4.زمان استفاده تو خودرو تقریبا تو 60-70هزارتاس تو موتور هم 40-50 تا
5.اگر از روغن خوب استفاده کنین و به موقع عوض کنین نیازی به شستو شو نداره.
6.استفاده از گازوعیلم پیشنهاد نمیشه چون کاسه نمدهارو خراب میکنه.ا
مید وارم مفید بوده باشه.

Hasan.A
26-01-1394, 12:12 بعد از ظهر
سلام.من روغن موتوررو عوض میکردم پیچ کارتل روباز کردم وروغن که خالی شد پیچ روبستم وبادوستم رفتم بیرون (پیاده)وقتی برگشتم روغنو بریزم پیچ کارتل روباز کردم ببینم روغن نمونده که یه استکان روغن اومد .میخواستم بدونم روغن رو چه جوری خالی کنم که نمونه؟واگه یکم روغن تو انجین موند اشکالی نداره؟

Mohsen_14
26-01-1394, 12:28 بعد از ظهر
بعد از اینکه پیچ رو باز کردی و اکثر روغن خالی شد ،
سعی کن تو تمام زوایا موتور را بذاری . یعنی یه سانت مثلا به چپ یا راست خم کن بعد بیشتر و همینطور تا جایی که ببینی داره دوباره یه کم روغن میاد ، اونجایی که روغن میاد موتور رو ثابت نگه دار ، حالا این زاویه بسته به قطعات و شکل داخلی انجین میتونه برای هر موتوری متفاوت باشه ، اگه جک دو پایه داره یه مقدار هم بالا و پایینش کن ببین کجا روغن میاد ، بعد هم اگه عجله نداری بذار تو اون حالتی که روغن ته مونده اومده بود ، یه چند ساعتی بمونه . داغ بودن موتور هم تو تخلیه بهتر تاثیر داره ، در گیج روغن هم باز باشه که بهتر روغن بیاد بیرون .

moein 007
26-01-1394, 01:41 بعد از ظهر

من اگر هم خواسته باشم این کار رو بکنم با گازوئیل میشورم نه بنزین حالا بقیه ی اساتید هم نظر بدن بد نیست

محمد پاینده
14-02-1394, 02:09 بعد از ظهر
احتمالا قبلا هم روغن سوزی داشته ولی چون تو دور های بالا خودشو نشون میداده و شما سوار موتور بودی متوجه نشدی . بهتره زمانی که داری با دنده 3 حدود 50 تا میری یه نفر با موتور یا ماشین پشت سرت بیاد. اونطوری میتونی تشخیص روغن سوزی که تازه داره شرو میشه رو بدی.

زخمی
09-07-1394, 07:26 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید. از توی یکی از پیچ هایی که دریه سمت دنده موتوربسته میشه روغن چیکه میکنه . تعمیر کارم گف چسب مزدایی بزن پیچو ببند خوب میشه ولی فایده نداشت. بازم روغن چیکه میکنه
ممنون میشم اگه راه یو بگید که نخام موتورو باز کنم چون همین 2 هفته پیش 200 تومن خرجش کردم

malmal
10-07-1394, 10:49 قبل از ظهر
اگه میتونی یه عکس ازش بزار
احتمالا واشر لاستیکی دورش خراب شده و باید بازش کنید(اگه پیچ فیلتر روغن باشه روغن کامل خالی میشه) و کاملا تمیزش کن و جای پیچ هم تمیز کن روغنی نباشه بعد چسب مزدا بزن بهش ببندش درست میشه یا یه اورینگ زد روغن بگیر بنداز روش یا یه پیچ دیگه بگیر